سلام خدمت همه دوستان،

در طي مدت خدمت سربازي و مدتي بعد از اون، خيلي نتوانستم به گويا آي تي سر بزنم و پست هاي جديد ارسال كنم، به همين دليل بسياري از نظراتي هم كه دوستان در پست هاي قبلي بنده گذاشته بودند بي پاسخ ماند، همينجا از همه دوستاني كه  اظهار لطف كردند تشكر ميكنم و همچنين از تمامي عزيزاني كه سوالاتي پرسيده بودند و بنده متاسفانه فرصت نشد پاسخ بدهم عذر خواهي ميكنم.

خب، ولي از امروز به ياري خدا فعاليت مجددم رو در گويا آي تي آغاز خواهم كرد و سعي ميكنم پست هاي مفيدي براي خوانندگان عزيز گويا آي تي ارسال كنم.

به عنوان يك سورپرايز ويژه بعد از مدت ها عدم فعاليت در گويا آي تي، كتابي كه در مورد نرم افزار AxureRP نوشته ام را براي اولين بار در گويا آي تي منتشر ميكنم. كتاب حاضر نرم افزار AxureRp را به صورت كاملا تصويري و گويا به خواننده آموزش مي دهد. اين كتاب را به همه افرادي كه در زمينه طراحي وب فعاليت مي كنند و يا به اين موضوع علاقه مند هستند توصيه ميكنم.

AxureRP

لازم به ذكر است كه اين اولين و تنها كتاب فارسي در زمينه AxureRp است كه به صورت كامل، اقدام به آموزش اين نرم افزار كاربردي كرده است و اولين انتشار عمومي آن از طريق گويا آي تي صورت گرفته است.

اهميت طراحي مدل اوليه از سايت و يا هر واسط كاربري ديگه اي براي برنامه نويسان تحت وب و دسكتاپ كاملا آشكار است ومعمولا بايد اين دسته از افراد، با نرم افزار AxureRp آشنا باشند ولي در هر حال براي آشنايي اوليه با اين نرم افزار، شما را به مطالعه قسمتي از مقدمه كتاب دعوت ميكنم:

همانطور كه مي دانيد در هر صنعتي مفهومي به نام مدلسازي وجود دارد، البته اين مفهوم شايد در صنايع مختلف و در شرايط مختلف معاني متفاوتي القا كند ولي چيزي كه ما در اينجا مد نظر داريم طراحي يك مدل قبل از طراحي نهايي آن است،‌ طبيعي است وقتي يك خانه مي خواهيم طراحي كنيم، قبل از ساختن واقعي آن خانه، نمونه و يا ماكتي از آن تهيه ميشود و بعد از بررسي كامل و برطرف كردن نقاط ضعف و تطبيق با سليقه فردي نهايتا اين مدل به صورت يك خانه واقعي طراحي مي شود.

در صنعت نرم افزار هم، چنين چيزي وجود دارد،‌ قبل از طراحي يك نرم افزار و يا سايت ابتدا مدلي از آن طراحي مي شود،‌ البته صنعت نرم افزار بر خلاف ساير صنايع به حدي گسترده است كه همين مفهوم مدلسازي، خودش شامل مراحل مختلفي است و در هر مرحله نيز ابزارهاي گوناگوني براي مدلسازي استفاده مي شود ولي آنچه كه مهم است وجود ابزارهاي مختلف در چرخه مدلسازي است.

خب از مدلسازي زياد گفتيم، در اين زمينه ابزارهاي مختلفي وجود دارند كه يكي از قدرتمند ترين آنها Axure RP است كه قصد داريم در اين كتاب، به آموزش كامل اين نرم افزار قدرتمند بپردازيم …

لينك هاي دانلود كتاب (براي اطمينان بيشتر در چهار مكان آپلود شده است) :

لينك اصلي

لينك كمي اول

لينك كمكي دوم

لينك كمكي سوم

منتظر نظرات گرم شما در مورد اين كتاب هستم.

ضمنا در بخش نظرات لطفا حوزه هاي مورد علاقه اي كه دوست داريد بيشتر در آن زمينه در گويا آي تي مطلب ببينيد را ذكر بفرماييد تا بنده در صورت توان در اين زمينه بيشتر به ارائه مطالب بپردازم.