درشهرستان تالش، مرکز فناوری گردشگری و صنایع وابسته ی آن به عنوان اولین مرکز رشد تخصصی در حوزه ی گردشگری کشور، افتتاح شد.

به گزارش گویا آی تی، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی به نام مسعود سلطانی فر، در مراسم افتتاح مرکز فناور گردشگری و صنایع وابسته که با حضور معاون گردشگری کشور، در تالش برگزار شد، گفت: توسعه ی گردشگری به دلیل استفاده از فناوری نوین و راهکار های علمی می باشد و باید با تدوین راهکار های مناسب و برنامه ریزی برای جذب گردشگران تلاش کنیم.

رییس پارک ملی و فناوری گیلان، جناب آقای مجید متقی طلب، در مورد دستگاه های اجرایی اظهار داشت: با همکاری فرمانداری تالش و رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، راه اندازی این مرکز رشد، میسر شد که از آغاز سال، پیگیری و هم اکنون شروع به کار کرده است.

او در خصوص جذب ایده گفت: این مرکز، اولین مرکز تخصصی در حوزه ی گردشگری عنوان گرفت که با حضور مسئولین میراث فرهنگی و گردشگری شروع به کار کرد و توانست طبق آیین نامه های وزارت علوم، ۸۰ درصد از حمایت های این حوزه را به خود اختصاص دهد.

متقی طلب افزود: با توجه به نیاز های داخلی استان و با هماهنگی های انجام شده، شهر تالش، به دلیل برخورداری از ظرفیت بالای گردشگری به عنوان اولین مرکز رشد در حوزه ی گردشگری کشور محسوب خواهد شد. البته هم اکنون شرکت هایی در حوزه ی میراث فرهنگی و گردشگری در پارک ملی و فناوری گیلان مشغول به فعالیت اند که محصولات نمایشگاه خود را همزمان با برپایی این مرکز رشد، به نمایش گذاشته اند.