متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

راهنمای جامع تنظیمات مرورگر Mozilla Firefox

12345 (8 نظر - میانگین: 3٫25 از 5)
Loading...
81,985

اگر سؤالی درباره مرورگر موزیلا فایرفاکس دارید، آن را در تالار پرسش و پاسخ گویا مطرح کرده و پاسخ خود را از نویسندگان و کاربران گویا آی تی دریافت نمایید.

soal-header

پس از انتشار مقاله “راهنمای جامع تنظیمات مرورگر Google Chrome” که بسیار مفید و عالی نوشته شده بود، تصمیم گرفتم که جای مرورگر محبوب فایرفاکس را خالی نگذارم و برای شما یک مقاله در همین موضوع و درباره این مرورگر عالی آماده کنم.

فکر نکنم دیگر نیاز به توضیح اضافی درباره مرورگر فایرفاکس و امکانات بسیار زیادش باشد؛ ولی برای آن دسته از کاربران که آشنایی زیادی با این مرورگر ندارند، توضیحاتی خواهم داد. مرورگر Firefox محصول شرکت Mozilla است که به صورت متن باز یا همان Open Source ارائه شده است. می توان از این مرورگر به عنوان یکی از محبوب ترین مرورگرهای جهان نام برد. این مرورگر در ابتدا در بین کاربران لینوکس استفاده زیادی داشت؛ ولی پس از مدتی با پدیدار شدن مشکلات امنیتی در اینترنت اکسپلورر، کاربران ویندوز هم از این مرورگر استفاده کردند تا اینکه به یکی از معروف ترین مرورگرها تبدیل شد.

اولین نسخه اصلی فایرفاکس در ۹ نوامبر ۲۰۰۴ منتشر شد (البته قبل از آن، این مرورگر با نام های دیگری هم منتشر شده بود). زبان های اصلی برنامه نویسی این مرورگر طبق معمول C++، جاوا اسکریپت، CSS، XBL و XUL می باشند. همچنین این مرورگر از ۷۵ زبان دنیا از جمله زبان شیرین فارسی و از سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس و … پشتیبانی می کند. (منبع توضیحات : ویکیپدیای فارسی)

دلیل اصلی انتخاب این مروگر توسط کاربران به دلیل سرعت بالای جستجو، امنیت بالا و افزونه های بسیار زیادی است که برایش ساخته شده است.

اکنون به بحث اصلی می پردازیم. مطمئنا فایرفاکس هم مانند همه مرورگرهای دیگر دارای تنظیماتی برای مدیریت بهتر می باشد. شاید بعضی کاربران مفهوم و کاربرد بعضی از گزینه ها و تنظیمات را متوجه نشوند و به همین دلیل نتوانند از قابلیت های مرورگر استفاده کنند. در این مطلب به طور کامل به توضیح درباره تنظیمات و گزینه های اصلی این مرورگر خواهم پرداخت و شما را با آن آشنا می کنم.

توجه : تصاویر و نکته ها مربوط به نسخه ۳.۶.۸ فایرفاکس است. بیشتر تنظیمات بر روی نسخه های آزمایشی ۴ نیز قابل استفاده اند.

برای دسترسی به تنظیمات و گزینه ها می توانید از منوی Tools گزینه Options را انتخاب کنید تا با پنجره ای مانند تصویر زیر روبرو شوید.

همانطور می بینید پنجره Options دارای ۷ بخش می باشد.

General : بخش تنظیمات و گزینه های عمومی مرورگر
Tabs : بخش مدیریت و گزینه های مربوط به Tab ها
Content : گزینه ها و تنظیمات مربوط به محتوا و نوشته ها
Applications : گزینه ها و تنظیمات مربوط به برنامه ها
Privacy : گزینه های مربوط به آثار جستجوها و بخش های مخفی
Security : گزینه ها و تنظیمات امنیتی
Advanced : تنظیمات پیشرفته مرورگر

در ادامه به توضیح گزینه ها و تنظیمات موجود در هر یک از بخش ها (یا سر برگ ها) می پردازیم.

General

این سربرگ شامل تنظیماتی عمومی مانند مدیریت صفحه شروع، مدیریت دانلودها و مدیریت افزونه ها می باشد.

در بخش Startup می توانید سایت و یا لینکی که در هنگام آغاز مرورگر باز می شود (Home Page) را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه Show my home page در بخش When Firefox starts، می توانید به صورت سفارشی و دلخواه سایت مورد نظر خود را برای باز شدن انتخاب کنید. شما باید آدرس سایت را در بخش Home Page بنویسید.

اگر گزینه Show a blank page را انتخاب کنید، اگر آدرس سایتتان را هم در بخش Home Page وارد کرده باشید، در هنگام اجرای مرورگر سایتی باز نخواهد شد؛ یعنی شما Home Page نخواهید داشت.

همچنین اگر شما گزینه آخر یعنی Show my windows and tabs from last time را انتخاب کنید، هنگام اجرای مرورگر، آخرین تب ها و پنجره هایی که در هنگام آخرین بار استفاده از مرورگر باز بوده اند، نمایش داده خواهند شد.

اگر دقت کنید در پایین بخش Home Page سه دکمه مشاهده می کنید که برای تغییر آن می باشد.


با زدن دکمه Use Current Pages،‏ آدرس صفحاتی که هم اکنون باز کرده اید، به جای Home Page قرار می گیرند. با زدن دکمه Use Bookmark، می توانید Home Page خود رابا استفاده از سایت هایی که به عنوان Bookmark قرار داده اید انتخاب کنید. گزینه آخر یعنی Restore to Default، آدرس Home Page شما به صورت پیشفرض (که جستجوگر سایت Mozilla می باشد) قرار داده می شود.

البته توجه داشته باشید که برای استفاده از امکان Home Page دلخواهتان، باید حتما گزینه Show my home page را از بخش When Firefox starts انتخاب کنید.

کمی پایین تر می توانید بخش Downloads را مشاهده کنید. در این قسمت می توانید گزینه های مربوط به فایل های دانلودی توسط فایرفاکس را ببینید.

Show the Downloads window when downloading a file : با انتخاب این گزینه، پنجره مربوط به دانلود فایل ها با شروع دانلود یک فایل نمایش داده می شود.

Close it when all downloads are finished : این گزینه با انتخاب گزینه بالا فعال می شود. اگر این گزینه را انتخاب کنید، پس از اتمام تمام دانلودها، پنجره دانلود بسته خواهد شد.

Save files to : در این قسمت می توانید مشخص کنید که فایل های دانلود شده به طور پیشفرض در چه مسیری ذخیره شوند.

Always ask me where to save files : با انتخاب این گزینه هر وقت می خواهید فایلی را دانلود کنید، مسیر ذخیره آن از شما پرسیده می شود.

در قسمت Add-ons می توانید با کلیک بر روی گزینه Manage Add-ons، افزونه های مرورگرتان را مدیریت کنید.

Tabs

همانطور که گفته شد، بخش Tabs شامل گزینه های مربوط به کنترل سربرگ ها یا همان تب ها است.

Open new window in a new tab instead : با انتخاب این گزینه، لینک های شما به جای باز شدن در پنجره جدید مرورگر، در یک تب جدید باز می شوند.

Warn me when closing multiple tabs : با انتخاب این گزینه وقتی که چند تب را باز کرده باشید و بخواهید به طور همزمان آن ها را ببندید با یک پیغام هشدار مواجه خواهید شد که این موضوع را به شما یادآوری می کند.

Warn me when opening multiple tabs might slow down Firefox : با انتخاب این گزینه وقتی شما تعداد زیادی تب را که ممکن باعث کاهش سرعت فایرفاکس شود، باز کنید، با یک اخطار مواجه خواهید شد.

Always show the tab bar : با انتخاب این گزینه، همیشه نوار تب نمایش داده خواهد شد. اگر تیک این گزینه را بردارید، تا وقتی که ماوس را به نوار تب نبرید، نمایش داده نخواهد شد.

When I open a link in a new tab, switch to it immediately : اگر این گزینه را انتخاب کنید، بلافاصله پس از باز کردن یک تب جدید، پنجره مرورگر شما به آن تب سوئیچ می کند و شما می توانید آن را ببینید.

Content

این سربرگ شامل تنظیمات مربوط به محتوا و همچنین متن نوشته های مربوط به صفحاتی است که در مرورگر نمایش داده می شوند.

در قسمت اول از این سربرگ سه گزینه وجود دارند که شرح زیر می باشند :

Block pop-up windows : با انتخاب این گزینه جلوی نمایش پنجره های موسوم به Pop-Up (که عموما برای تبلیغات هستند و باعث کاهش سرعت جستجوی شما می شوند) گرفته می شود. همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه Exceptions سایت های مورد نظرتان را وارد کنید تا پنجره های Pop-Up فقط از این سایت ها نمایش داده شوند.

Load images automatically : اگر این گزینه تیک خورده باشد، تمام عکس ها و تصاویر در سایت های باز شده به صورت خودکار نمایش داده می شوند. با کلیک بر روی دکمه Exceptions در جلوی این گزینه می توانید سایت های مورد نظرتان که می خواهید تصاویرشان نمایش داده شوند یا نشوند، را انتخاب کنید.

Enable JavaScript : اگر این گزینه انتخاب شده باشد، کدهای مربوط به جاوا اسکریپت در وب سایت ها فعال خواهند بود و در صورتی که تیک آن را بردارید، جاوا اسکریپت غیرفعال خواهد شد. همچنین با کلیک بر روی دکمه Advanced در جلوی این گزینه می توانید تنظیمات پیشرفته مربوط به جاوا اسکریپت را که در زیر توضیح داده می شوند ببینید.

در پنجره Advanced مربوط به جاوا اسکریپت ۵ گزینه قابل مشاهده هستند. شما با استفاده از این گزینه ها می توانید مشخص کنید که جاوا اسکریپت چه کارهایی را بتواند بر روی مرورگر اعمال کند یا به صورت کلی می توانید بر روی اسکریپت ها محدودیت اعمال کنید. اگر این گزینه ها انتخاب باشند، جاوا اسکریپت می تواند کار مربوط به آن را انجام دهد و در صورتی که انتخاب نباشد، امکان انجام آن کار برای جاوا اسکریپت محدود خواهد بود. شما می توانید این گزینه ها را نسبت به نیاز خود فعال یا غیر فعال کنید.

Move or resize existing windows : با انتخاب این گزینه، اسکریپت ها امکان جابجایی یا تغییر اندازه پنجره ها را خواهند داشت.

Raise or lower windows : با انتخاب این گزینه، اسکریپت ها امکان باز کردن یا بستن پنجره ها (و یا بالا و پایین بردن آن ها) را خواهند داشت.

Disable or replace context menus : اگر این گزینه انتخاب باشد، اسکریپت ها امکان اضافه کردن آیتم را به منوهای زمینه (مثل منوی های راست کلیک و …) را خواهند داشت.

Hide the status bar : اگر این گزینه انتخاب شده باشد، اسکریت می توانید نوار وضعیت یا Status bar را مخفی کنند.

Change status bar text : اگر این گزینه را انتخاب کنید، به اسکریپت ها اجازه تغییر متن نوار وضعیت را خواهید داد.

اکنون دوباره به بخش Content بر می گردیم. بخش بعدی Fonts & Colors نام دارد که مربوط به فونت و رنگ نوشته ها است.

در بخش Default font می توانید فونت یا قلم نوشته ها را انتخاب کنید. همچنین می توانید از بخش روبروی آن، اندازه متن نوشته ها را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی دکمه Advanced هم می توانید تنظیمات بیشتر درباره فونت و اندازه متن نوشته ها را ببینید.

همچنین با کلیک بر روی دکمه Colors می توانید تنظیمات مربوط به رنگ های مربوط به لینک ها و متن ها و پس زمینه را ببینید و آن ها را به سلیقه خود تغییر دهید.

در پنجره مربوط به رنگ ها گزینه هایی مشاهده می کنید که به شرح زیر می باشند :

Text : در این بخش می توانید رنگ پیشفرض متن را انتخاب کنید.

Background : در این بخش می توانید رنگ پیشفرض پس زمینه را انتخاب کنید.

Use system colors : با انتخاب این گزینه، رنگ ها به طور خودکار از رنگ های مربوط به ویندوز انتخاب می شوند.

Unvisited Links : در این بخش می توانید رنگ لینک های مشاهده نشده را انتخاب کنید.

Visited Links : در این بخش می توانید رنگ لینک های مشاهده شده را انتخاب کنید.

Underline links : اگر این گزینه را انتخاب کنید، لینک ها به صورت زیر خط دار نمایش داده می شوند.

Allow pages to choose their own colors, instead of my selections above : با انتخاب این گزینه، اگر سایتی رنگ خاصی برای متن و لینک خود داشته باشد، آن رنگ به جای رنگ های مشخص شده در این پنجره نمایش داده می شوند.

در بخش Labuages هم که آخرین قسمت از سر برگ Content است، می توانید زبان های مربوط به متن ها و سایتهایتان را با کلیک بر روی گزینه Choose انتخاب کنید.

Applications

این بخش نیاز به توضیح زیادی ندارد. در سربرگ Applications، برنامه هایی که با استفاده از آن ها فایل های دانلود شده و کدهای در وب سایت ها اجرا می شوند را انتخاب کنید. در لیست تمامی فرمت ها لیست شده اند. شما می توانید در بخش Contnent Type نوع محتو و در بخش Action نرم افزاری که با استفاده از آن فایل اجرا می شود را بینید.

اگر در بخش Actions گزینه Always ask را انتخاب کنید، در صورتی که با چنین فایلی برای اجرا مواجه شوید، نام نرم افزاری که با آن فایل را اجرا کنید از شما پرسیده می شود.

اگر گزینه Preview in Firefox را انتخاب کنید، آن محتوا در خود فایرفاکس نمایش داده می شود.
اگر گزینه Use Other را انتخاب کنید پنجره ای باز می شود که می توانید از طریق آن نرم افزار مورد نظر برای باز کردن این نوع فایل را انتخاب کنید.

همچنین در بالای لیست بخشی برای جستجو در بین فرمت ها و انوع محتوا وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

Privacy

این بخش شامل دو قسمت به نام های History (مربوط به ردپاها، سایت های وارد شده و تاریخچه جستجوها) و Location Bar می باشد.

در بخش History یک قسمت با نام Firefox will قابل مشاهده است. در این قسمت شما امکان انتخاب ۳ گزینه را در مورد تاریخچه جستجو هایتان در فایرفاکس خواهید داشت.

Remember history : اگر این گزینه را از لیست انتخاب کنید، فایرفاکس سایت ها و صفحاتی را که از آن ها بازدید کرده اید و خواهید کرد به خاطر می سپارد و در لیست History یا تاریخچه جستجوها اضافه می کند.

در صورتی که گزینه Remember history را انتخاب کنید، می توانید دو لینک را در پنجره برنامه ببنید.

Clear your recent history : با کلیک بر روی این لینک یک پنجره برای شما باز می شود که به شما امکان پاک کردن تاریخچه جستجوی خود را تا یک زمان مشخص پاک کنید (مثلا پاک کردن از ۲ روز یا ۲ ساعت گذشته).

remove individual cookies : با کلیک بر روی این لینک یک پنجره باز خواهد شد که به شما امکان پاک کردن کوکی های مرورگر را به طور دلخواه خواهد داد.

Never remember history : اگر این گزینه را از بخش Firefox will انتخاب کنید، فایرفاکس جستجوهای شما را به خاطر نمی سپرد.

Use custom settings for history : اگر این گزینه را انتخاب کنید می توانید به طور سفارشی و دلخواه تنظیمات تان را برای تاریخچه جستجوها اعمال کنید. پس از انتخاب این گزینه، گزینه هایی در پایین نمایان خواهند شد.

Automatically start Firefox in a private browsing sessing : اگر این گزینه را انتخاب کنید، مرورگر برای جستجوی شخصی خواهد بود؛ یعنی هیچگونه پسورد و آدرس سایت و صفحه ای را در خود ذخیره نمی کند. همچنین پس از انتخاب این گزینه، مقدارها ۵ بخش و گزینه دیگر به طور خودکار تغییر می کند.

Remember my browsig history for at least : اگر تیک گزینه اول را بردارید این گزینه فعال می شود. با انتخاب این گزینه می تواند تعیین کنید که تاریخچه جستجوهای شما تا چند روز در برنامه ذخیره شود. مثلا اگر شما این گزینه را انتخاب و مقدار آن را بر روی ۳۰ قرار دهید، سایت ها و صفحاتی که از آن ها بازدید کرده اید تا ۵۰ روز توسط مرورگر به خاطر سپرده می شود و شما امکان استفاده از آن ها را دارید.

Remember download history : اگر تیک گزینه اول را بردارید این گزینه فعال می شود. اگر این گزینه را انتخاب کنید، مشخصات فایل های دانلود شده در پنجره دانلودها، ذخیره و به یاد سپرده می شود.

Remember search and form history : اگر تیک گزینه اول را بردارید این گزینه فعال می شود. اگر این گزینه را انتخاب کنید، تاریخچه جستجوها و فرم ها به خاطر سپرده می شود.

Accept cookies from sites : اگر این گزینه تیک خورده باشد، امکان ذخیره کوکی سایت ها در فایرفاکس فعال می شود و در غیر این صورت غیرفعال خواهد بود. همچنین با کلیک بر روی دکمه Exceptions در جلوی این گزینه پنجره ای باز می شود که در آن می توانید سایت هایی که می خواهید یا نمی خواهید از آن ها کوکی ذخیره کنید، را وارد کنید.

Accept third-party cookies : با انتخاب این گزینه، کوکی های شخصی به خاطر سپرده می شوند.

Keep until : این بخش مربوط به گزینه بالایش یعنی Accept third-party cookies می باشد که برای فعال شدن آن باید اولین گزینه یعنی Automatically start Firefox in a private browsing sessing را غیر فعال کنید. در این قسمت می توانید مشخص کنید که کوکی های شخصی تا چه مدت در مرورگر نگهداری شوند.

Clear history when Firefox closes : اگر تیک گزینه اول را بردارید این گزینه فعال می شود. با انتخاب این گزینه تاریخچه تمامی جستجوها و لینک ثبت در نرم افزار پاک می شود. اگر این گزینه تیک خورده باشد، یک دکمه با نام Settings جلوی آن فعال می شود که می توانید با استفاده از بخش هایی که باید پس از بسته شدن نرم افزار پاک شوند، را انتخاب کنید.

بخش دیگر سر برگ Privacy مربوط به Location Bar است. این بخش دارای یک بخش به نام When using the location bar, suggest و یک گزینه انتخابی در جلوی آن می باشد. اگر توجه داشته باشید هنگام نوشتن آدرس سایت در بخش آدرس، سایت هایی که قبلا از آن ها بازدید کرده اید و همچنین سایت هایی که به Bookmark خود اضافه کرده اید نمایش داده می شوند. در این قسمت می توانید انتخاب کنید که در هنگام نوشتن آدرس، چه مقدار هایی به شما نشان داده شود.

History and Bookmarks : من این گزینه را برای انتخاب توصیه می کنم. با انتخاب این گزینه شما می توانید در هنگام وارد کردن آدرس، از آدرس سایت های و صفحاتی که قبلا استفاده کرده اید و سایت هایی که به Bookmark خودتان اضافه کرده اید، استفاده کنید.

History : با انتخاب این گزینه، فقط می توانید از می توانید از صفحات و سایت هایی که قبلا آن ها را مشاهده کرده اید استفاده کنید.

Bookmarks : با انتخاب این گزینه می توانید از سایت هایی که به Bookmark اضافه کرده اید هنگام نوشتن آدرس استفاده کنید.

Nothing : اگر این گزینه را انتخاب کنید در هنگام نوشتن آدرس، هیچ لینکی به شما نشان داده نخواهد شد.

Security

اکنون به توضیح در مورد تنظیمات و گزینه های امنیتی مرورگر Firefox می رویم. شاید بتوان از گزینه ها و تنظیمات این بخش به عنوان یکی از مهمترین بخش ها به دلیل اینکه به امنیت مرورگر ربط دارد، نام برد.

این بخش شامل ۳ قسمت می باشد. قسمت اول تنظیمات عمومی امنیتی، قسمت دوم مربوط به پسوردها (Passwords) و قسمت سوم مربوط به هشدارها (Warning Messages) می باشد.

اکنون به توضیح درباره گزینه های بخش اول می پردازیم.

Warn me when sites try to install add-ons : با انتخاب این گزینه، اگر سایتی بخواهد بر روی مرورگر شما افزونه ای نصب کند، به شما هشدار داده خواهد شد. همچنین می توانید بر روی دکمه Exceptions جلوی همین گزینه کلیک کنید تا پنجره را مشاهده کنید. در این پنجره می توانید سایت هایی که اجازه نصب افزونه را به آن ها می دهید انتخاب کنید (مثل بخش افزونه های سایت Mozilla یا سایت GetPersonas.com).

Block reported attack sites : اگر این گزینه را انتخاب کنید، جلوی ورود به سایت های خطرناک و همچنین سایت هایی که توسط Google بلوک شده و در لیست سیاه هستند، گرفته می شود. در زیر می توانید هشدار یک سایت بلوک شده را ببینید.

Block reported web forgeries : با انتخاب این گزینه هنگام باز کردن سایت های مشکوک جعلی، به شما هشدار داده خواهد شد. در تصویر زیر می توانید نمونه از هشدار سایت های جعلی و مشکوک را ببینید.

پخش Passwors مربوط به رمزهای عبور و گزینه های آن می باشد.

Remember password for sites : با انتخاب این گزینه پسوردهایی که در سایت ها وارد می کنید، در مرورگر ذخیره و به یاد سپرده می شوند. در جلوی این گزینه می توانید بر روی دکمه Exceptions کلیک کنید تا پنجره ای برای شما باز شود. در این پنجره می توانید سایت هایی که نمی خواهید پسورد وارد شده در ان ها ذخیره شود را به برنامه اضافه کنید.

Use a master password : با انتخاب این گزینه دکمه Change Master Password فعال می شود و پنجره ای برای شما باز شود که می توانید یک پسورد کلی برای وارد کردن در سایت هایی که پسورد لازم دارند انتخاب کنید. همچنین در این پنجره می توانید درصد کیفیت و امنیت پسورد وارد شده خود را ببینید.

همچنین با کلیک بر روی دکمه Saved Passwords پنجره ای باز می شود که می توانید در آن اطلاعاتی از قبیل آدرس سایت هایی که پسورد در آن ها ذخیره شده و همچنین Username ها و Password های ذخیره شده را ببینید.

بخش دیگر سر برگ Security مربوط به پیغام های هشدار یا Warning Messages است که با کلیک بر روی دکمه Settings می توانید تنظیم کنید که چه هشدارهایی و در چه زمینه به شما نمایش داده شود.

در زیر می توانید توضیحات مربوط به گزینه های پنجره Security Warnings را مشاهده کنید.

I am about to view an encrypted page : اگر این گزینه را انتخاب کنید و در شرف دیدن یک صفحه رمز گذاری یا (مخفی) شده باشید، یک هشدار به شما نمایش داده می شود.

I am about to view a page that use low-encryption : اگر این گزینه را در حالت انتخاب قرار دهید و بخواهید از صفحه ای با کیفیت پایین رمز گذاری بازدید کنید، هشدار دریافت خواهید کرد.

I leave an encrypted page for one that isn’t encrypted : اگر این گزینه را انتخاب کنید و در حال ترک صفحه ای باشید که برای کس دیگر رمز گذاری شده نیست، هشدار دریافت خواهید کرد.

I submit information that’s not encrypted : اگر این گزینه را در حالت انتخاب قرار دهید و در حال وارد کردن اطلاعاتی باشید که پنهان و مخفی نمی شود، با هشدار مواجه خواهید
شد.

I’m about to view an encrypted page that contains some unencrypted information : اگر این گزینه را انتخاب و در حال دیدن صفحه باشید که حاوی بعضی از اطلاعات مخفی و پنهانی باشد، هشدار دریافت می کنید.

Advanced

این بخش شامل گزینه ها و تنظیمات و پیشرفته Firefox هستند که در ۴ سربرگ با نام های General، Network، Update و Encryption خلاصه می شوند.

من به ترتیب به توضیح درباره بخش های هر سربرگ می پردازم.

اولین سربرگی که آن را توضیح خواهم داد General است که دارای ۳ بخش Accessibility (امکان دسترسی)، Browsing (جستجو و مرور کردن) و System Defaults (پیشفرض های سیستم) می باشد.

Always use the cursor keys to negative within pages : اگر این گزینه در حالت انتخاب باشد می توانید از کلید های نشانه گر برای جابجایی به صفحات استفاده کنید.

Search for text when I start typing : اگر شما این گزینه را انتخاب کنید، با شروع تایپ کردن، متن شما جستجو خواهد شد.

Warn me when web sites try to redirect or reload the page : اگر این گزینه را تیک بزنید، وقتی وب سایتی بخواهد شما را به صفحه دیگری منتقل کند و یا بخواهد صفحه را Reload یا دوباره بارگذاری کند، به شما اطلاع داده خواهد شد.

Use autoscrolling : اگر این گزینه فعال باشد، شما می توانید با کلیک بر روی دکمه وسط ماوس، روی صفحه اسکرول کنید و به بالا و پایین بروید.

Use smooth scrolling : اگر این گزینه را فعال کنید، جابجایی و اسکرول درون صفحات به شکل روانتر و نرم تر صورت می گیرد.

Check my spelling as I type : اگر این گزینه انتخاب شده باشد، در صورتی که متنی را بنویسید به طور خودکار املای آن توسط مرورگر چک می شود.

Always check to see if Firefox is the default browser on startup : اگر این گزینه انتخاب شده باشد، در هر بار باز کردن مرورگر، پیشفرض بودن آن چک می شود و اگر مرورگر پیشفرض ویندوز نبود، به شما پیغام خواهد داد. همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه Check Now در روبروی این گزینه از این موضوع مطلع شوید که Firefox مرورگر پیشفرض شما است یا نه.

Submit crash reports : اگر این گزینه را فعال کنید، در صورتی که Firefox به طور ناگهانی یا به هر دلیلی دچار مشکل و بسته شدن شود، اطلاعات این حادثه به سایت مرورگر ارسال می شود.

اکنون به توضیح و شرح تنظیمات سربرگ Network از بخش Advanced می پردازیم. سربرگ Network دارای ۲ بخش با نام های Connection (اتصال) و Offline Storage (ذخیره سازی آفلاین) می باشد.

در بخش Connection می توانید یک دکمه به نام Settings را مشاهده کنید که با کلیک بر روی آن پنجره ای باز می شود. از طریق این پنجره می توانید تنظیمات و گزینه های مربوط به اتصال فایرفاکس به اینترنت را تنظیم و پیکر بندی کنید.

در پنجره باز شده اگر گزینه Use system proxy settings را انتخاب کنید با استفاده از تنظیمات پیشفرض ویندوز به اینترنت متصل خواهید شد (این گزینه پیشنهاد می شود)

اگر میخواهید با یک پروکسی دیگر متصل شوید باید گزینه Manual proxy configuration را انتخاب کنید. سپس باید آدرس پروکسی را (IP) در بخش HTTP Proxy و پورت را در بخش Port وارد کنید. پس از آن با کلیک بر روی OK می توانید با استفاده از پروکسی جدید به اینترنت وصل شوید. برای برگشتن به حالت اولیه گزینه سوم یعنی همان Use system proxy settings را انتخاب کنید.

بخش Offline Storage یا ذخیره سازی آفلاین یکی از بخش های موثر در سرعت لود کردن صفحات است. فایرفاکس همیشه فضایی را برای ذخیره اجزای و تصاویر سایت هایی که بیشتر بازدید می شوند قرار می دهد تا آن ها را با سرعت بیشتر به شما نشان دهد. هر چه این حافظه بیشتر باشد مطمئنا اجزای بیشتر ذخیره و سرعت باز شدن صفحات بالا می رود. شما می توانید با استفاده از بخش Use up to این مقدار را به مقدار دلخواه خود تغییر دهید.

همچنین با کلیک بر روی دکمه Clear Now تمامی اجزا و بخش هایی که ذخیره شده اند را می توانید پاک کنید.

Tell me when a website asks to store data for offline use : اگر این گزینه را انتخاب کنید، در صورتی که به وبسایتی بروید که ان وب سایت بخواهد مقداری از اطلاعات و اجزا را به صورت آفلاین ذخیره کند، این موضوع به اطلاع داده می شود.

همچنین در لیست پایین گزینه Tell me when … می توانید لیستی را ببینید که وب سایت هایی که از اجزای آفلاین برای لود شدن استفاده می کنند، در آن قرار دارند.

سربرگ دیگر بخش Advanced مربوط به بروز رسانی مرورگر Firefox آست. در این سربرگ تنظیمات و گزینه های مربوط به بروز رسانی و Update مرورگر وجود دارد.

در بخش Automatically check for updates to می توانید ۳ گزینه با نام های Firefox، Add-ons و Search Engines را ببینید. گزینه اول مربوط به آپدیت و بروز رسانی خودکار خود مرورگر، گزینه دوم مربوط به آپدیت خودکار افزونه ها و گزینه سوم مربوط به آپدیت خودکار موتور های جستجو است. در صورتی که هر یک از گزینه ها انتخاب شده باشد، در صورت وجود آپدیت جدید، به صورت خودکار بروز خواهند شد.

بخش دیگر سربرگ Update مربوط به آپدیت خود Firefox است. در قسمت When updates to Firefox are found می توانید ۲ گزینه ۳ گزینه را ببینید.

Ask me what I want to do : همچنین وقتی که آپدیت جدیدی برای فایرفاکس موجود باشد از شما پرسیده خواهد شد که آیا مایل به بروز رسانی هستید یا نه.

Automatically download and install the update : در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید، در صورتی که آپدیتی برای مرورگر موجود باشد، به صورت خودکار دانلود و نصب خواهد شد.

Warn me if this will disable any of my add-ons : این گزینه با انتخاب گزینه اول فعال می شود. اگر این گزینه را انتخاب کنید، در صورتی که نصب آپدیتی جدیدی از مرورگر موجب غیرفعال شدن هر یک از افزونه های فعلی شود، به شما اطلاع داده خواهد شد.

با کلیک بر روی دکمه Show Update History پنجره ای باز می شود که در آن می توانید تاریخچه آپدیت های قبلی را ببینید.

اکنون به آخرین قسمت آموزش تنظیمات فایرفاکس می رسیم. آخرین سربرگ در پنجره Options و بخش تنظیمات پیشرفته، Encryption نام دارد. در این بخش گزینه های مربوط به رمز نگاری صفحات قرار دارند.

در بخش اول یعنی Protocols می توانید پروتکل های رمز نگاری را که شامل دو مورد SSL 3.0 و TSL 1.0 می باشند، را انتخاب کنید (انتخاب هر دو گزینه پیشنهاد می شود).

بخش دیگر این سربرگ مربوط به Certificates یا گواهی های امنیتی می باشد. در این بخش دو گزینه وجود دارد.

Select one automatically : اگر این گزینه را انتخاب کنید و سایتی از شما درخواست گواهی شخصی شما را بکند، یکی از گواهی ها به طور خودکار استفاده می شود.

Ask me every time : اگر این گزینه را انتخاب کنید و سایت از شما درخواست گواهی شخصی شما را بکند، از شما پرسیده خواهد شد که آیا این امکان را می دهید یا خیر.

همچنین در بخش Certificates می توانید ۴ دکمه دیگر را هم ببینید. که کاربرد آن ها به شرح زیر است.

View Certificates : با کلیک بر روی این دکمه پنجره ای باز می شود که به شما گواهی های موجود را نشان خواهد داد.

Revocation Lists : با کلیک بر روی این دکمه لیست گواهی های ابطال شده به شما نشان داده می شود.

Validation : با کلیک بر روی این دکمه می توانید تنظیمات مربوط به اعتبار گواهی ها را مشاهده کنید.

Security Devices : با کلیک بر روی این دکمه پنجره مدیریت دستگاه ها و واحدهای امنیتی مرورگر اجرا خواهد شد.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی کلی و واضح تنظیمات و گزینه های مرورگر محبوب Mozilla Firefox پرداخته شد. با یادگیری و کاربردهای این گزینه ها مطمئنا استفاده از این مرورگر محبوب شیرین تر و لذت بخش تر خواهد شد. در این مطلب سعی شد که همه بخش ها به صورت کاربردی توضیح داده شود تا کاربران با استفاده از ان ها نیاز خود را برطرف کنند.

شما هم نظر خود درباره این مطلب و همچنین مرورگر فایرفاکس و امکانات آن بیان کنید.

صفحه دانلود مرورگر فایرفاکس (زبان اصلی)
صفحه دانلود مرورگر فایرفاکس (زبان فارسی)

اگر سؤالی درباره مرورگر Mozilla Firefox دارید، آن را در تالار پرسش و پاسخ گویا مطرح کرده و پاسخ خود را از نویسندگان و کاربران گویا آی تی دریافت نمایید.

soal-header

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
681 دیدگاه
 1. وحید می‌گوید

  خیلی عالیه
  اگه آموزش تنظیمات جامع اپرا هم بزارید عالیتر هم میشه

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   خوشحالم که از مطلب استفاده کردید. اگه امکانش باشه آموزش اپرا رو هم میذاریم.

   موفق باشید

 2. arya می‌گوید

  خیلی خوب بود

 3. وحید می‌گوید

  آقا عالی بود.همه چیزو بدونه هیچ کمو کاستی توضیح دادی.کارت درسته.ایشالا که در آینده یه برنامه نویس حرفه ای بشی و خودت یه مرور گر واسمون بسازی.موفق باشی داداش

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام
   امیدوارم از این مطلب استفاده کافی رو برده باشید.
   من همینطور که گفتید سعی کردم همه چیز رو توضیح بدم؛ ولی اگه چیزی جا موند دیگه ببخشید.
   در مورد مرورگر جدید هم یه کمی اغراق کردید!! 😉

   موفق باشید

 4. علیرضا زارع می‌گوید

  سلام .
  ممنون محمد جون ، مطلب خیلی خوبی بود .
  از نظر من فایرفاکس از هر لحاظ بعد از کروم قرار میگیره .
  Only GooGle ChromEEEEEEEE

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام علیرضا جان
   خوشحالم از این مقاله خوشتون اومده. ولی دقت داشته باشید فقط سرعت مهم نیست.
   فایرفاکس = سرعت + قدرت + امکانات + افزونه های زیاد
   😀

   موفق باشید

  2. مرتضی خلیلی می‌گوید

   سلام آقا محمد مهدی
   خب امکانات همون افزونه های زیاد میشه دیگه بعد هم قدرت مرورگر یعنی چی؟
   گوگل کروم از هر نظر بهترینه بخصوص در اصلی ترین پارامتر یعنی سرعت.

 5. محمدرضا می‌گوید

  فایرفاکس از هر نظر موقع استفاده یه غول تصور میشه و واقعا فوق العادست. اما تنها چیزی که منو چند ساعت در روز ترغیب میکنه که به سمت کروم برم اینه که فایرفاکس خیلی کند میشه بعد از مدتی. اما بازم فایرفاکسه :X

  1. ITTeach می‌گوید

   اما من کروم رو قبول دارم واقعا یه چیز دیگه‌اس

  2. HATE می‌گوید

   —————————————————————————–
   ——————————- JUST Firefox—————————-
   —————————————————————————–

 6. مصطفی می‌گوید

  سلام.
  ببینید نمی خوام از کروم احساسی تعریف کنیم و از ff بد بگم. ولی فایرفاکس بدون افزونه امنیتش پایینه. وقتی افزونه بهش اضافه میشه سرعت باز شدنش کند تر هم میشه. اما خب این زمان عامل مهمی برای کنارگذاشتنش نیست.
  طراحی ظاهرش هم که چنگی به دل نمیزنه. مقایسه کنید با کروم و اپرا
  البته ورژن ۴ تغییر کرده که بیشتر از اپرا تقلید شده.
  interface هوشمندانه کروم. سرعت. سادگی در عین حال که نقض نداره.

  فرمودین: فایرفاکس = سرعت + قدرت + امکانات + افزونه های زیاد

  افزونه های زیاد که فکر کنم از دلایل دوام فایرفاکسه. بارزه که درسته.
  درباره ی سرعت اگه مقدوره بیشتر توضیح بدید. منظورتون از سرعت کدوم قسمته دقیقا؟
  درباره ی اینکه فرمودین امکانات سوالی به ذهنم رسید که جز افزونه ها امکانات قابل ملاحضه ای داره که خاص باشه؟
  اگر وقت کردی ممنون میشم جواب بدی ما رو هم از گمراهی دربیاری.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون که نظرتون رو گفتید
   فکر نکنم فایرفاکس چیزی از نظر امنیت کم داشته باشه؛ ولی با این حال اگر افزونه ای هم برای حل این مورد نصب کنید، می تونید برای جلوگیری از کاهش سرعت کارهای خاصی رو انجام بدید که در ایـــن مـــقــالــه دوست خوبم آقای ارجمندی ذکر کرد.
   در مورد طراحی ظاهری هم باید بگم ظاهر آن چنان بدی هم نداره؛ همچنین در حالت Full Screen (فعال شدن با کلید F11) جالبتر هم میشه. در ضمن صحت گفته شما رو درباره خوب بودن ظاهر کروم و اپرا تایید می کنم. ولی یه چیز رو درباره کروم فراموش نکنید؛ شما دارید از مرورگری می گید که شرکت سازنده اون تمامی محصولاتش رو نسبت به ایرانی ها منع کرده؛ این یعنی اون نمی خواد ما از محصولاتش استفاده کنیم، که حداقل من تا مرورگری مثل فایرفاکس هست دست به چنین کاری نمی زنم. همچنین شرکتی که آثار جاسوسی در اون دیده میشه.

   در مورد افزونه خودتون فرمودید. از نظر سرعت هم منظورم سرعت باز کردن صفحات بود (که البته با افزایش حافظه Cache در تنظیمات، بالاتر هم میره) البته من خودم به هیچ وجه مسئله سرعت بالای کروم رو رد نمی کنم. ولی اپرا سرعت خیلی آنچنانی نداره. در مورد امکانات، فایرفاکس مطمئنا بخش تنظیمات و مدیریتی بهتری و زیادتری داره. اگه هم چیزی کم داشته باشه مطمئنا با افزونه هایی که براش موجوده بسیار قوی تر خواهد شد. این دلیل نمیشه که خود مرورگر همه چیز رو داشته باشه؛ اگه مرورگر در کل خوب و پر طرفدار باشه برنامه نویس ها راغب میشن که براش افزونه بنویسن تا امکاناتش بیش از پیش بالا بره. تا همین الان هم هزاران افزونه با موضوعات مختلف برای فایرفاکس، به دلیل انعطاف پذیری و پایداری موجود هست؛ آیا این موضوع تا این حد برای کروم و اپرا هم صدق می کنه؟

   موفق باشید

  2. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام محمد جون .
   البته گوگل تمامی محصولاتش رو واسه ایرانی ها تحریم نکرده . مثلا جیمیل ، گوگل مپ ، گوگل مارس ، گوگل داکز و خیلی از محصولات و سرویس های گوگل برای ایرانی ها باز هستن . بعدش هم باور داشته باشید که گوگل میدونه ایرانی ها دارن از کروم استفاده ولی خودش نمیخاد که این مروگر توپ رو از ایرانی ها بگیره . چون سهم بازارش هر چقدر هم که کم باشه ، پایین تر میاد . به نظر شما کار سختیه که گوگل مانع از اجرای برنامش داخل ایران بشه . شما که برنامه نویس هستی میدونی گوگل میتونه از چه راههایی متوجه فعال بودن برنامش روی یه سیستم در کشورهای تحریم شده ، بشه .

   طبق آخرین آماری که یه جا دیدم ، تعداد افزونه های فایرفاکس با این همه تبلیغات و شهرت و عمر بیشترش نسبت به کروم دوازده هزار و تعداد افزونه های کروم با این عمر کم و به قول شما محبوبیت کم پنج هزارتا بوده .

   البته آخرین آمارها حاکی از اینه که فایرفاکس هم به جرگه اینترنت اکسپلورر پیوسته و درصد سهم بازارش داره کاهش پیدا میکنه . ولی کروم روز به روز داره عمرش بیشتر میشه .

   در پایان بازم از مقاله خوبتون تشکر میکنم .
   موفق باشید ……….

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   ببخشید . جمله ” کروم داره روز به روز عمرش بیشتر میشه “در دوخط ماقبل آخر رو اصلاح بفرمایید و به این تغییر بدید : ” کروم روز به روز داره سهم بازارش بیشتر میشه ”

   با تشکر ………..

  4. محمد مهدی می‌گوید

   سلام علیرضا جان
   درسته که گوگل همه محصولاتش رو برای ما تحریم نکرده، ولی حداقل وقتی کروم رو تحریم کرده یعنی میگه استفاده نکنید. ما هم خیلی نیاز آنچنانی بهش نداریم. از این نظر هم درسته که گوگل اجازه استفاده رو داده، ولی همین که ما رو تحریم کرده یک اهانت بزرگ هست و فکر نمی کنم کار خوبی باشه که ما از محصول شرکتی استفاده کنیم که ما رو تحریم کرده.

   در مورد افزونه ها گفته تون رو قبول دارم؛ ولی قبول داشته باشید هیچ مرورگری به پایداری فایرفاکس برای نصب افزونه نیست. حالا که نسخه ۴ هم می خواد بیاد، با نظراتی که از کاربران درباره خوب یا بد بودن مرورگر انجام گرفته سعی در بهبود این مرورگر دارن.

   شاید نسخه که یک تحول جدید باشه.

   موفق باشید

 7. sabzlink.com

  راهنمای جامع تنظیمات مرورگر Mozilla Firefox “فارسی”…

  می توان از این مرورگر به عنوان یکی از محبوب ترین مرورگرهای جهان نام برد. این مرورگر در ابتدا در بین کاربران لینوکس استفاده زیادی داشت؛ ولی پس از مدتی با پدیدار شدن مشکلات امنیتی در اینترنت اکسپلورر، کاربران ویندوز هم از این مرورگر استفاده کردند تا اینک…

 8. Alishan می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید و تشکر از آموزشهای عالیتون خواستم تقاضا کنم اگه ممکنه تو سایتتون این قابلیت رو هم قرار بدین اگر کسی از مقالاتتون خوشش اومد بتونه توی همون صفحه فایل آموزشی رو دریافت کنه مخصوصا اگه به شکل pdf بشه ذخیره کرد عالی میشه

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   امیدوارم از مقاله استفاده کرده باشید. این مسائله ای که گفتید رو حتما با مدیر سایت مطرح می کنم.

   موفق باشید

 9. هوشمند می‌گوید

  مرگ بر IE
  درورد بر FireFOx

  1. محمد مهدی می‌گوید

   موافقم…

 10. arash می‌گوید

  سلام دوست عزیز یه سوال داشتم چطوری میشه مرورگر فایر فکس را تنظیم کرد که زمانی که میل را میخواهیم از یاهو مسنجر باز کنیم یا در صفحات چت آدرس لینکی رو باز کنیم با فایر فاکس باز بشه نه اینترنت اکسپلورر.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای اینکار باید مرورگر پیشفرض خودتون رو فایرفاکس قرار بدید. برای انجام این کار از پنجره Options به بخش Advanced و سربرگ General برید. سپس در گزینه آخر که مربوط به System Defaults است بروید و بر روی Check Now کلیک کنید. سپس بر روی Yes کلیک کنید.

   موفق باشید

  2. arash می‌گوید

   سلام .دوست عزیز من همین کارو که گفتین کردم ولی بازم نمیشه با همون اکسپلورر باز میشه

 11. وحید می‌گوید

  دمت گرم خیلی مفید بود من ۲ هفته میشه با سایت آشنا شدم تمام آرشیو سایت رو دارم هر روز میخونم دستت درد نکنه معلومه خیلی وقت میزاری رو هر پستت .
  آقا راستی اگه فرصتشو داشتی یه آموزش کلی در رابطه با خلاص شدن و یا در آمان ماندن ازدست تروچان و نرم آفزارهای جاسوسی و همچنین بالا بردن امنیت یاهو از دست هکر ها چتدتا مطلب بود تو سایت ولی کافی نبود

  بازم ممنون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   واقعا خوشحالم که از کاربر دائمی سایت ما شدید. امیدوارم از تمامی مطالب استفاده کافی رو ببرید. در مورد مسائلی که گفتید یه جستجو تو سایت بکنید مطالب مفیدی رو پیدا خواهید؛ ولی باز هم حتما سعی می کنیم مطالب خواسته شده شما رو تو سایت بذاریم.

   موفق باشید

 12. رضا می‌گوید

  جالب بود . دستتون درد نکنه.
  اگر مقاله های اینطوری که حجمشون زیاد هست رو بصورت PDF هم در انتهای مطلب قرار بدین خیلی خوب میشه. 🙂

 13. jeff می‌گوید

  بسیار عالی بود

 14. Hossein می‌گوید

  واقعا مطالب فوق العاده ای بود من که لذت بردم

 15. Tarara می‌گوید

  لازم دیدم نکاتی را در پاسخ بعضی از نظرات بدم.
  اولا باید از نویسنده این مقاله تشکر کرد. زیرا خیلی از کاربران مبتدی واقعا به چنین راهنمایی هایی نیاز دارند.
  من شخصا به دلایلی مشابه نویسنده از کروم تا ابد الدهر استفاده نمی کنم.
  ۱. گوگل، کروم را برای ایرانیان تحریم کرده که این بالاترین اهانتیه که میشه به کاربر یک مرورگر کرد. لازمه که شان و شخصیت خودمون را هیچ وقت فراموش نکنیم.
  ۲. زمزمه هایی هست که گوگل با این همه سرویس رایگانی که داره ارائه می کنه قصد ایجاد یک نقشه کامل جاسوسی داره که با در اختیار گذاشتن اون برای دولت ها میتونه پول هنگفتی به جیب بزنه. اطلاعاتی از قبیل نامه یک کاربر، جستجو ها، دوستان و اخیرا با کروم وب سایت های دیده شده به راحتی قابل دسته بندی هستند.
  ۳. از حق نگذریم فایرفاکس خیلی رم اشغال می کنه ولی خوبیه که داره اینه که با افزایش تب های باز شده این مقدار افزایش محسوسی نمی کنه. من هم اکنون ۶۵ تب باز شده در فایرفاکس دارم که حدود ۴۶۸ مگ رم اشغال کرده. دوست دارم یکی امتحان کنه بیبنم آیا همچین کاری را در کروم میشه اصلا انجام داد. در اپرا که به دلیل ضعف طراحی، تب ها اونقدر کوچیک میشن که اصلا نمیشه باهاشون کار کرد.
  ۴. اما در مورد چهره ظاهری فایرفاکس، مطالب عجیبی در نظرات خوندم. یکی از قابلیت های برجسته فایرفاکس شخصی سازی اونه چه از لحاظ قالب ها و طرح های مختلفی که براش وجود داره و هم از این لحاظ که کاربر میتونه دکمه های مرورگر را مطابق سلیقه خودش در نوار ابزار یا نوار وضعیت بچینه.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون از نظرات و گفته هاتون. امیداورم این مقاله نیاز شما رو برطرف کرده باشه. همچنین به طور کامل گفته شما رو قبول دارم.

   موفق باشید

  2. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   در پاسخ به جناب Tarara :
   ۱- اگه این جوریه پس لابد شما اصلا از فلش که ادوبی اون رو واسه ایران تحریم کرده استفاده نمیکنید ؟ این دلایل فقط به خاطر توجیه کردن یک تعصب بیجا نسبت به یک نرم افزاره ( البته به نظر من ) . تا وقتی هم که راهی برای Bypass کردن تحریم ها وجود داره باید از محصولات بسیار قدرتمندی مثل کروم استفاده کرد تا به مزخرف بودن محصولی مثل فایرفاکس با اون سرعت داغونش ( چه در هنگام بارگذاری خود برنامه و چه در هنگام لود صفحات ) پی برد . من خودم هم داخل ویندوز و هم داخل لینوکس از کروم استفاده میکنم .

   ۲- خیلی ها این تهمت ها رو برای خراب کردن یک شرکت بزرگ در اذهان مردم میزنن . از کجا معلومه که فایرفاکس این کار رو نمیکنه . پیشنهاد میکنم در مورد یکی از افزونه های فایرفاکس که چند مدت پیش آبروی فایرفاکس رو برد تحقیق بکنید . افزونه ای که یوزرنیم و پسوردها رو به یه سرور دیگه ارسال میکرده .

   ۳- من الان دارم داخل کروم با ۷۳ تب باز دارم اینجا کامنت میزارم . میزان حافظه ای هم که مصرف میکنه ۲۱۰ مگابایته . در مورد اپرا هم باید بگم فقط ظاهرش خوبه ولی از نظر امکانات فنی اصلا منو راضی نکرده .

   ۴- ظاهر فایرفاکس واقعا خسته کننده است . خیلی شلوغ و بدجور طراحی شده . جدیدا هم طراحاش کم آوردن دارن از روی اپرا کپی میزنن . ولی کروم در عین سادگی فوق العاده زیبا طراحی شده .

   ۵- امینت مروگرها هم که چندی پیش در یک مسابقه یبن هکرها محک خورد . فایرفاکس ، IE ، اوپرا و سافاری همگی زیر فشار حملات هکر داغون شدن ولی کروم سرافزار از این میدون بیرون اومد .

   در پایان به همه شما دوستان توصیه میکنم که دست از بهانه تراشی و تعصب بیجا بردارید و به سمت بهترین مرورگر دنیا یعنی کروم بیاید .
   کروم = نهایت مهندسی نرم افزار ……..
   موفق و پیروز باشید ………….

  3. محمد مهدی می‌گوید

   مشکل ما اینه که وقتی یه نرم افزار رو می بینیم تا یک بخشش خوبه میگیم بقیش هم خوبن و عالی هستن؛ در حالیکه اینطور نیست. همه چیز سرعت نمیشه. سرعت فایرفاکس هم آن چنان که می گید بد نیست، فقط کروم اندکی سرعت بیشتر داره. ولی اگه به غیر از سرعت عوامل دیگه رو در نظر بگیریم، فایرفاکس بهتره. در مورد ظاهر، فایرفاکس ظاهر بدی نداره ( باز هم میگم F11 بزنید بهتر هم میشه 😉 ). حالا که گوگل سایتش رو برای ایرانی ها بسته، افزونه های کروم به چه دردی میخورن؟ همه که مثل من و شما VPN ندارند. یک مرورگر باید از همه لحاظ انعطاف پذیر باشه. نسخه جدید فایرفاکس هم که می خواد عرضه بشه، اول به صورت بتا میاد تا کاربران رضایت یا عدم رضایت خودشون رو اعلام کنن و مشکل بر طرف بشه (قابل توجه مرورگرهایی که هر ۱ ماه، یک ورژن جدیدشون بی خبر میاد). در مورد بحث تب ها، من الان ۲۰ تا تب تو کروم باز کردم، بینشون گم شدم. نمی فهمم چطوری ۷۵ تا تب باز کردید همزمان!!!! (البته فراموش نشه که فایرفاکس اندازه تب ها رو تا یه اندازه خاصی کوچک می کنه و به جای اون می تونید رو تب ها اسکرول کنید)

   فکر نکنم دیگه قضیه جاسوسی رو بشه رد کرد. کافیه یک سرچ کوچولو توی جستجوگر شرکت سازنده مرورگرتون بکنید تا همه چیز بیاد کف دستتون. (البته، اشتباه نشه. من Google Search رو تکذیب نمی کنم :D)

   در مورد گفته شماره ۵ هم خوشحال میشم دلایل و مدارک رو ببینم.

   باید ذکر کنم که وقتی کسی برای انتخاب دلیل و مدرک میاره، نباید اسمش رو گذاشت بهانه تراشی. اگر کروم یعنی مهندسی، فایرفاکس یعنی مرورگری که با شما همراه می شه (شعار : هزاران راه رایگان وجود داره تا فایرفاکس رو با توجه به نیاز هایتان تغییر بدید و شخصی سازی کنید)

  4. فرهاد می‌گوید

   واقعا قلمت گل بارون 😀

   تکمیل توضیح دادی ، مرسی

   عشق است فایرفاکس :X و گویا آیتی 😛

  5. علیرضا زارع می‌گوید

   بازم سلام .
   آقا ما که هرچی سعی میکنم که شما رو متقاعد کنیم که کروم بهتر از فایرفاکسه ، شما متقاعد نمیشی . اشکالی نداره . شما به راه خودتون ادامه بدید ، ما هم به راه خودمون . فکر کنم اینطور بهتر باشه .
   در کل آرزوی من اینه که همه مرورگرها بهتر بشن . چیزی که بین رقابت این شرکت ها به ما میرسه فقط بازدهی بالاتره محصولات . خدا خیرش بده شرکتی که جنگ مرورگرها و سایر محصولات رو راه انداخت .
   بازم تشکر از مقاله خیلی خوبت .
   موفق باشی ………..

  6. فرهاد می‌گوید

   ولی به نظر من بهترین ، فایر فاکس

   چون واقعا از همه لحاط تکمیله

   با کروم اصلا حال نکردن ( نه به خاطر تحریم و این حرفا ، چون خیلی چیز های دیگه هم تحریم شدیم و….. )

   حرف شما دو عزیز تقریبا درسته

   موفق باشید /.

 16. فرهاد می‌گوید

  سلام خدمت شما مدیریت سایت

  واقعا سایت جامعی دارید

  از این بابت که با سایت آشنا شدم خیلی خرسندم

  و آرزوی بهترین هارو دارم برای شما

  یک سوالی داشتم از خدمتتون

  البته طبق اصول جستجو کردم ولی نتیجه ای نداشت

  سوال من :

  چطوری میتونم پسورد هایی که توی موزیلا دخیره میشه رو ازشون یک کپی بگیرم تا در صورت خراب شدن و یا کلا تعویض ویندوز بعد بتوانم استفاده کنم ؟!

  چون میدونین این همه سایت ، نمیشه همه رو حفظ کرد

  ممنون میشم راه حلی بدید که نیاز به نرم افزار نداشته باشه

  بازم سپاس از شما

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   خوشحالم که از سایت ما بازدید می کنید و از این مطلب استفاده کردید. در مورد سوالتون امکان ذخیره فقط پسورد وجود نداره. شما می تونید از Profile فایرفاکس تون یک کپی بگیرید، که در صورت خراب شدن ویندوز با کپی کردن این Profile می تونید تمام تنظیمات، افزونه ها و پسورد هاتون رو مثل حالت قبل داشته باشید.

   اگر مایلید که روش این کار رو بدونید، به من ایمیل بزنید؛ چون امکان ذکر کردن تو نظرات نیست.
   MahdiVisual@Gmail.com

   موفق باشید

 17. حمیدرضا می‌گوید

  سلام به همه شما ، خسته نباشید .
  خواستم ازتون یک سوال کنم.
  من وقتی اوپرا رو روی PC نصب کردم، انتخاب کردم که هر لینکی رو انتخاب کردم با اوپرا باز بشه. الان دیگه اوپرا رو دوست ندارم و از کامپیوتر حذفش کردم. حالا روی هر لینکی مثلا توی سند تو ال های یاهو مسنجر کلیک می کنم ارور می ده چون که می گه اوپرا توی کامپیوتر نیست! من می خوام بدونم که چجوری می تونم کاری کنم که این لینک های مستقیما با فایرفاکس بالا بیاد …

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر شما نیاز داشته باشید که تمام لینک ها با فایرفاکس باز بشه، باید اون رو مرورگر پیشفرض قرار بدید. برای این کار از منوی Tools گزینه Options را انتخاب کنید. سپس به بخش Advanced و سربرگ General برید. در قسمت System Default بر روی دکمه Check Now کلیک کنید و گزینه Yes رو بزنید.

   موفق باشید

 18. toraj85 می‌گوید

  دست مریزاد فوق العاده بود

 19. احمد می‌گوید

  اطلاعات واقعاً کاملی ارائه دادید
  معلومه وقت زیادی واسه این مطلب گذاشتید
  ممنون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   ممنون آقا احمد
   امیدوارم از این مقاله استفاده کافی رو برده باشید.

 20. وحید می‌گوید

  سلام
  از مقاله خوبت ممنون
  و درود به فایر فوکس. بعد از فایر فوکس کروم

  ولی….. یه سوال
  من بعضی وقت ها فایرفوکسم قات میزنه و بعضی تصاویر با فرمت هایی مثل jpg رو خیلی بد نشون میده مثل عکسی که کیفیتش رو ۵۰ برابر بیلرن پایین . وقتی هم عکسو تو سیستم سیو میکنم برای همیشه هخمونجوری جوری ذخیره میشه و نشون میده. کش رو هم خالی کردم ولی بازم اینجوری با cclean هم همه چیزو اوپتیمایز میکنم ولی بازم همینجوریه. خیلی پیش تومده این جرکن . هم روی ویستا هم الان که ۷ دارم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   امیدوارم از مقاله من استفاده کافی رو برده باشید. الحق که فایرفاکس بهترینه.
   در مورد سوالتون، چیزی که گفتید تو اپرا امکانش هست پیش بیاد؛ ولی توی فایرفاکس در حالت معمولی این مشکل رو ندیدم. شاید یکی از دلایل این باشه که هنگام باز کردن صفحه، همزمان دانلود هم می کنید یا یک صفحه دیگر هم همزمان باز می کنید. همچنین اگه Cache رو افزایش بدید شاید این مشکل برطرف بشه (آموزشش تو مطلب ذکر شده).

   موفق باشید

 21. مهدی می‌گوید

  سلام*خیلی برام جالب بود که هر روز نظرات رو می خونید. اطلاعاتتان هم بسیار عالی است البته در زمینه ی امکانات مرورگرها اما در زمینه ی برنامه نویسی نمی دانم. من هم خیلی علاقه به برنامه نویسی دارم و یه برنامه با سی پلاس پلاس هم نوشتم اگر دوست داشتین می دهم اجراش کنین. چیز خاصی نیست فقط یک کرنومتر باهاش ساختم و یه ماشین حساب اما چون هر دو تا تو یک برنامه اجرامیشن ناچارا می بایست به بحث ویرایش و نازک کاری هم توجه می کردم و به همین جهت خیلی برنامه نوشتم که محیطشو قشنگ تر کنم تازه اسم هم اون زمانیکه نوشته بودمش روش گذاشتم!
  M.D Windows
  در ضمن من تو مرحله اول المپیاد کامپیوتر قبول شدم اما مرحله دومش نه.المپیادهای باشگاه دانش پژوهان جوان رو می گم.می خواستم بهت بگم اگر انشالله ادامه بدهی و زبان های برنامه نویسی پاسکال و ویژول بیسیک و همین سی پلاس پلاس رو کاملتر و تخصصی تر دنبالش بری انشالله بعد از اینکه از ۲ مرحله فیلترینگ آزمونهای المپیاد کامپیوتر باشگاه بر اومدی(البته در اینجا باید بیشر رو بحث طراحی الگوریتم ها کارکنی و بینش ترکیبیاتی و آنالیز ترکیبی ات رو ورزیده کنی که انشالله با مطالعه ی کتب انتشارات فاطمی و خوشخوان به این مهم دست می یابی) در دوره ی ۳ ماهه ی تابستونی می تونی یه سر و گردن از هم دوره ای هایت بالاتر باشی.
  بگذریم.خیلی پر حرفی کردم.
  سوالی داشتم در خصوص فایر فاکس.
  من چند روز پیش نرم افزار فایر فاکس(موزیلا) را از سایت
  http://www.downloadha.com
  دانلود کردم و خیلی راحت و البته به زبان فارسی بود. معلوم نیست طی ۲ روز چش شد که زبانش عربی شده. همه ی صفحات وب رو در بیشتر در سایت هایی به زبان عربی می گرده و کلا همه چیش عربی شده. چه بلایی سرش اومده و باید چی کارش بکنم تا درست شه؟
  ممنون از مقاله ی خوبتون و همچنین سایت.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   امیدوارم از مقاله استفاده کرده باشید. ممنون از لطفتون درباره من. من به تمامی نظرات کاربران احترام میذارم و اون ها رو می خونم و اون هایی که نیاز به جواب داشته باشه رو حتما پاسخ میدم. ++C زبان خوبی هست و یک زبان برنامه نویسی هست که برای شما برای کد نویسی و ساخت الگوریتم ایده میده. خوشحال میشم برنامه هاتون رو ببینم. من تخصص زیادی در ++C ندارم ولی یک آشنایی و کد نویسی ساده چرا.

   در مورد المپیاد کامپیوتر من میخواستم شرکت کنم که به دلیل بعضی مسائل من نتونستم امتحان بدم. خوشحالم که شما مرحله اول رو رد کردید. همونطور هم که گفتید امتحانات کامپیوتر دانش پژوهان جوان مربوط به ترکیبیات و الگوریتم ها و … است. خوشبختانه با کلاس هایی که تو تابستان در این زمینه برای ما برگزار شد، با این بحث بهتر آشنا شدم.

   برای حل مشکل تون کافی است در پنجره Options یا همان گزینه ها، به بخش Content یا محتوا (بخش سوم) برید و از قسمت Languages یا زبان ها بر روی دکمه کلیک کنید و زبان English/United States [en-us] رو Add کنید و اون رو رو به اولین گزینه لیست انتقال بدید. سپس تغییرات رو تایید کنید. بعد از اون به احتمال زیاد مشکل شما حل میشه.

   از آشنایی شما خوشحال شدم. موفق باشید

 22. omid می‌گوید

  سلام من لینکت کردم میشه تو هم منو با اسم جدید ترین اخبار پرسپولیس لینک کنی.

 23. کیمیا می‌گوید

  سلام خوبی طاعات قبول

  چند پرسش در مورد موزیلا و ویندوز سون دارم اجازه هست بپرسم . ممنون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   طاعات و عبادات شما هم قبول باشه. لطفا سوالاتتون رو درباره فایرفاکس اینجا بپرسید. اگه سوال دیگه دارید در مطلب مربوطه ذکر کنید.

   موفق باشید

 24. جلال می‌گوید

  سلام از مطلب فوق العاده ای که دادی ممنونم اگه میشه بگو چطور میشه کلید های میانبر فایرفکس رو تغییر داد

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام جلال جان
   امیدوارم که نهایت استفاده را از مقاله من برده باشی.
   برای تغییر کلیدهای میانبر فایرفاکس یا اضافه کردن میانبر جدید،باید ابتدا این افزونه از فایرفاکس رو نصب کنید.
   http://mozilla.dorando.at/keyconfig.xpi

   سپس برای رفتن تنظیمات، از منوی Tools گزینه Keyconfig را انتخاب کنید یا از Ctrl+Shift+F12 استفاده کنید.
   از اینجا میتونید میانبر‌ها رو تغییر بدید یا میانبری رو جدید بسازید (البته ایجاد کلید میانبر جدید کمی نیاز به تخصص داره)
   برای اعمال تغییرات فایرفاکس رو Restart کنید.

   افزونه دیگر :
   http://www.pqrs.org/tekezo/firefox/extensions/functions_for_keyconfig/howto.html

   اطلاعات بیشتر درباره این افزونه :
   http://www.pqrs.org/tekezo/firefox/extensions/functions_for_keyconfig/index.html

 25. مصطفی می‌گوید

  دوستانی که تحریم ایران رو از دلایل کنار گذاشتن کروم عنوان می کنن بهتره که بحث علمی کنید و دلایل علمی بیارید چرا که سعی میشه فضای گفتمان استدلالی و برپایه ی اصول علمی ارائه شده در برنامه ها استوار باشه. البته این نظر شخصی عده ای از دوستانه و محترمه. عرض من اینه که مباحث علمی رو بیشتر اهمیت بدیم. البته اینجا نمی دونم چقدر بیننده داره.
  بازی با جملات شاید نظر عده ای رو عوض کنه اما علمی نیست.

  درباره ی ظاهر کروم عرض می کنم. دقت کنید فقط ظاهر
  بحث برتری در طراحی ظاهر یک مرورگر و علاقه ی کاربران به هر کدام به موارد مختلفی بستگی داره که مهم ترینش نوع بینش شخص هست. درباره ی این مورد خیلی نمیشه بحث کرد چرا که موضوع شخصیه.
  اما نکته ای که نظر کاربرانی که دوست دار ظاهر کروم هستند رو جلب کرده رو می خوام عرض کنم. نکاتی ریز. خیلی ریز
  ببینید سادگی در عین زیبایی. خلاصه و کامل. طراحی هوشنمندانه ( یک مثال: با فشار دادن اسکرول در همه مرورگر ها روی یک تب, باعث بسته شدن تب میشه. تا وقتی که تعداد تب ها به عدد یک برسه. با انجام دوباره فشار دادن اسکرول روی تب ذهن کاربر تمایل داره که این تب هم مثل تب های قبلی بسته بشه. اما نمیشه… ولی در کروم فشار دادن اسکرول روی تنها تب موجود. پنجره برنامه رو هم می بنده) این از نکات بسیار ریز در طراحی کرومه که تعداد این دست نکات کم نیست.می بینید که چقدر هم وقت گیره توضیح دادنش. بدون توضیح عرض میکنم: رابطه ی بین بستن یک تب با علامت ضرب در و تغییر سایز تب در تعداد تب پایین. آدرس بار چند منظوره. paste and go. تغییر رنگ اسکرول بار موقع استفاده از find (در صورت پیدا کردن متن جستوجو شده) و موراد دیگری که حین کار با برنامه دیده میشه که حضور ذهن ندارم.

 26. ali می‌گوید

  سلام مقاله ی خیلی خوب و کاملی بود فقط لطفا بگید چه جوری می شه در فایر فاکس دسترسی به بعضی سایت ها را محدود کنیم؟

 27. احمدلو می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  مقاله بسیار جالبی بود علاوه از این مقاله دو تا مطاله ” چگونه فایر فاکس جذاب و سریعتری داشته باشیم ” را نیز ذخیرخ کرده ام ولی هنوز وقت نکرده ام مطالعه کنم ولی ایردای که البته به نظر من این مقاله داشت اینکه تنظیمات را بر روی نرم افزار با زبان اصلی انگلیسی بیان کرده ولی برنامه ای که ما استفاده می کنیم به زبان فارسی اس
  اما ………. یک سوال مهم ……..
  چندی قبل که بنده نرم افزار فایر فاکس را دانلود کردم و نصب کردم وقتی وبلاگم را باز می کنم می بینم که قالب وبلاگم به هم ریخته ولی وقتی به وسیله اینترنت ایکسپلور به وبلاگم سر می زنم قالب وبلاگم درست است یکی دوبار قالب وبلاگ را عوض کردم ولی توفیری نداشت
  لطفا بفرمایید مشکل از کجاست و چگونه می توانم این مشکل را حل کنم
  جهت ملاحظه عینی سوالم آدرس وبلاگم را نوشتم اگر یک سری بزنید دقیقا مشکل را خواهید دید لطفا راهنمایی کنید

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   خوشحالم که از مقاله من استفاده کردید. در مورد بحث زبان مرورگر، فکر نکنم مشکلی پیش بیاد. در ضمن در بالای بخش هایی که توضیح داده شده، تصاویری هم قرار گرفتن که می تونید با توجه به تصاویر، مشابه همون گزینه رو تو نمونه فارسی مرورگر هم پیدا کنید.

   مشکلی که در مورد وبلاگتون فرمودید مربوط به مرورگر نیست؛ شاید چون قالبی که شما استفاده می کنید با مرورگر سازگار نیست این مشکل پیش اومده؛ در ضمن بهتره از قالب هایی که روی وبلاگتون استفاده می کنید رو از سایت های معتبر تری بگیرید و هنگام دریافت قالب توجه کنید که آیا با فایرفاکس سازگار هست یا نه؛ چون اگر با فایرفاکس سازگار باشه به احتمال ۹۵ درصد با مرورگرهای دیگه هم سازگار هست.

   موفق باشید

 28. علیرضا زارع می‌گوید

  سلام جناب احمد لو .
  بنده در گوگل کروم هم این مورد رو تست کردم و قالب وبلاگ کمی به هم میریخت . البته در فایرفاکس هم این مقدار به ریختگی کم بود . فقط قسمتی که آرشیوها در اون قرار میگیرن ( در کل نوار سمت چپ ) پایین تر از مطالب قرار میگیره . البته این مشکل شاید از قالب وبلاگ هم سرچشمه بگیره . الان من هم با فایر و هم با کروم وبلاگ های دیگه رو تست میکنم کاملا درست نشون داده میشن . حالا شما چندباری قالب وبلاگ رو تعویض کنید ، احتمالا مشکلتون حل میشه . ترجیحا از قالب های متداول تر استفاده کنید .
  موفق باشید …………..

 29. مهران می‌گوید

  سلام
  عالی بود
  من به یک مشکل جدی و بزرگ برخوردم
  فایرفاکس من نمی تونه صفحه هایی که افزونه های فایرفاکس
  توشه رو باز کنه مثل سایت زیر
  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox
  و حتی نمی تونه پوسته های خودش رو هم عوض کنه

 30. hemad alinejad می‌گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید
  مطالبت عالی بود همچنین نظرات دوستان هم قابل تامل و بحث برانگیز بود مخصوصا در مورد تحریم شرکت بزرگ گوگل/.
  یه سوالی داشتم در مورد کروم سوالم اینه که چطور میشه تنظیمش کرد که هنگام دانلود کردن از برنامه ی دانلود منیجر یا هر برنامه ی مدیریت دانلود استفاده کرد ؟ من تمام تنظیمات کروم رو زیر و رو کردم ولی چیزی در این مورد پیدا نکردم اون مطلبتون هم در مورد آموزش کروم بود چیزی در این مورد اونجا نبود اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   امیدوارم از این مقاله استفاده کرده باشید
   برای ست کردن مرورگر با نرم افزارهای مدیریت دانلود، باید تنظیمات مربوطه رو در خود نرم افزار مدیریت دانلود اعمال کنید. برای مثال در نرم افزار IDM می تونید با رفتن به بخش Options (گزینه ها) و در تب General (عمومی)، مرورگرهایی که می خواهید نرم افزار با آن ها ست شود را انتخاب کنید.

   موفق باشید

 31. محسن می‌گوید

  سلام خیلی عالی موفق باشی

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   امیدوارم از مقاله استفاده کرده باشید.

   موفق باشید

 32. hadi می‌گوید

  من از وبگردیم انتظار دارم صفحه هام رو خوب ذخیره کنه یعنی ذخیره صفحات از اینترنت صورت نگیره و از فایلهایی که توی صفحه ذخیره هست اونا رو ذخیره کنه علاقه من از ایر فاکس با اپرا ۱۰ از بین رفت اپرا ۱۰ خیلی در این مورد و مورد دیگه که ذخیره سریع صفحات یعنی اینکه شما دکمه ذخیره رو بزنید صفحه ذخیره می شه و نه کادری داره و نه دانلود . اپرا در صورتی که اینترنت کم سرعتی دارین تصاویر رو حجمشونو میاره پایین و صفحه خیلی زود بالا میاد این مرور گره نظر همه محترمه اما من که از موزیلا خوشم نیومد

 33. hadi می‌گوید

  لطفا جواب منو به ایمیلم دانلود کنید که آیا همچین چیزی که اپرا داره موزیلا هم داره

 34. hadi می‌گوید

  لطفا جواب منو به ایمیلم بفرستید که آیا همچین چیزی که اپرا داره موزیلا هم داره . ممنون می شم راهنماییم کنید

 35. هادی می‌گوید

  سلام دوست عزیزم
  من از وبگردیم انتظار دارم صفحه هام رو خوب ذخیره کنه یعنی ذخیره صفحات از اینترنت صورت نگیره و از فایلهایی که توی صفحه ذخیره هست اونا رو ذخیره کنه علاقه من از ایر فاکس با اپرا ۱۰ از بین رفت اپرا ۱۰ خیلی در این مورد و مورد دیگه که ذخیره سریع صفحات یعنی اینکه شما دکمه ذخیره رو بزنید صفحه ذخیره می شه و نه کادری داره و نه دانلود . اپرا در صورتی که اینترنت کم سرعتی دارین تصاویر رو حجمشونو میاره پایین و صفحه خیلی زود بالا میاد این مرور گره نظر همه محترمه اما من که از موزیلا خوشم نیومد

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام هادی جان
   به احتمال زیاد فایرفاکس از نظر برای شما خوب کار می کنه؛ فقط توجه داشته باشید که باید هنگام ذخیره صفحه از بخش Save as type گزینه اول یعنی Web page, complete را انتخاب کنید تا تمامی عناصر ضروری ذخیره گردند. در ضمن فکر کنم اگر مدت کمی با فایرفاکس کار کنید مطمئنا عاشقش میشید!!!
   در ضمن میتونید از دیگر مقاله های من در این سایت در مورد افزونه های فایرفاکس نیز استفاده کنید…

   موفق باشید

 36. نسیم می‌گوید

  سلام محمد جان عالی بود ممنون

 37. hadi می‌گوید

  محمد جان شما با اپرا کار کنید می فهمین مرور گر چیه دوست خیلی عزیزم . بازم می گم هیچی اپرا ۱۰.۶۲ نمی شه بابت زحماتی که واسه مطلبت هم کشیدی خیلی ممنونم اما مرور گر رویایی اپرا ۱۰.۶۲ .
  قابلیت توربوی این مرور گر اونو سریعترین مرور گر کرده کافیه فقط یک بار امتحانش کنید همچنین ذخیره صفحات که حتی به لحظه هم نمی رسه صفحه با تمامی عناصر اون ذخیره شده این مرور گر خواسته های منو جواب داد ممنون

 38. الو می‌گوید

  مسیر ذخیره فایلها (آف لاین) موزیلا کجاست

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   در پوشه پروفایل (Profile) مربوط به مرورگر تمامی پسوردها و کش ها (البته به صورت کد شده) و همچنین اطلاعات افزونه ها قرار میگیرند.

