متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

سه افکت جذاب فتوشاپ که در کمتر از ۵ دقیقه اجرا می‌شوند

12345 (بدون نظر)
Loading...
706

همانطور که میدانیم فتوشاپ مادر تمام نرم افزارهای ویرایش تصویر است.کمتر نرم افزای به اینهمه قابلیت و محبوبیت که فتوشاپ دارد دست پیدا میکند.یکی از تاثیرات وجود اینهمه ویژگی در یک  نرم افزار این است که برای آماتور ها سنگین و مشکل میشود.

بسیار خوب، اخم نکنید، اینجا سه افکت فتوشاپ هست که شما میتوانید در کمتر از ۵ دقیقه انجام دهید  تا عکس های شما کمی زیباتر به نظر برسد.

سایه روشن زدن لبه

سایه روشن زدن لبه یکی از افکت های زیبا و جذاب فتوشاپ است.در حالیکه ممکن است وسواسی ها در مورد دسته بندی آن به عنوان یک افکت لبه ، بحث داشته باشند، این اثر قطعا” به کل عکس اعمال شده و میتواند نگاه را به سوی موضوع مورد نظر معطوف کند.چگونگی انجام آنرا اینجا میاوریم:

 • یک لایه جدید در بالای لایه عکس ایجاد کرده و با سیاه آنرا پر کنید.
 • ابزار marquee  بیضی شکل را انتخاب کرده و یک ناحیه انتخاب بزرگ را رسم کنید که بیشتر عکس را بپوشاند . همینطور می توانید آنرا روی موضعی که می خواهید همه توجه را جلب کند ، رسم کنید. کاستن از شفافیت لایه مشکی به دیدن انچه انجام می دهید کمک  میکند.
 • ناحیه انتخابی را از مراحل زیر بپوشانید:

Select  >modhfy >feather

مقدار pixel (نقطه) که شما اینجا انتخاب می کنید بستگی زیادی به وضوح تصویری دارد که شما روی آن کار می کنید .

با selection صحیح و لایه مشکی انتخاب شده دکمه ی delete  را بزنید. حال مد blend   لایه ی مشکی را تغییر دهید تا نور ملایم شود .اگر افکت خیلی زیاد است میتوانید با opacity   کار کنید تا رنگ آنرا کم کنید .

 • افکت کار گذاشته شد . اگر نیاز دارید که تصویر را حرکت دهید شما میتوانید تنظیمات نهایی را با حرکت دادن لایه ی مشکی یا پیمایش آن به بالا انجام دهید .

افکت فتوشاپی polariod (شیمیایی )

یک افکت بسیار رایج و بسیار آسان که در لحظه( با این فرض که عکسی را که می خواهید روی آن کار کنید در فتوشاپ باز نگه دارید )  انجام میشود ، اینجا مراحلی که شما برای بدست آوردن افکت polariod در فتوشاپ نیاز دارید بگذرانید را ، می آوریم :

 • Alt را پایین نگه داشته و روی لایه ی بک گراند در پالت لایه ها دابل کلیک کنید ، این کار باید قفل لایه را بر دارد .حال کلید کنترل را نگه داشته و روی آیکون New layer  در پالت لایه ها کلیک کنید . این کار یک لایه  جدید پایین لایه ی جاری ایجاد خواهد کرد .

 • همزمان با انتخاب لایه ی عکس ، ctrl+t  را بزنید تا ابزار free transform (تغییر شکل آزاد ) فعال شود .Shift  و Alt  را پایین نگه داشته و سپس به داخل یکی از گوشه ها کلیک و درگ کنید ، به نحوی که میخواهید عکس را کوچک کنید. شما همچنین میتوانید برخی قسمتهای عکس را ببرید تا آن را یک دایره کنید و بچرخانید تا کمی واقع گرایانه شود .

 • روی لایه ی  عکس دابل کلیک کنید در دیالوگ باکس Layer Styles که باز می شود ، Drop Shadow و Stroke را چک بزنید ، Stroke را به Inside تغییر داده و width آن را کم کنید تا یک حاشیه ی زیبا در طول لبه ها بدست آورید .

