در قسمت اول از این نوشته، با نرم‌افزار پیام‌رسان وایبر آشنا شدیم و در قسمت قبلی از این سری مقالات نیز، آموزش نحوه راه‌اندازی و استفاده از نرم‌افزار Viber در سیستم‌عامل اندروید را بررسی کرده‌ایم. اکنون، نوبت به کاربران سیستم‌عامل iOS می‌رسد.

viber

با توجه به پیشرفتی که تکنولوژی در این چند سال داشته و گسترش خدمات اینترنت بطوریکه کمتر کاربری در این زمان وجود دارد که همیشه در حال استفاده از اینترنت نباشد، بسیاری از امکانات بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.
یکی از مثال‌های بسیار خوب، نرم‌افزار Viber برای iOS است؛ با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان که مکالمات و پیام‌های رایگانی را ایجاد و ارسال نمایید.

نحوه راه‌اندازی و استفاده از Viber در iOS:
ابتدا می‌بایست که نرم‌افزار Viber را از طریق App Store اپل –اینجا دریافت کنید. وقتی که نرم‌افزار با موفقیت روی دستگاه شما نصب شد، آن‌را اجرا کنید.
با اجرای Viber برای بار اول، با پیام «خوش‌آمد گویی» مواجه می‌شوید. گزینه Continue را انتخاب کنید تا وارد صفحه راه‌اندازی شوید.

v11

در این قسمت شما می‌بایست که شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. دقت کنید که شماره وارد شده، شماره همراه خودتان باشد، چرا که به این شماره پیام‌کوتاهی ارسال خواهد شد تا مالکیت شماره همراه شما برای Viber تایید شود.
پس از وارد نمودن شماره، گزینه Continue را انتخاب نمایید. پیامی بر روی صفحه ظاهر خواهد شد که از شما می‌خواد شماره خود را مجدداً بررسی نمایید و از صحت آن مطمئن شوید. اگر شماره شما درست بود، OK را انتخاب کنید.

v21

چند لحظه بعد، پیام کوتاهی از طرف Viber برای شما بصورت پیام‌کوتاه ارسال خواهد شد که حاوی کد فعالسازی می‌باشد. آن را باز کرده و کد دریافت شده را در بخشی که نرم‌افزار Viber برای شما تعیین کرده است وارد کنید. در صورت صحیح بودن کد، وارد قسمت بعدی خواهید شد. Viber طی پیامی از شما درخواست دسترسی به لیست مخاطبین گوشی شما می‌کند؛ OK را انتخاب کنید تا بتوانید با دیگر افراد لیست خود از طریق Viber ارتباط برقرار کنید.
پس از آن،‌ در این صفحه، می‌توانید عکس و نام خود را وارد کرده تا برای دیگر افراد لیستتان نمایش داده شود. جهت تکمیل مراحل، Continue را انتخاب کنید.

v31

حال Viber با موفقیت بر روی تلفن‌همراه شما در حال کار می‌باشد. منوها کاملاً شبیه به منوهای پیشفرض iOS می‌باشد لذا مشکلی در استفاده از آن نخواهید داشت. لیست مخاطبین در وحله اول برای شما نمایش داده می‌شود که کافیست نام یکی از آن‌ها را انتخاب کنید تا وارد اطلاعات آن‌ها شوید.

v41

نکات خوب و بد Viber:
نرم‌افزار وایبر، یکی از بهترین روش‌ها برای ارتباط با دیگران بصورت رایگان است. برای اینکه این نرم‌افزار را از هر جهت بررسی کرده باشیم، نقاط قوت و ضعف آن را در زیر برای شما لیست می‌کنیم:
• نکات مثبت:
o وایبر یک جایگزین عالی برای برقراری تماس و ارسال پیام‌های رایگان است.
o قابلیت ایجاد گروه‌ها در وایبر و تبادل پیام‌ها بین آن‌ها نیز یک نکته مثبت از این نرم‌افزار می‌باشد.
o برای استفاده از وایبر، نیازی به ثبت‌نام نیست؛‌ فقط شماره‌همراه نیاز است!
o وجود کاربران زیاد در شبکه Viber، باعث می‌شود که بیشترین تعداد از مخاطبین شما دارای این نرم‌افزار باشند.
• نکات بد:
o برای برقراری تماس‌های رایگان و یا ارسال پیام از طریق Viber، می‌بایست مخاطب خود نیز این نرم‌افزار را بر روی گوشی خود نصب کرده باشد.
o ارتباط کند و غیرپایدار اینترنت باعث اختلال در کیفیت مکالمه می‌شود –و عدم وجود این ارتباط، به معنی عدم کارکرد نرم‌افزار!

 

منبع مقاله