 39. پارسی می‌گوید

  سلام خسته نباشید آقا یک مشکلی برام پیش اومده که کلا مرا حساس کرده ممنون می شوم راهنمایی کنید . من موزیلا آخرین ورژنش را دانلود و نصب کردم و موزیلای قبلی را کامل حذف کردم مشکلم الان در نیو تب این مرورگر است . قبلا هر نیوبی new tab باز می کردم به ترتیب قرار می گرفت و الان این طور نیست با مثال توضیح می دهم . مثلا من در تب اول یا یک هستم و یک پنجره یا نیو تب باز می کنم پنجره شماره دو . دوباره پنجره باز می کنم ولی این پنجره بعد از نیو تپ شماره دو قرار نمی گیرد مابین پنجره شماره یک و دو قرار می گیرد قبلا با ورژن قبلی به ترتیب هر پنجره در جلوی هم قرار می گرفت ولی الان هر پنجره جدید در نزدیک نیوپتی که شما باز کردید ایجاد می شود با شماره نشان می دهم :
  در ورژن قبلی اگر از پنجره اول پنج تا نیو تب می زدی این طور قرار می گرفت (نسبت به نیو تب اول ):

  ۱۲۳۴۵۶

  ولی در ورژن آخر این طور قرار می گیرد:
  ۱۶۵۴۳۲

  ممنون می شود راهنمایی کنید چطور این مشکل را رفع کنم و به حالت و ورژن قبلی برگردانم

  امیدوارم توضیح من قابل فهم بوده باشد

  با تشکر فراوان .

 40. پارسی می‌گوید

  سلام خسته نباشید آقا یک مشکلی برام پیش اومده که کلا مرا حساس کرده ممنون می شوم راهنمایی کنید . من موزیلا آخرین ورژنش را دانلود و نصب کردم و موزیلای قبلی را کامل حذف کردم مشکلم الان در نیو تب این مرورگر است . قبلا هر نیوبی new tab باز می کردم به ترتیب قرار می گرفت و الان این طور نیست با مثال توضیح می دهم . مثلا من در تب اول یا یک هستم و یک پنجره یا نیو تب باز می کنم پنجره شماره دو . دوباره پنجره باز می کنم ولی این پنجره بعد از نیو تپ شماره دو قرار نمی گیرد مابین پنجره شماره یک و دو قرار می گیرد قبلا با ورژن قبلی به ترتیب هر پنجره در جلوی هم قرار می گرفت ولی الان هر پنجره جدید در نزدیک نیوپتی که شما باز کردید ایجاد می شود با شماره نشان می دهم :
  در ورژن قبلی اگر از پنجره اول پنج تا نیو تب می زدی این طور قرار می گرفت (نسبت به نیو تب اول ):

  ۱۲۳۴۵۶

  ولی در ورژن آخر این طور قرار می گیرد:
  ۱۶۵۴۳۲

  ممنون می شود راهنمایی کنید چطور این مشکل را رفع کنم و به حالت و ورژن قبلی برگردانم

  امیدوارم توضیح من قابل فهم بوده باشد
  منتظر راهنمایی شما هستم
  با تشکر فراوان .

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر شما نسخه ۳.۶.۱۰ فایرفاکس را داشته باشید که نباید این مشکل برای شما پیش بیاد. آیا از افزونه یا قالب و یا اسکریپت خاصی در مرورگر استفاده می کنید؟؟

 41. پارسی می‌گوید

  سلام
  نه از قالب و افزون خاص و… در مرورگر استفاده نمی کنم من فکر کنم این حالت به صورت پیش فرض در مرورگر ۳.۶.۱۰ آمده است چون یکی از دوستانم هم دانلود و نصب کرد دقیقا مثل من شده . یک بار دیگر توضیح می دهم در ورژنهای قبلی وقتی نیو تب را می زدیم پنجره در جلو قرار می گرفت مثلا نیوتب اول را می زدیم در کنار نیوتبی که برای ما باز است باز می شد به این شکل :

  ۱۲۳۴۵۶

  این نیوتب ششم در وارد اخرین راست کلیک ما و باز شدن پنجره است که در نوار مرورگر ایجاد کردیم از نیو تب شماره اول .

  در ورژن آخر این طور نیست طوری تنظیم شده که همیشه آخرین نیوتب شما بعد از پنجره شماره یک ایجاد می شود :
  ۱۶۵۴۳۲
  در اینجا پنجره ششم آخرین راست کلیک ما است که در کنار نیوتب اولی که برای باز کردن استفاده می کردیم ایجاد شده است .

  من می خواهم این حالت به قبل برگردد ولی متاسفانه تا حالا موفق نشدم

  ممنون می شوم راهنمایی کنید

  در پناه حق

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   من از فایرفاکس ۳.۶.۱۰ استفاده می کنم با توضیحات که شما گفتید، این مشکل رو ندارم… راه حلی هم برای این مشکل سراغ ندارم.

   موفق باشید

 42. علیرضا زارع می‌گوید

  سلام مهدی جون .
  این رفیقمون راست میگه . همچین حالتی هست . منم قبلا با همین حالت مشکل داشتم . یه گزینه هم بود واسه این مورد . ولی هر چی فکر میکنم یادم نمیاد کجا بود .
  اگه اون گزینه رو پیدا کردم ، حتما عرض میکنم خدمتت مهدی جون .

  موفق باشی ………..

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام علیرضا جان
   ممنون میشم که اون گزینه پیدا کنی و برای ما معرفی کنی.

   موفق باشی

 43. پارسی می‌گوید

  سلام

  آقا ممنونم. اتفاقا دو نفر از دوستانم ورژن آخر موزیلا را دانلود کردند انها هم این مشکل را پیدا کردند حالا با عرض معذرت کلی بدوبیراه بهم میگن که این چه بلایی بود سر مرورگرمون اومده . چیز مهمی نیست ولی برای کار با اینترنت ادمو دچار مشکل میکنه

  دوستان اگر راه حلش رو پیدا کردند ممنون می شوند بفرمایند

 44. مهدی می‌گوید

  سلام
  مرورگرم چی شده هیچ تصویری رو نمایش نمی دهد.
  جالبه اینترنت اکسپلورر هم این طوری شده!
  فکر کنم نرم افزاری نصب شده که اصلا اجزه نمی دهد چون قسمت دریافت جاوا و عکس ها رو چک کردم همش درسته و تیک خوردن.

  گذشته از اون اصلا چرا اینترنت اکسپلورر من اینتوری شده؟
  در ضمن مثلا وقتی تو موزیلا در گوگل می تایپم علی اون چنتا عکس که می آد تو قسمت وب ها می آد اما وقتی روی image
  کلیک می کنم همه ی عکس ها محو می شوند.
  چرا؟؟؟؟؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   این مشلکی رو که دارید یک ویروس ایجاد میکنه. درست نمی‏دونم، شاید کانفیکر باشه؛ ولی مطمئنم این مشکل رو یه ویروس تو کامپیوتر شما به وجود آورده…

   موفق باشید

 45. عبدالصمد می‌گوید

  محمد مهدی عزیز.
  با تشکرازشما جهت این آموزش عالی. من که کیف کردم از این آموزش مفیدت.
  خیلییییییییییییییییی حال دادی عزیز.باز هم منتظر آموزشهای دیگرت در هر زمینه ای هستم.
  درود برشما.دوستدار شما عبدالصمد .واقعا خدا قوت.
  یاعلی.

 46. ناصر می‌گوید

  سلام. خسته نباشید
  من مشگلی با webcam در MSN دارم که امیدوارم مشگله من را حل کنید. من در yahoo و skype webcam دارم ولی در MSN ندارم وقتی webcam روشن میکنم فقط خودم را می بینم. متشکرم

 47. ناصر می‌گوید

  با عرض معذرت جمله ام را اصلاح می کنم .من در yahoo و skype , وب کم دارم

 48. كتايون می‌گوید

  واقعا دستت درد نکنه عالی بود مخصوصا برای من که تازه IE رو طلاق دادم .

 49. كتايون می‌گوید

  عالی بود دمت گرم کیف کردم

 50. ارغوان می‌گوید

  سلام
  ظاهر فایر فوکس رو چطور میشه تغییر داد؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   از این مطلب استفاده کنید :
   https://www.gooyait.com/1389/06/17/how-firefox-can-be-faster-and-more-attractive-part1.html

 51. ارغوان می‌گوید

  سلام
  ظاهر فایر فوکس رو چطور میشه تغییر داد؟

 52. سبحان می‌گوید

  سلام : من یک سوال ازتون داشتم . چرا سایتهایی که فیلتر شدن را باز نمی کنه لطفا راهنمایی کنید.

 53. ie Dost می‌گوید

  اپرا ۱۱ داره پیش میره…
  البته موزیلا بیشتر به خاطر تبلیغات گستردشه که این همه کاربر داره
  اپرا هم خاصیت پلاگ این رو به مرورگرش اصافه کرد
  می تونین امتحانش کنین
  و از سرعت عالی مرور وب در اون بذت کافی رو ببرین

 54. امین می‌گوید

  سلام
  من از مروگر اپرا استفادهمیکنم

  قبلا از فایر فاکس استفاده کی کردم اما چون سرعتش کم بود رفتم سراغ اپرا
  متاسفانه در اپرا مشکلی که برام پیش آمده اینه که از من پسورد را دیگر سوال نمیکند و نمی توانم آنرا دوباره بیاورم
  لطفا کمکم کنید
  درضمن من نمیدونم کی جواب می دید لطفا وقتی جواب دادید یه نظر کوتاه توی وب لاگم دهید تا متوجه شوم
  ممنون از توجه شما

 55. هادی می‌گوید

  سلام
  دست مریزاد
  خیلی کارت درسته
  اینو میدونستی
  یا حق

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام
   مرسی هادی جان…

   موفق باشی

 56. mary می‌گوید

  salam.mrsiiiiiiiiiiiii az matalebe khobeton.baam ye moshkeel pish omade. raftam too firefox hameye tool bar ha ro hazf kardam. hata adres bar ham rafte. az koja mitonam bar gardonam?gir kardam.lotfan komkam konid.

 57. جواد می‌گوید

  دستت درد نکنه عالی بود>

 58. mamal می‌گوید

  salam va khaste nabashide faravan.
  matlabe aali va mofido kameli bod.man to hich sitei amoozeshe be in kameli nadidam.kheili kamelo mofid.daste goletoon dard nakone.
  be nazare man dige kasi ba khondane in mataleb hich moshkeli dar kar kardan ba mozilla
  nadare.merccccccccccccccccccccccccccccccccccccc
  faghat ye soal:aya mozilla farsi ham tamame emkanate zaban aslio dare,yani khob suport mishe??

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون از لطفتون…
   بله، فایرفاکس فارسی فقط از نظر زبان تفاوت داره و اگر نسخه های آخر رو بگیرید، تنظیمات یکی هست و فرقی نمیکنه.

   موفق باشید

 59. طراحی سایت می‌گوید

  مطلب که عالی بود.
  فایرفاکس رقیب نداره.

 60. محمد می‌گوید

  سلام وقتی در موزیلا وارد می شود وب ها طرف چپ می باشند چگونه می توان آنها را به طرف راست انتقال داد با تشکر

  1. الهام می‌گوید

   سلام محمد جان
   شما وقتی سایت گوگل رو با موزیلا باز میکنید در قسمت جلوی کادر مربوط به جستجو، نوشته Language tools که مربوط به تنظیمات زبان هستش، شما روی این قسمت کلیک کنید و پس از باز شدن صفحه در قسمت Use the Google Interface in Your Language زبان Persian رو انتخاب کنید. از این به بعد شما وقتی وارد گوگل بشید و مطلبی رو جستجو کنید اسامی وب ها در سمت راست نمایش داده می شود.
   امیدوارم سوالتون رو درست متوجه شده و جواب درستی داده باشم، در غیر این صورت معذرت می خوام 🙂

 61. الهام می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم چطور میشه اندازه فونت منوهای فایرفاکس رو تنظیم کرد. من ویندوز سون نصب کردم و وقتی فایرفاکس رو نصب کردم منوهاش و دکمه های فروارد و بکوارد، هوم، ریفرش و… خیلی ریز هستن. خواهشا یکی بگه چطوری درست کنم.
  خیلی ممنون

 62. تارا می‌گوید

  عالی بود ولی مرورگر من هنگام بازکردن صفحات پی دی اف از سایتها حتماً باید در یک فولدر دانلود کنم کدوم قسمت باید برم تا سیو نکنه تو فایلی و خودش باز بشه

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شما اگه Adobe Reader داشته باشید، فایل های Pdf تو خود مرورگر باز میشن…

 63. پرویزم می‌گوید

  lممنوم ازت عالی بود

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش میکنم دوست عزیز…
   امیدوارم مفید بوده باشه.

 64. جواد می‌گوید

  اقای محمد مهدی با سلام میخاستم بپرسم اگر خاستم بعد از بستن صفحه وب فایر فوکس تمام ادرسهای داده شده پاک شود چکار کنم

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام جواد جون .
   با اجازه مهدی عزیز ، بنده جوابتون رو میدم .
   جواد جون توی فایرفاکس واسه اینکه کلا هیچ ردی از خودت باقی نزاری ، کافیه از قابلیت Private Browsing استفاده کنی .
   از منوی Tools میتونی به این قابلیت دسترسی پیدا کنی یا کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + P رو با همدیگه بزنی .
   اگه هم خواستی از این قابلیت توی کروم استفاده کنی ، از حالت incognito میتونی بهره ببری .
   کلیدهای Ctrl + Shift + N این قابلیت رو توی کروم فعال میکنن .

   موفق باشی ………..

 65. امین جهانی می‌گوید

  سلام.خیلی خیلس ممنونم.واقعا کامل بود.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش میکنم دوست عزیز،
   امیدوارم استفاده کرده باشید…

 66. محسن اینانلو می‌گوید

  سلام دوست من
  توضیحاتت کامل بود ولی مشک من اینه که می خوام یه سایتی رو تو لیست سیاه مرورگرم ( فایر فاکس ) قرار بدم که به هیچ عنوان بازش نکنه
  ممنون میب شم اگه راهنماییم کنی
  اگه امکانش بود برام میل کن
  مرسی از لطفت

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   اگه راه حلی واسه مشکلتون پیدا کردم واستون میل میکنم…

   موفق باشید

 67. hamid می‌گوید

  با سلام نمیدونم چرا وقتی fire foxرو نصب میکنم برنامه مدیریت دانلودم اجرا نمیشه ولی باexplorer برنامه مدیریت اجرا میشود

  1. محمد مهدی می‌گوید

   واسه اینکه نرم افزار مدیریت دانلودتون رو با مرورگر ست کنید، باید از تنظیمات اون نرم افزار این کار رو انجام بدید…

   موفق باشید

 68. طراحی وب سایت می‌گوید

  از چه نرم افزاری جهت مدیریت دانلود استفاده می نمایید؟

 69. مهدي می‌گوید

  سلام، چطور می تونم به صورت پیش فرض گزینه download with IDM رو تو فایرفاکس فعال کنم، مثلا تو youtube این پیغام رو واسه دانلود بده!!

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شما باید از داخل خود IDM و از مسیر Downloads > Options ، تیک مرورگر Mozilla Firefox رو بزنید. بعد از اون یه بار مرورگر رو بسته و دوباره اجرا کنید تا درست بشه…

 70. hamid می‌گوید

  با سلام من هرکاری میکنم نمیتونم برنامه مدیریت دانلود باfire fox هماهنگ کنم لطفا مرا راهنمایی کنید در ضمن از orbit downloader استفاده میکنم با تشکر

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شما برای اینکار باید از داخل خود نرم افزار مدیریت دانلودتون (حالا Orbit Downloader یا هر چیز دیگه) ، تیک فعالسازی برای ست شدن با مرورگر Mozilla Firefox رو بزنید تا با مرورگرتون ست بشه…

 71. behnam می‌گوید

  سلام از آموزشتون ممنونم فقط که من یه سوال فنی دارم اونم اینه که من نمیتونم صفحه ی جی میل وهمچنین هات میل ام اس ان رو باز کنم و اروری مثل زیر واسم ضاهر میشه ممنون میشم ازتون اگه کمکی کنین منتظره ایمیلتونم ها (This Connection is Untrusted)

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای حل مشکلتون این کار رو انجام بدید :

   تو همون صفحه روی بخش I Understand the Risks کلیک کنید.
   بعد روی دکمه Add Exception کلیک کنید.
   بعد که پنجره باز شد، یه چند لحظه صبر کنید تا دکمه Confirm Security Exception فعال بشه. وقتی فعال شد روش کلیک کنین تا مشکل برطرف بشه…

   موفق باشید

  2. behnam می‌گوید

   salam dash mohamad baba to dige ki hasti vagean kheli varedi ha mohandes nemidonam ba che zaboni azat tashakor konam

  3. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش میکنم بهنام جان…
   وظیفه هست.

  4. سعید می‌گوید

   دوست گرامی با سلام
   من همین مشکل دوستمون رو دارم
   اما با راه حل شما هم به جایی نرسیدم
   دوباره باز نمیشه
   این مشکل علتش چیه؟
   چیکار باید بکنم؟

 72. amir می‌گوید

  سلام ممنون از توضیحات شما راستش میخواستم بگم که من وقتی با اکسپلو یا فایر فاکس وارد چت روم میشم اسکرول بجای اینکه به پایین حرکت کنه به بالا میره و من نمیتونم پی ام بقیه بچه ها رو بخونم ممنون میشم اگه کمکم کنید تا مشکلم رو حل کنم .با تشکر

 73. اردی می‌گوید

  n1

  1. www.itdesigner.ir می‌گوید

   آقا عالی بود

  2. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش میکنم دوست عزیز…

 74. محمدرضا می‌گوید

  افرین و دست شما بی بلا ایشالا بری کربلا!!!!!!!!!!!!

 75. رضا می‌گوید

  باسلام
  دمت گرم ازاینکه به خوبی مراحل تنظیمات فایر فاکس را توضیح دادی و استفاده نمودم ممنونم امیدوارم همیشه در کارهایت موفق وپیروز باشی

 76. koko می‌گوید

  خوب بود
  مرسی

 77. امین می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید یک مدتی هست که موزیلای من که نسخه اول ۴ بود الان ۵ کردم بعضی از حروفات بیشتر سایتارو کلمات عجیب نشون میده چند بارم پاکش کردم و تنظیماتش رو رو عوض کردم باز نشد. با مر.رگر دیگر اینترنت اکپلورر اینکار کردم نشون داد.نمیدونم مشکلش چیه.
  ممنون میشم راهنماییم کنین. به جای حروفات فارسی مربه ممیزو این چیزا نشون میده.مخصوصا سر تیتر ها و حروفاتی که بولد بودن.

 78. سرجی می‌گوید

  سلام ممنون از توضیحاتتون…من یه سوال داشتم جدیدا بعضی سایت ها عکس هاشون ناقص لود میشه یا نمیشه مثلا IMDB عکس های تبلیغاتی میاد اما پوستر عکس ها و بازیگران که قبلا نشون میداد جدیدا نشون نمیده..یه سوال دیگه فیس . بوک هم اصلا نمیشه باهاش

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   احتمالا این مشکلات بخاطر فیلتر بودن این سایت ها پیش میاد…

 79. مصطفی می‌گوید

  سلام.واقعا چیز خیلی توپی بود.ولی اون چیزی که من می خواستم رو نداشت البته شاید داشت که به چشمم نخورد.سئوالم این بود که قبلا می خواستم بیام از این برنامه بیرون برام یک پیغامی می امد که این صفحه ها رو save بکنم یا نه؟ولی حالا دیگه نمی اید.باید چه کار بکنم تا دوباره این پیام فعال بشه؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   از Options به بخش Tabs برید و گزینه زیر رو فعال کنید :
   Warn me when closing multiple tabs

   موفق باشید

 80. ستایش می‌گوید

  سلام خیلی خوب بود ممنونم اگه میشه سوال مصطفی را جواب بدین چون سوال منم هست؟؟؟؟؟؟بازم ممنون از توضیحاتتون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   جواب دادم…

 81. farhad می‌گوید

  salam .
  Firefox man farsi haste mikham engelisi bashe harchi migardam namibinam ke kojash bayad zabanesho taghir bedam agar mishe rahnamaeem konid mamnon

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شما احتمالا نسخه فارسی رو دانلود کردید. اگه به نسخه انگلیسی نیاز دارید، میتونید از لینک زیر دانلودش کنید :

   http://www.mozilla.com/en-US/firefox/new/?from=getfirefox

 82. aynaz می‌گوید

  ba dorod v khaste nabashi
  man moteasefane nemitonam az tarighe mozila fece boko baz konam eror mide vpn ham daram az tarighe explorer mitonam mozila neshe

 83. 11 می‌گوید

  سلام
  بنده از موزیلا فایر فاکس نسخه ۴ استفاده می کنم اما وقتی می خواهم فایلی را دانلود کنم نرم افزار دانلود منجر فعال نمی شود و نمی توانم با استفاده از نرم افزار فوق عمل دانلود را انجام دهم
  در حالی که در نسخه قبلی موزیلا که ورژن پایینش بود استفاده می کردم این مشکل وجود نداشت

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شما به احتمال زیاد چون مرورگرتون رو بروز کردید و نرم افزار مدیریت دانلودتون همون قدیمی هست، نمیتونه این نسخه رو پشتیبانی کنه. به تنظیمات نرم افزار مدیریت دانلودتون برید و فایرفاکس رو انتخاب کنید؛ اگر باز هم نشد، آخرین نسخه نرم افزار مدیریت دانلودتون رو نصب کنید…

   موفق باشید

 84. مریم می‌گوید

  سلام
  چطور میشه وقتی برنامه ی ultrasurf را اجرا می کنیم از مرورگر فایر فاکس جستجو رو انجام بده نه از طریق اینترنت اکسپلورر.
  ممنون میشم اگه جوابمو بدین…

  1. مریم می‌گوید

   سلام
   من نمی تونم با اینترنت اکسپلورر فیس بوک رو باز کنم و ارور میده و بعد کل پنجره بسته میشه.چطوری میشه vpn از فایر فاکس اجرا بشه که از طریق فایر فاکس فیس بوک رو باز کنم ؟
   مرسی…

  2. محمد مهدی می‌گوید

   این تصویر رو در مقاله پیدا کنید و به این پنجره برید و تنظیمات زیر رو درش وارد کنید :

   https://www.gooyait.com/uploads/firefox-options-36.png

   گزینه Manual proxy configuration رو انتخاب کنید و در بخش HTTP Proxy اعداد زیر رو جایگزین کنید :

   ۱۲۷.۰.۰.۱

   و در بخش Port هم عدد ۹۶۶۶ را قرار بدید.
   بعد Ok کنید. وقتی کارتون با فیلترشکن تموم شد، تو همون بنجره گزینه No Proxy یا Use system proxy رو انتخاب کنید و ok رو بزنید.

   موفق باشید

 85. مریم می‌گوید

  سلام
  من نمی تونم با اینترنت اکسپلورر فیس بوک رو باز کنم و ارور میده و بعد کل پنجره بسته میشه.چطوری میشه vpn از فایر فاکس اجرا بشه که از طریق فایر فاکس فیس بوک رو باز کنم ؟
  مرسی…

  1. مهدی می‌گوید

   خیلی سوال عجیبی است!چراکه اگر وی پی ان شما فعال باشد هیچ سایتی باکره نخواهد ماند!
   این مهم برای فیلترشکن هم صادق است و همچنین هر دو مرورگر فایرفاکس واکسپلورر(آی ای) توانایی پشتیبانی کامل از این دو نرم افزار را دارند.
   علی ای حال من پیشنهاد می کنم اگر کامپیوتر شما فقط با فیس بوک مشکل داره و باقی سایت های فیلتر شده رو باز می کنه ، آنتی ویروستونو غیر فعال کنین و از اون مهم تر Fire wall ویندوز را در حالت off قرار بدین.
   امیدوارم اشکال مرتفع شه.

 86. 11 می‌گوید

  کسی نمی خواهد سوال منو پاسخ بده

  1. محمد مهدی می‌گوید

   پاسخ دادم دوست عزیز

 87. مهدی می‌گوید

  ضمن سلام-متاسفانه به طرز شگفت انگیزی پس از نصب چند افزونه بر روی فایر فاکس ورژن ۵.۰.۱ فایرفاکس دیگر قادر به سیرچ نیست در حالیکه IE مثل شاخ شمشاد داره سیرچ می کنه!
  اما چه فایده که از قدیم گفتن «لیاقت داماد ، به قدرت بازوی اوست!» و چون این شاخ شمشاد نستا خوش قیافه و در عین حال کاملا بی عرضه است لحاظا درخواست کمک برای فعال سازی هوو اش را(فایرفاکس) مسئلت دارم!
  با تشکر

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خوب شما احتمالا یکی از افزونه هایی که نصب کردید مشکل داشته. شما فایرفاکس رو کلا Uninstall کنید و موقع حذف کردن هم حتما گزینه Remove my Firefox personal date and customizations رو انتخاب کنید. بعدش دوباره از اول مرورگر رو نصب کنید و سعی کنید بفهمید کدوم افزونه مشکل ساز بوده…

 88. farhad می‌گوید

  salam doste aziz.
  man in adresi ke gozashte bodi danlod kardam va nasb kardam bazam farsi hast
  mamnon az rahnamaet

 89. مریم می‌گوید

  سلام
  من وقتی از اینترنت اکسپلورر با فیلترشکن می خوام فیس بوک رو باز کنم این پیغام رو میده
  internet explorer has encountered a problem and needs to close. we are sorry for the inconvenience
  بعد ۳ تا گزینه داره
  debug , send error report , dont send
  من هرکدوم رو میزنم همه ی پنجره ها بسته میشه و نمیتونم فیس بوک رو باز کنم.فیلترشکن هم وقتی اجرا میشه به طور اتوماتیک اینترنت اکسپلورر رو باز می کنه
  ممنون میشم راهنماییم کنید…

  1. محمد مهدی می‌گوید

   طبق این راهنمای زیر از فایرفاکس برای باز کردن فیس بوک استفاده کنید :

   این تصویر رو در مقاله پیدا کنید و به این پنجره برید و تنظیمات زیر رو درش وارد کنید :

   https://www.gooyait.com/uploads/firefox-options-36.png

   گزینه Manual proxy configuration رو انتخاب کنید و در بخش HTTP Proxy اعداد زیر رو جایگزین کنید :

   ۱۲۷٫۰٫۰٫۱

   و در بخش Port هم عدد ۹۶۶۶ را قرار بدید.
   بعد Ok کنید. وقتی کارتون با فیلترشکن تموم شد، تو همون بنجره گزینه No Proxy یا Use system proxy رو انتخاب کنید و ok رو بزنید.

   موفق باشید

 90. مهسا می‌گوید

  سلام
  من وقتی می خوام یه چیزی رو با اوربیت دانلود کنم getlt میزنم بجای اوربیت صفحه ی save as.. فایر فاکس باز میشه . ولی من می خوام با اوربیت دانلود کنم نمیشه.
  منتظر راهنمایی شما هستم
  با تشکر

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خوب شاید اون نسخه ای که دارید نسخه جدید فایرفاکس رو پشتیبانی نمیکنه. شما از تو تنظیمات خود Orbit، برید و فایرفاکس رو هم از تو لیستش تیک بزنید. بعد مرورگر رو ببندید. بعدا وقتی میخواید لینکی رو دانلود کنید روش کلیک راست کنید و گزینه Download with Orbit Download Manager یا چیزی شبیه این رو انتخاب کنید. اگه باز هم نشد، این نسخه از Orbit رو حذف کنید و نسخه جدیدترش رو نصب کنید. در آخر اگه باز جواب نداد از IDM استفاده کنید 😀

   موفق باشید

 91. 11 می‌گوید

  سلام من تازه ویندوز کامپیوترم را نصب کرده ام ولی نمی دانم چرا وقتی به اینترنت می روم کلمات و حروف صفحات اینترنت بهم ریخته است در بعضی از صفحات هم متون نمایش داده نمیشه نمی دانم مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید
  ویندوز ایکس پی
  موزیلا ورژن ۴ استفاده می کنم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شاید زبان فارسی رو برای ویندوزتون نصب نکرید. اول زبان فارسی رو نصب کنید و بعد از منوی View (اگه منو ندارید Alt رو بزنید) و بخش Character Encoding گزینه UTF-8 رو انتخاب کنید…

   موفق باشید

 92. mohammad می‌گوید

  من رمانی که میخوام توسط فایر فاکس به اینترنت وصل بشم pag برای من باز نمیشه و هشدار The connection to the server was reset while the page was loading.ظاهر میشه البته من کامپیوتر رو rastart کردم حتی فایر فاکس unistall کرده ودوباره نصب کردم ولی هنوز مشکل حل نشده IEمن کار مکنه ولی firefox من به مشکل خورده چطوری میشه مشکل رو حل کرد
  متشکرم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   دوست عزیز شما اول از منوی فایل ببینید فایرفاکستون رو Work Offline هست یا. اگه اینطوریه، تیکش رو بردارید.

   https://www.gooyait.com/uploads/firefox-options-35.png

   بعد از اون تو تصویر بالا که مسیرش تو مقاله توضیح داده شده، گزینه اول یعنی No Proxy رو انتخاب کنید و تایید کنید و بعد تست کنید که نتیجه چیه.

  2. mohammad می‌گوید

   طریقه ی وارد شدن به منوی فایل چجوریه؟

  3. محمد مهدی می‌گوید

   کلید Alt رو از کیبرد بزنید تا منوها نمایش داده بشه. بعدش برید به منوی فایل…

  4. mohammad می‌گوید

   سلام
   می خواستم بدونم آیا گوگل کروم هم مثل فایرفاکس addon داره؟
   اگه داره طریقه نسب ئ سایتی که بشه addon ازش گرفت رو بگید؟
   متشکرم

 93. Ebi می‌گوید

  سلام محمد مهدی عزیز من میخوام مرورگرم رو تو فایرفاکس عوض کنم یعنی تا روی Shortcut فایرفاکس روی Desktop کلیک کنم مرورگر Google بیاد بالا، قبلا Google بود ولی دستکاری کردم الان مرور گر Babylon میاد بالا برنامه های مرور گر Babylon رو حذف کردم ولی نشد. ممنون میشم کمکم کنی مرسی

  1. محمد مهدی می‌گوید

   دوست عزیز من منظورتون رو نفهمیدم، شما میخواید مرورگر پیشفرض تون رو بذارید روی Google Chrome؟؟

 94. Ebi می‌گوید

  بله

 95. Ebi می‌گوید

  محمد مهدی اگه امکانش هست بگو چطور این کار رو انجام بدم ممنون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   حالا با اینکه مشکل شما حل شد؛ ولی برای بقیه دوستان میگم :
   برای اینکار از مرورگر Chrome روی آیکون آچار در گوشه راست صفحه کلیک کنید و گزینه Options رو انتخاب کنید. بعد تو تبی که براتون باز میشه از پایین صفحه گزینه Make Google Chrome my default browser رو انتخاب کنید…

 96. Ebi می‌گوید

  ok شد مرسی

 97. نام شما... می‌گوید

  سلام
  من محمد هستم
  ایا گوگل کروم هم مثل فایر فاکس add on دارد؟
  برای نسب اگه داره سایت add on هاوطریقه ی نسبش رو بگید
  متشکرم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   بله دوست عزیز، هر مرورگری دارای add-on هست…
   الان تقریبا تعداد افزونه ها (add-on یا extension) های کروم به اندازه فایرفاکس هستش. برای نصب باید به سایت گوگل برید و باید V.P.N یا هیلتر شکن (هــ= فــ) داشته باشید…
   یا اینکه از سایت دیگه دانلود کنید و با درگ کردن فایل با پسوند crx در مرورگر، اون رو نصب کنید.

 98. merlin می‌گوید

  با سلام و تشکر از مقاله خوبتون
  من یه مشکلی با ultrusurf دارم وقتی اجراش میکنم اولا سرعت بسیار کم میشه و بعد از یه بار استفاده وقتی یک بار disconnect میشم دیگه نمیتونم با yahoo messenger lo gin بشم من از ویندوز ویستا استفاده میکنم میشه لطفا به من بگید مشکل از کجاست؟
  با تشکر فراوان

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   التراسورف دارای مشکلات اینچنینی هست. کمی سرعت که عادیه؛ مشکل یاهو مسنجر هم ممکنه مشکل از ورژن اون باشه. البته حین کار با این برنامه مشکلات اینچنینی پیش میاد.

 99. mR می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من یه لپ تاپ TOSHIBA دارم که با ویندوز ویستا سنتر شده ولی چند وقتیکه چه با فای فاکس و چه با IE7 کار میکنم یهو بعد از چند دقیقه پنجره مرورگر بسته میشه شما میدونید علت چیه؟
  ممنون از اطلاعاتتون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   ممکنه مشکل از سیستم عامل باشه. مثلا ویروسی باشه یا …

 100. netwons می‌گوید

  وقتی به اینترنت می روم بعضی وقتها کامپیوتر ریستارت می شود دلیلش چیست راهنمایی کنید در ضمن فایر وال من هم همیشه فعال است

  1. محمد مهدی می‌گوید

   من تجربه این مورد رو دارم، اگه دایل آپ هستید فکر کنم یه ویروس هست که این کار رو انجام میده؛ البته ممکنه مشکل از مودمتون هم باشه.

 101. netwons می‌گوید

  چرا وقتی با vpn به یک سایتی می روم نمی توانم دانلود انجام بدهم منظورم اینکه می شود ولی از رحد خارج می شوم دیگر نمی توانم ادامه آن دانلود کنم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خوب شاید با اتصال به V.P.N، سرعتتون کم میشه و سایت هایی که ازش دانلود میکنید؛ محدودیت زمانی و پهنای باندی واسه دانلود دارن، مثل Youtube…

 102. amin3271 می‌گوید

  مشکلی برام پیش اومده واون اینکه هیچ history در برنامه فایرفاکس ثبت نمیشه.
  حتی بعضی مواقع وقتی روی لینکی کلیک میکنم و صفحه جدید باز میشه دکمه back غیر فعال میشه و نمیشه به صفحه قبل برگردی
  مشکل از چیه ؟ میشه راهنمایی بفرمایید

  1. محمد مهدی می‌گوید

   واسه ثبت history، فقط کافیه گزینه Remember History در تب Privacy از پنجره Options فعال باشه…
   واسه اون مورد راه حلی به نظرم نمیرسه، ولی شاید چون تو تب جدید باز میشه و شما حواستون نیست این مشکل پیش میاد؛ البته گفتم که مطمئن نیستم…

 103. حامد می‌گوید

  داداش انصافا دمت گرم………..

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش میکنم دوست عزیز، امیدوارم استفاده کرده باشی…

 104. سامانی می‌گوید

  برادر متخصص و گرامی ام آقای مهدی صمصامی
  سلام عیدتان مبارک
  این جانب وقتی با اینترنت اکسپلورر کار می کنم بعد از دیسکانکت شدن می توانم به تب Tools
  internet option/setting/view filesرفته و
  کلیه مطالب آهنک ها فیلم ها و عکس هایی را که در زمان کانکت بودن را مرور کرده ام دوباره به دست آورده و آنها را save کنم .
  آیا فایرفاکس موزیلا نیز چنین خاصیتی دارد؟ اگر دارد آن را برای من مشخص کنید . بسیار بسیار متشکر می شوم .
  مهدی جان پاسخ من را حتما به ایمیلم بفرست اگر خواستی در وبلاگ هم نشان بده . samani89@yahoo.com

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خوب فایرفاکس به کاملی IE این کار رو نمیکنه؛ ولی میتونید از بخش history سایت هایی رو که مرور کردید ببینید. البته محتویات بعضی سایت ها تو Cache مرورگر ذخیره میشن ولی به طور مستقیم قابل دسترسی نیستن. ممکنه افزونه ای واسه این کار وجود داشته باشه.

 105. lمژده می‌گوید

  بسیار بسیار از راهنمایی هاتون ممنونم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش می کنم دوست عزیز…

 106. حسین می‌گوید

  سلام
  خیلی عالی بود
  فقط من fav این رو نفهمیدم کجاست
  باز هم سپاسگذارم

 107. حسین می‌گوید

  ضمنا من از ورژن ۷ استفاده میکنم هر چند تغییراته کوچیکی داره با این ورژن ولی واقعا حق مطلب ادا شد
  الان سوالم اینه که اخیرا بحث داغی تو همه محافل مطرحه که از این ورژن یا ورژن ۶ میگن به دلیل جاسوسی بودنش استفاده نشه بهتره میخواستم اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید .
  متشکرم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   منظورتون رو از سوال بالایی تون که گفتید fav نفهیدم، در مورد این سوالی که میگید باید بگم ورژن ۶ یه باگی داشت که باعث میشد با استفاده از اون هکرا بتونن به بعضی از اکانت های جیمیل دسترسی داشته باشن، واسه همین باگش برطرف شد و ورژن ۶.۰۱ اومد. ورژن ۷ هم که بتا هست یه سری امکان تازه بهش اضافه شده…

 108. حسین می‌گوید

  ممنون از راهنماییت منظورم favorites (دلحواه) بود ی ستاره تو آدرس بار هست همونه؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   تقریبا میشه گفت همونه 😀
   با استفاده از اون آیکون میشه صفحات رو بوکمارک کرد، ازش استفاده کنید متوجه میشید که کاربردش شبیه همون Favorites هست.

 109. hossein می‌گوید

  از مطالب شما خیلی استفاده کردم یک مشکل که من دارم و باعث شده تا کمتر از فایر فاکس استفاده کنم این است که نمیتوانم ادرسهارا ذخیره کنم لطفا بیشتر در این مورد توضیح بدهید از ستاره هم استفاده میکنم ولی باز نمیتوانم کمکم کنید پیشاپیش از شما متشکرم.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خوب آدرس ها تو هیستوری هستن، میتونید تو بوکمارک هم ذخیرشون کنید…

 110. امیر می‌گوید

  محمد مهدی واقعن عالی بود
  مدتها بود دنبال همچین مقاله ای بودم اما همیشه سهل انگاری می کردم در مطالعه اش اما تو واقعن عالی توضیح دادی
  یه سوال : من میخواهم از شر فونت تاهوما راحت شم اون رو چه جوری تغییر بدم ؟؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   بهتره این کارو نکنید؛ چون سایت های زیادی ازش استفاده میکنن. به هر حال اون رو میتونید بخش Fonts & Colors تو تب Content تغییر بدید (یا کلا از تو پوشه ویندوز حذفش کنید :D)

 111. امید می‌گوید

  سلام من از نرم افزار vidalia استفاده میکنم ولی از قسمت زیر پنجره enable tor یا disable tor نیستش که tor فعال کنم یا نه میشه در هین مورد راهنمایی کنید؟

 112. ebi می‌گوید

  سلام
  من یه مشکلی دارم، تو یه سایتی عضو شدم ولی تا آدرس سایت رو وارد میکنم صفحه ی سایت رو باز نمیکنه و یه صفحه باز میشه به این اسم ۴۰۴ Not Found و داخل صفحه این متن رو نوشته:

  Not Found

  The requested URL /403.shtml was not found on this server.

  Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
  ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی

  1. محمد مهدی می‌گوید

   احتمالا مشکل از سایته…

 113. iman-lp می‌گوید

  salam
  man fire fox 6.0 ro nasb kardam ama engilisiyeee-chetor mitoonam farsish konam
  mamnoonnnn

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شما باید وقتی از سایتش اون رو دانلود میکنید، نسخه فارسی رو دانلود کنید…

 114. سیمین می‌گوید

  سلام من یه مشکلی که توی فایر فاکس دارم اینه که مثلا وقتی وارد سایتی شدم که یوز و پسورد وارد کردم یا حتی ای میلم اون ثبت شده و هربار که میخوام دوباره وارد همون سایت بشم با وارد کردن حرف اول ما بقی یوزرم رو خودش می نویسه … اگر بخوام این حالت نباشه چکار باید بکنم ؟
  با تشکر

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شما باید به این شکل عمل کنید :

   Options > Privacy > Firefox will : Use custom settings for history
   در این بخش تیک گزینه Remember search and form history رو بردارید و OK کنید…

  2. محمد مهدی می‌گوید

   همچنین در همون قسمت میتونید تیک Clear history when firefox closes رو فعال کنید. بعدش رو دکمه Settings که روبروش هست کلیک کنید و تیک همه رو به جز Form and Search history بردارید و OK کنید…

  3. سیمین می‌گوید

   با راهنماییتون مشکلم حل شد .. ممنون 🙂

  4. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش میکنم دوست عزیز

 115. فرهاد می‌گوید

  agha salam khaste nabashid man bazi mavaghe ke mikham downlod konam bejaye idm fire fox baz mishe chi kar bayad konam ke idm baz she albate 70% ba idm baz mishe vali 30% ba fire fox ke mano azyat mikone
  lotfan rahnamayi konid

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شاید فایلی که دانلود میکنید، پسوندش رو IDM ساپورت نکنه یا ورژن IDM قدیمی باشه. شما تو تنظیمات IDM برید و تو لیست File Type، پسوند فایلتون رو وارد کنید…
   و یا IDM تون رو بروز کنید…

 116. fire می‌گوید

  سلام نمی دونم چی شده که ویندوز رو عوض کردم ولی باز فایرفاکس مشکل پیدا کرده بدین ترتیب که وقتی روی آیکون فایرفاکس کلیک راست می کنم اثری از سایتهای بقول موزیلا اغلب بازدید شده: D نیست یعنی اولش بود ولی حالا نیست فایرفاکس نسخه ۶.۰.۰۲

 117. فرهاد می‌گوید

  agha mohamad zadi too khal dasdet dard nakone kheyli mamnoon elahi beri behest faghad ye soal dige man acount filesonic va rapidshare o daram user passwordeshoon to mozila savan vali har 2 rooz ye bar az beyn mire ke dobare bayad vared konam chi kar konam ke moozila inaro negah dare gozineye rememberam faal kardam
  ba tashakor

  1. محمد مهدی می‌گوید

   Options > Privacy > Firefox will : Remember history

   اگر این کار رو کرده باشید، نباید مشکلی پیش بیاد. وقتی هم که رمز رو وارد میکنید باید Remember رو بزنید…

 118. نیما می‌گوید

  خواهش میکنم به فریادم برسید دیگه دارم دیونه میشم هاردم رو پارتیشن کردم سیستمم رو عوض کردم بی فایده بود همش منوی فروپاشی یا همون گزارش تصادف موزیلا mozilla cresh reporter میاد اعصابم رو ریخته بهم از دوستان خواهش عاجزانه دارم به من کمک کنن.منتظر راه حلم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   چون مشکل شما رو تجربه نکردم نمیتونم درست دربارش تصمیم بگیرم؛ ولی به نظرم اگر آخرین ورژن فایرفاکس رو از سایت اصلیش دانلود کردید و ویندوز سیستمتون رو هم عوض کردید باز هم درست نشد، از یه مرورگر دیگه استفاده کنید!!!!!

 119. یونس می‌گوید

  سلام
  وقتی من یه تب جدید بار میکنم یه آدرس به صورت اتوماتیک در آدرسبار ظاهر میشه اما نمیدونم باید برای کنسل کردن این کار باید چیکار کنم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شاید plugin یا addonی نصب کرده باشید که باعث این کار میشه، لطفا چک کنید.

 120. سونیا می‌گوید

  با سلام و تشکر از راهنماییهاتون
  میشه توضیح بدین چکار باید کرد که اتاق گفتگوی فایرفوکس را که میزنیم در صفحه جدا باز نشود و در ادامه تبهای همان صفحه بیاید و هنگام بستنش تبهای دیگر صفحه را نبندد؟
  وقتی در صفحه جدا باز میشود میشود کنارش تب ساخت اما در تبی در صفحه اصلی قرار نمیگیرد
  ممنونم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   منظورتون رو از اتاق گفتگوی فایرفاکس متوجه نمیشم، لطفا توضیح بدید…

 121. kamali می‌گوید

  سلام آقا محمد مهدی ، امیدوارم همواره موفق باشید ، عالی بود خیلی خوب بود دستتون درد نکنه ممنون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش میکنم دوست عزیز، نظر لطفتون هست…

 122. نیما می‌گوید

  سلام اقا محمد مهدی عزیز ممنون میشم ایدی تون رو به ایمیلم بفرستید تا با هاتون در ارتباط باشم به خاطر همون موضوع خرابی موزیلام مشکل تنها موزیلا نیست بلکه تمامیه مرورگرام که با برنامه PAINT عکساشونو گرفتم و بعضی از سایتای خارجی در مورد این مشکل mozilla creash reporter چیزایی نوشتن ولی من سردر نمیارم.

 123. بابک صدری می‌گوید

  باسلام میخواستم بدونم که وقتی زبان موزیلا را فارسی میکنیم چرا فارسی نمیشود

  1. محمد مهدی می‌گوید

   اونی که شما فارسی میکنید در واقع زبان پیشفرض متن ها توی وب هستش…
   اگه میخواین زبان مرورگر فارسی باشه باید نسخه فارسی رو از سایت موزیلا دانلود کنید.

 124. بابک صدری می‌گوید

  ایا موزیلا ۷ با cocoon به راحتی کار میکنه یانه

  1. محمد مهدی می‌گوید

   من تست نکردم دوست عزیز…

 125. حسن حیدری می‌گوید

  سلام . خیلی خوشحالم از این که تونستم مقاله آموزشی شما رو بخوونم اما مشکلی دارم که در صورت امکان خواهش میکنم اگه پاسخی براش بود . بازهم تکرار می کنم . خواهش می کنم به آدرس ایمیلم ایمیل کنید . چرا که شدیدا به این کمک نیاز دارم . من نه با فایرفاکس و نه با اینترنت اکسپلورر نمی توونم وارد اکانت فیس بوکم بشم . یعنی وقتی آن میشم . صفحه کاملا به هم ریخته می باشد و با ارور وی یو سر تی فیکت روبرو میشم …حتما راهنمائیم کنین . ممنون . منتظرم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   دوست عزیز مشکل از سه چیز میتونه باشه :

   ۱- نسخه مرورگرهاتون قدیمی هست
   ۲- شاید جاوا اسکریپتشون فعال نیست
   ۳- V|P|N تون ممکنه مشکل داشته باشه

   این سه مورد رو بررسی کنید

 126. امیر می‌گوید

  چطور میشه منوی فارسی رو در فایرفاکس تبدیل به انگلیسی کرد؟ کلا فایرفاکس رو به انگلیسی برگردوند؟؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   فایرفاکس امکانی برای تغییر زبان به طور آنی نداره و اونی که الان روی سیستم شما نصبه، نسخه فارسیش هست که دانلود کردید.
   واسه اینکه انگلیسی بشه از سایت خود فایرفاکس نسخه English رو دانلود کنید…

 127. يوسف می‌گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید
  می خواستم علت اینکه مرورگرهایی توسیستم ازشون استفاده می کنم(Firefox & explorer) به قسمت لینک ایمیل یاهو و جمیل(لینکی که یوزر وپسوورد را وارد می کنیم یا https://login.yahoo.com/config/login_verify2?&.src=ym) وارد نمیشن و در فایرفکس پنجره ای با این عنوان باز میشه:
  This Connection is Untrusted
  ممنون میشم اگه کمکم کنید.
  تشکراز اینکه متن ومشکلم خوندید.

 128. شبنم می‌گوید

  سلام.
  منم مشکل سیمین در ۲ مهر رو داشتم.
  ازتون ممنونم. مشکلم حل شد.
  خیلی خیلی ممنون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش میکنم دوست عزیز
   امیدوارم موفق باشید

 129. شبنم می‌گوید

  یه سوال دیگه.
  توی اینترنت اکسپلورر وقتی روی یه لینک کلیک راست میکنیم گزینه ی save target as داره. اما فایرفاکس نداره. توی فایر فاکس کدوم گزینه کار save target as رو انجام میده؟

  بازم خیلی ممنونم. واقعاً مفید بود همه ی نکات.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   توی فایرفاکس میتونید از گزینه Save link as … استفاده کنید.

 130. saeid می‌گوید

  اره مرور گر خوبیه سرعتش نسبت به ie به مراتب بالاتره
  اما نمیدونم چرا یه سری پلاگین ها رو اجرا نمیکنه !!!

  1. محمد مهدی می‌گوید

   ممنون از نظرتون
   FF سرعتش کلا از IE بالاتره؛ من در مورد پلاگین ها و Add-on ها تا حالا مشکلی نداشتم و همه رو به خوبی اجرا میکنه؛ ولی بعضی اوقات به دلیل نصب این ها یه کمی کند میشه

 131. saeid می‌گوید

  راستی به وبسایتم سر بزن محمد مهدی جان
  http://www.fun-20.com
  مرجع تخصصی طنز ایران

 132. کاردو می‌گوید

  سلام دادش دمت گرم خیلی عالی بوده .مرسی برات آرزوی موفقیت می کنم خیلی قشنگ توضیح داده بودی.مرسی

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش می کنم دوست عزیز
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه///

 133. بهار می‌گوید

  سلام.عالی بود اگه امکان داره در مورد مشکلات کامپیوتر هم با تصویر مطلب بذارید مثل بالا نیومدن ویندوزیا ریست شدن کامپیوتر به صورت خودکارو…….مرسی

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   مرسی از نظرتون. گویا آی تی نویسنده های خوب و زیادی داره که درباره این مطالب زیاد نوشتن… کافیه جستجو کنید

 134. hafezZ t0tti می‌گوید

  با سلام! من یه مشکل با فایرفکس دارم!جدیدا هیچ چیزی رو نمی تونم ذخیره کنم!برای مثال وقتی یه تصویر رو ذخیره می خوام کنم,هیچ چی نمیاد بعد از کلیک هایی که می کنم!!! خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.میل کنید!
  شرمندم!

 135. بهاره می‌گوید

  سلام.من یه مشکل پیدا کردم که همه ی کارایی که گفتین رو کردم اما درست نشد.وقتی vpn وصل میشه دیگه ff باز نمیشه.منم شدید به ff برای دانلود فیلم واسه پایان نامم نیاز دارم.پروکسی رو هم دست زدم اما فایده نداشت.اگه میشه لطف کنین بگین تنظیمات ff رو چه کار کنم که باز شه با vpn یا اینکه با مرورگرای دیگه مثل اپرا یا IE چه طوری فیلم دانلود کنم؟

 136. بهاره می‌گوید

  سلام.من یه مشکل پیدا کردم که همه ی کارایی که گفتین رو کردم اما درست نشد.وقتی vpn وصل میشه دیگه ff باز نمیشه.منم شدید به ff برای دانلود فیلم واسه پایان نامم نیاز دارم.پروکسی رو هم دست زدم اما فایده نداشت.اگه میشه لطف کنین بگین تنظیمات ff رو چه کار کنم که باز شه با vpn یا اینکه با مرورگرای دیگه مثل اپرا یا IE چه طوری فیلم دانلود کنم؟

 137. نسترن می‌گوید

  سلام آقا محمد واقعا عالی بود و افتخار می کنم به اینهمه پشتکار در شما . راستش یه سوال داشتم که امیدوارم جوابی داشته باشه.راهی برای یافتن پسورد میل بدون انتخاب تیک ذخیره وجود داره به عنوان مثال خود این مرورگر فقط پسوردهایی رو نشون میده که ذخیره کرده باشیم اگه نه؟ ممنون میشم جواب بگیرم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون از نظرتون
   واسه این کار راه حلی وجود نداره و حتما باید پسورد remember شده باشه تا بشه بهش دسترسی داشت…

 138. سعید می‌گوید

  سلام
  من فیلتر شکنه proxy fier رو نصب کردم
  و بلافاصله پاکش کردم.حالا دیگه مرورگر های سیستم(fire fox,IE) هیچ سایتی رو باز نمیکنن.
  ممکنه تنظیمات رجیستری رو تغییر داده باشه؟
  لازم به ذکر هست که تنظیمات proxyهر دو مرورگر رو چک کردم و no proxy هست و وضعیت ipv6 (درست و غلط true, false) هم هیچ تاثیری در رفع این مشکل نداره

  لطفا راهنمایی وکنید

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شما اول یه نرم افزار Registery Cleaner نصب کنید تا رجیستری رو تمیز کنه. بعد تنظیمات کانکشن نتورکتون را ریست کنید. اگه میتونید تنظیمات مودم رو هم چک کنید…

   شاید مشکل برطرف بشه

 139. سعید می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید
  مدتی پیش ۱ proxy رو سیستم نصب کردم و باعث شد home فایرفاکس عوض بشه الآن هم هرچی تو home page آدرس جدید باز میکنم بازم بازم برمیگرده به همون home قبلی!!!
  ممنون میشم کمکم کنید.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلا دوست عزیز
   شاید کامپیوتر شما ویروسی باشه. در اول با یه آنتی ویروس آپدیت شده، ویروس ها رو از بین ببرید. اگه بعد از ریستارت درست نشد، توی گزینه های فایرفاکس، قسمت Home رو روی گزینه Blank page بذارید. باز هم اگه درست نشد روش زیر رو امتحان کنید :

   فایرفاکس رو پاک کنید و موقع پاک کردن گزینه Remove my personal data … رو انتخاب کنید تا تمام اطلاعات شخصی حذف بشن…
   بعد از اول نصب کنید

  2. سعید می‌گوید

   آقا ممنون از راهنماییت ولی مشکلم حل نشد!

 140. mojtaba می‌گوید

  سلام
  من یه سوال درمورد فایرفاکس داشتم
  در نسخه های قدیمی فایر فاکس وقتی میخواستم فایرفاکسو ببندم که چنتا تب توش بازه ازم سوال می کرد که اینارو ذخیره کنه یا نه منم save and quite رو میزدم و دفعه بعدی دوباره همه اون تب ها باز می شد ولی الان فایر فاکس ۶ رو نصب کردم ولی همچین پیغامی رو نمیده
  تنظیماتش رو هم که دیدم به چیزی نرسیدم
  اگه میشه راهنمایی بکنید که چه جوری اون پیغام بیاد
  راسی یه چیز دیگه چند وقتی میشه که فایرفکسم هنگ میکنه همه نسخه هاش هم نصب کردم ولی باز هنگ میکنه فقط مال من نیس مال همکارام و دوستام هم همینجوری شده

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام
   اگه اشتباه نکنم توی نسخه ۴ به بعد این پیغام برداشته شده. وقتی مرورگر رو میبندید، دفعه بعدی که باز کنید یه گزینه restore last srssion داره که تب های ذخیره شده رو میاره…
   در مورد مشکل دومتون باید بگم که فقط مال شما نیست. فایرفاکس تو بعضی نسخه هاش یه مشکلاتی داره که باعت میشه مرورگر چند ثانیه ای هنک کنه!!!

 141. عاطفه می‌گوید

  salam emruz avalin baram bud in saito didam kheyli khosham umad .

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   نظر لطفتونه…

 142. عاطفه می‌گوید

  manam 1moshkeli daram age mishe rahnemayim konin chetor ultrasurfo vase fire fox tanzim konam? tanzim dasti ham mikonam ru firefox ama nemishe

  1. محمد مهدی می‌گوید

   این تصویر رو در مقاله پیدا کنید و به این پنجره برید و تنظیمات زیر رو درش وارد کنید :

   https://www.gooyait.com/uploads/firefox-options-36.png

   گزینه Manual proxy configuration رو انتخاب کنید و در بخش HTTP Proxy مقدار زیر رو جایگزین کنید :

   ۱۲۷٫۰٫۰٫۱

   و در بخش Port هم عدد ۹۶۶۶ را قرار بدید.
   بعد Ok کنید. وقتی کارتون با فیلترشکن تموم شد، تو همون بنجره گزینه No Proxy یا Use system proxy رو انتخاب کنید و ok رو بزنید.

   موفق باشید

 143. سمانه می‌گوید

  سلام
  دست شما درد نکنه مطلب مفیدی بودش.
  یک سوال از خدمتتون داشتم:
  وقتی وطلب مورد نظرم رو از فایرفاکس سیستم خودم کپی می کنم و توی ورد میارمش عکس ها کپی نمشن!!چطوری فایرفاکسم رو تنظیم کنم؟

 144. navid می‌گوید

  salam
  man ye moshkel daram ba browser AURORA
  nemitoonam filmha ra az tarighe internet bebinam
  flash player ham nasb kardam amma nashode!!!
  chi kar konam???

 145. aria می‌گوید

  اقا دمت گرم …حسابی استفاده کردم موفق باشی

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش میکنم، همیشه به سایت ما سر بزنید…

 146. نام شما... می‌گوید

  در جایی هستم که user , pass بهم دادن چطوری باید به فایرفاکس بدم

 147. سما می‌گوید

  سلام

  من ایمیلم رو از طریق مسنجر باز میکنم…
  الان هروقت میخوام باز کنم میره روی کروم..
  لطفا به من بگین چه طور میتونم روی فایر فاکس تنظیمش کم…ممنون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   احتمالا مرورگر پیشفرضتون رو کروم تنظیم شده. از طریق راهنمای مطلب، فایرفاکس رو به عنوان مرورگر پیشفرض تنظیم کنید…

 148. sina می‌گوید

  سلام
  چرا وقنی دانلود مسنجر نصب میکنم سیستمم هنگ میکنه

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   ممکنه دلایل زیادی داشته باشه، مثل : نداشتن سخت افزار قوی (کم پیش میاد) یا ویروسی بودن کامپیوتر یا مشکل داشتن فایل دانلود منیجر یا …
   از آخرین نسخه نرم افزار مورد نظرتون استفاده کنید، اگر درست نشد دانلود منیجر های دیگه رو تست کنید…
   در آخر تعویض ویندوز مشکل رو حل میکنه

 149. arash می‌گوید

  من می خوام بدونم که چطور میشه آدرس ایجاد شده در نیو تب رو از بین ببرم وقتی در نیو تب کلیک می کنم که یه صفحه خالی داشته باشم آدرس یه سایتی توش می یاد این چیزهای که وقت گذاشتی نوشتی خیلی عالیه ولی خوب همه این ها رو قبلا چک کردم ممنون میشم اگه کمک کنی

 150. نام شما... می‌گوید

  سلام
  ۱-عدم مچ شدن و هماهنگی آی دی ام با فایرفاکس برا چی میتونه باشه ؟
  .تو تنظیمات منیجر تیکش رو زدم اما باز هم موقع دانلود اون مواقعی که دانلود خودبخود شروع میشه دانلود منیجر پیشفرض فایرفاکس که سرعتی نداره شروع به دانلود میکنه.
  مواقعی که لینک هست میشه لینک رو داد به منیجر اما بعضی وقتا خودبخود شروع میشه دیگه بدون اینکه لینک رو ببینی
  در ضمن تو تنظیمات افزونه ها یا اد اونز هم نوشته که IDM CC Disabled
  این به همون مربوطه؟؟؟؟؟؟؟؟
  هر چی هم میگردم افزونه ای با نام ای دی ام پیدا نمیکنم
  ۲-چرا بعضی وقتا عکسهای سایتی مثل IMDB لود نمیشن و چیزی دیده نمیشن ؟اون پوسترهاش و عکسهای بزرگ و الا اون تبلیغاتی های کوچیک چرا میاد…
  در مورد اون سایت تا حالا دو بار برام اتفاق افتاده

 151. محمد مهدی می‌گوید

  سلام دوست عزیز
  ۱- دلیل مشکلتون همون غیر فعال بودن افزونه IDM توی فایرفاکس هست. باید اون رو Enable کنید تا کار کنه. اگه کار نکرد، یعنی نسخه IDMتون قدیمی هست و این نسخه ای از فایرفاکس رو که دارین ساپورت نمیکنه.

  ۲- شاید مشکل از وی / پی / ان تون باشه…
  البته فقط این نیست، بعضی وقت ها اطلاعات به دلیل سرعت کم ، کامل لود نمیشن.

 152. نام شما... می‌گوید

  سلام
  ممنون از پاسخ سریعتون
  اما
  ۱-اصلا گزینه Enable نداره تو فایرفاکس.فقط زده Disabled…و امکان فعال کردن نیست.نسخه IDM هم ۵.۱۸ هستش
  ۲-برای IMDB من اصلا از وی/ پی استفاده نمیکنم .میگم که یهو اینطوری شده.چون قبلا لود میشد سرعتمم هم تغییری نکرده و نمیدونم دیگه…

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام
   ۱- نسخه IDM شما قدیمی هست. به نسخه ۶ آپدیت کنید مشکلتون حل میشه.
   ۲- بعضی سایت ها اینطوری هستن که اگه با وی / پی ان برید، کامل لود میشن… مثلا آیتونز قبلا فیلتر بوده و الان دیگه نیست؛ ولی باز هم تعدادی از عکس هاش باز نمیشن و با وی پی / ان باید بازشون کرد…

 153. علی می‌گوید

  سلام من وقتی توی مرورگر فایر فکس یه کلمه ای را سرچ میکنم کلمات اجغ وجغ می یاد تو رو خدا منو راهنمایی کنید

  1. محمد مهدی می‌گوید

   مشکل از تنظیمات زبان و Region ویندوزتون هست… از توی کنترل پنل تنظیمات رو روی Persian و Iran ست کنید…

 154. navid می‌گوید

  من فیلتر شکن دارم ولی icon ش رو firfox نمیاد که فعالش کنم چی کار کنممممممممممممممممممم؟؟؟

 155. مهسا می‌گوید

  طریقه تنظیم دانلود ویدئو ای که در مرورگر فایر فاکس رو میشه بگید (منظورم ویدیویی که در سایت هست ولی خود سایت قابلیت دانلود رو نذاشته و از طریق خود فایر فاکس میخوام دانلودش کنم )
  مر۳۰

  1. محمد مهدی می‌گوید

   اگه بخواید از خود فایرفاکس واسه دانلود استفاده کنید، باید به سورس صفحه برید و آدرس ویدئو رو کپی کنید و برای دانلود استفاده کنید. ولی اگه از IDM استفاده کنید، میتونید فرمت های دلخواه خودتون رو تعریف کنید تا اگه در صفحه ای وجود داشتن، گزینه دانلود براتون ظاهر بشه.
   برای این کار در نرم افزار IDM به قسمت زیر باید برید : Options > General > Edit (آخرین Edit)

 156. پیمان می‌گوید

  با سلام
  من مرور گر موزیلا نسخه ۳.۶ استفاده می کنم دو سه روز پیش روی منو بار کلیک راست کردم و همه تیکها را برداشتم حتی تیک منو بار ، حالا وقتی فایرفاگس باز می کنم نه آدرس بار دارم نه منو بار هیچ جوری نمیتونم برشون گردونم ، کلیک راست هم که می کنم پنجره قبلی یاز نمیشه تا تیک منو بار را برگردونم. لطفا راهنماییم کنید فقط نگید نسخه فایر فاکس جدید نصب کنم راه حل همین نسخه را به من بگید.

 157. marya می‌گوید

  واقعا عالی بود. دستتون درد نکنه.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش میکنم دوست عزیز
   نظر لطفتونه…

 158. arash می‌گوید

  arash((((((((( در ۲ آذر ۱۳۹۰ نوشته است:)))))))))

  آقا جون جواب رو نمی دونی بگو نمی دونم خودمون بریم دنبالش هه هه هه البته من همون روز که پیام گذاشتم خودم اوکی کردم ولی خیلی باحالی

 159. reza می‌گوید

  سلام یه سوال داشتم من از مرورگر موزیلا ۳.۶ استفاده می کنم چند وقتیه که سرعتش کم شده میخوام آپگریدش کنم اما خیلی از برنامه هام روی این نسخه هست مثل addons و تنظیمات دیگه چطور میشه این برنامه ها و تنضیمات رو روی ورژن جدید منتقل کنم ؟ مرسی

  1. محمد مهدی می‌گوید

   وقتی آپگرید کنی، همه چیز ثابت میمونن؛ ولی اد آن ها در صورتی که با نسخه جدید هماهنگ باشن یا نسخه جدیدی ازشون اومده باشه، قابل استفاده هستن

 160. شهاب می‌گوید

  سلام من در یوتیوب میرم ولی نمیتونم فایل تصویری را دانلود کنمدر صورتی که میگن با فایرفاکس هم داخل یوتیوب بریم درخواست دانلود رو میزنه.میشه راهنمایی کنید مشکل از چیه.را حلش هم بگید.
  ممنون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   از یه نرم افزار مدیریت دانلود مثل IDM استفاده کنید

 161. parhampsm می‌گوید

  سلام .
  ممنون . خیلی خوب و کامل بود

 162. مهدی ر می‌گوید

  سلام
  ممنونم از مطلب خیلی خوبتون
  من نتونستم این صفحه رو ذخیره کنم.
  چه طوری میتونم این مطالب رو داشته باشم؟
  بازم ممنونم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام
   خواهش میکنم
   برای این کار میتونید از این آموزش استفاده کنید :
   https://www.gooyait.com/1389/06/21/turn-web-pages-into-pdf-files-with-firefox-web2pdf-onverter-addon.html

 163. مهدی ر می‌گوید

  یه سوال چه طوری میشه به بعضی از سایتها trust داد؟
  ممنون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   با استفاده از گزینه Exception…

 164. پیمان می‌گوید

  سلام. من یه مشکلی تو ff دارم امیدوارم بتونین کمکم کنید.در بعضی از سایت ها مخصوصا موقع ورود اطلاعات وقتی می خوام مثلا کد ملی رو وارد کنم اصلا هیچی تایپ نمی شه نمیدونم راه حلش چیه ولی با ie که میرم مشکل نداره .چیکار می تونم کنم؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   یا سایتتون با FF سازگار نیست یا نسخه فایرفاکستون قدیمی هست و احتمالا همون اولی باشه…

 165. بهادر می‌گوید

  سلام- چطوری میشه یه سایت رو فلتر کرد واسه همیشه یا واسش پسورد گذاشت؟؟

 166. سمیه می‌گوید

  سلام – ممنون از شما که اطلاعاتتون رو در اختیار همه میزارین. من وقتی یک کلمه فارسی تو فایرفاکس سرچ میکنم صفحه ای از علامت ها میاد ، از منوی view گزینه encoding هم utf 8 و هم بقیه اش رو امتحان کردم ولی درست نشد . ممنون میشم راهنماییم کنید.

 167. شهباز می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  یه سوال دارم: برای وارد کردن اطلاعات در بعضی سایت ها مثل کارمندایران و موقع باز کردن لیستها برای انتخاب ، لیست را سفید نمایش میده و محتواشون مشخص نیست. باید چکار کنیم؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   برای باز کردن بعضی لیست ها ، باید اطلاعاتی دیگری مربوط به اونها رو در بخش های دیگه وارد کنید تا فعال بشن. چون بیشتر لیست ها بعد از لود شدن صفحه هم برای باز شدن به اینترنت نیاز دارن، این مورد هم میتونه باشه

 168. امین می‌گوید

  با سلام
  من به لحاظ نیازم به فایرفاکس ۳ آنرا نصب کردم ولی اصلا هیچ صفحه ای را باز نمیکند البته کروم را از قبلا استفاده میکردم و الان رو کامپیوترم هست. بنظر شما چکار میشه کرد؟

 169. غلامرضا باوی می‌گوید

  باسلام این چندوقت است که یکی ازدوستانم افزونه cocoonرا بعنوان فیلتر شکن برای مرورگر فایرفکس ورژن ۷به من معرفی نمودالان دوروزاست که عضو سایت cocoonشدم وایمیل خودم رادراین سایت معرفی کردم وقرارشد که پسورد ورود به cocoonبه ایمیلم ارسال شود ولی تاالان خبری نشده .لطفا راهنمایی بفرمایید چطور می توانم ازاین سایت استفاده کنم. وآیا فیلتر شکنی است که برای فایرفکس ورژن ۷استفاده کردلطفا راهنمایی بفرمایید.۲۸آذرماه ۱۳۹۰

 170. babak می‌گوید

  سلام من idm از کار افتاده و در manage add-ons غیر فعال است چگونه فعال کنم؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   از نسخه جدید IDM و سازگار با فایرفاکستون استفاده کنید

 171. مهدی کاظمی می‌گوید

  با سلام و ادب
  در mozilla و explorer فونتم بهم خورده و تا حالا نتوانستم مشکل خودرا حل کنم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   اول تنظیمات فونت و نمایش ویندوز رو برای نمایش متون فارسی از کنترل پنل تنظیم کنید. بعد از Encoding، گزینه UTF-8 رو انتخاب کنید

 172. هانی می‌گوید

  سلام
  من توی فایر فاکس
  وقتی توی یک سایت عکسی یا فیلمی رو می خوام دانلود بکنم با برنامه پیش فرض فایر فاکس شروع به دانلود فیلم یا عکس میکنه ولی من می خوام مثل قبلا از IDM استفاده کنمکه نمیشه
  چطور میشه این حالت پیش فرض دانلود رو روی فایر فاکس عوض کرد یا اصلا غیر فعالش کرد؟

  اگه بشه به ایمیلم جواب بدی ممنون میشم عزیز…

  1. محمد مهدی می‌گوید

   اول از توی IDM گزینه مربوط به فایرفاکس رو در options تیک بزنید.
   اگه نشد، فایرفاکس و IDM خودتون رو آپدیت کنید…

 173. هانی می‌گوید

  منظورم رو متوجه میشید یا نه !!؟
  الان توی یک سایتی روی یه عکس کلیک راست کردم که save picture as رو بزنم اون صفحه اومد فقط هم یک گزینه Clear list داره

  1. محمد مهدی می‌گوید

   دوست عزیز تصاویر در هر صورت با خود فایرفاکس دانلود میشن و نمیتونید به طور مستقیم با نرم افزار دیگه ای دانلودشون کنید؛ مگر اینکه لینک عکس رو کپی کنید (با گزینه Copy image url) و بعد از اون واسه دانلودش استفاده کنید…

 174. محسن می‌گوید

  با سلام
  چطور میشه زبان فایر فاکس ۹ رو فارسی کرد ( زبان منوها)

  1. محمد مهدی می‌گوید

   باید نسخه فارسی رو دانلود کنید.
   امکان فارسی سازی درون خود برنامه وجود نداره…

 175. کامیز می‌گوید

  سلام
  وقتی از فیلتر شکن استفاده میکنم فیلم های فلش باز نمیشه
  هرچه زودتر جواب بدی بهتره
  دست گلت درد نکنه
  بابا ایول
  خیلی سپاس

  1. محمد مهدی می‌گوید

   برای نمایش فیلم ها و ویدئو ها باید پلاگین Flash یا QuickTime رو فایرفاکس نصب بشه. چک کنید که آیا این پلاگین ها نصب هستن یا نه…
   شاید هم به دلیل بالا بودن حجم فیلم ها و کم بودن سرعت شما، امکان نمابش وجود نداشته باشه

 176. Meysam می‌گوید

  Salam aziz man mikhastam to facebook acount baz konam vali Chon taze varedam balad nistam hey mikham ke acount baz konam nemizare mige java Script ha ro faal konid

  Sharmande ha vali neveshte hat ali vali CHon man ye khorde Chesham azife aziat mishe hamasho bekhonam mamnon misham baram Email bezani begi Chikar konam ba in mord ????

  1. محمد مهدی می‌گوید

   برای فعال کردن جاوا اسکریپت، از قسمت Options به تب Content برید و گزینه Enable JavaScript رو فعال کنید…

 177. atijo0on می‌گوید

  salam chan vagti has idm nasb kardam vali zaheran dors hesabi nasb nashode uninistallesh kardam ama baz vaqti chizi mikham download konam idm error mide darzemn video haram too saita morur garam va nemikone
  firfoxe 3 estefade mikonam
  mamnun misham rahnemayi konin

  1. محمد مهدی می‌گوید

   فایرفاکستون رو آپدیت کنید :

   http://www.getfirefox.com

 178. atijo0on می‌گوید

  ۱soale dige ham dashtam 1filtershekan khub baram pishnahad bedin ke ba firfox kar kone ultra harkari mikonam nemishe

  1. محمد مهدی می‌گوید

   بحث کردن درباره این نوع موارد خیلی این جا مناسب نیست؛ ولی بهتره از V|P|N استفاده کنید…

 179. مجتبی می‌گوید

  من فایرفاکس را فقط به خاطر افزونه هاش ناچارم دوست داشته باشم و رم سیستمم را مثله موریانه میخوره حق هم داره بخوره چونکه ۶۰۰ ۷۰۰تا تب باز دارم(به ۶۰ درصد رمم میرسه ریست میکنه).
  اپرا+ کومودو دراگون(همون کروم خودمون) فعلا بهترینها هستند.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   ممنون از نظرت دوست عزیز

 180. حسین می‌گوید

  سلام ممنون از شما ضمنا من در بعضی از موارد نمی تونم متن را با موس کپی کنم لطفا راهنمایی کنید؟

  1. حسین می‌گوید

   سلام/ با تشکر از شما دراینترنت اکسپلورر می توان در حالت افلاین بعضی از صفحاتی که قبلا باز کردیم را ببینیم .در فایرفاکس این امکان هست یا خیرو تنظیماتش چطوریه؟

  2. محمد مهدی می‌گوید

   بعضی سایت ها این امکان رو غیرفعال کردن. شاید بتونید با غیرفعال کردن JavaScript از بخش Content، این محدودیت رو بردارید…

 181. الهه می‌گوید

  هنگام ورود به سایت مورد نظرم وقتی از مرورگر فایر فاکس استفاده می کنم همش پیغام میده کلمه عبور را درست وارد کنید . حتی وقتی که کلمه عبور با درستی و با حفظ حروف کوچک یا بزرگ وارد می کنم. لطفا راهنمایی کنید. ممنون

 182. atefeh می‌گوید

  salam . morurgaram videoharo neshun ne
  mide rushun download plugin minevise downloam mikonam nemishe darzemn az firfoxe4 estefade mikonam mamnun misham j bedin

  1. محمد مهدی می‌گوید

   برای نمایش فیلم ها و ویدئو ها باید پلاگین Flash یا QuickTime رو فایرفاکس نصب بشه…

 183. مجتبی می‌گوید

  سلام – بنده یکی دو بار فایرفاکس را روی سیستمم نصب و پاک نموده ام . اکنون برای نصب مجدد هر ورژن اون – درخواست یوزر و پسوورد می کنه . نمی دونم که چه کار باید بکنم ؟ در ضمن ویندوز من ویستای ارژینال هستش . با تشکر

 184. شهلا می‌گوید

  سلا م اگه میشه بگید چطو اکسپلورر رو به موزیلا اضافه کنم تا سایت گلستان پیام نور رو باز کنه آخه اکسپلورر روسیستمم نصب نمیشه یعنی همه ی مراحلش اجرا میشه ولی آخر سر eاکسپلورر نمیاد تا باش وارد شم ممنونتون میشم زود جوابو بدید

  1. ITTeach می‌گوید

   سلام و خسته نباشید
   دوست عزیز
   ویندوزتون چیه؟
   اخه دانشگاه پیام نور گلستان روی اینترنت اکسپلورر ۶ هم باز میشه و ۷ هم همینطور

 185. خالد می‌گوید

  با سلام خدمت شما استاد گرامی
  سوال من اینه میشه از طریق برنامه موزیلا کاری کرد که نشه دانلود انجام بشه؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   فکر نکنم امکان همچین کاری وجود داشته باشه در حالت عادی؛ چون شما وقتی یک صفحه رو باز میکنید، برای نمایش تعدادی فایل دانلود میشن… شاید بشه با دستکاری توی تنظیمات (شبه) رجیستری فایرفاکس این مورد رو غیرفعال کرد

 186. نام شما... می‌گوید

  سلام خدمت استاد عزیز
  من یه کاربر جدید هستم که سرعت اینترنتم رو می خواستم چک کنم اما نمیدونم چه جوری

  1. امین دهشیری می‌گوید

   سلام، نرم افزار و سایت های زیادی است مثلا:
   http://www.speedtest.com
   یا
   http://www.speedtest.ir

  2. محمد مهدی می‌گوید

   ممنون از پاسختون دوست عزیز

 187. farshid می‌گوید

  با سلام
  من از cocoon برای سایتهای فیلتر شده استفاده میکنم اما فایلهای تصویریش دانلود نمیشه باید چه کار کرد چون cocoon فقط روی ff نصب میشه

  1. ITTeach می‌گوید

   با سلام
   این مطلب رو هم مطالعه کنید

 188. سارا می‌گوید

  سلام
  می دونم که موزیلا این امکان را دارد که وقتی از طریق admin سیستمی را مانیتور می کنیم محتوای موزیلا نشان داده نشه یجورایی admino دور زد اما نمی دونم اینو کجای موزالا باید تنظیم کرد میشه کمک کنید؟

 189. احسان می‌گوید

  سلام!
  سرعته اینترنت تو بعضی سایتا برا من ب طوره فجیع پایین میاد: چرا؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   این مشکل ممکنه دلایل زیادی داشته باشه؛ مثل : پایین بودن سرعت میزبانی سایت، استفاده از پروتکل https، پایین بودن سرعت اینترنت شما در اون لحظه، استفاده از V|P|N یا فیلتر شکن، دانلود همزمان با باز کردن سایت و ….

 190. mahdi می‌گوید

  محمد جان اگر برات امکان داره طریقه فعال سازی vpn موزیلا رو هم بزار با تشکر.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   V|P|N نیازی به فعالسازی نداره. کافیه با اون کانکت بشید، بعد میتونید از سایت ها بدون فـــــیـلتر دیدن کنید…

 191. امین می‌گوید

  چطور با sync فایرفاکس کار کنیم؟؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   اول باید به قسمت Set-up Sync برید و اگه اکانت ندارید، تو سایت موزیلا اکانت بسازید. بعد از ساخت اکانت و انتخاب پسورد، اکانت سینک شما فعال میشه و هنگام استفاده از فایرفاکس ، اطلاعات توی سرورهای موزیلا ذخیره میشه و شما میتونید با استفاده کدی که در پایان ثبت نام در اختیارتون میگیره، از این اطلاعات در هر جایی که بخواید استفاده کنید

  2. امین می‌گوید

   خیلی ممنون از پاسختون، حالا اگر دو تا کاربر خواستن استفاده کنن چی؟؟
   یعنی چه طور میشه بعد از اتمام کار نفر اول، نفر دوم بتونه از Bookmarks های خودش استفاده کنه؟؟

 192. amir می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  جدیدا وقتی میخوام برم تو یا هو یا سایت های دیگه هد پیغام خطا رو You have asked Firefox to connect
  securely to http://www.yahoo.com, but we can’t confirm that your connection is secure.

  Normally, when you try to connect securely,
  sites will present trusted identification to prove that you are
  going to the right place. However, this site’s identity can’t be verified.

  What Should I Do?

  If you usually connect to
  this site without problems, this error could mean that someone is
  trying to impersonate the site, and you shouldn’t continue.

  Technical Details

  http://www.yahoo.com uses an invalid security certificate.

  The certificate will not be valid until 2011/07/14 03:30 ق.ظ.

  (Error code: sec_error_expired_certificate)

  I Understand the Risks

  1. محمد مهدی می‌گوید

   با استفاده از گزینه Exception و اضافه کردن اون سایت به exceptionها میتونید مواجه شدن با این پیغام رو از بین ببرید

  2. amir می‌گوید

   آقا نشد صفحه رو با ز میکنه اما فجیح نه عکسارو بار گذاری میکنه کلا صفحه رو خراب باز میکنه
   فکر کنم صفحه هایی اینجوری میشن که پسوندhttps اولشونه
   هرچی هست مربوط به certificate میشه
   چون تو پیغامش میزنه
   the certificate is not trusted becouse the issre certificate has expired.
   the certificate will not be valid until 2011/7/3

 193. پویا می‌گوید

  با سلام و تشکر
  یه مشکلی بنده در فایر فاکس دارم ، لطفا راهنمایی کنید.
  در هیستوری این برنامه وقتی یاهو میل را باز میکنم ، بدون نیاز به پسوورد وارد میل من شده و امکان هر کاری هست با اینکه به هیچ وجه remember pass در هیچجا نزدم.حتی وقتی که به علت کندی اینترنت یاهو باز نمیشه ، از این قسمت میشه استفاده کرد و به میل دسترسی پیدا کرد (البته این بد نیست ولی در محل کار چی!!)

  1. امین دهشیری می‌گوید

   سلام دوست عزیز، فکر کنم اگر حافظه مرورگرتو پاک کنی درست بشه، برای این کار برو به منوی Tools و بعد گزینه Clear Recent History رو انتخاب کن بعد در پنجره ای که باز میشه در منوی بالا Everything رو انتخاب کن و بعد Clear Now رو بزن و اینطوری کل حافظه مرورگرت پاک میشه.

  2. پویا می‌گوید

   ممنون از نظر شما ولی مسلمه که اگه هیستوری نباشه نمیتونه کسی به میل وارد بشه.این مسئله خیلی غیر عادیه اگه اینجور باشه میتونی میل همه را چک کنی به راحتی.اگه راه حل این موضوع را برای همیشه میدونید ممنون میشم بفرمایید(همه دوستان)

  3. محمد مهدی می‌گوید

   برای حل این مشکل، از توی همون صفحه ایمیل یا سایت یاهو، روی صفحه راست کلیک کنید و گزینه View page Info رو انتخاب کنید. بعد به تب Security برید و روی دکمه View saved password کلیک کنید و توی پنجره باز شده، پسورد ذخیره شده رو Remove کنید. همین کار رو درباره کوکی ها هم انجام بدید. یه با فایرفاکس رو ببندید و دوباره اجرا کنید و هنگام Login کردن، گزینه Remember رو غیر فعال کنید…

 194. علیرضا می‌گوید

  جناب آقای صمصامی ، مطالب شما و همچنین سئوالات دوستان و جوابیه های شمار ا خواندم ! اگرناراحت نمی شوید باید بگویم شما اینکاره نیستید ! ببخشید ولی این مطلب را همه فهمیدن نه من !

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شما میتونید هر طوری که دوست دارید فکر کنید…

 195. مهيار می‌گوید

  سلام .یه سوال از دوستان عزیز.من از کدوم قسمت در firefox سایتی رو add favorite کنم.ممنون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   از توی بخش Address bar (محل نوشتن آدرس سایت) روی گزینه ای که مثل ستاره هست کلیک کنید تا سایت به Favorites یا همون Bookmark ها اضافه بشه

  2. mahmoud می‌گوید

   با سلام خدمت دوستان عزیز نکته ای توجه مرا به خودش جلب کرده و اون اینکه وقتی همین صفحه را در فایرفاکس به صورت پیش ذخیره می کنم وقتی در حالت افلاین باز می کنم صفحه به هم ریخته است اما وقتی صفحه را به صورت xhtml only ذخیره می کنم در موقع باز کردن به هم ریختگی ندارد برای کروم نیز همینطور در حالت پیش فرض اصلا صفحه را ذخیره نمی کند ولی در حالت html only مشکلی ندارد علت چیست مربوط به نوع برنامه نویسی سایت است یا چیز دیگر در حالیکه اپرا در هر دو حالت ذخیره می کند ولی در حالت اول وقتی صفحه را زوم می کنی دوباره به اندازه اولیه بر می گردد.در ضمن در نسحه ده فایرفاکس هم وقت برای سایت هایی که آدرسشان از دو قسمت تشکیل شده کنترل و اینتر را میزنی جواب نمیده علتش مسئله امنیتی یا از دستشون در رفته ممننم از زحماتتون.

 196. پویا می‌گوید

  کلید ستاره را از بار بالا انتخاب کنید.این امکان در برخی مرورگرها به Bookmark و در بعضی به Favorite معروف است . در مرورگر فایرفاکس نیز با عنوان Bookmark شناخته می شود . برای بسیاری از کاربران اینترنت بوکمارک ها از اهمیت خاصی برخوردار هستند و جزو اطلاعات مهمی که توسط مرورگر مدیریت می شوند به حساب می آیند . در مرورگر فایرفاکس می توان از این اطلاعات یک فایل html استخراج کرد و در رایانه خود ذخیره کنید . اما اگر شما یک کاربر حرفه ای باشید و چندیدن هزار سایت در لیست برگزیدگان شما قرار داشته باشد و هر روز به آنها اضافه شود پشتیبان گرفتن به صورت دستی و ذخیره آن روی رایانه کار معقولی به نظر نمی آید چرا که امکان دارد به هر دلیلی آن فایل از روی رایانه ی شما حذف شود یا به دلیل تغییرات مداوم باید هر روز یا هر هفته یک فایل پشتیبان تهیه کنید که در آن صورت هم بعد از مدتی خواهید دید که فضای زیادی از دیسک سخت رایانه شما اشغال شده است . با کمک افزونه ی Foxmarks مشکل شما به راحتی حل می شود . روش کار به این صورت است که ابتدا در سایت افزونه ثبت نام می کنید . پس از ثبت نام ایمیلی برای تایید عضویت برای شما ارسال می شود و شما با کلیک روی لینک ارسال شده عضویت خود را تایید می کنید . در مرحله بعد باید به افزونه های فایرفاکس در این آدرس بروید و افزونه ی آن را نصب کنید . پس از راه اندازی دوباره ی فایرفاکس پنجره ای باز می شود که شما باید اطلاعات اکانت خود را در آن وارد کنید و در مراحل بعد یک سری تنظیمات دلخواه را اعمال کنید . پس از انجام این مراحل بوکمارک های شما روی سرور Foxmarks آپلود می شود که در مرحله اول امکان دارد کمی طول بکشد اما در مراحل بعدی فقط تغییرات جدید روی بوکمارک ها به سرور انتقال داده می شوند .

 197. amir می‌گوید

  آقا نشد صفحه رو با ز میکنه اما فجیح نه عکسارو بار گذاری میکنه کلا صفحه رو خراب باز میکنه
  فکر کنم صفحه هایی اینجوری میشن که پسوندhttps اولشونه
  هرچی هست مربوط به certificate میشه
  چون تو پیغامش میزنه
  the certificate is not trusted becouse the issre certificate has expired.
  the certificate will not be valid until 2011/7/3

 198. ehsan می‌گوید

  سلام نصفشو میدونستم ولی دمت گرم درباره ی proxy توضیح بیشتری بده

 199. وحید می‌گوید

  سلام من میخوام وارد یاهو میل بشم ولی نمی تونم نمیدونم چرا فکر کنم به خاطر https باشه خیلی برام مهمه لطفا جواب رو برام ایمیل کن

 200. سمیرا می‌گوید

  سلام.ممنون .مطالب جالب بود .میخوام histore mozillafirefox رو پاک کنم چی کار کنم؟

  1. امین دهشیری می‌گوید

   برای این کار برو به منوی Tools و بعد گزینه Clear Recent History رو انتخاب کن بعد در پنجره ای که باز میشه در منوی بالا Everything رو انتخاب کن و بعد Clear Now رو بزن و اینطوری کل حافظه مرورگر پاک میشه.

 201. behnam می‌گوید

  eyvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalll

 202. shahin می‌گوید

  salam dokmeye Torbutton Preferences kojast?

 203. shahin می‌گوید

  chegune mitavan az filter shekane TOR dar mozila estefade kard?

  1. محمد مهدی می‌گوید

   دوست عزیز باید IP و مشخصاتش رو توی فایرفاکس ست کنید (توی مطلب توضیح داده شده…)

 204. سپيده كريمي می‌گوید

  سلام. تو رو خدا کمکم کنید
  من تو دفتر ایرانسل کار میکنم و روزانه ۲۰۰ تا سند ثبت میکنم که خیلی خسته کنندست.این ۲۰۰ تا شماره تو کادری که میخوام شماره رو بنویسم با هر با زدن نمایان میشه.(اسمش کوکیه؟)حالا میخوام این شماره ها رو یه بار دیگه ببرم تو اکسل یه راهی هست که این شماره ها که تو خودش ذخیره شده رو یه جا کپی کنم و ببرم تو اکسل و نخوام دوباره یکی یکی تایپ کنم؟ جونم در میاد

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای هر کاری یه راه حلی وجود داره. برای این کار میتونید از افزونه Export Cookies استفاده کنید :

   https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies/

 205. hassan fard می‌گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید:
  می خواستم ببینم چگونه باید کاری کنم که از طریق فایر فاکس و اینترنت اکسپلور نتوان دانلود کرد یا حداقل مثل دانلود منجر سرعت آن را پایین اورده که از دانلود کردن منصرف شوند

  1. محمد مهدی می‌گوید

   با استفاده از نرم افزار NetLimiter میتونید سرعت رو محدود کنید :

   https://www.gooyait.com/1390/06/30/net-limiter-software-training-for-bandwidth-management.html

 206. مریم اذری می‌گوید

  باسلام
  چندروز بیش وقتی کامپیوترمو روشن کردم ماکروسافت ویندوز منو غیرمجاز تشخیص داد و صفحه ویندوزم سیاه بود برااینکه از این مشکل خلاص بشم از sistem restor زمان ویندوزمو بردم به سال ۲۰۱۳ مشکل حل شد ولی وقتی میرم یاهو ایمیلام باز نمیشه پیغام خطا به این شکل میده:
  (Error code: sec_error_expired_certificate)
  من نمی تونم یاهو ایمیل برم لطفا جوابمو تو این صفحه بدین.
  باتشکر

  1. محمد مهدی می‌گوید

   شما بهتر بود برای حل مشکل غیر قانونی بودن ویندوز، از نرم افزار مخصوصش استفاده کنید (توی گوگل سرچ کنید). چون این کار جلو بردن تاریخ، تو خیلی جاخا براتون مشکل ایجاد میکنه…

 207. amir می‌گوید

  this connection is untrusted
  این پیغام خطاییه که وقتی میخوام وارد یاهومیل یا جیمیل بشم موزیلا بهم میده واقعا نمیدونم جکار باید بکنم کمکم کنید

  1. محمد مهدی می‌گوید

   با استفاده از گزینه Exceptions میتونید اون سایت رو به لیست استثناها اضافه کنید تا دیگه مشکل نداشته باشید (اگه واقعا مطئمنید که سایتتون مشکلی نداره!)

 208. shahab می‌گوید

  سلام خیلی ممنون ازتوضیحاتتون

  من یه مشکل دارم و اونم خاموش بودن گزینه
  Show my windows and tabs from last time
  و به همین خاطر صفحاتم سیو نمیشه لظفا راهنمایی کنید

  ممنون

  1. shahab می‌گوید

   چرا پرسش منو پاسخگو نیستین؟

 209. اصغر می‌گوید

  ۱.من نمیتونم وارد ایمیل یاهوام بشم؟
  ۲.یوزر پسورد هام سیو نمیشه چکارکنم؟
  ۳.کوکی هام هم کار نمیکنه…

  باوجود اینکه همه ی کارهایی که گفتید انجام دادم!!!
  تورو خدا کمکم کنید….

 210. دانا می‌گوید

  سلام لطفا در مورد اپرا ۱۱ هم راهنمایی جامع بکنید.اینکه چرا با نسخه هایی جدید اپرا وموزیلا ایمیل یا هو باز نمی شه.

 211. امین می‌گوید

  سلام.میخواستم بپرسم علت این error از چیه؟ The connection was reset

  1. محمد مهدی می‌گوید

   علت های مختلفی میتونه داشته باشه :
   مشکل داشتن سرور سایت
   کمی سرعت (همزمان با دانلود صفحه باز کردن)
   خرابی کانکشن
   و …

 212. دانیال می‌گوید

  چگونه در موزیلا جستجو پیشرفته داشته باشم؟ با تشکر

  1. محمد مهدی می‌گوید

   منظورتون از جستجوی پیشرفته چیه؟؟

 213. صادق می‌گوید

  سلا و تشکر

  می خوام یه سایتی رو تو لیست سیاه مرورگرم ( فایر فاکس ) قرار بدم که به هیچ عنوان بازش نکنه میشه؟

 214. ازیتا می‌گوید

  والا هنوز مطلبو سیو کردم هنوز نخوندم من راستش فلش پلیرو تو کامپیوترم نصب کردم ولی وقتی میخوام گفتگو کنم میگه لطفا دانلودش کنید ولی من مطمئنم که نصبش کردم یکی از دوستام میگه برو فایر والتو روشن کن اونو بررسی کن ولی من هیچ نمیدونم فایر وال چیه و کجاس!کمکم کنین………

  1. محمد مهدی می‌گوید

   امکان داره فلش پلیری که نصب کردید فقط نسخه ویندوز یا نسخه IE هست. باید نسخه ای که روی فایرفاکس کار میکنه و البته بروز هست رو دانلود و نصب کنید…

 215. Emokiss می‌گوید

  SepAs

 216. abbas می‌گوید

  سلام محمد مهدی خوبی داداش من مودم جیبی همراه اول باسیم کارت ایرانسل کانکت میشم وقتی فیلترشکن یو۱۰۰۸ رواجرامی کونم اصلن نمی تونم وارد هیچ سایتی بشم لطفن کمک کنیداگه میشه یه فیلترشکن سبک معرفی کن ممنون داداش گلم منطزتم اقامحمد مهدی

  1. محمد مهدی می‌گوید

   میتونید از V|P|N یا So|cks استفاده کنید…

 217. صادق می‌گوید

  سلام.از اموزش خوبتون ممنون.من یه مشکل بهم ریختگی فونت در فایر فکسم پیش اومده که نتونستم حلش کنم.لینک عکس رو که بهم ریختگی توش معلومه رو براتو گذاشتم لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. محمد مهدی می‌گوید

   از کنترل پنل ویندوز، زبان ویندوز و همچنین Encoding رو روی UTF-8 تنظیم کنید. در ضمن حتما نسخه انگلیسی یا فارسی فایرفاکس رو نصب کنید…

 218. مهسا می‌گوید

  لام.میخواستم بپرسم علت این error از چیه؟ The connection was reset

 219. sasan می‌گوید

  پسر معرکه ای بااین توضیحات عالی.
  درود به تو که با این سن و سال حرفی برای گفتن داری.
  ممنون و سپاسگذارم.
  در ضمن سوالی داشتم.
  شما راه حلی برای زیاد کردن سرعت اینترنت هم دارید؟
  ممنون میشم جوابم رو بدین.
  با تشکر
  خدانگهدار.

  1. محمد مهدی می‌گوید

   مرسی از نظرت
   سرعت اینترنت هر فرد، همون سرعتی هست که به ازای پرداخت مبلغی دریافت میکنه. راه حل های کنه برای افزایش سرعت وجود داره، کاملا ساختگی هستن!! تنها راه افزایش سرعت گرفتن سرویس پرسرعت تره!!

 220. moslem می‌گوید

  سلام
  من چجوری فایرفاکس میتونم فارسی کنم

  1. محمد مهدی می‌گوید

   باید نسخه فارسی رو از سایت فایرفاکس دانلود کنید

 221. سها می‌گوید

  سلام
  عالی بود ، ممنون
  خیلی خیلی خیلی بهم کمک کرد .
  تشــــــــــــــــــــــــــکر 🙂

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش میکنم دوست عزیز
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه

 222. رضا می‌گوید

  اقا دستت واقعا درد نکنه
  من یک مشکل دارم وقتی با فایر فاکس سایت های مثل رپید شیر رو باز میکنم یک اخطار میده که نوشته اتصال امن شکست
  بعد سایت رو باز میکنه ولی بدون قالب و هیچ لینکی
  میشه کمکم کنید مرسی واقعا از سایت خوبتون.

 223. مهرن می‌گوید

  سلام
  من از اینترنت دانشگاه استفاده میکنم که سرور سرعتو کنترل و کم میکنه.میخوام بدونم تنظیماتی وجود داره که به سرور متصل بشم و از سرعت اونا استفاده کنم؟اگه هست لطفا تنظیمات و نحوه استفادشو بگید

  با تشکر

 224. امید می‌گوید

  سلام
  شو پسورد من خاموش است چطور آن را فعال کنم
  با تشکر

 225. اسماعیل می‌گوید

  با سلام من نرم افزار firfox رو روی سیستمم نصب کردم هر وقت میخوام با explorer هم وارد سایت شوم firfox پیش فرض باز میشه باید چیکار کنم که این مشکل برطرف بشه؟ با تشکر

  1. جواد می‌گوید

   سلام دوست عزیر
   میری به کنترل پنل و گزینه Task bar and start Menu
   از برگه استارت منو گزینه Customize را میزنی. البته نباید کلاسیک باشه
   از لیست کشویی گزینه Internet در پایین مرورگر پیش فرضت را عوض می کنی. فکر کنم یه ری استارت هم بخواد
   موفق باشی

 226. زهرا می‌گوید

  سلام ببخشید بجه ها تو گروه برام میل فرستادن که باید با یونیکد utf-8 بازش کنم راست کلیک هم میکنم بخش یونیکد نمیاد اگه میشه راهنماییم کنید.

 227. سروش می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید.
  وبسایت پرمحتوا و زیبایی دارین. به شما و دوستانتان تبریک میگم.

  اگه امکان این مشکل بنده رو حل کنید.

  در فایرفاکس ، افزونه IDM بدرستی نصب و فعال هستش.

  اکثر فایلها زمانی که بر لینک دانلود آنها کلیک میشه با IDM بدون مشکل دانلود میشوند ولی بعضی از فایلها و سایت ها با IDM دانلود نمیشن و با خود فایرفاکس شروع به دانلود کردن میشن.
  چطور میتونم اینو بهش معرفی کنم که تمامی فایلها و فرمت ها با IDM دانلود بشن . نمیخوام با فایرفاکس دانلود بشن.

  پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم.

  1. جواد می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   این به فایرفاکس هیچ ارتباطی نداره. شما باید تنظیمات IDM را تغییر بدی
   از Option به برگه فایل تایپ میری و میبینی که در کادری که پسوندها مشخص شده به صورت اتوماتیک استارت بشن پسوند مورد نظر شما نیست. به صورت دستی اونو اضافه کن. مثلا flv
   جای اضافه کردنش (ترتیب) مهم نیست. اگر اشتباه نکنم برای برنامه های دانلود دیگه هم صادقه. حداقل از Mass مطمئنم
   موفق باشی

 228. حمید می‌گوید

  داداشه دمت گرم-امیدوارم در همه کارهات موفق باشی

 229. nima.gh می‌گوید

  ممنون . مطلب خیلی خوبی بود

 230. mehdi می‌گوید

  قا من تر استفاذه میکنم اما نموتونم فیلمهای یوتیوب ببینم میگه فلش چپلیر نصبکن اما من فلش دارم جه تنزیماتی باید نجام بذم

 231. محسن می‌گوید

  سلام خسته نباشید آیا امکان داره کاری کرد که موزیلا تبدیل به فیلتر شکن بشه و بتونم برم فیس بوک

 232. sam می‌گوید

  سلام تورو خدا اگه میتونید کمکم کنید من قبلا با موزیلا میرفتم چت روم الان تو لود گیر میکنه فلش ژلیرم نصب کردم با اینترنت اکسپلوره راحت میره تو چت روم ولی با موزیلا نمیشه

 233. جواد می‌گوید

  سلام به همگی
  سال نو همه مبارک
  سوالی داشتم. الان خیلی زیاد شدن سایت هایی که توشون صوت پخش میشه یا رادیو روی صفحشون گذاشتن. میشه از طریق تنظیمات کاری کرد که روی صفحه صدا لود نشه و پخش نشه. آخه اگر اسپیکر خاموش باشه حتی آدم متوجه نمیشه چرا صفحه قفل شده و لود صفحات گیر کرده

 234. علی معمار می‌گوید

  محمد عزیز سلام
  سال نو مبارک
  داداش این گت فلش ۲ که من رو سیستمم نصب کردم قبلا با اکسپلورر ۸ کار میکرد . اما از وقتی اکسپلورر ۹ اتوماتیکوار و البته با موافقت بنده نصب شده دیگه این نرم افزار کار نمیکنه حتی با آنیستال و اینستال مجدد
  راستی تو گوگل کروم هم + فایرفاکس همین مشکل را دارم
  ممنون از راهنماییت
  به خانواده محترم سلام برسان
  یا علی یا حق

 235. نام شما... می‌گوید

  سلام من فایرفاکس دارم هرفیلترشکنی رو که اجرامیکنم صفحه مرورگرفایرفاکس بازنمیشه تاادرس سایت روبدم بایدکدوم قسمت تنظیمات رودرست کنم تافیلترشکن صفحه فایرفاکس روبازکنه؟

 236. hossin می‌گوید

  محمحد جان من تازه اومدم تو سایتت مطالبت واقعاً ارزش داره
  مفیده منم از فایر فاکس استفاده میکنم آموزشهایی که داده بودین به دردم خورد ممنون وسپاسگزارم از جنابعالی امیدوارم همیشه موفق باشی

 237. ali می‌گوید

  من می خوام با اولترا در موزیلا کارکنم لطفا راهنماییم کنید ضمنا از مطالب خوبت تشکرمی کنم

 238. گیتی اسدی می‌گوید

  سلام ]قای محمد مهدوی مقاله شما بسیار مفید و قابل استفاده بود. مطالب مقاله شما بسیار به دردم خورد و مشکل من حل شد . بی نهایت از شما تشکر می کنم.

 239. شمیم می‌گوید

  باسلام
  لطفا اگه ممکنه روش تغییر زبان درفایرفاکس را از فارسی به انگلیسی مرحله به مرحله توضیح دهید.از محبت شما سپاسگذارم.

 240. نام شما... می‌گوید

  روش دیدن متن فایلهای داخلی history در حالتی که به اینترنت متصل نیست چگونه است؟

 241. مهدی می‌گوید

  خیلی عالی بود واقعا تشکر میکنم ولی من وقتی دارم داخل صفحات وب جستجو میکنم وقتی کلیک راست میکنم صفحه وب من محو میشه و پیغام chshed reportet را برام میده نمیدونم مشکل از کجاست.ممنون اگه راهنماییم کنید

  1. مهدی می‌گوید

   سلام اگه تونستید جوابو از ایمیل برام بفرستید .

 242. عطیه می‌گوید

  سلام دوست عزیز
  اول از همه ممنون بخاطر توضحیات کاملت…
  یکی از بچه ها درمورد این مشکل : This Connection is Untrusted
  پرسید ازت ، و جواب دادی ، من جوابتو خوندم خودم قبلا این کارو کرده بودم ، اما بعد اینکه اینکارو میکنم مشکل دیگه ای که پیش میاد اینه که بعد این کار عکسا رو نشون نمیده ، اون صفحه رو ناقط نشون میده…
  مثلا من میخوام google.com رو باز کنم این پیغامو میده ، راهی که گفتی رو انجام داده بودم ، اما گوگل ایمیج چیزی سرچ میکردم عکس نشون نمیده 😐 دیوونه م کرده…

 243. هم اسم شما می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید مطالب شما خیلی مفید و کاربردی میباشد متشکر ولی مشکل من این است که میخواهم موزیلای جدید را نصب کنم و قدیمی را حذف ولی بوک مارکزهای قدیمی را نیاز دارم چطور میتوانم بوک مارکزهای قدیمی را به جدید منتقل کنم
  با تشکر
  محمد

 244. مظاهری می‌گوید

  با سلام
  جناب آقای محمدی از بابت ارائه مقاله علمی شما بسیار سپاسگذارم از شما تقاضامندم مرا راهنمائی کنید مشکل من این است کهروی مرورگر موزیلا ویروس بابیلون نشسته وبه هیچوجهی حذف نمی شود. حتی مرور گر موزیلا را از طریق کنترل پانل پاک کردم وباز مشکل حل نشد
  در صورت امکان جواب را برایم ایمیل کنید

 245. hosein می‌گوید

  سلام ممنون از راهنمایی های خوبت من یه مشکلی دارم چند روزه دارم روش کار میکنم ولی درست نمیشه. ف *ی*ل*ت*ر شکن دارم میخوام برم فیسبوک با موزیلا نمیره فقط با explorer میتونم برم که اونم سرعتش خیلی پایینه باید چیکار کنم که بتونم با موزیلا هم برم تو فیسبوک؟؟؟

 246. rasool می‌گوید

  با سلام من وقتی پنجره ای رو با میکنم کلمات حروف شبیه چینی میاد مشکلش چیه

 247. اشرفی می‌گوید

  سلام دوست عزیز
  لازم دانستم بخاطر زحمات وتلاشهای بسیار ارزنده ومفیدتان در راه اشاعه علم واطلاعات مورد نیاز علاقمندان به علم وتکنولوژی از صمصم قلب به شما تبریک و برای شما آرزوی موفقیت روز افزون دارم.
  بسیار عالی و کارگشا بود . ممنون.
  اگر لطف کنید و در مورد فعال کردن برنامه مترجم فایرفکس مرا راهنمایی گنید ممنون خواهم شد.
  لطف کنید به ایمیلم بفرستید

 248. rasool می‌گوید

  با سلام من وقتی سایتی رو باز میکنم کلماتی شبیه حروف چینی میاد و به سایت ab news هدایت میشه مشکلش چیه

 249. mohammad می‌گوید

  سلام
  من قبلا که در فایر فاکس adress bar رو باز می کردم وعبارتی رو در آن وارد میکردم تمام سایتهای مربوط به اون عبارت توسط browzer پیش فرض گوگل لیست میشد ولی حالا که اینکار رو میکنم browzer پش فرض من به browzer babylon مبدل شده در کدام قسمت در تنظیمات من باید تغییرات ایجاد کنم تا دوباره browzer پیشفرض من به گوگل تبدیل بشه
  متشکرم

 250. ماریا می‌گوید

  چطوری مرورگر پیش فرضمو internet explorer بزارم؟
  ممنون

 251. ساناز می‌گوید

  گاهی اوقات فایر فاکس فقط یه سایت خاص رو واسم باز نمیکنه باید در این مواقع چیکار کنم؟

 252. maryan می‌گوید

  سلام ممنون از سایتتون
  جدیدا همه فایل هام با اکسپلوره باز میشه. مثل لینک هایی که تو دانلود منیجرم گذاشتم تا بعد دانلود کنم با اکسپلوره باز میشه و خرابش می کنه یا میلی که از مسنجرم بهم نشون میده یا اکسپلوره باز میشه. از کجا باید اکپلوره رو غیر فعالش کنم؟ممنون می شم

 253. salar می‌گوید

  برای دیدن کلیپ ها با اخطار instal plugin مواجه میشم هرچی هم رو ش کلیک میکنم نصب نمیشه لطفا کمکم کنید

 254. sarvenaz می‌گوید

  سلام الان چند روزه که وقتی peroxifier رو فعال می کنم دیگه هیچ کدوم از مرور گرها فعالیتی نمیکنند ولی وقتی peroxifierرو غیر فعال میکنم مرور گرها کار میکنندلطفا راهنمایی کنید که چطور این مشکل حل میشه ممنون.

 255. نت-گراند می‌گوید

  ممنون , عالی بود , قسمت کوکی هاش خیلی بدرد خورد

 256. mohammad می‌گوید

  سلام . آقا تو رو خدا یکی بو من کمک کنه :((( من نمیدونم چرا دیگه با firefox نمیتونم برم facebook !! این بالا سمت چپ url یه مستطیل اومده توش facebook نوشته بعد روش میزنم یا جاش مینویسه you have added security exception for this site . چه کار باید بکنم توروخدا بگین اگه بلدین ؟ 🙁 یه سوال دیگه ام هم اینه الان نمیدونم چه کار کردم با opere میرم facebook هیچ عکسی نشون نمیده 😐 کممممممممممممممک 😉

 257. zartoste می‌گوید

  سلام
  اقا من وقتی وارد فایر فاکس می شدم برای استفاده از فیلترشکن در پایین مرورگر یه کادر بود که توش یه کلمه نوشته شده بود اول قرمز بود و وقتی میخواستی از فیلترشکن استفاده کننی روش کلیک می کردی بعد نوشتش سبز مید حالا اون کادر پایین مرورگر رفته چیطوری میتونم برشگردونم؟

 258. حمید می‌گوید

  واقعا ممنون از لطفتون

 259. نیما می‌گوید

  با سلام
  ببده با موزیلا کار میکنم
  اما نمیدونم چرا چند وقتیه که عکس ها رو سیو نمیکنه تو کامپیوتر
  یعنی گزینه save as type چیزی تو ش مشخص نکرده
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر

 260. بهنام می‌گوید

  سلام و خسته نباشید.
  من عاشق فایرفاکس هستم و اون رو با هیچ مرورگری عوض نمیکنم.
  فقط جدیداً یه مشکلی هست که یه کم رو اعصابه.
  من یه تعداد add-ons نصب کردم که هر وقت ویندوز تازه بالا میاد، فایر فاکس می پرسه که میخوای اینا نصب بشن یا نه. باید یکی یکی تیک نصب رو بزنم، بعد فایرفاکس رو ری استارت کنم.
  می خوام بدونم چطوری میشه اینو تنظیم کرد که خودش اتوماتیک همیشه این add-ons هارو فعال کنه و نپرسه.
  ممنون میشم اگه کمکم کنین …
  هرچی گشتم و سعی کردم راهی پیدا نکردم.

 261. امید می‌گوید

  سلام
  یه سوالی داشتم من فایر فاکس قدیمی داشتم توی ان وقتی میخواستم ببندمش که چنتا پیج باز بود ازم میپرسید میخوای سیو کنم منم همیشه سیو میکردم که هر وقت موزیلارو باز میکردم همه ان پیجام باز میشد .الان ورژن جدید موزیلا رو دارم که این مشکل اساسیو باحاش دارم که وقتی میخوام ببندمش دیگه نمیپرسه سیو کنم و وقتی بازش میکنم ۱ صفحه هوم پیج باز میشه.میشه بی زحمت کمکم کنی 😛

 262. احمد می‌گوید

  با سلام
  ۱-میخوام بدونم محل ذخیره فایلهای history در فایر فاکس چگونه تعیین میشه
  ۲- فایلbookmarks در کجا ذخیره و چکونه محل ذخیره ان تعیین میشه (مانند Favorites در اکسپلورر
  با تشکر

 263. بهرام می‌گوید

  درود و خدا قوت از صمیم قلب – من وقتی موزیلا را نصب میکنم در تب صفحه این ظا هر میشه
  FUNMOODS SEARCH – میخوام از دستش خلاص بشم کمک فوری همین الان – من ایمیل بلد نیستم – ایمیلم غیر فعاله در سایت جواب بدید ۰۹۱۲۱۷۹۹۱۳۰

 264. بهروز می‌گوید

  باسلام وعرض ادب
  وبا سپاس فراوان اززحمات ارزشمند شما.
  احترامآبه عرض میرسانم چند روزیست که درتنظیمات مروگررم
  که فایرفاکس ۰.۱۳استفاده میکنم مشکلاتی خودم دستی بوجود آوردم ،که باعث شده مروگرم اثلاکانت نمیشم وبسته مونده
  توضیحآ خواستم ازترفندی استفاده کنم که اشتباهی چون اززبان
  فارسی استفاده میکردم این مشکل بوجود آمد.

  ترفندازقرار زیراست:
  Firefox3 خود را اجرا کنید.
  صفحه خالی را باز کرده و در نوار آدرس مرورگر ، عبارت about:config را وارد کرده و Enter بزنید.
  اگر با پیغامی روبرو شدید روی دکمه I’ll be careful, I promise کلیک کنید.
  اکنون با دقت فراوان مراحل زیر را که حساس هم هستند را انجام دهید:

  ۱. در ستون Preference Name ، عبارت network.http.pipelining را بیابید. سپس بر روی آن دوبار کلیک کنید تا Value آن به True تغییر کند.

  ۲. network.http.proxy.pipelining را اینبار بیابید و عمل فوق را بر روی انجام دهید.

  ۳. network.http.pipelining.maxrequests را پیدا کنید و بر روی آن راست کلیک کرده و Modify را انتخاب کنید. عدد آن را از ۴ به ۸ تغییر دهید و OK کنید.

  ۴. بر روی فضای خالی از صفحه راست کلیک کنید و از New گزینه Boolean را انتخاب کنید.نام آن را network.http.pipelining.firstrequest قرار داده و OK کنید ، Value آن را هم بر روی True تنظیم کنید.

  ۵. بر روی فضای خالی از صفحه راست کلیک کنید و از New گزینه Integer را انتخاب کنید. نام آن را nglayout.initialpaint.delay قرار داده و OK کنید ، مقدار عددی آن را هم روی ۰ تنظیم کنید.

  ۶. یک Integer دیگر با نام content.notify.interval و همان مقدار ۰ ، به روش فوق بسازید.

  خواهشمند درمورد تنظیمات به قبل مرا راهنمایی فرمائید
  قبلا اززحمات شما تشکروسپاسگزارم .

  1. HOSSEIN می‌گوید

   خب در حالی که ++ فایرفاکس ++ رو سیستمت نصبه دوباره نصبش کن شاید حل بشه مشکلت .

  2. بهروز می‌گوید

   سلام وسپاس فراوان

   ممنون وسپاسگزارم ازتوجه تون
   دوست محترم این کار روکرده بودم حتی ازورژن های
   مختلف ولی نشد چون درحافظه مروگرتعغیرات مونده
   مگربا تعویض ویندوز که آن هم صلاح سیستم نمیدانم
   بنظرتون راهکاری بنظرمیرسه ممنون میشم .

   با تشکر بهروز

  3. HOSSEIN می‌گوید

   سلام ،

   ۲ راه به نظر من میرسه :

   ۱: اگه قبل از این که فایرفاکس خراب بشه از سیستمت System Restore تهیه کردی ، میتونی با استفاده از اون سیستم رو به حالت قبل از خراب شدن فایر فاکس برگردونی ،اینو هم یادت باشه که با این کار برنامه هایی رو که بعد از تهیه System Restore نصب کردی حذف میشه.

   ۲: فایرفاکس رو حذف کن و بعد دوباره نصبش کن ،اگه مشکل از دست رفتن بوک مارک ها رو داری ، قبل از حذف فایرفاکس با موس اونا رو یه جایی بکش (مثلا دسکتاپ) تا اونا رو هم از دست ندی .

   در ضمن دوست عزیز من از روزی که از فایر فاکس استفاده میکنم (فایرفاکس ۴) این تنظیمات رو وارد کردم و مشکلی نداشته البته من از ورژن زبان اصلی استفاده میکنم

   امیدوارم مشکلت حل بشه .

  4. بهروز می‌گوید

   باسلام وسپاس فراوان
   ممنونم دوست بزرگوارحسین آقا
   هردو روش راانجام دادم ونتیجه گرفتم.

   بسیارممنون وسپاسگزارم ازراهنمایی های شما

  5. نامیرا می‌گوید

   با سلام
   از بخش Helpمنوی اصلی، گزینه Troubleshooting Information را انتخاب کنید و در پنجره باز شده دکمه Reset firefox را کلیک کنید تا همه تنظیمات مرورگرتان به حالت اولیه بازگردد
   پیروز و پایدار باشید

 265. یکتا می‌گوید

  سلام عذر میخام من یه مشکل بزرگ و خنده دار درباره فایرفاکس دارم واون اینه که منوی toolsرو هرچی میگردم بیدا نمیکنم قبلا اون بالا بود ولی تو این فایر فاکسی که الان دارم نیستش هرچی میگردم

  1. HOSSEIN می‌گوید

   سلام یکتا ،

   احتمالا شما Menu bar رو غیر فعال کردی ، در این صورت منوی Tools به Options تغییر نام میده ، واسه دسترسی به این منو :::

   Firefox=>Options=>Options

 266. HOSSEIN می‌گوید

  سلام ،

  ممنون از اینکه این مطلب رو گذاشتین ،مرورگر های ضد حالی مثل کروم هیچ وقت نمیتونن جای ++ فایرفاکس ++ رو بگیرن ….

 267. توحید می‌گوید

  برای غیر فعال کردن https گوگل در فایرفاکس روشی هست؟ تو یه سایتی یه روش داده بود ولی نتونستم عملی کنم :حتما اخیرا شاهد این تغییر در موتور جستجوی گوگل بودید که کابران مرورگر فایرفاکس سایت گوگل را از طریق پروتکل https مشاهده میکنند. این تغییر برای تعداد زیادی از کاربران نا خوشایند است. برای حل این مشکل میتوانید از افزونه User Agent Switcher استفاده کنید.

  برای مثال User Agent پیش فرض مرورگر فایرفاکس را به User Agent مرورگر گوگل کروم تغییر دهید. در این صورت دیگر خبری از https نیست

  روش دیگه ای نیست

 268. مهسا می‌گوید

  سلام
  صفحه فیس بوک من در موزیلا بلاک شده چطور میتونم از این وضعیت خارجش کنم و به فیس بوک برم

 269. هادی می‌گوید

  با سلام

  از شما بابت اطلاعات خوبی که قرار دادید سپاسگذارم.
  انشالله در تمامی مراحل زندگی موفق باشید.

 270. هادی می‌گوید

  سلامی دوباره
  ببخشید من مشکلی دارم درمورد همین مرورگر فایرفاکس.

  من در هنگام جستوجوی تصاویر فقط میتوانم چند تصویر اول را ببینم ولی مابقی که لود میشوند نشان داده نمیشوند!

  لطفا منو راهنمایی کنید.

 271. سرمد می‌گوید

  سلام
  من یه مشکلی دارم اینه که وقتی فایرفاکس رو باز میکنم تو تب جدید آدرس سایت بابیلون به صورت اتومات بالا میاد
  چیکار کنم که وقتی تب جدید باز میکنم صفحه خالی یا همون blank بیاد؟
  فایرفاکسم ورژن ۱۴ هستش.

 272. مهسا می‌گوید

  متاسفانه وقتی می خوام با vpn به facebook برم یا بدون vpn به gmail برم پیغام untrusted page میاره…برای خیلی از سایت ها این پیغتمو میاره.میدونید دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟

 273. لیلا حافظی می‌گوید

  من در هنگام جستوجوی تصاویر فقط میتوانم چند تصویر اول را ببینم ولی مابقی که لود میشوند نشان داده نمیشوند!

  لطفا منو راهنمایی کنید.

  1. ITTeach می‌گوید

   سلام
   احتمالا اون تصاویر فیلتر هستند…

 274. بهروز می‌گوید

  سلام وسپاس برشما
  دوستان عزیز اگر تنظیمات فایرفاکس تون بهم ریخته
  ومیخواهید مروگرفایرفاکس تون به حالت ابتدا برگردد
  میتوانید ازاین ترفند استفاده کنید.
  شاد وموفق باشید.

  با وجود این‌که مرورگر را فایرفاکس را می‌توان برترین مرورگر حال حاضر دانست، با این حال گاهی به دلیل مشکلاتی که برای این مرورگر پیش می‌آید اسباب آزار کاربران فراهم می‌شود. این مشکلات که صرفاً به دلیل نصب افزونه‌های متنوع پیش می‌آید ممکن است باعث کند شدن مرورگر و یا هنگ‌ کردن‌های ناگهانی شود. در نسخه ۱۳ مرورگر فایرفاکس راه‌حلی ساده برای حل این مشکل فراهم شده است. در صورتی که این مشکلات امان شما را بریده‌اند و حاضرید برای حل مشکل قید افزونه‌ها و قالب‌های نصب شده بر روی مرورگر را بزنید، در این ترفند به نحوه بازگردانی فایرفاکس به تنظیمات پیش‌فرض مرورگر خواهیم پرداخت.

  ابتدا اطمینان داشته باشید نسخه ۱۳ و به بعد این مرورگر بر روی سیستم شما نصب است.
  همچنین (ترفندستان) دقت داشته باشید در صورت استفاده از این روش، کلیه افزونه‌ها و قالب‌های نصب شده بر روی مرورگر (Add-ons)، تنظیمات اختصاصی اعمال شده بر روی سایت‌ها و پلاگین‌های نصب شده بر روی مرورگر، پاک می‌شود. در نتیجه اگر به این موارد احتیاج دارید، پس از این کار آن‌ها را بایستی مجدد نصب کنید (البته توجه کنید نصب هر یک از این افزونه‌ها ممکن است مشکل کنونی را برای شما پدید آورده باشد، پس در نصب مجدد آن‌ها نیز دقت داشته باشید).
  همچنین تاریخچه سایت‌های مرور شده، رمزهای عبور ذخیره شده، کوکی‌ها، اطلاعات ذخیره شده در فرم‌های اینترنتی و لیست لینک‌های مورد علاقه، دست‌نخورده باقی می‌ماند با این کار نیز حذف نمی‌شود.

  اما برای بازگردانی فایرفاکس به تنظیمات پیش‌فرض:
  ابتدا بر روی منوی Firefox کلیک کنید.
  سپس از منوی Help بر روی Troubleshooting Information کلیک کنید (همچنین برای ورود مستقیم به این صفحه می‌توانید عبارت about:support را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید).
  اکنون پس از کسب اطمینان از انجام این کار، بر روی دکمه Reset Firefox کلیک کنید.
  برای تأیید انجام این کار، در پنجره باز شده مجدد بر روی دکمه Reset Firefox کلیک کنید.
  فایرفاکس به صورت خودکار بسته شده و عملیاتی بازگردانی آغاز می‌شود.
  پس از چند لحظه پیغامی مبنی بر وارد شدن اطلاعات قبلی شما به چشم می‌خورد. با کلیک بر روی دکمه Finish فایرفاکس شما باز خواهد شد.

  1. مائده می‌گوید

   اصلا باز نمیشه!!!

 275. بهروز می‌گوید

  سلام وبسیارسپاس برشما
  دوستان خوب ومحترم مدتی است مروگرمحبوب من فایرفاکس
  با مشکل فروپاشی مواجعه شده ودرهنگام ویرایش ویا لود شدن
  یک مرتبه فروپاشی میشود وتمام ویراش وپستهام بهم میرزه !!!
  حتی مروگررا ارتقاء واز ورژن های مختلف دانلود کردم مآثرنبوده.
  ازحسین آقای عزیز ودیگردوستان اگر دراین مورد توصیه ای دارند.
  خواهشمندم که مرا راهنمایی کنید.
  قبلا ازشما تشکرمیکنم
  بهروز