10 سایتی که دو موتور بزرگ جستوجو گر بینگ و گوگل را با هم مقایسه میکنند.

  • 1388/9/24
  • سپهر خيري
  • 3

خوشبختانه ما از هیچ کدوم از سایت ها پشتیبانی نمیکنیم و فقط میخواهیم مقایسه بین موتور های جستوجو گر گوگل وبینگ را انجام دهیم.Google & Bing

گوگل که یه موتور جستوجو با سابقه هست و بینگ یک موتور جستوجوگر decision و ساخته شده توسط مایکروسافت است.

من به عنوان یک کاربر ساده ، می توانم بگویم که هر دو موتور های جستجوگر نتایج مختلفی از جستوجوی خود را ارائه میکنند. اما شما باید خودتان به نتایج نشان داده جستوجو نگاه کنید و از این نتایج نظر خودتان را بدهید.

به عنوان مثال ، با استفاده از سیستم پرسوجو ” makeuseof.com” میتوانید از نتایج کار گوگل با خبر بشوید ، و خودتان دنبال نتایج باشید.
مثلا نتایجی که منتشر شده نشان میدهد که سایت مفید برای من بینگ است ، شاید برای شما یک موتور دیگر باشد.

در واقع میتوان گفت حدسی که برای مقایسه بین بینگ و گوگل میزنیم صحیح نیست و باید بیشتر به امکانات این دو توجه کنیم ، تا متوجه واقعیت برتری بین این دو موتور شویم ، و این کار را میتوان به وسیله سایت های که موتور های جستوجو را با یک دیگر مقایسه میکنن انجام بدیم.

خیلی از سایت ها امکانات بین این دو موتور را مورد مقایسه گذاشتن و بیشتر این سایت ها نظر خودشان را معرفی کرده اند. در اینجا ما چند تا از سایت های که این کار را انجام میدن را با کمی راهنمای به شما معرفی میکنیم ، و شما میتوانید به صورت دستی این کار را به راحتی انجام بدهید.

1- Googawho

GoogaWho

به این آدرس بروید www.googawho.com و کلمه مورد نظر خود را وارد کنید ، میبینید که دو صفحه کنار هم باز میشود و نتایج هر یک از موتور ها را در یک صفحه مجزا و کنار هم نشان میدهد.
البته میتوانید موتور های دیگه را هم با هر موتور دیگه ای مقایسه کنید و از اون بالا امکان انتخاب سایت مورد نظر خود را دارید.

2- Bing & Google

BingGoogle

یک سایت دیگر در مورد همین مقایسه که میتوانید برای ورد به این سایت به آدرس www.bingandgoogle.com بروید و به راحتی این دو موتور را با هم مقایسه کنید.

3- Mixxr

Mixxr

این سایت جستجو گرهای گوگل ، یاهو ، بینگ و تویتر را در چند صفحه پشتیبانی میکند ، بستگی به تعداد انتخابات شما دارد ، مثلا اگر 4 تا موتور را باهم به مقایسه بگذارید در چهار صفحه مجزا نمایش داده میشود. برای ورد به سایت اینجا بروید : www.mixxr.co.uk

4- Stringy

Stringy

مقایسه مفصل بین گوگل و بینگ با نشان دادن جزئیات بین این دو موتور . این سایت خود دنبال بهبود کردن نتایج بینگ است. آدرس این سایت : www.stringy.com

5- Search3

Search3

این سایت رقابت و مقایسه 3 سایت بزرگ گوگل ، بینگ ، تویتر را به نمایش میگذارد. همچنین اجازه استفاده از مرورگر های (Firefox, IE7, Google Chrome, Flock, and Opera) را برای استفاده از سایت میدهد.
سایت: www.search3.com

6- AskBoth

AskBoth

این سایت میتواند مقایسه بین ترجمه انواع موتور های جستوجو را نمایش دهد و با تمام مرورگر ها را پشتیبانی میکند.
سایت : www.askboth.com

7- Bing Vs Google

BingVS-Google

این هم یک سایت دیگر برای مقایسه که قبلا در جاهای دیگر از آن تعریف کرده بودن.
سایت: www.bing-vs-google.com

8- Ranks.nl

Ranks.nl

این سایت بسیار حرفه ای و دقیق هست و میتوانید با منو های کشویی به انجام مقایسه بپردازید.شما میتوانید موتور های بسیار از جمله گوگل و بینگ را در پنج صفحه با یک دیگر به صورت دلخواه عمودی یا افقی نمایش دهید. یکی دیگر از قابلیت های این سایت انتخاب جستوجو گر با زبان های مختلف هست.
آدرس سایت : www.ranks.nl/tools/compare.htm

9- Bingle

Bingle

این یک سایت دیگر برای انجام مقایسه هست و همچنین میتوانید به راحتی این سایت را برای انتخاب صفحه اصلی مرورگرتان اضافه کنید ، تنظیماتی در بالای این سایت برای کنترل بهتر وجود دارد ، به عنوان مثال تک پنجره ای و یا دو پنجره ای کردن در هنگام مقایسه هست.
سایت : bingle.nu

10- Furia

Furia

این سایت را میتوان یک سایت بی هنر و یا بدون تنظیمات خاص نامید ، به این سایت بروید و در کادر مستطیل مانند آن کلمه مورد نظر خود را تایپ کنید و مقایسه بین دو موتور گوگل و بینگ را ببینید.
آدرس این سایت: www.furia.com/code/bg/bg.cgi

در اینجا ما حالت های مختلف ارائه نتایج را دیدیم که باید خودتان در مورد انتخاب موتور نتیجه بگیرید ، و میتوانید از بین این سایت ها که برای مقایسه موتور های جستوجو آماده شده اند استفاده کنید.

اگر میخواهید یک جستوجو حرفه ای داشته باشد پیشنهاد ما استفاده از دو موتور یا چند موتور است.

شما از کدام موتور استفاده میکنید؟ بینگ یا گوگل؟ و یا از چند موتور و یا فقط از یک موتور برای جستوجو استفاده میکنید؟
منبع: makeuseof.com

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. درست بینگ تازه کاره ولی هر چی که ماکروسافت بسازه آخر سر بهترین میشه همین طور که میبینید بینگ هم داره خیلی زود پیشرفت میکنه به نظر من بینگ بهتره

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *