متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

گیگابایت کارت گرافیک ATI HD5970 را به بازار عرضه کرد

12345 (بدون نظر)
Loading...
72

GX-056-GI_400

ایتنا- Ati و گیگابایت قدرتمندترین کارت گرافیکی جهان را به بازار عرضه کردند. بعد از انتشار موفقیت‌آمیز کارت گرافیک ۵۸۷۰ این شرکت که با استقبال بی‌نظیر مصرف‌کنندگان و مخاطبین کارت‌های گرافیک رده High end مواجه شد، طبق سنت سالیان پیشین، همه منتظر خبری از نسخه X2 این کارت گرافیک بودند که ناگهان همه چیز بهم ریخت و Ati با یک تغییر اسم ساده همه را شگفت زده کرد.
نام این محصول جدید بر خلاف انتظارها ۵۸۷۰ X2 نیست و Ati کارت جدید خود را که از دو تراشه گرافیکی ۵۸۷۰ بهره می‌برد، ۵۹۷۰ نامیده است. با عرضه این کارت عملا Ati توانسته است بعد از مدت‌ها از سایه nVIDIA بیرون بیاید و قدرتمند ترین کارت گرافیک جهان را به مصرف‌کنندگان عرضه کند.
در میان تولیدکنندگان اصلی کارت گرافیک در جهان، طبق رسم یکسال گذشته، گیگابایت توانست گوی سبقت را از رقبا برباید و اولین نمونه از این کارت را راهی بازارهای جهانی کند. این کارت گرافیک که از ۲GB حافظه DDR5 بهره می‌برد GV-R597D5-2GD-B نام دارد و بزودی در بازار کشور موجود خواهد شد.
گیگابایت برای کارت گرافیک مدل GV-R597D5-2GD-B خود، ۲GB حافظه DDR5 سامسونگ درنظر گرفته است که هر هسته توان استفاده از ۱GB آن را بصورت اختصاصی دارد. این حافظه‌ها هر یک با یک درگاه ۲۵۶ بیتی به تراشه اصلی مرتبط هستند. گیگابایت در تولید این کارت از لایه‌های PCB دو اونس مس استفاده کرده است.
کاهش دمای PCB به واسطه این امکان، به مهندسین این شرکت امکان داده است تا سرعت چرخش فن خنک کننده کارت را از میزان استاندارد پایین‌تر آورده و بدین ترتیب ضمن حفظ دما، فشار برقی کمتری را به رایانه تحمیل کنند.
گیگابایت جهت تکمیل کردن پنل خروجی کارت خود، از دو درگاه DVI، یک درگاه HDMI و یک درگاه Mini Display-Port استفاده کرده است. وجود Display-Port یعنی امکان استفاده از فناوری انقلابی Eyefinity و پشتیبانی از دقت هایی تا مرز ۵۷۶۰×۱۲۰۰ که فقط به کمک استفاده از چند نمایشگر امکانپذیر است.
این کارت گرافیک به زودی در بازار ایران موجود خواهد شد و مثل همیشه انتظار می‌رود که اولین نمونه ۵۹۷۰ بازار کشور، کارت GV-R597D5-2GD-B گیگابایت باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام اين محصول جديد بر خلاف انتظارها 5870 X2 نيست و Ati كارت جديد خود را كه از دو تراشه گرافيكي 5870 بهره مي‌برد، 5970 ناميده است. با عرضه اين كارت عملا Ati توانسته است بعد از