4 استفاده ی مختلف از جی میل به جز ایمیل زدن

  • 1388/7/14
  • سپهر خيري
  • 1

4 استفاده ی مختلف از جی میل به جز ای میل زدن

gmail-themes-01

جی میل طبق آمار یکی از بهترین عرضه کننده های سرویس ایمیل است. تا به حال فکر کردید که از جیمیل استفاده های دیگری هم می توان کرد. منظورم ذخیره کردن فایل هایتان نیست بلکه کارهای مفید دیگری که می توانید حداکثر استفاده را از جی میل ببرید.

بدون شک داشتن یک اکانت جی میل ضروری است  و سرویس های زیادی هم هست که توسط گوگل عرضه می شود . در این مقاله می خواهم به شما بعضی از امکانات جی میل را به جز فرستادن ایمیل نشان دهم.

1. استفاده از جی میل به عنوان Open ID

در  این مقاله می توانید در مورد Open ID اطلاعات بیشتری کسب کنید. با استفاده از جی میل ID  می توانید برای نظر دادن و یا ورود به بعضی از سرویس ها مثل MIXX استفاده کنید.

2. استفاده از جی میل به عنوان مبدل فایل آنلاین

این یکی از بهترین امکانات جی میل است که می توانید در تبدیل فایل هایتان برای صرفه جویی در وقت استفاده کنید. شما می توانید به آسانی فایل های xls .ppt .rtf . pdf  و فرمت های آفیس 2007 مثل docx  xlsx  pptx  را به HTML  بدون داشتن هیچ برنامه ای یا سرویس خاصی , تبدیل کنید.فقط کافیست آنها را Attach  کنید در یک ایمیل و آن را برای خودتان بفرستید و وقتی که امیلتان را گرفتید با HTML  باز کنید !

با این کار می توانید حدود 5 دقیقه در وقتتان صرفه جویی کنید .

3. استفاده از جی میل به عنوان ظرفیتی آنلاین

گوگل همیشه در این کار مثل Picasa  بوده که می توانید یک کلکسیون بزرگی از تصاویر را در آن ذخیره کنید. نمی دانم آیا شما هم از جی میل به عنوان یک درایو در سیستم تان استفاده کرده اید یا نه.

Gmail Drive یک برنامه ی واسته است که می توانید با آن درایو جی میل را به عنوان یک دیسک درایو در کامپیوترتان اضافه کنید و می توانید با پسورد و اکانت جی میلتان در آن وارد شوید. شما می توانید به سادگی در آن کپی و پیست انجام دهید و از کامپیوترتان به آن اطلاعات منتقل کنید . اطلاعاتی که منتقل کنید در جی میل باکستان نشان داده می شود.

برای دانلود این برنامه کلیک کنیدGmail Drive.

همچنین یک مقاله ی مفید در این مورد

Gmail Trick : 2 Gb free Online Storage Using Gmail

4. استفاده از جی میل برای تبدیل لینک های غیر قابل کلیک به قابل کلیک

کسانی که نمی دانند این سرویس چیست, یک بسته ی الحاقی برای فایر فاکس است که لینک های غیر قابل کلیک را به قابل کلیک تبدیل می کند. لیست URL  های را در یک ایمیلی به خود کپی کنید و برای خودتان بفرستید. حالا ایمیل را باز کنید. همه ی لینکها قابل کلیک شده اند.

این کار زمانی بدرد من خورد که می خواستم لیستی از لینک های rapidshare  را دانلود کنم و از این کار استفاده کردم و سپس با دانلود منیجر در یک لحظه همه ی لینک ها را وارد کردم

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *