انعکاس در فتوشاپ ( Reflection Effect )

 • 1389/5/24
 • علیرضا
 • 2

در فتوشاپ افکت های متنوع و زیبایی وجود دارند که استفاده از آنها نیازمند کمی خلاقیت است . اگر شما با تغییر چند مقدار ، زاویه ، شدت نور و غیره دستی در تصاویر ببرید ، مطمئن باشید که در پایان میتوانید افکت های زیبایی را خلق کنید .

افکتی که در این مطلب قصد صحبت در مورد آن را داریم ، انعکاس یا همان Reflection است . این انعکاس میتواند برای هر چیزی باشد . هم متن و هم تصویر .

اگر موافق باشید ، پس شروع میکنیم :

ابتدا برنامه فتوشاپ را باز کرده و تصویر مورد نظر خود را در آن وارد کنید ( در اینجا ما از یک تصویر با فرمت PNG استفاده خواهیم کرد ) . باید سعی کنید که خود تصویر از سایز Background تصویر کوچکتر باشد .

حالا تصویر خود را انتخاب کرده و با فشردن کلید های ترکیبی Ctrl + J یک Duplicate Layer از تصویر اصلی تهیه کنید . روی تصویر اصلی کلیک کرده و نگهدارید و سپس به سمت پایین بکشید تا تصویر Duplicate شده ، دقیقا زیر تصویر اصلی قرار بگیرد .

اکنون بایستی تصویر دوم را برعکس کنید . بنابراین از منوی Edit زیرمنوی Transform را انتخاب کرده و از بین گزینه ها ، گزینه ی Filp Vertical را برگزینید .

حالا روی تصویر دوم کلیک کرده و وارد منوی Filter شوید . از زیر منوهای موجود ، گزینه Blur را انتخاب کنید . مقابل این منو هم زیر منویی دیگر گشوده خواهد شد که باید از بین گزینه ها ، Gaussian Blur را کلیک کنید .

در پنجره باز شده ، در قسمت Radius عدد 1.8 را انتخاب کرده و دکمه OK را بفشارید .

حالا باید با کم کردن حالت کدری تصویر ، آن را شفاف تر کنیم . پس خاصیت Opacity تصویر را به 69 درصد کاهش میدهیم .

پس از انجام مراحل بالا ، حالا باید مقداری از تصویر دوم که تصویر انعکاسی ماست را ، پاک کنیم .

برای انجام این کار ابتدا ابزار Eraser ( پاک کن ) را انتخاب کنید . از قسمت زیر نوار منوها ، گزینه Brush را پیدا کرده و روی مثلث کوچک سمت راست آن کلیک کنید تا وارد تنظیمان آن شویم .

در قسمت تنظیمات ، خاصیت Master Diameter را روی 100 پیکسل و خاصیت Hardness را روی 0 درصد تنظیم کنید .

حالا تصویر دوم را انتخاب کرده و پاک کن را از سمت راست به چپ روی نیمه پایین تصویر بکشید .

میتوانید فایل PSD این تصویر را نیز از اینجا دانلود کنید .

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. سلام .
   خوشحالم از اینکه این آموزش مورد پسندتون واقع شده .
   موفق باشید ……..

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *