سونی نسخه جدید اندروید ۵/۱/۱ را برای سه مدل از تلفن های هوشمند اندرویدی خود منتشر کرده است که این سه مدل اکسپریا زد۱، اکسپریا زد ۱ آلترا و اکسپریا زد آلترا هستند. این بروزرسانی در حالی انجام شده که پیش از این و در هفته گذشته هم شاهد ارائه آن برای گوشی های هوشمندی چون Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR و Xperia Tablet Z بودیم.

سه مدل جدیدی که در بالا به آنها اشاره نمودیم از جمله دستگاه‌های پرطرفدار شرکت سونی هستند و با وجود اینکه کمی قدیمی بنظر می آیند اما شرکت مورد اشاره همچنان از لحاظ نرم افزاری در حال بروزرسانی محصولات خود است و همین عامل برای بسیاری از افراد واقعا خوشحال کننده گشته.

برای هر سه مدل یاد شده شناسه ساخت نرم افزاری بروزرسانی جدید ۱۴٫۶٫A.0.368 است. در حال حاضر این آپدیت فقط در نواحی خاصی از جهان ارائه شده اما بر حسب سابقه سونی، انتظار داریم تا در طی روزها و یا نهایتا هفته‌های آینده شاهد ارائه آن به صورت سراسری در تمامی نواحی دنیا باشیم.

gsmarena_002

با این بروزرسانی جدید یکی از نواقص امنیتی موسوم به Stagefright که بسیار مشهور است کاملا برطرف می گردد. علاوه بر این گزینه های اضافه ای برای وای‌ فای و بلوتوث در نوار منوی نوتیفیکیشن‌ها افزوده شده. این آپدیت همچنین شامل تم های جدید و آیکون های جدید در بخش تنظیمات است و به صورت پیشفرض نیز با شبکه اجتماعی LinkedIn یکپارچه سازی شده که از هماهنگی از طریق اپلیکیشن تقویم و مخاطبان صورت می پذیرد. ارتقا در عملکرد دوربین و فوکوس آن و نیز سرعت عکسبرداری از جمله موارد دیگری هستند که در بروزرسانی اندروید ۵/۱/۱ برای سه مدل دستگاه مورد بحث ارائه شده.

به تمامی مواردی که گفتیم افزایش قدرت کنترل بلندی صدا و حالت بی‌صدا را نیز در منوی امکانات تجاری دستگاه خواهید دید. رویدادهای خاص در تقویم که می توانید آنها را از طریق ایمیل نیز به اشتراک بگذارید هم از جمله دیگر ویژگی‌های جدید بروزرسانی مورد بحث است. همچنین با دریافت آپدیت جدید امکان استفاده از ساعت هوشمند SmartWatch 3 به عنوان کلید راه دور شاتر دوربین برای افراد در دسترس خواهد بود.

اگر شما هم از جمله دارندگان این سه گوشی هستید لطفا بروزرسانی دستگاه خود را از طریق منوی تنظیمات و مراجعه به بخش درباره دستگاه بررسی کرده و نتیجه را در بخش نظرات با گویا آی تی و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.