متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

۱۰ ترفند سئو که به هنگام ساختن وب سایت تان باید به خاطر داشته باشید

12345 (بدون نظر)
Loading...
235

بگذارید فرض کنیم شما نیز مانند خیلی های دیگر در حال ساختن یک وب سایت هستید- در نهایت، تمامی این اتفاقات در محیط وب در حال روی دادن است. به محض این که وب سایت شما راه اندازی شد- و بویژه زمانی که هنوز در مرحله طراحی و توسعه هستید- باید مطمئن شوید که محتوای سایت شما در موتورهای جستجویی از قبیل گوگل، یاهو!، و بینگ[۲]، که بسیاری از مردم از طریق آنها به دنبال اطلاعات مورد نظرشان می گردند، قابل یافتن است.

چه شما در حال ایجاد یک بلاگ[۳] یا چه در حال گسترش یک تجارت الکترونیک برای مشتریان تان باشید، بهتر است شیوه های توسعه وب خوبی را مد نظر داشته باشید که شانس شما در رتبه بندی های موتورهای جستجو را افزایش دهد.

این مقاله دنباله مطلب قبلی با نام “۹ شیوه بهبود سئوی تمامی وب سایت هایی که طراحی نموده اید” بوده، و ترفندهای دیگری را برای بهبود بهینه سازی موتورهای جستجو، معناشناسی، دسترس پذیری وب، و قابلیت همکاری طرح های وب سایت شما به اشتراک می گذارد.

۱. از فلش به طور مدبرانه استفاده کنید

لازم نیست بگوئیم که سعی کنید به هنگام استفاده از HTML/CSS از فلش استفاده نکنید. فلش جایگاه خود را در محیط وب دارد: فلش برای مولفه های تعاملی از قبیل بازی های آموزشی پیچیده به همراه صدا و تصویر، و انیمیشن سه بعدی بسیار عالی است. بهتر است فلش به عنوان مولفه ای از یک سایت HTML/CSS عمل کند تا فناوری ای که کل سایت را پشتیبانی می نماید. مثلا، به سایت Kongregate که یک سایت بازی فلش محبوب است سر بزنید. هرچند که فلش ابزار کار اصلی آنهاست، اما با این وجود از HTML، CSS، و اسکریپت نویسی طرف سرور[۴] برای پشتیبانی عملکرد سایت شان استفاده می کنند.

فلش می تواند با سئو سازگار بوده و از طریق وب دستیابی پذیر باشد، گرچه، در مقایسه با استفاده از زبان های وب باز از قبیل HTML، CSS، و جاوا اسکریپت[۵] سخت تر است.

۲. برای محتوای پنهان از جاوا اسکریپت دلپذیر و تنزل دهنده استفاده کنید

اگر شما مطالبی را در یک صفحه وب پنهان نموده و نمایش می دهید، بهتر است از جاوا اسکریپت استفاده کنید زیرا با این شیوه این محتوا در درون نشانه گذاری صفحه وب باقی می ماند. این مساله نه تنها برای روبات های وب از قبیل موتورهای جستجو خوب است، بلکه برای آنهایی که از صفحه خوان[۶] استفاده می کنند نیز بسیار عالی است.

یک آزمایش خوب برای فهمیدن این که آیا محتوای پنهان یک صفحه وب توسط خزنده های وب[۷] قابل رویت است یا خیر، این است که موقتا جاوا اسکریپت را از کار بیاندازیم و ببینیم آیا می توان محتوای پنهان را خواند یا خیر. شما می توانید این کار را از داخل تنظیمات مرورگر خود انجام دهید، اما براحتی می توانید از یک افزونه مرورگر مانند نوار ابزار توسعه دهنده وب[۸] استفاده نمائید.

۳. فایل های تصویری خود را به دقت نامگذاری کنید

به راحتی فراموش می کنیم که تصاویر برای سئو و طراحی های وب مشابه چقدر مهم هستند. نام فایل تصویری خود را با استفاده از عبارات کلیدی دقیق انتخاب کنید (مثلا به جای اسم تصادفی مانند img2gtc92.jpg از عبارت yellow-banana.jpg استفاده نمائید) زیرا مفهوم بیشتری به فایل های درون سایت شما می دهد. اطمینان حاصل کنید که نامی که برای فایل تصویری انتخاب می کنید مطابق با محتوای تصویر، و مختصر و مفید بوده و تا جای امکان کمتر از ۱۰ کلمه باشد.

به علاوه، صفحه تصاویر گوگل[۹] راه دیگری برای افزایش ترافیک سایت تان است، و اگر نام خوبی برای فایل های تصویری تان انتخاب نموده و محتوای تصاویرتان با نام های انتخاب همخوانی خوبی داشته باشد، شانس بالا آمدن آدرس سایت شما در میان نتایج جستجوی تصاویر گوگل افزایش می یابد.

۴. صفحه اصلی[۱۰] خود را پر از لینک نکنید

پیوندهای لینک های اینترنتی که در سایت شما به سایر وب سایت ها داده شده، مهم است، پس سعی کنید بیش از ۱۵۰ لینک در صفحه وب سایت تان نداشته باشید تا رتبه صفحه وب تان پایین نیاید.

لینک های داخل فراوان موجب شلوغ شدن صفحه شده و همچنین می تواند موجب کند شدن سرعت عمل کاربران سایت شما در یافتن لینک مورد نظرشان گردد.

۵. از لینک های زائد استفاده نکنید

ممکن است برخی از افراد تصور کنند افزایش ارزش یک صفحه معین از طریق لینک دادن از تمامی صفحات دیگر به آن صفحه میسر می گردد. موتورهای جستجو تنها اولین نمونه آن لینک را مد نظر قرار می دهند، بنابراین هیچ نیازی به تکرار لینک وجود ندارد. به علاوه، این روش بسیار پست بوده و موجب گیج شدن کاربران شما می گردد.

۶. لینک دهی عمیق[۱۱] می تواند موجب بهبود تبدیلات[۱۲] شود

لینک دهی عمیق یعنی لینک هایی که به جای صفحه اصلی به صفحات داخلی دیگر ارجاع می دهند. این شیوه برای ارجاع به صفحات درونی تر وب سایت تان که در صفحه اصلی لینک مستقیم ندارند بسیار عالی است. همچنین لینک دهی عمیق، با فراهم نمودن نقاط تبدیلی اضافی، موجب افزایش گردش کاربران در سایت شما می شود.

۷. یک بلاگ داشته باشید

بلاگ ها شیوه های بسیار خوبی برای تولید محتوای جدید در وب سایت و هدف گیری عبارات کلیدی دنباله دار هستند. یک ترفند ممکن استفاده از بخش های کوچکی از پست های بلاگ در صفحات مربوطه، جهت ارائه مطالب جدید در این صفحات خاص است.

۸. مارک خود را آشکار نمائید

اطمینان حاصل کنید که مارک شما بسیار واضح بوده و نام مارک شما در وب سایت تان آشکار است. این شیوه راحتی است که باعث می شود مردم نام شما را به خاطر بسپارند و احتمال جستجوی نام مارک شما در موتورهای جستجو، توسط این افراد، را افزایش می دهد. وقتی نام مارک شما در موتورهای جستجو تایپ می شود باعث می شود شما از رقابت با نتایج مربوط به جستجوی کلمات عمومی که مردم اغلب به هنگام جستجو از آنها استفاده می کنند معاف گردید (مثلا جستجوی کلمه ” budwieser” به جای عبارت “آبجوی آمریکایی”).

۹. از یک نقشه سایت[۱۳] XML استفاده کنید

یک نقشه سایت XML پروتکلی است که به خزنده های موتورهای جستجو کمک می کند به درک وابسته به قراین در مورد وب سایت شما دست یابند.

اگر شما از یک سیستم مدیریت محتوی استفاده می کنید، ببینید آیا یک بسط نقشه سایت XML (یا خصوصیت توکار) دارد که به طور اتوماتیک فایل XML را برای شما تولید نماید. اگر چنین بسطی ندارد، می تواندی از ابزاری مانند مولد نقشه سایت XML استفاده کنید.

۱۰. از متن پیوندی[۱۴] برای صفحات عمیق تر بدرستی استفاده کنید

وقتی به صفحات عمیق تر لینک می دهید، از اطلاعات مختصر و مفید برای متن پیوندی استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی که روبات های موتورهای جستجو بتوانند دقیقا به صفحه شما ارجاع دهند بسیار مهم است. مثلا، اگر به یک صفحه وب در مورد تعطیلات در مالدیو لینک می دهید، لینک شما باید به صورت <a href="/maldives-holidays.html">Maldives holidays</a> باشد. بدین ترتیب مردم، و همچنین روبات های وب، به راحتی می فهمند که در آن صفحه چه چیزی بدست می آورند.

[۱] SEO[۲] Bing[۳] blog[۴] Server-side scripting[۵] JavaScript[۶] Screen reader[۷] Web crawlers[۸] Web Developer Toolbar[۹] Google Images[۱۰] Home Page[۱۱] Deep Linking[۱۲] Conversions[۱۳] sitemap[۱۴] Anchor Text

منبع: sixrevisions

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
6 دیدگاه
 1. طراحی سایت می‌گوید

  جالب بود..!
  تشکر از تنوع مطالبتون،واقعا جالبه برام:)

 2. مهیار می‌گوید

  ممنون از مطلب مفیدت، فقط یه نکته :
  ظاهرا لینک بوکمارک های این مطلب به لوکال خودتون ارجاع داده می شه!
  شاد باشید

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   بله. این مشکل موقعی پیش میاد که مطلبی رو از نرم‌افزار ورد آفیس به وردپرس منتقل می‌کنیم و لینک‌ها خراب می‌شن. این مورد جزو باگهای وردپرسه که هنوز درستش نکرده‌ان و باید خود فرد به صورت دستی درستش بکنه.

 3. میثم می‌گوید

  سلام
  واقعا مطلب مفیدی بود . حسین جون دوست داریم! 🙂

  1. ITTeach می‌گوید

   مرسی عزیز جان… .

 4. وحید می‌گوید

  سلام متشکر از زحماتتون!
  یه سئوال خیلی بزرگ
  آیا لینک دادن به فایل تصویری تاثری در سئو دارد؟
  مثلا سایت تک تمپ توی همه ی اموزش هاش به فایل های تصویری لینک داده!
  خواهشا جواب بدید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بگذاريد فرض كنيم شما نيز مانند خيلي هاي ديگر در حال ساختن يك وب سايت هستيد- در نهايت، تمامي اين اتفاقات در محيط وب در حال روي دادن است. به محض اين كه وب سايت شما راه اندازي شد- و بويژه زماني كه هنوز در مرحله طراحي و توسعه هستيد- بايد مطمئن شويد