متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

کوچک ترین کتاب دنیا

12345 (بدون نظر)
Loading...
141

عنوان این کتاب که با شماره انتشار بین‌المللی (ISBN-978-1- 894897-17-4) ثبت شده است، Teeny Ted From Turnip Town (تد کوچک از شهرشلغم) است.

کوچک ترین کتاب دنیا ، smalest book,

نویسنده این کتاب، مالکوم داگلاس چاپلین بوده و داستانی درباره موفقیت تد کوچک از شهر شلغم و پیروزی او در مسابقه سالیانه این شهر است. این کتاب در حال حاضر کوچک‌ترین کتاب منتشر شده است.

این کتاب چگونه ایجاد شده است؟

این کتاب با کمک دکتر لی یانگ و دکتر کارن کاواناگ از دانشگاه سیمون فریزر و با استفاده از یک اشعه یونی متمرکز گالیوم تولید شده است. حداقل قطر تابش گالیومی ۷ نانومتر بوده و به نحوی برنامه‌ریزی شد تا فضای اطراف هر حرف از کتاب را حک کند.

این کتاب با حروف بزرگ با تفکیک‌پذیری ۴۰ نانومتر حروفچینی شده و از ۳۰ میکروصفحه تشکیل شده است

هر یک از این صفحات روی یک تک‌بلور سیلیکونی حک شده‌اند. کل این مجموعه صفحات در محدوده‌ای به اندازه ۹۷*۶۹ میکرومتر جای گرفته و اندازه هر صفحه ۱۵*۱۱ میکرومتر می‌باشد.

کتاب رکوردهای گینس حاوی دو رکورد برای کوچک‌ترین کتاب است:

• انجیل جدید

۵ (x 5 mm, MIT, 2001)، King James

• کتاب چخوف با نام، پالکوویچ،                                                                                      (۰.۹ x 0.9 mm, Palkovic, 2002)

این کتاب جدید بسیار کوچکتر از هردوی آنهاست. چاپ اولیه این کتاب کوچکتر از ۰۷/۰*۱۰/۰ میلیمتر است. این یک کار بسیار بدیع از هنر معاصر بوده و ۱۰۰ کپی از آن به صورت امضا شده از طرف رابرت چاپلین در مرکز نانو تصویربرداری دانشگاه سیمون فریزر موجود است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عنوان این کتاب که با شماره انتشار بین‌المللی (ISBN-978-1- 894897-17-4) ثبت شده است، Teeny Ted From Turnip Town (تد کوچک از شهرشلغم) است. نویسنده این […]