متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

راهنمای کامل شبکه کردن ویندوز 7 با ویستا و ایکس پی

12345 (1 نظر - میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...
4,601

از آنجا که این روزها سه نسخه مختلف از ویندوز وجود دارد ، شاید برای شما پیش آمده باشد که نیاز به به اشتراک گذاشتن داده ها بین رایانه هایی با چنین نگارش های مختلف داشته باشید. امروز به شما نشان می دهیم چگونه می توانید در هر نسخه به اشتراک گذاری فایل ها و پرینتر ها با رایانه با نسخه دیگر بپردازید.

در حالت ایده آل ، اتصال چند کامپیوتر با سیستم عامل های مختلف مایکروسافت به شبکه به آسانی کلیک  کردن بر روی یک دکمه خواهد بود. با ویژگی Homegroup ویندوز 7 ، تقریبا  همیشه انجام کار بالا آسان است. با این وجود ، ارتباط هر سه آنها با یکدیگر کمی چالش برانگیز می تواند باشد. امروز قرار است که در به اشتراک گذاری فایل ها و پرینتر ها در هر ترکیبی از 3 نسخه که ممکن است در شبکه خانگی خود با ان  مواجه شوید شما را راهنمایی کنیم.

اشتراک بین ویندوز 7 و ایکس پی

احتمالا شایع ترین حالت این است که شما قصد به اشتراک گذاری بین ویندوز 7 و ایکس پی را داشته باشید. اساسا شما میخواهید مطمئن شوید که هر دو رایانه بخشی از همان گروه کاری شما درآمده باشند ، سپس باید تنظیمات صحیح به اشتراک گذاری راه اندازی کنید،و مطمئن شوید  که قابلیت تشخیص شبکه روی ویندوز 7 شما فعال شده است. بزرگترین مشکل شما ممکن است یافتن درایور درست چاپگر برای اجرا روی هر دو نسخه های ویندوز باشد.

به اشتراک گذاشتن فایلها و چاپگرها بین ویندوز 7 و ایکس پی

نگاشت درایو شبکه

یکی دیگر از روشهای به اشتراک گذاری داده ها بین ایکس پی و ویندوز 7 نگاشت درایو شبکه می باشد. اگر شما نیازی به اشتراک گذاشتن چاپگر ندارید و فقط می خواهید برای یک درایو را به اشتراک گذارید ، شما می توانید تنها درایو ایکس پی رابرای ویندوز 7مشخص کنید. هر چند که ممکن است کمی  پیچیده باشد، فرآیند خیلی بد هم نیست. مهم ترین قسمت اطمینان از اضافه کردن کاربر محلی مناسب است. این قسمت به شما اجازه خواهد داد که شما محتویات درایو ایکس پی را در  کامپیوتری با ویندوز 7 به اشتراک گذارید.

نگاشت درایو شبکه از ایکس پی به ویندوز 7

به اشتراک گذاری بین ویستا و ویندوز 7

یکی دیگر از سناریوهای ممکن این است که شما مجبور به اشتراک گذاری فایل ها و پرینتر ها بین ویستا و دستگاه ویندوز 7 شوید. این فرآیند کمی ساده تر از به اشتراک گذاری بین ایکس پی و ویندوز 7 است ، اما کمی کار بیشتری می خواهد. ویژگی Homegroup سازگار با ویندوز ویستا نیست ، بنابراین نیاز است که از طریق مراحل مختلف به رفع مشکل بپردازیم. بسته به نوع چاپگر شما ، به اشتراک گذاری داده ها می تواند آسان تر باشد چون ویندوز ویستا و ویندوز 7 پروسه بسیار بهتری برای مشخص کردن  درایورها به طور خودکار دارند.

چگونگی به اشتراک گذاشتن فایلها و چاپگر بین ویندوز 7 و ویستا

به اشتراک گذاری بین ویستا و ایکس پی

هنگامی که ویندوز ویستا بیرون آمد ، الزامات سخت افزاری بسیار زیاد بودند ، درایورهای مورد نیاز هنوز اماده نشده بودند، و به اشتراک گذاشتن داده بین این دو سیستم عامل  با توجه به ساختار جدید ویستا پیچیده بود. فرآیند به اشتراک گذاری اگر شما با استفاده از رمز عبور  به حفاظت داده ها نمی پرداختید بسیار ساده تر بود… فقط شما نیاز به قرار دادن فایلهای اشتراکی در پوشه عمومی ویستا داشتید. در سوی دیگر ، به اشتراک گذاری فایلهای محافظت شده با رمز عبور کمی دشوار بود. در واقع شما نیاز به اضافه کردن یک کاربر و راه اندازی به اشتراک گذاری بر روی دستگاه ایکس پی داشتید. اما بار دیگر ، ما آموزش کامل برای آن موقعیت را برای شما در زیر قرار داده ایم.

به اشتراک گذاشتن فایلها و پوشه ها بین ویستا و ایکس پی

اشتراک بین دو سیستم عامل ویندوز 7 با Homegroup

اگر شما یک یا چند دستگاه ویندوز 7 داشته باشید، به اشتراک گذاری فایل ها و دستگاه ها  با ویژگی Homegroup بسیار آسان می شود. این کار به سادگی ایجاد Homegroup بر روی یک دستگاه و سپس پیوستن رایانه دیگر به آن است. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا به رسانه ها را به صورت stream  به اشتراک گذاشته، داده های به اشتراک گذارده شده کنترل کنید ، و همچنین داده های محافظت شده با کلمه عبور به اشتراک گذارید. اگر شما نمی خواهید دستگاه ویندوز 7 بخشی از Homegroup گردد، شما هنوز هم می توانید فایل را از طریق پوشه عمومی به اشتراک بگذارید ، و یک  پرینتر برای نصب به اشتراک گذارید.

استفاده از ویژگی Homegroup در ویندوز 7 برای به اشتراک گذاشتن فایلها و چاپگر

ایجاد Homegroup و ملحق شدن کامپیوتر جدید به آن

تغییر فایلها یی که در Homegroup به اشتراک گذاشته شده

صفحه ویندوز سرور

اگر شما یک نصب کامل می خواهید که شبکه متمرکزی برای به اشتراک گذاری فایلها بین تمامی رایانه های موجود در منزل شما، صرف نظر از سیستم عامل ایجاد کند، باید ویندوز سرور راه اندازی(Windows Home Server) کنید. این  راه اندازی به شما اجازه می دهد تا اسناد مهم و فایل های رسانه های دیجیتال خود را در یک جعبه متمرکز کنید ، و دسترسی آسان به جریان اطلاعات و رسانه ای را برای رایانه های  دیگر شبکه فراهم کنید. نه تنها این ، بلکه ویندوز سرور پشتیبان گیری آسان از تمام رایانه های شبکه را فراهم می کند ،  که در صورت حمله های ناگهانی هکرها مفید است.

نحوه نصب و راه اندازی صفحه اول ویندوز سرور

چگونه مدیریت به اشتراک گذاشتن پوشه ها در ویندوز صفحه اصلی سرور

نتیجه

بزرگترین مشکل کار کردن با پرینتر هایی هست که از درایورهای متفاوتی برای هر نسخه سیستم عامل استفاده می کنند. هیچ راه حل واقعا آسانی برای حل این مشکل وجود ندارد. بهترین توصیه ما این است که سعی کنید چاپگر را به یک رایانه متصل کنید ، و اگر درایور  ان روی ان سیستم کار نکردد ، چاپگر را  به کامپیوتر دیگر وصل کنید و ببینید که آیا با آن کار می کند (سعی و خطا). سازنده هر چاپگر  روشش متفاوت است ، و ویندوز همیشه به طور خودکار درایور صحیح را برای دستگاه نصب نمی کند.

ما امیدواریم که این راهنما به شما کمک کند تا اطلاعات خود را بین هر کدام از حالتهای مختلف سیستم عامل های مایکروسافت که شما استفاده می کنید به اشتراک بگذارید!

در زیر برخی از مقالات دیگر که به شما در برطرف کردن نیازهای شبکه ای شما کمک خواهد کردلینک شده است:

به اشتراک گذاشتن پرینتر در شبکه اصلی از ویندوز ویستا یا ایکس پی برای ویندوز 7

نحوه ی به اشتراک پوشه در ویندوز ویستا به شیوه ایکس پی

منبع: howtogeek

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
70 دیدگاه
 1. M.tolooei می‌گوید

  خسته نباشید ممنون جالب جالب بود

 2. محمد می‌گوید

  ممنون. اگه امکانش هست روش به اشتراک گذاشتن اینترنت بین دو سیستمی که از 7 استفاده می کنند(یکی لپ تاپ یکی دسکتاپ) هم توضیح بدید.

 3. بهنام می‌گوید

  درود از توضیحات و زحمتی که کشیدین ممنونم و سپاس امیدوارم بتونم مشکلمو با توضیحاتتون حل کنم اگر راح ساده ای برای شبکه کردن تو یندوز هفت وجود داره میشه اونم توضیح بدین بازم سپاس موفق باشید و پر انرژی خوشحال بدرود.

 4. blur می‌گوید

  درود و دو صد بدرود
  مطلب آموزنده و جالبی بود
  تشکر

 5. ABC می‌گوید

  دوست داری که به همین راحتی باشد، اما در عمل خیلی مشکلات وجود دارد. در هر حال مرسی از وقتی که برای ترجمه متن اصلی گذاشته ای.

 6. GameSoft می‌گوید

  سلام

  بنده یه مودم Adsl که دارای یک خروجی Ethernet و یک خروجی Usb هست و اسم این مودم Skynet مدل DSL P2 هست و این مودم را به دو کامپیوتر (یکی با Ethernet و دیگری با Usb) برای اتصال به اینترنت میخواهم استفاده کنم. میخواهم سیستم اصلی که به اینترنت متصل میشه و اینترنت رو به اشتراک میذاره اونی باشه که با کابل یو اس بی به مودم وصله. کار ای پی دهی رو هم به این صورت انجام دادم:

  سیستمی که با یو اس بی وصله و اینترنت رو به اشتراک گذاشته:

  IP Adrees: 192.168.2.1
  Subnet Mask: 255.255.255.0
  Defult Getway: خالی گذاشتم

  Preferred DNS Server: 192.9.4.3
  Alternate DNS Server: 4.2.2.4

  سیستم دوم که با کابل Ethernet وصله:

  IP Adrees: 192.168.2.2
  Subnet Mask: 255.255.255.0
  Defult Getway: 192.168.2.1

  Preferred DNS Server: 192.4.4.3
  Alternate DNS Server: 4.2.2.4

  مشکل اینجاست که وقتی به سیستمی که با یو اس بی به مودم وصله به اینترنت وصل میشم سیستم دوم به اینترنت وصل نمیشه یعنی توی تسک بار ویندوز روی شکل اون مانیتور علامت تعجب هست و باید کلی به این آی پی ها ور برم و از اول وارد کنم تا این علامت بره و سیستمی که با Ethernet به مودم وصله به اینترنت متصل بشه. لازم به ذکره که هر دو سیستم به صورت جدا با کابل هاشون بدون مشکل میتونن به اینترنت وصل بشن. ویتدوز هر دو سیستم هم سون هست. وقتی مشکل رو توی سیستم دوم (همونی که با Ethernet وصله) پی گیر شدم این پیغام ها رو مشاهده کردم:

  http://www.up.patoghu.com/images/yp3vl19eksuyye3u8iiv.jpg

  http://www.up.patoghu.com/images/qsh1c10kpp2i0nd78heg.jpg

  http://up.iranblog.com/Files2/c267cbdc9771457b9ab7.doc

  http://www.mediafire.com/?46il976gl0tivlf

  http://www.mediafire.com/?j3lrj2y47sy0gc3

  1. mersad می‌گوید

   شما آی پی defult getway هر دو رو باید همون آی پی مودم بگذارید که %90 آی پی پیش فرض مودم ها 192.168.1.1 هست.

