متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

پیش گفتاری از بازی starcraft wings of liberty

12345 (بدون نظر)
Loading...
79

پیش گفتاری از بازی

starcraft wings of libertyدر سال 1994 بود که کمپانی ای به نام Blizzard کار خود را برای انتشار نرم افزارهای سرگرمی (بازی) آغاز کرد و به سرعت به یکی از عامه ‌پسندترین کمپانی ها تبدیل شد. این کمپانی با عرضه ی بازیهایی مثل War Craft خود را به دنیای بازی های رایانه ای معرفی کرد و چند جایزه به عنوان بهترین بازی سال دریافت کرده و اکنون با سرویس بازیهای آنلاین خود (Battle.net) و با میلیونها کاربر فعال در سراسر دنیا به بزرگترین کمپانی در عرصه ی بازیهای آنلاین تبدیل شده است(گویا – ای تی)

بازی  Star Craft IIیک بازی مهیج با گرافیک مناسب و ساخت این شرکت میباشد. با توجه به اینکه این بازی سر و صدای زیادی در بین بازیکن ها داشت انتقاد های زیادی از آن صورت گرفت . این بازی مخالف و موافق های زیادی پیدا کرد  و تنها دلیل ان سه‌گانه شدن بازی و همچنین حذف قابلیت LAN بازیکن ها بود که باعث شد از درجه ی این بازی کم شود.

این بازی شامل سه گروه می شود که جزئیات به این ترتیب است :

Protoss  ها نژاد غیر زمینی بسیار پیشرفته ای که وابسته به انرژی خاصی هستن و برای ساخت و ساز باید منطقه را با کریستال های خاصی تصرف کنند Tran ها از نژاد انسانها  هستن و Zerg ها موجودات زشت بیگانه ای هستن که بسیار وحشی و خون ریزند و برای ساخت و ساز نیاز به تغییر پوشش زمین منطقه و تبدیل آن به ماده انزژی زا دارند(گویا – ای تی)

از جمله ویژگی های گنجانده شده در گیم – پلی بازی داستان قوی و مجذوب کننده ی این بازی است که هنوز سازندگان ان را رو نمایی نکردند ولی قول یک داستان خوش ساخت را  به بازیکنان داده اند.

تمام بازی هایی که در این سبک و سیاق قرار دارند همواره از داستانی ضعیف برخوردار بودند ولی این بازی قرار است که با داستانی عالی همه را غافل گیر کند

این بازی روند و شیوه ی مبارزات را در بازی های Real time –Strategy به کلی دگرگون کرده است و انقلابی عظیم در این سبک بوجود اورده که از جمله ی این موارد می توان به هوش مصنوعی بازی اشاره کنم :

هوش مصنوعی این بازی نسبت به نسخه قبلی و حتی War craft III خیلی بهتر شده و طبق گفته‌های Dustin Browder طراح ارشد بازی و هوش مصنوعی ان  این بازی طوری طراحی شده که نمونه ی ان  را در هیچ یک از بازی های هم سبک ندیدیم (گویا – ای تی)

این بازی برای PC عرضه شده  و فعلا تصمیمی مبنی بر عرضه ی آن بر روی کنسولها از سوی Blizzard گرفته نشده است. این بازی با ویندوز Vista و XP سازگاری کامل دارد و مانند بازیهای دیگر Blizzard علاوه بر PC‌ برای Mac‌ هم توسعه داده میشود و همچنین بازی با DirectX 10‌ سازگار خواهد بود و با توجه به لوگوی معروف Havok می توانم بگم که این بازی از فیزیک Havok برای واقع گرایانه تر شدن بازی استفاده میکند و قادر است تا واحدهای بسیار بزرگ و با تعداد زیادی را ارائه دهد. همچنین در بازی ابزارهای scripting و Full map making نیز وجود دارد و به Player آزادی عمل زیادی می دهد(گویا – ای تی)

مشخصات :

سازنده :

Blizzard Entertainment

ناشر :

Activision Blizzard

سبک :

Real time –Strategy

کنسول ها :

PC windows /Mac

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازی Star Craft IIیک بازی مهیج با گرافیک مناسب و ساخت این شرکت میباشد. با توجه به اینکه این بازی سر و صدای زیادی در بین بازیکن ها داشت انتقاد های زیادی از آن صورت گرفت . این بازی مخالف و موافق های زیادی پیدا کرد و تنها دلیل ان سه‌گانه شدن بازی و همچنین حذف قابلیت LAN بازیکن ها بود که باعث شد از درجه ی این بازی کم شود.