متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

یک دانشجوی آمریکایی گوشی شفاف ناشنوایان

12345 (بدون نظر)
Loading...
84

یک دانشجوی آمریکایی، تلفن‌همراه عجیبی برای کاربران ناشنوا طراحی کرد.

Got clear phone

سویون کیم، سازنده این دستگاه می‌گوید این گوشی مفهومی‌برای افرادی که از مشکلات شنوایی رنج می‌برند، طراحی شده است. این گوشی هنگام مکالمه با افراد دیگر، صدای فرد مخاطب را به متن تبدیل می‌کند و برای فرد ناشنوا متن را به نمایش در می‌آورد. این گوشی از طراحی عجیب و بسیار زیبایی برخوردار است و همانند طومارهای قدیم است. به طوری که دارای دو ستون در دو طرف صفحه نمایش است که هنگام آماده باش صفحه نمایش جمع شده و داخل این دو ستون پیچیده می‌شود. هنگامی ‌که این گوشی زنگ می‌خورد شخص ناشنوا لازم است دو ستون را در جهت مخالف بکشد تا صفحه نمایش پدیدار شود.

صفحه نمایش این گوشی شفاف و در بخش وسط تمامی‌ مکالمات مخاطب به شکل متن دیده می‌شود و فرد ناشنوا با لمس دست در پشت صفحه نمایش می‌تواند کلمات را تایپ کند. وضوح، شفافیت و شیشه‌ای بودن صفحه نمایش به کاربر کمک می‌کند تصاویری را که از این سوی صفحه نمایش می‌بیند در پشت صفحه با دست تایپ کند. صفحه نمایش هم به گونه‌ای طراحی شده که کلیدهای لمسی دستگاه به طول مساوی در اطراف صفحه نمایش قرار گرفته‌اند. به این ترتیب کاربر می‌تواند هنگام تایپ از تمامی‌انگشتان دست برای تایپ متن کمک بگیرد.

هنگامی‌که کلمات تایپ می‌شود این گوشی متن را به صوت تبدیل کرده و برای مخاطب ارسال می‌کند. درباره تولید و تاریخ عرضه این دستگاه اطلاعی در دست نیست.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سویون کیم، سازنده این دستگاه مي‌گوید این گوشی مفهومي‌برای افرادی که از مشکلات شنوایی رنج مي‌برند، طراحی شده است. این گوشی هنگام مکالمه با افراد دیگر، صدای فرد مخاطب را به متن تبدیل