Windows-8-1

پس از اینکه ویندوز 8.1 عرضه شد ظاهرا عده زیادی ناراضی هستند و افرادی هم که منتظر بازخوردهای سایرین بودند ممکن است فعلا منصرف شده باشند. اگر یادتان باشد چند روز پیش در مورد مشکل ویندوز 8.1 با مرورگر اینترنت اکسپلورر و بهم ریختن جستجوهای گوگل مطلبی را در گویا آی تی منتشر کردیم. اما حالا ظاهرا قضیه بدتر شده و هیچ مرورگری نمی تواند به درستی کار خود را انجام دهد.

برخی کاربرانی که به این نسخه ارتقا پیدا کرده اند به مایکروسافت گزارش داده اند که مرورگرهای کروم، فایرفاکس و اینترنت اکپسلورر نمی توانند صفحات وب را به درستی بارگذاری کنند. اگر سری به فروم های وبسایت مایکروسافت بزنید مطالبی را پیدا خواهید کرد که به این موضوع پرداخته اند. برخی کاربران می گویند در حالی که ارتباط اینترنتی شان به صورت صحیحی برقرار است ولی سه مرورگر مذکور توانایی بارگذاری صفحات را ندارند. سپس ویندوز برنامه رفع عیب یابی اتصال اینترنتی را اجرا می کند. ولی هیچ فایده ای ندارد و چیزی تغییر نمی یابد.

این مشکل در نسخه پیش نمایش ویندوز 8.1 نیز وجود داشته است و ظاهرا برای آن راه حلی ارایه نشده است و اکنون هم که در نسخه پایدار ویندوز 8.1 هستیم هنوز وجود دارد. ریشه بروز این مشکلات احتمالا به عدم سازگاری بین این مرورگرها و سیستم عامل باز می گردد. البته برخی دیگر از متخصصان این احتمال را می دهند که پیکربندی های سخت افزاری هم در بروز این مشکل دخیل باشند.

مایکروسافت هنوز راه حلی برای این مشکل ارایه نکرده است و احتمالا باید منتظر یک هات فیکس یا بسته های بروز رسانی مایکروسافت باشیم تا این مشکلات برطرف شوند.