شما می توانید برای راحتی کار خود در زمان هایی که می دانید کسی جز شما سر به سیستم تان نمی زند، رمز عبور را برای ویندوز ۷ و ۸٫۱ و ۱۰ غیر فعال کنید تا بتوانید در کار کردن با سیستم هنگام ورود و یا پس از یک وقفه طولانی، تجربه راحت تری داشته باشید. برای شروع کار نیاز به Command Prompt داریم که به CMD شهرت دارد. برای اینکه این بخش را اجرا کنیم در ویندوز های ۷ و یا ۸٫۱ و ۱۰ کمی متفاوت باید عمل کنید:

باز کردن Command Prompt در ویندوز ۷:

ابتدا روی منوی استارت از پایین و سمت چپ کلیک کنید و بعد در بخش search programs and files عبارت cmd را بنویسید و روی نتیجه حاصل کلیک کنید تا با صفحه مشکی مطابق زیر روبرو شوید.

غیرفعال کردن رمز ورود به ویندوز 10، 8.1 و 7

باز کردن Command Prompt در ویندوز ۸٫۱ و ۱۰:

در ویندوز ۸٫۱ یا ۱۰، کافیست روی کلید استارت یک راست کلیک کنید و از میان چیزهایی که مشاهده می کنید عبارت Command Prompt را انتخاب کنید و بعد از اینکه پنجره cmd را مشاهده کردید دستور netplwiz را بنویسید و اجرا کنید.

غیرفعال کردن رمز ورود به ویندوز 10، 8.1 و 7

وقتی که  netplwiz را اجرا کردید، ابزاری با نام User Accounts Control Panel نمایش داده خواهد شد. در این بخش، نام کاربری را که می خواهید به صورت اتوماتیک و بدون وارد کردن رمز، وارد این سیستم شود را مشخص کنید و انتخاب کنید و چک باکس عبارت  Users must enter a user name and password to use this computer.”  را هم انتخاب کرده و در نهایت ok  را بزنید.

غیرفعال کردن رمز ورود به ویندوز 10، 8.1 و 7

 

وقتی که یوزر خود را وارد کردید سیستم از شما رمز عبوری می خواهد که باید آن را دوبار وارد کنید.

بعد از وارد کردن رمز، کافیست ok را بزنید و بعد سیستم را ریستارت کنید. در این حالت وقتی که مجددا خواستید وارد سیستم شوید، با رمز عبور مواجه نخواهید شد.

غیرفعال کردن رمز ورود به ویندوز 10، 8.1 و 7

 

برای اینکه تنظیمات را به حالت قبل برگردانید و ورود پسورد را به حالت فعال تبدیل کنید می توانید باز هم عبارت netplwiz را در cmd تایپ کنید و بعد از باز شدن پنجره User Accounts Control Panel، نام کاربری مورد نظر را انتخاب کرده و و بعد عبارت “Users must enter a user name and password to use this computer را تیک دار کنید و در نهایت ok  را بزنید.

نظر شما در مورد این قابلیت و مدیریت آسان آن چیست؟ اگر تا کنون برای تنظیمات لوگین ویندوز ۷ یا ۱۰، به مشکلی برخورده اید، می توانید این چالش را با کاربران گویا آی تی در میان بگذارید و در نهایت با اشتراک این مطلب روی شبکه های اجتماعی به دیگر دوستانتان برای تجربه راحت کاربری کمک کنید.

منبع PCMAG