متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

شرکت ادوب در مورد وجود اشکال نرم افزاری در “شاک ویو پلیر” هشدار داد!

12345 (بدون نظر)
Loading...
70

اشکال نرم افزاری (باگ) حساسی در شاک ویو پلیر شرکت ادوب وجود دارد که  بر سیستم عامل های ویندوز و مک اینتاش تاثیر می گذارد. این اسیب پذیری پیشتر در این هفته به صورت عمومی افشا شد. شرکت ادوب می گوید: «این اشکال نرم افزاری می تواند باعث از کار افتادن ناگهانی این نرم افزار شده و به مهاجمان امکان می دهد تا از راه دور کنترل رایانه فرد قربانی را در دست بگیرند.

شرکت ادوب در توصیه نامه امنیتی خود به همین مناسبت تصریح کرده که این حفره امنیتی بسیار خطرناک است و ادوب درصدد است هر چه سریع تر وصله ای را برای رفع آن عرضه کند. خوشبختانه هنوز هیچ گزارشی در مورد سوءاستفاده از این حفره برای انجام حملات اینترنتی منتشر نشده است.

سازمان امنیتی سیمنتک روز پنج شنبه ضمن بیانیه ای الکترونیکی به دنیای کامپیوتر (Computer World) اظهار داشت: «صدها میلیون کامپیوتر با اتصال به اینترنت از برنامه ی شاک ویو پلیر بهره می گیرند. بنابراین، این حفره ی امنیتی می تواند هدف جذابی برای مهاجمان باشد».

در صورتی که این حملات بدل به مساله ای برای کاربران پیش از ارائه ی این وصله ی امنیتی شود، کاربران می توانند این برنامه را در مرورگرهای اینترنتی شان غیرفعال کنند تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

منبع: hothardware

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشكال نرم افزاري (باگ) حساسي در شاك ويو پلير شركت ادوب وجود دارد كه بر سيستم عامل هاي ويندوز و مك اينتاش تاثير مي گذارد. اين اسيب پذيري پيشتر در اين هفته به صورت عمومي