متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

راهنمای جامع تنظیمات مرورگر Google Chrome

12345 (16 نظر - میانگین: 3٫50 از 5)
Loading...
85,322

اگر سؤالی درباره مرورگر گوگل کروم دارید، آن را در تالار پرسش و پاسخ گویا مطرح کرده و پاسخ خود را از نویسندگان و کاربران گویا آی تی دریافت نمایید.

soal-header

به احتمال ۹۹ درصد تا به حال نام مرورگر قدرتمند Google Chrome ( گوگل کروم ) را شنیده اید. این مرورگر همانطور که از نامش پیداست ، محصول یکی بزرگترین شرکت های کامپیوتری دنیا یعنی Google است. با وجودی که این مرورگر کمتر ۲ سال از عمرش میگذرد ولی به یکی از بهترین مرورگرهای دنیا تبدیل شده است که در تست های انجام شده ، بیشتر اوقات مقام نخست را بدست می آورد. شاید شما هم یکی از کاربران این مرورگر فوق العاده باشید، شاید هم نه! بنده هم یکی از همین افراد بودم که تعصب زیادی نسبت به فایرفاکس داشتم ، ولی با یک بار تست کردن گوگل کروم ، فایرفاکس را برای همیشه از یاد بردم .

توضیحاتی کوتاه در مورد این مرورگر :

تاریخ عرضه : این مرورگر در تاریخ ۲ سپتامبر سال ۲۰۰۸ عرضه شد .

مدیر پروژه : مدیر پروژه این مرورگر آقای لارس باک ( Lars Bak ) ، برنامه نویسی از کشور دانمارک هستند .

زبان ( های ) برنامه نویسی : این مرورگر با استفاده از دو زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس و Assembly نوشته شده است .

آخرین نسخه پایدار : ۵.۰.۳۷۵.۰ برای سیستم عامل های ویندوز لینوکس و مک ( در زمان نوشته شدن این مطلب ) .

آخرین نسخه ناپایدار : ۶.۰.۴۹۵.۰ برای سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس و مک ( در زمان نوشته شدن این مطلب ) .

سیستم عامل های پشتیبانی شده :  Windows – Linux – Mac OS X

زبان های پشتیبانی شده : ۵۰ زبان .

(توضیحات برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا است)

در این مطلب ما قصد داریم تا تمامی تنظیمات ( موارد موجود در منوی Options ) مرورگر گوگل کروم را بررسی کنیم . پس با ما همراه باشید ……..

ابتدا کروم را باز کرده و به منوی Customize ( منوی شبیه به آچار ) بروید . از بین زیر منوهای موجود گزینه Options را انتخاب کنید .

هنگامی که پنجره Google Chrome Options باز میشود ، شما با سه سربرگ مواجه میشوید که در ادامه به ترتیبی که شماره گذاری کردم ام به توضیح آنها خواهم پرداخت .

۱- Basics .

۲- Personal Stuff .

۳- Under the Hood .

******************

۱- Basics :  در این سربرگ شما میتوانید تنظیمات پایه ای کروم را انجام دهید .

 

قسمت On startup : در این قسمت میتوانید مشخص کنید که در هنگام باز شدن مرورگر چه اتفاقی رخ دهد .

Open the home page : اگر این گزینه را فعال کنید ، آدرسی وبسایتی را که به عنوان صفحه خانگی مشخص کرده اید ، باز خواهد شد .

Reopen the pages that were open last : شبیه به قابلیت Save and quite مرورگر فایرفاکس است . با انتخاب این گزینه پس از بستن مرورگر ، تمامی تب هایی که باز بوده اند ( در هنگام بسته شدن مرورگر ) ، دوباره بازیابی خواهند شد .

Open the following pages : با فعال کردن این گزینه تمامی آدرس هایی را که در لیست زیر اضافه کرده باشید ، باز خواهند شد . برای اضافه کردن آدرس بایستی دکمه Add را بفشارید . پس از فشردن این دکمه پنجره ای مانند تصویر زیر باز خواهد شد .

در اینجا دو راه برای انتخاب آدرس ها دارید :

۱- درون تکست باکسی که بالای پنجره قرار دارد آدرس را تایپ کنید .

۲- از قسمت پایین و از درون لیست آدرسی را انتخاب کنید .

در پایان دکمه Add را بفشارید .

اگر قصد داشتید آدرسی را نیز از درون لیست حذف کنید ، ابتدا آن را انتخاب کرده و سپس دکمه Remove را بفشارید .

حالا فرض کنید که چند تب را باز کرده اید . قصد دارید آنها را به لیست اضافه کنید . حال و حوصله ی تایپ کردن آدرس را نیز ندارید . در این وضعیت شما باید دکمه Use Current را بفشارید . البته با فشردن این دکمه ، تمامی آدرس های دیگر موجود در لیست حذف خواهند شد و فقط آدرس های کنونی باقی خواهند ماند .

******************

قسمت Home page : این قسمت مربوط به تنظیمات صفحه خانگی مرورگر شماست .


Use the new tab page : با انتخاب این گزینه هنگام باز شدن صفحه خانگی ، تنها یک تب جدید باز خواهد شد .

Open this page : اگر این گزینه فعال باشد ، آدرسی که در تکست باکس روبروی این گزینه است ، باز خواهد شد .

Show Home button on the toolbar : در صورت فعال بودن این گزینه دکمه Home page در Toolbar مرورگر شما ظاهر خواهد شد .

 

******************

 

قسمت Default Search : این قسمت مربوط به تنظیمات موتور جستجوی پیشفرض مرورگر شماست .

تنظیم موتور جستجوی پیشفرض : از درون لیست کشویی میتوانید موتور جستجوی پیشفرض را تعیین کنید . کروم سه جستجوگر گوگل ، یاهو و بینگ را به عنوان سه گزینه اصلی درون این لیست قرار داده است که به احتمال خیلی زیاد انتخاب شما نیز یکی از این سه مورد است .

اگر جستجوگر مورد نظر شما از بین این سه گزینه نبود ، میتوانید با کلیک کردن بروی دکمه Manage حق انتخاب بیشتری بدست آورید . پس از فشردن دکمه Manage با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد :

در قسمت بالا جستجوگرهای پیشفرض قرار دارند ( Default search engines ) و در قسمت پایین نیز ، جستجوگرهای متفرقه وجود دارند ( Other search engines ) . در تصویر بالا ۴ دکمه ( به غیر از دکمه Close ) نیز وجود دارند که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت .

Add : با کلیک بروی این دکمه میتوانید یک موتور جستجوی جدید اضافه کنید . مثلا موتور جستجوی سایت خود را اضافه کنید . در اینجا ما قصد داریم تا موتور جستجوی سایت GooyaIT را به جستجوگرهای مرورگر خود اضافه کنیم .

ابتدا وارد سایت گویا آی تی شده و از قسمت جستجوی سایت ، کلمه ای را جستجو میکنیم ( Microsoft ) . به قسمت آدرس بار مرورگر بروید . در اینجا ما باید URL مربوط به جستجوگر سایت گویا آی تی را پیدا کنیم . مانند تصویر زیر عمل کنید .

همانطور که در تصویر بالا نیز مشخص است ، شما باید تا انتهای علامت “=” را انتخاب کرده و سپس Copy کنید .

اکنون پس از زدن دکمه Add با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد .

Name : در تکست باکس روبروی این قسمت باید یک نام دلخواه تایپ کنید که من همان نام سایت یعنی Gooya IT را نوشته ام .

Keyword : در اینجا باید کلمه کلیدی را بنویسید که من به اختصار “git” را نوشته ام . کاربرد این قسمت را به زودی متوجه خواهید شد .

URL : اما مهمترین قسمت کار همینجاست . آدرسی را که قبلا کپی کرده بودید ، در اینجا Paste کنید . البته در پایان آدرس ( بعد از علامت مساوی ) باید “s%” را نیز تایپ کنید ( همان قسمتی که در تصویر بالا به رنگ آبی در آمده است ) .

در پایان کار نیز دکمه OK را بفشارید .

اکنون باید امتحان کنیم و ببینیم که جستجوگر سایت گویا آی تی به مرورگر ما اضافه شده است یا خیر ؟

یک تب جدید در کروم باز کنید و در آدرس بار مرورگر کلمه “git” را تایپ کنید . بلافاصله مشاهده خواهید کرد که در سمت راست آدرس بار ، نوشته Press Tab to search Gooya IT ظاهر خواهد شد ( این همان کاربرد قسمت Keyword است که در بالا اشاره کردم ) .

اکنون با فشردن کلید Tab آدرس بار شما تبدیل به جستجوگر سایت گویا آی تی خواهد شد و میتوانید بدون مراجعه به سایت جستجوی خود را از درون آدرس بار مرورگر انجام دهید .

Edit : با استفاده از این دکمه میتوانید جستجوگرهای موجود را ویرایش کنید .

Remove : این دکمه نیز مسئول حذف کردن موارد مورد نظر شماست .

Make Default : از این دکمه نیز برای انتصاب یک جستجوگر به عنوان جستجوگر پیشفرض استفاده کنید .

نکته : گوگل کروم به صورت اتوماتیک در هر سایتی که شما وارد میشوید ، به جستجو پرداخته و جستجوگر آن سایت را برای شما پیدا میکنید و در قسمت Other search engine قرار میدهد .

******************

قسمت Default Browser : اگر کروم را به عنوان مرورگر پیشفرض سیستم عامل قرار نداده باشید ، میتوانید با کلیک بروی دکمه Make Google chrome my default browser اینکار را انجام دهید .

******************

 

۲- سربرگ Personal Stuff : از این قسمت میتوانید به سفارشی سازی مرورگر خود بپردازید .

قسمت Sync : این قسمت مربوط به همگام سازی مرورگر و اکانت شما در سایت Google میباشد که اتفاقا قابلیت بسیار جالب و مفیدی است . این قسمت قبلا در یک مطلب در همین سایت گویا آی تی توضیح داده شده است . از اینجا میتوانید آن را مطالعه کنید .

******************

قسمت Passwords : این قسمت مربوط به تنظیمات مربوط به کلمه عبور در مرورگر شماست . از این قسمت میتوانید کلمات عبور خود مدیریت کنید . در ادامه این قسمت را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

Offer to save passwords : با انتخاب این گزینه هنگامی که در یک وبسایت کلمه عبور را وارد میکنید ، از شما پرسیده خواهد شد که قصد دارید کلمه عبور خود را ذخیره کنید ؟

اگر Save password را بفشارید ، کلمه عبور شما ذخیره خواهد شد . اما اگر Never for this site را کلیک کنید ، کلمه عبور شما که مربوط به این سایت است هرگز ذخیره نخواهد شد .

با انتخاب یکی از این دو گزینه ، در دفعات ورود بعدی دیگر سوالی از شما پرسیده نمیشود .

Never save passwords : در صورت فعال بودن این گزینه ، کلمات عبور شما به هیچ وجه ذخیره نخواهند شد .

Show saved passwords : با فشردن این دکمه میتوانید تمامی کلمات عبور خود را که در سایر وبسایت ها ذخیره کرده اید مشاهده نمایید . البته بنده هنوز دلیل این را متوجه نشده ام که چرا کروم به راحتی به هر فردی که مرورگر را باز میکند و وارد این قسمت میشود ، کلمات عبور را نشان میدهد .

در تصویر زیر شما میتوانید با انتخاب یکی از گزینه ها از لیست باکس سمت چپ و کلیک بروی دکمه Show password ، کلمه عبور مربوط به آن گزینه را بدست آورید . بعد از کلیک کردن روی دکمه Show password نام آن به Hide password تغییر خواهد کرد و قاعدتا با کلیک روی این دکمه کلمه عبور نمایش داده شده ، پنهان خواهد شد .

سربرگ دیگری نیز با نام Exceptions وجود دارد . در این سربرگ تمامی وبسایت هایی که شما اجازه ذخیره کردن کلمات عبور برای آنها را صادر نکرده اید ، لیست خواهند شد .

گزینه های Remove و Remove all نیز به ترتیب ، یک مقدار و یا تمام مقادیر موجود را حذف خواهند کرد .

******************

قسمت Form autofill : این قسمت مربوط به تنظیمات پر کننده اتوماتیک فرم هاست .

AutoFill options : با کلیک روی این دکمه به قسمت مربوط به تنظیمات پر کننده اتوماتیک فرم ها خواهید رفت . در قسمت تنظیمات مربوطه با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد :

Add address : با کلیک روی این دکمه میتوانید یک فرم را پر کرده و در شرایط لازم از آن استفاده نمایید .

Add credit card : این دکمه هم میتواند مشخصات کارت اعتباری شما را دریافت و در مواقع لازم ، خیلی سریع آن را به شما تحویل دهد تا در وقت خود صرفه جویی کنید .

Edit : این دکمه نیز برای ویرایش موارد موجود در لیست به کار خواهد رفت .

Remove : این دکمه هم که مثل همیشه مسئول پاک کردن مورد انتخاب شده است .

Enable AutoFill to fill out web form in a single click : اگر این گزینه را غیرفعال کنید ، تمامی موارد بالا نیز غیر فعال خواهند شد .

******************

قسمت Browsing Data : در این قسمت میتوانید اطلاعاتی را از سایر مرورگرهایی که قبلا روی سیستم شما نصب بوده اند ، به داخل گوگل کروم انتقال دهید .

Import data from another browser : با کلیک بروی این دکمه میتوانید عملیات انتقال اطلاعات از سایر مرورگرها را سازماندهی کنید .

From : از لیست کشویی جلوی این قسمت میتوانید مبدا اطلاعات را مشخص کنید . کروم به صورت پیشفرض سه گزینه را درون این لیست قرار داده است :

۱- مرورگر اینترنت اکسپلورر .

۲- مرورگر فایرفاکس .

۳- گوگل تولبار .

Select items to import : از این قسمت نیز میتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را علامت گذاری کرده تا شرایط برای انتقال آنها مهیا شود . این اطلاعات عبارتنداز :

۱- علاقمندی ها و بوکمارک ها .

۲- موتورهای جستجو .

۳- کلمات عبور ذخیره شده .

۴- تاریخچه گشت و گذارها در اینترنت .

در پایان دکمه Import را بفشارید .

******************

قسمت Themes : این قسمت مربوط به پوسته های مرورگر شما میشود .

Reset to default theme : اگر شما هم مثل من پوسته مرورگر خود را عوض کرده باشید ، این دکمه فعال است و میتوانید با کلیک بروی آن ، پوسته پیشفرض کروم را جایگزین پوسته فعلی کنید .

Get themes : با کلیک روی این لینک به قسمت پوسته های سایت رسمی مرورگر کروم ارجاع داده خواهید شد و میتوانید از آنجا پوسته های دلخواه خود را دریافت کنید . البته این مورد جزو تحریم های ناجوانمردانه گوگل علیه ایران قرار دارد . راههایی نیز برای دور زدن این تحریم ها وجود دارد که نیازمند کمی تحقیق در دنیای بزرگ اینترنت است .

******************

۳- سربرگ Under the Hood : در این سربرگ شما میتوانید تنظیماتی از قبیل تنظیمات خصوصی ، شبکه ای ، ترجمه ، دانلود ها ، قلم ها و محتوا و تنظیمات امنیتی را تغییر دهید .

قسمت Privacy : این قسمت مربوط به تنظیمات خصوصی مرورگر شماست .

Content settings : با کلیک بروی این دکمه میتوانید تنظیمات مربوط به موارد زیر را تغییر دهید :

۱- کوکی ها .

۲- تصاویر .

۳- جاوا اسکریپت .

۴- پلاگین ها .

۵- بالاپرها ( pop-ups ) .

۶- موقعیت مکانی .

۷- اطلاع رسانی ها .

******************

کوکی ها : کوکی ها بسته هایی از اطلاعات هستند که بین سرویس دهنده اینترنتی و مرورگر کاربر رد و بدل میشوند . “لو مونتولی” یکی از کارمندان شرکت نت اسکیپ مخترع این تکنیک است . اطلاعات بیشتر در مورد کوکی ها را میتوانید در اینجا مطالعه کنید . در ادامه تنظیمات کوکی ها در گوگل کروم را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

Allow local data to be set : با فعال کردن این گزینه شما اجازه خواهید داد که کوکی ها ذخیره شوند . کروم نیز به شما توصیه میکند که این گزینه را فعال کنید .

Ask me when site tries to set data : اگر این قسمت را فعال کنید ، هر گاه وبسایتی قصد ذخیره کوکی روی سیستم شما را داشته باشد ، کروم از شما اجازه برای ذخیره کوکی درخواست میکند .

Block sites from setting any data : با فعال کردن این قسمت مجوز ایجاد کوکی به هیچ سایتی داده نخواهد شد .

Exceptions : با فشردن این دکمه میتوانید به قسمت استثنائات اجرای کوکی ها بروید . به عنوان مثال در این قسمت یک وبسایت را از اجرای کوکی منع کنید و یا به وبسایتی دیگر اجازه اجرای کوکی ها را بدهید . اکنون به بررسی این قسمت نیز خواهیم پرداخت .

روی دکمه Exceptions کلیک کنید . با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد .

Add : این دکمه مسئول ایجاد یک استثناست . به عنوان مثال شما قصد دارید به همه وبسایت ها اجازه اجرای کوکی ها را بدید ، به جز یک وبسایت خاص ( در اینجا ما عملیات خود را روی سایت Yahoo انجام خواهیم داد ) .

روی دکمه Add کلیک کنید . با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد .

در تکست باکس اول که با عنوان Pattern مشخص شده است بایستی نام وبسایت مورد نظر را وارد کنید . البته باید به شکل خاصی این آدرس را وارد کنید که کروم متوجه این موضوع شود . شما باید آدرس را بدین شکل تایپ کنید :

[*.]www.yahoo.com

پس از تایپ کردن آدرس مورد نظر ، حالا بایستی عکس العمل مورد نظر خود را برای کروم مشخص کنید .

Allow : با اجرای کوکی ها موافقت میکند .

Ask : از شما در هنگام ایجاد کوکی توسط وبسایت مشخص شده ، سوال میپرسد .

Session only : این گزینه هم حالتی شبیه به بلاک کردن کوکی ها به وجود می آورد ( البته مطمئنا تفاوت هایی با گزینه Block دارد که متاسفانه هر چه سعی کردم ، متوجه این تفاوت نشدم . در صورتی که شما خوانندگان گرامی در مورد این گزینه اطلاعی دارید ، در قسمت نظرات بیان کنید ) .

Block : با انتخاب این گزینه تمامی کوکی ها را رد خواهید کرد .

در پایان این مراحل دکمه OK را کلیک کنید .

Edit : با زدن این دکمه میتوانید موارد موجود را ویرایش کنید .

Remove و Remove all : این دو دکمه نیز به ترتیب یک مورد و یا همه ی موارد را حذف خواهند کرد .

Block all third-party cookies without exceptions : با فعال کردن این گزینه ،  هیچ کوکی که منبع دیگری به غیر وبسایت فعلی دارد ، روی سیستم شما ذخیره نخواهد شد ( مانند کوکی هایی که سرویس Google Ads ایجاد میکند ) . برای مطالعه بیشتر در مورد کوکی های منبع متفاوت میتوانید به اینجا مراجعه کنید .

Clear cookies and other site data when I close my browser : در صورتی که این گزینه فعال باشد ، با بسته شدن مرورگر تمامی کوکی ها و دیتاهای مربوط به وبسایت ها از روی مرورگر شما پاک خواهند شد .

Show cookies and other site data : با کلیک بروی این دکمه به قسمت مربوط به نمایش کوکی ها و دیتاهای وبسایت های بازدید شده ، خواهید رفت . با تصویری مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد .

Search : این تکست باکس برای جستجوهای شماست . از این قسمت میتوانید در میان دیتاها و کوکی ها به جستجو بپردازید . مثالا با وارد کردن کلمه yahoo ، تمامی دیتاها و کوکی هایی که از سایت یاهو نشات میگیرند لیست ، خواهند شد . از قسمت پایین تر آن ، یعنی از درون لیست باکس نیز میتوانید روی هر کوکی کلیک کرده و اطلاعاتی از قبیل : نام ، محتوا ، وبسایت منبع ، مسیر ، مقصد ارسال ، تاریخ ساخت و انقضا را بدست آورید .

Remove و Remove all : به ترتیب یک یا همه موارد را پاک میکنند .

******************

تصاویر : از این قسمت میتوانید تنظیمات مربوط به نمایش و یا عدم نمایش تصاویر را اعمال کنید .

Show all images : با فعال بودن این قسمت تمامی تصاویر مربوط به هر وبسایتی نمایش داده خواهند شد .

Do not show any images : در صورت فعال بودن این قسمت نیز تصاویر مربوط به وبسایت ها نمایش داده نخواهند شد .

Exceptions : این قسمت هم مربوط به استثنائاتی میباشد که میتوانید برای هر وبسایت در نظر بگیرید . برای تعریف استثناها روش کار دقیقا مانند روش تعریف استثنا برای کوکی هاست . البته در قسمت Action فقط دو گزینه داریم :

Allow : تمامی تصاویر نمایش داده خواهند شد .

Block : هیچ تصویری نمایش داده نخواهد شد .

******************

جاوا اسکریپت : تنظیمات مربوط به جاوا اسکریپت را میتوانید از این قسمت اعمال کنید .

Allow all sites to run JavaScript : فعال بودن این قسمت به معنی تایید درخواست تمامی وبسایت برای استفاده از جاوا اسکریپت میباشد .

Do not allow any site to run JavaScript : فعال بودن این قسمت نیز مانع از اجرای جاوا اسکریپت خواهد شد .

Exceptions : مانند قسمت Exceptions موارد بالا عمل کنید .

******************

پلاگین ها : این قسمت نیز شما را قادر به تنظیم کردن موارد مربوط به پلاگین ها میکند .

Allow all sites to use plug-ins : تایید استفاده وبسایت ها از پلاگین ها توسط این قسمت امکانپذیر است .

Do not allow any site to use plug-ins : فعال بودن این قسمت به موجب رد استفاده وبسایت ها از پلاگین هاست .

Exceptions : مانند موارد بالا عمل کنید .

Disable individual plug-ins : از این قسمت میتوانید پلاگین های روی مرورگر خود را غیر فعال کنید .

******************

بالاپرها ( Pop-ups ) : این قسمت نیز برای تایید یا عدم تایید نمایش بالاپرها مورد استفاده قرار میگیرد .

Allow all sites to show pop-ups : با فعال بودن این قسمت بالاپرها اجازه نمایش دارند . کروم این حالت را توصیه نمیکند .

Do not allow any site to show pop-ups : اگر این قسمت را فعال کنید ، هیچ بالاپری را در هنگام کار کردن با وبسایت ها مشاهده نخواهید کرد . کروم فعال بودن این قسمت را توصیه میکند .

Exceptions : مانند موارد بالا عمل کنید .

******************

Location : این قسمت مربوط به تنظیمات موقعیت مکانی شماست .

Allow all sites to track my physical location : با فعال بودن این قسمت وبسایت ها میتوانند موقعیت مکانی شما را بدست بیاورند .

Ask me when a site tries to track my physical location : اگر این قسمت فعال باشد ، هنگامی که یک وبسایت قصد دارد موقعیت مکانی شما را بدست آورد ، گوگل کروم از شما درخواست اجازه میکند . گوگل کروم خود این مورد را توصیه میکند .

Do not allow any site to track my physical location : در صورت فعال بودن این گزینه ، هیچ وبسایتی نمیتواند موقعیت مکانی شما را بدست بیاورد .

Exceptions : در این قسمت شما فقط میتوانید با استفاده از دکمه های Remove و Remove all موارد مورد نظر خود را پاک کنید و مانند قسمت های بالا اجازه اضافه کردن موردی را نخواهید داشت .

******************

Notification : از این قسمت نیز میتوانید پیام های اطلاعاتی مربوط به وبسایت ها را مدیریت کنید .

Allow all sites to show desktop notifications : فعال کردن این قسمت باعث فعال شدن قابلیت نمایش پیام های اطلاعاتی مربوط به وبسایت ها بروی Desktop شما خواهد شد .

Ask me when a site wants to show desktop notifications : اگر این قسمت را فعال کنید ، هر وبسایتی که قصد نمایش پیام های اطلاعاتی بروی Desktop شما را داشته باشد ، ابتدا باید از شما اجازه بگیرد .

Do not allow any site to show desktop notifications : اگر این قسمت فعال باشد از نمایش هرگونه پیام اطلاعاتی بروی Desktop جلوگیری خواهد شد .

Exceptions : کلیه عملیاتی که در این قسمت میتوانید انجام دهید ، مانند قسمت بالا ( Locations ) میباشد .

در اینجا قسمت Content settings به پایان رسید .

 

******************

Clear browsing data : در قسمت Privacy دکمه دیگری نیز با نام Clear browsing data وجود دارد .

با فشردن این دکمه میتوانید اطلاعات ذخیره شده در حافظه مرورگر را به کلی پاک کنید . تصویر زیر را مشاهده کنید .

در پنجره بالا میتوانید مواردی را که قصد پاک کردن آنها از حافظه مرورگر را دارید ، انتخاب کنید . این موارد عبارتنداز :

۱- Clear browsing history : این قسمت تاریخچه ی گشت و گذارهای شما در اینترنت را پاکسازی خواهد کرد .

۲- Clear download history : این قسمت نیز مسئول پاک کردن تاریخچه ی دانلودهای شماست .

۳- Empty the cache : با علامت گذاری این قسمت حافظه نهان مرورگر شما پاکسازی خواهد شد .

۴- Delete cookie and other site data : مسئولیت این گزینه ، حذف کردن کوکی ها و دیتاهای به جا مانده از وبسایت هاست .

۵- Clear saved passwords : با فعال کردن این قسمت کلمات عبور ذخیره شده در حافظه مرورگر پاک خواهند شد .

۶- Clear save from data : فعال کردن این قسمت نیز به موجب پاکسازی اطلاعات ذخیره شده است .

پس از انتخاب موارد مورد نظر اکنون بایستی بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کرده تا عملیات پاکسازی با فشردن دکمه Clear browsing data آغاز شود . برای انتخاب بازه زمانی باید از بخش Clear data from this period یکی از ۵ گزینه موجود را انتخاب کنید .

این گزینه ها عبارتنداز :

۱- Last Hour : بازه زمانی یک ساعت گذشته .

۲- Last Day : بازه زمانی یک روز گذشته .

۳- Last Week : بازه زمانی یک هفته گذشته .

۴- Last 4 Week : بازه زمانی چهار هفته گذشته .

۵- Everything : کل موارد را پاک خواهند شد .

پس از انتخاب یکی از بازه های زمانی کافیست روی دکمه Clear browsing data کلیک کنید تا عملیات پاکسازی شروع شود .

******************

باز هم به قسمت Privacy باز میگردیم و این بار آخرین موارد تنظیمات مربوط به این قسمت را بررسی خواهیم کرد .

show suggestion for navigation errors : در صورتی که مشکلی در برقراری ارتباط بین کروم و اینترنت بوجود بیاید ، کروم پیشنهادی به شما خواهد داد . در صورتی که این گزینه را غیر فعال کنید ، کروم دیگر پیشنهادی به شما برای رفع مشکل ایجاد شده ، نخواهد داد .

Use a suggestion service to help complete searches and URLs typed in the address bar : اگر توجه کرده باشید از درون آدرس بار مرورگر گوگل کروم نیز میتوانید در سایت گوگل جستجو کنید ( البته این مورد بستگی به موتور جستجوی پیشفرض مرورگر دارد ) . هنگامی که یک واژه را تایپ میکنید ، علاوه بر تاریخچه ی گشت و گذار شما ، تعدادی پیشنهاد نیز از سوی گوگل دریافت خواهید کرد .

در تصویر بالا دو فلش قرمز رنگ نشان دهنده این مورد هستند . اگر این گزینه را غیر فعال کنید ،کروم دیگر پیشنهادی به شما نخواهد داد .

Use DNS pre-fetching to improve page load performance : در صورت فعال بودن این گزینه گوگل از سیستم DNS pre-fetching استفاده خواهد کرد که در سرعت بارگذاری صفحات تاثیر بسزایی خواهد داشت .

Enable phishing and malware protection : با فعال کردن این قسمت میتوانید تا حدودی جلوی حملات فیشینگ و بدافزارها را بگیرید .

Help make google chrome better by automatically sending usage statistics and crash report to google : اگر در هنگام کار مشکلی برای مرورگر شما پیش بیاید ، اطلاعات مربوط به مشکل برای کارشناسان کروم ارسال خواهد شد تا آنها بتوانند برای رفع مشکل راه حلی پیدا کنند . البته این گزینه مربوط به خود شماست و گوگل از شما درخواست میکند که برای بهتر شدن کروم ، این گزینه را فعال کنید . در صورتی که این گزینه غیر فعال باشد ، هیچ موردی ارسال نخواهد شد .

******************

قسمت Network : در این قسمت میتوانید با کلیک بروی دکمه Change proxy settings تغییراتی در تنظیمات مربوط به پروکسی خود بوجود آورید .

******************

قسمت Translate : این قسمت نیز مربوط به سیستم ترجمه مرورگر گوگل کروم میشود .

Offer to translate pages that aren’t in a language I read : در صورتی که این گزینه فعال باشد و شما وارد وبسایتی شوید ، کروم به شما پیشنهاد ترجمه صفحه را خواهد داد .

******************

قسمت Downloads : در این قسمت میتوانید تغییراتی از جمله مسیر ذخیره سازی فایل های دانلود شده و سوال کردن قبل از آغاز دانلود را اعمال کنید .

Browse : با کلیک بروی این دکمه میتوانید مسیر مشخص شده برای ذخیره دانلودها را تغییر دهید .

Ask where to save each file before downloading : اگر این گزینه را فعال کنید ، قبل از دانلود کردن هر فایلی گوگل کروم از شما درخواست اجازه میکند .

******************

قسمت Web Content : در این قسمت خواهید توانست تغییراتی در فونت ها ، زبان و Google Gears ایجاد کنید .

Change font and language settings : با کلیک بروی این دکمه میتوانید تنظیمات مربوط به فونت ها و زبان را تغییر دهید .

Change Gears settings : با کلیک بروی این دکمه نیز قادر به اعمال تغییرات در تنظیمات Google Gears خواهید بود .

******************

Security : و اما قسمت آخر که مربوط به امنیت میشود .

Manage certificates : برای مدیریت گواهینامه های امنیتی میتوانید بروی این دکمه کلیک کنید .

Use SSL 2.0 : اگر قصد استفاده از SSL 2.0 را دارید ، بایستی این گزینه را فعال کنید .

Check for server certificate revocation : اگر این گزینه را فعال کنید ، گوگل کروم بررسی خواهد کرد که آیا گواهینامه امنیتی سرور باطل شده است یا نه ؟

******************

نکته : به منظور باز گرداندن تمامی تغییرات به حالت اولیه ، شما میتوانید از دکمه Reset to default استفاده کنید .

******************

سخن آخر : در این راهنما تمام سعی بنده بر این بوده که به صورت واضح تمامی قسمت های مربوط به تنظیمات مرورگر گوگل کروم مورد بررسی قرار گیرد . اگر در جایی به قسمت های فرعی پرداخته نشده دلایلی از جمله حجیم شدن مطلب دارد که هم خواننده را نسبت به خواندن ادامه مطلب بی رغبت میکند و هم برای نویسنده ملال آور خواهد بود .

اگر سؤالی درباره مرورگر گوگل کروم دارید، آن را در تالار پرسش و پاسخ گویا مطرح کرده و پاسخ خود را از نویسندگان و کاربران گویا آی تی دریافت نمایید.

soal-header

 

البته اگر در قسمتی از مطالب اشتباهی رخ داده بود ، آن را در قسمت نظرات بیان کنید .

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
462 دیدگاه
 1. alenda می‌گوید

  داغمان را تازه کردید.

  اول توضیح دهید چگونه این مرورگر را دانلود کنیم تا رسد به تنظیماتش!؟

  تازه بعدش نمی توان آن را به روز کرد یا روی آن وصله! نصب کرد.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام دوست عزیز .
   حتما نیازی نیست از سایت اصلی کروم آن را دانلود کنید . میتوانید از سایت های بزرگی همچون Filehippo این کار را انجام دهید . لینک زیر ، لینک صفحه مربوط به دانلود آخرین نسخه های کروم است :
   لینک
   البته اگر از یک نرم افزار مخفی کننده آیپی کمک بگیرید ، احتمالا در بخش آپدیت هم موفق خواهید شد .

  2. امیر می‌گوید

   سلام.
   مشکل اصلی من گرفتن افزونه های جدیده.

   لطفا اگه نرم افزار مناسبی واسه مخفی کردن آی پی می شناسید معرفی کنید. من خودم از your freedom استفاده می کنم ولی دردسرش زیاده و زمانبر . شما چیز بهتری سراغ ندارید؟

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام امیر جون .
   واسه دریافت افزونه های کروم میتونی از برنامه رایگان Free Hide IP استفاده کنی . انشالله روابط گوگل با ایران خوب بشه و ما هم از بند این تحریم ها رها بشم .
   به امید آن روز …………
   اگه روش های دیگه ای هم خواستی با ایمیلم تماس بگیر تا بهت بگم .
   چاکرتم …………
   فعلا خداحافظ ………….

 2. Mr 18 می‌گوید

  دانلودش رو هم بذارین! لطفا!

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام دوست عزیز .
   در دومین نظر مربوط به این مطلب لینک دانلود قرار داده شده .
   موفق و پیروز باشید .

 3. حمیدخدایاری می‌گوید

  بسیارعالی است.آیادر سرعت پایین دیال آپ میتونه خوب عمل کنه وصفحات روسریعتراز دیگرمرورگرها بازکنه؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   کلا هر کدوم از دوستام که دیال آپ داشتن ، من بهشون گوگل کروم رو پیشنهاد میدادم . بعد از اینکه با کروم کار کردن همگی راضی بودن . در کل سرعت لود صفحات کروم از سایر مرورگرها بالاتره .

 4. سعید می‌گوید

  سلام
  این مرورگر خیلی سریعه اما یک سری کمبود ها داره که من نمیدونم چرا با اینکه الان نسخه (ناپایداره) ۷ اون هم منتشر شده هنوز برطرف نشدن. مثلا از نرم افزار بابیلون نمیتونیم توی این مرورگر استفاده کنیم.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   بله دوست عزیز شما درست میفرمایید . بعضی اوقات خودم هم از این رشد سریع ورژن های کروم خندم میگیره .
   در مورد مشکلات برطرف نشدش هم به نظرم حق با شماست . بعضی اوقات مشکلات نسخه قبلی در نسخه جدیدتر هم مشاهده میشه .
   ولی واقعا سرعت سرسام آورش نمیزاره اصلا به مرورگر دیگه ای حتی فکر کنم .
   ممنون که نظرتون رو بیان کردید .
   موفق و سربلند باشید .

 5. خدادادی می‌گوید

  درود و خسته نباشید
  مقاله کامل و مفیدی بود، ایشالا کاربرا رو به مرورگرای حرفه‌ای تر جذب کنیم.

  1. ITTeach می‌گوید

   ممنون دوست عزیز برای شما هم آرزوی موفقیت دارم…

  2. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   خوشحالم از اینکه این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته . من هم آرزو دارم کاربرا به سمت مرورگرهای حرفه ای و قدرتمند بیان . وقتی میبینم بعضی ها هنوز از اینترنت اکسپلورر ۶ استفاده میکنن ، دوست دارم خودم رو از طبقه هفتم بندازم پایین .

 6. علیرضا می‌گوید

  سوالم زیاد به مطلب شما ربطی نداره ها!
  ولی ممنون میشم بم جواب بدین.
  و اون اینکه در وبلاگم چگونه دکمه افزودن مطلب به شبکه های اجتماعی را بذارم؟
  بسیار ممنون

  1. مهدی فخر می‌گوید

   از اینجاها استفاده کن

   http://www.addtoany.com/
   http://sharesidebar.com/

 7. طراحی وب سایت می‌گوید

  با سلام
  ممنون از اطلاع رسانی جامعتون:)
  واقعآ عالی بود…
  موفق باشید.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   خواهش میکنم . خوشحالم از اینکه مقاله ی بنده مورد توجه شما قرار گرفت .
   موفق و سربلند باشید .

 8. ولی وقیه می‌گوید

  مقاله کامل و مفیدی بود، من ماها است که از گوگل کروم استفاده میکنم و واقعا قابل مقایسه با دیگر مرور گرها نیست ممنون

  ولی وقیه

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام دوست عزیز .
   خیلی خوشحالم که مقاله من از طرف شما دوستان مفید ارزیابی شده . از نظر خودم هم این مرورگر واقعا یه شاهکاره . البته مشکلاتی هم داره که به مرور زمان رفع میشه . ولی خداییش با این سن و سال کم خوب خودش رو جا انداخته . آمار فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر داره میاد پایین ، آمار کروم داره میره بالا .

 9. علی می‌گوید

  سلام و تشکر بابت این مطالب جامع
  من یک مشکل با این کروم دارم که با وجود کوچک بودن باعث دور ماندن من از این مرورگر شده و آن نبود دکمه ای برای show image یا reload image هستش. مرورگر فعلی من opera هستش که هنگام وبگردی دکمه cached image رو میزنم که صفحه زودتر باز بشه بعد اگر خواستم عکس مورد نظرم load بشه روش کلیک راست و بعد show image رو میزنم ولی chrome همچین امکانی ندارد. اگر میشه من رو راهنمایی کنید.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام . خواهش میکنم .
   بنده خودم هم چند روزی پیگیر این مشکل شدم ولی در نهایت دیدم که راه حلی نداره . فقط میتونید روی اون عکس راست کلیک کنید و دکمه Open image in new tab رو بزنید که در این حالت هم تصویر در یه تب جدید باز میشه .
   ولی در هر حال مرورگر بسیار توپی هست .
   موفق باشید .

 10. به توچه می‌گوید

  گوگل کروم مسخرفه چون همش جاسوسیه یک جاسوس آنلاین تو کامپیوترت

  1. علی می‌گوید

   چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــِی میگی!!!!!!!!

  2. علیرضا زارع می‌گوید

   واقعا ؟؟؟
   خوشحال میشم اسناد مبنی بر این فرمایشتون را به ما هم نشون بدید .
   موفق باشید ………

  3. nm می‌گوید

   😮
   عجـــــب!
   فقط همین ۱مشکلو نگرفته بودن که گرفتن!
   من عاشق کرومم!
   سرعتش عااالیه!

  4. محمد مهدی می‌گوید

   تا حدی موافقم؛ چون بعضی از محصولات گوگل برای جاسوسی هم استفاده شده. مثل سرویس جیمیل. البته من نمی گم جیمیل یا کروم بد هستن؛ ولی وقتی رضایت کامل نسبت به چیز ایجاد میشه که از همه لحاظ بشه بهش اطمینان کرد.

 11. Ehsan می‌گوید

  Salam.maghaleye khobi bod.man hamishe az in mororgar estefade mikonam.faghat mishe tozih bedin chetori mishe ke download ha ro ba estefade az download manager anjam dad?

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام . خوشحالم از اینکه مقاله ی بنده مورد توجه شما قرار گرفته .
   برای دانلود با دانلود منیجر ، شما دو راه دارید :
   ۱- دانلود منیجرتون با مروگر شما Match باشه . یعنی به محض اینکه روی لینک دانلود در مروگرتون کلیک کردید ، برنامه دانلود منیجر باز بشه و دانلود انجام بشه .
   ۲- لینک دانلود رو کپی کنید و سپس در دانلود منیجرتون اضافه کنید تا عملیات دانلود آغاز بشه .
   اگه از مرورگر کروم استفاده میکنید ، برنامه DAP با این مرورگر کاملا سازگاره . میتونید واسه دانلودهاتون از این دانلود منیجر عالی استفاده کنید .
   موفق باشید ……………….

  2. arvin می‌گوید

   سلام.من میخواستم بدون چطور میتونم از dap استفاده کنم برنامه را نصب کردم ولی فقط گوشه مرورگر علامت dap وجود دارد.کلیک راست که میکنم فقط گزینه save as موجود هست اثری از dap نیست.مورد دیگر اینکه من از کلیدMake Google chrome my default browser استفاده کردم ولی دیگر نمی توانم این حالت را غیر فعال کنم.لطفا من را راهنمایی فرماید. با تشکر

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   ۱- در مورد DAP باید عرض کنم که بنده برنامه DAP رو نصب کردم و به خوبی با کروم سازگاره . روی هر لینک دانلودی که کلیک میکنم سریعا DAP باز میشه و فایل رو دانلود میکنه .
   ۲- بعد از اینکه کروم رو به عنوان مروگر پیشفرض انتخاب میکنید ، امکان لغو این حالت از داخل کروم وجود نداره . شما باید به سراغ مرورگر دیگه مثل IE یا فایرفاکس ، اپرا و سافاری برید و از درون تنظیمات اونها ، مرورگر پیشفرض مورد نظرتون را جایگزین کنید .

   موفق و سربلند باشید ………..

  4. حمید می‌گوید

   سلام دوست عزیز برا اینکه مرورگر موردنظرت رو پیش فرض قرار بدی روی start ویندوز کلیک راست کن بعد properties رو انتخاب کن بعد در صفحه باز شده تیک start menu را بزنید بعد custumaize رو کلیک کن تا سربرگش باز بشه حال قسمت پایین سربرگ general جایی که نوشته Show on start menu روبرو قسمت Internet مرورگر پیش فرضتون رو میتونید انتخاب کنید
   امیدوارم درستتوضیح داده باشم.
   موفق باشی عزیز

 12. bestbist می‌گوید

  خیلی خوب بود.مرسی
  از سایت منم بازدید کنید
  http://www.bestbist.tk

 13. سعید می‌گوید

  آخه برادر من Dap چیه دیگه بابا؟ از شما بعید بود!
  تا موقعی که IDM با اون سرعت بالای دانلودش هست برای چی آدم بره از Dap با اون حجم سنگین و عدم همسان سازی با مرورگرها استفاده کنه؟ IDM با کروم هم همسان سازی میشه و گزینه گوگل کروم هم داره در بین مرورگرها. اصلا لازم به کلیک راستو این برنامه ها نیست! فقط رو لینک کلیک کن لینک رو پیدا میکنه و دانلود میکنه.
  عکس همسان سازیش رو ببین:
  http://up.iranblog.com/Files6/25cb278c90b045d8b062.JPG
  اینم لینک دانلودش همراه با کرک(نسخه فاینل رو دانلود کنید):
  http://www.softgozar.com/WebPage/SoftwareDescription.aspx?SoftwareId=7&Title=Internet-Download-Manager-5.19-Build-3-Retail-/-6.01-Build-6-Beta
  اما اینجا شما یه کلکی! زدی. عکس هایی که گذاشتی از نسخه آزمایشی کروم هست ولی اون قسمتی که مال Save پسوورد هست مال گزینه Final کروم هست. چون در نسخه بیتا و پیش نمایش پسووردها ذخیره نمیشن و فقط در نسخه فاینل هست که پسووردها ذخیره میشن. در نسخه آزمایشی اصلا گزینه save ظاهر نمیشه.
  کروم یعنی سادگی، یعنی سبکی، یعنی سرعت، یعنی خلاقیت، یعنی طراوت، یعنی امنیت و در یک کلمه یعنی مهـــــــندســـــــی …
  من بدون کروم اصلا نمیتونم وب گردی کنم.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   با عرض سلامی دوباره .
   البته من خودم از کاربرای همیشگی IDM هستم ولی بنا به دلایلی از جمله ست نبودن IDM با کروم ( ظاهرا در نسخه های جدید برطرف شده ) و در دسترس نبودن فایل کرک مجبور به استفاده از DAP شدم . البته بعضی از دوستان به فایل های کرک اطمینان ندارن ( البته حق هم دارن ) و به همین دلیل من نسخه رایگان DAP رو بهشون پیشنهاد دادم . همونطور هم که خودتون فرمودید ، IDM مجانی نیست و بازم باید به سراغ فایل های کرک و از اینجور مسائل بریم که خالی از مشکلات امنیتی هم نیستن .

   در مورد عکس ها هم باید عرض کنم که تمامی عکس ها از یک نسخه گرفته شدن و هیچ عکسی از نسخه ای متفاوت گرفته نشده .

   موفق باشید …………..

 14. سعید می‌گوید

  یه نکته دیگه هم هست. سریع ترین نسخه کروم(از لحاظ سرعت لود صفحات) نسخه Final هست. پس نسخه آزمایشی رو دانلود نکنید و خودتون رو از حداکثر سرعت محروم نکنید! طرفداران Opera هم که انقدر از سرعتش تعریف میکنن فقط یبار این نسخه کروم رو دانلود کنید تا متوجه بشید سرعت یعنی چی!
  لینک دانلود جدیدترین نسخه فاینل:
  http://www.softgozar.com/WebPage/SoftwareDescription.aspx?SoftwareId=49&Title=Google-Chrome-5.0.375.127-Final-+-6.0.472.51-Beta-+-7.0.503.0-Dev

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام دوست عزیز .
   البته نظر شما برای بنده بسیار قابل احترامه ، ولی طبق تست هایی که بنده و دوستان انجام دادیم ، سرعت لود صفحات در نسخه های آزمایشی بالاتره . مثل همین نسخه ۷ که الان خودم ازش استفاده میکنم .
   موفق باشید ……….

 15. سعید می‌گوید

  دوست عزیز من شاید تا همین ۲ هفته پیش فقط از نسخه آزمایشی استفاده می کردم و اصلا از نسخه فاینل استفاده نمی کردم. یبار گفتم برای یک بار هم که شده از نسخه فاینل استفاده کنم. استفاده که کردم الان یقین پیدا کردم که نسخه فاینل سرعتش بیشتره از نسخه آزمایشی. اصلا نسخه فاینل یک طراوت خاصی داره که باید حتما دقت کنی تا متوجه بشی. ولی بازم این تجربه شخصیه منه شاید من اشتباه کنم.
  یکی از ضعف های اساسی نسخه آزماشی همون Save نکردن پسووردها هست و یا اینکه بعضی موقع ها پایین مرورگر میاد بالا و نصف صفحه سفید میشه که فکر میکنم شما هم این مسئله رو حتما دیدی.(که البته نمیشه خرده گرفت چون اسم این نسخه روش هست)
  اما در مورد IDM :
  در مورد ست نبودن با کروم که اصلا قبول ندارم چون کاملا ست و هماهنگه شده در نسخه های جدید. اما در مورد کرک باید بگم که سایت سافت گذر سایت قابل اعتمادیه و معروف ترین سایت دانلود فارسی هست که از سراسر جهان بازدید کننده داره و اعضای زیادی هم داره که نرم افزارهاشون رو همیشه میخرن. خودشون هم رو این مسئله خیلی حساسیت دارند. یبار من یه کرک گذاشتم و گفتم که این کرک سالمه ولی نظرم رو به دلیل اطمینان نداشتن به کرکی که گذاشتم تایید نکردند. خلاصه اینکه تجربه من در استفاده از این سایت میگه که میشه بهشون اطمینان کرد. البته آنتی ویروس ها معمولا به فایل های کرک گیر میدن و تروجان تشخیص میدن(مثل آنتی ویروس خودم Avira) و در قسمت نظرات دانلود IDM در همین سایت هم درباره این مسئله توضیح داده شده، ولی واقعا IDM برنامه ایه که نمیشه ازش گذشت!

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   بازم سلام سعید جون .
   بله درسته ، البته نسخه ی آزمایشی هم مشکلاتی داره که همونطور که جنابعالی فرمودید نمیشه ازش خرده گرفت . ولی در مورد ذخیره ی پسوردها بنده هیچ مشکلی ندارم و پسوردها به راحتی ذخیره میشن .

   سایت سافت گذر هم سایت واقعا عالی هست . اما کاربرایی هم وجود دارن که به هیچ وجه حاضر به اجرای فایل های کرک نیستن . اگر هم روزی برسه که بخان فایل کرک رو اجرا کنن یادشون به جمله ی ” گربه محض رضای خدا موش نمیگیره ” میفتن و در نتیجه بازم منصرف میشن .

   در پایان باید بگم که از این جملتون واقعا خوشم اومد و بنده هم دقیقا همین نظر رو دارم :
   ” کروم یعنی سادگی، یعنی سبکی، یعنی سرعت، یعنی خلاقیت، یعنی طراوت، یعنی امنیت و در یک کلمه یعنی مهـــــــندســـــــی … ”
   به امید روزی که همه به سمت کروم بیان …………………
   موفق باشید ………

 16. سعید می‌گوید

  سلام از ماست دوست عزیز
  خواهش میکنم من واقعیت رو گفتم.
  فایرفاکس که این همه تبلیغش میشه فقط بخاطر افزونه هاش طرفدار داره. من مطمئنم اگه گوگل به ایرانی ها هم اجازه میداد که کروم و افزونه هاش رو دانلود کنند الان طرفداران کروم در ایران بسیار بیشتر از این بودند که هستند.

 17. kdbwnf می‌گوید

  سلام.
  لینک دانلود برای ما لینوکسی ها ندارید؟
  ضمنا ، آیا این مرورگر متن باز هست؟ (اگر نیست یا فقط بخشی از متن باز است باید بگویم که ترجیح می دهم فایرفاکس را داشته باشم). البته می دانید که نسخه‌ی ۴ آن خیلی مشکلات آن را حل می کند.

 18. سعید می‌گوید

  kdbwnf
  دوست عزیز
  من تنها جایی که گوگل کروم برای لینوکس رو پیدا کردم خود سایت گوگل بود. اگه میتونید آی پی تون رو تغییر بدید میتونید از اینجا دانلود کنید:
  http://www.google.com/chrome/eula.html?platform=linux&hl=en&hl=en&hl=en
  نوع سیستمتون رو انتخاب کنید دانلود میشه.

 19. سعید می‌گوید

  علیرضا جان سلام
  آقا نسخه جدید فاینل گوگل کروم دقایقی پیش منتشر شد.
  Google Chrome 6.0.472.53 Final
  اونایی که از نسخه Final استفاده میکنند میتونند از اینجا دانلود کنند:
  http://www.softexia.com/internet-tools/browsing/20-google-chrome.html
  وای خیلی ذوق کردم! حجمش تقریبا برابر با نسخه ۷ بیتا شده.
  بریم برای دانلود…

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام سعید جون .
   آقا ممنون از خبرت .
   پیش به سوی دانلود بهترین مرورگر دنیا یعنی گوگل کروم …………..
   آمدن به سمت کروم = آمدن به سوی تکنولوژی برتر ………….

 20. سعید می‌گوید

  سلام داش علیرضا
  آقا این خبر رو اگه صلاح دونستی بزار تو سایتتون:
  http://farnet.ir/?p=4749&cpage=1#comment-5031
  خبرش راجع به ورژن جدید نسخه Final کروم هست.
  ————
  یه نکته هم هست که من خیلی جاها گفتم. به نظر من تنها نقطه ضعف کروم قسمت پروکسیش هست که از قسمت پروکسی اینترنت اکسپلورر استفاده میکنه و من رو به عنوان یک طرفدار متعصب کروم آزار میده و کلاس کروم رو واقعا پایین آورده. کاش میشد این اعتراض رو یجوری به سازندگان کروم رسوند.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام سعید خان .
   منم خوندم مطلب جالبی بود . انشالله باید در مورد ورژن final یه مطلب کامل بنویسم .
   —————-
   آره واقعا این یه مشکله که خیلی منو هم ناراحت کرده .
   اصلا واسه کروم افت داره که بخاد از قسمت پروکسی مرورگر مزخرفی همچون IE استفاده کنه . ولی شاید صلاح طراحان این بوده . بالاخره هرچی باشه اونا سطح دانششون در طراحی نرم افزار بالاتر از ماها هست . ولی شک نکن گوگل خودش راه پیشرفت رو خیلی سریع طی میکنه . گرچه الان هم خیلی پیشرفته تر از همه مرورگرهاست .
   ———–
   سعید جون بازم ممنون بابت خبری که دادی .
   به تو میگن یه دوست گوگلی …………….
   موفق باشی ……….

 21. Nasir می‌گوید

  خیلی خوب بود، اما کاش راجع به نحوه تنظیمات پروکسی برای کار کردن با آنتی فیلتر ها هم مینوشتی.

 22. علی می‌گوید

  سلام!
  یه سوال دارم!؟ من نسخه ۷ گوگل کروم رو نصب کردم ولی نمیدونم چرا سایت یاهو (www.yahoo.com) و بعضی سایتا رو باز نمیکنه!!!!!!!!!!! و متن زیر رو نشون میده!!!! به نظرتون چطوری درستش کنم؟؟!! remove کردم و دوباره نصب کردم هم درست نشد!!! تو تنظیماتش جایی داره؟؟؟!
  “HTP/1.1 200 OK
  Date: Sat, 18 Sep 2010 10:03:13 GMT
  P3P: policyref=”http://info.yahoo.com/w3c/p3p.xml”, CP=”CAO DSP COR CUR ADM DEV TAI PSA PSD IVAi IVDi CONi TELo OTPi OUR DELi SAMi OTRi UNRi PUBi IND PHY ONL UNI PUR FIN COM NAV INT DEM CNT STA POL HEA PRE LOC GOV”
  Cache-Control: private
  Set-Cookie: IU=deleted; expires=Fri, 18-Sep-2009 10:03:12 GMT; path=/; domain=.yahoo.com
  Set-Cookie: PH=deleted; expires=Fri, 18-Sep-2009 10:03:12 GMT; path=/; domain=.yahoo.com
  Set-Cookie: fpps=deleted; expires=Fri, 18-Sep-2009 10:03:12 GMT; path=/; domain=www.yahoo.com
  Set-Cookie: CH=AgIWwBBmTJRIEAAnVBBGNCQQBi7eUAAQIBACGsMQBxv4EAYoWjAAH2QwADapEEYi8RBGLqdgAAZlQAE9DRBGO05gACUEIAYQUBBGLxcQRi3GEEYcrRBGGMFAACQdcAAVGyABAdIQRj0W; expires=Sun, 18-Sep-2011 10:03:13 GMT; path=/; domain=www.yahoo.com
  Set-Cookie: “

  1. اژدری می‌گوید

   گوگل کروم با بعضی سایت ها مشکل داره و نشون نمیده
   من هم چند ماهی است ار کروم استفاده می کنم و سرعتش از نظر خودم از بقیه بیشتره و مشکل زیاد داره
   مثلا یکی همین که دوستمون گفت
   یا کرش شدن مروگور و بسته شده !
   امیدوارم در ورژن های بعدی این مشکلات حل بشه

  2. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام جناب اژدری .
   تا بحال واسه من پیش نیومده که کروم سایتی رو باز نکنه . اگر امکانش هست ، لطف کنید و لینک سایت هایی رو که کروم باهاشون مشکل داره رو ، ارسال کنید .
   خوشبختانه تعداد کرش ها در نسخه جدید به حداقل رسیده . من الان از نسخه ۷ استفاده میکنم و تاحالا اصلا کرش نکرده .

   موفق و پیروز باشید ………….

  3. حمید می‌گوید

   دوست عزیزمون راست میگه با free hide ip که yahooرو باز میکنم همون متنایی که دوستعزیزمون گفت نماشی میده اما وقتی برنامه ip رو مبندم اصلا yahoo لود نمیشه چیکار کنم؟

  4. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   حالا چرا با Free Hide IP میخاید یاهو رو باز کنید ؟؟؟
   من بدون هیچ مشکلی سایت یاهو رو با گوگل کروم باز میکنم ( اگه میخاید تا اسکرین شاتش رو بزارم ) .
   شاید سیستمتون مشکلی داره ؟؟؟

   سوال دیگه ای بود در خدمتم .
   موفق باشید ………..

 23. حمیدرضا می‌گوید

  مطلب مفیدی بود ممنون
  ولی بعضی اوقات در باز کردن سایت ها وقت گیر هست
  یه ایراد دیگه ای داره
  اونم اینکه عکس رو انتخاب میکنیم ولی جایی نمیتونیم پیست کنیم
  حتماً باید لینک عکس رو کپی کنیم

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام حمید رضا جان .
   خواهش میکنم .
   البته همیشه نمیشه گفت دیر باز کردن یه سایت مربوط به مرورگر میشه . ضمن اینکه سریعترین مرورگر دنیا گوگل کرومه و سایر مرورگرها از لحاظ سرعت در رده های پایین تر از کروم قرار میگیرن . مشکل میتونه از سرور وبسایت هم باشه . مثلا برخی اوقات اگه یه وبسایت زیر فشار حملات هکرها باشه ، اون وبسایت به کندی و یا اصلا باز نمیشه .

   شما قصد دارید عکس رو کجا پیست کنید ؟

   موفق باشید ………….

 24. atan1 می‌گوید

  سلام مقاله خوبی بود دست شما درد نکنه
  می خواستم بدونم چه جور ی می شه با کروم به صورت آف لاین کار کرد اخه هر چی گشتم همچین گزینه ای پیدا نکردم
  چون برام مهم

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   خواهش میکنم .
   اما در مورد قابلیت مرور آفلاین باید عرض کنم که گوگل کروم فعلا از این قابلیت پشتیبانی نمیکنه . اگه این مورد براتون خیلی مهمه میتونید از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید .

   موفق و سربلند باشید ………….

 25. مجید می‌گوید

  سلام
  اقای علی رضا زارعی چرا حرف الکی می زنید این کروم ۷ نسخه نهایی اش سایت یاهو را نمی تواند باز کند شما می گویید می شود باز اصلا یاهو را باز نمی کند یکسری کد مخرب می دهد یاهو باز نمی شود اگه جنابعالی راه حل می دادید ان موقع می فهمیدیم باز می شود گوگل کروم توی باز کردن سایت یاهو وفارسی مشکل داردمخصوصا یاهو

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   دوست عزیز ، مجید جان من که مشکلی با سایت یاهو ندارم . از طریق همه ورژن های گوگل کروم هم امتحان کردم و عین آب خوردن ، سایت یاهو رو باز میکرد . ظاهرا بعضی از دوستان دیگه هم این مشکل رو دارن ولی باور بفرمایید نمیدونم مشکلشون واسه چیه . اینم یه اسکرین شات که نشون میده سایت یاهو به سادگی باز میشه و هیچ مشکلی نداره .
   البته چون الان ورژن ۸ رو داشتم با این ورژن امتحان کردم . ولی باور کنید ورژن های قبلی هم بدون هیچ مشکلی سایت یاهو رو باز میکردن .
   موفق باشید …………..

  2. مجید می‌گوید

   راه حلش چیست

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   شاید مشکل از کوکی ها باشه . طبق آموزشی که در قسمت کوکی ها گذاشتم ، کوکی های مربوط به سایت یاهو رو پاک کنید ، شاید مشکلتون حل بشه .

   موفق باشی …………

 26. مجید می‌گوید

  سلام
  میشه بفرمایید کجا ارسال کنیم از چه طریق باسایت یاهو مشکل دارد

 27. مجید می‌گوید

  نسخه ۷ نهایی ان هم با یاهو همین مشکل را دارد
  “HTP/1.1 200 OK
  Date: Sat, 18 Sep 2010 10:03:13 GMT
  P3P: policyref=”http://info.yahoo.com/w3c/p3p.xml”, CP=”CAO DSP COR CUR ADM DEV TAI PSA PSD IVAi IVDi CONi TELo OTPi OUR DELi SAMi OTRi UNRi PUBi IND PHY ONL UNI PUR FIN COM NAV INT DEM CNT STA POL HEA PRE LOC GOV”
  Cache-Control: private
  Set-Cookie: IU=deleted; expires=Fri, 18-Sep-2009 10:03:12 GMT; path=/; domain=.yahoo.com
  Set-Cookie: PH=deleted; expires=Fri, 18-Sep-2009 10:03:12 GMT; path=/; domain=.yahoo.com
  Set-Cookie: fpps=deleted; expires=Fri, 18-Sep-2009 10:03:12 GMT; path=/; domain=www.yahoo.com
  Set-Cookie: CH=AgIWwBBmTJRIEAAnVBBGNCQQBi7eUAAQIBACGsMQBxv4EAYoWjAAH2QwADapEEYi8RBGLqdgAAZlQAE9DRBGO05gACUEIAYQUBBGLxcQRi3GEEYcrRBGGMFAACQdcAAVGyABAdIQRj0W; expires=Sun, 18-Sep-2011 10:03:13 GMT; path=/; domain=www.yahoo.com
  Set-Cookie

 28. مجید می‌گوید

  سلام
  اولا کروم ۷ فارسی است زانش هم فارسی است منوهایش فارسی است یاهو را باز نمی کند

 29. مجید می‌گوید

  سلام
  اقای علی رضا زارعی اولا کروم ۷ فارسی است زبانش هم فارسی است منوهایش فارسی است یاهو را باز نمی کند

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام مجید جان .
   خب عزیزم یعنی چی منوهاش فارسیه ؟ چه ربطی داره ؟
   کروم خیلی از زبون ها رو پشتیبانی میکنه . من منوهاش رو انگلیسی کردم .

 30. مجید می‌گوید

  سلام
  اقای علی رضا زارعی اولا کروم ۷ فارسی است زبانش هم فارسی است منوهایش فارسی است یاهو را باز نمی کند من از شما راه حل خواستم نه اینکه یک تصویر برایم بگذارید

 31. پوریا می‌گوید

  سلام .آقا ممنون. اما من ازش راضی نیستم!!! هر موقع خواستم صفحه یاهو رو باز کنم نشده و ارور داده و یه فایل که نمی دونم چیه در پایین برای دانلود باز میشه!!!!
  و با ۴Shared هم مشکل داره و اصلا بازش نمیکنه . مشکل از چیست؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام پوریا جون .
   خواهش میکنم .
   این مشکل رو دوستان دیگه ای به غیر شما هم داشتن و خودم هم دلیلش رو هنوز پیدا نکردم که چیه . البته من خودم با هیچ کدوم از این دوتا سایتی که شما فرمودی ( یاهو و ۴shared ) مشکلی ندارم و خیلی راحت بازشون میکنم . اگه دوست داشته داشتی بگو تا اسکرین شاتش رو هم بزارم .
   اگه جوابی پیدا کردم ، حتما میزارم .
   موفق باشی ……..

 32. مجید می‌گوید

  سلام
  کروم بدرد نمی خورد جدیدا اعلام شده بیشترین اسیب پذیری را دارد سایت یاهو را نمی تواند باز کند
  کروم مروگر خوبی نیست جدیدا اسنادی شرکت مهندسی شبکه گستر در این گزارش سالیانه که توسط موسسه بیت‌ناین (Bit9)منتشر شده است بیشترین آسیب پذیری را کروم بخود اخنصاص داده است در باز کردن سایت یاهو مشکل دارد کرش می کند امنیتی مرورگر روباز است ۷۶ آسیب پذیری گزارش شده است
  فرمائید اینم از مرورگر محبوبتون!
  مرورگر کروم در صدر جدول «آسیب‌پذیرترین نرم‌افزارها» قرار گرفت! + جدول کامل
  http://farnet.ir/?p=6185
  در بین مرورگرها Opera کمترین آسیب پذیری امنیتی رو داشته.
  مرورگر کروم در صدر جدول «آسیب‌پذیرترین نرم‌افزارها» قرار گرفت! + جدول کامل
  گزارش فارنت بر اساس آخرین آمار منتشر شده در خصوص آسیب‌پذیری نرم‌افزارهای مختلف از لحاظ امنیتی مرورگر کروم شرکت گوگل در صدر نرم‌افزارهای آسیب‌پذیر قرار گرفته است.

  بر اساس این آمار که در مدت زمان ۱۰ ماه گذشته جمع‌آوری شده است از تعداد حفره های امنیتی کشف و ترمیم شده در انواع نرم افزارهای کاربردی رایج در جهان، مرورگر Google Chrome با ۷۶ حفره امنیتی گزارش شده در صدر جدول “آسیب پذیرترین نرم افزارها” قرار گرفته است.
  به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی شبکه گستر در این گزارش سالیانه که توسط موسسه بیت‌ناین (Bit9) گردآوری شده پس از مرورگر کروم گوگل، مرورگر Apple Safari با ۶۰ حفره امنیتی در جایگاه دوم است و وفایرفوکس با ۵۲ آسیب پذیری در جایگاه پنجم است جالب‌تر این است که از محصولات بی‌شمار مایکروسافت، تنها نرم‌افزار Office با ۵۷ حفره در مقام سوم و مرورگر IE با ۳۲ حفره امنیتی در مقام هشتم ا
  خیلی جالبه
  با اینکه خودم از اپرا استفاده می کنم ولی اینجوری دیگه فکر نمیکردم!
  باز بگین کروم امنیت داره
  البته قابل توجه دوستان
  اپرا مشترکاً با quick time دوازدهم شد با ۶ حفره !
  بازم دم اپرا گرم

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   مجید جون یه متن رو برداشتی همین طور کپی پیست زدی و اومدی پایین .
   خودت یه نگاه به کامنتت بنداز ببین چند بار داخلش گفتی کروم آسیب پذیره . یه بار هم بگی متوجه میشیم .
   قابل توجه تون عرض کنم که سال ۲۰۰۹ این مقام فعلی کروم ، در اختیار فایرفاکس بود .
   بعدشم شما مرورگر اپرا رو با آمار کاربران کمتر از ۲ درصد با گوگل کروم که الان آمارش بالای ۱۳ درصد هست مقایسه نکن .
   معلومه که هکرها میان وقتشون رو روی مرورگری میزارن که آمار کاربراش بیشتره . مخصوصا اونایی که به سرعت محبوبتشون داره بیشتر هم میشه .
   اپرا مرورگر خوبیه ، ولی شما بگین چرا با وجودی که عمرش از کروم خیلی بیشتره ، نتونسته هنوز خودش رو بالا بکشه و هنوز داره واسه ۱ درصد زیادتر دست و پا میزنه ؟؟؟ 😀

 33. reza می‌گوید

  دمت گرم!کلی حال کردم، خیلی خوب بود و نیازمو برطرف کرد!

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   خواهش میکنم رضا جون .
   لطف داری ………..
   موفق باشی …………..

  2. مجید می‌گوید

   سلام
   اقای علی رضا زارع خوشبختانه نسخه Google Chrome 8.0.552.215 Stable تا یک حدود هایی مشکلات کرش واینها را حل کرده است سایت یاهو هم راحت باز می کند نسخه ۸ انصافا شرکت گوگل نقاط ضعفش را تا یک مقدار زیادی برطرف کرده است ضعف امنیتی هم ندارد با سایت یاهو هم دیگه مشکل ندارد مشکل نسخه ۷ را ندارد افزونه های امنیتی کروم را بهمان معرفی کن کدام برای ضفحات وب مناسب است

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   بله نسخه ۷ یه خورده مشکل داشت . همون مشکل کرش کردن . البته من در هیچکدوم از نسخ کروم با سایت هایی مثل یاهو و ۴shared مشکلی نداشتم ولی ظاهرا بعضی از دوستان در باز کردن این سایتها واسشون مشکل پیش اومده بود .
   همونطور که شما فرمودید پیشرفت زیادی کرده و من امیدوارم که در نسخه های بعدی مثل همین الانش پرسرعت و پرقدرت باشه .

   موفق باشید …………….

 34. مجید می‌گوید

  افزونه های چک کننده صفحات وب وآنتی فشینگ وچک کننده ایمیل اسکنینگ را هم فایروفکس وهم کروم را بما معرفی کن

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام مجید جون .
   باشه . یه مقاله در این مورد مینویسم .
   البته اگه داخل گویا آی تی کلمه ” افزونه های کروم ” رو سرچ کنید ، مقالاتی از بنده و جناب محمدرضا ارجمندی رو پیدا میکنید که داخل اونا در مورد افزونه های کروم توضیح داده شده . و البته از همون جا هم میتونید بدون هیچ مشکلی افزونه ها رو از گویا آی تی دریافت کنید .
   اگه پیداشون نکردید ، بگید تا لینکش رو بزارم .
   موفق باشی …………..

  2. مجید می‌گوید

   سلام
   اقای علی رضا زارع این افزونه wot چطور افزونه ای است ایا توصیه می کنید به استفاده از ان
   ضمنا چرا در وبلاگت راجب آنتی ویرس های رایگان مثل اوست -آویرا -ای وی جی مطلب نمی نویسی

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام مجید جون .
   افزونه wot افزونه واقعا خوبیه که به شدت توصیه میشه که ازش استفاده کنید . نه تنها در کروم ، بلکه در همه مرورگرها . این افزونه بر اساس آرا کاربران درصد مفید یا مضر بودن وبسایت مورد نظر رو مشخص میکنه . یکی از خوبی های دیگه ای هم که داره ، در نتایج جستجوی گوگل هم ظاهر میشه . کنار هر لینک با آیکون خودش میزان قابل اعتماد بودن اون لینک رو به شما نشون میده .
   در مورد وبلاگ هم باید بگم که به دلیل وقت کمی که دارم ، نمیتونم مطلب های بزرگ منتشر کنم . شما به بزرگی خودتون ببخشید . انشالله اگه وقت شد ، حتما در مورد این آنتی ویروس ها مینویسم .

   موفق باشی مجید جون ………….

  4. Itteach می‌گوید

   سلام علیرضا جان میشه افزونه Wot رو معرفی کنی؟ و نحوه کاراییش رو لینک دانلودش رو هم همینطور
   چون باید افزونه جالبی باشه
   ممنونت میشم عزیز جان

  5. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام حسین آقا .
   چشم . حتما یه مطلب در مورد این افزونه + لینک دانلودش واسه کروم ( خدا گوگل رو ذلیل کنه 😀 ) رو میزارم .
   موفق باشید ………….

 35. مجید می‌گوید

  سلام
  نظرت راجب افزونه های بعدی چیه مثل no scripte و یا مک افی ساید وار و adblock
  راجب ضد ویروس ها اقای علی رضا زارع من خودم از ضد ویروس رایگان اوست ۵.۰.۶۷۷ استفاده می کنم خیلی هم راضی ام در کنار فایروال کومودو کلا برای کاربران خانگی نسخه های رایگان آنتی ویروس ها مثل اوست -آویرا -ای وی جی خیلی بهتر از محصولات مزخرفی وپولی مثل نود۳۲ -کسپراسکی است

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   no script و adblock رو امتحان کردم و واقعا خیلی خوبن . این دو افزونه هم امنیت رو بالاتر میبرن و هم باعث میشن که این تبلیغات مزخرف کمتر دیده بشن ( adblock ) .
   من هم تعریف اوست رو زیاد شنیدم و ظاهرا آنتی ویروس خیلی خوبی هم هست . منم مثل شما از آنتی ویروس ها پولی خوشم نمیاد و معتقدم که فقط یه اسمی واسه خودشون دست و پا کردن . در صورتی که آنتی ویروس های مجانی واقعا بهتر هستن .

 36. مجید می‌گوید

  سلام
  نتایج تست دوم هوش مصنوعی در ماه نوامبر موسسه معتبر av-compertives و ویروس بولتون منتشر شد سایت تاپ لینک دوستی که گذاشته معتبر نیست براساس تبلیغات پولی رده بندی می کند اما این ۲ موسسه av-comperives و ویروس بولتون نتایجشان معتبر وبی طرفانه است
  وب سایت AV-Comparatives که در زمینه انتشار نتایج تستهای مقایسه ای آنتی ویروسها فعال می باشد نتایج تست مقایسه آنتی ویروس ها براساس تست Retrospective/Proactive که می توان گفت هوش مصنوعی می باشد منتشر نمود .
  در این تست آنتی ویروس های شرکتهای جی دیتا – پاندا و آویرا به ترتیب موفق به کسب بالاترین رتبه شدند .
  Proactive AV-Compertives November year 2010

  ۱-Gdate 62%
  ۲-Panda 61%
  ۳-Avira, Kaspersky 59%
  ۴- Trustport,Sophos 58%
  ۵-Eset Nod32, F-Secure 56%
  ۶-Bitdefender ,escan 54%
  ۷-Microsoft 52%
  ۸-Symantice 51%
  ۹-k7 50%
  ۱۰-AVAST 43%
  ۱۱-PC tools 37%

  انتی ویروس های AVG و Kingsoft وMcafee و Norman و trend micro انقدر میزان هوش مصنوعی زیر ۱۰ درصد بود دیگه قرار داده نشد بدلیل اینکه اصلا نتوانستند قبولی شرکت در این آزمون را کسب کنند هوش مصنوعی شان زیر حد نصاب لازم بود خیلی ضعیف بود گذاشته نشد آنتی ویروس های کسپراسکی -پاندا -تروست پورت -k7 – اوست -پی سی تولز با اینکه رتبه اورددند اما امار اشتباهتشان فالس انها بالای ۱۵ تا بود از تاییدیه ۳ ستاره گوهینامه Advanced*** محروم شدند اول جی دتا دوم آویرا سوم سوپس -نود۳۲ کسب نمودند
  نتایج تست آنتی ویروسها مربوط به ماه پایانی ۲۰۱۰ را منتشر نمود .

