اولین هارد دیسک جهان با USB 3

  • 1388/9/11
  • ITTeach
  • 0

freecom

شرکت Buffalo در رقابت موجود براي عرضه نخستين هاردديسک مجهز به ورودي USB 3.0 پيروز شد و در اين زمينه توانست از ديگر شرکت‌هاي رقيب پيشي بگيرد.

اين شرکت اعلام کرد که اولين هاردديسک خارجي خود مجهز به ورودي SuperSpeed USB 3.0 را با نام DriveStation HD-HXU3 وارد بازار کرده است. اين هاردديسک دست‌کم سه برابر سريع‌تر از نمونه‌هاي مجهز به سيستم ورودي USB 2.0 اطلاعات را انتقال مي‌دهد.

نخستين هاردديسک مجهز به ورودي USB 3.0 با ظرفيت‌هاي يک، 5/1 و 2 ترابايتي وارد بازار شده است و که در عين حال از سيستم ورودي پيشين يعني USB 2.0 نيز پشتيباني مي‌کند. شرکت Buffalo براي هر يک از اين هاردديسک‌ها دو ورودي USB 3.0 PCI در نظر گرفته است تا کاربران بتوانند رايانه شخصي خود را با سرعت بالاتر به‌روز کنند.

از حدود يک سال قبل که “گروه توسعه‌دهنده USB 3.0” مراحل توليد اين استاندارد جديد ارتباطي را به اتمام رساند، شرکت‌هاي فراواني تلاش کردند تا محصولات جديد خود را با اين سيستم ورودي به بازار عرضه کنند. اما از بين اين شرکت‌ها، Buffalo سرانجام موفق شد نخستين هاردديسک جهان مجهز به USB 3.0 را در اختيار کاربران بگذارد.

شرکت Buffalo در اين زمينه با شرکت هلندي Freecom رقابت تنگاتني داشت تا نخستين هاردديسک مجهز به USB 3.0 را در اختيار مشتريان خود بگذارد. شرکت Freecom پيش‌تر در يک کنفرانس خبري هاردديسک مجهز به ورودي USB 3.0 خود را سپتامبر معرفي کرد. قرار بود اين هاردديسک اواسط نوامبر وارد بازارهاي اروپا شود، اما هنوز اين محصول در اختيار فروشگاه‌هاي اروپايي قرار داده نشده است.

منبع: tecfre.com

ترجمه بيست بيت

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *