بازي شکارچی نامرئی((Far Cry Predator))

  • 1389/3/3
  • ميثاق جراحي
  • 2

وقتی که شرکت بازی سازی Cryteck با شرکت Ubi soft برای ساخت بازی Far cry قرار داد بست .یک بازی خوب دیگر وارد دنیای بازی ها شد .

نقد بازی که برای شما اماده کردم یک بازی کاملا انحصاری است که در سال 2007 فقط برای کنسول خانگی xbox360 منتشر شد  من چون این بازی رو دیروز تمام کردم تصمیم گرفتن نقدش را برای شما قرار دهم تا چشمه ای از پیشرفت گرافیکی را در سال 2007 شاهد باشید.

اگر xbox360 دارید حتما بازی را تهیه کنید زیرا که به راحتی با بازی های امروزه رقابت می کند و این جزو اسرار باور نکردنی بازی است.

گرافیک عالی است و جزئیات خوب و فوق العاده کار شدند .بازی دارای صحنه های اکشن بسیار زیاد و جذابی است.هوش مصنوعی دشمنان ضعیف است ولی با این وجود بازی را مشکل ساخته اند.

داستان بازی مربوط به یکی از پروژه های نظامی جنگ جهانی دوم بوده که تا به امروز ادامه یافته است. دانشمندی با تکیه بر ازمایشات و تحقیقات خود ماده ای را ساخته  اند که توان و قدرت سربازان را بیش از هر چیزی بالا می برد .نقش اصلی بازی که Jack نام دارد به عنوان موشی ازمایشگاهی توسط این ماده ی خطر ناک ازمایش می شود و همین مقدمه ای برای بوجود امدن داستانی مهیج است.

بازی مشکلات زیادی دارد که یکی از انها کنترل بسیار بد در هنگام استفاده از وسایل نقلیه و مشکل بودن بیش از حد بازی است.شخصیت بازی خیلی زود می بازد و سلامتی و نبود مهمات کافی به  بدتر شدن این امر کمک زیادی می کند.

اسلحه ها اصلا متنوع نیستند و تعداد انها بسیار کم است .مهمات هم به همین ترتیب .گاهی اوقات پیش می اید که نیمی از بازی را بوسیله ی چاقو و هم چنین قدرت زیاد جسمانی که از تاثیرات این ماده ی خطرناک بوجود می اید پیش ببرید.

سازندگان برای تنوع بیشتر در بازی از وسایل نقلیه برای جابجایی مسافت های طولانی استفاده کردند و به نظر من اگر این کار را نمی کردند باعث بهتر شدن گیم پلی در بازی و کاهش نقاط ضعف های بازی می شد زیرا که کنترل بسیار ضعیف و خیلی بد سازمان دهی شده است

از دیگر نکات بازی می توانم به ترکیب دو سبک واقع گرایانه و تخیلی بودن ان اشاره کنم .نیمی از بازی صرف انجام ماموریت های کاملا کلیشه ای و یکنواخت می شود ولی نیمی دیگر از بازی در مقایسه با نیم دیگر ان دارای هیجان بیشتری است .

اگر همه ی این ضعف ها را در کنار گرافیک بازی قرار دهیم باید بگم که گرافیک امتیاز بالاتری را می گیرد .بازی با انکه کمی قدیمی است ولی دارای جزئیات و بافت های بسیار زیبا و کار شده ای هستند. پرتوهای خورشید صدای حرکت در سبزه و علف ها و شنا در اب و صدای حاصل از ان واقعا لذت بخش است .

صداگزاری نه خوب و نه بد است .سازندگان باید روی صدا ها تمرکز بیشتری می کردند .صدا گزاری خیلی مبتدی کار شده صدای اسلحه ها و دیگر افکت های محیطی ضعیف هستند و لی صدای های طبیعی که در بالا به ان اشاره کردم هم قابل تحمل هستند

این بازی اگر چه کمی و کاستی هایی را داراست ولی باز هم برای زمان خودش نوعی شاهکار محسوب می شود و این بار هم شرکت Ubi Soft بازیکنندگان را ناامید نکرده است.

مشخصات :

سازنده :Ubi soft

توسعه دهنده :Ubi soft Canada

کنسول : xbox360

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. سلام
    دوستان میشه یکم مطلب های قدیمیتون رو کمتر کنید؟
    این بازی خیلی قدیمیه

    1. بله من هم همون اول تو مطلب به قدیمی بودن بازی اشاره کردم ولی این بازی جزو بازی های تکرار نشدنیه و این که اگر شما واقعا بازی خور بودید به یک بازی به همه ی جهاتش نگاه می کردید و اصلا قدیمی بون یا جدید بودن ان ملاک نخواهد بود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *