متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

مي خوام Xbox 360 بخرم ؟!

12345 (17 نظر - میانگین: 2٫88 از 5)
Loading...
27,090

اگر سؤالی درباره کنسول‌های بازی دارید، می‌توانید آن را در تالار پرسش و پاسخ گویا مطرح کرده و پاسخ خود را از نویسندگان و کاربران گویا دریافت کنید.

soal-header

تصميم گرفتيد كه يك كنسول نسل جديد بگيريد و از بازي هاي جديد با گرافيك بالا لذت ببريد؟

شايد سري به بازار يا اينترنت زديد و از اين همه مدل هاي عجيب و غريبي كه وجود داره تعجب كرديد ! يا اينكه پيشنهاد مغازه دار بنظرتون عجيب مياد و فكر مي كنيد به صرفه ترين مدل را به شما نگفته.

شايد اين مقاله در تصميم گيري به شما كمك كند !

كدوم مدل !

اولين چيزي كه شايد متوجه شديد اين است كه مدل هاي مختلفي براي 360 وجود دارد و شايد تفاوت اصلي قيمت ها در همين باشد.

تاكنون ماكروسافت 5 مدل مختلف از Xbox360  منتشر كرده كه همكنون 3 مدل آن توليد مي شوند و بقيه مدل ها يا خيلي زياد تو انبار ماندند و فروش نرفتند يا دست دوم هستند.

مدل هايي كه تاكنون توليد شده:

‍‍Core:

اين مدل جز اولين مدل هايست كه توليد شد و در اصل شما فقط وسايل ضروري به همراه كنسول را البته با پايين ترين قيمت دريافت مي كنيد . اين كنسول ديگر توليد نمي شود.

وسايلي كه در اين بسته موجود بود:

دسته ي باسيم

و يك عدد كابل Composite AV

همچنين اشتراك يك ماه Gold

Premium:

اين كنسول هم به همراه مدل Core در ابتداي انتشار 360 توليد شد اما در اين مدت تغيراتي كرد. قيمت اين كنسول در سال هاي اول توليد به دليل داشتن وسيله هاي اضافه از همه مهمتر يك هارد 20 گيگابايتي از مدل Core  گرانتر بود.

و اما محتويات اين مدل در طي اين 5 سال تغييراتي كرده

مدل پرميوم تا تاريخ 2008.6  شامل وسايل زير بود:

هارد 20 گيگابايتي

دسته ي بي سيم

هدستي كه به دسته وصل مي شد . براي استفاده در Xbox live

كابل Ethernet

و كابل تصوير و صدا آن كه نسبت به مدل Core داراي يك حالت Component HD  بود

همچنين اشتراك يك ماه Gold

و اما از تاريخ 2008.6 به بعد محتويات آن تغيير كرد. و اين مدل با محتويات قبل توليد نشد.

دسته ي بي سيم

تغيير هارد به 60 گيگابايتي

هدست به همان صورت قبل

كابل صدا و تصوير هم به همان صورت

كابل Ethernet

و يك ماه اشتراك گلد.

در حقيقت اين كنسول فقط  در 40 گيگابايت هارد خود تفاوت نداشت بلكه در مادربرد آن نيز تغييراتي بوجود آمد كه در اين مورد توضيح كاملي داده خواهد شد اما نكته ي مهم وجود يك خروجي HDMI بود كه البته كابل HDMI آن را جدا بايد تهيه مي كرديد.

مدل پرميوم قيمت متعادلي نسبت به بقيه دارد.

Halo Edition:

اين مدل هم اندكي پس از دو مدل اوليه توليد شد و مي توان گقت تغيير محسوسي با مدل Premium ‌ نداشت.

توليد اين مدل مدت كوتاهي ادامه داشت و متوقف شد. كه شامل وسايل زير بود.

رنگ و ظاهر اين كنسول  حال و هواي Halo ‌ داشت و مي توان گفت سبز رنگ بود

يك هارد 20 گيگابايتي

دسته ي سبز  رنگ بي سيم

يك پك اضافه به نام Play and Charge كه يك شارژ و باتري قابل شارژ داشت به همراه يك كابل كه هنگام بازي دستگيره را به كنسول وصل مي كرد تا باتري ها شارژ شوند.

كابل صدا و تصوير مانند Premium

كابل Ethernet‌

و يك هدست

و البته همان اشتراك يك ماه Gold

اين كنسول از نظر مادربرد مثل پرميوم هاي جديد داراي خروجي HDMI  بود.

همانطور كه متوجه شديد اين مدل تقريبا همزمان با انتشار Halo 3  بود و بيشتر سعي شده بود كه بخاطر ظاهرش مشتري جذب كند. و قيمت آن از پرميوم ها گرانتر بود.

Elite:

اين مدل هم بعد از Premium  و Core توليد شد و تغييراتش از نظر داخلي و خارجي بيشتر از Halo بود همچنين كارامد تر.

وسايل موجود در اين مدل :

بارز ترين تغيير , سياه شدن رنگ كنسول بود . اين مدل هم داراي خروجي HDMI  است.

تغيير هارد به 120 گيگابايت

تغيير رنگ دسته ي بي سيم به سياه

يك  هدست

كابل صدا و تصوير مثل مدل Premium كه البته اين كنسول براي خروجي HDMI يك كابل HDMI‌هم در داخل بسته اش بود. و يك كابل جدا براي صدا داشت كه در صورتي كه از كابل HDMI استفاده مي شد براي صدا هم از آن كابل استقاده مي شد.

سيم Ethernet

و يك ماه اشتراك Gold

اين كنسول نسبت به بقيه قيمت بالاتري داشت مخصوصا در ايران كه قيمت آن در اوايل نسبت به بقيه سرسام آور بود . اما به هر حال به خاطر هارد 120 گيگابايتيش طرفداران خودش را داشت .

Arcade:

اين مدل هم جز آخرين مدل هايي است كه توليد شده و طرفداران زيادي به خاطر قيمت پايينش پيدا كرد. قيمت آن حدودا نصف يك 360 مدل Elite‌ است. كه نسبت به تغييراتي كه در وسايل آن بود كاملا به صرفه بود

وسايلي كه در اين بسته است:

دسته ي بي سيم

يك مموري 256 مگابايتي

كابل صدا و تصوير مثل مدل Core مي باشد و فقط Composite AV دارد.

5 بازي ارجينال اركيدي در يك ديويدي به همراه آن

يك ماه اشتراك گلد

اين مدل هم به دليل تغيير مادربرد نسبت به پرميوم هاي 2008 به قبل و Core يك خروجي HDMI‌ دارد.

توجه!

مدل هاي جديد آركيد داراي حافظه ي 256 داخلي هستند.

خب تا به اينجا مدل هاي مختلف را از نظر ظاهري و وسايل همراه آن تفكيك كرديم. كه شما پايه ي قيمت خريدتان را با توجه به اين مدل ها تعيين مي كنيد.

اما فاكتور هاي مهم ديگر ي هم وجود دارد كه موقع خريد مدل مورد نظر بايد حتما به آنها توجه كنيد.

(Region) رجين كنسول!

كنسول هاي مختلف با توجه به مناطق مختلف توليد, داراي رجين هاي مختلف هستند. اما معمولا وقتي كه كنسول را كرك مي كنند تا بازي هاي كپي را اجرا كند اين فاكتور هم از بين مي رود. اما در كنسول PS3 كه كپي خور نشده و  360 كه كرك شده اين اتفاق نيفتاده. البته كارهاي مختلفي مي توان براي رهايي از اين كار انجام داد ولي هيچ كدام به طور كامل رجين را از بين نبرده و فقط مي توانند آن را تغيير دهند.

و اما به چرا بايد به رجين 360 توجه كنيم؟ براي پاسخ به اين سوال لازم است بدانيد كه 360 هايي كه رجين مختلف دارند تفاوت اصليشان در بازي هايي كه براي آنها منتشر مي شود است.

شايد متوجه رجين هاي مختلف NTSC بر روي تلوزيون خود شده باشيد. بازي هاي 360 معمولا براي همه رجين ها منتشر مي شوند ممكن است بعضي ها با تاخير براي رجين ديگر عرضه شوند يا اينكه اصلا منتشر نشوند. براي اين كه بهتر بفهميد چطور بازي هايي براي رجين هاي ديگر توليد نمي شوند لازم است انواع رجين ها را بشناسيد.

اين كنسول داراي 4 رجين UC و J‌و J-Asia و Pal  است.

رجين J مخصوص كشور ژاپن ‌است.

رجين J-Asia كه مربوط به كشور هاي شرقي آسيا است.

رجين UC مربوط به قاره ي آمريكا مي شود.

رجين Pal كه اين رجين براي اروپا و خاورميانه و آفريقاست.

(رجين كنسول در پشت جعبه  آن نوشته شده قبل از خريد حتما به آن توجه كنيد)

البته در ايران به دليل بيشتر بودن بازي هاي Pal به صرفه تر است كه كنسول هاي 360 با اين رجين را خريداري نماييد اما رجين هاي ديگر هم كنسول هايشان در ايران است هم بازي هايشان . كه به ترتيب پر طرفدار بودن رجين هاي UC‌.j-asia  و در آخر j

تغييراتي كه كنسول ها وجود دارد فقط محدود به اين مي شود كه UC‌و J‌ برق مصرفي 110 ولت و ورودي 110 ولت دارد و دو رجين PAL و J-Asia  220 ولت كه برق مصرفي ايران است.

خب, اميدوارم شما ريجن مورد نظرتان را با توجه به توضيحات داده شده پيدا كرده باشيد در ضمن اختلاف قيمت اين رجين ها زياد نيست . در اصل قيمت تمام رجين ها بايد يكي باشد ولي معمولا در  ايران رجين Pal وJ-Asia از بقيه ارزان تر است.

360ام سه چراغ نشه !؟

حتما شما هم در مورد 3 چراغ شدن كنسول 360 شنيده ايد. و حتما شنيديد كه به دليل گرم شدن زياد دستگاه يا مشكلات ديگر اين اتفاق مي افتد. ماكروسافت براي اين مشكل در سال هاي مختلف اقدامات مختلفي انجام داده و پيشرفت هايي هم داشته.

اما چطور مي توانيم احتمال اين خطر را كاهش دهيم؟

ماكروسافت براي جلوگيري از بروز اين مشكل طي سال هاي اخير با تغييرات در مادربرد و پردازنده ي كنسول خود توانسته تا حدود 99% اين مشكل را برطرف كند.

براي اين كه از اين تغييرات مطلع شويد لازم است در مورد نام مادربرد هايي كه تا بحال ماكروسافت براي كنسول خود گذاشته اطلاع داشته باشيد.

معمولا بعضي از مغازه دار ها خودشان از مدل مادر برد هاي كنسول هايشان با خبرند اما بهتر است كه خودتان با اطمينان كامل مدل آن را بدانيد .

توجه !

لازم به ذكر است كه مدل هاي پرميوم و اليت و اركيد در طي فرايند تغيير مادربردها يكسان بوده اند به اين معني كه نام هاي آن ها در طي اين فرايند تغييري نكرده به جز اينكه توليد برخي مدل ها مثل Coreو Halo Edition كه به كلي توليدشان متوقف شد. پس پرميوم بودن و اليت بودن تاثيري بر روي احتمال خرابي ندارد.

Launch: اولين مادربردي كه بروي كنسول هاي Premium  و Core‌ماكروسافت بود مادر برد لانچ بود ! كنسول هاي توليد شده از سال 2005 تا 4/2007 از اين مادربرد ها استفاده كرده اند.  اين مادربرد ها بدترين كيفيت را در بين بقيه مدل ها دارند خودم يه 360 از همين مدل كشته دادم !

Zephyr: مدل بعدي كه براي مادربرد هاي 360 گذاشته شد به نام  زفير بود. اين مدل اولين بار روي مدل هاي اوليه ي اليت قرار گرفت و كنسول هاي پرميومي كه بعد از نيمه ي دوم 2007  ساخته شدند هم با اين مادربرد توليد شدند. آمار خرابي اين مدل كمتر از لانچ بوده و  مشخصه ي اصلي آن اضافه شدن خروجي HDMI است.

Falcon: اين مادربرد هم به دليل در صد كمي كه هنوز در زفير ها وجود داشت عرضه شد و توانست تا در صد بالايي خرابي 360 را كاهش دهد. مادربرد و پردازنده در اين مدل تغييرات عمده اي كردند به طوري كه پردازنده هاي آن 65 نانومتر شده و از اواخر سال 2007 بر روي  انواع كنسول ها يعني Premium , Elite  و اولين آركيد هاي توليد شده قرار گرفت.

اما از نظر ظاهر بيروني چطور بفهميم كه اين مادربرد فالكون دارد يا زفير يا شايدم لانچ ؟

اول از همه تاريخ هاي توليد گويا ي همه چيز هستند. بعد از آن بايد به خروجي HDMI كه بر روي برد هاي زفير و فالكون قرار گرفت توجه كنيد . اما فالكون و زفير زمين تا آسمان در آمار خرابي باهم تفاوت دارند. پس از كجا بفهميم  كه كنسول فالكون است يا نه ؟

همانطور كه گفته شد با تغييرات زيادي كه در معماري اين مادر برد بود از مهم ترين هايشان 65 نانومتري شدن CPU بود كه گرماي كمتر و برق كمتري مصرف مي كرد. پس با توجه به برق مصرفي كنسول كه پشت آن درج شده مي توان به اين مساله پي برد كه برق مصرفي بايد 175 وات باشد. يا اين عبارت هم در پشت كنسول نوشته شده. Team : FDOU

البته به تاريخ كنسول هم دقت كنيد كه از سال 2008 به بعد همه ي كنسول ها با اين مادربرد عرضه شدند.

تصويري از پورت HDMI

همچنين به  Lot No  توجه كنيد

Jasper:

آخرين مدل مادربردي كه در حال حاضر بر روي كنسول هاي 360 قرار دارد اين مدل مادربرد است كه آمار خرابي در آن حدود 0 رسيده . اما چگونه بفهميم كه مادربرد مورد نظر جسپر است؟!

اين مادر برد تقريبا از اواخر سال 2008 روي كنسول قرار گرفت پس مي توان با اطمينان گفت كه هر كنسولي كه تاريخ ساختش از 11-2008 به بعد باشد اين مادربرد را دارد و باز هم مي گم همه ي مدل ها از اين قاعده پيروي كردند يعني چه Premium  چه Elite  و چه Arcade هاي موجود در بازار كه تاريخ ساختشان 2009 به بعد است به احتمال زياد اين نوع مادربرد را دارند.

نكات ديگر كه قابل توجه اند به اين ترتيب مي باشند.

عبارت Team : FDOU در پشت كنسول درج شده.

برق مصرفي كنسول 150 وات شده و كابل اتصال آن هم به كلي تغيير كرده و فقط براي مدل خود يعني جسپر قابل استفاده است.

يكي ديگر از تغييرات كه در مدل آركيد ديده مي شود داخلي شدن مموري كارت است كه ديگر مموري كارت 256 آن جدا نيست و به صورت حافظه ي داخلي است.

تا به اينجا روشي را براي پيدا كردن بهترين مادربرد موجود يعني Jasper بر روي كنسول معرفي كرديم كه شما ديگر نگران 3 چراغ شدن كنسول خود نباشيد.

اما اگر شما خواستيد كنسول هاي قديمي تر كه مادربرد هاي ديگر روي آن ها قرار دارد را بخريد هم راههايي براي جلوگيري از 3 چراغ شدن آن وجود دارد كه با انجام آن ها احتمال 3 چراغ شدن تا درصد بالايي كاهش ميابد.

