کمی انحنا برای عکاسی لذت بخش تر!

  • 1389/5/24
  • محمدرضا ارجمندی
  • 2

هی، آقایان و خانم های عکاس!  شکل جعبه ای دوربین های عکاسی را فراموش کنید! بگذارید به شما چیزی جدید نشان دهم. تصاویری که ملاحظه می کنید طرحی از یک دوربین جدید است که شرط می بندم تا قبل از این  هیچگاه به چنین ظاهری برای یک دوربین عکاسی برخورد نکرده اید. این دوربین  دیجیتال رفلکس (DSLR)  محصول ذوق طراحی آقای یانیو برگ (Yaniv Berg) است ، و  شکلی شبیه به ناودان یا قسمت زانوی یک لوله دارد.در این شیوه طراحی لنز حرفه ای دوربین که معمولا دراز است جزئی از بدنه دوربین  را تشکیل می دهد، در حالی که در انتهای انحنای بدنه،  قسمت منظره یاب قرار گرفته که تصویر مشاهده شده توسط لنز را به شما با یک  صفحه نمایشگر ال سی دی مستطیل شکل نمایش می دهد.  با این شکل طراحی یاد دوربین های زیر دریایی می افتیم که از یک انحنا و با آینه هایی بازتاب کننده تصویر دیده می شود!

در حرکتی شجاعانه، به غیر از فرم بدیع طراحی بدنه دوربین، شیوه نگهداری آن موقع عکاسی ،  و این جور مسائل، یانیو برگ از دوربین های رفلکس قدیمی که در آن منظره یاب در بالای دوربین و نه در پشت آن قرار داشت در این دوربین پست مدرن ایده گرفته. این دوربین ها  سبب ایجاد احساس لذت بخشی در عکاس هنگام عکس برداری شده،و تجربه کاملا متفاوتی نسبت به گرفتن دوربین  رو به روی چشمانمان برای ما رقم می زنند. این چیزی بود که «برگ» با این طراحی امید  به نیل به آن دارد.

سپس ، هنگامی که پس از گرفتن یک عکس دوربین را می چرخانید ، منظره یاب صفحه نمایش تبدیل به حالت  نمایش تصاویر گرفته شده می گردد  البته با گردش 180 درجه  ای تصویر تا تصاویر را به چیدمان درست و نه عکس به ما نشان دهد. خدایا! گویی دوربین زنده است و می فهمد ما از چه زاویه ای به نمایشگرش می نگریم!

طراحی  از : یانیو برگ (Yaniv Berg)

منبع: yankodesign

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *