اگر قسمت قبلی این نوشته را خوانده باشید، می‌دانید که من به دنبال راهکاری مناسب برای یادگیری طراحی وب بودم و از شما فرصتی خواستم تا کمی پرس‌وجو کنم و یافته‌های خود در این زمینه را با شما به اشتراک بگذارم.

امروز تقریبا یک ماه از زمانی که مطلب قبلی را نوشتم می گذرد و من در طول این یک ماه، با افراد و شرکتهای مختلفی ارتباط گرفتم تا ببینم آیا واقعا می‌شود بدون صرف هزینه و وقت زیاد طراحی وب را یاد گرفت یا نه.

نتیجه‌ای که گرفتم این است که خواندن کتاب‌های آموزشی، راهکار چندان مناسبی برای من نیست. واقعیت این است که من هم مانند خیلی از افراد جامعه، ویژگی فردی «خودآموزی» را ندارم و به دلایل مختلف نمی‌توانم با کتاب خواندن، آنچه را که نیاز دارم یاد بگیرم.

khodamooz

اما در خلال جستجوهایم، متوجه شدم که برخی شرکت‌ها محتوای آموزشی خود را به صورت فایل‌های ویدیویی تولید می‌کنند. ویژگی مثبت فایل‌های ویدیویی این است که توسط فردی که بر موضوع مسلط است تهیه شده و گام به گام و با زبان ساده، مطلب را به صورت عملی و کاملا کاربردی به مخاطب می‌آموزد. علاوه بر این، فایل‌های ویدیویی را می‌توان بر روی تلفن همراه نیز ذخیره کرد و در موقعیت‌های مختلف مشاهده کرد.

از طرف دیگر، این روزها که اکثر ما به اینترنت پرسرعت دسترسی داریم، دانلود ویدیوهای 2 تا 20 مگابایتی که به صورت قسمت به قسمت، مطالب مورد نیازمان را به ما آموزش می‌دهند، کار سختی نیست و در مقایسه با کلاس‌های آموزشی، هزینه چندانی نیز ندارد.

البته پیدا کردن ویدیوهای با کیفیتی که آموزش را به نحو صحیح و کامل در اختیار مخاطب بگذارند کار ساده‌ای نیست چرا که بسیاری از شرکت‌ها محصولات باکیفیتی ارائه نمی‌دهند و در پس تبلیغات پر زرق و برق محصولاتشان، محتوای آموزشی مناسبی نصیب آدم نمی‌شود.

در بین شرکت‌ها و وب‌سایت‌های مختلف، با مجموعه «نوین‌پردازان» مالک وب‌سایت پی‌سی‌سازان آشنا شدم و مجموعه «طراحی وب ترم 1» را که توسط این گروه تهیه شده است، خریداری کردم.

p30sazan-logo

p30sazan-web-design

محصول فوق، مجموعه‌ای از ویدیوهای باکیفیت و کاربردی است که با زبان ساده و به روش انجام پروژه، طراحی وب را گام به گام به شما می‌آموزد. من از خرید این محصول راضی هستم و به شما نیز توصیه می‌کنم نمونه ویدیوهای تولید شده توسط این شرکت را مشاهده کنید و اگر راضی بودید، محصولات این شرکت را خریداری نمایید.

ویدیوهای آموزش طراحی وب

همچنین برای دیدن سرفصل موضوعات درسی و مطلعه کتاب «چگونه طراح سایت شویم؟» که توسط تیم p30sazan تهیه شده است، می‌توانید بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

p30sazan-book

موفق باشید.