در یکی از عجیب ترین تصمیماتی که یک سازمان عمومی طی چند سال گذشته گرفته است، ما شاهد آن هستیم که AdBlock سازمانی که Adds-on های حذف تبلیغات را برای مرورگرهای اینترنت فراهم می کند در حال فراهم کردن جمعیت برای خرید امتیاز تبلیغات است.  “آنها از تبلیغات برای حذف تبلیغات استفاده خواهند کرد !!!” از هر پولی برای ساخت بنرهای تبلیغاتی، ویدیوهای تجاری و بیلبوردها استفاده خواهند کرد.

2013-08-26-image-21

به گفته بنیانگذار Michael Gundlach بنیانگذار AdBlock “این سازمان کمک خواهد کرد اینترنت جای بهتری بشود و البته همه لایق وب بهتری هستند”. این سازمان می گوید هنوز از هر 10 نفر 7 نفر با تبلیغات ناخواسته اینترنت مواجه هستند و آنها می خواند اینترنت آنلاین بی تبلیغاتی را فراهم کنند.

کسانی که به این سازمان کمک مالی کنند از هدایایی نظیر برچسب، تیشرت، چت کردن با Michael Gundlach یا حتی انتخاب جک روز بهره مند شوند. در حالی که 26 روز به پایان زمان پیش بینی شده آنها باقی می ماند، آنها به اولین هدف خود یعنی 25،000 دلار رسیده اند و همچنین امیدوارند بتوانند یک بیلبورد تایمری را در یک میدان با قیمت 50،000 دلار یا حتی یک صفحه کامل را در New York Times با قیمت 150،000 دلار در اختیار بگیرند.

ایده ی حذف تبلیغات به وسیله خود تبلیغات ابتدا به صورت طنز مطرح شد، اما بعد ها به صورت یک روش مبارزه در نظر گرفته شد. بسیار از سایت هایی که ما هر روزه به آنها سر می زنیم پر شده است از تبلیغت ناخواسته، اگر هر روز افراد بیشتری به فکر مبارزه با تبلیغات بیافتند شاید روزی بیاید که اینترنتی بدون تبلیغات را داشته باشیم.

منبع خبر