در آخر دو تصوير زير نشان دهنده ي تغيير ورودي ها برق در كنسول است:

Xbox‌ جديدي كه اومده چطوره؟

اين كنسول به تازگي توليد شده و با طراحي زيبا و تغييراتي كه كرده توجه همگان را به خود جلب كرده است.

تفاوت هايي كه اين كنسول با بقيه مدل ها دارد فقط در جزئيات است وگرنه هنوز نام آن 360 خواهد بود و از نظر سخت افزاري تغيير عمده اي نكرده.

اين كنسول كه يكي از خبر هاي بزرگ ماكروسافت در E3 ‌امسال بود با نام Xbox360 250 Gigabyte توليد شده و مي توان نام آن را Slim هم گذاشت! همانطور كه در تاريخ همه ي كنسول ها چنين اتفاقي افتاده  360 هم يك مدل باريكتر و كوچكتر است. كه با توجه به مشكلاتي كه داشت بايد تا عرضه ي آن كه 25 تير است صبر كنيم و ببينيم كوچكتر شدن آن به 3 چراغ شدن و تهويه ي آن آسيبي خواهد زد يا اينكه ماكروسافت اينبار به اين نكات توجه كرده.

در مورد سخت افزار آن و كرك شدن اين مدل هم بايد صبر كنيم تا مشخص شود كه آيا تغييري نسبت به آخرين مدل هاي موجود در بازار تغييري كرده است يا نه. چون كرك شدن كنسول ها با توجه به مدل درايو هاي DVD‌آنهاست و تقريبا در هر مدل جديد يك درايو جديد هم روي آن گذاشته شده و مدتي بعد كرك آن پيدا شده .

همچنين مادربرد اين كنسول هم منتظريم كه ببينيم چه تغييراتي كرده است. اما فعلا تغييراتي كه در ظاهر ديده مي شوند به اين ترتيب مي باشند:

اولين و مهم ترين تغييري كه به نظر مي رسد 250 گيگابايتي شدن هارد است. و نكته ي قابل توجه داخلي شدن Internal شدن هارد آن است كه تفاوت عمده اي هم با بقيه مدل ها كه هاردشان به راحتي قابل تعويض و جدا كردن بود دارد.

تنها كنسولي كه تا بحال توليد شده و از فناوري Wifi داخلي بر خوردار است همين مدل است كه اتصال به شبكه ي اينترنتي Live را ساده تر كرده و در كل مي توان گفت كه اتصال از طريق وايرلس را به ارمغان آورده.

پشتيباني از سيستم Kinect :

اين سيستم كه آخر سال ميلادي امسال با استفاده از دستگاه Kinect قابل استفاده خواهد شد. كه به اين معني است كه كنسول قابليت اتصال به kinect را به صورت داخلي در خود دارد.

لازم است توضيحي در مورد ناتال هم داده شود:

اسم آن به kinect  تغيير يافته. اما شايد اكثريت آن را با نام ناتال شنيده باشند.

اين سيستم چيزي شبيه به كنسول Wii است با اين تفاوت كه دسته اي در كار نيست و مي توان گفت سيستمي كاملا جديد است كه شما جلوي آن مي ايستيد و با سنسور هاي خود حركت شما را تشخيص مي دهد كه باعث آزادي عمل بيشتر در بازي ها مي شود.

لازم به ذكر است همانطور كه گفته شد اين و سيله آخر سال ميلادي امسال عرضه مي شود.

اما از تغييرات ديگر در اين مدل جديد

5 پورت يو اس بي دارد. دوتا در جلوي كنسول و 3 تا در پشت

كابل و خروجي HDMI به همراه كابل AV و كابل صداي Optical

دكمه ي لمسي براي روشن كردن كنسول و خروج درايو

صداي كمتر و برق مصرفي كمتر

تغيير پردازنده به 48 نانومتري

قيمت كنسول 299 دلار اعلام شده.

————————————

نكاتي كه در پايان لازم است ياد آوري كنم

در حد امكان 360 هايي كه تاريخ توليد جديدتر دارند را خريداري كنيد.

مدل Core و  Premium  با هارد 20 گيگابايت توليد نمي شوند.

تمامي قطعاتي كه بر روي يك كنسول نيست جداگانه در بازار موجود هستند.

Premium  و Elite ‌و Arcade ‌مدل هايي هستند كه در حال حاضر در بازار موجودند و از نظر سخت افزاري هيچ تفاوتي ندارند و اين طور نيست كه مثلا اليت احتمال 3 چراغ شدنش بيشتر باشد و اركيد 3 چراغ نشود.

در هر صورت امكان بروز اين مشكل وجود دارد و با اينكه تا به حال در مادربرد هاي فالكون به اين مشكل زياد ديده نشده ولي مشكل 3 چراغ شدن دلايل زيادي مي تواند داشته باشد .

در آخر هم بگم كه فعلا فكر خريد مدل 250 گيگابايتي را تا يكي دو ماه آينده نكنيد.

اگر سؤالی درباره کنسول‌های بازی دارید، می‌توانید آن را در تالار پرسش و پاسخ گویا مطرح کرده و پاسخ خود را از نویسندگان و کاربران گویا دریافت کنید.

soal-header

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
371 دیدگاه
 1. فضول می‌گوید

  ممنون، الان دیگه مطمئن شدم که PC بهترین گزینه برای بازی های ویدئویی هست و هیچ کنسولی به گرد پای PC هم نمیرسه… Only PC

  1. سپهر خيري می‌گوید

   با اينكه خودم يه 360 كشته دادم و به PC روي آوردم ولي به اين نتيجه رسيدم كه فعلا تو ايران 360 بهترين گزينس.( با توجه به امكانات قابل استفادش تو ايران و ارزوني )

 2. ميثاق جراحي می‌گوید

  خیر pc فقط برای هر کاری جز بازی خوبه و بهترین انتخاب برای اینکه بخواید شب و روز بازی کنید قطعا و مطمئنا همین کنسول xbox360 هست که هیچ رقیبی رو دستش نیست !

  1. mehdi می‌گوید

   behtarin PC hastesh. alan dige daste microsoft xbox360 wireless for windows ham umade ba suporte kamel bazi haye jadid. shoma ye systeme ghavi dashte bashin hameye bazi ha ro mitunid ba balatarin gerafik bazi konid ke xbox be gardesham nemirese . masalan baziye btf3 balatarin gerafik ro ru pc dare ya bazi haye dige. gerafike 2G ke 400 toman gheymateshe ba ejrai ke dare kojao gerafike 512 xbox koja !!!!!!!!!!!!!!!

  2. mehdi می‌گوید

   in system pc tamame bazi haro javab mide alan ke hich ta chand sale ayande ham javab mide kamel.
   cpu: core i7 2600k
   ram: 8G
   vga: radeon hd 6950 2G

  3. x_man می‌گوید

   نه اگر بشینی ۱ ۲۴ ساعت باهاش تو همون روز اول بازی کنی خراب میشه من تجربه اش را دارم ولی اگه بخوای سالم بمونه تا ۲ الی ۳ سال باید وقطی ۲ ساعت بازی کردی ۱ ساعت هم خاموشش کنی و بعد از ۱ ساعت دوباره بشینی سرش

  4. محمدرضا می‌گوید

   جدا اینجوریه؟!!!!!!!! من میخواستم بخرم.

 3. میترا می‌گوید

  هارد دیسک واقعا لازمه؟ ویشه بدون.اون.بازیوکرد؟

  1. سپهر خيري می‌گوید

   نه . هارد ديسك اصلا چيز ضرروري نيست براي بازي كردن. شما مي تونيد با يك آركيد شروع كنيد كه خودش 256 مگابايت حافظه داره يا اگر 360 مدل ديگه ايش رو خريديد مي تونيد يه مموري 256 بخريد كه سيو هاتونو توش بريزيد

 4. ميثاق جراحي می‌گوید

  اقا سینا من خودم الان 3 سال ارکید دارم . من خودم پیشنهاد میدم از همین نوع بخری چون هم ارزون تره هم بیشتر می مونه و اصلا داغ نمی کنه

 5. سینا می‌گوید

  من میخوام یکیشو بخرم، بهم بگین کدوم مدلش به صرفه تره و اینکه مشکل داغ شدنش تا چه حد دردسر ساز میشه…!
  ممنون

  1. سپهر خيري می‌گوید

   شما اگه مي خواييد كم خرجتون در بياد يه اركيد بخريد براي مشكل گرماييش هم تا جايي كه مي تونيد سعي كنيد تاريخ ساختش به روز باشه
   كاش مقاله رو مي خوندي توش همه رو توضيح دادم 🙂

  2. سینا می‌گوید

   درسته خوندمش ممنون! حتما توی خریدم از راهنمایی های شما استفاده میکنم.

 6. سینا می‌گوید

  ممنون میثاق جان از راهنماییت، من خودم همیشه با PC بازی میکنم، میخوام بدونم اون چیزی که توی XBOX میبینم با چیزی که توی PC دیدم تا حالا یهو دلمو نزنه!!! یعنی میخوام بدونم فضای بهتری در اختیارم میذاره چه گرافیکی چه سرعت!

  1. ميثاق جراحي می‌گوید

   خواهش می کنم دوست من
   xbox360 از Directx 10 پشتیبانی می کنه و بازی ها را با Shader model 4 پردازش می کنه و من فکر می کنم کاملا با بازی های الان PC اگه مقایسه کنی و بازی های PC را رو بهترین حالت گرافیکی قرار بدی میشه Xbox360 !

   تنها چیزی که ممکنه برای خیلی ها سخت باشه کنترل هست چون که تو ایران اکثرا با pc و با موس و کیبورد بازی می کنند و شاید تا بخوان با کنترل اون اشنا شن کمی زمان ببره

 7. میلاد می‌گوید

  مطلب خوبی بود. بهترین کنسول در بازار 360 هست که میشه گفت برای کسانی که به کنسول علاقه دارن بهترین گزینه است…
  تازه این جدیده با وایفای اومده دیگه کسانی که نیاز به نت هم دارن فکر کنم بتونه جوابگو باشه… نه؟

 8. مهدی می‌گوید

  سلام.من الان یک پی سی خوب دارم ولی چون بازی های پی سی تو ایران زیاد مشکل کراک دارند و بازیها دیر یا اصلا نمیاد می خام یک باکس 360 بخرم.سوال اینکه ایکس باکس به مانیتور کامپیوترم وصل می شود؟ و اگر شد صدا رو چی کار کنم؟
  ممنون

  1. shahab می‌گوید

   سلام من اول از ps2 j شروع کردم خوب بعد من واسه مشکلم رفتم به بازار رو یه تبدیل به نام combo tvbox خریدم که پشتش خروجی مانیتور داره با خروجی صدا میتونه مشکلتو حل کنه قیمتشم 10-12 تومن

 9. k می‌گوید

  mashalah mohkam goozidi

 10. محمد360 می‌گوید

  باسلام.من مقالتونو خوندم من الان x box ندارم ولی به فکر خریدش افتادم لطفا یه مدلی رو به من معرفی کنید که نه داغ کنه و گرافیک خوب و قیمت مناسبی داشته باشه.وبگویید بهترین مکان برای خرید کجاست.
  باتشکر

  1. سپهر خيري می‌گوید

   الان بهترين گزينه با شرايطي كه گفتيد يك 360 آركيد هست كه تاريخ ساختش تا جايي كه امكانش هست جديد باشه يعني 2010 يا اواخر 2009
   اين 360 مادربردش جسپر هست و مشكل گرم شدن ندارد الان توي بيشتر كلوپ هاي 360 از اين مدل استفاده مي كنند. كه 256 مگابايت حافظه براي ذخيره سيو هاتون داره و هارد جدا گانه اگر لازم شد مي تونيد بعدا بخريد. (‌هارد اصلا ضروري نيست)
   قيمت اين مدل الان چيزي حدود 250 تومن هست و دست دوم سالمش رو هم تا 160 70 ميشه پيدا كرد

  2. الی می‌گوید

   کاملا با مهربونی جواب دادین به همه! آفرین به شما
   خیلی استفاده کردم از مطالبتون مرسی

 11. Babak می‌گوید

  man az tozihate shoma besiar mamnonam
  vali man ye soali dashtam aval inke in xbox360 arcid be monitor pc nasb mishe va dovom in ke in konsool ta chand sal pasokhgooo bazihaye jadid ast
  ba tashakor az shoma

  1. سپهر خيري می‌گوید

   والا براي وصل كردن به LCD يه كابل هاي مخصوصي داره شما تبديلش رو بخري مشكل حله
   ولي مانيتوراي Crt‌ يكم مشكل بيشتر و يه تبديل هاي دستي داره + تبديل هاي LCD‌كه حدودا 30 40 تومن خرجش ميشه
   تا سال 2014 2015 فكر كنم بازي هاي جديدبراي 360 بياد

 12. امیر می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید وسپاس از مطلب بسیار خوب ، جامع و کاملتون .
  فقط سؤالی که برای من باقی مونده اینه که مدل ارکید برای سیو کردن یه بازی از وسطش میتونه جواب بده . منظورم اینه که مثلا شما دارید یه بازی مثلا 10 مرحله ای رو انجام میدید و تا هشتم رفتید و خسته شدید ، آیا این کنسول میتونه مرحله هشتم رو برای شما سیو کنه که وقتی خواستید دوباره برید سراغ این بازی مجبور نشید از اول شروع کنید ؟
  یه مورد دیگه و اون اینه که این اختلاف قیمت حدود 100 تومن فقط برای خاطر یه هارد هستش ؟ که البته اونطور که من فهمیدم کاربرد خاصی هم نداره .
  ممنون میشم اگه زودتر جواب بدید . میخوام برای تولد دخترم بخرمش .

  1. سپهر خيري می‌گوید

   سلام
   خوشحالم كه مقاله اي كه نوشتم تونسته مفيد واقع شده.
   در جواب سوالتون بگم كه مدل هاي جديد آركيد 256 مگابايت حافظه ي داخلي دارند و شما مي تونيد با اين مقدار حافظه كلي بازي سيو كنيد . سيو هر بازي فكر نكنم بيشتر از 10 مگابايت بشه تازه خيلي كمتر هم هست.
   بله شما مي تونيد براي بازي كه داريد مي كنيد چندتا سيو مختلف داشته باشيد اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم.
   مي تونيد هر مرحله كه رفتيد جلو سيو كنيد يك بازي رو . البته به بازي هم بستگي داره طريقه ي سيو كردنش ولي در كل مشكلي نيست مي تونيد سيو كنيد.
   بله هارد 60 گيگابايتي اختلاف قيمت بين مدل آركيد و پرميوم هستش . توي هارد شما مي تونيد فيلم موزيك بازي بريزيد و اگر از شبكه ي Live ‌استفاده كنيد و بخواهيد دانلود هم بكنيد خيلي بكار مياد.
   در ضمن اگر مي خواهيد مدل آركيد بخريد حتما سال ساختش بالا 6/2009 باشه . قيمتشم چيزي حدود 250 . البته دقيق نمي دونم قيمتش چقدره ولي بيشتر نيست

 13. امیر می‌گوید

  ضمن تشکر از جواب سریع و خوبتون یه سؤال دیگه داشتم .من یه هارد اکسترنال مارک seagate دارم با حجم 500 گیگ که با USBبه کامپیوتر یا هر چیز دیگه ای که USB خور باشه میشه وصلش کرد . حالا سؤال من این هستش که از این هارد اکسترنال میشه به عنوان هارد برای مدل ارکید استفاده کرد و بازیها رو بطور کامل توش ریخت ؟ چون ایجوری اونطور که من فهمیدم هم سرعت لود شدن بازیها بیشتره هم بیصداتره و هم اینکه عمر لنز دستگاه بالاتر میره .
  پیشاپیش از جواب و حسن توجهتون سپاسگزارم .

  1. سپهر خيري می‌گوید

   راستش در اين زمينه زياد اطلاعات ندارم
   ولي ميشه مثلا يك فلش به USB نصب كرد و با داشتن يك آپديت كه اسمش رو نمي دونم روش سيو و بازي و همه ي چيزايي كه توي هارد خود 360 ميشه ريخت رو بريزي
   البته چندجا هم خوندم بجاي فلش از هارد اكسترنال استفاده كردند و جواب گرفتند.
   پس در جواب سوالتون بايد بگم بله ميشه .
   و در مورد بهتر شدن سرعت بازي ها بله چون يك مقدار از فضاي حافظه ي وصل شده اشغال ميشه و يه جورايي Cache ‌بالا تر مي ره ولي در مورد بهتر شدن لنز چيزي نشنيدم.
   پس همونطور كه گفتم ميشه و كار زياد سختي هم نبايد باشه . و وقتي آپديت رو گرفتي و هارد رو وصل كردي بقيه كاراشو از توي تنظيمات كنسول درست كني مشكل حله !

 14. hamid می‌گوید

  ba salam va khaste nabashid.mikhastam beporsam ke dastehaye pc ke usp hastan ba konsol vasl mishan ya na

  1. سپهر خيري می‌گوید

   na

  2. سینا می‌گوید

   یعنی هیچ گیم پدی به جز گیم پد مخصوص خودش کارایی نداره؟؟؟

  3. سپهر خيري می‌گوید

   يعني هيچيه هيچي ! اقاي Hamid ‌يا سينا ؟!

 15. سینا می‌گوید

  حالا این چه سیاستی بود که مایکروسافت یه دونه دسته بذاره که ما رو اینطور آواره کنه؟ راستی بعضی بازیها هم روی کنسول ران نمیشه! دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟

  1. سپهر خيري می‌گوید

   اره ديگه .
   100تا دليل مي تونه داشته باشه
   ريجن دستگاه با بازي يكي نباشه
   بازي خوب كپي نشده باشه
   آپديت هاي لازم نصب نشده باشه
   ….

 16. gamer20 می‌گوید

  سلام
  خسته نباشی عزیز
  آقا اگه میشه واسم توضیح بدین اگه تلوزیون اچ دی بگیرم چجوری میشه
  با کابل hdmi هم تصویر گرفت هم صدا
  آخه شنیدم تو اکس باکس این مشکل صدا از طریق کابل hdmi خیلی شایع هست.اگه میشه به ایمیلم جواب بدین.
  ممنون.از شما بابت مقالتونم که زحمتشو کشیدین سپاسگذارم

 17. gamer20 می‌گوید

  سلام
  بابا يكي كمك كنه
  رفتم كابل hdmi خريدم الان وصل ميكنم نه تصوير دارم نه صدا
  هي يه تصوير مياد و ميره مشكل از كجاست
  كمكككككككك
  نگين xbox مشكل داره كه سكته ميكنم

  1. سپهر خيري می‌گوید

   متاسفم دوست عزيز نمي دونم مشكل شما چيه !
   ولي براي اينكه از سلامت كنسول مطمئن شيد يكبار با كامپنت ها وصل كنيد . در اين صورت معلوم ميشه يا تلوزيون يا كابل يا پورت HDMI مشكل داره
   كه احتمال زياد يا كابل يا تنظيمات تلويزيون

 18. حامد می‌گوید

  سلام
  با تشکر از توضیحات کاملتون
  راستی من تو وبلاگ http://msxbox360.blogfa.com دیدم که یه وسیله جدیدی به اسم اومده که میشه از طریق اون به xbox 360 موس و کیبورد و دسته playstation رو وصل کرد و بازی کرد می خواستم بدونم که این وسیله واقعا کار میکنه و میشه بازی های xbox 360 رو با موس و کیبورد بازی کرد؟

 19. حسين می‌گوید

  سلام از مقاله بسيار عالي تون ، قيمت هارد 60 يا 120 براي 360 چنده ؟
  لطفا بگيد چه فرمت هايي از فيلم را اگر در هارد بريزيم يا روي دي وي دي كنسول بگذاريم دستگاه جواب ميدهد آيا avi را هم ساپورت ميكنه ؟
  درضمن اگر در فلش ما فيلم باشه dat يا vob يا avi آيا ميشه با وصل كردن فلش به usb دستگاه اون رو اجرا كرد ؟ با تشكر فراوان

  1. سپهر خيري می‌گوید

   سلام دوست عزيز
   در مورد قيمت هارد بايد بگم كه نمي دونم . ولي اگر شما يك هارد لپ تاپ بگيريد ميشه با يكسري تغييرات ( و البته قاب هارد اصلي لازمه )‌ جايگزينش كنيد . كه در اين صورت خيلي ارزون تر براتون در مياد . قصد دارم در مورد آموزش كار هاي سخت افزاري 360 يه مقاله بنويسم . شايد اين مورد رو هم مطرح كردم .
   اما در مورد سوال ديگرتون فرمت Avi با داشتن يك آپديت قابل اجراست . فرمت WMV و DVD قابل اجراست .
   فرمت Dat ‌فكر نكنم ! vob رو هم نمي دونم.
   در مورد USB هم آپديتاشو بايد داشته باشيد .

 20. farzad می‌گوید

  راه درست شدن ایکس باس سه چراغ رو می خواستم

  1. سپهر خيري می‌گوید

   سلام !
   به موقع اين حرف رو زدي !
   اول از همه بايد بگم دست نگه دار تا دو سه روز ديگه يك مقاله ي كامل در اين مورد منتشر مي كنم تو گويا اي تي

 21. حسين می‌گوید

  سلام و تشكر ؛ ميشه بازيهاي 1 xbox را روي 360 گذاشت و بازي كرد ؟ احتياج به كار خاصي داره يا نه ؟

 22. sina می‌گوید

  سلام در مورد بانه تا بحال شنیدید؟ همین شهر لب مرزی ایران که وسایل برقی رو خیلی خیلی ارزون میفروشند…پسر عمم هم یه xbox 360 مشکی پیانویی خریده از اونجا342000 تومان و فعلاً که خوبه!!! به نظر شما خرید این کنسول از اونجا صحیح هست یا نه؟(راستی یکی از دوستام هم یه psp اسلیم 2000 خریده از اونجا (بانه) 180000 تومان که تهران قیمت گرفته بود 270000 تومان )من منتظر جوابتون هستم

  1. سپهر خيري می‌گوید

   سلام
   درباره ي موردي كه گفتيد .
   اولا قيمت 360 كه گرفته فكر نكنم زياد تفاوت كنه
   كلا ديگه قيمت ها اونفدر تفاوت نداره !
   دوما PSP‌ كه گرفته كرك شده ؟
   فكر نكنم اونايي كه سالم و قابل كرك باشند رو اين قيمت بدن
   كلا شما فكر نكن كه تازه اين شهر رو پيدا كردي .
   خيلي وقت پيشا چرا ميشد خيلي چيزا رو ارزون تر پيدا كرد ولي االان اكثر جنسا بي كيفيت يا با قيمت بازار هست

  2. sina می‌گوید

   اگه منظورتون از کرک شدن کپی خور دائم هست که بله این رو داره تازه رنگش هم سفید و خیلی خوشگله!!! کیفیتش هم خیلی بالاست.تازه بازی هایی مثل شیفت یا گاد آف وار و… که گرافیک بالا داند رو هم پخش میکنه!! اگر یه مدل آکید xbox رو بخرم تا چه قیمتی می ارزه؟ تهران 250000 تومنه؟راستی جی تی ای 7 هم رو x نصب میشه؟ امکان داره گاد اف وار 3 روی x بیاد؟

 23. sina می‌گوید

  راستی دسته ی اورجینالش چنده؟ قیمت بازی های pal چطور؟چندند؟

  1. سپهر خيري می‌گوید

   دسته حدودا 30 تومن هست
   بازي ارجينال هم اگه پيدا كني از 40 تا 70 80 تومن
   پال و غير پال هم فرقي نداره

 24. حسين می‌گوید

  نحوه ی اتصال Xbox 360 به مانیتور نصب کردنXbox 360 به مانیتور
  سلام تو این آموزش میخوام نحوه ی وصل کردن کنسول Xbox 360 رو به مانیتور بهتون بگم. این کار طرفدارها و مخالف های خودش رو داره، مثلا ممکنه یکی بگه بازی با مانیتور حال نمیده، چون صفحه کوچیکه ! یا برعکس یکی بگه این روش خیلی خوبه، چون حداقل تلویزیون اشغال نمیشه و با خیال راحت تر میشه بازی کرد ! روی هم رفته باید بگم که این روش خیلی مفیده ! چون زمانی که این کار رو انجام میدید، نه احساس کوچکی صفحه بهتون دست میده، و نه اینکه تلویزیون ساعت ها به اشغال شما در نمیاد !!
  اگه فکر میکنید این روش فقط برای مانیتورهای خفن و پیشرفته است، سخت در اشتباه اید، چون با در پیت ترین ( نه خیلی دره پیت !!! ) مانیتورها هم میشه این کار رو کرد و با وصل کردن کنسول و بازی کردن با اون لذت برد ! تو این روش شما میتونید مانیتوررهای CRT, LCD یا HD-TV رو به کنسول وصل کنید !
  خوب برای شروع یه سرس لوازم هست که باید بخرید !!
  لوازم مورد نیاز :

  1 – کابل VGA مخصوص کنسول Xbox 360. ( برای خرید همین جمله رو به مغازه دار بگید، کافیه توجه کنید که از این کابل 2 نوع وجود داره ! منظور من از 2 نوع، جنس نیست، بلکه بسته بندی کابل هستش ! که در کیفیت تفاوت چشم گیری با هم ندارند . به نظر من همون کابلی رو که جعبش سبز و مقوایی هست رو خریداری کنید، چون کابل دیگر رو بخاطر بسته بندی گول زننده با قیمت بیشتری دست مشتری میدن !

  2 – مبدل دو سر ماده برای کابل VGA. شاید حساسترین و مهمترین قطعه، همین باشه !! این قطعه ی کوچک و در عین حال بسیار کارا باعث میشه که شما در عین حال دو سر کابلها ( یکی مانیتور و دیگری کابل کنسول ) رو به هم وصل کنید. این رو باید از جاهایی که لوازم کامپیوتری میفروشن، بخرید.

  حالا اول از همه کنسول رو در یه جای خوب و ثابت در کنار مانیتور قرار میدید. به محل تهویه ی کنسول دقت زیادی بکنید، مثلا زیر میز کامپیوتر نذارید بعد یه پنکه بذارید جلوش بگید کنسول خنک میشه !! بدترین کار همین قرار دادن پنکه در مقابل کنسول هست ! چون وزش مستقیم باد خنک، ممکنه به کنسول صدمات جدی بزنه !
  دوم کابلی رو که خریدید رو به مبدل وصل میکنید. الان کابل شما آمادست برای وصل شدن به مانیتور، پس سر دیگه رو به کابل مانیتورتون وصل میکنید. فقط توجه کنید که قبل از این کار، از خاموش بودن کنسول و مانیتورتون اطمینان حاصل کنید !
  مرحله ی آخر، نصب کردن سیم مربوط به اسپیکر هاست. به این ترتیب که کابل VGA ایی که خریدید، دو تا سیم قرمز و سفید بهش وصله، پس اونا رو به پشت اسپیکرتون وصل میکنید

  1. سپهر خيري می‌گوید

   مرسي
   واقعا بدرد بخور بود

   هردو مقاله اي كه گذاشتيد

 25. حسين می‌گوید

  سلام استفاده از فيلم و آهنگ هاي كامپيوتر در ايكس باكس 360
  وسايل مورد نياز :
  1.كامپيوتر
  2. Xbox 360
  3.كارت شبكه
  4.كابل Ethernet(درهنگام خريد Xbox 360 در جعبه ي Xbox موجود مي باشد.)
  طريقه ي اتصال:
  يك سر كابل را به پشت Xbox وسر ديگر آن را به كامپيوتر وصل مي كنيد.
  در كامپيوتر اين سير را دنبال كنيد.
  start>control panel>network and internet connections>network connections
  روي Local Area Connection راست كليك كنيد و گزينه ي Properties راانتخاب كنيد.
  در لبه ي General و در :this connection uses the following items
  بر روي(internet protocol (TCP/IP دوبل كليك كنيد در صفحه اي كه باز مي شود use the following IP address را روشن كنيد و اين اطلاعات را وارد كنيد:
  IP Address: 192.168.0.1
  Subnet Mask: 255.255.255.0
  Default Gateway: 192.168.0.2
  در هر دو صفحه ي باز شده گزينه ي OK رو كليك كنيد.
  سپس وارد Xbox شده بهsystem settings>network settings>configure network در لبه ي basic settings كادري را كه به IP مرتبط مي شود انتخاب كنيد manual را انتخاب كنيد سپس اين اطلاعات را وارد كنيد :
  IP Address: 192.168.0.2
  Subnet Mask: 255.255.255.0
  Default Gateway: 192.168.0.1
  حالا media player 11 رو باز كنيد تو لبه ي media sharing- library رو انتخاب كنيد اين آدرس رو بهش بدين: Xbox@192.168.0.2 و بعد OK رو كليك كنيد .
  سپس بذاريد connection Xbox رو تست كنه
  حالا مي تونيد آهنگ عكس وفيلم هاي رو كامپيوترتون رو با Xbox مشاهده كنيد ولي نمي توانيد كپي كنيد

  1. سپهر خيري می‌گوید

   در ضمن دوستان عزيزي كه مقاله رو مي خونيد .
   در مورد 3 چراغ شدن Xbox ‌360 هم يك مقاله ي كامل نوشتم كه فقط منتظرم عكس هاش جور بشه
   به زودي توي گويا آي تي منتشر مي شه و توصيه مي كنم حتي اگر كنسولتون مشكلي نداره بخونيدش

 26. sina می‌گوید

  آخرین قیمت آرکید در تهران چنده؟؟؟ قیمت آبان…بانه قیمت داده 215000

  1. سپهر خيري می‌گوید

   فكر كنم جواب شما رو يكبار كامل دادم
   شما فكر نكن كه جاي خاصي رو پيدا كردي كه مي توني كلي سود كني (‌دلايلش رو هم گفتم )
   الان فكر كنم قيمت آركيد 230 اين حدود ها باشه

  2. sina می‌گوید

   ببخشید اگه ناراحتتون کردم بخدا قصد بدی نداشتم…آخه من هزینه کافی برای خریدشو ندارم ولی علاقه زیادی دارم به داشتنش بخاطر این یکم کنجکاو بودم…بازم عذر میخوام اگه ناراحتتون کردم!

  3. سپهر خيري می‌گوید

   نه بابا ناراحت چيه !
   شما اگر يه كنسول ساخت 2009 تميز پيدا كني كه خراب هم نشده باشه مي توني با قيمت پايين تر 360 داشته باشي .
   يه جورايي ميشه گفت كه اگر 2009 تميز پيدا كني احتمال 3 چراغ شدنش خيلي كمه ( يعني ربطي به دست دوم بودنش نداره !‌)

 27. حسين می‌گوید

  سلام رفتم assassin 2 رو بخرم گفت كه xbox360 كپي خور شده ، بازي هاي جديد را باز نمي كند بايد منتظر upgarde جديد باشيم نظرتون چيه ؟؟

 28. sina می‌گوید

  تهران قیمت کردم همه جا آرکید 320-330 بود یه جا هم 280……………..اون 280 ایم گفت چون از بانه میاره ارزونتر میده…

 29. amir می‌گوید

  با سلام
  میخواستم بپرسم آیا مدل آرکید حافظه داخلی هم داره؟
  با تشکر

  1. سپهر خيري می‌گوید

   بله . شما اگه از سري هاي جديد بخريد حافظه ي داخلي داره . نمي دونم هم تو مقاله اين موضوع رو گفتم هم توي نظرات ! لطف كنيد حداقل به سر فصل هاي مقاله يك نگاه بندازيد توي قسمت مورد نظر حتما جوابتون رو پيدا خواهيد كرد

 30. حسين می‌گوید

  سلام آركيد با مادر برد جاسپر ساخت 2009 به بعد سري هاي جديد داراي 340 مگابايت حافظه داخلي است.

 31. مهدی می‌گوید

  سلام
  من یه مانیتور ال سی دی 22 برای کامپیوتر گرفتم که پورت اچ دی تم ال هم داره حتی خروجی هدفون حالا میخوام بپرسم که میگن اگه با کاب اچ دی ام ال وصل کنم فونتاش ریز نشون میده؟چقدر سایز فونتش؟و صداش در میاد چه جوری مانیتور من هم full hd هم است.

  1. سپهر خيري می‌گوید

   مانيتورت مبارك !
   شما منظورت براي Xbox بود ؟
   اگر براي Xbox كه با كابل وصلش كن مشكلي پيش نمياد !
   اگه براي PC به قسمت Display مراجعه كنيد . اونجا ميشه اندازه ي فونت ها رو بزرگ تر كنيد .
   براي صدا هم خوب ببينيد ورودي و خروجي صداش كجاست ديگه !

  2. شایان می‌گوید

   HTML نه این زبانه وب نویسیه HDMI

 32. nariman می‌گوید

  salam aya mishe ba xboxe elite copy khor shode online bazi kard va etefaghe badiyam vaseye dastgahet nayofte , (albate ba cd copy)

 33. قاسم می‌گوید

  سلام دوستان خسته نباشد
  1- من می خواهم تازه ایکس باکس بخرم به نظر شما ایکس باکس بخرم یا پلی استشین3
  کدام بهتر است چرا؟
  2- کدام ایکس باکس را بخرم بهتر است.
  3-قیمت بازی ایکس باکس چنده و آیا بازی های آن به روز است و کیفیت دارد.
  با تشکر از همه لطفا مرا راهنمایی نمایید.

  1. شایان می‌گوید

   ایکس باکس هم خشکل تره هم بازیاش همون بازیایی هستن که برا کامپیوتر میاد و به خواطره ضعفه کامپیوتر یا پرش دارن یا اجرا نمیشن الان اگه بخوای ی ایکس باکس ارزون بخری 500 تمن برات تموم میشه

 34. MANI می‌گوید

  با سلام میخواستم بدونم اصلی ترین تفاوت ARCADE و ELITE چیه واین که ARCADE رنگ مشکی هم داره یا فقط سفیده؟اگه بحث پولش نباشه شما کدومو پیشنهاد میکنید؟ ARCADE یاELITE ؟ با تشکر

  1. شایان می‌گوید

   ارکید خیلی سادست ولی الایت بازم از اون بهتره ولی اگه میخوای بخری بهتره اسکیم بخری که راحت باشی

 35. arshia می‌گوید

  salam doOste aziz mikhastam vase bazi rikhtan be jayie hard mishe dakhele felash rikht ??age mishe raveshe karo behem begid mamnoOnam??niaz be apdeit nadare ke?

 36. امین می‌گوید

  سلام
  ممنون از مقاله بسیار مفیدتون!
  یک سوال داشتم آیا بازی ها رو تو هارد میریزند و بعد اجرا میکنند؟ چه مزایایی داره این کار؟ یا اینکه اصلا نیازی بگرفتن ایکس باکس با هارد نیست. من میخوام فقط بازی کنم نه اینکه با ایکس باکس آهنگ و … گوش بدم.

 37. حسن می‌گوید

  سلام چند تا سوال داشتم: (حتما جواب بدید)

  ۱-اگه هیچ وقت xbox مون رو آپدیت نکنیم مشکلی در اجرای بازی ها پیش میاد؟
  ۲-وقتی xbox رو به مانیتور LCD وصل کنیم تنضیمات خاصی برای اجرای بازی تو کامپیوتر باید انجام بشه یا خیر؟
  ۳-اگه بازی های xbox رو تو مانیتور LCD اجرا کنیم از سرعت بازی و صحنه هاش کم میشه یا اینکه بطور عادی هست مثل تلویزیون؟
  ۴-برای خرید xbox بین مدل های Elite & Arcade کدام بهتر است؟
  در ضمن سایت خوبی هم دارین

 38. شهریار می‌گوید

  ایکس باکس من سه چراغه شده چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

 39. شهریار می‌گوید

  toro khoda javab bedin

 40. حامد می‌گوید

  سلام.من فردا XBOX360 ARCADE میخرم،دعا کنید برام که هیچ مشکل فنی نداشته باشه.

 41. mehdiAA می‌گوید

  سلام مطلب سایت عالیه اما یک کمک میخوام من میخام کلوپ بازی راه بندازم 10 XBOX میخام بخرم اما از بانه میخام بخرم اما بعد عید (بخاطر گرونی)حالا نظر شمارو میخام
  1.XBOX های تو بانه کپی خور هستن (اگر نیستن چطور میشه کپی خور کرد هزینش چقدره)
  2.کدوم رجین رو بگیرم
  3.کدوم مدل دستگاه رو بگیرم (بین ELITE ,ARCADE شک دارم)
  4.هزینه اپدیت چقدره و میشه اینج(تهران) اپدیت کرد
  5.مشه هارد ARCADE یا ELITEرو ارتقا داد تا بازی رو رویه هارد ریخت و با CDمعمولی اجرا کرد مثل
  PC3
  6. سیدی XBOX گرونتره یا PC3
  7.ممنونم از شما

 42. محد می‌گوید

  سلام راسه که ایکس باکس اشعه داره؟دسته ی بیسیمش چقدر است می ارزه یک الایت بخرم

 43. ارش می‌گوید

  سلام من یک ایکس باکس kinectمی خوام بگیرم رهنمایی کنید.ارزون بدون داغ کردن و اینکه ازکجا بخرم و بدون دسته مرسی

 44. اسماعیل می‌گوید

  آقا منم می خوام بخرم فقط موندم کدوم لطفا راهی جلوی پام بزارین

 45. mohsen می‌گوید

  migam mishe gheymatashoono bezarin mamnoon misham age bem beginnnnnnnnnn.

 46. farshad می‌گوید

  mamnon az komakaye ziyadeto man mikham xbox 360 arcade bekharam vali ye soal ham daram ke hard bedarde che kari mikhore bazam tashakor mikonam

 47. ali می‌گوید

  سلام ممنون از مطلب خوبتون.
  من تا حالا ایکس باکس نداشتم و تازه می خوام یکی بخرم.
  پولش برام مهم نیست.
  به نظر شما مدل slim را بخرم؟چون جدیدترین هست می گم.
  میشه زحمت بکشید بگید در پک این ایکس باکس چی باید باشه و کلا اطلاعت کلی در مورد این مدل.
  راستی یکی از دوستان نوشته اند که امکان اتصال کیبورد به ایکس باکس وجود داره.ایا صحت داره؟

  1. سپهر خيري می‌گوید

   اگه پولش مهم نیست یه اسلیم کرک شده بگیر

 48. صدرا می‌گوید

  من خودم pc دارم گرافیکشم 1g هست می خواستم ببینم xbox بگیرم یا نه ؟ چه نوع XBOX از همه بهتره ؟

  1. سپهر خيري می‌گوید

   والا الان تو ایران ایکس باکس وضعیت خوبی نداره !
   تولید سری های قدیمی متوقف شده … سری های اسلیم هم همشون کرک نمیشن
   اینطوریه که بازار خیلی خراب شده . اون اسلیم هایی که کپی میشن قیمت خون باباشون می فروشن
   سری های قبلی هم کم پیدا میشه … اونارم باز اگه دسته دوم نباشن 2 برابر قیمت اصلی یا 1 سال پیش می فروشن
   ولی اگه صبر کنی کرکش درست شه دوباره قیمتا میاد پایین که البته اگه خیلی زود این اتفاقا بی افته یه 6 ماهی طول میکشه
   اگه می خوای الان پی اس 3 وضعیتش بهتره

 49. صدرا می‌گوید

  پی اس 3 که بازیهاش هر جایی پیدا نمیشه؟

 50. لارا می‌گوید

  سلام … من ایکس باکس 360 اسلیم 250 گیگابایتی خریدم … ولی نمی دونم چطوری باید بازی ها رو اجرا کنم .. هر دی وی دی بازی که می ذارم توش اصلا کار نمی کنه … فقط یک صفحه که آرم لوگوی ایکس باکس میاد و بس …. میشه بگید چطوری میشه بازی های کپی رو تو این ایکس باکس اجرا کرد … دارم روانی می شم
  اینم ایمیل من : lara.kim18@yahoo.com

  1. امیرعلی می‌گوید

   ایکس باکس برای اجرا کردن بازی های کپی باید کپی خور بشه و هر چند وقت یک بار اپدیت بشه

 51. amin می‌گوید

  سالم اگه میشه به من بگین (ارکید) هم امکان سه چراغه قرمز شدن داره یانه؟؟؟ممنون؟؟؟

 52. دامون می‌گوید

  سلام من یک ایس باکس پرمیوم 20 گیگ گرفتم متاسفانه تولید 2006 است و می خوام با کینکت بازی کنم . میگه آپ دیت می خواهد . آیا فقط باید داشبورد را آپدیت کنم یا فریمور هم آپدیت می خواهد . آپدیت فعلی 12416 است می خوام 12611 را بریزم خوبه ؟؟ کپی خور هست ولی نمیدونم ال تی داره یانه؟؟چگونه میشه فهمید چه آپدیتی می خواهد؟؟

 53. محسن می‌گوید

  ببخشید قیمت اسلیم چقدری هست

 54. sara می‌گوید

  salam.
  mishe begid k gheimat slim 4 GB ya 250 GB che ghadr hast ?

  mamnoon az shoma

 55. کیا می‌گوید

  سلام
  من امروز می خواهم ایکس باکس بخرم

 56. محمد رضا می‌گوید

  salam khaste nabashi maghalat vaghean aliii bod nazaraye bache ha ham aliiii bod……bache ha koli nazar dadan ba hameye nazarat o ro ham rafte be sorate kolie koli be nazaret xbox behtare ya ps3 age x box bhtare kodom modelesh?

  1. سپهر خيري می‌گوید

   سلام
   همونطور که تو نظرات گفتم الان قیمت کنسول ها الکی بالاست !
   اگر قیمت برات مهم نیست بنظرم کینکتِ Xbox آینده ی روشنتری داره .
   اگر کینکت برات مهم نیست PS3 بازی های انحصاری فوق العاده ای داره . همچنین دستگاه Move on که مشابه کینکته ( توی اینترنت یه سرچ بزن )

 57. farnam می‌گوید

  سلام
  دادش من میخوام که 1 دونه الیت بگیرم
  به نظرتون خوبه؟
  اینم ادرش ایمیلم
  یا به این جواب رو یفرستید یا همین جا بگین
  ممنون
  farnam_rezaii@yahoo.com

 58. fargol می‌گوید

  سلام الان اصلش قیمتش چنده؟
  با تشکررررر

 59. farnam می‌گوید

  610

 60. سویل می‌گوید

  سلام.اگه قیمت رو در نظر نگیریم کدوم مدل xbox رو در حال حاضر پیشنهاد می کنین؟
  و اینکه قیمت هر بازیش چقدره؟میشه مثلا” مثل psp بازی های کپیشو که از ارجینال ارزونترن گیر اورد؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید:)

 61. erfan031 می‌گوید

  به نظرتون با این قیمت x box خریدن ارزششو داره

 62. نیما می‌گوید

  1_ایا ارکید تولید میشود؟قیمت؟

  1. امیرعلی می‌گوید

   بله تولید میشه و قیمت اون 400 هزار تومان است

 63. محسن می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  اکس بکس های کپی خور به اینترنت وصل میشن
  اخرین مدل اکس باکس چه قیمته؟
  لطفا کمکم کنید

  1. امیرعلی می‌گوید

   سلام محسن جان جدید تریین مدل ان سوپر الیت است که با کینکت و هارد 120 گیگابایتی باقیمت 690 هزار تومان به فروش میرسه

 64. امیر می‌گوید

  من می خوام یه ایکس باکس بگیرم می خواست بدونم می شه اسلی 4گیگا بایتی رو بدون کینکت خرید خواهشن هر کی می دونه سریع جواب بده

 65. ميلاد می‌گوید

  سلام مي خواستم ببينم دسته ايكس باكس آركيد اصلي در بازار هست؟؟؟؟و اينكه اركيد چند بازي در خودش سيو ميكنه يعني بدون دي وي دي اجرا ميشه؟؟؟؟مرسي

  1. امیرعلی می‌گوید

   بله هست و برای سیو کردن بازی باید هارد داشته باشی هر چقدر هاردت بیشتر باشه میتونی بازی وعکس و اهنگ های بیشتری داشته باشی توش

 66. سبا می‌گوید

  سلام. من هیچی در مورد مدل ایکس باکس ها نمی دونم. ولی می خوام ایکس باکس بخرم. پیشنهادتون چیه؟ چه چیز هایی لازم داره و کل قیمت با وسایل جانبی رو هم برام بنویسید. ممنون!

 67. امیر می‌گوید

  بابا اقای خیری تورو خدا جواب ما رو بده اگه جواب اونایی که میان تو سایتتو نمی دی ببندش برادر من !!درضمن من همون که تو 16 مرداد ازت سوال کردم اسلیم بدون کینکت می فروشن اگه می فروشن قیمتش چنده؟؟؟؟ اگر کس دیگهای هم می دونه خواهشن یه جواب به ما بدن

  1. sina می‌گوید

   امیر جان می شه خرید قیمتشم از425تومان تا480 هستش

 68. sina می‌گوید

  سایت خوبی خیلی به من کمک کرد ممنون از سایتتون

 69. نويد 0000 می‌گوید

  من يه بار fable 3 رو خريدم وقتي تو xbox گذاشتم كار نكرد و فقط تصوير سياه بود يه بار ديگه بازي رو خريدم فكر كردم قبلي خراب بود ام تا اون جديده رو گذاشتم دوباره كار نكرد مشكل چيه ؟

 70. مهدی می‌گوید

  ببخشید من نزدیک دو ماه هست که می خوام کنسول ایکس باکس بخرم ولی به خدا توش موندم که چه مدلی با چه هاردی بخرم تو رو خدا جوابمو بدین…من دنبال ایکس باکسی هستم که بهترین بازی های امروزی و پر گرافیک رو اجرا کنه من تا امروز نمی دونستم رجین چیه ولی حالا که فهمیدم اصلا نمیدونم چی بخرم…اندازه ی قیمت الیت هم پول دارم.بهترین گزینه چیه باچه هاردی؟
  دوست دارم یه چیزی باشه که اصلا رجین نخواد تو رو خدا یه چیزه خوبی رو معرفی کنین که خودتون قبول دارین.

  1. امیرعلی می‌گوید

   ایکس باکس سوپر الیت بخر با هارد 200گیگ و همه ی باز ی های ایکس باکس به هم میخوره گرافیک فرقی نداری قیمت این مدل 690 هزار تومان میباشد من خودم هم مودل سوپر ایت دارم وخیلی رازییم این مودل جدید تردن مودل هست ولی ترو خدا ps3 نخر که اشغاله وقیمتش 430 تومان است

 71. مهدی می‌گوید

  اصلا بازیی وجود داره که به هر رجینی بخوره؟؟؟تورو خدا جواب بدین..