 • حال کلید Ctrl را نگه داشته و روی Layer Thumbnail  از لایه ی عکس کلیک کنید تا انرا بعنوان یک  selection  لود کنید.
 • به مسیر selection> trantorm selection  بروید.
 • کلید Alt +shift  را نگه دارید در حالی که به درون یکی از دستگیره داخلی گوشه درگ می کنید.
 • ناحیه انتخاب شده را همانطور که هست بگذارید و روی ایکون layar mask  در پالت لایه ها کلیک کنید .شما توجه خواهید کرد که محیط خارجی سلکشن پنهان شده است.
 • شما حالا می توانید روی ماسک لایه انواع مختلف تغییرات شکل ،قلم مو  و فیلتر را بیافزایید تا انواع مختلف حاشیه ها را بدست اورید. بعنوان مثال ، روی ماسک لایه کلیک کنید و ابزار  brush   (قلم مو) را بگیرید. یکی  از برس های طبیعی یا افکت خاص را انتخاب کنید.
 • به عنوان رنگ پیش زمینه با سفید شروع به رنگ کردن روی قسمتهای سیاه لایه ماسک کنید.

خواهید دید که قسمت های  مخفی عکس خود را آشکار میکنند هرچند به صورت ضربات قلم مو

به صورت انتخابی میتوانید پس زمینه های مرسوم یا گرادیان ها را به لایه زیرین اضافه کنید، یک نوار سفید اضافی به پایین صفحه بیافزایید. پیش از تغییرات مرحله ۲ ، برخی متون یا هرچه درست به نظر میرسد اضافه کنید.همچنین بیش از یک عکس را روی هم قرار دهید و مراحل فوق را دنبال کنید تا یک آمیزش رنگ ملایم بدست آید.

لبه های ملایم

شما با استفاده از فتوشاپ قادرید سریع و آسان برای عکس های خود حاشیه های ملایم ایجاد کنید. به این صورت :

Alt  بعلاوه دابل کلیک روی لایه پس زمینه (عکس) برای باز کردن قفل آن . سپس  ctrl بعلاوه کلیک روی دکمه  new layer از پالت لایه ها برای ایجاد یک لایه جدید زیر لایه عکس. این لایه تازه ایجاد شده را با سفید پر کنید.

* حال دکمه کنترل را نگه داشته و روی thumbnail  لایه از لایه عکس کلیک کنید تا سلکت شود. از مسیر                                     Select > transform  selection

دکمه shift  ,  alt    را نگه داشته ، همزمان  یکی از دستگیره های داخلی گوشه را درگ کنید.

 • سلکشن را همانطور که هست رها کنید و روی آیکون ماسک لایه در پالت لایه ها کلیک کنید.خواهید دید که ناحیه بیرون منطقه انتخابی مخفی شده است.
 • حالا شما میتوانید انواع مختلفی از تغییرات ، قلم مو ها، فیلترهای روی ماسک لایه برای دست یافتن به انواع مختلف لبه ها را اضافه کنید. بعنوان یک مثال ، روی ماسک لایه کلیک کنید و ابزار brush   را بگیرید . یکی از قلم موهای معمولی یا افکت خاص را انتخاب کنید.
 • با رنگ سفید بعنوان رنگ پیش زمینه شروع به رنگ کردن روی قسمتهای مشکی ماسک لایه کنید.

منبع: makeuseof

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
 1. رضا محمدي می‌گوید

  مفید بود ممنون
   

 2. ندا می‌گوید

  سلام، خوب توضیح میدین ها ، ولی نمیدونم چرا از یه جاهاییش به بعد دیگه نمیتونم ادامه بدم، برای مثال قسمت افکت شیمیایی، از گزینه اول که با دایره نارنجی مشخص شده دیگه نمیتونم ادامه بدم، میشه یه کم واضح تر بگین!
  ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همانطور که میدانیم فتوشاپ مادر تمام نرم افزارهای ویرایش تصویر است.کمتر نرم افزای به اینهمه قابلیت و محبوبیت که فتوشاپ دارد دست پیدا میکند.یکی از تاثیرات وجود اینهمه ویژگی در یک