متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

بررسی کامل هارد درایو ۶۵۰ گیگابایت توشیبا (HDDR640E04XR)

12345 (بدون نظر)
Loading...
115

فاصله میان هارد درایو خارجی و داخلی پیوسته در حال کم شدن است. هارد درایو جدید توشیبا ۶۵۰ گیگابایت(HDDR640E04XR ) (به قیمت ۱۵۹.۹۹ دلار) سایز جیبی دارد و دارای بسته پیش نوشته نرم افزاری است و ظرفیت ذخیره اکثر درایوهای خارجی رومیزی را داراست. در نگاه اول دقیقا مانند هر درایو خارجی قدیمی است که احتمالا برای backup  گرفتن از فایلهایتان از آنها استفاده می کنید. فریب نخورید: این وسیله برای تجارت است.

طرح:

هارد درایو HDDR640E04XR وزن کم ۰.۳ پوندی دارد و در اندازه ۳.۲ در ۵ در ۰.۶۵ اینچ است. از هارد درایو قبلی توشیبا Toshiba HDDR320E03X (199.99 دلار) کوچکتر است. تنها تفاوت دیگرش طرح رنگ آن است. طرح مشکی پایه با اکسانت های سفید گرد کنار رفته و جانشین شده با رنگ قرمز براق و شاسی مشکی که هارد درایو ۲.۵ اینچی  ۵.۴۰۰rpm را احاطه کرده. در ابتدا فکر می کردم قرمز کمی خشن و متظاهر است اما بعدا دریافتم که این رنگ میتواند تنها روشی باشد که این هارد درایو را از هر هارد درایو خارجی ۲.۵ اینچی موجود در بازار متمایز می کند.

ویژگی ها:

مانند هارد درایو سابق HDDR640E04XR فقط به یک USB 2.0  پورت برای برق نیاز دارد به جای اینکه مانند درایوهای خارجی قدیمی مثل Seagate ST9160821U2 (290.00 دلار)  برق را از یک کابل USB دوسره بگیرد.کابلی که توشیبا برای درایو ها فراهم کرده بسیار کوتاه است و به زحمت به بلندی یک پا می رسد. اگر می خواهید این درایو را با desktop tower استفاده کنید باید آنرا روی کیس قرار دهید یا از شاسی آویزان کنید. توشیبا کابل مدل ۴ فوتی را ۱۴.۹۹ دلار می فروشد اما می توانید کابلی مانند این را از یک توزیع کننده تجهیزات الکترونیکی محلی با قیمتی ارزانتر تهیه کنید.

هنگامیکه HDDR640E04XR را به برق وصل می کنید یک منو باز شده و از شما می پرسد که با چه سیستم کامپیوتری از این درایو استفاده می کنید. فقط برای ویندوز، هارد درایو در NTFS فرمت خواهد شد. اگر هم برای ویندوز و هم سیستم عامل مک استفاده شود برای استفاده هارد درایو در فرمت FAT32 فرمت  می شود. اگر مطمئن نباشید در فرمت FAT32 باقی خواهد ماند.

هارد درایو با برنامه  NTI backup Now EZ  برای ویندوزهای PC و برنامه NTI backup shadow 4  برای سیستم های Mac بالا می آید.

NTI backup Now EZ برنامه ای فوق العاده است. به طور خودکار درایوهایتان را اسکن می کند و سناریوهای backup ممکن را به شما پیشنهاد میکند. تمام کاری که باید انجام دهید کلیک کردن OK است.

کارایی:

من با استفاده از نرم افزار backup now فایل امتحان ۱.۲۲ گیگابایت را در ۲ دقیقه و ۴۶ ثانیه backup گرفتم. در مقایسه با دیگر درایو های طبقه ء خود کمی آهسته بود. به عنوان مثال         Seagate FreeAgent Go (500GB) (239.99 دلار) این تست را در مدت ۱ دقیقه و ۱۶ ثانیه تمام کرد. با استفاده از حرکات موس می توانیم این فایل ها را در مدت ۴۸ ثانیه به درایو منتقل کنیم بنابراین اگر عجله داشته باشید اینکار می تواند انتخاب بهتری باشد. درحالیکه ممکن است سرعت برتری     HDDR640E04XR نباشد اما چندین مزیت نرم افزاری دارد که دیگر درایوهای با این قیمت فاقد آن هستند. اول اینکه می توانید از کل درایو با     ۲۵۶-bit encryption و اسم رمزگذاری محافظت کنید که اقدام ایمنی خوبی است. من بویژه علاقمند به راه حل بازیافت اطلاعات از دست رفته هستم که          HDDR640E04XR به شما عرضه می دارد. اگر PC  شما خراب شود یا ویندوز کار نکند می توانید از درایو برای restore کامل استفاده کنید. برنامه  NTI Backup Now به شما این امکان را می دهد که درایو خود را به یک دیسک bootable با تصویری از کل درایو تبدیل کنید.

HDDR640E04XR توشیبا انتخاب خوبی برای استفاده کنندگان از laptop  است که مرتبا نیاز دارند از کل درایو backup  بگیرند. درایوهای دیگری به این شکل وجود دارند که ظرفیت بیشتری دارند اما این درایو ترکیب خوبی از سخت افزار و نرم افزار است.

منبع: pcmag

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فاصله ميان هارد درايو خارجي و داخلی پيوسته در حال كم شدن است. هارد درايو جديد توشيبا 650 گيگابايت(HDDR640E04XR ) (به قيمت 159.99 دلار) سايز جيبي دارد و داراي بسته پيش نوشته نرم افزاري