  1. آرش می‌گوید

   دوست عزیز اگه کنسولت کپی خور باشه هر بازی با هر رجینی رو اجرا میکنه.
   در غیر این صورت بازیهایی بصورت آزاد هستند که به هر رجینی میخوره.

  2. حسام می‌گوید

   خوب آرش جان:برای من کپی خوره ولی فقط ntscمی خونه.

 72. مهدی می‌گوید

  آخه چرا جواب نمی دین پس قسمت دیدگاه تو وبتون به چه درد می خوره.

 73. مهدی می‌گوید

  ?makhastam beporsam xbox 360 live chie

 74. aryan می‌گوید

  xbox 360 arcade chande

  1. امیرعلی می‌گوید

   390 toman

 75. ali می‌گوید

  mikham xbox slim ba Kinect bkhram ghimatesh xhande ?
  dagh ham mikone ?
  az koga mitonam pida konam ?
  to karag pida mish ?

 76. امیر می‌گوید

  من همونم که می خواست اسلیم 4 بدون کینکت بگیره الان گرفتم بازی کال اف دیوتی رو بالا نمی یاره یه پیام در مورد ساپورت می ده می خواستم بدونم مشکل از بازی یا ایکس باکس با تشکر از اقا سینا که جواب ما رو داد

 77. saeed می‌گوید

  من ایکس باکس دارم. ایکس باکس لایو را خودم اپدیت کرد ولی بعد دیگه بازی سی دی و دی وی دی بالا نمیاره. راهنمایی کنید

 78. majid می‌گوید

  tazegiha az foroshgah caspi buy to iran market center mikharam raziyam.inam linkesh:http://www.bziran.com/vendor_products.php?zid=&id=13150093&page=1&AdsID=&ads_type=&percent=

 79. mahyar می‌گوید

  dash golam age mishe gheymate berooze x box ba modelaye mokhtalefesho begin badesh ye rahnamaai kon behtarin gozine vase kharid kodoome ke az hame lahaz be sarfe bashe

 80. امیرعلی می‌گوید

  arkade bekhar ba gheamate 390 toman

 81. محمدجواد می‌گوید

  سلام , من مي خواستم بگم كه طبق مقاله اي نوشتيد درواقع نوع Elite يا همون مشكيش بهترينش هست ديگه درسته ؟ جواب و اگه ميشه به ايميلم هم بفرستيد !

 82. آرش می‌گوید

  سلام 360 اسلیم 250 گیگ چند دسته داره ؟؟؟
  چه باتری برای دسته وایرلس بهتره ( شارجی یا قلمی ) ؟؟؟
  این کنسول کابل hdmi داره یا باید بریم بخریم ؟؟؟
  اصلا ایکس باکس 360 اسلیم 250 گیگ کپی خور با یک دسته بدون کابل اچ دی ام آی 560 هزار تومن می ارزه یا نه؟؟؟
  تورو خدا زود جواب بدین..

  1. امیر می‌گوید

   دوتا دسته داره

   فرقی نداره خودش دو تا شارجی داره

   اگه اشتباه نکنم اونم داره

   خیلی خوبه اگه کپی خور شدس حتما بگیر

 83. mahdi می‌گوید

  من یه رایانه با گرافیک ۱ گیگ دارم میخوام بدونم xboxبهتر نیست

  1. امیر می‌گوید

   ]تقریبا همون کارا رایانه رو انجام میده با این تفاوت که برنامه نمی شه روش نصب کرد از جمله کارش اهنگ دیدن فیلم چت کردن وصل شدن به اینترنت بازی شبکه ای انجام دادن

  2. shayan می‌گوید

   ایکس باکس بهتره هرچند من هنوز ندارم ولی تا جایی که تجربه کردم حده عقل دیگه لازم نیست زرتو زرت کامپیوترتو ارتقا بدی و هر بازی جدیدی که میاد سیستمت نکشه

 84. arash می‌گوید

  سلام دوستان من امروز یک 360 اسلیم 250 گیگ خریدم 560 هزار تومن یک دسته داره باطریهای دسته قلمییه کپی خوره کابل hdmi هم نداره یک هدست داره و … آیا به این قیمت می ارزه ؟؟؟

 85. sromeo می‌گوید

  سلام اقا سبهر ایا ظرفیت کنسول به عمر بیشتر لنزش ربط داره ؟
  اگر ربط داره میشه بعدا اکسترنالشو خرید؟
  من موندم 4گیگ اسلیم بخرم یا 250 گیگ
  لطفا اگه مزایای دیگه ای هم داره بگید …
  با تشکر…
  در ضمن hitachi بهتره یا liiton?

 86. حسین می‌گوید

  سلام اپدیت سخت افزاری چیه و باید واسه سوکر2012 انام بدیم؟قیمتش چرا گرونه؟

 87. سینا می‌گوید

  سلام هر جون…من مقاله ات رو خوندم..میخوام بدونم ایکس باکس 360 بلو ری هم میخونه با نه؟مرسی…

 88. حسام می‌گوید

  سلام.منxbox360مدل الایت رو دارم که فقط بازی های ntscوfreeرو می خونه.می خواستم بدونم چی کار کنم تا بازی هایpalهم بخونه؟
  اخه بیشتر بازی ها palهستن.
  لطفا جوابم رو به ایمیلم ارسال کنید.متشکرم.

 89. mojtaba می‌گوید

  x box نه بخاری

 90. مرتضی می‌گوید

  خوب اگر بخوای درست در نظر بگیری xbox360خیلی بهتر ازpcچون شما اگه بخوای یه pcداشته باشی که بازی های 2012xbox رو اجرا کنه بدون هیچ مشکل گرافیکی خیلی راحت هم باشی باید یه700تا 800 تومن پول بدی تازه دوباره چند وقت بعد همون اش همون کاسه ولی یهxboxمیخری راحت

 91. مرتضی می‌گوید

  میشه قیمت های الان تو بازار رو با مدلهای مختلف رو بزاری و اینکه اگر دست دوم خریدیم به به جز دسته و خوده کنسول چه چیزی های دیگه هم باهاش باشه خوبه..چون من یه مدل پیدا کردن مدل قدیمی میگفت 180 فقط2 تا دسته بیسیم داشت

 92. علیرضا می‌گوید

  سلام من میخوام یه ایکس باکس 360 بگیرم لطفا بهم بگین چند گیگش خوبه و الان قیمتشون چنده.

 93. علیرضا می‌گوید

  الان قیمت ایکس باکس اسلیم چنده کاراییش چطور و بهترین 360 تی که الان هست چیه؟ایکس باکس اینتل چطوره؟ میتونین برام بگین که تفاوت اسلیم با ارکید چی هست؟ارکید یه جا قیمتش رو زده بود 389 هزار ولی شما گفتین 250 اگر میشه قیمت واقعیش رو بگین.با تشکر

 94. nima escal می‌گوید

  سلام به همگی می خواستم بگم برای خرید X box اصلا نرید بانه چون من خونمون سقزه هر هفته میریم بانه قیمتا از تهران بالا تره ولی خداییش تو سقز ارزون شده الان قیمته x box slim 4 gb : تومان350000شده که نسبت به قبل که 470000 تومان بود افت قیمت داشته

 95. bijan می‌گوید

  میخواستم بدونم kinecte به چه ایکس باکسی وصل میشه؟

  1. nima escal می‌گوید

   slim& arcade & elite

 96. nima escal می‌گوید

  قیمته x box slim خام:300000 تومان 90/8/4

  1. Sina می‌گوید

   KOJA

 97. محمد می‌گوید

  sلام دوستان من حالا مطمئنم که کینکت همون ناتاله آخه دوستام میگفتن ناتال بهتر ازکینکته و…اگه میشه در مورد xbox 720 هم مطالبی بنویسید.

 98. نام شما... می‌گوید

  salam man baziye pes 2012 ro gozashtam to dastgah badesh azam khast update konam manam up kardam badesh ye safeye sefid umad in cod ro rosh neveshte mishe rahnamyi konid 3151-351f-b800-0f00-c000-0013

 99. Hesam می‌گوید

  سلام.می خواستم بدونم بازی های با ریجن ntscU فرقی با ntsc ندارن؟یعنی اگه ایکس باکس ntscJ باشه می تونه ntscU هم بخونه؟
  خواهش می کنم جواب رو بهم بدین.

 100. رامین می‌گوید

  سلام من می خوام باچند تا xbox به همراه چندتا ال سی دی یه کلوپ بازی راه بندازم می خواستم باوجود بازی طولانی مدت با xbox ها کدوم مدل بهتر جواب کار منو میده.در ضمن من شنیدم بازیای این دستگاه به سختی پیدا میشه و تنوع بازیاش خیلی کمه.ممنون می شم راهنماییم کنید.

 101. مجتبی می‌گوید

  سلام.من میخوام x box بخرم هیچ اطلاعی هم از نوعش ندارم…هر چی هم مقاله رو خوندم نه فهمیدم…شما راهنمایی کنید چه مدلش رو بخرم که از همه لحاظ خوب باشه….میخوام به تلویزون 21 اینج معمولی وصل کنم میشه؟؟؟گرافیگش با پلی 2 چه قدر فرق داره؟؟؟ممنونم از شما …منتظرم…

  1. masoud azadbakht می‌گوید

   ارکید بخر همین عزیز جان

 102. مجتبی می‌گوید

  سلام.ممنون از جوابتون…قیمتش رو میشه لطف کنید؟؟؟با چند تا از مشخصاتش…فردا میخوام بخرم..تو پاچم نکنند!!!!!!

 103. امیرحسین می‌گوید

  چگونه می شه با ایکس باکس به روش dial-up به اینترنت وصل شد و آنلاین بازی کرد؟

 104. خوردبین می‌گوید

  ایکس باکس با کینکت در حد نو شماره تماس : 09177746167 09385497863 سر قیمت با هم کنار میایم

 105. سارا می‌گوید

  بازیهای xbox از نظر در دسترس بودن و هم از نظر قیمت بهتره یا پلی استیشن3
  نمیدونم کدومشو بخرم xboxیاplay station3؟
  لطفا راهنمایی کنید
  مرسی

  1. aryan می‌گوید

   be nazaram XBOX bekhar

  2. فرهاد می‌گوید

   100% ایکس باکس بازیهاش بهتر و ارزون تره.
   یه بازیه اصل ps3 پنجاه هزار تومن آب میخوره ولی ایکس باکس خیلی باشه 5000تومن

 106. مهدی می‌گوید

  سلام من میخوام یه ایکس باکس بگیرم با قیمت زیر 300تومن و بدون دردسر اگه میشه یه مدل خوب بهم معرفی کنین که مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری کمی داشته باشه و بشه روش حساب کرد و آدم از خریدش پشیمون نشه اگه جواب بدین ممنون میشم

 107. صائب می‌گوید

  سلام ببخشید می خواستم XBOX360 بخرم به نظرم ارکید بهتره یا الیت …منتظرم…

 108. sousanna می‌گوید

  gheymate behtarin xbox barayeh in keh beh kinect vasl kard o estefade kard che ghadreh va chiyeh?????????????

 109. علی می‌گوید

  سلامو خسته نباشید اقایون من میخوام xbox بخرم هیچی درموردش نمیدونم.لطفا بگین چه جوریشو بخرم کدومش بهتره و تا چندسالمیتونه دووم بیاره گیمتشم مناسبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. فرهاد می‌گوید

   منم تصمیم به خرید ایکس باکس دارم.
   به نظرم ایکس باکس اسلیم 256 گیگ از همش بهتر باشه به دلیل قابلیت هاش. دارم تو دنبال قیمتاش میگردم خدا کنه نرخمون بکشه.

 110. نام شما... می‌گوید

  من يك كابل vga براي ايكس باكسم گرفم تصوير را سايه دار نشان مي دهد يكي ديگر از جاي ديگر گرفتم آن هم سايه دار بود از دوستم را گرفتم ديدم تصوير بسيار صاف و واضح است و تنها تفاوت آن با كابلهاي من ضخامت بيشتر كابل در قسمتي كه به دستگاه وصل مي شود بود و اين تفاوت را از بيرون پك وكيوم شده نمي توان تشخيص داد و پك ها كاملا شبيه به هم است.مي خواستم مرا راهنمايي كنيد.

 111. hamed می‌گوید

  سلام من یه سوال داشتم با توجه به سال 2012 و این حرفا به نظر شما xbox بخرم یا ps3 ممنون میشم اگه یه کمی ارزون ومناسب ترم باشه ولی گرافیکش خوب باشه من منتظر جواب هستم؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. فرهاد می‌گوید

   100% ایکس باکس.
   از هر نظر بهتره هم بازیهاش هم کارایی هاش و …
   ولی متاسفانه تازگی ها یکم قیمتش رفته بالا.
   به نظر من یک ایکس باکس آرکید با برد جاسپر و دست دوم بگیری از هر نظر به صرفه تره قیمتشم حدود 200 تا 270 بیشتر نیست.
   اگه دست دوم خواستی بخری یک سری به اینجا بزن:
   http://forum.bazicenter.com/forum123/

 112. نوایی می‌گوید

  با سلام
  ایکس باکس یا پی اس تری ؟
  کدوم بازی تری دی داره و هارد اکسترنال بهش وصل میشه و فرق این دو چیه؟

  1. فرهاد می‌گوید

   iهر کدوم بازی های خودشون و دارن و از نظر بازی نمیشه گفت کدوم بهتره ولی از نظر قیمت بازی ها ایکس باکس بهتره ps3 بازی هاش خیلی سخت گیر میاد و گیرم بیاد گرون بازی های کپیش هم 5-6 تومن هستن در صورتی که ایکس باکس بازی های کپیش 2-5 تومنه که تو هر CD فروشی بازی هاش هست.
   هارد اکسترنال به جفتش وصل میشه.
   فرق های مهمی زیادی ندارن مثلا ایکس باکس کینکت داره که PS نداره ps3 ماله شرکت سونی و ایکس باکس ماله شرکت microsoft و همین فرقهای جزعی.
   نظر من ایکس باکسه.

 113. Delete می‌گوید

  سلام امیدوارم بتونید کمکم کنید.من برای ایکس باکسم یک بازی گرفتم و وقتی داخل ایکس باکس گزاشتم این پیغام را داد:Unrecognized Disc معنیش چیه؟ باید چه کاری انجام بدم تا بازی بیاد؟

  1. شایان می‌گوید

   یا دستگاه شما اپدیت مورد نظر بازی را نداره یا اینکه دیسک مشکل داره اما دلیل اول قطعیتره

 114. aryan می‌گوید

  سلام دوست عزیز سایتتون حرف نداره من 2 اه دیگه تولده بچمه میخوام براش یه ایکس باکس بخرم تا اونجایی که فهمیدم ارکید از همه ارزون تره الیت هم خوبه میخواستم ارزون ترین مدل الیت رو و گرون ترین مدل ارکید رو بهم معرفی کنید ؟
  موندم چی بخرم ؟
  به نظرتون از الان بخرم بهتره یا 2 ماه دیگه؟

  1. فرهاد می‌گوید

   سلام.
   آرکید قبلا ارزونترین بود الان به علت نایاب بودنش گرون شده. الایت هم کم پیدا میشه و دور و ور 500 تا 600 ه.
   به نظرم یه اسلیم 4 گیگ بخری خوبه. بزار دو ماه دیگه بخر تا دلار بیاد پایین و ارزونتر بشه اما اگه دیدی دلار داره میره بالا زود تر بخر.
   ای کاش همه بابا ها مث شما بودن

  2. aryan می‌گوید

   خوب ممنون از جوابت خوب این قیمتی که شما گفتین قیمت الایت بود پس قیمت ارکید و یا اسلیم الان چنده؟

  3. aryan می‌گوید

   من وقتی تو این وبلاگه رفته بودم همین امروز رفتم اسلیم رو نوشته بود ۴۴۰ تومان

  4. فرهاد می‌گوید

   آرکید دست اول من فقط تو این شرکت سراغ دارم:

   اسلیم ۴ گیگ هم ۶۱۵ و ۲۵۰ هم ۷۱۵ تو این سایت:
   suntech.ir

  5. aryan می‌گوید

   ارزون میشه بابا خیلی گرونه نظر شما چیه؟

  6. فرهاد می‌گوید

   اینی که شما رفتی فروشگاه نیست فقط قیمتا رو نوشته تاریخشم یک نیگاه میکردین بد نبود:
   + نوشته شده در 89/07/10ساعت توسط فروشگاه آوا (بازیتل) | 16 نظر

  7. aryan می‌گوید

   ارزون میشه ؟
   خیلی گرنه؟
   ارکید فقط حجم حافظش با الیت فرق میکنه؟
   از این ارزون تر پیدا میشه؟

  8. فرهاد می‌گوید

   من خودمم میخوام ایکس باکس بگیرم. از وقتی دلار رفته بالا خیلی گرون شده.
   من یا دست دوم آرکید میگیرم یا اسلیم 4 البته نه الان احتمالا بعد از عید.
   شما هم میتونی دست دوم بگیری ولی چون میخوای واسه کاد. بگیری پیشنهاد نمیکنم آرکید دست دوم حد اکثر 350

  9. فرهاد می‌گوید

   شما اگه میخوای منو تو یاهو ادد کن اونجوری راحت تره:
   farhad_k100@yahoo.com

  10. ارین می‌گوید

   خوب فرق الیت با ارکید چیه ؟
   بعد عید ارزون میشه؟

  11. فرهاد می‌گوید

   بله آرکید فرقش با الایت فقط حافظشه

  12. aryan می‌گوید

   اون وقت امکان ارزون شدن ارکید چقدره؟

  13. فرهاد می‌گوید

   امکان ارزون شدن آرکید خیلی کمه چون گفتم دلیل گرون شدنش نایاب بودنشه چون دیگه تولید نمیشه وگرنه آرکید از همه ارزونتره.

 115. aryan می‌گوید

  لطفا یکم زودتر جواب بدید خواهش میکنم.

 116. محمد می‌گوید

  سلام لطفا در مورد xbox720 هم بنویسید.

  1. aryan می‌گوید

   Xbox 720 یک سال و نیم دیگه به بازار میاد.

  2. FARNAM می‌گوید

   1SAL DIGE

  3. نام شما... می‌گوید

   shaye sherkat moicro hanoz chenin chizi rasman nagofte

  4. محمد می‌گوید

   در یک سال و نیم دیگه اوندنش که شکی نیست من میخوام در مورد خصوصیات و امکاناتش بدونم.

  5. شایان می‌گوید

   dastgah ham az nazar gerafik va kart hafeze taghirat ziadi karde va nesbat be mahsul qabli pishraft ziadi dashte

 117. FARNAM می‌گوید

  SALAM
  XBOX 360 ELITE GHEIMATESH HODODI CHEGHADRE
  LOTFAN JAVAB BEDID

  1. 0000 می‌گوید

   elite hudud 500 toman slim ham 550 tomane man khodam slim daram azash raziam

 118. dariush می‌گوید

  Salam admine aziz mishe ye lotf koni in hame darbare xbox gofti darbare Wii am begi rastesh mikham ta 500 toman hazine konam bara khone ye consol begiram alan chand rooze gije gijam
  darzemn matalebe bala darbare xbox cheshe mano baz kard yeki dasht yechizi behem mindakht kheyli kheyli mamnoonanm age javabamo bedi
  ba tashakor

  1. Admin می‌گوید

   سلام دوست عزیز wii به درد نمیخوره و حدود 260 تومان اینا قیمت داره وی همش یه مدله زیاد بدرد نمیخوره بجاشی یه سونی 2 بگیر

 119. 5196 می‌گوید

  سلام
  دوست عزیز مقالتون خیلی محتوای خوبی داره
  اما ایکس باکس ارکید با هارد دیسک 256 مگابایتی مشکل داره مشکلشم اینه که بعد از یه مدت به طرز باور نکردنی DVD_ROM
  دستگاه صدا های عجیبی در میاره که موقع بازی کردن مزاحم میشه
  و برای مشکل گرمایشی اونم خوبه که از هارد دیسکه 120 گیگابایتی استفاده بشه .
  و من جایی شنیدم که افقی گذاشتن دستگاه هم کمک میکنه که بیشتر خنک شه .
  ضمنا از هر کی که ارکید داشته پرسیدم گفته دستگاهش سوخته .
  و یه سوال داشتم ؟؟؟
  ایا خرید xbox slim که دارای 4 گیگ هارده به صرفه هست یا خیر ؟
  منظورم اینه که عمرش برای اجرای بازی چطوره ؟؟!!

  1. فرهاد می‌گوید

   به طور خیلی خلاصه:
   بهترین انتخاب اسلیمه حالا یا 4 گیگ یا 250 گیگ

 120. سامان می‌گوید

  سلام خسته نباشید.میخواسم بدونم کهxbox 360 arcadeکپی خور دایم است؟دسته ی آن چگونه شارژ میشود؟

  1. شایان می‌گوید

   bale fqat chand vaqt yekbar bayad apdayt shavad va ba batri va albate sharjheri ke hamrahe batri ast sharjh mishavad ke qeeymati hdod 15000T ab mikhorad

 121. سامان می‌گوید

  الایت بهتره یا آرکید؟

 122. شایان می‌گوید

  man alan khodam hodod 4 sal ast ke arcade daram va kheyli azash raziam va ta hala baram yek moshkal ham bevojod nyavarde ama baz ham saliqe shakhs ast magar na joz hafeze va namaye zaheri farqi anchenani ba arcad nadarad

 123. نیروانا می‌گوید

  سلام الان بخواین یه پیشنهاد خوب بدین با هزینه 500 600 به کسی که خوره بازیه x360 رو پیشنهاد میدین یا ps3 ؟اگه x360 پیشنهادتونه مدلشم بگین؟این که میگن x360 باید کپی خور شه برای بازی کپی و هر یه مدت یه بار آپدیت بشه هزینه برداره ؟ خواهشن سریع جواب بدین مرسی

 124. امیررضا می‌گوید

  من یک کنسولEliteکپی خور دارم میخوام بدونم اگه وصل کنم به اینترنت خراب نمیشه خواهش میکنم برام ایمیل بزنید amirreza.00779@yahoo.com

 125. Arman می‌گوید

  ba arze salam.man mikham befahmam ke alan bejoz xbox720 kodom model behtarine???????man yekam az matalebe balaro khondam vali bazam age mishe kheyli zod mano rahnemaiy konid.ba tashakkor

 126. مرضیه می‌گوید

  سلام مرسی از اطلاعات خوبتون
  با توجه به اطلاعات شما تصمیم دارم یه xbox 360 arcade بگیرم، فقط اینکه می خوام بدونم قیمت کینکت اون چقدره؟ چون تا جایی که می دونم روی پک اون کینکت نیست. در ضمن این مساله کپی خور بودن رو کاملا متوجه نشدم.
  یه چیز دیگه اینکه من چیزایی راجه به پروگرم شدن یا نشدن دستگاه شنیدم. اگه ممکنه در مورد این هم اطلاعاتی یدید . ممنونم.

 127. محسن می‌گوید

  ایا میشه دستگاه ایکس باکس با ریجن free رو از جایی دیگه مثل عربستان خرید ودر ایران بازی های free رو اجرا کرد؟

 128. محسن می‌گوید

  اصلا دستگاه ایکس باکس با ریجن free در عربستان پیدا می شه؟؟؟؟؟؟؟؟

 129. bahram می‌گوید

  با تشکر
  اطلاعات جالبی پیدا کردم.

 130. محسن می‌گوید

  x box 360 slim به تلویزیون مارک shahab وصل میشه؟ازپشت هم جای دو کابل رنگی سفید و زرد راداره-21اینچ هم هست. فقط لطفا سریع جواب بدین.

 131. فرشاد می‌گوید

  سلام به همگی ازدوستان خواهشی دارم ایکس باکس رو اصلا وابدا به اینترنت وصل نکنید البته اگه بازی توش باشه
  من 700تومن داده بودم دستگاه اپدیتش کردم رفت دودهوا شد تازه
  2روز بود که گرفته بودمش

 132. فرشاد می‌گوید

  ایکس باکس با کینکت خیلی حال میده حتما کینکت بگیرید

 133. حسین می‌گوید

  سلام برای بازی باکینکت کینکت باید به اینترنت وصل بشه؟اگه ایکس باکس720بیاد دیگه بازی برای ایکس باکس360میاد؟ممنون

 134. farzam می‌گوید

  سلام به همگی.
  من می خواستم xbox بگیرم.به نظر شما اسلیم بگیرم یا ارکید؟به کدومشون کینکت می خوره؟

 135. kian می‌گوید

  سلام خسته نباشید…
  مقاله بسیار پر بار و عالی بود ممنون…
  نظرات هم کلا خوندم و خیلی چیزها دستگیرم شد…
  العان فقط یک چیز رو موندم ببینید درست متوجه شدم؟؟
  الیت و اسلیم و ارکید یکی هستند و فقط رنگ و حافظه فرق میکنه..
  خوب حافظه که مهم نیست پس فعلا تا اینجا یکی هستند..
  حالا ارکید به خاطر سفید بودنش و توقف تولید میره کنار…
  میمونه اسلیم و الیت..
  خوب اسلیم چون جدید تره بهتره اون رو بخرم دیگه درست هستش؟؟
  از نظر سخت افزار و وسایلی که ۳تاشون ساپورت می کنند و وسایل ارتیاطی یکی هستند دیگه…

  فقط قیمت این ۳ مدل با هارد پایین و وسایل جانبی یکی چقدر هستش؟؟
  مرسی هرچی زودتر جواب من رو بدید ..ممنون..

  1. nima می‌گوید

   اسلیم بهتره چون بهش کینکت هم می خوره وهم جدید تر هستش کینکت خیلی باحاله قیمتی حدود 200 وخورده ای داره

  2. shayan می‌گوید

   یعنی بجز اسلیم به هیچی کینکت نمیخوره؟ من به خواطره کینکت دارم میخرمش

 136. نادر می‌گوید

  من می خواهم یک ایکس باکس بخرم میخواستم ببینم چه ایکس باکسی بخرم و قیمتش چنده لطفا سریع جوابمو بدهید

 137. nader می‌گوید

  می خواستم ببینم الان xbox360 اسلیم خریدن به صرفه است اخه شنیدم تا سال 2013 قدیمی میشود یا صبر کنم xbox 720 بخرم لطفا سریع جواب بدهید

  1. جواد می‌گوید

   داداش اگه پولداری حتما اسلیم بخر من دارم بازی هاش حرف نداره
   من کنیکت ندارم ولی عالیه برو بخر کی حوصله داره تا سال 2013صبر کنه

 138. nader می‌گوید

  javab badahid

 139. نام شما...عرفان می‌گوید

  سلام خسته نباشید ایکس باکس من تازگی ها در بعضی از بازی ها گیر میکنه کلا دیگه هیچ دکمه ای کار نمی کنه و مجبور میشم از پاور خود کنسول خاموشش کنم اگه میشه توضیح بدید مشکل از چیه؟(در عرض ۲ ماه ۳بازی اینجوری شده) خیلی نگرانم
  ممنون

  1. سپهر خيري می‌گوید

   اگر کنسول شما قدیمی ( از سال 2009 به قبل ) است . احتمال مشکل 3 چراغ هست . پیشنهاد می کنم از نظر تهویه و سلامت سیستم خنک کننده مطمئن شوید .

  2. جواد می‌گوید

   مدلش چیه

 140. سپهر خيري می‌گوید

  سلام خدمت دوستان عزیز و تشکر بخاطر اینکه لطف کردید و نیم نگاهی به مقاله انداختید .
  قبلا هم گفتم من از قیمت روز کنسول ها خبر ندارم و نمی تونم قیمت قطعی رو هر روز براتون بذارم .

  اگر بین مدل ها شک دارید . فکر کنم در حال حاضر همه ی مدل های قدیمی منسوخ شده و دیگه تولید نمیشه .
  اگر هم پیدا کردید . می تونید مقاله رو مطالعه بفرمایید و انتخاب کنید .
  اگر بین چند کنسول مختلف دچار سردرگمی شدید . که مثلا PS3 بخرم یا 360 .
  http://book.gooyait.com/1390/07/28/book-the-complete-guide-to-buying-a-game-console/
  کتابچه ای که لنیکش رو گذاشتم به صورت خیلی کامل و مفصل در این زمینه کمکتون می کنه
  اگر حوصله ی خوندن هم ندارید می تونید از راهنمایی دوستان و افرادی که در بازار هستند استفاده کنید .

  آقای نادر اگر ایکس باکس 720 هم در سال 2013 بیاد . برای ایکس باکس های قدیمی تا حداقل 2 سال دیگه بازی میاد .
  در ضمن شما که به فکر صرفه هستید مطمئن باشید تا چند ماه یا حتی چند سال بازی های کپی شده و ارزان نمی تونید برای این کنسول تهیه کنید . و مطمئناََ در ابتدای عرضه ی کنسول قیمت “به صرفه ” ای نخواهد داشت .

  موفق باشید

 141. احمد می‌گوید

  ببخشید من یه سوال دارم من میخوام xbox360 بخرم ولی نمی دانم چه مدلی بگیرم که به صرفه باشه و اینکه ایکس باکس چند سال دیگه عمر میکنه واینکه درسته برخی از ایکس باکس ها با مدل های مختلف بعضی از بازی ها را اجرا نمیکنن؟

  1. حمید می‌گوید

   xbox 360 با بازی هاش تا 4 سال دیگه برای ما مهمونه! ببین دوست من: ارکید ارزانترینش که برای کاربر معمولی با توجه به امکاناتش به صرفه است_الیت کاملترینش البته قیمتش تا حدی بالاست_اسلیم جدیدترینش که اگه پس اندازت نزدیک 600ت باشه این مدل برات بسیار بسیار بسیار خوبه. حالا خودت می دونی. نگران سه چراغ شدنش هم نباش چون به ندری می شن و تو مدل اسلیم اگه خیلی بازی کنی خودت سه چراغ می شی اما کنسول هیچیش نمی شه

  2. جواد می‌گوید

   فقط برو الیت بگیر

 142. mehdi می‌گوید

  سلام.می خواستم بدونم برای بدون هاردش میشه ازفلش استفاده کرد؟

 143. امیر می‌گوید

  می خوام یه ایکس باکس اسلیم از خود آمریکا بخرم.آیا تو آمریکا اسلیم با ریجن pal و مادر برد جاسپر می تونم بخرم؟یعنی اونجا ساخته می شه با ریجن پال؟(البته بعد میارمش ایران کپی خورش می کنم.)

  1. جواد می‌گوید

   اگه نخری واقعا دیوانگی کردی

 144. ata می‌گوید

  be nazare shoma x box to ıran arzoon tare ya to tayland ya to chına

  1. جواد می‌گوید

   تو چین که ریخته البته اصل نیست به تایلند هم اعتمادی نیست پس می مونه ایران یه ایکس باکس خوب

 145. حمید می‌گوید

  سلام به همه ی دوستان.می خواستم ببینم x box 360 slim بهتره یا x box 360 arcade البته برای خونه و دو سال کارکرد برای من؟ممنون می شم اگه جوابشو زودتر بگین.در ضمن بدون در نظر گرفتن قیمت.

  1. مهدی می‌گوید

   در کل اسلیم بهتره. هم کارایی هم زیبایی و هم حجمی که اشغال میکنه.

  2. جواد می‌گوید

   این دیگه سئوال کردن نداره اسلیم بهتره

 146. sina می‌گوید

  SALAM MAN MEKAM XBOX 360 SLIM 4GB BDONE KINEKT BEGIRAM GHEUMAT ALAN CHANDE

  1. مهدی می‌گوید

   سلام خدمت اقا سینا اسلیم 4 گیگ تو بازار 590 هستش.

 147. حمید می‌گوید

  سلام به همه.قیمت xbox 360 arcade الان چنده؟اگه من الان xbox 360 arcade بخرم بهتره یا بمونم دو ماه دیگه بخرم؟

  1. jawg می‌گوید

   الان بخر چون می بینی که قیمتxbox 360در مقایسه با 8 ماه پیش قیمتش دو برابر شده…

 148. omid می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خیلی ممنون از توضیحات کاملتون.
  فقط انقدر کامل توضیح دادین آدم گیج میشه حالا من اگه بخوام ی مدل بخرم (ک متوسط به بالا باشه) و مشکلات گرماییش و این بحثا هم در حد صفر باشه با یک قیمت مناسب شما کدوم را پیشنهاد میکنید؟

  1. jawg می‌گوید

   slimعالیه دوست عزیز قیمت هاشو نوشتم در پایین…

  2. omid می‌گوید

   agha mamnon damet garm

 149. mehdi می‌گوید

  سلام من یکXBOX ARCADEدست دوم پیدا کردم با40تا بازی میگه300تومان آیا قیمتش مناسبه؟

  1. جواد می‌گوید

   عالیه اگه ایکس باکسش در سته بخرش این نظر من بود

 150. amir ali می‌گوید

  با سلام و تشکر از شما بابت این همه اطلاعاتی که به من دادید
  ولی دو تا سوال دارم:
  اول این که ایاmain boardایکس باکس اسلیم جسپرهست یا نه؟ ودوم این که قیمت بازی های کپی حدودا چنده؟

  1. jawg می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   قیمت بازی ها از3000 تومان شروع میشه تا9000 تومان…

  2. حامد می‌گوید

   یه چیزه دیگه است که جدید!!!کیفیتش عین جاسپر اما چون خیلی کم مصرف از جاسپر بهتره ###امکان سوختن:%99.99### مگه اینکه شما اونو با تراکتو عوضی بگیرید!اون وقت واسه شما دیگه کار نمی تونه بکنه.

  3. جواد می‌گوید

   اگه دیدی تاریخش از 2010 رد شده با خیال راحت بدون جسپر

 151. jawg می‌گوید

  سلام ببخشید پس این xbox slime چیه؟
  ممنونم…
  قیمتxbobx 360 هارد4G با کینکت:880000t
  قیمتxbox 360هارد250Gبا کینکت:980000t
  فقط ببخشید قیمت دسته دوم xbox 360 چنده؟
  قیمت های بالا در تاریخ:4/4/1391
  ممنونم به توان 2…

 152. jawg می‌گوید

  سلام ببخشید ارکید گرونتر از اسلیمه؟
  مرسی…

  1. حمید می‌گوید

   ارکید ارزون ترین ایکس باکس و اسلیم گرون ترین و جدید ترین ایکس باکس

  2. jawg می‌گوید

   1.ببخشید قیمت ارکید در بازار چنده؟
   2.قیمت دسته2 در بازار چنده؟
   مرسی………

 153. mehdi می‌گوید

  سلام من یکXBOX ARCADEدست دوم پیدا کردم با۴۰تا بازی میگه۳۰۰تومان آیا قیمتش مناسبه؟تو رو خدا زود جوابمو بدید

  1. حمید می‌گوید

   تاریخ تولیدش چنده؟این حتما بپرس!!!! ببین مادر بردش جاسپر!!!! فروشندش اشناست؟ اگه اشنا نیست!ببین پورت HDMI داره یا نه؟ اگه داشت تاریخ تولیدش باید 2008 به بعد باشه!و%85 امکان داره مادربردش جاسپر است و یا تاریخ تولیدش 2009 باشه%98 امکان جاسپر بودنش هست!اگه بود!وسایلشو برین تو ایکس باکس فروشیها امتحان کنید(فرقی نداره اشنا باشه یانه {فروشندرو میگم که می خوای ازش بخری}).اگه سالم بود رو هوا بزنش!!!!!!!!!!!!

  2. حامد می‌گوید

   اینو راست میگه:اگه می خوای از برادرت هم ایکس باکس بگیری ببر تو ایکس باکس فروشی وسایلشو امتحان کن!راستی برای الان گرون میگه ازش تخفیف بگیر #######برسون به 270280 #######

  3. جواد می‌گوید

   برو یک نوشو بگیر به همین قیمت خودتم مطمئن تری

 154. naderradmand@yahoo.com می‌گوید

  میخوام ایکس باکس بخرم به نظرشماچه مدلی بهتره/باتشکر

  1. جواد می‌گوید

   اگه پول داریبرو اسلیم بخر اگه نداری ارکد با برد جسپر بخر
   slimنزدیک به ۱ملیون ارکید روهم نمی دونم ولی تقریبا ۵۰۰تومن است تا ۲۵۰ تومن

 155. امیر می‌گوید

  سلام ترو خودا به این جواب بدین من یه ایکس باکس گرفتم ولی امروز دیدم که سه تا چراغ قرمز داره (چشمک میزنه)اولش خیلی ترسیدم ولی بعد اون دیدم دوباره ایکس باکس روشن شد تمام این مشخصاتی هم که شما در اینجا برای مادربورد جاسپر گذاشته بودین داره یعنی جاسپر هم هست ولی من از صبح تا حالا در گیر اینم که چرا ۳چراغ شده ایا دیگه سه چراغ نمیشه؟یعنی جسپره رویه جعبشم زده جسپر ولی نمیدونم چرا ترو خدا جوابمو بدن لطفا ممنونتونم در باره ی این موضوع خوبتون فقط لطفا هر کسی میدونه بهم جواب بده ممنونتون میشم.

  1. جواد می‌گوید

   مگهxboxستو از کجا گرفتی پسر عمه ی من هم از یک مغازه خرید بعد ۴روز سه چراغه البته ۱۲۰تومن گرفته بود وقتی دوباره
   ۳چراغ قرمز دیدی سری xboxرا خاموش کن بعد از برق بکش
   ما همین کار رو کردیم بعد۳ساعت روشن کردیم وبازی کردیم والان ۱ماهه داره بازی میکنه وxboxسشم دیگه ۳چراغه نشده

 156. جواد می‌گوید

  سلام من می خوام xbox360 بگیرم هر جا که رفتم گفتن مدل های slimوelitازارکید بهتره حر فشون درسته

  1. امیر می‌گوید

   بله همین طوره ارکید هم سفیده هم هارد نداره و خوده شما باید اون رو بگیر هاردو میگم.در هر صورت من elite دارم من که ازش راضی هستم slim هم خوبه

 157. محمد امین می‌گوید

  سلام من می خواهم یک کنسول بخرم به نظر شما پی اس ۳ یا ایکس باکس اسلیم بخرم
  مطلب بعد کدام زود تر قدیمی می شود لطفا هر کی میدو نه سریع کمکم کنه

  1. امیر می‌گوید

   سلام دوست عزیز چون برای من همین موضوع پیش اومده بود گفتم که به شما پاسخ بدم من از اول ps3 داشتم ولی خیله مشکل پیدا میکرد یه روز میگفتن یه اپدیت اومده یه روز دیگه میگفتن یه دانگل ۲۰۰ تومانی اومده و…. منم همه این پیزارو خریدم ولی بعد دو روز خراب شد 🙁 منم اونو درتش کردم و فروختمش و یک ایکس باکس گرفتم من که خیلی خیلی از xbox راضیم به نظر من xbox بگیر.

 158. نادر می‌گوید

  من هم همین مشکل را دارم

 159. حمید می‌گوید

  سلام به همه.
  من یه ایکس باکس 360 ارکید می خوام بخرم پیداشم کردم مادربردشم جاسپر. دست دوم هست ولی خیلی سالم چون فرشندش یه پولداره بیشتر از یه سال نیست که نگهش داشته! من فقط به قیمتش شک دارم(450تومان)چون هنوز نمیدونم روش هارد هست نمی دونم یه دسته اضافه داره یا نه.
  به نظر شما بخرمش یا بمونم 4 ماه دیگه یکی رو بخرم ؟ من از اینکه 4 ماهه دیگه نتونم یه ارکید 360 خوب پیدا کنم می ترسم

  1. shayan می‌گوید

   نمیدونم کی این پیامو گزاشتید ولی نخرید چون اسلیم 4 گیگ 675 ت اکبند درجه یکه چینی

 160. mehdi می‌گوید

  سلام ببخشید می خواستم بدونم بهxbox arcadeکینکت وصل میشه؟

  1. حمید می‌گوید

   اره بابام فقط باید مال خودشو وصل کن

 161. نام شما... می‌گوید

  salam baray estefade az xbox360 hatman bayad az lcd estefade kard? ya ba televezion e mamoli ham mishe?

  1. حمید می‌گوید

   میشه اما چون کابل hdmi تو تلوزیون معمولی نیست باید از کابل هایی مانند فیش استفاده کنی که خیلی خوبه اما اینو بدون که کیفیت تصویرش مثل کابل hdmi نیست

 162. mehdi می‌گوید

  سلام اگرxboxرو بصورت عمودی قرار بدیم بهتره یا افقی؟

  1. جواد می‌گوید

   اگه بازی رو ریختی تو هاردت دستگاه رو افقی بزار اگه cdرو گزاشتی تو درایو و می خای بازی کنی عمودی

 163. arash می‌گوید

  salam man xbox360elitekarkarde gheimat kardam 550000toman ayabegiram? ya yae ps3fat karkarde460 hardo meshki kodom ro begiram?

  1. عرفان می‌گوید

   اقا تو ایران XBOX360 بهتره اگه ps3 کپی خوره خوبه قیمتش.xbox رو تخفیف بگیری بهتره ولی تو همین حدودا خوبه . تو ایران بازی های xbox360 بیشتره و بازی های جدید خیلی زود تر بزای xbox360 میاد تا ps3 مثلا بازی dirt show down که برای ایکس بامس اومد ولی برای ps3 1ماه بعدش اومد .من میگم xbox360 رو بگیر.

 164. javad می‌گوید

  اقا خواهش می کنم بگین من پس فردا مخوام یاxboxelit یا xboxarcadeبخرم به نظر شما کدوم بهتره و بازی های بیشتری داره ایا بازی های این دو باهم فرق دارن

  1. عرفان می‌گوید

   ببین اینا بازی هاشون هیچ فرقی با هم ندارن بازی های جفتشون یکیه فقط elite لوازم جانبی زیاد تری داره . من پیشنهادم elite هستش..

 165. عرفان می‌گوید

  ببین اینا بازی هاشون هیچ فرقی با هم ندارن بازی های جفتشون یکیه فقط elite لوازم جانبی زیاد تری داره . من پیشنهادم elite هستش.

 166. سیاوش می‌گوید

  سلام قیمت ایکس باکس360الیت چنده ویه سوال دیگه رنگش سیاهه

 167. Jawg می‌گوید

  قیمت xbox با kinectدر مرداد 91:
  هارد 4gاسلیم با کینکت:960000 t
  هارد 250g اسلیم با کینکت:1060000t
  قیمت دسته2:
  80000t
  ببخشید اخرین اپدیتLT3است؟

  1. محمدرضا می‌گوید

   چرا اینقدر گروووووووووووووووون شد؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

  2. shayan می‌گوید

   خب اسلیم انقد گرونه احتمالن ارکاد یا الیت یا پرمیوم ارزون تر باشن نههههههه؟ منه بدبخت تا میام یه چیزی بخرم انگار منحدم میشم از درون انقد گرون میشهههههه

  3. رضا می‌گوید

   ارزون تر هم است؟

  4. shayan می‌گوید

   باور کنید این قیمت نییییییییییییییییییییییست من امرووز قیمت کردم
   slim 250 gb 800t
   slim 4 gb 675t
   توی توپ خونه یکم بگردید ارزون ترم گیر میارید

  5. Jawg می‌گوید

   نه بابا…..
   تازه قیمت گرون تر هم شده…800tنیست داداش….

  6. شایان می‌گوید

   شما از کجا پرسیدین؟ من از توپخونه پرسیدم اینقیمت بود اشنا هم نبود

 168. mohsen می‌گوید

  salam
  merC , soala o javabatoon kheyli komakam kard yesoal raje b nahveye pakhshe seda dram , khode x box khorojie 5.1 ro dare ya tabdili chizi mikhad?
  mamnun az komaketun……

 169. shayan می‌گوید

  درود برشما که انقدر به من کمک کردین
  اگه میشه میخواستم ازتون ی سوال بپرسم
  من ی کامپیوتر دارم که انقدر ی بازی در میون اجرا میکنه روانیم کرده میخواستم ببینم ایا ایکس باکسی وجود داره که هم کینکت بخوره هم همه ی بازیارو که رجین و اینجور چیزی نداشته باشه که بشه مثل کامپیوترم اگه میشه اسم و مشخصاتش رو بگین چون من میترسم بخرم بد بشه مثل کامپیوترم اگه میشه جواب بدین و قیمتش رو هم بگین

 170. shayan می‌گوید

  چرا جواب نمیدین؟

 171. رضا می‌گوید

  سلام.من میخوام اکس باکس بخرم چه قیمته کدوم رو بخرم ؟

  1. shayan می‌گوید

   به نظره من اسلیم بخر هم ارزونه هم خیلی خوبه 4گیگ با یک دسته فکر کنم کینکتم داشت چون عکسش روش بود 675ت حالا خود دانی من که یکم نگران شدم امروز چون یکی ی چیزایی در مورده هیتاچی و لایتن گفت خیلی ترسیدم البته مطمعن نیستم درست باشه ولی امروز رفتم توپخونه یا به عبارتی تابستان 91

 172. رضا می‌گوید

  ببخشید می شه سریع جواب بدیین؟ ممنون

 173. رضا می‌گوید

  یکی جواب بده

  1. shayan می‌گوید

   جواب دادم دیگه داداشی

 174. booooogh می‌گوید

  ببخشید من دیروز این متن رو خوندم و زد به سرم که یک 250 Gigabytایش رو بخرم می خواستم ببینم با توجه به تاریخ متن الان تو بازار کرک شدش رو هست یا نه !

  1. shayan می‌گوید

   میخوای 250 گیگابایتی چی بخری سگه منظورت اسلیمه که یکم تو توپ خونه بگردی تا 600 ت هم گیر میاری ولی اگه بجای مگابایت اشتباه نوشتی گیگابایت و منظورت ارکیده منکه دیدم زیاد نبود فقط تو ی پاساژ ارکید داشت که منم نپرسیدم چنده

 175. مشقی می‌گوید

  من میخوام ی X BOX بخرم که کینکت بخوره هم قیمتش مناسب باش لطفا سریع جواب بدین چون تولد دارم برای تولد می خواهم XBOX بخرم

  1. شایگان می‌گوید

   xbox جدیده رو بخر ۱۲۰ گیگ خوب درمیاد

  2. شایان می‌گوید

   اگه منظورت از جدیده اسلیم باشه 120 گیگ نداره فقط 4 گیگ و 250 گیگ داره که 4 گیگش 675ت هست و 250 گیگش فکر کنم 700یا 800ت باشه

  3. شایان می‌گوید

   داداشی بستگی داره بخوای چقدر پول خرج کنی اگه میخوا قیمتش خوب باشه باید arcad بخری

 176. مشقی می‌گوید

  اقا بدین دیگههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

 177. مشقی می‌گوید

  ای بابا جواب بدین دیگهههههههه تورو خدا من می خوام بهشون بگم بخرنننننننننننننننننننننننننننن

 178. مشقی می‌گوید

  اچدی ام ای مچدی ام ای هم مهم نیست قیمت رو بگو با کینکت خور باشه باقیمت کمترررررررررر

 179. مشقی می‌گوید

  اچ دی ام ای نباشه مهم نیست فقط قیمت کمتر باشه با کینکت خوردنش مهمه

 180. شایگان می‌گوید

  من الان اکس باکس تازه دیروز خریدم بابت بازی انلاین باید پولی بپردازم

 181. شایان می‌گوید

  من امروز میخوام اسلیم بخرم 4گیگ برم چی بگم به یارو از کجا بفهمم درایوشو عوض نکرده؟ یا رجیونش رو از کجا بفهمم؟

 182. علی می‌گوید

  سلام
  منxbox360 core دارم اول میخواستم بدونم قیمتش الان چنده؟؟؟
  و اینکه چطور میتونم برم تو اینترنت؟؟؟
  لطفا یا اینجا جوابم رو بدین یا به ایمیلم؟؟
  ممنون

 183. علی می‌گوید

  ببخشید مدله ایکس بوکسم آرکید است
  میخواستم بدونم قیمتش الان چنده؟؟؟
  و اینکه چطور میتونم برم تو اینترنت؟؟؟
  لطفا یا اینجا جوابم رو بدین یا به ایمیلم؟؟
  ممنون

  1. امیر رضایی می‌گوید

   سلام

   من میخوام ایکس باکس ۳۶۰ اسلیم بخرم میشه بهم بگید قبل از خرید چه سوال هایی باید بکنم

   اگه میشه همه سوال ها رو برام بگید و هم چنین خصوصیات xbox 360 اسلیم

   [img]http://mojdeh.persiangig.com/sheklak/meshki%28bozorg%29/grimace.png[/img]
   [img]http://mojdeh.persiangig.com/sheklak/meshki%28bozorg%29/big_smile.png[/img]

  2. shayan می‌گوید

   راستش خصوصیاتی که فرق دااره با بغیه ی ایکس باکسا اینه که خیلی از نظره زاهری قشنگ تره و دکمه هاش هم لمسی هستن بعد اینکه گفته بودین چه سوالاتی بکنید مهم نیست چون شما هر سوالی بکنید فروشنده اونی که بهتر فروش میره رو به شما میکه و ی چیزه دیگه ای هم که هست اینه که اگه میخوای اسلیم بخری فقت باید از jtag شده بودنش بترسی وگرنه امار خرابی اسلیم 0 هستش

 184. مشقی می‌گوید

  ارکید چنده

  1. امیر رضایی می‌گوید

   سلام

   من میخوام ایکس باکس ۳۶۰ اسلیم بخرم میشه بهم بگید قبل از خرید چه سوال هایی باید بکنم

   اگه میشه همه سوال ها رو برام بگید و هم چنین خصوصیات xbox 360 اسلیم

  2. shayan76 می‌گوید

   دسته دوم با 18 ماه کارانتی 500ت

 185. تهرانی می‌گوید

  سلام دوستان
  من یک ایکس باکس Xbox 360 Limited Edition Kinect Star Wars
  320 گیگ با کینکت کاملا پک اورژینال مخصوص بازار آمریکا(با بار کدش تو سایت معتبر gepir.org می تونین چک کنید که حتما برای usa هست) مسافری آوردم .1200000 خریدم و با همین قیمت میفروشم.اگه خواستین تماس بگیرید
  09126970652

 186. امیر رضایی می‌گوید

  با سلام خدمت شما من می خوام یه ایکس باکس ۳۶۰ بخرم

  می خوام بدونم ارکید بخرم بهتره یا اسلیم

  ممنون میشم اگه زود جواب بدیید

  1. shayan76 می‌گوید

   سلام امیر اسلیم بخری بهتره من اسلیم دارم ازش راضیم من خریدم 710 تومن

 187. امیر رضایی می‌گوید

  با سلام خدمت شما من میخوام ایکس باکس ۳۶۰ اسلیم بخرم

  میشه بهم بگید قبل از خرید چه سوال هایی
  باید بکنم

  اگه میشه همه سوال ها رو برام بگید

  1. shayan76 می‌گوید

   اگه سوالم بکنی ترف اونی که بهتررو جواب میده ولی اگه رفتی یجا گفت اسلیم 675ت نخر چون اونایی که ارزون ترن درایوشونو عوض کردن

  2. امیر رضایی می‌گوید

   اسلیمی که می خوام بخرم قیمتش

   یک ملیون و صد هزار تومنه

  3. shayan می‌گوید

   احتمالا 250 گیگ منیخوای بخری 2رسته؟ 250 گیگ به هیچ دردی نمیخوره شما ی 4 گیگ هم که بخری میتونی 2تا یا بیشتر فلش 16گیگ وسل کنی روش اما از من میشنوی 250 گیگ به هیچ دردیت نمیخوره

 188. من می‌گوید

  سلام من ی سوووال فنی دارم .کینکت قابلیت فیلم برداری هم داره؟؟؟

  1. shayan76 می‌گوید

   نمیدونم ولی عکس میگیره

  2. من می‌گوید

   یعنی حتی زمانی ک در حین بازی هم نباشم میشه عکس گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟

  3. shayan می‌گوید

   من کینکت ندارم به خواطره همینم چیزه زیادی در موردش نمیدونم به جز اینکه واقعا سرکرم کنندست

 189. امیر رضایی می‌گوید

  شایان چرا ۲۵۰ گیگ نخرم مگه ۲۵۶ مشکل داره

  1. shayan76 می‌گوید

   نه پولت حدر میره

 190. امیر رضایی می‌گوید

  شایان چرا ۲۵۰ گیگ نخرم مگه ۲۵۰ گیگ مشکل داره

 191. امیر رضایی می‌گوید

  اسلیم از نظر فنی مشکل داره یا نه؟؟

  1. امیر رضایی می‌گوید

   اسلیم ۴ گیگ یا ۲۵۰ گیگ از نظر فنی کدومشون بهتره و چرا گفتی ۲۵۰گیگ نخرم؟؟

 192. امیر رضایی می‌گوید

  اسلیم ۴ گیگ یا ۲۵۰ گیگ از نظر فنی کدومشون بهتره و چرا گفتی ۲۵۰گیگ نخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. shayan76 می‌گوید

   250 گیگ نخر چون هم به دردت نمیخوره هم پوله اضافی میدی ینی برا کیفیتی پول میدی که به کارت نیست

  2. امیر رضایی می‌گوید

   ببخشید اینقدر سؤال می پرسم ولی ۲۵۰ گیگ مگه کیفیتش پایینه

   شایان از چه لحاظ می گی ۲۵۰ گیگ به درد نمی خوره

   ۱- ازلحاظ هدر دادان پول
   ۱- یا از لحاظ بد کیفیتی یا قابلیت های کم

 193. shayan76 می‌گوید

  بچه ها سگه سوالی دارید بیاید اینجا با هم بچتیم جوابتونو میدم develop_sh@yahoo

 194. امیر رضایی می‌گوید

  ببخشید اینقدر سؤال می پرسم ولی ۲۵۰ گیگ مگه کیفیتش پایینه

  شایان از چه لحاظ می گی ۲۵۰ گیگ به درد نمی خوره

  ۱- ازلحاظ هدر دادان پول
  ۱- یا از لحاظ بد کیفیتی یا قابلیت های کم

  1. شایان می‌گوید

   نه اخه من خودم که رفتم بخرم گفتن 250 گیگ بدرد نمیخوره داری برای کیفیتی پول میدی که ازش استفاده نمیکنی وگرنه خب 250 گیگ قشنگ تر از 4 گیگه

 195. ش می‌گوید

  من ای

 196. saeed می‌گوید

  ببخشید میشه یکی بگه قیمت ارکید جاسپر چنده لطفاً:-(

  1. شایان می‌گوید

   من دست دوم تو توپخونه دیدم 500ت

  2. saeed می‌گوید

   ممنون اخه من می خوام تابستان سال اینده جاسپر بگیرم به نظرتون قیمت دست اولش پایین میاد?

 197. محمود می‌گوید

  با سلام میخاستم بدونم مدل آرکید هنوزم تولید میشه یا نه اگه باشه چه قیمتیه؟
  باتشکر

  1. شایان می‌گوید

   تولید شدنشو نمیدونم ولی من چند روز پیش تو توپ خونه قیمت کردم 500ت بودش

 198. Pourya می‌گوید

  salam va khaste nabashid
  merci az maghalatun
  man moddatie ke tasmim gereftam ye konsule bazi begiram pule ziadiam nadaram . mikhastam bebinam kolllan be nesbat gheymate khode konsul o gheymate bazia o lavazeme janebio tamame masaeli ke hast dar hale hazer behtarin konsul chie o hodude gheymatesh alan cheghadre
  ba tashakkor az rahnamaie shoma

  1. shayan می‌گوید

   salam
   valla alan ke kheili geron shode man shenidam slim4gb 1400 t shode vali u age begardi mitoni ba 500-600t ye xbox arcad begiri ke harki gerefte razi bode

 199. milad می‌گوید

  سلام میخواستم بدونم چ موقع باید ایکس باکسو اپدیت کرد؟؟
  وباید از کجافهمید ک برد ان جاسپر؟
  و اخرین سوالم اینه ک کدوم مدل برای گیمر معمولی بهتره؟
  اگه قصد جواب دادن داشتید ب ایمیلم بفرستید چون من اینطرفا نمیام.
  بدرود…
  djmilad33@yahoo.com

 200. شایان می‌گوید

  اهاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای ملت بد بخت شدیم (منظورم اونایی هست که تا الان مثل من 360 خریدن) تا دو ماه دیگه 720 میاد و متعسفانه از همین الان ی خبرایی هست که ندرت وارفار 4 برای 720 میاد نااااااااااامردااااااااااااااااااااااااااااا ما هم میشیم مثل پلی استیشن 2 ای ها بد بخت شدم

 201. ali می‌گوید

  aya mitavan xbox ra dar televezion mamoly ba gerafik bala bazy kard sai javab dahid

  1. reza می‌گوید

   خوب نخر

  2. پوریا می‌گوید

   اگه بخری یه حسی داره من هم همین رو می گفتم تا که خریدم واقعا درجه ی 1 هست .

 202. sh@gh@yegh می‌گوید

  سلام!
  ببخشید شاید این سوال تکراری باشه،اما من شک کردم!دوستان بازی هایی به تازگی عرضه شدن 2012-2013(مثل DmC)رو میشه با arcid بازی کرد؟یا حتماباید اسلیم باشه!یا باید به رجین توجه کرد؟آخه من یه آرکید دست دو قیمت کردم با دوتا جوئستیک ساخت 2009!600هزارتومن؟میخواستم بخرم ولی اگه بازیای جدیدو نگیره که به دردم نمیخوره؟میشه خواهش کنم جوابمو بدید…
  یه سوال دیگه بازیایی که روشون نوشته NTSD یعنی چی؟
  توروخدا کسی میدونه زود جواب بده…ممنون:-*

  1. arsalan می‌گوید

   salam.man ps3 daram vali ta hodudi ham az xbox sar dar miaram chera ke updateshun mesle hame.bbinid shoma bayad az maghaze dara bporsid un bazie morede alaghatun ba kodum update kar mikone baad faghat mitunid ba update dasgatun har bazii ke bashe anjam bdin.
   dar morede baziaye NTSC bayad bdunin ke in bazia makhsuse amricast(ghare amrica) va mamulan dasgahhaye ba regione PAL ke makhsuse oroopa va khavare mianast kar namikonan

  2. شایان می‌گوید

   سلام
   تا جایی که من میدونم هیچ ربتی به ارکید یا اسلیم بودنه کنسول نداره که چه بازیی بیاد یا چه بازیی نیاد توی کنسول فقط ربط به ریجن و اپدیت داره که همه ی بازیا برای lt+3 هستند و تمام بازی و کنسول های داخل ایران pall هستند. سره همین خودتونو نگران نکنید. همه ی بازیا روی همه ی کنسول ها میاد.

 203. شایان می‌گوید

  ی چیزی رو یادم رفت بگم
  روی همه ی بازیا نوشته ntsc ولی در واقع pal هستند

 204. mahdi می‌گوید

  ba salam man be zodi mikham xbox 360 bekharam mishe rahnamaee konid.kekodom model bhtare

 205. nima می‌گوید

  به من پیشنهاد شده یه 360 premium سه چراغه شده 100 تومان به نظر شما بخرم و قابل تعمیر هست یا نه؟؟؟؟

 206. omid می‌گوید

  عالیه حرف نداره.خیلی چیزا دستگیرم شد

 207. دانیال می‌گوید

  بچها بنظر شما xbox بخرم یا ps3 با توجه به اینکه وضع مالیمون هم جوری نیس که بابت هر بازی 70-60 هزار تومن پول بدم و آیا xbox هنگی داره؟ لطفا حقیقت رو بگید

  1. علی می‌گوید

   ببین اگه xboxمیخواهی بخری یاjasperیاarcadeبگیر چون بهترین ها هستند البته تو ی xboxها.امااگه میخواهی play stainبگیری فقط ۳رو بگیر

  2. kebria می‌گوید

   فک کنم ایکس باکس بهتر باشه بازی هاشم ارضون تره ولی نمیدونم هنگی داره یا نه

 208. ALI می‌گوید

  سلام من 7 ساله گیمر PC بودم الان میخوام XBOX 360 بخرم …به نظر شما به دسته عادت میکنم؟

  1. kebria می‌گوید

   اره بابا اصونه

 209. سینا می‌گوید

  من یه ایکس باکس اسلیم میخوام قیمت اصلیش چنده لطفا بگین ؟؟؟؟؟؟ 😀

 210. معماری داخلی می‌گوید

  یکی از پرطرفدارترین ها

 211. َamir می‌گوید

  man mikham xbox slim bekharam aya khoobe ya az oon behtar ham hast

  1. iman می‌گوید

   بله xbox one بهتر از 360 ولی 2 میلیون یا بیشتر قیمتشه

 212. iman می‌گوید

  من یک ایکس باکس 360 اسلیم 250 گیگ دسته دو تمیز پیدا کردم برای سال 2011 با قیمت 680 تومن ایا بخرمش میصرفه؟یا هنوزم بگردم؟

 213. mohamad می‌گوید

  سلام من میخوام اسلیم بگرم یا سوپر الیت
  راست میگن اسلیم چراغ خاموش روشنش چون لمسیه میسوزه؟

 214. Ali می‌گوید

  من الان جاسپر دارم خیلی خوبه تمام بازی های روزم ساپورت میکنه

 215. ئ می‌گوید

  من عکس تمام کنسولهایه ps3رو میخوام چه کار کنم؟

 216. mhmn2 می‌گوید

  سلام.من میخواستم یه کنسول بگیرم حالا یا ایکس باکس میگیرم یا ps3 اگه ایکس باکس بگیرم کدوم مدل و یا ps3 کدوم مدل بعد زیر 600 باشن این سه چراغه شدن ایکس باکس تو کدوم مادربرد اتفاق می افته تر خدا خوندید جواب بدید

دیدگاه‌ها بسته شده است.

تصميم گرفتيد كه يك كنسول نسل جديد بگيريد و از بازي هاي جديد با گرافيك بالا لذت ببريد؟ شايد سري به بازار يا اينترنت زديد و از اين همه مدل هاي عجيب و غريبي كه وجود داره تعجب كرديد ! يا اينكه پيشنهاد مغازه دار بنظرتون عجيب مياد و فكر مي كنيد به صرفه ترين مدل را به شما نگفته.