سیستم عامل ویندوز ۱۰ در نهایت برای رایانه های شخصی و تبلت ها در دسترس قرار گرفته است اما تا رسیدن به هدف اصلی این سیستم عامل مدت زیادی باقی مانده است و قرار بر این است که بعد از این سال گوشی های هوشمند را هدف قرار بدهد. در حال حاضر مایکروسافت لیست اولین دستگاه های لومیا دریافت کننده آپدیت ویندوز ۱۰ را منتشر کرده است. در ادامه با گویا آی تی همراه باشید.

این خبر با توجه به صحبتی که با Neowin شده منتشر شده است که ۱۰ عدد از دستگاه های لومیا را به عنوان اولین دستگاه های موبایل دریافت کننده ویندوز ۱۰ منتشر کرده است که این لیست شامل لومیا  ۴۳۰, لومیا ۴۳۵, لومیا ۵۳۲, لومیا ۵۳۵, لومیا ۵۴۰, لومیا ۶۴۰, لومیا ۶۴۰ XL, لومیا ۷۳۵, لومیا ۸۳۰ و لومیا ۹۳۰ نیز می باشد.

Microsoft-Windows-10-for-Phone-2-1280x853

 

همچنین مایکروسافت اعلام کرده است که دستگاه های بیش تری سیستم عامل ویندزو ۱۰ موبایل را دریافت خواهند کرد. این شرکت در نهایت سیستم عامل خود را بر روی دستگاه های لومیا ارئه می دهد که حرکت اصلی آن نیز همزمان با انتشار نسخه موبایل آغاز خواهد شد. علاوه بر ویژگی های جدید بیومتریک امنیتی در آن لحاظ شده است و گفته شده است که به سخت افزار جدید نیاز خواهد داشت.

مایکروسافت هنوز به تاریخ دقیق انتشار ویندوز ۱۰ برای گوشی های هوشمند اشاره نکرده است اما قرار بر این بود که پس از انتشار نسخه پی سی یا رایانه های شخصی انتشار نسخه موبایل هم آغاز شود. حال باید منتظر  فرا رسیدن تاریخ نامعلوم باشیم. نظر شما درباره این خبر چیست؟

منبع: [technobuffalo]