در هفته‌های گذشته به بررسی بازی‌هایی همچون Spider-man 2 و Angry Birds Epic پرداختیم که خوشبختانه مورد توجه خوانندگان عزیز قرار گرفت. اما امروز قصد داریم به بررسی یک بازی ایرانی به نام 41148 بپردازیم. این بازی توسط استودیو بازی‌سازی سفید به مدیریت آقای مهدی فنایی و در سبک ماجراجویی٬ داستانی و شاید کمی ترسناک ساخته شده و به صورت رایگان در کافه بازار در اختیار کاربران اندرویدی قرار گرفته است. در ادامه با این بازی بیشتر آشنا می‌شویم.

لوگوی بازی

لوگوی بازی

41148WallpaperNew

گیم‌پلی بازی

می‌خواهم ابتدا از منوی بازی صحبت کنم. در صفحه‌ی ابتدایی بازی٬ گزینه‌های شروع بازی٬ ادامه بازی و راهنما را مشاهده می‌کنید. در بخش راهنما می‌توانید اطلاعات اولیه در خصوص گیم پلی بازی را بدست آورید. بر خلاف داستان پیچیده و اسرارآمیز بازی٬ گیم‌پلی آن بسیار ساده و روان است. محیط بازی دو بعدی و برای جابجایی شخصیت اصلی به سمت چپ و راست کافیست سمت مورد نظرتان را لمس نمایید. همچنین در حین بازی برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر می‌توانید بر روی اشیا و اشخاص کلیک کنید و متن‌های مربوطه را بخوانید.

111222

بازی 41148 و اپیزود اول آن داستان مردی را روایت می کند که ناگهان به هوش آمده و در حالیکه هویت و گذشته اش را به یاد نمی آورد، خود را در ساختمانی بزرگ و عجیب می یابد که سقفش منفجر شده و آثار خرابی و اجساد آدم هایی که به شکلی فجیع کشته شده اند، در همه جای آن دیده می شود؛ حال شما باید به او کمک کنید تا گذشته اش را به یاد آورد و دریابد که چه کسانی پشت این فجایع و ماجراها هستند.

333

همانطور که گفتیم٬ سبک بازی ماجراجویی و داستانی است و جنبه‌هایی از ترس را نیز در گوشی های آن می‌توان حس کرد. داستان بازی کمی کند پیش می‌رود اما بسیار جذاب و دنبال‌کردنی است. دنبال کردن داستان بازی در گرو پیش بردن مراحل و خواندن متن‌هایی است که سازنده بازی در قسمت های مختلف قرار داده است. در بخش‌هایی از بازی نیز باید به دنبال اشیائی جهت باز کردن در‌ها باشید.

444

از جمله مواردی که انتظار داریم در اپیزود‌های بعدی بازی 41148 تغییر کند٬ حالت تمام صفحه‌ی بازی است. همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید٬ ممکن است کاربر در حین بازی به طور اتفاقی دستش به آن ها بخورد و از بازی بیرون بیاید. البته به علت ریتم آرام بازی این اتفاق کمتر رخ می‌دهد.

 گرافیک و صدا

مطمئنا گرافیک این بازی را نمی‌توان با بازی‌های همچون Asphalt ٬ Spider-man مقایسه کرد چرا که آن دسته از بازی‌ها توسط کمپانی‌های بزرگ ساخته می‌شوند و به همراه دیتاهای بسیار حجیم منتشر می‌شوند. اما بازی 41148 متناسب با حجم پایین خود از گرافیک قابل قبولی برخوردار است. زمینه‌های اصلی بازی را رنگ‌های تاریک و تیره تر تشکیل می‌دهند که این موضوع باعث مرموز تر شدن بازی برای کاربران می‌شود.‌

411484-graphic

همچنین صدای بازی در عین سادگی بسیاربا کیفیت و متناسب باشرایط طراحی شده است. البته در بخش‌هایی از بازی که ممکن است یک شیء با شما برخورد کند و کشته شوید٬ صدای تند و ترسناکی می‌شنوید. این صدای تیز واقعا کاربر را می‌ترساند! همچنین شخصیت‌های بازی صامت هستند و فقط متن‌های مختلفی در کنارشان به نمایش در می‌آید. در مجموع می‌توان گفت بازی 41148 با حجم کم و سبک خود یک بازی جذاب و لذت بخش است و به همه‌ی کاربران ایرانی اندروید توصیه می شود آنرا امتحان کنند.

لینک دریافت برنامه از کافه بازار