 7. عباس می‌گوید

  در پناه خدا باشید درود بر شما

 8. مريم می‌گوید

  سلام
  من ويندوزم سون هست بعد توي شبكه اگه كسي كه ويندوزش اكس پي هست بخواد از پرينتري كه روي سيستم من نصبه استفاده كنه بايد دقيقا چيكار كنيم تورو خدا كمك كنيد ميشه جزء به جزء بگيد ؟ممنون

 9. مهرداد می‌گوید

  مرسی

 10. سعید می‌گوید

  با سلام…وقتی 2003 سرور و با 7 شبکه می کنم،7 شبکه رو به صورت کامل یا همان connected نمی شناسد.اشکال از چیست؟

 11. یوسف می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
  ضمن تشکر و خسته نباشید خدمت شما بخاطر مطالب خوب و کاملتون
  خیلی کارم رو راه انداختید
  بازم ممنون

 12. اوا می‌گوید

  من ویندوز7نصب کردم ولی مودم شناسایی نمی شود اگه میشه کامل توضیح بدید

 13. عصبانی می‌گوید

  کار نداد دادا

  این حتما کابل کراس میخاد با کابل شبکه نمی شه !

 14. اوا می‌گوید

  سلام عزیزم تولدت مبارک البته با تاخیر

 15. King Boy می‌گوید

  سلام
  واقعا متاسفم که در دنیای اینترنت کشور ما وقتی یه نفر مطلب جدیدی رو ارایه میده، اکثر قریب به اتفاق سایتها و وبلاگهای آموزشی ، تمام تواناییشان در این حد است که دوباره همان مطلب و دقیقا همان کلمات را کپی کرده وبه خورد مخاطبان خود میدهند؛ و دریغ از اندکی تغییر و بازنگری؛ کافی است کلمات کلیدی متن تکراری فوق مثل “شبکه دو کامپیوتر ویندوز 7 ویستا” را در گوگل سرچ کنید تا ببینید چند هزار سایت و وبلاگ با متن تکراری فوق برایتان ظاهر میشوند
  به امید اندکی تغییر!

  1. ITTeach می‌گوید

   سلام كينگ بوي عزيز ما مطلبي رو كپي نكرديم اين دوستان ديگه هستند كه مطالب ما رو كپي ميكنن و ما داريم به جامعه مجازي پارسيان كمك ميكنيم؟
   اميدوارم به ما سوءظني نداشته باشيد
   موفق و پيروز باشيد

  2. محمدرضا ارجمندی می‌گوید

   دوست عزیز بهتر بود قبل از ایراد سخنرانی و انتقاد بی پایه در مورد نحوه نگارش این مقاله کمی آن را مطالعه می کردید و به این توجه می کردید که من به عنوان مترجم مقاله آن را از سایت انگلیسی که در منبع لینکش رو قرار دادم استخراج کرده و ترجمه کردم و از هیچ یک از سایت های فارسی زبان هم این مطلب کپی نشده و اینکه بعد از انتشار این مقاله در گویا آی تی سایت های دیگری از آن کپی کرده باشند و به اسم خودشان در سایت یا وبلاگ خود قرار داده باشند این را نمی دانم
   اما شما که به این راحتی اعتبار سایت را بدون هیچ مدرک و سندی زیر سوال می بری و ما را به کپی کاری متهم می کنی خوب است بدانی من برای ترجمه و انتشار این مقاله دستمزد می گیرم و به همین دلیل هم به هیچ وجه کپی کاری نمی کنم چرا که به این ترتیب دستمزدی که می گیرم حلال نیست
   از این که از اینترنت سرچ کردن هم می دانی بسیار خوشحال هستیم

  3. محسن پاك نيت می‌گوید

   دوست خوبم، king boy عزیز، سلام؛

   امروزه ربات‌های اینترنتی وجود دارن که شما می‌تونید آدرس یه سایت یا فید اون سایت رو به اون ربات بدید و خودش به صورت اتوماتیک، مطالب سایت مورد نظر رو در سایت شما کپی می‌کنه. این اتفاق در کمتر از چند دقیقه پس از نوشته شدن مطلب در سایت اصلی می‌افته و شما در عرض چند دقیقه می‌تونید اون مطلب رو در سایت خودتون هم داشته باشید.

   این چند هزار وبلاگ و سایت که شما می‌فرمایید، با توجه به موفق بودن مجله‌ی گویا آی‌تی، در حال کپی برداری مطالب اینجا هستن و شما باید به مدیران اون سایت‌ها ایراد بگیرید و نه به نویسنده‌ای که اینجا داره زحمت می‌کشه و مطلب رو برای شما منتشر می‌کنه.

   شاد باشید

 16. سامان می‌گوید

  سلام
  من می خواستم دو تا لپ تاپ رو که ویندوز 7 روی هر دوشون هست رو با هم share کنم یه چیزایی شنیدم که بایه یه شبکه hoc بسازی ولی بقیشو نمیدونم توی اینترنت سرچ کردم چیزی گیرم نیومد فقط یه برنامه ralink بود که نمیدونم برایه چیه
  لطفا آموزش از همون طریق hoc رو اگه می تونید به ایمیلم ارسال کنید
  با تشکر

 17. جواد اسدالله پوز می‌گوید

  درود محسن جان

  برای راه اندازی کافی نت هم این روش پاسخ میده ؟

  یاعلی

 18. gap899 می‌گوید

  سلام دستت درد نکنه حالا اگه من بخواهم اینترنت و چاپگر رو که (کیس من و فقط یک پورتال داره )شیر کنم چیکار کنم

 19. امید می‌گوید

  لطفا نحوه ی شبکه کردن یک کامپیوتر و لپ تاپ که هردو هم ویندوزشمن 7نه رو برام بفرستید rebis1991@yahoo.com

 20. امید می‌گوید

  لطفا نحوه ی شبکه کردن یک لپ تاپ و کامپیوتر که ویندوز هردو 7 هست رو برام بفرستید.با تشکر

 21. امید می‌گوید
 22. pourian می‌گوید

  سلام و خسته نباشید
  من یک کامپیوتر خونگی دارم که بهش پرینتر وصله حالا میخوام لپ تاپم رو با این پی سی share کنم و بتونم اطلاعات رو بین دو کامپیوتر منتقل کنم و از لپ تاپ هم بتونم مستقیم پرینت بگیرم- هر دو ویندوز 7 دارند در ضمن در این ساختمان، ما وایرلس هم داریم – لطفا منو راهنمایی کننید چکار کنم
  باز هم از وقتی که گذاشتید ممنون

 23. مهدی ابراهیمی می‌گوید

  با سلام خدمت مهندس ارجمندی – اطلاعات خیلی جالبی بود – یه سوال دارم – می خواستم ویندوز 7 رو سرور کنم با یه سیستم دیگه که اکس پیه – فقط می خوام طوری باشه که بتونم تو سیستم دیگم که اکس پی هست اینترنت استفاده کنم آیا میشه یا نه اگه میشه راهنمایی کنید – یه دنیا ممنون

 24. محمدرضا می‌گوید

  در پنجره network کامپیوتر من، فقط media device کامپیوتر دومی شناسایی می شود و خود پوشه کاکپیوتر دوم شناسایی نمی شود چه کار کنم

 25. hasan می‌گوید

  متاسفانه به من كه هيچ كمكي نكرد

 26. Ali می‌گوید

  خیلی خیلی ممنون
  کارمو حسابی راه انداختی
  دمت گرم

 27. محمد حسینی می‌گوید

  تشکر از زحمات شما.

 28. reza می‌گوید

  سلام.دوست عزیز من توی اینتر نت برای شبکه کردن دو سیستم زیاد چرخیدم چیزی یافت نکردم اگه امکانش هست برای من توضیح دهید دو سیستم را با مودم ای دیا با ۴پورت خروجی چوری شبکه کنم….ای پی میدم اینترنت من قطع میشه اگه کمک کنیین ۱دنیا ممنون میشم تا حدودی راهنماییم کنید ممنون میشم ……..پس منتظر شما میمونم

  1. BLUE می‌گوید

   نوع ویندوز رو بنویسید تا شما را بهتر راهنمایی کنم

  2. reza می‌گوید

   سلام .هردو xpهستند فكر كنم اول بايد wordgroupدرست كنم و ميخوام اينترنتم قطع نشه مودم adsl 4 port دارم

 29. saeed می‌گوید

  سلام و خسته نباشید… من 4تا سیستم با هم شبکه کردم… اینجوریییه که میتونن از فایلای همدیگه بردارن ولی هیچ کدومشون نمیتونن واسه هم کپی کنن * میشه لطفاً منو راهنمایی کنین و توضیح بدین اشکال کار کجاست؟؟؟ سپاس گذارم و منتظرتون…

  1. BLUE می‌گوید

   برای این کار شما فایلی رو که شیر میکنید و باید گزینه ای رو انتخاب کنین که به کاربران حق همه کاری داده بشه اگر انتخاب نکنید فقط میتونن کپی کنن(برای راهنمایی بیشتر نوع ویندوزتون رو بنویسید)

 30. علی می‌گوید

  سلام
  من روی لپ تاپم ویندوز سون و روی دسکتاپم ویندوز اکس پی نصبه.اینترنت لپتاپم از طریق وایرلس که با یو اس بی به لپ تاپ وصله، کانکشنش از نوع وی پی ان هستش. عملیات شیرینگ مثله شیر فولدر ، پرینتر و .. رو با کابل کراس انجام دادم. ولی نمی دونم چطور اینترنت لپ تاپم رو از طریق کابل کراس شیر کنم. توی نت خیلی سرچ کردم تا رسیدم به شما! از جاهای دیگه که چیزی نصیبم نشد. امیدوارم شما منو راهنمایی کنید که چه کار کنم?
  ممنون از سایت بسیار ارزنده شما

 31. نام شما... می‌گوید

  سلام يه سوال داشتم
  روسيستمم ويندوز سون7 نصب شده و هرچياز توسيستم پاك ميكنم و بعد ميرم تو ريسايل بين اونو پيدا نميكنم ميشه در اينباره راهنماييم كنين ممنون ميشم.

 32. المیرا می‌گوید

  با سلام و خسته نباشی
  میشه توضیح بدید که چطور میشه اینترنتو به 2 لپ تاپ و یک مودم در یک خونه که ویندور یکی سون و دیگری اکس پی . را با 2 تا لپ تاپ دیگه و یک مودم که در منزل کناریمون هست و ویندوز هردوشون سون ، وصل کرد؟
  میخوام همه با Wi-Fi وصل شیم.و ترجیحا شبکه نباشیم اگه میشه.
  خواهش میکنم واضح و کامل توضیح بدید چون من تو این کار مهارتی ندارم.
  ممنون از همکاریتون.

 33. محمود ارجمندی کیا می‌گوید

  دوست عزیز وبزرگوار – جناب آقای ارجمندی – مطالب ارائه شده توسط شما بسیار ،بسیار با دقت و زیبا توضیح داده شده است واستفاده کامل نمودم – از شما سپاس گذارم

 34. donya می‌گوید

  با سلام
  من یک مودم وایمکس دارم که یک کامپیوتر با کابل و 2 لپ تاب بدون سیم از اون اینترنت میگیرن و وقتی لپ تاب ها رو شبکه میکنم ip میدم اینترنت قطع میشه.ip کامپیوتر که با کابل وصل شده 192.168.0.4 یا 192.168.1.4 هست.منو راهنمایی ip چی باید بدم (win 7)
  با تشکر

 35. donya می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید
  من یک مودم وایمکس دارم که با کابل به یک کامپیوتر و با 2 لپ تاب بدون سیم اینترنت میدهد.وقتی میخوام 2 تا لپ تاب را شبکه کنم با کابل وقتی کانکشن میسازم و ip میدم اینترنت لپ تاب قطع میشه.win=7 و ipکامپیوتر رو با دستور ipconfigکه گرفتم 192.168.1.4 میده.لطفا منو راهنمایی کنین ip چی باید بدم
  با تشکر

 36. حسن می‌گوید

  با سلام و خدا قوت مطالبتون خیلی عالی بود.
  من میخوام کامپیوترم را به پرینتری که در یک اتاق دیگست و امکان اتصال کابل به آن مقدور نیست وصل کنم و از کارهام پرینت بگیرم محبت بفزمائید راهنمایی کنید چگونه اینکار را انجام بدم.
  با سپاس و تشکر

 37. حسن می‌گوید

  با سلام و خدا قوت خسته نباشید من میخام ویندوز رو عوض کنم ولی سی دی صدا وگرافت موجود نیست آیا میشه از فایل های نصب شده صدا وگرافیگ برای ویندوز جدید استفاده کنم با سپاس و تشکر

  1. a می‌گوید

   میتونی با برنامه ی درایور مکس ازشون backup بگیری …

 38. ali می‌گوید

  سلام آقای ارجمندی
  بنده وقتی میخوام یک فایل رو از روی کلاینت ها بردارم به این پیغام بر میخورم:
  you need permission to perform this action
  لازم به ذکر هستش سیستم عامل کامپیوتر سرور بنده سون 64 بیتی و کلاینت هام اکس پی هستش.
  اقای ارجمندی ازتون ممنون میشم هرچه زودتر بنده رو یاری کنید.
  پیشاپیش تشکر !

 39. حسین می‌گوید

  سلام خیلی ساده است ولی الان وقت ندارم بعدا برات توضیح می دهم

 40. unknow می‌گوید

  همين طوري تخمي تخيلي سايت طراحي كن و برو خوب …

 41. kian می‌گوید

  سلام
  با تشکر از زحمات شما

  میخواستم بپرسم چطوری میشه دو سیستم با سیستم عامل ویندوز 7 رو شبکه کرد برای بازی ها
  که بتونیم بصورت شبکه بازی ها رو با زی کنیم

  ممنون

 42. تورج می‌گوید

  آموزش فوق العاده بود تونستم کامپوتر و لب تاپ رو باهم لینک کنم بدون دردسر.تشکر ویژه

 43. مجتبی می‌گوید

  با تشکر از وقتی که گذاشتی.به افزایش سطح عمومی جامعه کمک کردی.

 44. محمد شریف می‌گوید

  بسیار تشکر از راهنمای واموزش دلچسب شما امید باز هم به اینگونه اضافه بفرمائید.

 45. مصطفی می‌گوید

  عالی بود.ممنون از شما

 46. محسن می‌گوید

  با سلام ممنون از آموزشتون ولی من یه مشکل دیگه دارم . اونم اینه که روی یه سیستم که وندوز سون هست پرینتر چندکاره شارپ نصب با یه ویندوز سون دیگه و دو تا ایکس پی وصل شدم اما با یه سون دیگه هنگام وصل شدن پیغام خطا میده اون کامپیوتر رو میشناسه و به راهتی هم بازش میکنه اما به پرینترش وصل نمیشه لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

 47. کاظم می‌گوید

  سلام واقعا توضیحات کامل و راحته ممنون میشه کمک کنید کامپیوتر مغازه رو به خانه ریموت کنم مشکل اینکه ویندوز مغازه xpویندوز خانه 7که لبتاپ هم هست زیاد به کامپیوتر واردیت ندارم اما خیلی دوست دارم

 48. moyol می‌گوید

  من 2 سیستم با ویندوزسون را شبکه می کنم و فایل ها را شار میکنم ولی هنگام ورود به فایل ها ارور می دهد ممنون می شم راهنماییم کنید.با تشکر

 49. سمیعی می‌گوید

  سلام
  یک مشکلی در هنگام شبکه کردن ویندوزهای 7 برای من ایجاد میشه به این صورت که برای اتصال به share کامپیوتر جدید ، درخواست username و password می کنه درحالیکه من تیک عدم نیاز به پسورد در کامپیوتر جدید جهت اتصال را فعال کرده ام.
  لطفاً راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

 50. محمود می‌گوید

  اگه بخوام یه لب تا ب با ویندوز سون و وایرلس رو با یه کامپیوتر رومیزی ویندوز xp بدون وایرلس به اشتراک بزارم بایستی چه کار کنم.ممنون و تشکر

 51. آرش می‌گوید

  کلا خیلی چرت توضیح دادی مهندس .. من که چیزی نفهمیدم !! یکم ساده تر توضیح بده

  1. فرشته می‌گوید

   سلام . خودت ميفهمي چي نوشتي !

 52. محمد می‌گوید

  باورت میشه ! هیچی نگرفتم از کل مطالبت خیلی خیلی بد توضیح دادی

 53. حمید می‌گوید

  بابا ما که مهندس کامپیوتر نیستیم که شما اینطوری توضیح مینویسی .ما مراحل کارو میخواستیم که از این نوشته هیچی نفهمیدیم

 54. arash می‌گوید

  بابا تو که از شبکه چیزی حالیت نمیشه چرت ننویس

 55. mohamad sadeghi می‌گوید

  harf nadasht faghat ma mohandes haye narf afzar va shabake midonim in chiza chie:D

 56. نیما می‌گوید

  مهندس عزیز ، اسم مقاله رو اشتباه نوشتید و این مقاله انواع اشتراک گذاری بین سیستم عاملهاست … علت بازخورد دوستان هم همین بود …. لطفا اصلاح بفرمایید .

 57. مهمان می‌گوید

  سلام و خسته نباشید
  آقا من دیگه دارم دیونه میشم،یه کامپیوتر دارم سرویس پک 2 هست یکیشهم سرویس پک 3 ،اینترنت هم وایرلس است با کابل به هم وصل نیستن حالا من میخوام پرینتری که به سرویس پک 2 وصله به اینیکی پشر کنم ولی نمیشه لطفا از اول بگین چه بکنم؟
  ممنون

 58. behzad می‌گوید

  سلام
  ببخشید
  من دو کامپیوتر وبا هم توسط مودم شبکه کردم
  یکیش ویندوز 7 یکیشم xp
  حالا فایل شیر شده توسط 7 تو xp میبینم اما
  فایل شیر شده توسط xp در ویندوز 7 برای ورود پسورد می خواد ازم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 59. mkj.bjk.k.kj. می‌گوید

  بد نبود

 60. ابرام می‌گوید

  سلام میخاستم سه سیستم رو با هم شبکه کنم و اینترنت رو هم به سیستم ها برسونم ومودمم تک پورته و هاب شبکه هک دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 61. نوری می‌گوید

  سلام. ما توی شرکتمون، ۴تا کامپیوتر با ویندوز xp داریم و دوتا کامپیوتر با ویندوز ۷ که همگی با کابل به سوییچ و مودم وصل هستند. همه کامپیوترها به پوشه ها و پرینتر شیر شده دسترسی داشتند.
  اما دیروز یک لپتاپ به شرکتمون اضافه شد با لپتاپ ۷ که به صورت وایرلس به مودم وصل شد.
  از وقتی لپتاپ به شبکمون اضافه شد، همه چیز بهم ریخت 🙁
  سه تا ویندوز ۷ به پوشه های شیر همدیگه دسترسی دارند و چهارتا ویندوز xp هم فقط بهمدیگه دسترسی دارند.ولی ویندوز ۷ و xp هیچ ارتباطی با هم ندارند 🙁 و بهم ping ندارند.
  چیکار کنم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از آنجا که این روزها سه نسخه مختلف از ویندوز وجود دارد ، شاید برای شما پیش آمده باشد که نیاز به به اشتراک گذاشتن داده ها بین رایانه هایی با چنین نگارش های مختلف داشته باشید. امروز به شما نشان می دهیم چگونه می توانید در هر نسخه به