متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

ابزار و چگونگی حذف استاکس نت

12345 (بدون نظر)
Loading...
101

عموم مردم در ماه ژوئیه گذشته نسبت به وجود کرم اینترنتی استاکس نت[۱] آگاهی یافتند. تحلیلگرانی که این کرم اینترنتی را بررسی نموده اند هدف اصلی آن را شناسایی کردند: حمله به شبکه های کامپیوتری صنعتی استفاده کننده از نرم افزار WinCC شرکت زیمنس. اما ماهیت آسیب پذیری، تمامی سیستم های ویندوز را آسیب پذیر نمود، و با این که شیوه رفع این کرم اینترنتی به سرعت پس از کشف آن منتشر شد، برای حذف و یا حتی محدود کردن گسترش این کرم اینترنتی کافی نبود.

استاکس نت از یک آسیب پذیری در ویندوز استفاده می کند که امکان گسترش این کرم بدون اجرای فایل را فراهم می نماید. بهره برداری موفقیت آمیز استاکس نت از سیستم باعث می شود دو کیت اصلی و یک در عقبی در سیستم نصب شود.

برخی از آنتی ویروس ها قادر نیستند استاکس نت یا انواع دیگری از این کرم اینترنتی را شناسایی کنند. کابرانی که می خواهند مطمئن شوند سیستم آنها توسط این کرم آلوده نشده، و کاربرانی که با مشکلاتی در سیستم شان روبرو شده اند، ممکن است بخواهند ابزار حذف استاکس نت BitDefender را دانلود کنند.

این برنامه رایگان تمامی انواع استاکس نت شناخته شده را شناسایی و حذف می کند.

BitDefender یک ردیاب عمومی را که تمامی انواع استاکس نت را از ۱۹ ژوئیه پوشش می دهد اضافه کرده، بدین ترتیب مشتریانش را از روز اول محافظت نموده است. کاربرانی که در حال حاضر از BitDefender استفاده نمی کنند می توانند با اجرای ابزار حذف الصاقی آن، استاکس نت را از روی کامپیوترهای آلوده شده حذف نمایند. این ابزار را می توان بر روی سیستم های ۳۲ بیت و ۶۴ بیت نصب کرده و هم درایورهای کیت اصلی و هم خود کرم را حذف نمود.

این برنامه پرتابل در هنگام راه اندازی یک اسکن اتوماتیک انجام می دهد و گزینه های اسکن دستی نیز دارد.

سیستم آلوده به استاکس نت، با حذف دو کیت اصلی پس از اسکن، و حذف کرم پس از راه اندازی مجدد اجباری سیستم، ترمیم[۲] می شود.

ابزار حذف استاکس نت با نسخه های ۳۲ بیت و ۶۴ بیت سیستم عامل ویندوز سازگار است. این ابزار را می توان مستقیما از Malware City، سایت جامعه BitDefender، (از طریق JKWebTalks) دانلود نمود.

منبع: ghacks

[۱] Stuxnet[2] restore

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. نیما می‌گوید

    خود زیمنس ابزار ویروس یابی ترند میکرو ( پی سی سیلین ) رو پیشنهاد داده .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عموم مردم در ماه ژوئيه گذشته نسبت به وجود كرم اينترنتي استاكس نت[1] آگاهي يافتند. تحليلگراني كه اين كرم اينترنتي را بررسي نموده اند هدف اصلي آن را شناسايي كردند: حمله به شبكه هاي كامپيوتري صنعتي استفاده كننده از نرم افزار WinCC شركت زيمنس