متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

کنترل بازی رایانه‌‌ای سه‌بعدی فشردنی ساخته شد

12345 (بدون نظر)
Loading...
42

گروهی از محققان دستگاه واردسازی اطلاعاتی را طراحی کرده‌اند که شبیه موس و قابل فشردن بوده و برای کاربران امکان کنترل سه‌بعدی را فراهم می‌کند.
Cambridge Consultants Suma
به گفته مدیر توسعه محصول مصرف‌کننده Cambridge Consultants که مجوز این نوآوری را به سازندگان می‌دهد، این دستگاه Suma نام دارد که مخفف ساتسوما یا میوه چینی است.
مدل‌های متعددی از Suma طراحی شده که قرار است ماه ژانویه در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرف‌کننده در لاس وگاس به نمایش درآیند، اما به دلیل در جریان بودن روند ثبت امتیاز انحصاری Suma، جزئیات بیشتری درباره این دستگاه منتشر نشده است.

suma-inhand
در داخل بدنه نرم Suma محرک‌های سبکی در اطراف یک حسگر اصلی قرار دارند و با فشرده شدن دستگاه، این محرک‌ها فشار و تغییرات حرکت را تشخیص می‌دهند و علائم دریافت شده توسط نرم‌افزار داخل Suma پردازش شده و سپس به برنامه نرم‌افزاری ارسال می‌شوند که می‌تواند موجب کار کردن دستگاه شود.

suma-controler

به گفته طراحان این دستگاه، فرق Suma و کنترل‌های دستگاه بازی Wii نینتندو به‌عنوان مثال در این است که کنترل کنسول نینتندو به کاربران اجازه می‌دهد اشیا را جابه‌جا کنند، اما شکل آنها را نمی‌توانند تغییر دهند و دستکاری کنند؛ از این رو Suma می‌تواند مجموعه جدیدی از کاربردها را ایجاد کند. این دستگاه کاربرد مناسبی برای بازی و برنامه‌های سه‌بعدی خواهد داشت.

منابع: theinquirer.net، pcworld، engadget

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گروهي از محققان دستگاه واردسازي اطلاعاتي را طراحي كرده‌اند كه شبيه موس و قابل فشردن بوده و براي