10 توسعه ی گوگل کروم برای توسعه دهنده های وب

 • 1389/2/16
 • ITTeach
 • 5

Google Chrome یک مرورگر وب جالب برای طراحان وب و توسعه دهنده های وب می باشد. با توسعه های Google Chrome، می توانید برای بهبود طراحی، دیباگ کردن و کار روی وب سایت ها، ویژگی های بیشتری را به مرورگر اضافه نمایید. در این مقاله، ده توسعه ی برتر Google Chrome را برای طراحان و توسعه دهنده ها ارائه می کنیم.

1. Firebug Lite (برای Google Chrome)

Firebug Lite (برای Google Chrome) توسعه ای می باشد که Firebug Lite را در مرورگر تنظیم می کند. گرچه Developer Tools تعبیه شده در کروم تاحدی همان ویژگی های Firebug را ارائه می کند، طرفداران قدیمی Firebug این توسعه را به خاطر دیباگ کردن و تست کارهایشان در کروم تحسین خواهند کرد.

2. Web Developer (توسعه دهنده وب)

نوار ابزار Web Developer کریس پدریک یک نوار ابزار محبوب و رایج در میان طراحان وب و توسعه دهنده های نهایی می باشد. که در ابتدا برای FireFox طراحی شده بود، سپس با واسط ساده ای به کروم منتقل شد.

که برای بررسی و درک طرح بندی های صفحه وب دارای بارهایی از عملیات می باشد و شامل نمایش ترتیب های در پشته قرارگیری عناصر بلوک، نمایش اطلاعات سبک CSS در مورد عناصر خاص، کنترل کش مرورگر و مواردی از این قبیل می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوارابزار Web Developer به لینک های زیر مراجعه نمایید:

3. تست کیفیت وضوح (Resolution Test)

Resolution Test توسعه ای برای تست صفحات وب در وضوح های مختلف صفحه نمایش به همراه گزینه ای برای تعریف وضوح های سفارشی می باشد. اطمینان یابی از اینکه طراحی وب شما تحت سایزهای مختلف مانیتور خوب به نظر می رسد، کار آسانی می باشد.

4. Pendule

Pendule ابزارهای توسعه دهنده ی تعبیه شده در گوگل کروم را توسعه می دهد. این توسعه، تعداد زیادی ویژگی مانند معتبرسازی مدل لمسی با استفاده از سرویس های وب اتوماتیک W3C، پنهان سازی تصاویر روی صفحه وب، مشاهده ی اسکریپت های موجود در صفحه وب را به کاربرانش ارائه می کند.

5. Lorem Ipsum Generator

برتری این توسعه، ساده بودن و کمینگی اش می باشد و به علت اینکه هیچ دلیلی وجود ندارد که تولید متن Lorem Ipsum باید کار پیچیده ای باشد، توسعه ی خوبی می باشد. Lorem Ipsum generator به شما این امکان را می دهد تا مدل های طراحی تان را با متن ساختگی برای اهداف نمایشی تکمیل نمایید.

6. IE Tab (برای ویندوز)

عیب یابی در موتور طرح اولیه ی Trident اختصاصی Internet Explorer، امتحان سخت مطبوعی نمی باشد. با IE Tab می توانید حداقل در زمانی که برای استفاده از Internet Explorer (و لیست محدود توسعه هایش) برای دیباگ کردن ترجمه ی مباحث در کارتان صرف می کردید، صرفه جویی نمایید.

7. jQuery Shell

jQuery Shell به شما این امکان را می دهد تا دستورات JavaScript و jQuery را در متن صفحه وب فعلی اجرا کنید. توسعه ی عمده ای برای یادگیری و تجربه با jQuery می باشد.

8. WebEdit

با توسعه ی کروم WebEdit، می توانید هر صفحه ی وب را قابل ویرایش سازید (تغییراتی که شما ایجاد می کنید، ذخیره نخواهند شد). چرا این توسعه، مفید خواهد بود؟ اگر وب سایتی ایجاد می کنید و می خواهید بدون ایجاد هیچ تغییر عمده ای، به عناصر موجود رسیدگی کنید، این توسعه می تواند خیلی مفید باشد.

9. Webpage Screenshot

عمل متداول برای طراحان وب، داشتن تصاویر نمایشی از صفحات وب می باشد. با Webpage Screenshot، می توانید تصویر کل صفحه وب را داشته باشید، حتی اگر خارج از محل دید مرورگر گسترده شده باشد. به کاربران این امکان را می دهد تا سایز پنجره را قبل از گرفتن تصویر تغییر دهند و تصویر صفحه وب را به صورت یک فایل PNG ذخیره نمایند.

10. ابزارهای SEO Site

صفحه وب به خوبی طراحی شده در نهایت منجر به تولید نتایج موتورجستجوی جالبی می شود. با این حال، اگر می خواهید وب سایت خود را برحسب ویژگی های بهینه سازی موتورجستجوی مشخص ارزیابی کنید، از ابزارهای SEO Site استفاده کنید، توسعه ی کرومی که تعداد زیادی ابزار و ویژگی مفید برای ارزیابی SEO فراهم می سازد، می تواند شامل هزاران معیار on-page و off-page، اطلاعات رسانه های اجتماعی و مواردی از این قبیل باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه رجوع کنید به SixRevisions.

منبع:  paulspoerry

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
 1. خیلی وسوسه کننده هست که دوباره برم کروم .
  فایرباگ رو استفاده می کنم + چند افزونه برای طراحی
  اگر همچین افزونه هایی برای فایرفاکسم هست بزارید

 2. خب من خودم دست به کار شدم و افزونه هایی رو پیدا کردم خواستم بزارم که دیدم ابزارم رو گرفتید :دی و مشترک شدم !

  من اینجا لینک ها رو میزارم شما اگر خواستید ازشون استفاده کنید فقط این کامنت منتشر نشه:

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/latest/60/addon-60-latest.xpi?src=search

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/14894 (فقط برای نسخه 3.5 )

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/54648

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/92382

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10909

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/14375

  1. اين لينك ها ممفيد بود واسه همين تاييد كردم ممنون حسام جان… .

 3. سلام
  “گوگل کروم” خوبه ولی ما به فایرفاکس عادت کردیم و برای خودمان یک مجموعه ابزار گلچین شده داریم.
  فعلا که گوگل ما رو از یه طرف مشترک گرامی میکنه و از طرفی برامون امکانات فارسی و نویسه گردان و این چیزا میزاره!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *