معرفی ۱۰ بازی برتر آنلاین و شبکه‌ای در ایران و سراسر جهان

معرفی ۱۰ بازی برتر آنلاین و شبکه‌ای در ایران و سراسر جهان
 • 1389/4/10
 • زهرا معبودی
 • 56

بازی های دسته جمعی همیشه لطف دیگری دارد تا جایی که این ویژگی پا به بازی های کامپیوتری نیز گذاشت. بدین صورت با این رویکرد، بازی های آنلاین کامپیوتر و به طور گسترده تر بازی های شبکه ای کامپیوتری ایجاد شدند. به یمن این قابلیت، حالا می توان به کمک یک مرورگر و لپ تاپ، با رقبایی از سراسر دنیا به رقابت پرداخت و جایزه های بین المللی را از آن خود کرد. 

برای این که از بهترین بازی های آنلاین کامپیوتری اطلاع پیدا کنید، ما در این مطلب به بررسی چند بازی قدیمی و پر سر و صدا پرداخته ایم که امیدواریم بتواند نظرتان را جلب کند. با ما همراه باشید. 

 

بهترین بازی آنلاین کامپیوتر به نام ضد حمله (Counter Strike )

بازی آنلاین کامپیوتری ضد حمله از جمله بازی های رایانه ای بود، که به محض انتشار، بین تمام کاربران دنیا و حتی کاربران ایرانی، رواج پیدا کرد. بازی ضد حلمه به عنوان یک گیم واقعی، توسط شرکت Valve منتشر شد.

به نظر من و بسیاری از افرادی که این بازی را تجربه کرده اند، علت محبوبیت این بازی تا کنون، گیم پلی بی نظیر آن است که حسابی گیمر را به خودش مشغول می کند.

بازی ضد حمله نیز مثل هزاران بازی موفق دیگر، ابتدا دارای مشکلات و باگ ها و ایراد هایی بود. این ایراد ها بیشتر سمت گرافیک بازی دیده می شد، اما شرکت مورد نظر، به دلیل استقبال بی نظیری که از بازی دیده بود، نسخه های مکملی برای بازی ارائه داد و این مشکلات را از بین بردند و در کسب رضایت بازی کنان نهایت تلاش خود را انجام دادند.

ضدحمله یکی از قدیمی ترین بازی هایی است که توانسته به عنوان یک بازی آنلاین کامپیوتری به کاربران امکان بازی و رقابت با یکدیگر را دهد
ضدحمله یکی از قدیمی ترین بازی هایی است که توانسته به عنوان یک بازی آنلاین کامپیوتری به کاربران امکان بازی و رقابت با یکدیگر را دهد

وقتی که برای اولین بار پا در این بازی می گذارید، متوجه می شوید که بازی با دید اول شخص، روایت می شود. چیزی که ماجرای بازی را به پیش می برد، دو گروه بزرگ تروریستی و ضد تروریستی هستند.

این دو گروه به جدال و مبارزه می پردازند. اما این گونه نیست که شما حتما در تیم ضد تروریستی باشید. شاید دلتان بخواهد کمی هم در نقش تروریست ها باشید. اختیار انتخاب با خودتان است.

راستی گاهی بر هم زدن عادت های مرسوم در بازی ها و همیشه نقش ناجی را بازی نکردن هم جالب است.

چیزی که گروه تروریست ها و ضد تروریستی را از هم جدا می کند را می توانید بدین صورت مشاهده کنید

 1. صلاح های اتومانیک
 2. سلاح های نیمه اتوماتیک
 3. شکل ظاهری افراد

این بازی در حال حاضر هنوز هم در گیم نت ها ارائه می شود و با استقبال پر شور جوانان و نوجوانان همراه است.

برای ورود به سایت بازی کلیک کنید

 

معروف ترین بازی شبکه ای پیشتازان فضا (Star Trek Online )

بازی پیشتازان فضا، یکی از جمله بازی های جذابی است که فکر و روح شما را به عالمی دیگر می برد که کسی از ما تا کنون تجربه نکرده است. در این بازی، موضوع مورد جدل، ایستگاه های فضایی است. در این ایستگاه ها نبردهای متفاوتی وجود دارد و هر کدام با نیرویی، که خاص استیشن های خود است، ایستگاه ها را مدیریت و پادشاهی می کنند.

وقتی که شروع به بازی در این فضا می کنید نا چارید به کهکشان های دور دست و عمیق سفر کنید  و جنگ را در فضایی ادامه دهید که گرافیک آن واقعا حس و حال آدم را عوض می کند.

البته که جنگیدن در فضایی دور از سیاره مادری، و در فضایی کاملا کهکشانی که سرشار از نور و تاریکی است، رعب آور نیز هست اما همه چیز هیجان انگیز است.

پیشتازان فضا نام بازی آنلاین کامپیوتری و شبکه ای است که می توانید آن را در منزل دنبال کنید اما در کهکشا هایی عجیب و غریب و دور از دنیای آدم ها به مبارزه بپردزید
پیشتازان فضا نام بازی آنلاین کامپیوتری و شبکه ای است که می توانید آن را در منزل دنبال کنید اما در کهکشا هایی عجیب و غریب و دور از دنیای آدم ها به مبارزه بپردزید

بازی مورد نظر، برای کامپیوتر ساخته شده است و در دسترس عموم است.

می گویند این بازی، الهام گرفته شده از یکی از فیلم های معروف هالیوودی است که از دید سوم شخص روایت شده است. بازیکن در ابتدای بازی، کاراکتر خاص خود را ایجاد و آن را بهینه می کند و تا آخر بازی، با مدل مشخص و دلخواه خود همراه است و مبارزه می کند.
بازی به گونه ای ادامه پیدا می کند که برای نبرد ها نیاز است که هر قبیله از نقشه خاصی استفاده کند چرا که نقشه های وسیعی وجود دارند و هر قبیله هم نقطه ای در این نقشه به خود اختصاص داده است.
هر قبیله ای که بتواند، ایستگاه های فضایی بیشتری را از آن خود کند و آن ها را به تصرف درآورد، برنده بازی است.

برای این که بتوانید در این کهکشان ها به سلامت ایستگاه ها را فتح کنید، باید در گروه همکاری داشته باشید و تکروی را کنار بگذارید تا بتوانید بازی را به مرحله خوبی به پیش ببرید.

این بازی به عنوان یک بازی آنلاین کامپیوتری، به شمار می آید که روی سیستم هایی با گرافیک بالای ۲۵۶ به خوبی پلی می شود، اما فراموش نکنید که، هرگز نمی توانید آن را به صورت آفلاین بازی کنید.

برای تجربه این بازی آنلاین کلیک کنید

 

بازی آنلاین کامپیوتری نبرد فانتزی Battlefield Heroes

بسیاری از افرادی که به گیم خور شهرت دارند قطعا با سری بازی های Battlefield آشنایی دارند. این بازی از سری های مختلفی تشکیل شده و همه این ها به دلیل استقبال و علاقه کاربران به این بازی، داستان و گیم پلی آن است. اما با به روز شدن دنیای تکنولوژی، سازندگان این بازی تصمیم گرفتند یک نسخه از آن را روی وب منتشر کنند و اجازه دهند که کاربران و گیمر ها این بازی آنلاین را رایگان و با مرورگر تجربه کنند.

 

برای استفاده از این بازی آنلاین کامپیوتری،  باید ابتدا به سایت بازی وارد شوید و فرم اطلاعات خود را پر کنید و از طریق سرور های مختلفی که برای بازی وجود دارد، اقدام به تجربه این بازی آنلاین کامپیوتری کنید.

در اولین مرحله از بازی آنلاین نبرد فانتزی، باید شخصیت مورد نظر خود را طراحی کنید و آن را بسازید.  در هنگام ساخت کاراکتر بازی شما انقدر دستتان باز است که می توانید، انواع کلاه ها جنگی، و لباس ها را برای کاراکتر خود در نظر بگیرید.

این بازی یک بازی روایتی سوم شخص است که گرافیک آن عالی است اما طرح های آن فانتزی کارتونی است.

در این بازی سه گروه وجود دارند:

 1. کماندوها
 2. تفنگ داران
 3. سربازان

این دسته ها از نظر مهارت ها، امکانات و وظایف، تفاوت هایی با هم دارند و هر کدام وظیفه مخصوص خود را انجام می دهد.

حداقل منابع مورد نیاز برای تجربه این بازی می توان به موارد زبراشاره داشت:

 1. پشتیبانی مرورگر از برنامه ی Adobe Flash Player 9 و یا نسخه های بالاتر
 2. حداقل گرافیک ۱۲۸
 3. حافظه ی رم ۵۱۲

برای دانلود این بازی کلیک کنید

 

 

بازی آنلاین کامپیوتری جاودانگی شب EVE Online

EVE Online یک بازی بی نظیر در سبک مشابه خود است. به عبارت بهتر این بازی یکی از آن دسته بازی هایی است که فوق العاده بوده و طرفداران زیادی در سراسر دنیا و البته در ایران نیز پیدا کرده است. اگر بخواهید در بدو معرفی این بازی، چند ویژگی مهم آن را بیان کنیم باید بگوییم که، نقشه های وسیع، تنوع و عدم محدودیت در ساخت و دریافت بازیکن ها و طبیعت استوار این بازی، سه آپشنی است که بسیاری را ساعت ها پای این بازی نشانده است.

دنیای این بازی، که معمولا به صورت نقشه بازی، شناخته می شود، بیش از حد بزرگ است و شامل ۵۰۰۰ ستاره کشف شده و سیارات است که این سیاره ها در انواع اندازه های کوچک و بزرگ وجود دارند.

این بازی آنلاین کامپیوتری در حقیقت در رده بازی استراتژیک قرار دارد. بازیکنی که مدیریت آن را بر عهده دارید باید گروه های مرتبط و وابسته به خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کند.

 بازی آنلاین کامپیوتری
بازی آنلاین کامپیوتری جاودانگی شب از آن دسته بازی هایی است که وقتی شروع به تجربه آن می کنید احساس می کنید دنیایش انقدر وسیع است که هرگز تمام نمی شود. گستردگی و ترکیب استراتژی ها باعث شده ایت بازی وارد دهه دوم زندگی خود شود

البته وقتی که شروع به دنبال کردن این بازی آنلاین کامپیوتری می کنید، متوجه می شوید که فضای بازی بی کران بازی لذت بخش تر از هر چیزی است. وقتی که این بازی را تجربه می کنید دائما به دنبال کشف مکان های جدید و تجربه های جدید تر هستید که کنجکاوی برای پیش بردن بازی، هیجان خاص خود را دارد.

حداقل سیستم مورد نیاز برای  اجرا کردن این بازی آنلاین کامپیوتری :

 • OS: Windows® XP Service Pack 2 / Vista / 7
 • CPU: Intel Pentium® or AMD @ 1,5 Ghz
 • RAM: XP (SP2) – ۱ GB / Vista – ۱٫۵ GB
 • HD space: 6gig Free Space
 • Network: 56k modem or better Internet connection
 • Video: 64 MB Shader Model 2.0 Graphics cards such as GeForce FX (5 series) class card or higher, ATi 9500, x300 series or higher and Similar chips from other manufacturers
 • Drivers: DirectX® ۹٫۰c (included) and latest video drivers
 • DVD-ROM : 2 speed DVD reader or greater required.

این بازی یکی از بهترین بازی های آنلاین شبکه ای برای کامپیوتر است که در رده بازی های MMO طبقه بندی شده است.

برای تجربه این بازی آنلاین کلیک کنید

 

معرفی بازی آنلاین کامپیوتری مربی گری انلاین My FC ((Manage My Football))

وقتی که قصد دارید بازی مربی گری انلاین را تجربه کنید، در حقیقت تصمیم می گیرید که یک تیم فوتبال مجازی برای خود تشکیل دهید و به مدیریت آن بپردازید. شاید نتوانید در دنیای واقعی مربی گری را تجربه کنید چرا که کار هر کسی نیست اما به کمک اینترنت و این بازی و یک دستگاه رایانه، می توانید مربی گری خود را امتحان کنید.

در این بازی، امکانات متعددی در اختیار تان قرار می گیرد که به شما کمک می کند بتوانید تیم را هدایت کنید و به بهترین شکل مربی گری کنید.

وظیفه شما هدایت تیم تا رسیدن به جام قهرمانی است.

برای تجربه این بازی و مدیریت و هدایت آن باید در سایت آن ثبت نام کنید. این ثبت نام رایگان است.  البته باید اطلاعات دیگری جز نام خود را وارد کنید که این اطلاعات شامل موارد زیر است:

 

 1. نام مربی
 2. نام تیم
 3. کشور
 4. شهر
 5. آدرس کامل پستی
 6. شماره ی تماس

در صورتی که شما بتوانید تیم خود را قهرمان کنید، با شماره تماس شما تماس گرفته می شود، و مقدمات اهدا هدیه بزرگ سایت به شما چیده می شود.

یکی از ویژگی های جالبی که در تجربه این بازی کسب کردم، این بود که این بازی به شما اجازه می دهد تیم بانوان تشکیل دهید و به رقابت بپردازید. قدرت تیم بانوان چیزی از تیم مردان کم ندارد و اتفاقا چالشی تر است و هیجان انگیز تر!

گیم پلی این بازی، به گونه ای است که کارهایی که برای تیم انجام می دهید می تواند تیم را در پیش برد هدف خود و موفقیت، مورد تاثیر قرار دهد اما تا حدودی هم مثل تمام بازی هایی مثل تراویان و بایت فایت، نتایج این بازی به شانس بستگی دارد. البته بهتر است بگوییم نتیجه تصادفی تا شانس! چون معتقدم شانس در دنیا وجود ندارد.
امکانات این بازی انلاین کامپیوتری شامل موارد زیر می شود:

 • خرید ورزشگاه
 • پزشک تیم
 • بدنساز تیم
 • خرید بازیکن

در ادامه توضیح مختصری در مورد هر یک از این بخش ها ارائه می کنیم:

 

امکان خرید ورزشگاه در بازی آنلاین کامپیوتری مربی گری آنلاین:

وب سایت ورزشگاه های مختلفی را در اختیارتان قرار می دهد تا در آن بازی کنید و تجربه کسب کنید اما اگر بخواهید در ورزشگاه های بزرگ تر تجربه های بهتری داشته باشید می توانید با پرداخت هزینه هایی ورزشگاه های جدیدی را تست کنید. هر چه ورزشگاه بزرگ تر باشد، تماشاچیان بیشتری خواهید داشت.

در انتهای هر فصل، در این بازی آنلاین کامپیوتری، از شما مبلغی بابت کرایه گرفته می شود که اگر تماشاچیان تان کم باشند مثل شرایط عادی کاملا ضرر می کنید.

 

پزشک تیم در بازی آنلاین کامپیوتری مربی گری:

پزشک تیم در این بازی آنلاین کامپیوتری مثل هر پزشک واقعی در تیم های واقعی خریدنی است. وقتی که می خواهید پزشک تیم خود را خریداری کنید، لازم است که آن را در سه دسته مشخص، انتخاب کنید. پزشک تیم شما می تواند:

 • مبتدی ( یا همان پزشک عمومی )
 • پیشرفته ( پزشک متخصص )
 • حرفه ای ( پزشک فوق تخصص )

باشد.

مطمئنا هزینه پزشک مبتدی کمتر از حرفه ای است اما واقعا این پزشک ها چه تفاوت هایی دارند؟

وقتی که بازیکن شما دچار مصدومیت می شود، دوره بهبودی و بازگشت او به تیم بسیار اهمیت دارد. اگر شما از پزشک حرفه ای استفاده کنید صرفا دوره مصدومیت و استراحت را کوتاه تر می کنید.

در واقع با این آپشن شما امکان بازگشتن سریع تر بیمار خود را به بازی، فراهم می کنید.

 

امکان خرید بندساز تیم فوتبال :

در هر تیمی یک بدنساز یا تیمی از بدنسازی اهمیت ویژه دارد. وقتی که شما در حال تشکیل این تیم فوتبال مجازی هستید، نیاز به یک بدنساز نیز دارید. بدنساز در تیم فوتبال انلاین، دارای سه سطح است:

 • مبتدی
 • پیشرفته
 • حرفه ای

همانطور که احتمالا حدس می زنید، قیمت این سطوح با هم فرق دارد اما وقتی که شما یک بدنساز حرفه ای انتخاب می کنید در حقیقت قدرت بازیکنان خود را افزایش می دهید.

 

امکان خرید بازیکن  در بازی انلاین کامپیوتری مربی گری:

بازی کنان در این بازی، سطوح و لول خاص خود را دارند. اما برخی بازیکنان خود را برای فروش می گذارند و شما می توانید این بازی کنان را خریداری کنید. هر چه بازیکن قدرت بیشتری داشته باشد و حرفه ای تر باشد، باید پول بیشتری بپردازید.

این بازی، شما را از یک فضای بازی خسته کننده به فضای تعاملی می برد و لذت بازی را برایتان فراهم می کند.

 

 

DOTA ALL STAR((Warcraft III))

دنیای بازی ها، مخصوصا بازی های انلاین کامپیوتری خیلی گسترده شده و این فضا نسبت به دهه اخیر اصلا قابل مقایسه نیست. در این میان بازی هایی مثل RPG، طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. این محبوبیت در میان کاربران خارجی و ایرانی، عمومیت دارد.

البته شرکت های بازی سازی نیز با خلاقیت هایی که دارند، دستی بر سر  و روی برخی از بازی ها کشیده اند و دنیای جالب تری را درست کرده اند.

مثلا شرکت بازی سازی Blizzard بازی های سبک آر پی جی را با بازی های استراتژیک ادغام کرده و بازی انلاین کامپیوتری در طیف بالایی ایجاد کرده اند که تجربه آن ها واقعا خاص و هیجان انگیز است.

بازی آنلاین کامپیوتری به شما اجازه می دهد، تا بتوانید در نبردهای متعددی وارد شوید و با دوستان و رقبایی از دور و نزدیک هماهنگ شده و به مبارزه بپردازید، درست مثل یک نبرد و رقابت واقعی
بازی آنلاین کامپیوتری به شما اجازه می دهد، تا بتوانید در نبردهای متعددی وارد شوید و با دوستان و رقبایی از دور و نزدیک هماهنگ شده و به مبارزه بپردازید، درست مثل یک نبرد و رقابت واقعی

War craft یکی از همین بازی هاست که تلفیقی از دو سبک RPG  و استراتژی است. علت این که آن را استراتژیک می نامیم این است که باید یک پایگاه را مدیریت کنید که خودتان خالق این پایگاه هستید. از آن جا که بازی کنان در این بازی انلاین کامپیوتری،  به طور مستقیم در ساخت شخصیت ها، دخالت دارند، آن را آر پی جی یا Role Playing Game می نامند.

اما در مورد بازی انلاین کامپیوتری DOTA All STAR، باید بگوییم که این بازی، نمونه ای از Warcraft است، که فیزیک و خاصیت مخصوص به خود را داراست. با توجه به یک منبع موثق در زمینه بازی های سبک ترکیبی، این بازی پر طرفدار ترن بازی بوده است.

در این بازی، بازیکن قادر است که شخصیت مورد نظر خود را از میان شمار زیادی از بازیکنان با امکانات خاص تجهیز و انتخاب کند. همچنین قدرت های ماورایی و افسانه ای نیز پا به میدان می گذارند تا شخصیت را قدرت ببخشند.

در این بازی، شما باید تخت پادشاهی را مورد هدف قرار دهید. بدین صورت باید از دیواره های دفاعی دشمن عبور کنید و به پایگاه اصلی برسید و حکومت مجازی را براندازی کنید.

البته این بازی سرشار از قوانین است که باید طبق اصول پیش بروید و بی گدار به آب نزنید.

برای تجربه این بازی کلیک کنید

 

معرفی بازی آنلاین کامپیوتری نبرد حماسه ساز Bite Fight

همیشه بازی های جنگی، و نبرد های حماسه ساز، در پی رویارویی دو نیروی خاص و قوی با دیدگاه متفاوت شکل می گیرند و هیجان انگیز می شوند. داستان خون آشامان، و گرگ نماهایی که روزانه چندین بار در صحنه های واقعی و حتی بازی های آنلاین کامپیوتری آن ها را می بینیم همه گویای این است که این اتفاقات همواره رخ می دهد و کهنه نمی شوند.

بازی نبرد حماسه ساز نیز یکی از این دسته بازی های انلاین کامپیوتری مبارزه ای است که امتحانش مجانی است.

این بازی از آن جمله بازی های نقش آفرینی است که برای مرورگر ها طراحی شده است و قوانین خاصی را دنبال می کند.

در این بازی جذاب رایانه ای آنلاین، شما باید انتخاب کنید که می خواهید گرگ نما باشید یا خون آشام؟ و بعد به نبرد با دشمن بروید.

یک بازی شبکه ای برای نبردی خون بار میان خون آشام ها و انسان نماها
یک بازی شبکه ای برای نبردی خون بار میان خون آشام ها و انسان نماها

برای مبارزه در این بازی و برای این که بتوانید قدرت خود را افزایش دهید و به هدف برسید، می توانید از سلاح های مختلف استفاده کنید یا از جادو هایی بهره مند شوید که نظیر آن را در دنیای واقعی نمی توانید پیدا کنید

اما بخش جالب این بازی ان جا است که می توانید یک قبیله شخصی ایجاد کنید و آن را مدیریت کنید.

هر چه قربانی ها در این بازی بیشتر شوند، شما موفق تر خواهید بود. هر چه قربانی ها بیشتر شوند، خون شما نیز زیاد تر خواهد شد و ارتقای درجه پیدا خواهید کرد.

این بازی در حال حاضر در بیش از ۲۰ کشور جهان رسمیت پیدا کرده و بالغ بر ۱۰ میلیون کاربر دارد.

برای ورود به این سایت کلیک کنید

 

بهترین بازی آنلاین کامپیوتری تراویان ‌Travian

تراویان یکی از بازی های کامپیوتری انلاین است که به دلیل واقع گرایانه بودنش، بیش از هر چیز دیگر، طرفداران زیادی پیدا کرده است. این طرفداری در سراسر دنیا کشیده شده و پایش به ایران هم رسیده است.

هر چند سرور های این بازی ایرانی نیستند، اما بیش از ۹۰ درصد از کاربران این بازی، ایرانی هستند. درست به همین دلیل سرور های فارسی سازی شده نیز برای این بازی تشکیل شده تا ایرانی ها حسابی از تجربه آن لذت ببرند.

 

این بازی آنلاین کامپیوتری از آت دسته بازی هایی است که مورد استقبال ایرانی ها قرار گرفت و شمار کاربران آن را تا 90 درصد توسط ایرانی ها پوشش دادند تا جایی که سازنده بازی اقدام به طراحی نسخه آنلاین فارسی آن نمود
این بازی آنلاین کامپیوتری از آت دسته بازی هایی است که مورد استقبال ایرانی ها قرار گرفت و شمار کاربران آن را تا ۹۰ درصد توسط ایرانی ها پوشش دادند تا جایی که سازنده بازی اقدام به طراحی نسخه آنلاین فارسی آن نمود

داستان این بازی، نبردی است که میان کشاورزان و انسان های حومه شهر رخ می دهد و ما را به دوران و قرونی می برد که دعواها قبیله ای بود و جنگ ها آسان و نرم و در محدوده های کوچک.

اگر به دنبال تجربه یک زندگی واقعی قدیمی و نبرد های مردم قدیم هستید این بازی را از دست ندهید. این بازی در واقع داستانی واقعی از زندگی تمام مردم دنیا در قرن ها قبل است.

اما روال این بازی آنلاین کامپیوتری به این گونه است که سرمایه ای اولیه به عنوان یک دهکده به شما داده می شود. وظیفه شما به عنوان خان در این دهکده این است که سعی کنید به پیشرفت آن کمک کنید. در اطراف این دهکده دشمنانی وجود دارند که اگر شما آن ها را تارو مار کنید و منابع را از دست آن ها آزاد کنید می توانید موفقیت دهکده خود و پیشرفت آن را جشن بگیرید.

البته برای این کار باید تلاش کنید چرا که دیگر بازیکنان، که در این بازی آنلاین شبکه ای حضور دارند، اجازه این کار را به شما نمی دهند.

برای ورود به سایت بازی کلیک کنید

 

 بازی شبکه ای WOW World of Warcraft

WOW World of Warcraft نیز به عنوان یک بازی انلاین کامپیوتری مشهور، در میان مردم دنیا شناخته می شود. اگر تجربه بودن با بازی Warcraft III را داشته اید، می توان گفت که این بازی نمونه ای تکمیل شده  و رشد یافته Warcraft III است. سبک بازی، به صورت آر پی جی است و بازیکنان و کاراکتر های  Warcraft III را کماکان می توانید در این بازی بیینید. تنها تفاوتی که می توانید میان این دو بازی ببینید این است که می توانید به سادگی، از دوربین بالای سر بازیکنان استفاده کنید و به عنوان سوم شخص هم ماجرا را دنبال کنید.

 بازی آنلاین کامپیوتری
در این بازی آنلاین شبکه ای، شما می توانید کاراکترهای بازی را بر اساس سطح قدرتی که دارند، خریداری کنید. هر چه قدرت بازیکن ها بیشتر باشد، برای پیشبرد بازی، بهتر و موثر تر هستند و از طرفی گران تر نیز می باشند

در این بازی که با یک سرزمین خیالی سر و کار دارید، هیچ حد و مرزی شما را در بر نمی گیرد. شما به هر تعداد که بخواهید می توانید بازیکن به سیستم خود اضافه کنید. این بازی، که در واقع جهان گسترده اش یعنی دامنه وسیع بازی اش، نا محدود است، یک بازی نقش آفرینی است و کاراکتر ها بازی را دنبال می کنند.

البته وسیع بودن جهان بازی یک مزیت تلخ نیز دارد! و آن هم این است که تنوع زیادی که میان کاراکتر ها و قهرمان ها وجود دارد موجب می شود که انتخاب به سختی امکان پذیر باشد و زمان تان کمی از دست برود البته اگر برای زمان خود ارزش قائل باشید.

اما وقتی که یک کاراکتر را انتخاب کردید، در نهایت باید تا آخر بازی تک پر او باشید و با او همراهی کنید و در ادامه روند بازی، او را تجهیز کنید.

برای تجهیز می توان از نیروهای ماورایی و از سلاح های مختلف استفاده کنید.

در این بازی آنلاین کامپیوتری شبکه ای باید با دیگر بازیکنان هم پیمان شوید و با یک هدف بازی را به پیش ببرید. البته نکته ای که باید بدانید این است که بازیکن ها تفاوت های زیادی دارند و قدرت هر کدام به لول آن بستگی دارد و نمی توان همه را یک سطح نامید.

جهان گسترده و فانتزی سازی این بازی همه موجب شده این بازی به عنوان یک گیم لذت بخش در سراسر دنیا به شمار آید و  ساعت ها وقت بازیکنان را به خود اختصاص دهد.

برای ورود به این سایت کلیک کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 56 دیدگاه
 1. سلام،
  موفقترین و محبوبترین بازی آنلاین مربیگری فوتبال با بیش از 8000000 عضو، همراه با لیگ و تیم ملی ایران، از دستش ندین
  http://www.powerplaymanager.com/r1019202

  1. سلام. آنلاین اگه بخواین بازی کنین نیاز به اینترنت دارید اما اگه بخواین با یک نفر دیگه بازی کنید یعنی بدون نیاز به اینترنت. شما به کابل لن نیاز مند هستید.

 2. Dota all stars(Defence Of The Ancienets)
  بازی که یه تیم از ایران رفت انگلستان و قهرمان شد و برگشت و وقتی برگشت چه استقبال خوبی ازشون شد:((
  همشونو بازداشت کردن همین:((

  اصن من که دیگه از اون موقع دوتا بازی نکردم:((

 3. چی؟؟؟؟؟ WOW اول شد عزیزم انگار تا حالا اسم RIFT رو نشنیدی؟ یه نگاهی به امتیاز متا (meta score) ریفت بنداز و مقایسه کن.
  خسته شدم از این تعصب مسخره ی شما گرنایی ها که به DOTA 1 امتیاز بالا میدی ولی از DOTA 2 بدتون میاد !! چرا؟؟ چون بلد نیستین آیتم ببندین. ولی نمیدونین که تغییرات تو دوتا 2 اول اعمال میشه و بعد دوتا 1 تقلید میکنه.
  دوتا 2، 8 ملیون پلیر داره ولی کل بازی های گرنا رو هم 2 ملیون پلیر نمیشن، اونوقت تو نوشتی یکی از بهترین بازی ها!!!!

  برو خودتو درست کن، ایراد نذار

  1. دوست عزیز شما هم بد نیست یه تحقیق کنی و کامل نظراتو بخونی ‘garena dota و wow هیچ ربطی به هم ندارن در ضمن wow بازی نیس که به نرم افزاری نیاز داشته باشه و مستقله بیش از ۱۰ پچ داره ۱۵ ساله که ارزه میشه پچ های جدیدش و رتبه اول رو تو جهان از نظر تعداد بازیکن داره این بازی حدود ۳۰۰ تا سرور تو ایران داره و خدا میدونه چند تا سرور خارجی من تو سرور خارجی بودم که ۷۰۰۰۰۰ نفر تو ساعت خلوتش انلاین بودن تو یه سرور کم جمعیت سروری مثل بلیزارد چند میلیون تو یه سرور بازی میکنن کسی هم تعصبی حرف نزد اینجا فقط امار اعلام کردیم (این بازی ۱۵ میلیون بازیکن داره به احتساب تمام سرور های جهانی میتونید سرچ کنید)

  2. البته از لحاظ تعداد بازیکنان من در مورد امتیازات کاری ندارم

 4. نظر من بازی فقط wartune البته با اسم legend online هم به چند زبان دیگر موجود است پیشنهاد می کنم حتما دنبال کنید

 5. سلام ! به نظر من باید بازی “جنگ های صلیبی” هم جزو این این ۱۰ تا قرار میدادید .. چون این یک بازی پر طرفدار انلاین هست که حتی خودمم بازی میکنم..

 6. نوب های عقب مونده لول
  این همه بازی آنلاین خوب چسبیدین به اینا؟ مثلا Call of duty Infinite warfare or call of duty black ops III و امثال اینا مثلا fifa 17 و اینا

  1. سلام .
   خوب شما الان میخاستید بگید خیلی گیمرید وااای ? بدبخت این اقا مدیر سایت زحمت کشیده اینا رو جمع کرده شما اینطوری باهاشون رفتار میکنید .
   هعی

 7. به نظر من الان فقط بازی csgo و world of warcraft جذایبت بیشتری دارن اگه میخواین میتونین تو اینترنت سرچشون کنین و اطلاعات بیشتری به دست بیارید

 8. نسخه ای از بازی کانتر هست که بشه روی کنسول ها نسب کرد؟؟ میشه با پلی ۴ کانتر رو به صورت شبکه ای بازی کرد؟؟

 9. تجربه ی ۱۱ ساله ی من تو بازی میگه فقط جنگ های صلیبی سپس dota در سبک استراتژی و کانتر و cod 4 هم در سبک اکشن بقیه بازی ها بی مصرفن و فقط به درد افلاین و تموم کردم مراحلش میخوره

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *