متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

پایان دعوای ۱۰ ساله مایکروسافت و اتحادیه اروپا

12345 (بدون نظر)
Loading...
44

اتحادیه اروپا و مایکروسافت در شرف پایان دادن به مشاجره ۱۰ ساله بر سر عملکرد این شرکت نرم‌افزاری در پی نصب مرورگر اینترنت اکسپلورر در رایانه‌های جدید هستند.

fighting Microsoft and Europe Union

این دعوا با موافقت مایکروسافت برای عرضه برنامه‌ای که به کاربران امکان می‌دهد برای انتخاب مرورگر مورد استفاده در رایانه‌های ویندوز تصمیم بگیرند، حل و فصل می‌شود.
به گفته منابع آگاه به رویترز، پس از این که مایکروسافت موافقت کرد انتخاب یک مرورگر متفاوت به‌جز اینترنت اکسپلورر را برای کاربران راحت‌تر کند، مقامات ضدانحصارطلب اتحادیه اروپا خوشنود می‌شوند این پرونده علیه مایکروسافت حل شود.
انتظار می‌رود کمیسیون اروپا این تغییرات را تایید کند که بر اساس آن کاربران رایانه‌های ویندوز هنگامی که برای نخستین بار دستگاهشان را روشن می‌کنند صفحه‌ای به نام ballot screen برای آن‌ها نمایش داده می‌شود تا درصورت تمایل مرورگر دیگری مانند فایرفاکس یا اپرا را به‌جای اینترنت اکسپلورر انتخاب کنند.
مایکروسافت در ابتدا پیشنهاد کرده بود نام مرورگرها به ترتیب حروف الفبایی نوشته شود و ballot screen در مرورگر اینترنت اکسپلورر اجرا شود، اما شرکت‌های سازنده مرورگر به این طرح‌ها اعتراض کردند و اکنون این فهرست به ترتیب تصادفی تنظیم شده تا بی‌تاثیر بودن آن تا حد امکان تضمین شود.
طبق اظهارات منابع آگاه، تصمیم در این مورد ممکن است تا اوایل هفته آینده و در طول آخرین نشست کمیسرها در سال جاری میلادی گرفته شود.

منبع: ایسنا

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اين دعوا با موافقت مايكروسافت براي عرضه برنامه‌اي كه به كاربران امكان مي‌دهد براي انتخاب مرورگر مورد استفاده در رايانه‌هاي ويندوز تصميم بگيرند