وبگردي متفاوت با Flock v2.5.5 Final

  • 1388/8/15
  • ITTeach
  • 0

با وجود و تعداد مرورگر ها شاید کمتر کاربری باشد که نام Flock را شنیده باشد و یا حداقل از آن استفاده کند. با وجود مرورگرهایی نظیر Mozilla Firefox ، Microsoft Internet Explorer ، Opera و … کمتر کاربری پیدا می شود که با Flock سروکار داشته باشد. شاید باه این دلیل است که همه این مرورگر را نمی شناسند و یا حداقل آشنایی زیادی با آن ندارند. Flock مرورگری است که قابلیت های فراوانی را در اختیار کاربرانش قرار می دهد. در حقیقت Flock مرورگری است که برپایه معروفترین مرورگر دنیا و به اعتقاد خیلی ها بهترین آن ها یعنی Mozilla Firefox طراحی و پیاده سازی شده است.

اما به دلایل مختلف استفاده از آن میان کاربران به محبوبیتی زیادی نرسیده است. Flock به کاربران اجازه مدیریتی بسیار کامل را بر روی مدیاها و اطلاعات  موجود در سایت های نظیر MySpace, Facebook, Digg, Flickr, AOL Webmail, Yahoo! Mail, Gmail, YouTube, Pownce and Twitter را می دهد. محیط ظاهری نرم افزار فوق العاده زیبا بوده و از لحاظ زیبایی بسیار متفاوت از Mozillla Firefox می باشد. کار کردن با نرم افزار هم بسیار آسان است زیرا بسیاری از امکانات این نرم افزار در قالب تولبار های مختلف در محیط اصلی برنامه قرار گرفته است. نکته ای که کاربران باید درباره این نرم افزار بدانند این است که می توان Extention های Firefox را در این برنامه هم به کار برد.اما مهم ترین خصوصیتی که همه به آن توجه بیشتری دارند سرعت لود صفحات است. این مرورگر پس از بازکردن صفحات مختلف در کش خود آن را ذخیره سازی کرده و در دفعات بعد فقط قسمت هایی از سایت که به روز شده اند را بارگذاری می کند و قسمت هایی که به روز نشده اند را از کش خود لود می کند که این عمل در سرعت بارگذاری صفحات بسیار موثر می باشد.

نسخه دوم از این مرورگر که به تازگی منتشر گردیده قابلیت های جدیدی را با خود به همراه آورده که کاربران بعد از دیدن آن ها حتما به سراغ Flock خواهند آمد
–  نسخه دوم از این نرم افزار برپایه Mozilla Firefox 3 طراحی شده است که به طبع سرعتی بسیار بالا را در لود کردن صفحات وب در اختیار کاربران قرار می دهد. امنیت هم به دنبال آن افزایش خواهد یافت
– سرویس MySpace در این نسخه به صورت یک سرویس معمولی گنجانده شده است
– نوار جستجو بسیار متفاوت نسبت به مرورگرهای دیگر
– مشاهده بهتر صفحات  RSS که در تولبار جدید این مرورگر به صورت خودکار بارگذاری می شود
– یکی از قابلیت های دیگر این نرم افزار سازگاری و هماهنگ شدن با سایت Tinypic.com که یک سایت برای به اشتراک گذاری تصاویر می باشد.

وب‌سايت سازنده

صفحه فلاك درتوييتر

صفحه فلاك در فيس‌بوك

اين قسمت هم مربوط به صفحه تولبار اين مرورگر هستش جهت نصب افزونه هاش

جهت دانلود هم بايد Download Flock 2.5.5

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *