به نام او که انسان را تشنه‌ محبت آفرید و با عشق خود سیراب کرد

* * * * *

دو هفته مانده به 5 ساله شدن مجله اینترنتی گویا آی‌تی و

این، هشت‌هزارمین مطلب است

که برای شما و به خاطر فناوری اطلاعات و به عشق ایران می‌نویسیم…

* * * * *

با سلام و احترام به کاربران خوب مجله اینترنتی گویا آی‌تی و قبولی طاعات و عبادات همه ایرانیان عزیز در ماه مبارک رمضان؛

در یکی از روزهای ابتدایی مردادماه سال 1388 بود که مجله اینترنتی گویا آی‌تی به دنیا سلام کرد و آن مطلب معروف «سلام جهان!» تحت دامنه GooyaIT.com منتشر شد.

gooyait-hello-world

اما گویا آی‌تی زمانی شناسنامه‌دار شد که «حسین میری» عزیز، بسم الله گفت و اولین مطلب را به قلم خود نوشت. مطلبی که گرچه ابتدایی به نظر می‌رسد اما برای تیم تحریریه و سایر دست‌اندرکاران مجله اینترنتی گویا آی‌تی، مفهومی بزرگ و ارزشی والا دارد.

gooyait-besmellah

پس از دیدن این مطلب، چشمانم را می‌بندم و خودم را به جای حسین میری 5 سال پیش تصور می‌کنم. وارد دنیای رویایی ِ پسر بیست و سه ساله‌ای می‌شوم که تخصصی از فناوری اطلاعات ندارد و از سخت بودن این مسیر و تازه‌کار بودن خود می‌هراسد، اما عاشق رایانه است و آرزوی بزرگ خود را در پس وب سایت کوچکش می‌جوید و دوست دارد گویا آی‌تی سایت گروهی بزرگی در زمینه فناوری اطلاعات باشد. پسری که امیدوار است موفق شود و تمام برنامه‌ریزی‌های استراتژیک و مدیریتی خود را در سه‌نقطه‌ای که در انتهای مطلبش گذاشته، خلاصه کرده است.

امروز اما، وب سایت کوچک حسین میری عزیز، یکی از قدیمی‌ترین و پرسابقه‌ترین مجلات اینترنتی کشور است. گویا آی‌تی‌ در این مدت، بیش از 8000 بار با مطالب جدید به روز شده و در واقع، بیش از 8000 بار متولد شده است.

وب‌سایتی که حسین بنیانگذارش است، در طول عمر کمتر از پنج‌ساله‌اش، هر روز متفاوت از دیروز بوده و فناوری اطلاعات را زندگی کرده است. مجله‌ای که بیش از پنجاه هزار بار لیاقت پیدا کرده که میزبان نظرات صمیمانه و دوستانه شما باشد و با دل و جان به انتقادها و پیشنهادهای شما گوش سپرده است.

اما همه اینها جز با تلاش نویسندگان، طراحان، تیم فنی، تیم مدیریتی و سایر عوامل و دست‌اندرکاران گویا آی‌تی محقق نمی‌شده و آن وب‌سایت کوچک، تنها به یمن حضور صدها هزار کاربر و مخاطبی که آن را خوانده‌اند، گویا آی‌تی بزرگ امروزی شده است.

پس از همه کسانی که به نوعی با گویا آی‌تی گره خورده‌اند و با آن زندگی کرده‌اند

تشکر می‌کنیم…

امروز گویا آی‌تی در بین پانصد سایت برتر ایرانی قرار دارد و روزانه ده‌هاهزار نفر به آن سر می‌زنند و یاد می‌گیرند و یاد می‌دهند و باید گفت:

بله! حسین میری عزیز؛

امروز گویا آی‌تی یک سایت گروهی بزرگ در زمینه فناوری اطلاعات است. 

تو موفق شدی!

پ.ن: ان شا الله روز 14 مرداد 1393، تولد 5سالگی گویا آی‌تی را در کنار شما جشن خواهیم گرفت و مطلبی مفصل درباره گذشته، حال و آینده گویا آی‌تی برای شما خواهیم نوشت.

روز خوش