متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

ترکیب اشکال سه بعدی و بردارها برای یک ترکیب دینامیکی

12345 (بدون نظر)
Loading...
196

توانایی چند رشته ای بودن برای یک طراح یکی از مهمترین توانایی هایی است که یک طراح می تواند در فهرست مهارتهای خود داشته باشد . چه امروز و چه ماهها بعد یک طراح باید توانایی کار با محیط سه بعدی را داشته باشد  همچنین توانایی کار با گرافیک برداری و گرافیک شطرنجی یکپارچه به منظور رسیدن به یک نتیجه ی مطلوب را باید داشته باشد.

در این مقاله ی آموزشی ، شما یک جریان کاری را برای کار با سبکهای مختلف گرافیکی یاد می گیرید و همچنین یاد می گیرید  که چگونه آنها را برای ایجاد یک  ترکیب بصری دینامیک  ترکیب کنید  . با استفاده از اشکال سفارشی ، قلم ها ، تصاویر سهام و ابزار فتوشاپ ، این آموزش شما را دارای توانایی های فوق العاده می کند

ابزار مورد استفاده :

فتوشاپ

فوتو استاکس

فوتو شاپ pen tool  (Illustrator لازم نیست)

تصویر پیشنمایش نهایی :

مرحله ۱ : انتخاب پایه

خیلی خوب برای شروع ما احتیاج به یک تصویر پایه داریم تا آن را بسازیم. ما یک تصویر را برای این کار در نظر گرفتیم . این تصویری را که ما برای این کار در نظر گرفتیم تصویری است که به سادگی در اینترنت یافت می شود. با این حال شما هر تصویر پایه ای را که خواستید می توانید برای این کار در نظر بگیرید. نگارنده تصاویر زیادی مانند این را دیده که کارهایی شبیه به این از جمله دویدن یا پرش در آنها نمایان بوده . در پایان باید توجه شود که این پروسه و کار کاملا به خود شما بستگی دارد و اینکه آیا از کاری که می کنید راضی هستید و نتیجه ی کار را دوست دارید یا نه!  و همچنین اینکه کاری که انجام می دهید از حجم و اندازه ی مناسبی برخوردار است یا نه .

تصویر مورد نظر من شبیه  چیزی است که در زیر می بینید  من سایز آن را به to 2500*3600 کاهش دادم

راههای انتخاب تصویر :

تصویری را که دوست دارید انتخاب کنید دقت کنید تا تصویر مناسبی را انتخاب کنید .

تصویر پایه ای را انتخاب کنید که سایزش کاهش پیدا کرده باشد . شما که نمی خواهید از تصویری با ابعاد فقط ۸۰۰ در ۶۰۰ استفاده کنید.

اگر تصویری را یافتید که برای ایزوله کردن آن باید وقت می گذاشتید اصلا  عجله نکنید زیرا این روی کار نهایی شما تاثیر می گذارد .

توجه داشته باشید که تجربه در این کار حرف مهمی را می زند و هیچ گاه فکر نکنید که می توانید به خوبی نگارنده به این خوبی تصویری را ساخته و پرداخته کنید .

قدم دوم : خط های درخشان

حالا ما کار را با اضافه کردن افکتهای زیبای نوری  آغاز می کنیم . اکنون ما راههای کمی برای انجام این کار داریم . برای مثال شما می توانید بوسیله ی ابزار pen  ، ابزار برشی یا ابزار قلمو  کار را شروع کنید.
من در اینجا از ابزار قلمو برای کشیدن خطها استفاده می کنم. با این وجود اگر شما در کشیدن خط ها با مشکل مواجه شدید می توانید به یکی از آموزش های من در باره ی این موضوع مراجعه کنید.

http://design.creativefan.com/create-a-cosmic-xbox-using-custom-brushes/

خب برای ایجاد یک لایه ی جدید (“CTRL SHIFT N”) را فشار دهید  وسپس با فشردن  (“B”)   از ابزار قلمو استفاده کنید . پیشنهاد می کنم از یک قلموی کوچک و سخت استفاده کنید. . هنگامی که ابزار قلموی خود را فعال کردید سختی قلمو را روی  ۳px تنظیم کنید. اگر با آن کشمکش و سختی داشتید می توانید سایز آن را تا حدود ۵ تغییر دهید . با این وجود شما باید خط های خود را تا آنجایی که می شود باریک انتخاب کنید .

قدم بعدی طراحی  کار است ! انتخاب رنگ شما در اینجا زیاد مهم نیست تا زمانی که آن را با لایه ی مورد نظر خود همان که در آموزش مشاهده کردید ، عوض کنیم. برای کمک کردن به دیدی بهتر نگارنده از رنگ آبی استفاده می کند تا شما به خوبی همه چیز را ببینید . در حالی که شما می توانید با استفاده از رنگهایی شامل سفید ، زرد ، سبز ، آبی و صورتی برای طراحی  خود استفاده کنید .

حالا به طراحی ادامه می دهم در این زمان بر روی کفش هایش تمرکز می کنم . خطوط کفش او را با اضافه کردن یک سری جزییات طراحی می کنم.

هنگامی که حس کردید که کار خود را بهتر بلدید می توانید سبک لایه ها را برای کار خود تنظیم کنید. برای باز کردن منوی طراحی لایه ها آیکن  F را بر روی نوار ابزار لایه ها بزنید  . هنگامی که این کار را کردید سبک لایه ها و استایل آن را با توجه به تصاویر  مانند چیزی که من در اینجا کردم،  بکنید. با این جال شما می توانید به جای رنگ آبی از هر رنگ دیگری که خواستید استفاده کنید.

خب حالا همانطور که در تصایر می بینید، سبک و استایلی را که مد نظرم بود بر روی تصویر خودم پیاده کردم شما نیز می توانید همین کار را انجام دهید.

حالا به اضافه کردن یک سری خطوط دیگر ادامه دهید. یک لایه ی جدید ایجاد کنید و شروع کنید به طراحی قسمتهای دیگر. من استایل لایه ها را همانطوری نگه داشتم فقط رنگ آن را از آبی به صورتی تغییر دادم. سپس من یک سری خط های تصادفی را به تصویر مورد نظرم اضافه کردم تا کار را کمی بهتر کنم. به خصوص در  قسمت کلاه و  لباس او. شما می توانید در هر جایی که فکر می کنید مناسب است خطوطی را ایجاد کنید. فقط دقت کنید که آنها را در یک جا جمع نکنید.

قدم سوم : افکتهای درخشان ادامه دارد

شما اگر می خواهید می توانید  افکتهای نوری را همین جا متوقف کنید  ولی من می خواهم باز هم به آنها اضافه کنم به خصوص یک زمین درخشان را می خواهم درست کنم. یک کف درخشان برای اینکه کار بیشتر و بیشتر خاص شود. بنابراین یک لایه ی جدید دیگر را ایجاد می کنم و سپس قلموی خود را تا آنجایی که در تصاویر مشاهده می کنید باریک می کنم.

و حالا یک مربع ترسیم می کنم ! شما می توانید از ابزار کشیدن اشکال چند ضلعی نیز استفاده کنید. اشکال کشیدن شکل یا pen ! من با تبلت خود احساس خیلی راحتی دارم . هنگامی که مربع خود را می کشید می توانید به آن یک تیرگی خفیف نیز بدهید. من این کار را با شعاع پیکسلی ۵ انجام دادم ولی بین ۴ تا ۱۱ می تواند کار شما را راه بیاندازد. قدم بعدی این است که  نور لایه ی مورد نظر را به نرمی ۱۰۰% برسانید و آن را تکثیر کنید و آن را برای لایه ی اصلی تنظیم کنید.

سپس لایه را دو باره تکثیر کنید  و آن را برای صفحه نمایش تنظیم کنید. سپس کدری تصویر را بر روی ۵۰ تا ۷۵  تنظیم کنید. سپس هنگامی که آن را تکثیر کردید برای دیگر Gaussian تیرگی را تنظیم کنید. شعاعی در  چیزی در حدود ۱۵ برای این کار مناسب می باشد.

هنگامی که یک لایه ی جدید را ایجاد کردید و قلموی با سختی ۳ پیکسل انتخاب کردید حالا یک دور تا دور مربعی که نقاشی کردید را طراحی کنید تا یک قاب دور آن ایجاد کنید. من برای این کار از رنگ سفید استفاده کردم ولی شما می توانید هر رنگی را که خواستید استفاده کنید .

قدم چهارم : قسمت اول ، اشکال برداری

در این قسمت ما از دو نوع شکل برداری استفاده می کنیم . سه بعدی و دو بعدی . در این قسمت ما در مورد اشکال سه بعدی بحث می کنیم . اگر شما illustrator ندارید نگران نباشید . شما می توانید بسته های برداری و منابع را در سراسر اینترنت پیدا کنید. به خصوص در سایت های مثل Deviant art و vecteezy.com می توانید چیزهایی را که می خواهید پیدا کنید. در هر دوی این سایتها می توانید  چیز هایی را که می خواهید به طور مجانی و بدون اینکه بخواهید ریجستری کنید آن را دانلود کنید و  از آن استفاده کنید. اگر ایده ی استفاده از بسته های برداری را دوست ندارید می توانید از دیگر آپشن هایی که در اختیار دارید استفاده کنید .

از ابزار pen  در فوتوشاپ استفاده کنید. در حالی که این فورمت برداری مناسبی را برای اشکال نیست و اشکال یکسانی را به شما نمی دهد .

آنها را رنگ کنید . اگر شما این کار را با موس می توانید انجام دهید می توانید به راحتی می توانید چیزی را که دوست دارید بکشید.

از ۳DS یا C4D استفاده کنید . با مواد و ابزاری که درست می توانید یک شکل پایه را که در نظر دارید رسم کنید . با سبک و شیوه ای که مناسب است می توانید اشکال برداری مناسبی را ایجاد کنید .

حالا ما نمی خواهیم که این اشکال را از اول خلق کنیم ( این فقط یک آموزش است) به شما نشان خواهم داد که طرز کار چگونه است.

تمام اشکال من اشکالی منطقی و منصفانه هستند . X  یا + یا بیضی یا تعدای مکعب . هنگامی که اشکال شما آماده شدند یا اشکالی که می خواستید پیدا کردید می توانیم آنها را در قطعه هایی که مد نظر ماست جایگذاری کنیم.

تا زمانی که تصویر پایه ی خود را ایزوله نکردیم بردارها را بر می داریم و خطوطی را که ب روی عکس نهایی لازم نداریم پاک می کنیم . اگر شما تصویر پایه ی خود را ایزوله کردید شما نمی توانید این پاک سازی ها را انجام دهید که کار شما را آسان تر می کند .

قسمتهایی از کار را به خصوص آن قسمتهایی را که در بالای شکل است پاک می کنیم. برای این کار یک پاک کن بزرگتر را انتخاب می کنیم.

سپس می توانیم اشکال خود را جایگذاری کنیم.در اینجا من با گذاشتن یک دایره ی بزرگ بر روی پای شخصی که در تصویر است شروع می کنم . سپس قسمتی را که پای او را پوشانده است را هم پاک می کنم. بنابراین شما هم مانند همین کار را با اشکال و تصاویر خود انجام دهید  و شروع کنید به تغییر دادن رنگها. عکسهایی که در ادامه آمده کاری را که من انجام دادم شامل جایگذاری و پاک کردن  نشان می دهد.

من یک سری مکعب و حوزه هایی را بر روی مرز خارجی شکل می گذارم و سایز آن را کوچک می کنم.

سپس  شکل دیگری اضافه می کنم و رنگ آن را تغییر می دهم. من از رنگ صورتی استفاده کردم زیرا به نظر می رسد که ترکیب جالبی با رنگ ابی درست می کند. سپس آن را پاک می کنم.

یک شکل دیگر بیضی شکل را اضافه می کنم . آن را آبی نگه می دارم و سپس پاکش می کنم. همچنین یک بردار ۲ بعدی را در پشت سر آن می گذارم .

سپس یک سری شکل دیگر به اطراف بدن شخصی که در تصویر است اضافه می کنم . اکنون ما کاری را که با اشکال سه بعدی باید می کردیم تمام کردیم. اکنون تصویر من مانند چیزی است که در تصاویر زیر می بینید . با این حال همین جا توقف نکنید. شما می توانید اشکالی سه بعدی زیادی مانند این را درست کنید.

قدم چهارم : اشکال دو بعدی برداری

این قسمت بسیار آسان و سریع است. در اینجا من یک سری از کارهای سایت Deviant art استفاده می کنم. یک سری شکل رسم می کنم  ولی در درجه اول از شکل های سایت primarily استفاده می کنم.در پایین یک سری لینک است که شما می توانید از آنها استفاده کنید ولی نگران نباشید اگر شما illustrator نداشتید می توانید از illustrator فوتوشاپ استفاده کنید.

بسته هایی که من استفاده کردم  شامل :

http://djmonkeyboy.deviantart.com/art/MONKEY-VECTOR-PACK-2-15646105

http://djmonkeyboy.deviantart.com/art/MONKEY-VECTOR-PACK-1-2226445

http://fot.deviantart.com/art/My-first-vector-stock-55886491

http://mrsuma.deviantart.com/art/Suma-zFactory2-86558652

http://jonny-doomsday.deviantart.com/art/Vector-Pack-Tres-92731399

هنگامی که خواستید می توانید از این بسته ها استفاده کنید و در کارخود جایگذاری کنید. من قسمتهای خود را پشت اشکال سه بعدی پایه ی خود گذاشتم. برای شروع یک رنگین کمان رنگ شده با اشکال دو بعدی بر بالای کفش قرار می دهم.

سپس یک سری زیادی از بردارها را در پشت سر آن قرار می دهیم و کار را با یک قلموی ۳ پیکسلی  تمام می کنم.

قدم پنجم : خطهای درخشان و یک سری افزودنی  دیگر

در این قسمت فقط یک سری چیزهای دیگری را اضافه می کنم. به خصوص خطوط درخشان بیشتری بر روی اشکال سه بعدی خود . برای شروع خطوط درخشان بیشتری را بر روی اشکالی که قبلا ایجاد کرده ایم و لایه های قبلی اضافه می کنیم.

بنابراین برای شروع به کمک استایل لایه ها  به لایه های قبلی مراجعه می کنیم و سپس بوسیله ی ابزار PEN یا drow  خطهای درخشان بیشتری را در اطراف بردارهای سه بعدی خود رسم می کنم. من کار را با کشیدن دو خط آبی جدید بر روی قسمتهای صورتی شروع می کنم.

سپس به سراغ لایه ی صورتی می روم و خطهای بیشتری را دور آن و دور دو شکل بیضی شکل آبی رسم می کنم.

حالا می توانیم دو چیزی را که در نظر داشتیم به حالت اجرا درآوریم. اگر شما آنها را ندارید می توانید بوسیله لینک آموزشی زیر به خود کمک کنید

http://design.creativefan.com/brilliant-matte-dispersion-effects-in-photoshop/

چیزی که شما می خواهید انجام دهید این است که از ابزار آی دراپ (L)  استفاده کنید و رنگهایی را که مد نظرتون است را بر روی شکل و قسمتهایی که می خواهید اجرا کنید . من دو تا از آنها را بر روی شکل و نواحی مورد نظرم گذاشتم . واین را می توانید در تصاویر زیر ببینید.

قدم ششم : طراحی و بستن کار

برای اتمام کار ما باید یک سری طراحی انجام دهیم. این قسمت لازم نیست ولی من آن را انجام دادم تا یک سری کارهای  شخصی که مد نظرم بود را به اجرا درآورم . بنابر این برای شروع ما یک لایه ی جدید را بر بالای تمامی لایه ها درست می کنیم و سپس ابزار قلمو را انتخاب می کنیم . یک سری چیزها وجود دارد که برای این قسمت باید آنها را در ذهن خود بسپارید.  مانند :

وقتی که این مرحله را انجام می دهید از کوچکترین قلمویی که می توانید به کار ببرید استفاده کنید. این مهم است که از جزییات تصویر برداری کنید ولی شما فراموش نکنید که می خواهید این کار شبیه به سک طراحی باشد تا یک نقاشی سریع .

از افکتهای متفاوتی برای طراحی خود استفاده کنید . برای مثال از طراحی ضربدری یا stippling استفاده کنید.

فقط به اضافه کردن جزییات بسنده نکنید به سایه ها نواحی پر رنگ و غیره نیز بر روی کار خود توجه داشته باشید .

از خطور کار خود پیروی کنید .

برای کار زمان بگذارید و سعی کنید از طراحی خود همان چیزی را در بیاورید که دوست دارید. شما که نمی خواهید یک سری اشکال جعبه مانند عجیب و غریب را درست کنید و در کار خود بگذارید .

سپس به طراحی بپردازید . از رنگهای آبی و صورتی برای طراحی و کشیدن اشکال بیضی مانند و سه بعدی استفاده کنید.

سپس به کار بر می گردیم و یک سری جزییات دیگر اضافه می کنیم و یک سری رنگهای روشنی و سایه ای را برای شخص برای مثال برای شلوار او ترسیم می کنیم .

سپس می توانیم اشکال قطره مانندی را به کار اضافه کنیم. این کار را می توانیم بوسیله ی قلموی ۳ پیکسلی مانند دیگر شکلها انجام دهیم. من این کار را با اضافه کردم رنگهایی در نواحی دستها و دیگر قسمتها مثل کفش ها با رنگ صورتی انجام دادم .

حالا می توانیم به سراغ چشمها برویم. برای شروع می توانیم یک سری طراحی هایی را زیر چشمها داشته باشیم یا می توانید بوسیله ی ابزار قلمو این کار را انجام دهید. من از رنگ صورتی برای این کار استفاده کردم . سپس با رنگ آبی بر روی آن طراحی کردم . نتیجه ی کار را در تصویر زیر ملاحظه می کنید .

حالا کار را با چشمها آغاز می کنیم . من برای هر هر چشم از یک رنگی استفاده کردم. برای شروع کار ابتدا چشمها را رنگ می کردم سپس بوسیله ی ابزار قلمو و دودج یک سری های لایت به آن اضافه کنید . هنگامی که این کار را کردید بر روی هر چشم یک قطره ی کوچک سفیدی کنار هر چشم کی گذاریم  و کار را تمام می کنیم .

حالا برای اضافه کردن آخرین کار رنگ را به سیاه تغییر می دهیم و یک سری خطهای سیاه را به عنوان سایه به مرز کار اضافه می کنیم . مانند تصاویر زیر .

حالا سایز تصویر را کوچک می کنیم و کمی آن را شارپ و تیزتر می کنیم . امیدوارم از این آموزش لذت کافی را برده باشید و یک سری چیزهایی را یاد گرفته باشید . از دستوالعمل ها پیروی کنید و چیزی را که دوست دارید بسازید. تصویر نهایی که من آن را ساختم به این ترتیبی شد که می بینید .  ولی توجه کنید که همین جا متوقف شوید می توانید تنظیمات و چیزهای دیگری را به کار خود اضافه کنید . من در پایان قسمتهایی را که دوست داشتم با رنگ مورد علاقه ام رنگ آمیزی کردم شما نیز می توانید همان کاری را بکنید که دوست دارید .

منبع : CREATIVEFAN

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
45 دیدگاه
 1. zohre می‌گوید

  salam khaste nabashid mamnun az amuzeshetun ye soal: ezole kardane tasvir yani chi?

 2. مهرداد ارجمندی می‌گوید

  yani inke laye ha ro bebandid ke natunid dg rush taghiri ijad konid

 3. امین می‌گوید

  دمت گرم مهرداد مثل همیشه گل کاشتی دمت گرم دمت گرم

  1. مهرداد ارجمندی می‌گوید

   آقا چاکرم

 4. علي می‌گوید

  ایییییییییییییییییییییییول

  1. مهرداد ارجمندی می‌گوید

   ارادت داریم

 5. محسن می‌گوید

  همه سایت های ایرانی مطلب که کم میارن از گرافیک میزارن!!
  بابا خز کردین دیگه بسه

  پی سی دانلودم بخش گرافیک راه انداخته شما هم که اینجوری که سایتتون هیچ ربطی به گرافیک نداره !! کم مونده نارنجی هم مطالب گرافیکی بزاره.
  این کار شما فقط به کار گرافیست های کشور ضربه میزنه و هیچ فایده ای هم نداره ! رو کار خودتون تمرکز کنین!
  متاسفام براتون…

  1. ITTeach می‌گوید

   شما اصلا میبینید ما چی نوشتیم این مطلب آموزش فتوشاپ هستش
   ترفند فتوشاپ هستش

  2. محسن می‌گوید

   بله دارم میبینم ! آموزش فتوشاپ در گویاآی تی!!
   پرشین جی اف ایکس سایت تخصصی گرافیکه ! اول اون اینو گذاشته ! وظیفه ی اون اینه ! شما هم طبق معمول کپی کردین
   کسی که دنبال گرافیک باشه همون سایت رو چک می کنه و مطالبشو یاد می گیره ! کسی هم که دنبال آخرین خبر از دنیای آی تی باشه سایت شما رو چک می کنه !
   هیچ وقت پرشین جی اف ایکس نمیاد اخبار آی تی بزاره ! شما دقت کنید که کارتوت یه چیزه دیگه س!
   این قدرت سایت شمارو کم میکنه ! چون نشون دهنده اینه که مطالبی در مورد آی تی نداشتین که رو آوردین به گرافیک.

  3. ITTeach می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   ما کپی نکردیم و مطلب فوق رو اصلا از سایت پرشین‌جی‌اف ایکس نگرفتیم و این مطلب یک مطلب ترجمه شده هستش و اینکه شما هم وقتی نظر میدی لطف کن ایمیل واقعیت رو قرار بده و این ایمیل XXXXXXXXX@yahoo.com رو که قرار دادی نشان دهنده بدیه! شما میخوایی حرف بزنی باید هویتت رو کامل مشخص کنی هرچند با اینکه هویتت مشخص نیست پاسخت رو دادیم
   اما این نشان دهنده اینکه شما از اینکارتون قصد و قرض دارین
   براتون آرزوی موفقیت دارم
   خدانگهدارتون

  4. سید آرمان حسینی می‌گوید

   سلام خدمت شما محسن عزیز.
   ببینید شما دو تا مسئله رو با هم بیان کردید :
   ۱- کپی کردن گویا آی تی از پرشین جی اف ایکس
   ۲- انتشار آموزش و مطالب گرافیکی توسط گویا آی تی

   در مورد مسئله اول باید گفت همونطور که دوستان گفتند، منبع یکسان بوده و به زبان انگلیسی! و چون مطلب ترجمه شده زیاد جای مانور نداره و تقریبا همانند همون کلمات انگلیسی به فارسی ترجمه میشه، باعث میشه این مطلب در گویا و پرشین جی اف ایکس کمی شبیه به هم به نظر برسه ولی اگر شما نوشته ها رو در کنار هم بگذارید متوجه می شوید که به هیچ وقت هیچ کدام از این سایت ها از هم دیگر کپی نکردند و به دلیل مشترک بودن سورس، عکس ها شبیه به هم بودند و شیوه نگارش مطالب با توجه به ترجمه کمی مشابه هستند که با توجه به منبع یکسان کاملا طبیعی است، اگر این مطلب را به سه مترجم حرفه ای هم بدید و روز بعد ترجمه فارسی را تحویل بگیرید متوجه می شوید که خیلی شبیه به هم کار کرده اند چون محدود هستند و باید عین کلمات را ترجمه کنند تا مفهوم آموزشی به مخاطب رسانده شود.
   نتیجه : زود قضاوت نکنید و به خاطر یک مشکل دیگر، یک سری مسائلی واهی را بیان نکنید که باعث دلخوری نویسندگان و مدیرانی شود که زحمت می کشند تا بار علمی وب بالا برود.

   در مورد مسئله دوم هم اینجا یک مجله اینترنتی است و هر شخصی یک دیدی نسبت به این سایت دارد و مدیر سایت با توجه به نیازها و درخواست کاربران، مطالب را در دسته بندی مختلف قرار می دهد و نویسندگان نیز بر روی آنها کار می کنند. برخی افراد وجود این آموزش ها را خوب می دانند و برخی اینطور نمی دانند که انهایی که اینها را نوعی آفت می دانند می توانند با لحن خوش و مهربان تر مشکل را بیان کنند و با مدیر مسائل را در میان بگذارند تا در صورت نیاز این مشکل مورد نظر رفع شود و مسائلی را که حقیقت ندارد و باعث دلخوری می شود را بیان نکنند.
   امیدوارم با خواندن این نوشته؛ منظور من را متوجه شده باشید.
   شاد باشید و سربلند 🙂

  5. محسن می‌گوید

   کاملا درسته !
   لطفا بقیه کامنت هارو هم بخونین تا کاملا متوجه بشین که چی میگم.

 6. محسن می‌گوید

  دلیلی نمی بینم هویت خودم رو مشخص کنم و واقعا هم نیازی به این کار نیست. یه بازدیدکننده گویاآی تی و یک گرافیست ! این براتون کافیه؟!
  من یه اننتقاد کردم ازتون شما هم دارین با مسائل حاشیه ای از جواب دادن به اصل موضوع سر باز میزنید.
  قصد و قرض من هم کاملا مشخصه ! انتقاد از شما و تمامی سایت های فارسی که هیچ ربطی به گرافیک ندارن و سعی دارن با گذاشتن هر مطلبی فقط آمار ارسال هاشون رو بالا ببرن !
  و این خیلی ناشیانس که شما به دنبال هویت من باشید ! تاسف من چندین برابر شد از شما و همچنین این سایت !

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   محسن نازنین، سلام.

   شما هم اسم من هستی و همین باعث شد که نسبت بهت احساس نزدیکی و دوستی بکنم و صحبت‌هات رو پاسخ بدم.

   قبل از هر چیز در مورد این ادعا که مطلب کپی هست باید خدمت شما دوست عزیزم بگم که، همونطور که در انتهای مطلب می‌بینی، این مطلب یه منبع داره (http://design.creativefan.com/combine-3d-shapes-and-vectors-for-a-dynamic-composition/) و نویسنده‌ی خوب گویا آی‌تی مهرداد ارجمندی عزیز که مطالب زیادی در مورد آموزش فتوشاپ نوشته، این مطلب رو ترجمه کرده.

   persiangfx هم همین مطلب رو ترجمه کرده. به نظرت ایرادی داره اگر ۲ تا سایت یه مطلب رو پیدا کنن و هر کدوم به زبون خودشون ترجمه و منتشرش کنن؟ یعنی بچه‌های گویا آی تی باید قبل از نوشتن هر مطلبی که ترجمه می‌کنن، باید برن کل اینترنت رو بگردن که ببینن قبلا ترجمه شده یا نه؟

   اصلا شما الآن داری تاریخ انتشار این مطلب رو می‌بینی که با تاریخ ایجادش خیلی فاصله داره. شاید مهرداد الآن ۲ ماهه که داره روی این مطلب کار می کنه و پرشین جی اف ایکس از ما کپی برداری کرده. چرا این احتمال رو نمی دی؟

   در مورد اینکه گویا آی‌تی نباید در مورد گرافیک مطلب بنویسه هم به نظرم منطقی نیست این حرف. گویا آی تی یه وب‌سایت در مورد فناوری اطلاعاته. هر چیزی هم که به نوعی به تکنولوژی اطلاعات و رایانه مربوط بشه به گویا آی‌تی هم مربوطه. برعکس شما که اومدی و ایراد وارد می دونی به این موضوع، دوستای دیگه همه تشکر کردن. یعنی ما نباید میل و خواست این دسته از بازدید کننده‌هامون که دوست دارن مطالب گرافیک رو هم توی همین مجله بخونن پاسخ بدیم؟

   به نظرم داری نسبت به گویا آی تی غرض ورزی و دشمنی می‌کنی. و وقتی آموزش فتوشاپ رو از آی تی جدا می‌دونی و فکر می کنی به آی تی ربط نداره نشون می‌ده که معنای فناوری اطلاعات رو درست نمی دونی. این جمله که طبق معمول کپی کردین هم کاملا نشون می‌ده که شما بازدید کننده‌ی گویا آی تی نیستی و فقط از جایی دستور گرفتی که بیای و اینجا جو سازی کنی بر علیه مجله. چون تمام مطالبی که در گویا منتشر می‌شه تولید و ترجمه بچه های گویا آی تی هستش و کپی برداری نیست.

   برعکس شما که برای ما تأسف خوردی من امیدوارم شما راه درست رقابت رو پیدا کنی و امیدوارم بتونی خودت رو پیشرفت بدی و نه اینکه برای ضربه زدن به دیگران سناریو طراحی کنی.

   موفق باشی.

  2. محسن می‌گوید

   نمی دونم واقعا چی بگم !
   خیلی تند رفتی محسن جان!
   شما حتی ظرفیت انتقاد رو ندارین و فکر می کنید هرکی که انتقاد می کنه حتما از یه جایی خط میگیره !
   حتما واسه ضربه زدن اومده ! حتما می خواد جوسازی کنه! حتما سناریو طراحی کرده !!!!!!!!
   چرا ؟
   چون خیلی سایت پربازدیدی هستین کسی نباید انتقاد کنه ؟ هرکی انتقاد کرد حتما واسه خراب کردن اومده ؟
   همچین تصوری رو دارین ؟
   واقعا جا خوردم این حرفارو شنیدم !!
   اول یه طوری اومدی گفتم خوبه این آقا تعصبی نیست انتفاد پذیره ولی بعدش …. !

   اینکه دو تا مطلب کلمه به کلمه با هم یکی باشن نشون دهنده کپی کردنه! حالا من پرشین جی اف ایکس رو برای مثال عرض کردم و شما هستین که روی این موضوع “پرشین جی اف ایکس” دارین جوسازی می کنید . حالا این کپی از اون یا اون از این چه فرقی میکنه بحث یه چیره دیگه س
   آی تی و گرافیک دو رشته جدا از هم هستن ! گرافیک یه هنره و آی تی یه علمه !
   شما اگه صرفا به خود نرم افزار بپردازین این میشه آموزش نرم افزار و به آی تی هم مربوطه و مشکلی نیست! اما اینکه شما آموزش گرافیک گذاشتین این بحثش فرق می کنه .
   البته من عرض کردم ! انتقاد فقط از گویا آی تی نیست ! انتقاد من از تمامی سایت های بی ربط به گرافیک هست که مطالب گرافیکی میذارن و کاملا مشخص هست که کمبود مطلب باعث چنین کاری شده ! و من اینو توی سایت شما زدم و فکر نمی کردم اینگونه با من برخورد بشه و من رو عضو گرو های جوسازی قلمداد کنین.
   چقد خوب میشه که هدف سایتتون کاملا معطوف به آی تی باشه و داخل رشته های دیگه دخالتی نداشته باشه! اینطوری قدرتتون توی مطالب ارسالی بیشتره و می تونید مطالب تاثیر گذار تری منتشر کنید و دوست داران آی تی رو بیشترو بیشتر به سمت خودتون بکشید.
   و سایت های گرافیکی هم کار خودشون رو توی زمینه مربوطه انجام بدن .

  3. محسن پاك نيت می‌گوید

   طلبکار هم شدی آقا محسن ؟

   دوست شما کلی زحمت کشیده و مطلب رو ترجمه کرده. شما اومدی بهش توهین می‌کنی و می‌گی که کپی کرده و تمام زحمتش رو زیر سؤال می‌بری. بعد طلبکار هم هستی؟ انتظار داری این کار ناپسند شما رو انتقاد در نظر بگیریم؟

   انتقاد شما باید با لحن بهتری می‌بود. انتقاد شما باید با مطالعه و تحقیق می‌بود. نه اینکه بیای بگی طبق معمول کپی کردین. این حرفت یعنی اینکه ما اینجا یه سایت ایجاد کردیم و داریم مطالب دیگران رو کپی می‌کنیم و این کار معمول و روزمره‌ی ماست.

   شما برگشتی داری می‌گی مطلب کم آوردیم این مطلب رو گذاشتیم تو سایت. این یعنی کار مهرداد کار بی‌ارزشیه و ارزش انتشار توی این مجله رو نداره. یعنی این مجله با پشتوانه‌ی بیشتر از ۳۰ نویسنده ی فعال اینقدر ضعیفه که مطلب برای نوشتن نداره. شما انتشار داری توهین هات به این هم هآدم و توهین کردن‌هات به تمام مخاطبای این مجله رو انتقاد در نظر بگیریم؟

   ما روزی چندین انتقاد داریم که برامون سازنده است و کمک می‌کنه بهتر عمل کنیم و برای بازدیدکننده هامون مفیدتر باشیم و برای خودمون هم ارزشمنده این انتقادها و با جون و دل می‌پذیریمشون. اما فردی که مثل شما صحبت بکنه، این انتقاد نیست. این فقط و فقط به قصد تخریب هستش.

   شما باید کمی بیشتر در مورد آی تی مطالعه کنی محسن جان. یکی از شاخه‌های مقطع کارشناسی ارشد این رشته، شاخه‌ی مولتی‌مدیا هست که باید توش فتوشاپ و فلش و کورل و نرم‌افزارهای طراحی سه بعدی و… رو یاد بگیرن دانشجوها. گرافیک رایانه‌ای هم بخشی از دنیای آی تی امروز هستش و این واقعا بی‌اطلاعیه اگر بگیم گرافیک رایانه‌ای و آی‌تی از هم جدا هستش.

   بخش مهم وب۲ به خاطر واسطه‌های کاربری گرافیکیش مورد توجه قرار گرفت. رشته‌ی تعامل انسان و کامپیوتر، رشته‌ی پردازش تصویر، رشته‌ی طراحی وب، تمام اینها مستقیما با گرافیک کامپیوتری در ارتباط هستن. من تعجب می‌کنم از شما که آی‌تی رو از گرافیک رایانه ای جدا می‌دونی !!!

   برات آرزوی سربلندی دارم.

  4. ITTeach می‌گوید

   ببین دوست عزیز شما داری یه طرفه قضاوت میکنی چون همه این نویسند‌ه‌های عزیز گویاآی‌تی دارن بابت مطالبشون دستمزد میگیرن و تاریخ انتشار این مطلب هم بر میگرده به تاریخ ۱۷م تیر, ۱۳۸۹ که آقای مهرداد ارجمندی این کار رو انجام داده و ما اصلا نمیدونیم پرشین‌جی‌اف‌ایکس چنین مطلبی نوشته
   میشه آدرس این مطلب پرشین‌حی‌اف‌ایکس رو ارسال کنید
   ممنونتون میشم
   از دست ماهم ناراحت نباشید
   ما واسه مطالبمون خیلی زحمت میکشیم و بایدم ناراحت بشیم، چون واقعا داریم بابت این مطالب هزینه میکنیم تا دیگر دوستان استفاده ببرن

  5. محسن می‌گوید

   شما گیر دادین به مطلب پرشین چی اف ایکس
   من اونو به عنوان مثال عرض کردم
   گفتم که اگه قرار باشه سایتی مطالب گرافیکی بزاره اون “به عنوان مثال” “پرشین جی اف ایکس” هست و یا مجید آنلاین که کارشون این هست !
   شما منو به همه چی متهم کردید!! چرا ؟ چون بابت مطالبتون زحمت می کشید! من هم بابت طراحی که انجام میدم زحمت می کشم و بابتش هم پول دریافت می کنم همینطوری که شما اینکارو می کنید
   حالا مشکلی که اینجا هست اینه که سایت شما سایت پربازدید هست و پیش زمینه ای که من از سایت شما می دونم بهترین سایت در زمینه آی تی توی نت هستید بعد از نارنجی که البته مطالب اون کمی با شما متفاوته.
   چون مطالبی که میذارید خیلی جذاب در زمینه فناوری اطلاعات هست به همین دلیل بازدید کننده سایت شما همه اقشار جامعه رو دربرمیگیره ! چه مهندس آی تی و چه اون شخصی که برای وب گردی اومده.
   حالا شما با گذاشتن یه آموزش در زمینه طراحی گرافیک باعث میشید که افرادی که چیزی از گرافیک نمیدونن و فقط فتوشاپ رو روی سیستمشون نصب کردن این آموزش رو کار کنن! این خوبه ها این اصلا بد نیست ! ولی یه مشکلی که پیش میاد اینه که هرکی که اینو کار کرد فکر می کنه طراحه گرافیکه ! مشتری من یه طرحی رو سفارش می ده و از قضا این طرحی که من با زحمت زیاد طراحی کردم مشابه آموزشی هست که شما توی سایت پربازدیدتون قرار دادین (برای مثال عرض می کنم) ! این موضوع باعث میشه مشتری من به کاری که من واسه اون زحمت زیادی کشدیم و از هیچ آموزشی استفاده نکردم و همه از هنر و خلاقیت خودم بوده بگه که اینو توی فلان سایت آموزشش رو گذاشتن خیلی زحمت کشیدی رفتی از روش زدی! خودمم می تونستم درستش کنمو این حرفا !
   حالا خودتون قضاوت کنید. بهتر نیست که سایتی که کارش گرافیک هست این مطالب رو بزاره که لااقل اونایی که علاقه به طراحی دارن به این سایت ها مراجعه کنن نه هرکسی که از راه اومد اینارو ببینه و فکر کنه گرافیسته !!

  6. ITTeach می‌گوید

   خب محسن عزیز شما میگی ما مطلب آموزش فتوشاپ نزاریم
   اگر به آرشیو سایت گویا نگاه کنی به هیچ وجه مطلبی در مورد دانلود نداریم یا اینکه دانلود پی‌اس‌دی و یا دانلود شیپ یا فونت
   ببین شما میگید آموزش فتوشاپ جزو ای‌تی هستش و اینها همه ترفنداش هست!
   من نمیدونم دیگه چی بگم
   اما اگه حرفای بدی زدم یا توهینی کردم ازت عذر میخوام
   امیدوارم ما رو هلال کنی

  7. ITTeach می‌گوید

   ببینید دوست عزیز من این مطلب رو پیدا کردم با یه سرچ کوچولو توی گوگل نشون دهنده همه چیز هست این لینک زیر رو ببینید
   http://goo.gl/VdGmB
   و حالا به نتیجه جستجو دقت کنید
   دو مطلب اول مربوط به گویا هستش و اینرو گوگل تشخیص داده اما مطلب سوم مربوط به پرشین‌جی‌اف‌ایکس هستش http://goo.gl/YgF1q میتونید خودتون مشاهده کنید تاریخ‌ها رو ببینید و نتایج گوگل رو ببینید تاریخ انتشار این مطلبی هم که توی پرشین‌جی‌اف‌ایکس قرار گرفته یکشنبه، ۲۸ فروردین ماه ۱۳۹۰ هستش
   بازم ما کپی‌کاریم؟!

  8. محسن می‌گوید

   من اصلا بحثم یه چیره دیگه س ! من متهم به کپی کردن نکردم !
   بحث اصلی من اینه که هر سایتی نیاد مطالب گرافیکی بزاره !
   امیدوارم درک کنید من چی می گم .

  9. محسن پاك نيت می‌گوید

   شما متهم به کپی کردن نکردی؟

   محتوای کامنت‌های خودت رو هم یادت می‌ره آقا محسن؟

   “شما هم طبق معمول کپی کردین”
   “اینکه دو تا مطلب کلمه به کلمه با هم یکی باشن نشون دهنده کپی کردنه”
   “حالا این کپی از اون یا اون از این چه فرقی میکنه”

   امیدوارم درک کنی من چی می گم محسن نازنین !!!

   من می‌گم که گرافیک رایانه‌ای زیرمجموعه‌ای از فناوری اطلاعات هست.
   من می‌گم که رشته‌ی مولتی مدیا در جهان رو برو سرفصل دروسش رو ببین.
   من می گم که توی کامنتهات ننویس: “خز کردین بابا” چون این توهین به نویسنده هستش.
   من می‌گم وقتی از چیزی اطلاع نداری نگو این مطلب کپی بوده و کلمه به کلمه از پرشین جی اف ایکس کپی شده.
   من می‌گم با انصاف باش مسلمون !!!

   موفق باشی آقا محسن

  10. محسن پاك نيت می‌گوید

   عالی بود حسین جان.

   منم به این آقا محسن عزیز گفتم که دو نوع ترجمه‌ی متفاوت هستش. اما این آقا محسن مثل اینکه تفاوت‌ها در این مطالب رو متوجه نیست و می گه که “اینکه دو تا مطلب کلمه به کلمه با هم یکی باشن نشون دهنده کپی کردنه” …

   آقای عزیز، آقای محترم، آقا محسن، این دو تا مطلب کلمه به کلمه عین هم هستن؟

   https://www.gooyait.com/1389/04/17/combine-3d-shapes-and-vectors-for-a-dynamic-composition.html

   http://persiangfx.com/fa/tutorials/photoshop/photoshop-effects/combine-3d-shapes-and-vectors-for-a-dynamic-composition/

   می‌بینی داری اشتباه می کنی و با پافشاری بر اشتباهت داری کار رو بدتر از قبل می‌کنی آقا محسن؟

   موفق باشی.

  11. محسن می‌گوید

   شما باز رفتی سر خونه اول !
   من که گفتن حق با شماست ! کپی نکردین !! منم هزار بار گفتم بحثم این نیست و پافشاری روی بحث دیگه ای هست که شما دلتون نمیخواد واردش بیشن و گیر دادین به حرف خودتون و برداشت نادرست از حرف من !

 7. عزیز می‌گوید

  حسین جان همچین درشت درشت از اینکه کپی نمی کنید دفاع نکن تاریخچه گویا آی تی حداقل برای خیلی از وب نویس ها روشنه.. کپی پیست های جنابعالی فراموش نشده هنوز ..

  1. ITTeach می‌گوید

   سوال من اینه چجور اینجا رو پیدا کردی که داریم کل کل کپی پیست میکنیم؟ صددرصد آشنایی درسته؟ و الا کسی نمیدونه اینجا در حال کل کل هستیم
   ولی میگن هرچه از دوست رسد نکوست.
   شمام حرف دلت رو زدی بله ما کپی کاریم
   ممنون

  2. محسن می‌گوید

   ببین عزیزم !
   من خیلی روشن حرفامو زدم ! این آقایی که این کامنت رو گذاشته رو هم اصلا نمیشناسم ! لطفا جو ندین !

 8. محسن می‌گوید

  یکی این آقا محسن رو از برق بکشه !
  من طرف صحبتم شما نیستی !
  شما همنوز نفهمیدی که من چی می گم ! و همچنان داری تعصبی برخورد می کنه !
  و همچنان برای شما متاسف هستم… !

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   محسن عزیز،

   خواننده‌ها با خوندن کامنت ها می‌تونن راحت بفهمن که چه کسی رو باید براش متأسف بود.

   من هم همچنان امیدوارم که شما اصلاح بشی و برات متأسف نیستم بلکه به اینکه حقیقت رو پیدا بکنی امیدوارم.

   فقط دلم می‌سوزه که چقدر بد عمل کردی…

  2. محسن می‌گوید

   مگه می خواستم چیکار کنم که بد عمل کردم ؟
   شما هنوز فکر می کنی کاراگاهی و یک نفر که یه سازمان به اون خط داده گفته بیا سایت گویاآی تی رو خراب کن رو دستگیر کردی 😐
   توروخدا آقا محسن ! یکم با دقت به حرف اصلیم گوش کن !
   حاشیه رو بزار کنار !

 9. محسن می‌گوید

  شما آقا محسن که به ریز صحبت هام دقت می کنی
  به این هم دقت کن : ” خز کردین بابا” “کردین” یک فعل جمع هستش ! و به چند نفر اتلاق میشه !
  منظورمو هم اونجا گفتن ! سایت هایی مثل پی سی دانلود و سایت های دانلود دیگه در زمره این سایت ها هستن ! حالا شما هم که مطلب گرافیکی میذارین جزء این دسته هستن !

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   یعنی از نظر شما پی سی دانلود و آسان دانلود و سافت‌گذر و … هم همه، خز هستن.

   بابا شما خیلی سخت پسندی به خدا. داری بهترین‌سایت های کشور رو خز اسم می‌بری.

   دست و پنجه ات درد نکنه که اینقدر به کسایی که دارن برات زحمت می‌کشن احترام می‌ذاری.

   فقط امیدوارم تا حالا از این سایت‌ها چیزی دانلود نکرده باشی که می‌شه مصداق نمک خوردن و نمکدون شکستن !!!

   ولی من هنوزم امیدوارم که شما اشتباهت رو بپذیری …

   موفق باشی.

 10. محسن می‌گوید

  آقای ITTeach
  یه چیزی که مد شده تو اکثر سایت ها همچین آموزش هایی هست . همه اکثرا هم فتوشاپ
  به قول آقا محسن ، مالتی مدیا هم جزء آی تی هست ! چرا شما از اینجور چیزا آموزش نمیزارین ؟
  چرا یه مطلب آموزشی راجع به افتر افکت نمی بینم ؟ چرا آموزش فلش نیست ؟ اگه قرار بر این باشه که آموزش نرم افزار جزء آی تی هست چرا اینا نیستن ؟ چرا آموزش ۳D Max نیست ؟ چرا آموزش دریم ویور نیست ؟ چرا فقط گیر دادین به این مطالب ؟ خداییش خز نشده دیگه ؟ نه جونه من بدون تعصب بگو ! ؟ هـــــــــر سایتی رو نگاه میکنی از اینا برداشته گذاشته !
  شما که ترجمه می کنی چرا یه بار یه آموزش از این همه نرم افزار مالتی مدیا نذاشتی ؟ چرا فقط مطالب اینطوری ؟ چرا فقط فتوشاپ ؟
  اگه قرار بر این باشه پس لطفا از فتوشاپ بکشین بیرون یکم نرم افزار های دیگه رو آموزش بدین.
  در اینصورت می شه گفت به کار بردن کلمه “خز” نامردیه و هرچی هم بگین من قبول دارم .

  1. ITTeach می‌گوید

   ببین دوست من ما مطلبی رو قرار میدیم که کاربر پسند باشه نه مطلبی که خاک بخوره و این گزینه‌هایی که گفتی بیشتریشون یه سایت تخصصی میخواد

  2. محسن می‌گوید

   ۱۰۰% گرافیک هم سایت تخصصی خودش رو نیاز داره!
   چند درصد از بازدیدکننده هاتون از این آموزش استفاده می کنن ؟
   دیدید که خودتون هم حرف خودتونو نفض کردین ؟
   استفاده از مطالبی که تخصص خودش رو می خواد رو شما دارین برای عموم میذارید.
   کاربر پسند یعنی مطالب خز شده ای که اکثر سایت ها ازش استفاده می کنن ؟! شما روند سایت های دیگه رو در پیش گرفتید!
   شما اگه سایت آی تی هستید پس باید این مطالب توی ساییتون باشه ! صرفا فقط فتوشاپ آی تی نیست !
   اقا محسن بیا جواب بده !

  3. محسن پاك نيت می‌گوید

   محسن عزیز …

   آن کس که بداند و بداند که بداند، اسب طرب خویش به گردون بجهاند.
   آن کس که نداند و بداند که نداند، لنگان خرک خویش به منزل برساند.
   آن کس که بداند و نداند که بداند، بیدار کنش زود که تا خفته نماند.
   آن کس که نداند و نداند که نداند، در جهل مرکب ابدالدهر بماند …

   شرمنده‌ام که سرت رو به درد آورم محسن عزیز.
   امیدوارم همیشه شاد و سربلند وسلامت باشی.
   من دیگه نقطه‌ای از علم و درک و منطق و عقلانیت رو نمی‌شناسم که برای شما تشریح کنم و شما نتونی به راحتی بذاریش کنار و حرف خودت رو بزنی.

   من صحبتم تمومه. حسین جان. من از تمام کامنت ها یه کپی برای خودم برداشتم. می تونی اگر فکر می کنی من بد نظر دادم کامنت هام رو پاک کنی.

   یا حق.

  4. ITTeach می‌گوید

   من دیگه نمیدونم چی بگم
   نمیدونم امیدوارم که خودتون بشینید و فکر کنید که چی گفتید
   محسن جان عزیز نیازی به کپی نیست من پاکشون نمیکنم
   موفق و پیروز باشید

  5. محسن می‌گوید

   من جوابمو گرفتم
   نیازی به خوندن دوباره نیست ! لازم نیس با این حرف از جواب دادن در برید !
   موفق باشید و متاسفم براتون !

 11. محسن می‌گوید

  شما به غیر از متعصب بودن روی گویاآی تی روی بقیه سایت ها هم انگاری متعصب هستی !
  شما چطور می تونید قبول کنید که سافت گذر که از اسمش مشخص هست که باید نرم افزار بده ! وکتور میذاره؟ شما که اینقدر خوب ریز همه چیو میکشی بیرون ! چرا به این موضوع ریز بینانه نگاه نمی کنی ؟
  حتما می خوای بگی آره دیگه وکتور هم توی ایلوستریتور استفاده میشه اونم نرم افزاره 😐 پس می تونه بزاره !
  جوابی که به آقای ITTeach دادم رو بخون
  گرافیک کامپیوتری فقط فوتوشاپ نیست ! این سایت هایی که شما روشون تغصب داری خیلی چیزای مفیدتره دیگه ای هم میتونه بزاره واسه دانلود !

  1. محسن می‌گوید

   آها قضیه نمک خوردنو نمکدون شکستت رو هم بگم !
   به نظر شما پی سی دانلود سافت گذر دانلود ها یا هر سایتی که به گرافیک ربطی نداره ! اگه برای مثال بیاد وکتور یا شیپ بذاره ! چند درصد از بازدیدکننده هاش به بلدن باهاش کار کنن ؟ این خیانت نیس در حق بازدیدکننده ها ؟
   طرف به قصد دانلود کردن مطالب مفید وارد این سایت ها میشه اما به عکس های استوک حجم بالا و وکتور های مختلف روبرو میشه که باز کردن اونها پهنای باند مصرفیش رو الکی بالا میبره ! آیا این خیانت نیست ؟ چرا کسی که از گرافیک چیزی نمیدونه و به قصد دانلود نرم افزار رفته باید برای دیدن اینا ترافیک مصرف کنه ؟ چرا نمی گی انجا داره از کاربرا سوءاستفاده میشه و مطالبی که شاید به درد ۱۰% از بازدیدکننده ها بخوره روی سایتش قرار میده ؟
   آیا این برای بالا رفتن ارسال ها نیست ؟ بالارفتن رنک گوگل چی ؟

  2. محسن پاك نيت می‌گوید

   محسن جان. چرا فقط کسی رو که نمی خواد مطلبی رو ببینه در نظر می گیری؟ چرا اونایی که می خوان ببینن رو در نظر نمی گیری. من وظیفه دارم توی وبلاگم مطلبی رو بذارم که کاربرا ازم می خوان یا وظیفه دارم ببینم کی چی نمی خواد که نذارم ؟

   این چه حرفیه می زنی آخه.

   خب اونی که نمی خواد ببینه نبینه. فقط تو فید نرم‌افزار عضو شه. توی مرورگرش ست کنه که عکس ها لود نشه. و ۱۰۰۰ تا راه دیگه. اصلا نیاد سر بزنه به پی سی دانلود.

   مدیر وب‌سایت وظیفه داره خواست کاربرانش رو تأمین کنه نه خواست کسی رو که مطلبی نمی خواد.

   اگر اینجور باشه، مادر بزرگ من کلا هیچ مطلبی در مورد آی تی نمی خواد. دوست داره من اینجا ادبیات بنویسم. می خوای از فردا کلا همه چیز رو به خاطر خواست مادر بزرگ من که از آی تی خوشش نمیاد تعطیل کنیم و کلیله و دمنه رو تحلیل کنیم؟

   فکر کن به چیزی که می گی داداش گل و نازنینم

  3. محسن می‌گوید

   شمام فکر نکن خیلی می دونی عزیزم
   خیلی خودتو گنده گرفتی همه حرفای منو هرجوری که فکر می کنی برداشت می کنی !
   شما خودت یه حرف میزنی بعد میزنی زیرش !
   مادربزرگ شما می تونه بره توی سایت خاطره ها خاطره بخونه نه اینکه بیاد توی سایت گویا آی تی دنبال خاطره باشه !
   کسی که دنبال دانلود نرم افزاره میره تو سایت پی سی دانلود یا سافت گذر ! کسی که دونبال اخبار آی تیه میاد توی گویا آی تی کسی که دنبال گرافیکه میره توی مجید آنلاین یا پرشین جی اف ایکس !
   حالا کسی که برای نرم افزاره میره توی پی سی دانلود میبینه ۱۰ تا پست گرافیکیه !!!
   یکی می خواد اخبار آی تی بخونه میبینه مطلب گرافیکی گذاشته به ۱۰-۲۰ تا عکس و ۱۰۰ تا خط !
   امیدوارم درک کنی چی می گم عزیزم و فکر نکنی که همه چیز رو میدونی
   و همچین نظر دیگران هم برات ارزشمند باشه !

  4. محسن پاك نيت می‌گوید

   بله که نسبت بهشون تعصب دارم. نسبت به هر کاری که براش زحمت کشیده می‌شه و به پیشرفت جامعه‌ی آی تی کشور کمک می‌کنه تعصب دارم. نسبت به تولید محتوای مفید در وب فارسی تعصب دارم. نسبت به بازدیدکننده‌هایی که ازم توقع دارن تعصب دارم.

   محسن جان، به این فکر کن که مدیر یه وب‌سایت دانلود بسیار بزرگ مثل پی سی دانلود هستی و وب‌سایتت روزانه چند ده هزار (دقیق‌ترش چند صد هزار هستش) بازدید داره.

   اگر ببینی بازدید کننده‌هات ازت می‌خوان که تصاویر پس زمینه و آیکون و … هم توی سایتت قرار بدی و این درخواست‌ها مکرر و متداوم باشه، شما برای جلب رضایت کاربرانت که مهمترین ارزش و والاترین دارایی تو هستن، به خواستشون احترام نمی ذاری و این کار رو نمی‌کنی؟

   کمی بیشتر که قوی شدی و خواستی وب‌سایتت رو توسعه بدی، به فکر تهیه بسته‌های آموزشی هم می‌افتی. اون وقته که می گی پس آموزش طراحی لوگو و آیکون و آموزش فتوشاپ و ایلاستریتور و … هم می‌تونم انتشار بدم.

   من فکر نمی کنم این کار اشتباه باشه. بلکه یه نوع بازاریابی و جلب مخاطب و نگه داشتن بازدید کننده در سایت هست و اگر توانایی‌ این کار موجوده باید از این قابلیت و توانایی استفاده کرد. و استفاده نکردن از این موقعیت به نظرم کوته فکری محض هستش و مدیرای وب‌سایتا اگر می‌بینن می‌تونن وب‌سایت همه منظوره اما با کیفیت داشته باشن باید این کار رو انجام بدن که البته این به معنای نفی نیاز به وجود وب‌سایت های تخصصی در یک زمینه‌ی خاص نیست.

   به هر حال توی این زمینه بین دید ما و شما تفاوت هست. من اعتقاد دارم سافت گذر که داره بازی و کتاب الکترونیکی و تم و اسکرین سیور و … توی وب‌سایتش می‌ذاره کاملا داره درست و بی نقص عمل می کنه و شما می‌گی خز هستش این وب سایت !!!

   اینا رو ببین:

   http://www.softgozar.com/WebPage/Software.aspx?MCat=4
   http://www.softgozar.com/WebPage/Software.aspx?MCat=1&Cat=22&Title=%D9%85%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%20%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87%20%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4

   فکر می‌کنم باید با دید بازتری نسبت به این مسأله نگاه بکنی. شما حق این رو داری که بری مطالب گرافیکی رو از یه سایتی بخونی که کار تخصصیش گرافیکی هست. حق این رو هم داری که پیشنهاد بدی که بهتره ما توی زمینه‌های متفاوت و گسسته وارد نشیم. اما اجازه نداری به نویسنده‌ی مطلب که کلی زحمت کشیده توهین کنی و افترای کپی برداری بزنی و به کاری که می کنه بگی خز !!!

   یا حق

  5. محسن می‌گوید

   خب این حرفایی که زدین اصلا سند و مدرک معتبر نداره!
   شما مدیر پی سی دانلود هستین که میگین کاربرا درخواست دادن ؟
   اصلا اینطوری که می گی نیست ! توی زمینه گرافیک مطالب زیاده ، سافت آرشیو از سایت هایی هست که روزانه صدها پست در قسمت گرافیکش ارسال میشه !
   خیلی زحمت نداره قرار دادن اونا واسه دانلود ! منتقل کردن به روی سرور خودشون از آب خوردنم راحت تره !
   زحمت نمی کشن! دارن فقط پست ارسال می کنن ! و این پیشرفت آی تی نیس! به کار گرافیست ها ضرر میزنن ! شما وقتی به این کار میگی پیشرفت مشخص میشه چقدر از ای تی می فهمی !
   شما که هیجی از گرافیک نمی دونی، گیرم دادی به اینکه من چرا گفتم خز !
   آره خزه ! این مطالب دیگه واقعا بدجوری خز شده توی نت ! و هر سایتی بی ربط به گرافیک هم که اینارو بزاره متاسفانه خزه !
   موفق باشی

 12. محسن می‌گوید

  و آخرین حرف آقا محسن !
  همیشه هر حرفی رو که میزنی روش وایستا !
  کم آوردن و توهین کردن اصلا خوب نیست !
  امیدوارم یکم از بحث امروز چیزی فهمیده باشه و هرجا که به نفعت باشه حرف نزنی و هرجا هم که دیدی اشتباه کردی توهین کنی و بزاری بری !
  همچنان متاسف هستم برات
  موفق باشی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توانایی چند رشته ای بودن برای یک طراح یکی از مهمترین توانایی هایی است که یک طراح می تواند در فهرست مهارتهای خود داشته باشد . چه امروز و چه ماهها بعد یک طراح باید توانایی کار با محیط سه بعدی را داشته باشد همچنین توانایی کار