  VB100 ویروس بولتون مقرش در کانادا است نتایج تست آنتی ویروسها مربوط به ماه پایانی ۲۰۱۰ را منتشر نمود .

  وب سایت ویروس بولیتن که نشان VB100 را بعد از انجام تستهای مقایسه ای به شرکتهای عرضه کننده آنتی ویروس اهدا می کند ، نتایج تست انتی ویروسها مربوط به ماه پایانی ( دسامبر ) ۲۰۱۰ را منتشر نمود .

  در این ماه در تست Proactive Detection آنتی ویروس Avira Free – ZeoBit و Microsafe موفق به کسب بالاترین رفته و در تست Reactive detection نیز آنتی ویروسهای TrustPort و G-Data موفق به کسب بالاترین نشان شدند .

  این تست بر روی ویندوز ۷ انجام پذیرفته است و متاسفانه نام محصولی که از برخی شرکتها شرکت نموده اند را درج نکرده است .

  1. مهدی فخر می‌گوید

   چه ربطی داشت؟

 37. طراحی سایت می‌گوید

  آخه چه اسراریه وقتی اجازه نمیدن ما ازش استفاده کنیم (تحریم)
  ایراد نداره ارزونی خودشون ما با همون اپرا و فایرفاکس حال میکنیم

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   حالا کی اسرار کرده شما از کروم استفاده کنید ؟؟؟
   شما با همون اپرا و فایرفاکس حال کنید .
   موفق باشید ……

 38. حسین می‌گوید

  سلام
  چرا گوگل کروم سایت یاهو رو باز نمیکنه
  من گوگل کروم از سایت Filehippo

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   نمیدونم چرا بعضی از دوستان همچین مشکلی رو دارن ؟؟؟
   البته خودم یک بار هم با این مشکل مواجه نشدم .

 39. حسین می‌گوید

  سلام
  من الان دو ورزه که وقتی با گوگل کروم میرم سایت یاهو این فایل رو شروع میکنه به دانلود کردن.
  فایل رو میزارم بببینید.
  http://up.iranblog.com/images/bei1uyeh0gdphunxh75.rar

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   واسه من همچین چیزی دانلود نمیشه .
   در هر صورت اگه تونستم جوابی واسه این مشکل شما پیدا کنم ، حتما خبرتون میکنم .
   موفق باشید ………..

 40. حسین می‌گوید

  سلام
  من الان دو روزه که وقتی با گوگل کروم میرم سایت یاهو این فایل رو شروع میکنه به دانلود کردن.
  فایل رو میزارم بببینید.
  http://up.iranblog.com/images/bei1uyeh0gdphunxh75.rar

 41. سپهر می‌گوید

  با سلام.مدتی است وقتی که می خواهم وارد سایتهایی که اول آنها با https شروع می شود بشوم گوگل کروم وارد نمیشود وپیغام cannot…………. را میدهد…..آیا برای حل این مشکل تنظیمات خاصی نیاز است؟
  مثلا” وارد yahoo که میشوم زمانی که می خواهم وارد صفحه ی وارد کردن ایمیل بشوم این مسئله پیش می آید..
  با سپاس

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام سپهر جان .
   والا تنظیمات خاصی فکر نکنم داشته باشه و واسه من تاحالا این مشکل پیش نیومده .
   حالا یه تحقیقی میکنم ، اگه نتیجه ای بدست آوردم ، حتما خبرتون میکنم .

   موفق باشی ………..

 42. farzin می‌گوید

  karet ali bood khasteh nabashi az in tozihate morede estefadeh shoma dooste aziz

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام فرزین جون .
   چاکرتم ، لطف داری شما .

   موفق باشی رفیق …………..

 43. abbas می‌گوید

  man google chrome ro az khode google dl kardam …..aya mishe azash baraye tarjome be zaban farsi astefade kard?

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   من دقیقا متوجه منظورتون نشدم .
   گوگل کروم که مرورگره . به منظور ترجمه شما میتونید از google translator استفاده کنید .
   حالا اگه من اشتباه میکنم و منظور شما چیزی دیگه ای بوده ، پس لطفا بیشتر توضیح بدید .

   موفق باشید …………..

 44. حمید می‌گوید

  عزیزم من عاشق سرعت کروم هستم اما از یه چیزیش رنج میبرم من دانشجو هستم اما با این مرورگر نمیتونم با سایت دانشگاه کار کنم مثلا در قسمت امور آموزشی که موس رو یبری باید یه لیست کشویی باز بشه و دیگر گزینه هارو نشون بده مثل اینترنت اکسپلور اما متسفانه نشون نمیده نمیدونم چرا اینطوره فلش پلیر که نصب هست گفتم شاید جاوا باشه اونم نصب کردم نشد لطفا راهنمایی کنید
  مرسی .

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام حمید جون .
   متاسفانه این معضلی هست که همه سایتای دانشگاهی ( و کلا نهادهای دولتی ) دارن . یعنی عزیزانی که این سایتا رو طراحی میکنن ، هنوز فکر میکنن یه مرورگر تو دنیا هست و اونم اینترنت اکسپلورره . بعضیاشون هم میدونن مرورگرای دیگه ای هم هستن ، ولی به دلیل خسیس بازی در آوردن سفارش دهنده ، دیگه سایت رو سازگار با مرورگرهای دیگه طراحی نمیکنن و به همین دلایل دوست عزیزی مثل شما نمیتونه از یه مرورگر قدرتمند مثل کروم در سایت دانشگاهش استفاده کنه .

 45. سعید می‌گوید

  سلام

  با تشکر از مطلب خیلی خوبتون

  من تازه مروگر کروم رو نصب کردم و خیلی ازش راضیم مخصوصا از سرعتش

  فقط تنها مشکلی که داره و من نتونتستم حل کنمش اینه که جاوا اسکریپت توش فعال نیست !!!

  ولی وقتی تو تنظیماتش میرم نوشته فعاله ولی وقتی میرم تو یه سایتی مثل فیس بوک همون اول اخطار میده که جاوا اسکریپت شما فعال نیست

  تو بعضی از سایت ها هم که ویدئو رو نمایش میدن در اونا اخطار میده که فلش پلیر هم رو مروگر شما نصب نیست

  ولی وقتی تو تنظیمات کروم میرم میبینم هم فلش پلیر و هم جاوا اسکریپت فعاله

  در ضمن رو کامپیوتر من هم فلش پلیر ۱۰ و برنامه جاوا نصب هست !!

  میشه به سوالم جواب بدید ؟؟ خیلی نیاز دارم !!!!

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام سعید جان .
   خواهش میکنم .

   ۱- در مورد جاوا اسکریپت :
   ببین سعید جان ممکنه به عنوان مثال فیس بوک در لیست exception های قسمت جاوا اسکریپت وجود داشته باشه . اگه اینطور باشه واسه همه سایتا جاوا اسکریپت فعاله ، به غیر از اونایی که در لیست exception های باشن . این یه موردش بود .
   مورد بعدی که میتونه مانع از اجرای جاوا اسکریپت بشه ، افزونه هایی هستن که به منظور امنیت بیشتر کاربر ، جاوا اسکریپت رو غیر فعال میکنن که معروفترینش No Script هستش . یه بررسی بکنید ببینید این افزونه روی کروم نصب نشده باشه .

   ۲- در مورد فلش هم ممکنه که افزونه های فلش بلاکر روی کروم نصب شده باشن . این افزونه ها مانع از نمایش هرگونه فلشی رو در صفحه وبسایت ها میشه . معروفترینش هم Flash Blocker هست . این رو هم بررسی کنید و ببینید روی کروم نصب نشده باشه .

   موفق باشی ………

 46. سعید می‌گوید

  سلام

  ممنون از اینکه جواب سوالمو دادید

  رفتم چک کردم هیچکدوم غیر فعال نیستن هم فلش پلیر و هم جاوا !! (تو سایت ادوبی هم رفتم گفت جاوا نصب نیست )

  اینم عکس تنظیمات کروم :

  http://www.bahalbax1.com/image/images/32br5ezdvwmtsytzypp.jpg

  هیچکدوم هم تو لیست موارد استثنا در نشون دادن جاوا و فلش پلیر نیستن !

  راستی برای حل این مشکل رفتم فایر فاکس ۳ و اپرا ۱۱ و اینترنت اکسپلور ۸ رو نصب کردم …

  تو همشون همین مشکل بود و جاوا و فلش پلیر نمایش داده نمیشه !!

  در حالی که هم جاوا ۶ رو کامپیوترم نصبه و هم فلش پلیر ۱۰

  خودم من موندم گیر کارش چیه !! 😀

  میگم نکنه مشکل کلا از کامپیوتره ؟؟

 47. mohsen می‌گوید

  با سلام وتریک سال نوبه اقای زارع با توجه به اهمیت فعال شدن sll و https ایا افزونه ای هست که اتوماتیک این کارو انجام بده یا باید دستی وارد کنیم ؟ با تشکر

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام بر محسن عزیز .
   بله ، تا اون جایی که خاطرم هست افرونه ای واسه کروم بود که این کار رو اتوماتیک انجام میداد . اما متاسفانه اسمش یادم نیست . ولی براتون سرچ میکنم و در سریعترین زمان ممکن توی یه هاست دیگه آپلود میکنم تا بتونید بدون مشکل تحریم ازش استفاده کنید .

   موفق و موید باشی محسن جان …………

 48. alireza می‌گوید

  ممنون اززحمتتون

 49. ساحل می‌گوید

  تو تنظیمات تو سر برگ دوم گزینهreset to default themeفعال نیست و تو سر برگ دوم اون دو گزینهcontent settings وclear browsing data نیست به جاش اینchange proxy setting چی کار کنم مرورگرم نسخه ۴

 50. یوسف می‌گوید

  سلام
  من احتیاج به یه راهنمایی دارم
  توی اینترنت اکسپلورهfavorites در داخل Documents and Settings ذخیره میشد و هر وقت که احتیاج به نصب ویندوز بود ابتدا پوشهfavorites رو جای دیگه کپی می کردم و بعد از نصب ویندوز دوباره به سر جای اولش بر می گردوندم.اینجوری دیگه احتیاجی نبود که هر بار کل آدرس ها رو دوباره وارد favorites کنم
  اما توی گوگل کروم هرچی گشتم نتونستم محلی رو کهBookmark ذخیره میشه رو پیدا کنم تا بتونم یه backup ازش بگیرم.اگه ممکنه منو راهنمایی کن که بتونم محلBookmark رو توی ویندوز پیدا کنم
  با تشکر.yousef_abadan@yahoo.com

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام یوسف جان .
   کروم خیلی کار شما رو راحت تر میکنه . به شکلی که حتی خودتون فکرش رو هم نمیکنید . شما بوکمارک های کروم رو حتی احتیاجی ندارین که ذخیره کنین . البته به شرطی که این مطلب رو بخونین .
   روش دستی بکاپ گیری از بوکمارک ها هم واسه کروم وجود داره که اگه خواستید بگید تا من بنده واستون توضیح بدم . ولی مطمئنم با خوندن مطلبی که لینکشو بهتون دادم ، دیگه قید بکاپ گیری به روش دستی رو میزنن .

   موفق باشی ………..

 51. یوسف می‌گوید

  دستت درد نکنه علیرضا جان.فکر نمی کردم به این سرعت جوابمو بدی و مشکلم حل بشه
  بازم ممنون

 52. نوید می‌گوید

  سلام، ultra surf را میشه روی کروم نصب کرد؟ چه طور از ultra surf روی کروم استفاده کنم؟

 53. عليرضا شیری می‌گوید

  نصب کردنی نیست.
  شما اول اولترا سرف رو اجرا کنید و بعد برید تو بخش تنظیمات گوگل کروم. در بخش تنظیمات Under the Hood رو باز کنید و گزینه ی change proxy setting را باز کنید. گزینه ی LAN setting رو بزنید و شماره پورت و آدرس رو وارد کنید. تا جایی که یادم هست پورتش ۹۶۶۶ و آدرس هم ۱۲۷.۰.۰.۱ هستش. ضمنا میشه تیک گزینه ی Auto Detect setting رو بزارید تا مثل مال من خودش این دو تا عدد را پیدا کنه و وارد بکنه.
  اگه اتوماتیکش کار نکرد یه سری افزونه هست برای این جوز کارها که الان اسمشون رو یادم نمیاد ولی تو گوگل سرچ کنید پیدا میشه. یا یه کلیک میشه چند جور پراکسی رو عوض کرد. افزونه ی خوبی واسه این کاره مخصوصا اگه از چند تا فیل.تر شکن استفاده کنید.

 54. امیری می‌گوید

  سلام
  چه جوری تاریخچه سیسنم مک رو پاک کنم، یعنی جاهایی که تو نت رفنم.
  مرسی

 55. amirmansuor می‌گوید

  وافعا عالی بود . آموزشی فوق العاده کاربردی و جامع . متشکرم از زحمتتان

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام امیرمنصور عزیز .
   خواهش میکنم . نظر لطفته .
   موفق باشی عزیزم ……….

 56. محمد می‌گوید

  سلام و تشکر از مطالب مفیدتون لطفا توضیح بدید چطوری می شه ازfreedom در کروم استفاده کرد ممنون

 57. رامین می‌گوید

  سلام .چند وقتی هست که وقتی یاهو یا فایس بوک باز می کنم ارور زیر میده، باید چیکار کنم؟
  HTP/1.1 200 OK
  Date: Tue, 09 Aug 2011 11:21:17 GMT
  P3P: policyref=”http://info.yahoo.com/w3c/p3p.xml”, CP=”CAO DSP COR CUR ADM DEV TAI PSA PSD IVAi IVDi CONi TELo OTPi OUR DELi SAMi OTRi UNRi PUBi IND PHY ONL UNI PUR FIN COM NAV INT DEM CNT STA POL HEA PRE LOC GOV”
  Cache-Control: private
  Set-Cookie: IU=deleted; expires=Mon, 09-Aug-2010 11:21:16 GMT; path=/; domain=.yahoo.com
  Set-Cookie: PH=deleted; expires=Mon, 09-Aug-2010 11:21:16 GMT; path=/; domain=.yahoo.com
  Set-Cookie: fpc=d=EvwQzVFXN1aYjFF507JJv8Iq.ukGqvZjMBIBnnPvvW7FrhvnZkT87ddV89yZuKdMlvAE1LuXk7G4iqzswmQGJVtLUHBFwJxXZD3yIAJaNOWRh48w_524hnXLHKnwNNjytuQAivZa53Ao0pbp8pjHkZg.R0_r1iGbBu2vO_BHgAe3SCnFypnfDvojmG08bSvlAeaPva0-&v=2; expires=Wed, 08-Aug-2012 11:21:17 GMT; path=/; domain=en-maktoob.yahoo.com
  Set-Cookie: fpms=p_30345347=%7B%22loc%22%3A%7B%22id%22%3A1940330%2C%22city%22%3A%22Abu+Dhabi%22%2C%22state%22%3A%22%22%2C%22country%22%3A%22UAE%22%7D%7D; expires=Wed, 08-Aug-2012 11:21:17 GMT; path=/; domain=en-maktoob.yahoo.com
  Set-Cookie:
  …………….
  همینطور ادامه داره

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   ورژن کرومتون چنده ؟

 58. مبین فرجی می‌گوید

  گوگل کروم من فارسی نمی شود

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام مبین جان .
   از منوی آچار وارد گزینه Options بشید . حالا سه قسمت وجود داره که باید under the hood رو انتخاب کنید . در قسمت سمت راست و در بخش web content روی دکمه Language and spell checker settings کلیک کنید . یه پنجره باز میشه م از قسمت پایینش باید دکمه Add رو بزنید . حالا از لیستی که ظاهر میشه ، گزینه Persian رو انتخاب کنید . کروم رو یه بار ببندین و باز کنید تا تغییرات اعمال بشه .

   موفق باشید ……….

 59. امین می‌گوید

  با سلام خدمت شما
  چرا در کروم بعضی از سایت ها تعدادی از عکس لود نمی شود.
  در صورتی که همان سایت را با فایر فاکس باز کنیم عکس ها لود میشود.
  با تشکر

 60. شانلي می‌گوید

  سلام
  قبل از هرچیزی از توضیحات فوق مفیدتون تشکر میکنم اما یه سوالی داشتم
  من قبلا theme نصب کردم در واقع “اد تو کروم” کردم و بعد هم theme دیفالت ِ کروم رو نصب کردم. الان میخوام تم قبلی رو نصب کنم منتها نمیدونم دقیقا” کجای کروم سیو شده..! ینی تو صحه ی تم نوشته که “تم به کرروم افزوده شده” ولی من نمیدونم کجای کروم هستش..ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   خواهش میکنم .
   تا اونجایی که بنده اطلاع دارم ، کروم جایی رو برای ذخیره تم ها نداره . در واقع مثل فایرفاکس نیست . اگه فایل افزونه رو دارید ( که پسوندش crx هست ) اونو دوباره نصب کنید و به محض نصب کردن هم تغییرات اعمال میشه .

   موفق باشی …….

 61. محمد رضا می‌گوید

  سلام من این مشکل رو با کروم دارم
  Unable to connect to the proxy server
  نسخه جدید رو هم نصب کردم ولی درست نشد

 62. نسیم می‌گوید

  بعد از نصب گوگل کروم مشکلی نداشتم ولی بعد از چند ساعت این پیغام رو می ده
  Windows cannot access the specified device, path, or file. You may not have the appropriate permissions to access the item

  چی کار باید بکنم. آنتی ویروسم هم از همون موقع دیگه کار نمی کنه . آنتی ویروسم رو نمی تونم uninstall هم بکنم . چطوری میشه این مشکل رو حل کرد

 63. Gaga می‌گوید

  این برنامه واقعا خوبیه ولی من امروز اخرین نسخه شو دانلود کردم که همش بسته میشد . بعد Uninstall کردم. میخوام دوباره نصب کنم ولی هیچی به هیچی. چی کار کنم؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام دوست عزیز .
   اینکاری رو که میگم انجام بدید شاید مشکلتون حل بشه .
   روی آیکون کروم راست کلیک کنید و properties رو بزنید . حالا به تب Compatibility برید و گزینه Run this program in comp….. رو بزنید و از لیست زیرش ، microsoft windows xp ( service pack 3) رو انتخاب کنید . اوکی کنید و دوباره کروم رو اجرا کنید .
   امیدوارم مشکلتون حل بشه .

 64. نیما می‌گوید

  سلام من این مشکل رو با کروم دارم
  Unable to connect to the proxy server

 65. ali می‌گوید

  درود بر گوگل و مرورگرش و تمامی امکاناتش و مرگ بر فیسبوک

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   😀

 66. محمود می‌گوید

  سلام دوست عزیز.یه چند روزیه وقتی با vpn وصل میشم گوگل کروم ارور ۱۰۵ میده.هر تنظیمی که انجام میدم بازم باز نمیشه.لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید. سپاس

 67. پالیز می‌گوید

  من تعجب می کنم چرا این مرورگر قدر تمند گزینه فاورتیست را در منو اش نمی گذارد.نقطه ضعفش همین است. راستی از زحمات شما بسیار قدر دانی میکنم. مو فق باشید.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   خواهش میکنم .
   این امکان با نام Bookmark وجود داره و بسیار هم عالی عمل میکنه . از منوی آچار وارد بشید ، میبینیدش .

   موفق باشید ………

 68. یوسف می‌گوید

  سلام
  چگونه میشه آدرس هایی که تو گوگل کروم ذخیره کردم رو کپی بردارم و بعد از نصب ویندوز دوباره ازاونها استفاده کنم.

  مرسی

 69. داریوش می‌گوید

  علی جان معمو لا بعد از سیو صفحات در کروم بعضی حروف بهم میخورد . راه علا ج چیست.با تشکر از شما جوان برا زنده و مبتکر. ممنو نم.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام داریوش عزیز .
   من الان از آخرین نسخه پایدار کروم استفاده میکنم . نسخه ۱۵ . صفحاتی رو هم که سیو میکنم مشکلی ندارن . شما اگه از نسخه های پایین تر استفاده میکنی ، از نسخه های جدید استفاده کن . شاید اشکال از اون نسخه ای باشه که استفاده میکنی .

   موفق باشی ……..

 70. mohsen می‌گوید

  با سلام اقای زارع ایا سایتی هست که افزونه های کروم رو غیر مستقیم باز کنه با تشکر

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام محسن جان .
   من تا به حال سایتی ندیدم که این امکان رو فراهم کنه . البته ما یه سایت دیگه هم داریم که فایل افزونه های کروم رو اونجا گذاشتیم . میتونید به سایت Addons.ir برید و افزونه های کروم رو ببینید و دانلود کنید .

   موفق و سربلند باشی ……

 71. امیر می‌گوید

  چرا با این نمی تونم وارد ایمیلم بشم حتیا نمی تونم وارد سایتای که توش عضوم بشم بهم جواب بدید بهم ایمیل بزنیدsepehr2000@mailfa.com

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام امیر جان .
   من الان با گوگل کروم داخل هر سایتی که شما بفرمایید میرم . مشکلی هم با جیمیل و یاهومیل و هاتمیل هم ندارم .
   شاید ورژنی که دارید استفاده میکنید ، قدیمیه . از ورژن ۱۵ استفاده کنید که جدیدترین ورژنه .

   موفق باشی ……..

 72. کامبیز می‌گوید

  سلام
  چطور میتونم تعداد تبها را در صفحه خانگی اصلی اضافه کرد الان تعدادشان ۸ تا است.

 73. محمد می‌گوید

  چرا سایت سیستم جامع دانشگاهی در قسمت ورود ÷س از وارد کردن رمز دیسکانکت میشود.پیغام security میده

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   ممکنه به دلیل سازگار نبودن این سیستم با مرورگر کروم باشه . این سیستم بهتر از همه با IE کار میکنه . من با سیستم گلستان کار کردم و فقط با IE خوب جواب میده .

   موفق باشی …….

 74. yashar می‌گوید

  سلام, با تشکر از مطالب آموزندت, لطفا راهنمایی کنید چجوری میشه IDM رو روی کروم فعال کرد؟ من آخرین نسخه کروم را از خود گوگل دانلود کردم و تنظیمات IDM رو برای همسان سازی انجام دادم اما باز هم فعال نیست؟! :(( با تشکر

 75. morteza می‌گوید

  سلام آقا علیرضا
  دو روزه که با گوگل کروم از هر سایتی بیرون میام و دوباره میرم تو اون سایت، انگاری برای اولین باره که تو اون سایت رفتم (سایتو سیو نمیکه)
  سایت رو دوباره لود میکنه که هم سرعتش میاد پایین هم اشتراکم رو داره میخوره.
  نمیدونم از چیه! دوباره نصبش کردم ولی فرجی نشد!
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. morteza می‌گوید

   مشکل حل شد@
   تو قسمت Clear all browsing data، آخرین گزینه هم فعال کردم و همه حافظه ذخیره ای رو پاک کردم. بعدشم هم که درست شد.
   Clear saved Autofill form data

 76. محسن می‌گوید

  باسلام
  من یه مشکل دارم که نمیدونم چه جوری حلش کنم
  بعد از نصب برنامه دانلود اکسلریتور موتور جستجو ask شده و حالا با هیچ مرورگری نمی تونم به گوگل وصل شوم حتی با گوگل کروم . ضمنا
  دانلود اکسلریتور رو هم ÷اک کردم ولی مشکل حل نشد

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام محسن جان .
   یعنی حتی موقعی که داخل آدرس بار میزنی Google.com هم وارد گوگل نمیشه ؟ یا به محض اینکه مرورگرت رو باز میکنی سایت ask بالا میاد ؟
   اگه مورد اول باشه که عجیبه . اما مورد دوم میتونه مشکل در تنظیمات صفحه خانگی باشه که داخل این مطلب بهش اشاره کردیم که چطوری میشه تنظیمش کرد .

   موفق باشی ………

 77. مرتضی می‌گوید

  سلام ،
  تو کروم به مشکلی اساسی بر خوردم. اینه که موقعی که چندتا تب باز هست (بیش تر از یکی) close پنجره رو میزنی بدون اینکه اخطار اطمینان بده همه تب ها رو می بنده.
  این از معایب گوگل کرومه یا تو تنظیمات میشه حلش کرد؟؟؟
  با تشکر

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام مرتضی جان .
   مطالعه ی این مطلب بهتون کمک میکنه تا این مشکلو حل کنید .
   موفق باشی ……

 78. مرتضی می‌گوید

  ممنون از جوابگویی@
  بله سایت هایی که بودم رو میاره ولی مشکل من اینکه که تو سایت هایی هستم که آنلاین برنامه داره اجرا میشه که اگه بسته بشه به منزله خارج شدن هست و این یعنی از دست دادن کلی از برنامه…
  خدا کنه تو نسخه های بعدی کروم این مشکل حل بشه.
  thanks

 79. مرتضی می‌گوید

  اخطار قبل از خروج:*@*
  یه سرچی تو دنیا زدم، یکی extensions خود کروم رو معرفی کرده بود که با اضافه کردن از مجموعه الحاقات مشکل حل میشه.
  خودم تست کردم جواب داد @!@

  پیجش که مشکلی نداره فقط برای دانلود به v/p/n احتیاج داری.
  بعد از نصب یکبار گوگل کرومتون رو ببندید و مجددا باز کنید.
  به options میرید، قسمت extensions نرم افزار اضافه شده از آپشن هم تعیین میکنید که حداقل پیچ هایی که برای اخطار نیاز دارید رو.
  “گوگل کرومتون باید ورژن ۴٫۱ به بالا باشه”
  امیدوارم مفید بوده باشه

 80. مهدی می‌گوید

  سلام من نمیتونم متن رو از کروم توی office word کپی کنم .اگه میشه راهنمایی کنید.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   در حالت عادی باید این کار به راحتی انجام بشه . اما برخی سایت ها و وبلاگ ها با استفاده از کدهای جاوا اسکریپت ، امکان انتخاب متون رو از کاربر میگیرن . حالا اگه مشکل شما اینه ( یعنی نمیتونید متون رو انتخاب کنید و بعد کپی کنید ) کافیه به صورت موقت جاوا اسکریپت رو در کروم از کار بندازید ( روش انجام اینکار داخل همین مطلب توضیح داده شده ) . وقتی جاوا اسکریپت رو از کار انداختید ، میتونید متون مورد نظر خودتون رو انتخاب کرده و کپی کنید . بعد از اینکه کارتون رو انجام دادید ، دوباره جاوا اسکریپت رو فعال کنید .

   موفق باشید ………..

 81. ناصر می‌گوید

  سلام ممنون از راهنمایی مفید شما خیلی بدرد خورد ما به وجود آدمایی مثل شما توی این مملکت افتخار میکنیم

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام ناصر جان .
   خواهش میکنم . نظر لطف شماست …….

   موفق باشید ……..

 82. مجید می‌گوید

  با سلام
  ایا میشه یک کاری کرد که فقط تو سایتی که من ادر میدم برود مثلا من بگم فقط به سایت گوگل بتواند وارد شود و نتواند به سایت یاهو بره {یا پسورد بخواهد} ایا این امکان در گوگل کروم وجود دارد؟

 83. با سلام می‌گوید

  آیا در کروم میشه toolbar (جایی که صفحات باز رو کنار هم نشون میده) رو از بالا به پایین آورد….
  با تنظیمات خود کروم می شه یا نیاز به افزونه داره….
  ممنون می شم که اگه نیاز به افزونه داره لینکش با اسمش رو بزارید.
  از زحمتی که می کشید ممنونم….

 84. Mohammad می‌گوید

  باسلام خدمت اساتید محترم….
  می خواستم بدونم از کجا می تونم آخرین نسخه final گوگل کروم رو دانلود کنم….
  میشه ورژن آخرین نسخه final گوگل کروم رو بگید….
  ممنون از راهنمایی مفید شما….. خیلی بدردم خورد….

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   ۱- از وبسایت کروم ( البته اگه از شرکت های دولتی اینترنت نگرفته باشید . من وایمکس ایرانسل دارم خیلی راحت دانلود میکنم ) .
   ۲- از وبسایت سافت گذر .
   البته باید به این مورد اشاره کنم که اگه از وبسایت کروم فایل رو دانلود کنید ، در واقع یه اینستالر هستش و وقتی اجراش کنین ، کروم رو دانلود و نصب میکنه . اما اگه از سافت گذر بگیرید ، فایل نصب کروم رو به صورت کامل دانلود میکنه ( که حجمش در حدود ۲۲-۲۳ مگابایت هست ) .

   موفق باشید ……….

 85. ali می‌گوید

  آیا در کروم میشه toolbar (جایی که صفحات باز رو کنار هم نشون میده) رو از بالا به پایین آورد….
  با تنظیمات خود کروم می شه یا نیاز به افزونه داره….
  ممنون می شم که اگه نیاز به افزونه داره لینکش با اسمش رو بزارید.
  از زحمتی که می کشید ممنونم….

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام علی جان .
   در حالت عادی من تا به حال ندیدم بشه همچین کاری رو انجام داد و فکر هم نکنم که بشه . افزونه ای واسه انجام این کار رو هم تا به حال ندیدم .
   اگه این قابلیت براتون مهمه ، میتونید از مرورگر اپرا استفاده کنید . در اپرا این کار به راحتی قابل انجامه .

   موفق باشی ……….

 86. ali می‌گوید

  با سلام….
  با تشکر از زحمتی که می کشین….
  یه دیگه هم سوال دارم اونم اینه که میشه toolbar رو به صورت multiline (یعنی تو چند سطر) نشون داد….
  ممنون

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام . خواهش میکنم .
   نه علی جان ، این امکان هم وجود نداره .

 87. مهدی می‌گوید

  سلام.DAP نصب کردم ولی با کروم سازگار نیست.نمیتونم دانلود کنم.ویندوزو ۷.اگه میشه راهنمایی کنید.

 88. سامان می‌گوید

  سلام.یه سوال داشتم:این که آیا کروم با الترا سارف سازگاری داره یعنی اگه با کروم بری اینترنت بعد الترا رو باز کنی الترا باز میشه یعنی اجرا میشه؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام سامان جان .
   بدون هیچ مشکلی میتونید استفاده کنید . قبلا توسط خود بنده هم تست شده و مشکلی نداشته .

   موفق باشی ……..

 89. مهدی می‌گوید

  با سلام :
  مشکلی که من کروم دارم این است که :
  هنگامی که وارد حساب کاربری ام در برخی از سایت ها مانند شاتل می شوم، بعد از خارج شدن از حساب کاربری هنگامی که قصد ورود دوباره را دارم، با وجود اینکه گزینه ذخیره پسورد را زده ام ولی درخواست کد کپچا را می نماید .

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام مهدی جان .
   قضیه کد کپچا فرق میکنه . کد کپچا باعث میشه که سیستم بتونه انسان رو از برنامه های کامپیوتری تشخیص بده . پس اگه هنگام ورود باید حتما کد کپچا رو وارد کنید ، به نظر نمیرسه راهی وجود داشته باشه . چون این سیاستی هستش که سایت مورد نظرتون اتخاذ کرده .

   موفق باشید …….

 90. mahanm می‌گوید

  ممنون از این مطلب مفید. یه سوال توی قسمت Sync مگه نباید جی میلم و پسوردش رو وارد کنم . ؟؟؟؟؟ این کار رو می کنم نمی شناسه منو.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   منم یه بار همچین مشکلی برام پیش اومد که بعد فهمیدم مربوط به اس اس ال میشده . لطفا یه بار تاریخ ( به میلادی ) و ساعت سیستمتون رو دقیق تنظیم کنید . به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه . یعنی در واقع مشکل من اینطوری حل شد .

   موفق باشید ………..

 91. محمد می‌گوید

  باسلام
  باتشکر از مطالب آموزنده شما من تازه مرورگر را دانلود کردم ولی اجرا نمی شه و این پیغام رو میده
  unable to connect to the proxy server
  اگه ممکنه راهنمایی کنید چه تنظیماتی در lAN sitting انحام بدم تا مشکل برطرف بشه اگه پاسخ کامل بدید ممنون میشم

 92. aref می‌گوید

  با سلام
  می خواستم بدونم چطور میشه ابزار مطالب تصادفی(وبلاگ) را در وبلاگ هم قرار داد.

 93. رضا می‌گوید

  سلام
  مشکلی که من دارم اینه که وقتی تو گوگل کروم کلیک راست میکنم همهچی به زبان آلمانیه .
  توجه داشته باشید نوار بالاشو نمیگم که میشه زبانهای مختلفی انتخاب کرد.تو تمام مرورگرها کلیک راست میکنی کپی انگلیسی نوشته ولی مال من فقط بزبان آلمانیه.
  لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون

 94. نام شما... می‌گوید

  سلینا
  با تشکر از مطالب آموزنده شما. مشکلی که من داشتم اینه که نمیتونم وارد سایت بشم و خطای ۱۰۹ را نشان میدهد؟ لطفا مرا راهنمایی کنید
  ممنون

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   من با VPN امتحان کردم ، بالا اومد . شما هم یه امتحانی بکنید شاید درست بشه .
   موفق باشید …….

 95. علی می‌گوید

  سلام تو رو خدا من رو راهنمایی کنید هر کار میکنم اصلا نمیشه هیچ مطلب فارسی رو
  در مرورگر فایر فکس جستجو کرد همش کلمات اجغ وجغ می یاد که نمیدونم به چه زبانی هستش ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنید

 96. علی می‌گوید

  سلام
  هر کار میکنم اصلا نمیشه هیچ مطلب فارسی رو
  در مرورگر فایر فکس جستجو کرد همش کلمات اجغ وجغ می یاد که نمیدونم به چه زبانی هستش ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنید
  تو رو خدا من رو راهنمایی کنید

  1. Ahmad می‌گوید

   سلام. شما باید برید به سربرگ (Web Developer) و از اونجا به سربرگ (Character Encoding) و سپس گزینه
   (Unicode (UTF-8) رو انتخاب کنید.
   موفق باشید.

 97. ريحانه می‌گوید

  سلام..من دانلودش کردم اما نمی تونم ازش استفاده کنم..کروم بهم بیشنهاد شد که راحت تر بتونم برم فیسبوک اما اصلا نیم دونم چطور باید باهاش برم فیسبوک..جایی راهنمای استفادشو ندیدین؟؟؟؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   اگه منظورتون اینه که بدون فیلتر شکن و وی پی ان بتونید با گوگل کروم برید به فیسبوک که همچین کاری نمیشه کرد . باید اول یکی از اینا رو فعال کرد و بعد با گوگل کروم برید فیسبوک . حالا اگه منظور دیگه ای دارید ، بگید شاید بتونم کمکتون کنم .

 98. reza می‌گوید

  سلام
  مشکلی که من دارم اینه که وقتی تو گوگل کروم کلیک راست میکنم همهچی به زبان آلمانیه .
  توجه داشته باشید نوار بالاشو نمیگم که میشه زبانهای مختلفی انتخاب کرد.تو تمام مرورگرها کلیک راست میکنی کپی انگلیسی نوشته ولی مال من فقط بزبان آلمانیه.
  لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون

  1. ahmad می‌گوید

   و علیکم سلام.
   شما می تونید روی آیکون آچار (بالا صفحه سمت راست) کلیک کنید, بعد گزینه Options و بعد برید به سربرگ Under the Hood و سپس قسمت Web Content بر روی کلید:
   Languages and Spell-Checker Settings… کلیک کنید و زبان مورد نیاز خودتون رو تغییر بدهید (Add) کنید. در ضمن یک پیغام میده که باید مرورگر رو ببندید, و دوباره باز کنید.
   زبان فارسی رو هم داره.
   *******
   اگر هم این قسمتها به زبان آلمانی هستند. ابتدا روی آچار کلیک کنید سپس گزینه ۱۴ را انتخاب کنید. بعد برید به سربرگ سوم, در قسمت دوم این سربرگ یک جدولی هست که توش نوشته ۱۰۰% و یک کلید زیرش هست. روی اون کلیک کنید و زبان مورد نظر رو اضافه نمایید.
   موفق باشید.

 99. reza می‌گوید

  سلام
  ممنونم از راهنمای.مشکلم برطرف شد.
  موفق باشید

 100. علی می‌گوید

  این work offline گوگل کروم ه جوری فعال میشه؟

  من یه صفحه رو قبلا باز کرده بودم که میخوام باز ببینمش.

  میشه دوباره دیدش…

 101. علي می‌گوید

  با سلام به شما دوست عزیز
  ممنون از راهنمایی عالیتون
  مشکلی که دارم افزونه رو اینیستال میکنم ولی فعال نمیشه یعنی نمیاد اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام علی جان .
   میشه اسم اون افزونه رو بگی ؟

  2. علي می‌گوید

   با سلام مجدد
   افزونه های مثلabp&google mail checker &angry bird
   و غیره
   باز هم ممنون از راهنمایتون

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   بازم سلام علی آقا .
   angry bird یک app کروم هست . یه تب جدید باز کن . اونو توی قسمت تب ها میبینی . اگه ندیدی ، توی همون تب جدیدی که باز کردی برو پایین و روی قسمت apps کلیک کن . مثل این تصویر .
   واسه افزونه های google mail checker و abp هم روش های زیر رو امتحان کن :
   ۱- موست رو ببر اینجایی که داخل این عکس با فلش علامت زدم . یعنی حد فاصل بین قسمت افزونه ها و آدرس بار کروم . وقتی موست تبدیل شد به یه فلش دو سر ، اونو بکش به سمت چپ . شاید آیکون افزونه ها توی این قسمت پنهان شده باشن .
   ۲- اگه روش بالا جواب نداد ، از منوی آچار برو Tools و بعد هم Extensions رو بزن . توی صفحه اکستنشن ها دقت کن که موارد مورد نظرت تیک Enable داشته باشن . اگه تیک نداشتن ، تیک بزن .

   امیدوارم مشکلت حل بشه .
   موفق باشی …….

  4. علي می‌گوید

   علیرضا جان شرمندتم تو زحمت افتادی ولی داداش رفتم تو extensionsولی تنها افزونه ای که وجود داره بیبی لونه افزونه دیگه ای وجود نداره که بخوام تیک بزنم در حالی که من نزذیک به شاید ۱۰ تا یا شاید هم بیشتر افزونهInstall ولی نیست نمی دونم مشکل از کجاست واسه install کردن افزونه ها هم از گزینه get more extensions میرم install هم میکنم ولی نمیاد نه علامتش تو تولبار نه تو extension ها
   یه چیز دیگه بعد از install کردن هم پیغامی مبنی بر موفقیت امیز بودن نصب افزونه بهم نمیده نمی دونم باید بده یا نباید بده حالا گفتم شاید بهتر باشه در راهنمایی کردن
   باز هم ممنونم از وقتی که برای حل مشکلات من و دوستان میزاری

  5. علیرضا زارع می‌گوید

   خواهش میکنم رفیق . دشمنت شرمنده باشه .
   الان با این چیزایی که گفتی معلوم میشه که افزونه هات نصب نشدن . علی جان موقعی که میری توی سایت افزونه های کروم ، موقعی که دکمه add to chrome رو میزنی باید یه پیغام بیاد و داخلش یک دکمه به نام Install وجود داشته باشه . بعدش افزونه دانلود و نصب میشه . معمولا صفحه تنظیمات اون افزونه که دانلود و نصب میشه ، بعد از نصب باز میشه . ولی اینکه حتما پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن نصب افزونه بده ، نه اینطور نیست .
   راستی با VPN وارد سایت افزونه های کروم میشی ؟

  6. علي می‌گوید

   علیرضا جان اون دکمهinstall هم میاد ومیزنم ولی ایکونی نمیاد و بدون وی پی ان وارد میشم معمولا چقدر طول میکشه دانلود بشه و نصب بشه سرعت اینترنتم هم بد نیست دیگه ۱۲۸ هست
   باز هم ممنونم

  7. علیرضا زارع می‌گوید

   علی آقا بعد از اینکه روی دکمه Install کلیک میکنی ، احتمالا یه صفحه که داخل نوشته شده Restricted connection ظاهر نمیشه ؟؟؟
   من خودم بدون VPN تا حالا نتونستم افزونه نصب کنم . شما هم با VPN امتحان کن ، مشکلت به احتمال ۹۰ درصد حل میشه .

  8. علي می‌گوید

   علیرضا جان احتمالا باید با همون vpnبرم انجامش بدم باز هم ممنونم از راهنماییت
   راستی تو بعضی سایتها عکسا رو باز نمیکنه دلیلش چی میتونه باشه

  9. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام علی آقا .
   بله ، منم فقط با VPN میتونم نصب کنم . شما هم یه امتحانی بکن .
   دلیل اینکه عکسا باز نمیشن میتونه دو چیز باشه :
   ۱- همون قضیه فیلترینگ و اینجور چیزاست .
   ۲- اینکه عکس به کل از سرور سایت حذف شده .

   موفق باشی …….

 102. علي می‌گوید

  علیرضا جان سلام
  البته چون اینترنت ما lan هستش ما نمی تونیم از vpn استفاده کنیم اگرم استفاده کنیم اون داستان پیگیری و کمیته انضباطی بقیه ماجرا..چون تو محل کار اینترنت دادن
  باز هم از راهنمایت ممنونم

 103. ali می‌گوید

  ببخشید من وقتی کروم رو باز می کنم خطا می ده و می نویسه Application error حذفش کردم دوباره نصب کردم ولی هر دفعه همین خطا رو می ده اگه لطف کنید و کمکم کنید ممنون می شم.

 104. مصطفی می‌گوید

  سلام دوست عزیز از مقاله بسیار خوب و همین طور از این که به نظرات با دقت پاسخ میدی متشکرم .
  من یک سوال داشتم ، که مربوط به این میشه زمانی که ما ویندوز را تعویض میکنیم چطوری میتونیم سایت هایی که قبلا به عنوان سایت مورد علاعقه انتخاب کردیم رو در مرور گری که تازه روی سیستم (تازه نسب شده) دوباره آپلود کنیم و اگز این کار ممکن است چطوری می شود. یا بهتر بگم چطوری از سایت هایی که در حال حاضر ادد کردیم یک ایمیج یا نسخه پشتیبان بگیریم.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام مصطفی جان .
   خواهش میکنم .
   ببین مصطفی جان چند راه داره . اول از طریق خود کروم میتونی سایت های مورد علاقت که به کروم اضافه کردی رو با اکانت گوگلت سینک کنی . یعنی هر سایتی که اضافه کنی ، خیلی سریع با سرورهای گوگل همگام سازی میشه . بنابراین اگه ویندوز رو عوض کنی یا هر اتفاقی واسه بوکمارک هات بیفته هیچ مشکلی پیش نمیاد . چون یه نسخه پشتیبان داخل سرورهای گوگل هست .
   شما میتونی این مطلب رو بخونی تا روش کار باهاش که خیلی هم ساده هست رو یاد بگیری . اگه کارت رو راه انداخت که هیچ . اگه مشکلت حل نشد ، بگو تا راه های بعدی رو بهت بگم عزیز .
   موفق باشی …….

  2. مصطفی می‌گوید

   متشکرم
   آقا علی رضا ، بک آپ گرفتم از سایت های مورد علاقه اما این شیوه که اینجا برام گذاشتین خیلی بهتره از همین شیوه دارم استفاده میکنم .
   تشکر از کمکتون.

 105. ایناز می‌گوید

  سلام چندروزه که گوگل کرومم وقتی بازش میکنم خطای زیر رو میده و من کامل از سیستمم پاکش کردم دوباره دانلودونصب کردم باز هم همین خطارامیدهدومن نمیتونم ازش استفاده کنم چرا؟انتی ویروسمم اپدیت هست
  chrome.exe-application error
  the application failed to intialize properly(080000005).click on ok to terminate the application
  لطفامنو راهنمایی کنید

  1. alex می‌گوید

   من هم همین مشکل رو دارم

 106. س ج می‌گوید

  چگونه اعداد را در گوگل کروم فارسی کنیم ؟

 107. صبا می‌گوید

  با سلام
  آقای زارع من یه سوال دارم که توی مقاله هم اشاره ای به اون نشد .
  چرا گاهی اوقات تولبار translate در گوگل کروم میاد اما گاهی اوقات نه ؟
  من از طریق option گزینه Offer to translate pages that aren’t in a language I read در under the hood رو تیک دار کردم اما بازم عمل نمیکنه .
  میدونم ممکنه پر توقعی باشه اما اگر امکانش هست جوابشو واسم میل کنید . چون ممکنه به خاطر مشغله سایتتون رو از یاد ببرم .
  تشکر .
  موفق باشید .

 108. hamid می‌گوید

  سلام، ضمن تشکر از شما، آدرس های قبلی را چگونه باید از فایر فاکس حذف کنیم؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   خواهش میکنم .
   کافیه از منوی Tools گزینه Options رو انتخاب کنید . بعدش به قسمت Privacy برید . حالا یک لینک وسط پنجره هست که نوشته Clear recent history که با کلیک روی اون یه پنجره کوچیک باز میشه . یه منوی کشویی داخل این پنجره وجود دارد که باید گزینه Everythings رو از داخل اون انتخاب کنید . آخرین کار هم کلیک روی دکمه Clear now هستش .

   موفق باشید ………

 109. mahdi می‌گوید

  سلام اگه میشه بگین rss feed تو کروم قابل استفاده هست یا نه ؟
  اخه من هر چقدر میزنم نمیاره مثل اینکه با rss مشکی داره
  راهنمایی کنید
  ممنون

 110. امید می‌گوید

  بعضی از سایت ها مثل ایمیلم رو باز نمیکنه مرورگر اکسپلورر مشکلش چیه
  تورخدا الان جواب منو بدید بدجوری لازم دارم

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام امید جان .
   من با کروم ، سایت های مربوط به جیمیل ، هاتمیل و یاهومیل رو باز میکنم و هیچ مشکلی وجود نداره .
   والا اینترنت اکسپلورر مشکل که زیاد داره . مخصوصا نسخه های قدیمی ترش . حالا نسخه ۹ یه خورده بهتر شده . ولی بنده توصیه میکنم که از مرورگرهای دیگه ای مثل کروم ، فایرفاکس و اپرا استفاده کن .

   موفق باشی …….

 111. Mahdi می‌گوید

  سلام اگه میشه بگین rss feed تو کروم میاد یا نه
  اخه من هر چقدر میزنم نمیاره مثل اینکه با rss مشکی داره
  راهنمایی کنید
  ممنون

 112. Mahdi می‌گوید

  بابا یکی جواب منو بده خوهشا

 113. asal می‌گوید

  علت سفید بودن منوهای سامانه ها:( دانشگاه) در گوگل کرووم چیه؟ مرسی

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام عسل جان .
   متاسفانه بیشتر سایت های دانشگاهی ایران با مرورگر اینترنت اکسپلورر سازگار هستن یا نهایتا فایرفاکس . این مورد هم به خاطر همون ناسازگاریه . پیشنها بنده اینه که از اینترنت اکسپلورر واسه سایت های دانشگاهی استفاده کنید .

   موفق باشید ……

 114. mehrdad می‌گوید

  سلام
  یکی از دوستان مشکل باز نکردن یاهو در کروم پرسیده بودن , من هم به این مشکل بر خورد کردم .. تمام کوکی ها رو هم پاک کردم بعد سایت باز شد و شروع به دانلود یک فایل میکنه . مجدد باز کردم و……. //
  http://www.msn.com/
  http://www.yahoo.com/
  نسخه ۱۸ کروم نصب کردم
  HTP/1.1 200 OK
  Date: Mon, 23 Jan 2012 22:13:22 GMT
  P3P: policyref=”http://info.yahoo.com/w3c/p3p.xml”, CP=”CAO DSP COR CUR ADM DEV TAI PSA PSD IVAi IVDi CONi TELo OTPi OUR DELi SAMi OTRi UNRi PUBi IND PHY ONL UNI PUR FIN COM NAV INT DEM CNT STA POL HEA PRE LOC GOV”
  Cache-Control: private
  X-Frame-Options: SAMEORIGIN
  Set-Cookie: IU=deleted; expires=Sun, 23-Jan-2011 22:13:21 GMT; path=/; domain=.yahoo.com
  Set-Cookie: PH=deleted; expires=Sun, 23-Jan-2011 22:13:21 GMT; path=/; domain=.yahoo.com
  Set-Cookie: fpms=p_30345347=%7B%22loc%22%3A%7B%22id%22%3A1940330%2C%22city%22%3A%22Abu+Dhabi%22%2C%22state%22%3A%22%22%2C%22country%22%3A%22UAE%22%7D%7D; expires=Tue, 22-Jan-2013 22:13:22 GMT; path=/; domain=en-maktoob.yahoo.com
  Set-Cookie: fpc=d=CY0GIWH49Aqa8myi_9UsBGYfIOEXxHn.H25Rsv7aFEfP.rE7nZArAdlN.g1hsDr3Sd87bvj4vaqSe6aDz0tjAI2hLYPDz6_Yhm.yxXz1yPxxZqqpImKDsYaBILb.VRySyAAIhvuMw6SK1AYSIiFtQAdE8VbFOCHfslDTSFCKY1b_6i0Z2uVngmrbx.PlfV7wP0Ts4UzzXSeuPQvTVI0NQagqHuY9hzIx1zVdx82PhsbZ67mNKbK9ctgyWBDMNs7bwbJseL2x&v=2; expires=Tue, 22-Jan-2013 22:13:22 GMT; path=/; domain=en-maktoob.yahoo.com
  Set-Cookie: fpps=_page=%7B%22wsid%22%3A%2221445690%22%7D; expires=Tue, 22-Jan-2013 22:13:22 GMT; path=/; domain=en-maktoob.yahoo.com
  Set-Cookie: fpc_s=d=RSHMxSP49Aqi2ZPYgQYAAwUA81a3r7aqlxXzysHQQnn6D5.JaW0CIm6MQVIYQ.0VnCFJUfIOkZp8OVMkHxnkm8pvwZwxAbi9SjpSYIHVqA2yMYD.JAyV0JDpPCd8_p3Eu4dXjH4UTKC6ikPamMSGp2kbzdGjWvqR2LV.ZeFimEBWQy3kyfwuBzIFLDHHpcZLp2KKDBKa4MgojBsVNTre

  ممنون میشم راهنمای کنید

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام مهرداد جان .
   متاسفانه این مشکلی هست که کروم با برخی سایت ها داره و واسه خود بنده هم پیش میاد . البته خیلی خیلی خیلی کم . اینو هم بگم که یاهو روی کروم بنده درست باز میشه و مشکلی نداره . متاسفانه تا الان راهی واسش پیدا نکردم . ولی در صورتی که تونستم مشکل رو حل کنم ، حتما به شما هم خبر میدم .
   موفق باشید ………

 115. امیررضا می‌گوید

  من نسخه ی ۱۷ کروم رو دانلود کردم ولی نمیتونم نصبش کنم . یعنی هر چی رو INSTALL میزنم انگار نه انگار . نسخه ی ۱۴ رو هم امتحان کردم همینجوریه

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام امیررضا جان .
   وقتی روی فایل اینستالر کروم کلیک میکیند دیگه نیازی نیست کار خاصی انجام بدید . فقط کافیه ۳۰ ثانیه الی ۱ دقیقه منتظر بمونید تا به صورت اتوماتیک نصب بشه و آیکونش بیاد داخل دسکتاپتون .

 116. امیررضا می‌گوید

  کارهایی رو که گفتین انجام دادم . وقتی رو اینستالر کلیک کردم یک پنجره باز شد من رو runکلیک کردم . تا ۲ دقیقه هم صبر کردم اما هیچ اتفاقی نیفتاد . البته من چند ماه بود که از کروم (۱۴)استفاده میکردم اما همین دیشب که یک فیلتر شکن نصب کردم وقتی وارد کروم میشدم اخطار میداد حتی فیلتر شکن رو به طور کامل پاک کردم اما فرقی نکردunable to the connected to the proxy server
  این اخطارش بود الانم که دارم از safari استفاده میکنم

  1. آرمان می‌گوید

   احتمالاً مشکل از فیلترشکنت بوده!
   برای نصب کروم و یا گذاشتن تم یا پلاگ این باید vpn بزنی یا اگه از پروکسی استفاده میکنی باید تو قسمت تنظیمات پروکسی کروم، پروکسیتو تنظیم کنی
   یه احتمال دیگه هم اینکه اگه ویندوزت سونه باید run as administrator بزنی واسه نصب ستاپت
   امیدوارم تونسته باشم کمک کنم

 117. الهه می‌گوید

  سلام من وبلاگی دارم که برای اپلود تصاویر روی وبلاگم از گوگل کروم استفاده میکردم اما مدتی است که تصاویرم اپلود نمی شود ایا مشکل از گوگل کروم است؟ لازم به ذکر است که حجم تصاویرم هم کم کرده ام. ممنون از شما

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام الهه جان .
   یه خورده سوالتون مبهمه . اگه بیشتر توضیح بدید بنده هم بهتر میتونم راهنماییتون کنم .
   به عنوان مثال پیغام خاصی به شما میده و یا اینکه وقتی آپلود میکنید چه اتفاقی میفته . اگه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم .

 118. farhad می‌گوید

  سلام می خواستم جی میل خودم رو بیارم در صفحه گوگل کروم وبراش ساعت چک کردن بزارم و صدا وخبر سازی که وقتی وارد گوگل کروم می شم ایمیل هارو چک کنم

 119. ahmad می‌گوید

  به به عالیه منظورم گوگل کرومه من فقط از کروم و نهایتا از فایر فاکس استفاده می کنم فقط جای تعجب داره که در جهان کروم دومین استفاده رو داره ولی در ایران فقط حدود هشت در صد استفاده رو داره جای تاسفه واقعا

 120. شهاب می‌گوید

  سلام, کروم جیمیلم رو باز نمیکنه و این پیغام رو میده
  This webpage has a redirect loop
  مشکل چیه؟ چطور برطرفش کنم؟
  پیشاپیش ممنووووون

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام شهاب جان .
   به شخصه واسه خودم همچین مشکلی پیش نیومده ولی یه سرچ کردم واسه پیدا کردن راه حل داخل فروم های گوگل . یه کاربری گفته بود که با پاک کردن کوکی ها و یه بار ریست مرورگر ( بستن و باز کردن مرورگر ) این مشکل حل میشه . حالا شما هم یه امتحان کن ، ایشالا مشکلت حل میشه .

   موفق باشی …….

  2. شهاب می‌گوید

   حل شد, ممنون از لطفت

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   خواهش میکنم ……..

  4. شهاب می‌گوید

   ولی…. هر بار باید کوکیا رو پاک کنم !

  5. شهاب می‌گوید

   کلا بلوکش کردم, مشکلی پیش نمیاد که؟

  6. علیرضا زارع می‌گوید

   اگه کوکی ها رو بلاک کنین ، دیگه هیچ کوکی ذخیره نمیشه . بعد از این هر وقت بخاین مثلا وارد جیمیل بشین دوباره باید پسورد خودتون رو وارد کنین . بعضی سایت ها هم با بلاک بودن کوکی ها مشکل دارن . مثلا فیسبوک .

 121. sajad می‌گوید

  سلام
  ببخشیدمن یه مشکلی دارم دانلودمنیجرنصب کردم وقتی که می خوام دانلود کنم google chrome دانلود میکنه میتونید یه راهنمای کنید

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   دانلود منیجرتون اسمش چیه ؟

  2. sajad می‌گوید

   دانلود منیجرIDM

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   متاسفانه خودمم بعضی مواقع دچار مشکل میشم . یعنی توی بعضی از سایت ها IDM بالا نمیاد . البته این چیزی رو که میگم یه چک بکن .
   IDM رو باز کن و بعدش از منوی Downloads گزینه Options رو انتخاب کن . توی همون تب General اسم مرورگرا نوشته شده . ببین کنار کروم تیک خورده یا نه ؟ اگه تیک نداشت ، تیکش رو بزن و OK کن .

 122. sajad می‌گوید

  IDM

 123. میثم می‌گوید

  سلام ..من از مرورگر کروم و هم از اپرا استفاده میکنم.. سرعت کروم از بقیه مرورگرها بالاتره و در این شکی نیست اما در مورد ذخیره صفحات فکر کنم ضعیف عمل کرده.. چون یک صفحه را وقتی با اپرا ذخیره میکنم تمام اون صفحه با همه تصاویرش به صورت کامل ذخیره میشه اما وقتی همون صفحه را با گوگل کروم ذخیره میکنم بعضی از تصاویر به خوبی ذخیره نشده و یا صفحه ناقص ذخیره شده ..آیا راه حلی برای این مشکل وجود داره؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام میثم جان .
   والا من هر وقت با کروم ذخیره میکنم خیلی کامل و دقیق ذخیره میشه و مشکلی در زمینه عکس ها نداره . حالا نمیدونم چرا این مشکل واسه شما پیش میاد .

 124. فاطمه می‌گوید

  سلام وقت بخیر.سوالی که میخوام بپرسم ربطی به گوگل کروم نداره اما شاید جوابشو بدونید
  لینکهای داخل وبلاگم نمایش داده نمیشه میخواستم علتو بدونم
  با تشکر فراوان از شمااا

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   میشه آدرس وبلاگتون رو بدید ؟

  2. فاطمه می‌گوید

   بله این ادرس وب منه:www.shaparakf.persianblog.ir

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   من مشکلی ندیدم و لینک ها نمایش داده میشدن . شاید مشکل از مرورگرتون باشه .

 125. hesam می‌گوید

  salam man hesam hastam.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام حسام جان .
   خوشحالم از آشنایی با شما …..

 126. فاطمه می‌گوید

  سلامی دوباره .خسته نباشید. قبلا سوالمو پرسیدم لینکای وببلاگگم نمایش داده نمیشه. شما به وبلاگم رفتید و گفتید مشکلی ندیدید.اما من با هر مرورگری رفتم و با هر کامپیوتری رفتم بازم لینکارو ندیدم.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   والا خیلی عجیبه . من دوباره به وبلاگ شما رفتم . لینک ها رو هم میبینم . مثلا لینک آرشیو مطالبتون و یا لینک های دیگه .

  2. فاطمه می‌گوید

   سلام ممنونم که دوباره سر زدید..به عنوان مثال شما لینک
   پس آن رویای دیروزی کجا رفت رو دیدید؟ممنون میشم جواب بدید.

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   خواهش میکنم .
   من اصلا همچین متنی ” پس آن رویای دیروزی کجا رفت ” رو توی نوشته های شما پیدا نکردم ، چه برسه به اینکه لینک باشه .

 127. shamila می‌گوید

  سلام و خسته نباشید
  من می خوام در google translatorدکمه شنیدن رو داشته باشم که تلفظ ها رو بشنوم ولی روی pcخودم نمی تونم و لی روی لپ تاب میشه می شه راهنمایی چه کاربایدبکنم؟

  مرسی

 128. ناشناس می‌گوید

  سلام . خسته نباشید .
  من زیاد از گوگل کروم سر در نمیارم . فقط یه سوال دارم . چطور میشه یه سایتی که فیلتر یا بلاک شده در گوگل کروم ، دوباره بازش کرد و استفاده کرد ؟
  ممنون

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   فیلتر شدن یا بلاک شدن دو تا مسئله جداست .
   ۱- اگه سایت مورد نظرتون فیلتر شده که باید از وی*پی*ان استفاده کنین .
   ۲- ولی اگه سایت مورد نظرتون بلاک شده ( ممکنه توسط مدیر سیستم بلاک شده باشه ) باید از مدیر سیستم بخاید که اون سایت رو از بلاک لیست خارج کنه .

   موفق باشید …….

  2. mahmoud می‌گوید

   باسلام لطفا دنبال سه افزونه برای کروم میگردم یکی برای نمایش یا عدم نمایش عکس ها و دیگری برای یادداشتها شبیه copy to note اپرا و دیگری هم main bar منظورم دکمه های openو printو save و اینگونه دکمه ها می باشد و دیگری اینکه چگونه می شود در کروم و فایر فاکس چندین صفحات ذخیره شده را باهم باز کرد مثل اپرا چون در حالت معمولی فقط یک صفحه ذخیره شده را باز می کنند. لطفا اگر افزونه ها را سراغ دارید لینکی غیر از گوگل معرفی کنید چون vpn یا فیلتر شکن ندارم با تشکر از زحمات دوستان

 129. nilofar می‌گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید من وقتی میخام با کرم برم یه سرس از سایتها مثل فیس بوک یا سایت بانک ملت بهم اخطار میده که صفحه غیر قابل اطمینان است میشه کمکم کنید واقعا ممنون میشم

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام نیلوفر جان .
   فکر کنم مشکل از تاریخ سیستمتون باشه . چون سایت های بانکی و فیسبوک از پروتکل HTTPS استفاده میکنن و اگه تاریخ سیستمتون درست نباشه بهتون ارور میده . شما تاریخ سیستمتون رو درست کنید مشکل حل میشه .

   موفق باشید ……….

 130. فروش کامیون می‌گوید

  سایت جالب است

 131. کامیار می‌گوید

  من تاریخ ویندوزم رو عوض کردم از اون روز دیگه با کروم تو گوگل نمی ره می گه سرتیفیکیتش باطل شده تو منیجشم رفتم دیدم نمی شه حذفش کرد از لیست سایت های ممنوعه کسی کمکی بلده؟

 132. Ahmad می‌گوید

  با سلام . چطوری می تونم داخل منوی راست کلیک کروم گزینه اضافه کنم. مثل گزینه (دانلود با دانلود منیجر)؟
  با تشکر.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   نمیشه این کار رو انجام داد و برنامه هایی که این کار رو میکنن ، با یه افزونه این کار رو انجام میدن .

  2. Ahmad می‌گوید

   خیلی ممنون از پاسختون.
   منم مجبورم از IE استفاده کنم. (البته در مواردی که لازم به دانلود باشه).

 133. سالار می‌گوید

  با سلام و تشکر
  من میخواسم بدونم چطور میشه در مرورگر google chrome ارور امنیتی ssl رو غیر فعال کرد؟برای استفاده از یک extensions باید این کار رو بکنم.مرسی

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   فکر کنم مربوط به تاریخ سیستمتون میشه . تاریخ سیستم رو درست کنید دیگه ارور نمیده .

 134. میثم می‌گوید

  سلام..
  اقا من وقتی کروم رو باز میکنم اولین حرف رو که تایپ میکنم خود به خود برنامه بسته میشه؟ مشکل چیه.
  مرسی..

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   خیلی عجیبه . به نظرم یه بار کروم رو پاک کنین و دوباره نصب کنین .

 135. امیر می‌گوید

  سلام ، من هم به مشکل این دوستمون برخوردم که تازگی ( حدود ۲ هفته ) پیدا شده ، کروم را پاک کردم نصب کردم باز هم نشد ، حین کار یا تایپ آدرس خود بخود بسته میشه . شما میدونید علت چیه ؟ از چند نفر هم از کروم استفاده می کنند هم پرسیدم اوناهم تازگیا این مشکل رو دارند.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام امیر جان .
   والا من خودم به این مشکل بر نخوردم و واقعا این مسئله عجبیه .

 136. رسول می‌گوید

  سلام
  خیلی جامع و کامل و کاربردی بود ، مخصوصا آموزش با تصاویر، استفاده کردم.
  ممنون.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام رسول جان .
   خواهش میکنم . نظر لطف شماست …..

   موفق باشی ……

 137. علیرضا می‌گوید

  سلام, مرسی از راهنمایی خوبتون
  من یه مشکل دارم در رابطه با google chrome اونم اینکه وقتی دارم باهاش کار میکنم خود به خود بسته میشه کلا.
  بعضی اقات زود بعضی اوقات وسط کار, لطفا راهنمایی کنید در این رابطه. بازم تشکر

 138. فراری می‌گوید

  سلام خیلی خفن توضیح دادین .
  اما :
  من یه مشکل اساسی دارم .
  وقتیکه وارد گوگل کروم میشم هیچ صفحه ای را باز نمیکنه !
  خیلی باهاش ور رفتم ولی درست نشد که نشد !
  توضیحات : من از اینترنت ایرانسل استفاده میکنم و وقتی از اینترنت
  اکسپلور استفاده میکنم صفحات به راحتی باز میشن !
  کمکم کنین ! Please

 139. محمد می‌گوید

  سلام خسته نباشی من تو هر سایتی عضو میشم باید کوکی مرورگرم فعال باشه میخواستم بگم اگه میشه راهنماییم کنید تا فعالش کنم مرسی راستی من از مرورگر(ChromePlus) استفاده میکنم زیاد متوجه توضیحاتی که داداه بدین رو نشدم ممنون میشم اگه کمکم کنید؟

 140. Afsoon می‌گوید

  سلام،میخواستم بدونم نسخه ی فیلتر شکن گوگل کروم هم وجود داره؟ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   خیر ، کروم نسخه فیلتر شکن نداره .

  2. Ahmad می‌گوید

   با سلام. میتونید از نرم افزار Freegate استفاده نمایید.

 141. پريا می‌گوید

  جان مادرتون کمک کنید

  گوگل کرومم از کار افتاده.تو erorr اش هم میگه که باید گوگل کرومتو از لیست آنتی ویروست دربیاری
  من اصلا نمیدونم مرورگر چه ارتباطی میتونه با آنتی ویروسم داشته باشه

  هر نسخه ای رو دانلود میکنم و نصب میکنم از کار میفته و اصلا وصل نمیشه

  چیکار باید بکنم
  اگه میشه بگید که چطور اونو از لیست آنتی ویروس نود۳۲ در بیارم تا کار کنه؟

  عجله کنید من هیچ مرورگر دیگه ای به غیر از گوگل کروم ندارم
  هرچی هم نصب میکنم از کار میفته حتی فایر فاکس و اینترنت اکپلوررمم از کار افتاده

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   به نظر میرسه سیستمتون آلوده شده و ظاهرا فایل اصلی مربوط به کروم رو هم آلوده کرده . به همین خاطر نود ۳۲ ، کروم رو آلوده شناسایی میکنه . اگه از لیست هم درش بیارید بازم گیر میده .
   شاید بهتر باشه نسخه پرتابل کروم رو از اینترنت دانلود کنید . توی گوگل سرچ کنید : نسخه پرتابل کروم .
   شاید کارتون راه بیفته .

 142. پريا می‌گوید

  ای خدااااااااااااااااااااااااااااا

  دارم دیوونه میشم نمیدونم این چه بلایی بود سر مرورگرام اومد
  حالم از هر چی آنتی ویروسه بهم میخوره

 143. علي می‌گوید

  سلام من همیشه از گوگل کروم استفاده میکردم ولی الان دیگه هرچی نصب میکنم دیگه باز نمیشه
  یعنی باز میشه ولی تو همون حالت میمونه و سات هارو نمیاره هیچ سایتی حتی صفحه اصلی گوگل فقط اون بالا لودینگ میشه

 144. پريا می‌گوید

  ینی هر سه مرورگرام آلودن؟!

  مگه میشه ده تا نسخه دانلود کردم هرده تا به محض نصب از کار افتادن

 145. Fariborz می‌گوید

  با سلام من میخواهم آدرس یک سایت در مرورگر گوگل کروم block کنم یعنی آدرس سایت مورد نظر داده شد به ان سات وارد نشود لطفا راهنمایی کنید چنین قابلیتی مرورگر کروم دارد؟ منتظر پاسختان…

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام فریبرز جان .
   این مطلب رو از وبسایت ما بخونید . توی این مطلب توضیح دادیم که چیکار کنید .

   موفق باشی ……

 146. pooya می‌گوید

  سلام چطوری می شه آدرسهای بوکمارکهای خودمان را در جمیل ذخیره کنیم که با وروود به جمیلمان به آنها در هر کجا دسترسی داشته باشیم.ممنون

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   واسه این کار بهتره از سرویس هایی مثل xmarks کمک بگیرید . اینطوری خیلی راحت تره و بوکمارک هاتون روی وب هم در دسترسه .

 147. محمدرضا می‌گوید

  سلام.من یه مدته از کروم استفاده میکنم.اوایل مشکلی نداشتم ولی چند روزه وقتی که میخام کانکت شم نمیشه.حتی با اکسپلور هم نمیشه پیغام میده که یک پراکسی در سیستم شما وجود داره ولی کروم میگه نمیتونه بهش وصل بشه.جالبترش اینه که با ف ی ل ت ر شکن براحتی به اینترنت وصل میشه.لطفا راهنماییم کنین.ممنونم

 148. اشرفی می‌گوید

  باسلام مجدد
  بسیار بسیار بسیار عالی ممنون
  امیدوارم موفق باشید

 149. عباس می‌گوید

  باسلام گوگل کروم من منوبار نداره ازکجاباید فعالش کنم؟

 150. kasra می‌گوید

  سلام در رابطه با mozillafirefox خواهش میکنم کمکم کنید چون من بعد از این که اپ دیتش میکنم دیگه وارد هیچ سایتی نمیشه

 151. shalke می‌گوید

  salam

  man chrom daram vali vaghti vasl misham be baezi sait ha safharo bad baz mikone roye https balaye safhe ham khate ghermez mikeshe moshkel az kojast

  1. ghazal می‌گوید

   salam.manam daghighan hamin moshkelo daram va vaghti mikham emailamo baz konam safhe ghermez mishe va rooye http ye khate ghermez mikeshe ke kenaresham ye ghofle ghermez zaher mishe.lotfan age fahmidin chejoori in moshkelo raf konim manam rahnamaii konin
   mamnoonam

 152. vahid می‌گوید

  سلامgoogle chromeمن سایت یاهوروچندوقتیه که بازنمی کنه!ولی mozilaبازش میکنه.مشکل چیه؟

 153. milad می‌گوید

  Slm Hale U Khaste nabashid Bebakhshid Man aval Roy Link Download Mizadam Link Download Miomad Vali alan nemidonam Chera nemiyad Mikhastam bedonam ke Chikar Konam ke Dorost beshe mamnoon az site Khobeton???????????

 154. milad می‌گوید

  Manzoram az zadan Click Chap…….

 155. بهنام می‌گوید

  ببخشید وقتی وارد بعضی سایتا مثل media fire میشم این پیام رو میده google chrome has stoping working بعد هر گزینهای رو میزنی همش حذف میشه

 156. مجتبی می‌گوید

  من یه مشکلی با کرومم دارم از ورژن ۱۸ به بعد سایت های زیادی مثل یاهو و msn و…. رو نمیتونم باز کنم….و بعد از هر بار load کردن صفحه ها یک فایل شروع به دانلود میشه و page مورد نظر باز نمیشه مدت زیادی در گیر این موضوع شدم بارها مرورگر پاک کردم و نصب کردم..ولی باز مشکلم حل نشد تو جستجو ها یی که میکردم دیدم دوستان زیادی هستند که این مشکل دارن …چه سایت های خارجی و چه داخلی جستجو کردم ولی جوابی نگرفتم لطفا راهنمایی کنید

  1. فراری می‌گوید

   بروبچ بی خیال این گوگل کروم بشید ! من تازگی ها شنیدم
   بعضی از سایت ها یه تغییراتی تو گوگل کروم میدن و وقتی که شما مثلا وارد ایمیلتون میشید کوکی های شما (شامل وب سایت هایی که سر زدید ، رمز ایمیلتون و هر کاری که کردین میره تو این کوکی ها ) رو به آدرس ایمیل شون میفرستن و خوب سو استفاده میکنن !
   به نظر من از فایرفاکس استفاده کنین بهتره چون خودم استفاده کردم هم سرعتش و هم امنیتش بالاست !
   البته اینترنت اکسپلور ۹ هم سرعتش عالی هست ولی امنیت چندانی نداره !
   امیدوارم نظر من حقیر رو هم قابل بدونید !
   بای

  2. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام دوست عزیز .
   این مواردی که شما فرمودید باید با مدارک کامل اثبات بشه . من خودم زیاد در رابطه با مرورگرها تحقیق میکنم ولی مواردی که شما گفتید رو جایی نشنیدم .
   در مورد ردیابی فعالیت های آنلاین کاربران ( مثلا بازدید از سایت ها ) ، مورد شما درسته و روی همه مرورگرها هم کار میکنه . البته میشه با قابلیت هایی نظیر Do not track جلوی فعالیت های بعضی سایت ها رو گرفت . ولی در مورد کلمات عبور ۹۰ % حقیقت نداره . ولی اون ۱۰ % هم ممکنه امکانش باشه . در کل امنیت ۱۰۰ % هیچ موقع وجود نداره .
   مرورگر فایرفاکس هم خیلی عالیه و من خودم ازش استفاده میکنم . ولی گزینه اولم کرومه ، بعد اپرا و بعد هم فایرفاکس .
   IE9 هم پیشرفت های زیادی داشته ولی خیلی علاقه ای بهش ندارم .

   موفق و سربلند باشید ……

 157. ممم می‌گوید

  سلام صفحه گوگل چروم چجوری بزرگ میشه؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   دکمه کنار علامت ضربدر رو بزنید پنجره گوگل کروم بزرگ میشه .

   موفق باشید ….

 158. سارا کرمی می‌گوید

  مدت چند روزه صفحه گوگل کروم رو که باز میکنم تصویری ظاهر میشه که اول اون نوشته oops وبد هم نوشته که گوگل کروم نمی تونه وب رو پیدا کنه نمی دونم باید چکار کنم؟ هر چی سعی کردم گوگل کروم جدید دانلود کنم نتو نستم.
  مور گر موزیلا رو هم که میخوام دانلود کنم صفه ای به نام deamon ssearch دانلود میشه لطفا راهنمایی کنید
  متشکرم

 159. احسان می‌گوید

  با سلام

  تو سایت دانشگاه وقتی میخوام وارد مثلا آموزش یا امور مالی بشم اصلا اون لیست زیر کلمه امور مالی رو نمیاره که مثلا انتخاب کنم مشاهده نمرات یا مثلا بدهی …
  ولی با اینترنت اکسپلورر و موزیلا اینطور نیست، خیلی راحت باز میشه.
  تو فیس بوک هم همینطوره، وقتی میخوام unsunscrit کنم باید موس رو رو سابسکریت نگه دارم تا زیرش unsunscrit ظاهر بشه ولی اینطور نیست ولی با موزیلا خیلی راحت میشه.

  ممنون میشم بگید چیکار کنم…

  تشکر.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   سایت دانشگاهتون مسلما با کروم سازگار نیست و مشکل از سایت دانشگاه هست .
   ولی در مورد فیسبوک نمیدونم چرا این اتفاق میفته . چون فیسبوک با همه مرورگرهای دنیا سازگاره .

  2. احسان می‌گوید

   ممنون از جوابت.

   من اتفاقا یه دونه افزونه IE رو واسه گوگل کرومم نصب کردم که از این طریق تو محیط IE وارد سایت دانشگاه میشم که درست هم کار می کنه ولی یکم کاهش سرعت داره. آیا این دلیل نمیشه که این مشکل راه حل داره..؟؟!

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   خواهش میکنم .
   متاسفانه سایت های دانشگاهی ایران اکثرا با کروم مشکل دارن . معمولا طراح های سایت های دانشگاهی ایران ، سایت رو سازگار با IE و نهایتا فایرفاکس طراحی میکنن .

 160. احسان می‌گوید

  ممنونم ازت.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   خواهش میکنم .

 161. حسین می‌گوید

  اگر می خواهید مشکل آپدیتتان حل بشه این مرورگر را از سایت اصلی آن یعنی همان گوگل معروف دانلود کنید. من خودم اینطوری کردم الآن هم اصلا” مشکل آپدیت ندارم.حالا هم از کاربر های پروپاقرصش هستم.واقعا” مشکل کرش کردن در این مرورگر نسبت به اکسپلورر و فایر فاکس معنی نداره!

 162. sina می‌گوید

  reset to defualt نداره که … کجاست ؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   دوست عزیز این مطلب مربوط به نسخه ۵ کروم هست و الان کروم نسخه ۲۱ هستش . طبیعیه که تغییراتی بوجود اومده باشه . شما به قسمت appearance برید . همون جا کنار دکمه Get themes هستش .

 163. محمد(فانوس) می‌گوید

  سلام دوست عزیز،از دیروز تا حالا هروقت گوگل کروم رو اجرا میکنم با پیغام google chrome has stopped working مواجه میشم،بعدش هم گوگل کروم بسته میشه،لطفاً مرا راهنمایی کنید،مرسی

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   این یه باگ هست . نسخه جدید کروم رو از google.com/chrome دانلود کرده و نصب کنید . به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه .

 164. سوگند می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  منم از گوگل کروم استفاده میکنم وراضیم اما تو تنظیمات این برنامم گزینه اپشن وجود ندارد ومن میخوام هوم پیجموعوض کنم باید چیکارکنم اگر میشه راهنماییم کنید

 165. محمد فاضل دهقانی می‌گوید

  سلام دوسوال داشتم
  ۱)درگوگل کروم من عکس منوی شبیه به آچار وجودندارد چگونه فعال کنم؟
  ۲)چگونه historyگوگل کروم خود را پاک کنم
  لطفا هرچه سریع تر به سوالاتم پاسخ دهید
  مرسی

 166. محسن می‌گوید

  سلام خسته نباشین…تازگی ها با کروم کار میکنم میخوام ویندوز عوض کنم ولی نمیخوام لیست ادد شده هام Bookmark حذف بشه چیکار کنم ؟؟؟؟تو پی سی ام داشته باشم ؟؟؟مثل ie هست که فاورتیست کپی میکرد بعد نصب ویندوز همه ادد لیست داشتی با یه کپی پیس بر میگشتن اگه زحمت نیست جوابم به این ایمیل بفرستین baraye_akharin_bar24@yahoo.com اگه نفرستادین باز بزرگ گوارین

  1. mehran allaf می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   من هم مدتی پیش این مشکل را داشتم/ اول باید وارد نماد اچار بشی بعد روی نشانکها بروی بعد در پنجرهای که باز میشود روی مدیر نشانکها کلیک کنی سپس روی سازماندهی کلیک کن واز پنجرهای که باز می شود گزینه اخر را که (صادر کردن نشانک ها به فایل اچ تی ام ال) نام دارد انتخاب کن که صفحه ذخیره ها باز می شود ان را هر کجا که خواستی ذخیره کن پس از تعویض ویندوز یا کروم همه این مراحل را تکرار کن فقط پنجره اخر که باز شد گزینه یکی مانده به اخر گزینه(وارد کردن نشانک ها به اچ تی ام ال) را کلیک کن تا همه نشانکها را که ذخیره کرده بودی برگردند البته چون من کرومم فارسی بود فارسیش را توضیح دادم

 167. mahdis می‌گوید

  سلام خسته نباشین.وقتی میخام با گوگل کروم سایتی رو باز کنم رو نوار ادرس httpsبا ۱ خط قرمز روش ظاهر میشه و سایت و باز نمیکنه.چطوری میشه این مشکل و حل کرد؟؟

 168. mehran allaf می‌گوید

  با سلام خدمت شما
  من مشکلی دارم که هر وفت با گوگل کروم وارد سایتی میشوم و میخواهم پیامی در ان سایت بگذارم به محض فشار دادن کلید الت+شیفت برای تغییر زبان مرورگر قفل میکند ومن مجبور می شوم ان را ببندم وپس از انکه مجددا ان را باز کنم بالای صفحه پنجره بازیابی باز می شود ومن مجبور برای هر بار تغییر زبان این کار را تکرار کنم لطفا
  راه حلی ارائه دهید . متشکرم ۲۱/۶/۹۱

 169. فاطمه می‌گوید

  باعرض سلام خسته نباشین دوست عزیز
  من وارد سایت گوگل کروم میشم سایت گوگل کروم بالا نمیاد میگه قطع نمیدونم چرا من خیلی از این سایت گوگل کروم راضی بودم فوق العاده بودالانم که این طوری شده خیلی ناراحتم ازتون خواهش میکنم کمک کنید خواهش میکنم ازتون
  باتشکروسپاس فراوان

  1. فاطمه می‌گوید

   کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 170. عطیه می‌گوید

  سلام!
  ضمن عرض خسته نباشید و قدر دانی از شما دوست عزیز بابت این سایت خوب و مفیدی که دارین میخواستم یه سوالی بپرسم، امیدوارم کمکم کنین که مشکلم حل شه.
  راستش من تا چند ماه پیش از اکسپلورر استفاده میکردم تا اینکه تو ورودم به یاهو میل به مشکل برخوردم و یکی از دوستانم بهم گفت دیگه اکسپلورر یاهو رو ساپورت نمیکنه و گوگل کروم رو بهم پیشنهاد داد، منم استفاده کردم و واقعا ازش راضی هستم اما چند وقته دیگه گوگل کروم هم آیدیمو باز نمیکنه،میشه بفرمایین مشکل از کجاست؟
  ضمنا باید بگم گاهی میتونم فقط میل هامو چک کنم اما صفحه اصلی برای ارسال میل یا ساخت آیدی جدید برام باز نمیشه.من وینوزم هم هفت ۲۰۱۲ هست، آیا به اون مربوط میشه؟
  مرسی از لطفتون!

 171. قلیان110 می‌گوید

  like

 172. محسن می‌گوید

  سلام
  من دو تا مشکل با گوگل کروم دارم
  ۱- من نرم افزار IDM رو نصب دارم روی سیستمم.
  مشکل اینجاست که من وقتی میخوام از یوتوب ویدئو دانلود کنم مشکل ایجاد میکنه و ارور ۴۰۳ میده در حالیکه در مروگر فایرفاکس این مشکل وجود نداره و به راحتی دانلود میشه.

  ۲- چرا سایت های دانشگاه منو های کشویی شون رو نمیشه با کروم دید؟
  روش نوشته جاوا اسکریپت ولی من جاوا رو نصب دارم روی کروم

 173. iman می‌گوید

  salam
  man nemitonam ba chrome az tarighe proxi vared besham va proxi nemitone chorme ro be onvane app beshnase , alabate ta 1roze pish ghabele estefade bod ama dar heyne kar kardan ghat shodo dige natonestam ba chrome vared besham

 174. بهروز می‌گوید

  سلام دوستان عزیز
  من یک مشکلی که دارم اینه که وقتی می خوام جی میلم رو چک کنم بعضی وقتها با این پیغام مواجه میشم This webpage has a redirect loop و تا زمانی که نرم در seting و هیستوری رو پاک نکنم درست نمیشه. در بعضی سایتها نوشته بود برو به همون علامت آچار و بعدش option رو انتخاب کن ولی من اصلاً آپشن ندارم و فقط ستینگ رو دارم . میشه راهنمایی کنید . من واقعاً مشکل دارم با این جریان. مرسی

 175. میثم می‌گوید

  سلام
  من هر بار که میخوام تعدادی لینک در گوگل دانلود کنم،بیشتر از ۶ لینک اجازه دانلود نمیده و تا یکیش کاملا دانلود نشه بعدی شروع نمیشه
  خواستم بدونم میشه مثل دانلود منجر این تعداد دانلود رو بالا برد؟
  مرسی

 176. بهرام می‌گوید

  با سلام چگونه به مرورگر گوگل اجازه دهیم که از پروکتل httpsاستفاده کنیم آخه من هر کار می کنم اخطار میده وبرام سایت مورد نظر رو باز نمی کنه لطفا پاسخ خود را به ایمیلم ارسال کنید .با تشکر

 177. مهسا می‌گوید

  سلام من گوگا کروم ۶ تا مربه بود کنار +کنار بدون نوشتن ادرس با عکس سایت هایی که داشتم میرفتم اون سایت هایی که میرفتم زیاد اونا الان دیگه نیتندوقتی +کنر میزنم نیست چی کار کنم

 178. بهار می‌گوید

  سلام
  میشه راهنماییم کنید تا این مشکل رو برطرف کنم؟!
  Unable to connect to the proxy server

 179. علی می‌گوید

  سلام
  در صفحه جستجوی تصاویر فقط نصف تصاویر صفحه اول باز می شود و باقی تصاویر باز نمی شود اشکال در کجاست؟
  ممنون از شما

 180. mona می‌گوید

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون.
  …لطفا کمکم کنید.
  برای ورود به yahoo mail و face book با اخطار ssl error مواجه
  می شوم.
  با زدن گزینه ی procced anyway وارد e_mail می شوم اما برای face book شکل گرافیکی ان عوض می شود و هیچ کاری نمی توانم انجام دهم.این error فقط برای این ۲ سایت است.
  لطفا کمکم کنید.
  ممنون

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   تاریخ میلادی سیستمتون رو درست کنید . به احتمال زیاد مشکل حل میشه .

  2. نام شما... می‌گوید

   تاریخ میلادی درسته ولی بازم این مشکل هست..لطفا راهنمایی کنید

 181. مهدی می‌گوید

  سلام بر اساتید
  ایا میشه قبل از اینکه ویندوز عوض کنیم book markرو جایی ذخیره کنیم ؟؟
  با سپاس

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   بله میشه . ولی اگه یه جیمیل داشته باشید و از قابلیت سینک کروم استفاده کنید ، کار شما بسیار بسیار بسیار راحت تر میشه . همیشه همه بوکمارک هاتون رو خواهید داشت . بدون اینکه حتی بخاید جایی ذخیرشون کنید . این لینک مطلبی هست که ما سال ۸۹ توی سایتمون منتشر کردیم و روش کار رو توضیح داده . الان یه خورده ظاهر کروم عوض شده ولی روش کار همونه .
   موفق باشید …….

 182. مهدی می‌گوید

  سلام اقای زارع عزیز
  تشکر از شما .فرمایشات شما را اجرا میکنم،اگه به مشکلی خوردم ،دوباره مزاحم شما میشم.

 183. amin می‌گوید

  vaghti bazi safehat ro ba chrome baz mikonam ye peygham miad kefekrmikonam marboot be amniate mikhastam bedoonam chejoori mishe radesh kard?

 184. افروز می‌گوید

  سلام
  من قسمت اپشن را تو قسمتی که شبیه اچار هست رو ندارم
  باید چیکارکنم ؟؟؟
  این تنظیماتی رو که گفتین رو نمیدونم از کجاباید اجرا کنم
  اگه کمکم کنید ممنون میشم >

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   این آموزش مربوط به نسخه های قدیمی هست . الان که ورژن ۲۳ هست گزینه options به settings تغییر پیدا کرده .

 185. فرزانه می‌گوید

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  من نمیتونم با کروم connectبشم. یه بارم دوباره نصبش کردم ولی بازم نشد.لطفا کمکم کنید درسش کنم ۲ روزه اینطوری شده بعد از نصب نسخه جدید firefox

  1. حمید می‌گوید

   صفحه خانگی و موتور جستجوگر شما به احتمال زیاد با نصب یه نرم افزار عوض شده.توی تولبار کروم نگاه کنید همچنین صفحه خانگی.باید روی سایت گوگل باشه.اگرم تولباری جز گوگل نشون میده و ارور میده اون تولبار رو از کنترل پنل حذف کنید درست میشه…

 186. کوروش می‌گوید

  سلام مهندس جان
  ضمن سپاس و خسته نباشید خدمت شما ،
  میشه در مورد Translation کمی بیشتر توضیح بدهید که چرا ترجمه اش فارسی به انگلیسی هستش و آیا می شود سایت های غیر فارسی را به فارسی ترجمه کرد؟
  خیلی ممنون

 187. مهدی می‌گوید

  سلام من گوگل کروم استفاده میکنم میخوام ویندوز رو عوض بوک مارکتهایی رو که ذخیره کردم چگونه در ویندوز تازه استفاده کنم نشانک ها کجا ذخیره میشن {ممنون میشم اگه جواب بدین}

 188. ابراهیم می‌گوید

  با سلام مهندس جان لطفا به من بگوئید چگونه میتوانم home pege ازgeneral و برای برداشتن enternet aption از تنظیمات جستجو گرها چه کار باید کرداز این روش میخوام کسی نتواند history سیستم را پاک نماید آیا راهی هست؟ ممنونم

 189. omid می‌گوید

  بوکمارک های من بعد از بستن مرورگر کروم پاک میشه چی کار کنم تا سیو بمونه

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   خیلی غیر عادیه . در حالت عادی نباید چنین اتفاقی بیفته . تا حالا با همچین حالتی روبرو نشدم . بهتره یه بار دیگه کروم رو پاک و دوباره نصب کنید .

 190. طراحی سایت و سئو می‌گوید

  خیلی خوب بود سپاسگذاریم

  1. مموشی می‌گوید

   سلام
   ممنون از توضیحاتتتون
   فقط میشه بگید برای غیر فعال کردن گذینه ی Ask search که بالای مرور گر با یک سری زیر مجموعه مثل فیس بوک وجود داره باید چی کار کرد خیلی آدم رو اذیت میکنه.
   ممنون

 191. بهنام می‌گوید

  سلام
  چطور میشه مرورگر گوگل کروم رو طوری تنظیم کرد وقتی باز ش می کنیم همیشه در حالت incognito باز بشه؟؟ممنون

 192. sajad می‌گوید

  مرسی خسته نباشی

 193. amin می‌گوید

  با سلام
  میخواستم بدونم زبان گوگل کروم چتور عوض میشه
  من در آلمان هستم و میخوام زبانشو از آلمانی به انگلیسی عوض کنم
  متشکرم

 194. ناصر می‌گوید

  سلام
  من این مرورگر رو نصب کردم و بعد از یک هفته استفاده از کار افتاد، باز میشه ولی کانکت نمیشه، بقیه مرورگرها کانکت میشن به جز این. اینترنتم هم lan پر سرعته و سرور مرکزی داره و با پروکسی و پورت کانکت میشم. ممنون میشم مشکلمو حل کنید.

 195. رضا می‌گوید

  سلام وخسته نباشین….چطور میشه در صفحه گوگل کرومم وارد میشم ،بعد بخوام sign out شم عمل کنم،هرچی گشتم گزینه sign out وجود نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 196. رضا کناریوند می‌گوید

  درود دوست عزیز. من از ورژن ۲۳ گوگل کروم استفاده می کنم که بجای گزینه option از settings استفاده شده. می شه راهنمایی بفرمایید که آموزش تنظیمات مربوط به این ورژن رو چطور تهیه کنم. سپاس

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   تنها سایتی که راهنمای تنظیمات گوگل کروم رو ارائه داده ، ما هستیم و متاسفانه جای دیگه ای نمیتونید آموزش نسخه جدید رو بدست بیارید .

  2. رضا کناریوند می‌گوید

   ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایید که از کدام قسمت سایتتون این آموزش رو دریافت کنم. سپاس مهندس

 197. رضا اذر می‌گوید

  با سلام

  دوتا مساله رو میخواستم خدمتتون عرض کنم :

  ۱. یکی اینکه ایا میشه مرورگر رو طوری تنظیم کرد و یا اکستنشنی بهش اضافه کرد که تبهای باز شده (مثلا ۵۰ تب ) رو دونه دونه دانلود کنه و همه اش رو باهم دانلود نکنه (مثل internet download manager ) این مشکل از اونجا برام پیش اومده که وقتی در bookmarkbar یه پوشه ساختم که توش مثلا ۵۰تا لینک خبری هست وقتی روی پوشه کلیک راست میکنم و گزینه open all bokmark رو میزنم چون همه باهم دانلود میشوند به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت وقتی صفهات رو نگاه میکنم میبینم ناقص دان شده اند اگه بشه کاری کرد که دونه دونه دانلود بشه خیلی خوب میشه

  ۲. دومی هم اینه که حالا مثلا ۳۰ تا تب باز شده میخواهم اونهارو سیو کنم هی باید روی هر صفحه کلیک راست کرده و گزینه save az رو بزنم تا صفحه ذخیره بشه ایا امکانش هست که یه دگمه save روی منو بار و یا یه حالت auto save باشه که صفحات رو وقتی دان شد اتوماتیک تو اونجایی که بهش معرفی کردم ذخیره کنه

  مرصی

 198. گوگل می‌گوید

  خوب بود

 199. دانیال می‌گوید

  سلام

  ضمنت تشکر از زحمات شما واقعا قبول دارم که گوگل کروم مرورگر فوق العاده ای هست فقط یه سری تنظیماتش نسبت به فایرفاکس پیچیده هست…

  اگه با ساختار ورژن جدید گوگل کروم آموزششو بزارید خیلی عالیه میشه…

  با نهایت سپاس و قدردانی…

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام.
   انشالله اگه وقت بشه ، آموزشش رو خواهیم گذاشت . چون همونطور که میدونید ، تنظیمات کروم یه خورده زیاده و مسلما وقت گیره .
   موفق باشید …..

 200. محسن می‌گوید

  سلام. من هر کاری می کنم نمیتونم با وی پ ی ا ن و گوگل کرو م صفحات رو باز کنم راهی هست که وی پ ی ا ن رو با کروم هماهنگ کرد؟

 201. iman می‌گوید

  با سلام
  و ضمن تشکر از زحمات شما
  اگر ممکنه یه راهنمای برای تنظیمات کرم با ویندوز مک میخواستم که خودم سعی کردم که پیدا کنم و مزاحم نشم اما نشد زحمتش گردن شما … تو کف فیسبوکم 😉
  با تشکر.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام ایمان جان .
   متاسفانه سیستم عامل مک ندارم که بتونم کروم رو روش اجرا کنم . البته زیاد تفاوتی با هم ندارن . اگه جاییش رو مشکل داری ، همینجا مطرح کن تا بنده یا سایر دوستان کمکت کنیم .
   موفق باشی ….

  2. علی می‌گوید

   با سلام
   من میخواستم بدونم که تو گوگل کرو گزینه work offline هست؟
   اگر هست جاش کجاست؟
   اگر نیست آیا روشی برا offline کردن وجود داره؟
   ممنون میشم

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام علی آقا.
   نه، گزینه Work Offline نداره. تا اونجایی که بنده میدونم هم روشی واسه مرورگر آفلاین نداره.
   واسه مرورر آفلاین فایرفاکس بهتره.
   موفق باشی…..

  4. مجید می‌گوید

   خوب دوست عزیز تو قسمت setting سه تا زبانه هست که یکیش history هست و کار همون افلاین در موزیلا رو میکنه

  5. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام.
   مجید جان اشتباه میکنی.
   بخش هیستوری صرفا یه لاگ از صفحاتی هست که قبلا باز شده ولی بدون اینترنت نمیتونه همون صفحات رو باز کنه. ولی Work Offline فایرفاکس سایت ها رو بدون نیاز به اینترنت باز میکنه.
   فرق دارن این دوتا.
   موفق باشی…..

 202. mohamad می‌گوید

  سلام ممنون از سایت خوبتون منم سوال دارم ایا کروم گزینه ای داره که بشه صفحاتی را که باز کرده ایم بعد از قطع اینترنت یعنی بصورت اف لاین ببینیم در فایر فاکس میشه ولی در کروم امکانش هست ممنون میشم جواب بدین

 203. kambiz می‌گوید

  ممنون از مطاللب ارزنده تون ..
  من یه مشکل دارم … وقتی کع صفحه جی پلاسم رو تو یکی از سیستم ها با گوگل کروم باز میکم سطر اول صفحه که اعلان ها (نوتیفیکیشن ها )و نمایه رو نشون میده همیشه بلای صفحه در دسترسه … اما تویکی دیگه از سیستم هام که از همومن نسخه کروم استفاده میکنم این سطر همیشه بلای صفحه نیست … میشه راهنماییم کنین

 204. SEDI می‌گوید

  سلام.می خواستم ببینم هیستوری تو چه فولدری ذخیره می شه و اینکه چه جوری می شه هیستوری پاک شده رو برگردوند؟خیلی حیاتیه.لطفا کمکم کنید
  با تگکر فراوان

 205. Arash می‌گوید

  کسی بلده وقتی واسه همگام سازی وقتی از ما passphrase خواست باید چه پسوردی را داد …هرکس به من کمک کنه که بتونم تمام بوک مارک و پسوردها و بقیه چیزهایی که قبلا آنرا برمیگرداندم..الانم کمکم کنه بتونم برگردونم من ی شارژ ۵۰۰۰ تومانی بهش میدم ایمیل من َ aberavan@rocketmail.com هستش ..یا حق منتظر تون هستم بهم میل بزنید

 206. Arash می‌گوید

  سلام آقای مدیر شما اگه میتونید کمکم کنید ی میل بزنید تا شماره موبایلم را بدم ی ت اس ام اس بفرستید تا تلفنی با هم حرف بزنیم ..از خجالتتون درمیام و جبران میکنم با سپاس

 207. عرفان می‌گوید

  چه جور باید تنظیمات فیلترشکن انجام بدیم روی گوگل کروم .با تشکر

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   به قسمت تنظیمات کروم برید و از بخش Network روی دکمه Change proxy settings کلیک کنید .
   موفق باشید ….

 208. تخت خواب بادی می‌گوید

  عالی بود ممنون

 209. سیگنال بورس می‌گوید

  دست شما درد نکنه خیلی مفید بود ممنون از سایت خوبتون

 210. حسام می‌گوید

  سلام گزینه Change proxy settings خاموشه چیکار باید بکنم؟در ضمن من قبلا یه سوالی درباره اینکه چطور میشه نام کشور رو در گوگل کرم تغیر بدم پرسیده بودم که جواب ندادین.ممنون

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام حسام جان .
   کروم به صورت پیشفرض از تنظیمات پروکسی اینترنت اکسپلورر استفاده میکنه . پس اگه تنظیمات پروکسی رو توی اینترنت اکسپلورر انجام بدید ، روی کروم هم اعمال میشه .
   در مورد سوال قبلی هم باید بگم که نمیدونم . یعنی اینکه تا به حال ندید که کروم نام کشور رو ذخیره کنه که بشه تغییرش داد .
   موفق باشی ……

 211. حسام می‌گوید

  سلام .
  میشه ادامه این توضیحات رو به من بدین که دقیق تر بتونم انجام بدم؟به قسمت تنظیمات کروم برید و از بخش Network روی دکمه Change proxy settings کلیک کنید ……….؟ممنون که زود جواب میدین.

 212. مسعود فلاح نرگس می‌گوید

  سلام
  از مطالب جامع و کاملتون در مورد تنظیمات کروم خیلی لذت بردم واقعا گویا ای تی مطالب جون داری قرار میده. حیف یکم دیر پیدا کردم ماشالله کروم دست خوش تعییرات شده ولی در کل پایش یکسان هستش.
  باسپاس

 213. مشتب می‌گوید

  ممنون.

 214. ali می‌گوید

  سلام من می خواستم بیشتر در مورد networkتوضیح دهید.

 215. هادي می‌گوید

  سلام
  در برنامه ای از Manoto1 توضیح دادند که میتوان با تایپ کردن http:// flag.ir و …. و اعمال چند تغییر در این بخش میتوان وارد سایتهایی مثل فیسبک و من و تو شد .
  آیا میتوانید راهنمایی بفرمایید؟

 216. hamid می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من میخواهم بدانم مدتی پیش idm در همه جا با گوگل کرم کارمیکر مدتی است کار نمیکند وبرای دانلود کردن بعضی جاها اشکال دارد
  وچگونه میتوانیم خانه های موست ویزیت را بیشتر کنیم

 217. بورس می‌گوید

  بسیار عالی سایته خوبی دارید

 218. ارش می‌گوید

  با سلام
  من وقتی فیس بوک باز میکنم با کروم گرافیک صفحه میریزه بهم یعنی فقط نوشته ا معلومه گرافیک نداره
  ولی توی برنامه ex بعداز دادن اختار در بالای صفحه و کلیک روی اون درست نشون مییده
  میخواستم ببینم مشکل کروم چیه؟ اینم بگم که توی کروم روی https یک خط قرمز هست

  1. متين معيني می‌گوید

   خط قرمز مربوط به هشدار امنیتی گوگل کرومه

 219. مسعود می‌گوید

  سلام من چند روزه که مرورگر کرومم دیگه اصلاً هیچ آدرسی رو باز نمی کنه حتی تنظیمات خود کروم و یا هیستوری چکار باید کرد؟

 220. amir می‌گوید

  چطوری باید بااستفاده از گوگل کروم سایت های فیلتر رو از کرد؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام.
   با گوگل کروم نمیشه سایت های فیلتر رو باز کرد. باید وی پی ان بخرید.

 221. مسیح مكتوبيان می‌گوید

  سلام
  من میخوام همه برنامه هایی که جستجو کردم را پاککنم چیکار کنم

 222. یاسمن می‌گوید

  سلام خسته نباشید من چگونه میتوانم مرورگر رایگان و جدید و با کیفیت بالا روی سایتwww.2hamdelنصب کنم ویروس جلوگیری نماید ممنون میشوم راهنمایی کامل نماید

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام.
   من سوالتون رو خوندم. ولی خیلی مبهم و نامفهومه.
   مرورگر که زیاده. کروم، فایرفاکس، اپرا، سافاری یا حتی اینترنت اکسپلورر که به ترتیب خوب بودن ردیفشون کردم.
   ولی این جمله رو متوجه نشدم: “چگونه میتوانم مرورگر رایگان و جدید و با کیفیت بالا روی سایتwww.2hamdelنصب کنم ویروس جلوگیری نماید”
   مرورگر روی سایت نصب نمیشه. فقط سایت ها رو نشون میده. ضمنا مرورگرها نمیتونن جلوی ویروس ها رو بگیرن. گرچه سیستم های حفاظتی دارن ولی باید واسه جلوگیری از ورود ویروس ها از آنتی ویروس استفاده کنید.

 223. یاسمن می‌گوید

  ممنون میشوم راهنمایی فرماید که من مرورگر را با ورژن بالا روی سیستم یا سایت مورد نظر تنظیم نمایم تا با مشکل بر نخورم

 224. mghb می‌گوید

  سلام دوست عزیز.
  گوگل کروم من چند وقته که پیشنهاد ترجمه صفحات انگلیسی رو نمیده. ولی صفحات به زبانای دیگه رو پیشنهاد به ترجمه فارسی میده. مثلا آلمانی ،فرانسوی و …
  فقط صفحات انگلیسی رو ترجمه نمیکنه.
  لطف میکنید اگه راهنمایی کنید.

 225. متين معيني می‌گوید

  سلام داداش خسته نباشی
  من گوگلکروم نشخه ۲۸ رو ارم ولی کلا به خود سایت گوگل ایراد میگ
  یره و هداش رامنیتی میده خیلی دنبالش گشتم تا بتونم یه کاری کنم که این هدشار امتینی از بین بره ولی نمیشه.
  تو فروم های انگلیسی گشتم ژیدا کردم ولی متاسفانه باری نشخه های خیلی ژایین بود و به درد من نخورد.میشه لطفا کمکم کگنی تا این مشکل رو بر طر ف کنم؟
  لطفا جوابت رو برام ایمیل کن
  info@alamatsoal.ir

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام.
   هشدارش چی هست؟

 226. mghb می‌گوید

  سلام. دوست عزیز یه راهنماییم به مشکل من کنید!! بالا گفتم مشکل رو. ممنون میشم

 227. asal می‌گوید

  سلام من تازه ویندوز زدم کروم و موزیلا رو نصب کردم ولی هر دو همه ی صفحات رو با زوم بزرگ نشون میده و من مجبورم همیشه ctrl+ موس رو بچرخونم تا سایزش درست شه ولی اونوقت نوشته ها خیلی کوچیک و درهم میشه از زوم تنظیماتش هم تغییرش میدم همینطوری هست! باید چکار کنم؟

 228. رویا می‌گوید

  اینا چیه دیگه اصلا تو این مرورگر همچین چیزایی نمیبینم گفتم شاید تو کاستومایز من آپشن نیس ستینگ رو جاش دارم تو اون آن استراتاپ و هوم پیج و… هس اصلا توش کاملا یه چیزه دیگس

 229. رویا می‌گوید

  جون هرکی دوس دارین یکی به من بگه چرا گوگل کروم وارد جیمیل که نمیشه هیچ اصلا اون صفحه که میلو رمز ورودو می خواد رو هم نمیاره قسمتی که اطلاعات سایتو مینویسه روی http رو قرمز می کنه و خط میزنه تازه اکسپلوره هم با هزار بدبختی وارد میشه

 230. مهدیس می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  از دیروز قسمت https گوگل کروم سبز رنگه و فیسبوکو باز نمیکنه
  و اگه هم باز کنه صفحه گرافیکی فیسبوک بهم ریخته است
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 231. مشتاق می‌گوید

  مشکل من هم اینه روی https خط قرمز خورده باید چی کارکنم؟من peroxy دارم ولی اصلاباز نمی کنه.ارور۷ میده .تورو خدا زود جوابمو بدید خیلی لازم دارم.

 232. hamid می‌گوید

  salam
  mamnoon az tozihaht va amoozeshetoon
  agar momkene befarmaeed chegoone mitavan dar search google gozine translate this page ro baraye hameye saitha faal kard
  ba tashakkor

 233. بهار می‌گوید

  سلام
  من با گوگل کروم وارد سایت فیس بوک میشدم به همراه پروکسی و مشکلی نداشتم تا اینکه بعد از مدتی دیدم خیلی از عکسها باز نمیشه توی تنظیماتش هم رفتم ولی مشکل از مرورگر نبود. مرورگرم رو پاک کردم و دوباره نصب کردم و حاالا وقتی وارد سایت میشم اینشکلی میشه:
  http://s1.picofile.com/file/7888793652/untitled.jpg

  نمیدونم مشکل از کجاست؟ با مرورگر اکسپلورر که میرم فیسبوک مشکلی نیست و خوب باز میکنه ولی سرعتش خیلی خیلی بده اون مرورگر
  ممنون میشم اگر کسی میدونه پاسخ بده

  1. محمدرضا می‌گوید

   علیرضا جان برا منم دقیقا همین مشکل بهار پیش اومده ، فک میکردم این مشکل از سایفون هستش ک نمی تونه فیس بوک رو لود کنه اما الان ک می بینم فک کنم مشکل از یه جای دیگس ، میشه اینو برامون توضیح بدی چیکار کنیم
   ممنونم داداشی

 234. یلدا می‌گوید

  سلام
  من از مرورگر اینترنت اکسپلولر برای یک سایت داخلی استفاده میکنم ولی زمان ران بودن فیلترشکن اون سایت رو لود نمیکنه
  تنظیمات غیر فعال کردن استفاده از فیلتر شکن رو برای مرورگر IE نیاز دارم
  ممنون میشم از راهنمایتون
  موفق باشید

  1. محمدرضا می‌گوید

   به این آدرس برید
   Tools >>> Internet options >>> Connetctions >>> LAN settings (akhare windows) >>>tike gozine ” use a proxy server for your LAN” ro bardarid
   (albate age faal monde bashe)

 235. . می‌گوید

  سلام میشه تو ضیح بدید بعد از دانلود گوگل کروم چه طور اون رو روی کامپیوتر نصب کنیم

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام.
   کروم دو روش نصب داره.
   ۱- از سایت google.com/chrome: در صورتی که فایل نصب کروم رو از این سایت که سایت اصلی هست بگیرید، باید روی فایل دوبار کلیک کنید تا مراحل نصب شروع بشه. دیگه لازم نیست کاری بکنید. خودش نصب میشه و آیکونش میاد رو دسکتاپتون.
   ۲- ولی اگه فایل نصبش رو از سایت هایی مثل softgozar.com بگیرید، بلافاصله بعد از کلیک روی فایل، مراحل نصب خیلی سریع انجام میشه و آیکون اون روی دسکتاپتون قرار میگیره.
   موفق باشید….

 236. نیلوفر می‌گوید

  سلام ببخشید من دیروز از فیلتر شکن استفاده کردم الان دیگه مرورگر برام باز نمیشه چطور باید غیرفعالش کنم؟؟؟

  1. Nima می‌گوید

   ba salam v vaght b kheir.bebakhshid mikhastam bedonam chera ba inke netam vasl hast. chera mororgar chorom in pegham ro mide:
   This Webpage is not available
   mamnoon misham age javab bdn.niazmande pasokhetonam. tnx

 237. زهرا می‌گوید

  سلام خوب هستید .یه سوال .ببخشید من قبلا با کروم میرفتم فیس بوک با فیلتر شکن هات اسپید شیلد .اما یه مدته وقتی میخوام وارد فیس بوک بشم نمیشه یه تصویر عروسکی با لبای اویزون میاد که یه طرفش نوشته more یعنی میگه برو پروکسی رو چک کن که منم سر در نمیارم باید چیکار کنم میشه راهنماییم کنید؟

 238. سينا می‌گوید

  بسیار ممنون از اشتراک گذاری اطلاعاتتون در خدمت کاربرای این سایت
  مرورگر گوگل کرومم option نداره به جاش setting داره شما همه تنظیماتو از برگ option انجام دادید و من وقتی صفحه settingo باز میکنم کلی فرق داره
  و میخوام زبون گوگل کرومو فارسی کنم ولی نمیدونم چطور از setting این کارو انجام بدم

 239. fatemeh می‌گوید

  سیتمم وارد گوگل کروم میشه ولی سایت باز نمی کنه چرا؟

 240. mohammad می‌گوید

  سلام من چند روز وارد یک سایتی میشدم اما حالا این پیغامو میده میشه به من بگین چیکار کنمOops! Google Chrome could not find http://www.asteimi.ir:8080

 241. Nima می‌گوید

  Agha Alireza ??????????????????????????????????????

 242. پرهام می‌گوید

  سلام من از فیلتر شکن و گوگل کروم استفاده میکردم ولی الان مدتی گوگل کروم باز نمیشه

 243. حامی می‌گوید

  سلام مهندس
  مهندس هلپ می پلیز !!!!
  cert6ificate کروم نمیزاره gmail رو باز کنم!!
  هلپپپپپپپپپپ!!!!!!!!

 244. sadaf می‌گوید

  salam v khasteh nabashid! bebakhshid chegooneh bayad zaban serche google ra farsi kard???

 245. farzad می‌گوید

  salam age mishe rahnemay konin
  http://upload7.ir/images/88333855928558809337.jpg

 246. محمد رضا می‌گوید

  سلام به همه ی عزیزان دست اندر کار تهیه و مدیریت این سایت. واقعا سایت عالی و پرباری دارین. مطالب سایت خیلی مفید و بدرد بخوره. مرسی از تلاشتون. دعا می کنم همیشه موفّق باشین.

 247. رضا می‌گوید

  سلام.
  لطفا کمکم کنید من مرورگرهای کروم واپراواینترنت اکسپلور,موزیلارونصب کردم ولی فقط موزیلا به اینترنت وصل میشه بقیه مرورگرها ارور میده که به اینترنت وصل نیستم لطفا کمکم بکنید

 248. amirreza می‌گوید

  سلام
  من با مرورگر گوگل کروم میخوام وارد هر سایتی بشم ارور میده پشتش هم عکس یه علامت خطر میاد یعنی یه دون سایت هم باز نمیکنه لطفا کمکم کنید

 249. مازیار می‌گوید

  سلام خسته نباشید. من فیلتر شکن دارم اما با گوگل کروم نمیتونم وارد فیس بوک بشم همش هشدار امنیتی میده وقتی هم وارد میشه عکسها رو نشون نمیده .حتی گوگل رو هم باز نمیکنه. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید chetori hoshdaresh ro laghv konam?

 250. kami22 می‌گوید

  سلام من وقتی تو مرورگرم (فایرفاکس) تب جدید باز میکنم ، خود به خود سرچ سایت ask.com باز میشه ! چطوری باید این مشکل رو برطرف کنم تا مثل قبل فقط تب باز شه ؟
  تو about:config هم keyword URl رو درست کردم ولی نشد

  ممنون میشم کمک کنید

 251. محمد می‌گوید

  salam b bakhshid man harchi mororgar nasb mikonam hamash ye sayt be name

  ASK

  MIYARE VA MORORGAR GOOGLE CHROME IN ERORR RO MIDE

  https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=chromiumsync&sarp=1&continue=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2Fintl%2Fen-US%2Fchrome%2Fblank.html%3Fsource%3D0

  mamnoon misham komakam konin

  1. sanaz می‌گوید

   سلام چرا ج نمیدین؟ منم مصل مشل اقای که بالای صفحه نوشتن مشکل داردم خطاش مثل اوناست چیکار کنم>؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 252. محمد حسین می‌گوید

  سلام
  از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم
  فقط میخواستم ببینم چطوری میشه برای گرفتن theme ها google رو دور زد؟
  خییییییییییییلییییییییییییی ممنننننننننوووووووونننننننننممممممم

 253. kami22 می‌گوید

  مرسی از سایت مزخرفتون که اینقدر خوب به مشکل مخاطبتون رسیدگی می کنید

 254. مهاجرت به استرالیا می‌گوید

  بسیار عالی

 255. سوما می‌گوید

  سلام
  google chorme صفحات google را باز نمیکنه و پیغام خطای Error 150 (net::ERR_SSL_PINNED_KEY_NOT_IN_CERT_CHAIN) را میده
  چیکار باید بکنم؟
  ممنون

 256. sanaz می‌گوید

  سلام یه مدته که کروم بصفحه گوگل رو باز نمیکنه ولی روی یه سیستم دیگه داریم باز میکنه ولی رو لب تابم متاسفانه نه میتونید راهنماییم گنید؟

 257. pedram deljoo می‌گوید

  سلام و تشکر فراوان از توضیحات شما دوست عزیز
  من Google Chrome رو سیستمم کار نمی کنه. هیچ صفحه ای رو باز نمی کنه
  حتی صفحه تنضیمات خودشو. یکی از دوستانم گفت باید بروزش کنی
  Google.Chrome.30.0.1599.69.Stable رو دانلود و نصب کردم اما بازم نتیجه ای نگرفتم
  یکی دیگه از دوستانم گفت باید Java SE Runtime رو نصب و بروزش کنی
  این کارم کردم اما باز نتیجه ای نگرفتم
  اگه لطف کنین و کمکم کنین ممنون میشم
  بازم تشکر می کنم از توضیحات شما دوست عزیز
  اگه محبت کنین و توضیحاتتونو به این آدرس hsh1350@yahoo.com برام بفرستین ممنون میشم. تشکر

  1. جواب پدرام خان می‌گوید

   سیستمت تاریخ و زمانش بروز هست؟؟؟؟؟اگه نیست بروز کن بعد تست کن بمن خبر بده اوکیییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  2. محسن می‌گوید

   سلام.روی سیستم من هم کار نمیکنه زمان هم بروز کردم اما فایده ای نداشت.ممنون میشم کمکم کنید.واقعا به جز کروم نمیتونم با مرورگری کار کنم

 258. طراحی وب سایت می‌گوید

  بسیار جامع و کامل بود

 259. طراحی وب سایت می‌گوید

  خیلی عالی بود

 260. اسیه می‌گوید

  سلام .ممنون . تبلیغات روی صفحات را چگونه حذف کنم

 261. مهناااااااااززززز می‌گوید

  سلام…منم همین مشکل رو ، روی هر مرور گری که رو سیستم نصب میکنم..میشم..چه کنم…لطفا یاری کنید

 262. فروشگاه عروسک می‌گوید

  واقعا مقاله عالی بود از شما متشکرم

 263. sam می‌گوید

  سلام خسته نباشید من یکی دو ماه پیش ویندوز سیستمم رو عوض کردم امروز به طور عجیبی دیدم که همون بوک مارکها که توی گوگل کروم همون ویندوز قدیمی بودن دوباره برگشتن و به بوک مارکهای جدیدم اضافه شدن . لطفا علت رو توضیح میدین. با تشکر صمیمانه از شما به خاطر زحماتتون.

  1. hamid می‌گوید

   بکمارک ها رفته تو چی میات
   هر بار سایسن این شی باز ایمپورت میشه

 264. فروشگاه عروسک می‌گوید

  مقاله واقعا مفیدی هستش ممنون از مقالتون

 265. وحید می‌گوید

  من میندوز رو عوض کردم و همه ی درایورها را نیز فرمت کردم ولی حافظه ی مرور گوگل کروم پاک نشد
  این اطلاعات کجا ذخیره شده و از کجا میشه پاکش کرد؟

 266. معماری داخلی می‌گوید

  این مرورگر عالیههه

 267. طراحی سایت سنندج می‌گوید

  واقعا مرورگر بی رقیبی

 268. امیرحسین می‌گوید

  سلام،
  من می خوام تو گوگل کروم تولبار الکسا رو نصب کنم اما نمیشه. میشه کمکم کنید؟

 269. تور کیش می‌گوید

  واسه من بعضی از قسمت هارو نداره واسه اینه که نسخه قدیمیه؟
  مرسی از سایت عالیتون

 270. دانی می‌گوید

  من هم مرور گر کروم هم فایر فاکس و هم اینترنت اکسپلورر دارو همه خوبن به جز فایر فاکس . فایر فاکس خیلی کنده…!!! اینترنت اکسپلورر خیلی امنه ….!!!!!! کروم هم خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی تندههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه………..!!!!!!!!!!!

 271. سپهر می‌گوید

  یه چند روزیه تو محیط کروم که کلیک میکنم خودش میره تو این سایت های تبلیغاتی و حتی اخیرا می بینم مثل وب فریر گوشه کنار تبلیغ میاره ، میخواستم ببینم چیکارش کنم؟ با تشکر

 272. سپهر می‌گوید

  تو پاپ آپ هم تنظیم کردم ولی نشد باز

 273. احسان.پ می‌گوید

  سلام
  هر بار که بعد از مدت زمان طولانی کروم را باز می کنم(۷-۸ ساعت یا بیشتر)، کادر پیامی با متن prefrencess cannot be read ظاهر می شود، و همه تنظیمات به حالت اولیه بازمی گردد، مثل پرسیدن محل دانلود فایل و حتی افزونه های کروم را هم باید دوباره اضافه کنم( مثل دانلود منیجر)
  اگر راه حلی برای رفع این مشکل هست، بفرمایید
  با تشکر

 274. شیرین می‌گوید

  سلام ببخشید چند مدته که مشکلی برای google chrome من پیش اومده…در حین کار یکدفعه همه چیز قفل میکنه و مجبورم browser رو ببندم و از نو کارمو شروع کنم. و درضمن مجبورم browser رو از طریق ALT+CTRL+DELETE ببندمش.ممنون میشم کمکم کنید.

 275. Commando می‌گوید

  سلام چطوری میشه جست و جوی Google را از روی Home Page Google Chrome برداشت

  چون نسخه های قبلی Google Chrome را که داشتم Home Page آن ۲ صفحه بودند یک

  صفحه مال سایت های پربازدید Google Chrome شما و یک صفحه مال سایت های

  پشتیبانی شده از Google Chrome مانند Store, Google Drive, Gmail هر کسی میتونه

  خواهشن بهم کمک کنه

 276. رزمی می‌گوید

  سلام چکار کنم خیلی سایتها را هم نمیتوانم از این مرور گر باز کنم یک نمونش سایت مشاهده سوابق بیمه

 277. مهدی می‌گوید

  در هر سایت که میروم تصاویر ان نماید چی کار کنم

 278. سمیه می‌گوید

  سلام. من مروگر کروم دارم. با وجود اینکه تو قسمت تنظیمات تیک پروکسی رو برداشتم اما بازم خطای پروکسی میده. چرا؟؟؟؟ لطفا منو راهنمایی کیند.

 279. تصفیه آب می‌گوید

  در حال حاضر بهترین مرورگر opera می باشد.

 280. ahmad می‌گوید

  سلام …وقت شما بخیر …گوگل کروم که باز میشه …چجوری باید به این Customize محیط وارد بشیم …. لطفا” جواب بدین متشکرم …..ضمنا با گوگل کروم وارد فیسبوک شدن را آموزش بدین …صفا داری

 281. amir می‌گوید

  بسار خوب بود

 282. درمان بی خوابی می‌گوید

  بسیار عالی

 283. sara می‌گوید

  سلام من وقتی وارد یه انجمن میشم مرورگرم قاطی میکنه هی کوچیک میشه و یه علامتی شبیه این://:/ توی کادرایی که میشه چیزی نوشت بطور خودکار مینویسه اگرم کادری نباشه نوار لغزنده ی گنار مرورگرم پایین میاد تا به آخر صفحه برسه
  خواااهش میکنم کمکم کنید این موضوع خیلی مهمه برام

 284. ترنم می‌گوید

  سلام مرورگر گوگل کرومم تیدیل شده به یاهو چطور باید درست شه؟خواهش میکنم جواب بدید اخه مهم ممنون از سایت خوبتون.

  1. Jeff Mosawy می‌گوید

   سلام؛
   آیا منظورتان این است که صفحه پیشفرض شما به یاهو تغییر پیدا کرده؟

 285. آرمان می‌گوید

  سلام… من تازه ویندوزم رو عوض کردم ویندوز ۷ ریختم. زمانی که مرورگر گوگل کروم رو باز میکنم و میخوام سایت گوگل رو سرچ کنم روی قسمت https که سمت چپ google.com هست یه خط قر مز میاد و گوگل رو لود نمیکنه… روی خود تب مینویسه : privacy error
  و توی خود تب که گوگل رو باز نکرده این پیام میاد: Your connection is not private
  و یک شکل قفل قرمز رنگ هم میاد بالاش….
  ولی یکی دو تا پیج دیگه مثل yahoo.com ویا microsoft.com رو لود کرد…
  راستی با اپرا و موزیلا فایرفاکس گوگل رو باز میکنه.
  چند بارم آنینستال کردم و آپدیتش کردم ولی فایده ای نداشت….
  خواهش میکنم یکی جواب بده آخه با هیچ مرورگر دیگه ای به اندازه کروم راحت نیستم…

  ممنون

 286. ساسان می‌گوید

  دمت گرم دادا خیلی مفید بود استفاده کردیم