رويا ، نرم افزار طراحی روبات در Yahoo Messenger

  • 1388/9/17
  • ITTeach
  • 2
کار کسانی که می خواهند در Yahoo Messenger ربات طراحی کنند را آسان می کند

Roya robot yahoo

از رویا می توانید برای کنترل از راه دور ، اتصال و تبلیغات در Chat Room ها ،ساختن سیستم پشتیبانی (Support) هوشمند برای شرکتهای که احتیاج به پشتیبانی Online دارند و ساختن سیستمهایOnline FAQ ، ساختن رباتهای هوشمند ، ساختن لینکهای خبری ، ساختن سرویس های عمومی و تفریحی مثل ترجمه و دیکشنری ، ساختن سرویسهای ویژه (مثل ارسال و دریافت SMS و چک کردن ISP ) و غیره استفاده کرد . کار با RoYa بسیار آسان است و تنها با نوشتن Script (Delphi,VB,Java) و یا Plugin (Delphi,VB,C++,…) قادر خواهید بود امکانات مختلفی به ربات اضافه کنید. قدرت RoYa در “قابل برنامه ریزی” (Programmable) بودن آن است و به کاربر این امکان را میدهد که بدون توجه به جزئیات اتصال به Yahoo ایده های خود را پیاده سازی کند.

Connect roya robot

لازم به ذکر است که رباتهای زیادی در اینترنت هستند چه داخل و چه خارج از ایران ولی تابحال هیچکدام از آنها به تکمیلی رویا نبوده ، بقیه روباتها یکسری کارهای ثابت را انجام می هند و بعضی ها هم امکانات محدود برنامه نویسی دارند .اما این نگارش رویا بسیار کاربردی تر از هر برنامه دیگری است.
یکی از استفاده های بسیار مفیدی که با رویا انجام شده ربات حرفه ای parstran بوده که برای شرکت Mabnasoft است و با ADD کردن این ربات می وانید هر متن انگلیسی را به فارسی ترجمه کنید.
جالب است بدانید Roya همان سیستمی است که قابلیت پاسخگوی به yahoomessanger  را از طریق  SMS فراهم می کند!
رویا در اینترنت و به صورت Shareware منتشر می شود ، به عبارت دیگر کاربر اول برنامه را از اینترنت دریافت کرده و آزمایش می کند (البته محدودیتهای در نظر گرفته شده ) و بعد در صورتی که از برنامه خوشش آمد تقاضای License را می دهد که از برنامه بتواند به صورت دائمی و حرفه ای استفاده کند. این روش در خارج از ایران مرسوم است ولی در ایران هنوز جای خودش را باز نکرده و امیدوارم برنامه نویسان بیشتری به این نوع انتشار گرایش پیدا کنند.
دانلود رويا از سايت softpedia

RoYa is an instant messaging robot server. This software provides automatic response to IM questions in an interactive fashion as a human would respond would interact with IM users. In effect, RoYa behaves as an instance of a IM client to the IM services such as Yahoo IM. RoYa is a multitasking component that is designed to create and handle simultanious IM sessions for different Robot-IDs.

This component enables programmming and configuration through plug-in DLL and Python script. RoYa is also integrated to web services such as Global Weather. RoYa is designed to obfuscate the complexities of IM connectivity. With its simple authoring functionality creating new and specialized IM robot services are made fast and easy. Version 4 includes unspecified updates

wblogs only Mashatan Software

منابع: ایتنا، yahooaction
دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
    1. http://www.pgameserver.com/index.php?income_id=1006&income_server=4

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *