متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نکات مهم و کاربردی برای کاربران جدید Linux

12345 (بدون نظر)
Loading...
161

به دلیل اینکه سیستم عامل های Linux و Unix و فایل سیستم آنها کاملا با ویندوز متفاوت است در این مقاله به نکات کلی پیرامون استفاده از Linux و Unix می پردازم.

۱. اگر در نظر دارید که از سیستم عامل های Linux در کنار ویندوز نصب و استفاده نمایید باید حتما به نکاتی توجه داشته
باشید که موجب پاک شدن تصادفی ویندوز و از دست رفتن اطلاعات مهم شما نشود.یکی از راه های مهم در این مورد نحوه صحیح ایجاد پارتیشن با فرمت مناسب Linux (Ex3 یا Ex2و….) برای نصب Linux در محلی از فضای خالی یا پارتیشن بندی نشده هارد دیسک است.
اکثر افرادی که برای بار اول اقدام به نصب Linux می کنند که این کار را فقط با توجه به تجربیات نصب ویندوز انجام می دهند که این خود موجب از دست رفتن اطلاعات می شود.
نکته:بهترین کار برای کار بران مبتدی Linux این است که یک فضای پارتیشن بندی نشده در حدود ۳گیگابایت در هنگام نصب لینوکس داشته باشند و در هنگام نصب لینوکس در مرحله پارتیشن بندی ایجاد فایل سیستم های لینوکسی مثل ROOt,BOOt,SWAP,HMEوUSERاز آن قسمت استفاده کنند تا نهایت امنیت برای اطلاعات قبلی وجودداشته باشد.

۲. سیستم عامل Linux برخلاف سیستم عامل های خانواده REDMOND (ویندوز و مایکروسافت) خود را تنها سیستم عامل موجود در جهان ندانسته و در کنار هر سیستم عاملی نصب شود به راحتی و به صورت منحصر به فرد به کار خود ادامه می دهد ولی در صورتی که ویندوز و…در هرجا که نصب شوند سایر سیستم عامل ها را از کار می اندازند.

۳. برای داشتن دو سیستم عامل ویندوز و Linux طبق نکته قبلی برای در امان ماندن Linux از خرابی و از کار افتادن باید حتما اول ویندوز وبعدLinux نصب شود.

۴. بل از نصب لینوکس در کنار ویندوز حتما هارد دیسک خود را SCANDISK کنید تا احیانا خطاهای موجود در هارد دیسک در خلال نصب Linux و پارتیشن بندی مشکلی برای نصب ایجاد نکند.

۵. برای داشتن حداکثر امنیت اطلاعات می توانید با اجرای برنامه Defrag به منظور نظم بخشیدن اطلاعات بر روی پارتیشن بندی های ویندوزی کمک بسیاری خواهد کرد و در کنار آن هم سرعت را بالاتر می برد و همنظم خاصی می بخشد.

۶. یک پیشنهاد همیشگی : حتما قبل از نصب هرگونه سیستم عاملی سعی کنید از اطلاعات خود پشتیبان گیری کنید و یااینکه بر روی سی دی و….نگه دری کنید تا در صورت از دست رفتن جایگزینی داشته باشید.

۷. با توجه با پیشرفت هایی که Linux در سال های اخیر داشته است قابلیت خواندن و نوشتن و حتی تغییر اندازه پارتیشن های ویندوز از نوع FAT,FAT32و NTFSو… در Linux پشتیبانی می شود پس اگر خواستید در پارتیشن بندی ویندوز از محیط لینوکس تغییراتی ایجاد کنید حتما از مطالب مهم خود پشتیبان بگیرید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. sadegh می‌گوید

    سلام
    من اومدم لینوکس نصب کنم تمام اطلاعاتم برید حدود دو میلیون اطلاعات داشتم نمی دونم چیکارشکنم
    کسی می تونه کمکم کنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به دليل اينكه سيستم عامل هاي Linux و Unix و فايل سيستم آنها كاملا با ويندوز متفاوت است در اين مقاله به نكات كلي پيرامون استفاده از Linux و Unix مي پردازم.