بررسی ویندوز فون 7

 • 1389/8/12
 • ITTeach
 • 6

سالها بود که سیستم عامل همراه مایکروسافت با بحران اعتبار مواجه شده بود تنها به خاطر داشتن یک سامانه ثبت کلمات بهتر. با پیشرفت فراوان تلفن های هوشمند رقیب در زمینه محبوبیت و کارآیی، ویندوز همراه 6 هر چه بیشتر حاکمیت خود در بازار را از دست داد، با ظاهری سطح پایین دست به گریبان بود، صفحه کلید قابل لمس بسیار دردناکی داشت و البته یک فروشگاه برنامه های بیرحم.

حرکت بعدی مایکروسافت در حقیقت آخرین گزینه آنها بود: دور انداختن همه چیز و شروعی دوباره. نتیجه جدید؟ ویندوز فون 7. که از صفر شروع کرده بود، به قدری به اجداد خود شبیه بود که من به کله کاهو شبیه هستم! البته تفاوت لزوما به معنی بهتر شدن نیست – خوب این پیشنهاد جدید چطور بوجود آمد؟ بعد از چند لحظه به ما بپیوندید تا مروری کامل بر این بحث داشته باشیم.

اگر چند لحظه با این مطالب ما دمخور باشید، «پیش مرور» ساخت اولیه ویندوز فون 7 در جولای را به خاطر خواهید داشت. البته من در مورد کلمه «مرور» خیلی حرف برای گفتن دارم، اما از انجا که حالت ابتدایی داشت هنوز زود بود که بخواهیم به آن «مرور» بگوییم؛ لذا می گوییم پیش مرور. به هر حال ما به خوانندگان خود قول دادیم که هر وقت، زمانش برسد، مرور کاملی از ارائه نهایی ساخت این سیستم عامل ارائه خواهیم داد – و خوب حالااین اتفاق افتاده.

خلاصه ماجرا:

وقتی بعضی ها روی این مرور ها کلیک می کنند، بخش فراوانی از انها فقط به انتهای مقاله می روند تا در انتهای ان نتیجه گیری نهایی را ببینند. برای آنهایی که به دنبال آن یک پاراگراف نهای می گردند، بگویم که من جلوی زحمت چرخاندن چرخ روی موشواره شما را می گیرم:

ویندوز فون 7 بسیار عالی اجرا شده است، ظاهر فوق العاده ای دارد و برای مدت ها زیباترین خواهد بود. آنچه نیست، در رابطه با رقابت، کامل است. آنچه انجام می دهد، خوب انجام می دهد – اما کارهایی که انجام نمی دهد (هنوز)، در حال تکمیل هستند. این کارها – چند منظوره بودن برنامه های شخص ثالث، کپی و پیست یا تعیین حدود – کارهایی هستند که مردم یک سال و نیم پیش اعتراض می کردند که سیتم عامل های همراه دیگر ندارند.

ظاهر – تست شده توسط سرويس بلاگر

ظاهر ویندوز همراه 6.5 را در ذهن خود تصور کنید. گرفتید؟ بله، حالا همه این تصویر را ذهنا از بین ببرید و فراموش کنید که این ظاهر اصلا وجود داشته است.

ظاهر مورد استفاده کاربر ویندوز فون 7 تا حد امکان با سرعت از اجداد خود پیشی گرفته است. لعنتی، جهش عالی نسبت به همه سیستم عامل های پیش از خود داشته است. مایکروسافت بر اساس برخی تئوری های طراحی ارائه شده توسط «زون»، در این طراحی شانس هایی داشته است … و خوب، واقعا آنطور که دوست داشتند کار کرده اند.

چرا این فکر را می کنم؟ به خاطر دوست دخترم. خارج از موضوع است اما این امر تا حدودی معنی عجیبی دارد پس بگذارید قدری توضیح بدهم: به دلیل کارم به عنوان یک آدم بلاگر در خصوص تلفن همراه و اینترنت، خانه ام یک موزه عالی از تلفن های همراه است. نام یک تلفن را که در سال های اخیر ساخته شده است را ببرید، و احتمالا آن را جایی دور و بر من خواهید یافت. وقتی این تلفن ها را مرور می کنم، از دوستان و آشنایان می خواهم که نظر خود را در خصوص این تلفن ها به من بگویند، به این امید که موضوع را از دید کس دیگری که در کل زندگی معتاد این امر نیست ببینم. کسی که همه آنها را می بیند کیست؟ همان دوست دختر مذکور. کسی که به نظر می رسد در خصوص همه آنها بگوید: «اه، دارم گیج میشم» کیست؟ همان دوست دختر مذکور.

عکس العمل او نسبت به ویندوز فون 7: «وای! این خیلی قشنگه». بعد او 45 دقیقه با آن مشغول بود، و وقتی دست از این کار کشید که فهمیدم او می خواهد واحد مرور مرا مصادره کند. او فقط با ظاهر این سیستم عامل ارتباط بر قرار کرده بود.

این فردی است که تلفن های هوشمند را دوست ندارد، حتی وقتی با چنین گوشی هایی روبرو می شود عکس العمل غیر قابل تصوری دارد. نمی خواهم نظر خودم را بر مبنای چنین مدرک اندکی پایه بگذارم، به همین دلیل این تلفن را به افراد بسیار دیگری هم دادم. بستگان. خانمی در کافی شاپ. دوستی که مامور امنیت پارکینگ ماست. همه آنها عکس العملی دقیقا یکسان داشتند: فقط ظاهر .. برایشان معنی داشت. مغزم باد کرده بود.

مایکروسافت در خصوص اغلب بخش ها واقعا روی ظاهر بصری کار فوق العاده ای انجام داده است. از قفل صفحه در هنگام خاموش شدن آنها کارها را به گونه ای مدیریت کرده اند که هنری به نظر می رسد. مایکروسافت همچنان چالش عظیمی در برابر خود داد: دریافتن اینکه چگونه ویژگی های بزرگی را ایجاد کند که تا به حال وجود نداشته اند (مثلا، مدیریت اعلام و چند منظوره بودن مناسب) بدون به هم ریختن اساسی که بر مبنای آن کار کرده اند.

اعلام ها – بهتر از آیفون، بدتر از اندروید:


اعلام ها – اعلان هایی که بالا می آیند و به شما می گویند که در جاهای مختلف دستگاه شما چه اتفاقی در حال رخ دادن است، مانند زمانی که شما پیام کوتاه یا IM دریافت می کنید – چیزی است که هر کسی در دنیای همراه به گونه ای آن را انجام می دهد. اندروید این کار را کاملا باشکوه انجام می دهد، با کشوی پایین آمدنی که در بالا صفحه ظاهر می شود، و همه اعلام های اخیر شما را ذخیره می کند و با یک کلیک می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. آیفون از سوی دیگر به شیوه یک کودک به شما اعلام می کند: شما را به یک اتاق می برد و هر چیزی را که باید بگوید فریاد می زند (با باز کردن یک پنجره اعلان برای شما که در کاری که در حال انجام آن هستید خلل ایجاد می کند) و سپس به کار دیگری می پردازد و شما فراموش می کنید که اصلا او چه چیزی را به شما اعلام کرده بود.

سامانه اعلام ویندوز فون 7  چیزی بین این دو است. باز شدن اعلام در بالای صفحه، جایی که معمولا نوار وضعیت قرار می گیرد. روی آن کلیک کنید و به برنامه ای که آن را اعلام کرده است می روید. این روش کاری را که در حال انجام آن هستید را متوقف نمی کند و خللی هم در آن ایجاد نمی کند – اما این روش هم به شما اجازه نمی دهد اعلام های اخیر خود را که وقتی اعلام شده بودند آنها را رسیدگی نکردید به درستی مدیریت کنید. این روش از سامانه اختلالی آیفون بهتر است اما به اندازه کشوی اندروید هم کارآیی ندارد.

(سامانه اعلام آیفون البته یک مزیت عمده دارد: تا آنجایی که می توانم بگویم، سامانه اعلام های ویندوز فون 7 نمی تواند اخطارهای فعالی مانند تماس های صدا بر روی IP که وقتی می آیند نیاز به پاسخ گویی دارند را مدیریت کند. برنامه شاید بتواند بگوید «هی! تو! تلفن داره زنگ می زنه! یالا برو به اون برنامه»! اما تا آنجایی که من می توانم بگویم راه دیگری برای تدوین کنندگان آنها وجود ندارد که از تماس به کار بیایند).

ویندوز فون7 به عنوان یک تلفن:

هر وقت که یک سیستم عامل جدید را مرور می کنیم می گوییم «وای عالیه، اما به عنوان تلفن چطوره؟»

پاسخ به این سوال همواره مشکل است، زیرا چیزی که بیشتر از همه یک تلفن را تلفن می کند – کیفیت آنتن دهی، صدا، وضوح صدای بلندگو و غیره – که قطعا به سخت افزار بستگی دارد. با این دانش که ویندوزفون 7 قرار است بر روی یک قطعه سخت افزاری کاملا متفاوت اجرا شود (بیش از 10 قطعه آن تا کنون اعلام شده اند)، آنها چیزهایی هستند که ما نمی توانیم در یک مرور سیستم عامل به آنها بپردازیم.

البته در سطح نرم افزاری، ویندوز فون 7 به اندازه هر چیز دیگری یک تلفن خوب هم هست و از یک چاله گریخته است. در این نقطه، این تجربه ایست که اغلب تلفن ها انجام می دهند: تلفن یک برنامه است و آن برنامه یک شماره گیر دارد، یک صفحه تماس ها،  یک صفحه تماس ها اخیر. هر یک از انها ممکن است حقه های خاص خود را داشته باشند اما هیچ یک به تنهایی خوب خوب یا بد بد نیستند – به غیر از پست صوتی که اینگونه است. متاسفانه این چیزی است که به نظر می رسد ویندوزفون 7 در آن کمبود دارد.

ویندوزفون 7 به عنوان یک دوربین:


تجربه عکس گرفتن با ویندوزفون7 شاید بهترین آنها در بین گوشی های موجود باشد. راجع به تصاویری که می گیرد صحبت نمی کنم – زیرا آن هم یک بحث سخت افزاری است – اما حقیقت واقعی عکس گرفتن بسیار بزرگتر از این است.

اول اینکه هر تلفن ویندوزفون 7 یک دکمه دوربین خواهد داشت. این یکی از نیازمندی های طراحی آنهاست. آن دکمه دوربین حکم میانبری را به آن برنامه دارد و وقتی در برنامه دوربین هستید حکم شاتر را دارد.

خب، چرا این قدر مهم است؟ سرعت. می خواهید با آیفون خود عکس بگیرید؟ قفل را باز کنید، برنامه دوربین را پیدا کنید، چند ثانیه صبر کنید تا بالا بیاید، عکس بگیرید. اندروید؟ قفل را باز کنید، اگر گوشیتان دکمه دوربین دارد آن را فشار دهید یا به دنبال برنامه آن بگردید. عکس بگیری. در ویندوز فون 7 شما فقط دکمه دوربین را نگه می داریم؛ حتی اگر گوشی قفل باشد سریع به برنامه دوربین می رود (نگران نباشید، اگر گوشیتان قفل باشد عکس هایتان خصوصی خواهند بود. وقتی دوستانتان دوربین شما را بر می دارند دکمه دوربین دکمه «عکس های لختی نشونم بده» نخواهد بود). دیگر لحظات منحصر به فرد را از دست نخواهید داد وقتی یادتان می رود که برنامه دوربین را در کدام پوشه قرار داده اید.

همچنین مایکروسافت در خصوص روشی که شما از دوربین به عکس هایی که گرفته اید می روید هوشمند عمل کرده است: فقط دست خود را از راست به چپ بکشید. وقتی دوربین شما فعال است آخرین عکس شما خارج از دید ذخیره می شود. بر روی آن دست بکشید تا زنجیره ای از عکس هایی که تازه گرفته اید را ببینید. دست خود را بر عکش بکشید تا بتوانید عکس های جدید بگیرید.

جستجو با صدا:


ویندوزفون7 برنامه های فعال شونده با صدا هم دارد، از تماس یا شماره های ذخیره شده تا اجرای برنامه ها. برای بالا آوردن عملکرد صدا کلید ویندوز را فشار می دهید، چند ثانیه صبر می کنید و بعد صحبت می کنید. اگر تشخیص ندهد که چیزی که شما گفته اید یک فرمان است، یک جستجوی بینگ انجام می دهد.

صحبت کردن از جستجوی بینگ که در خود ویندوزفون ساخته شده است بسیار جذاب است. یک جستجو سه صفحه پیوسته نتایج را به شما ارائه می دهد: اخبار، وب و محلی. به عنوان مثال جستجوی پیتزا پیتزا فروشی ها نزدیک محل شما را نشان می دهد، نتایج وب تحت عنوان وب و اخبار پیتزا (آی، من مطمئنم که صنعت پیتزا اخباری برای نوشتن دارند) تحت عنوان اخبار. ساده است، سریع سات، من واقعا در آن کاوش کرده ام.

صفحه کلید:


من از روز اول دیوانه این صفحه کلید لمسی ویندوزفون 7 شدم. از پیش مرور مرور :

مایکروسافت کدوم آدمهای لعنتی رو برای ساختن این صفحه کلید استخدام کرده؟ چون هرچی بهشون بده مستحق بیشترش هستند. من نمی دونم مایکروسافت از کدوم منبع برای ساختن این تیکه استفاده کرده، اما عالیه. من به اندازه یک نابغه یا دوبرابر اون در هر تلفن هوشمند دیگری در این صفحه کلید تایپ کردم و این … این بهترین اونهاست.

من از این حرف خدوم دفاع می کنم. این صفحه کلید روی صفحه واقعا، واقعا خوب است. من کلمات بدترکیبی را وارد کردم و همیشه می داند که من راجع به چه چیزی صحبت می کنم. سامانه متن پیش بینی کننده کاملا جامع است – حتی نام بسیاری از بلاگ گجت های معروف را هم می شناسد. امتحان کنید تایپ کنید «Mobile Cranch» تشخیص می دهد.

همچنین مایکروسافت یک سامانه مکان نمای متن هوشمند را معرفی کرده است که به شما امکان می دهد که مکان نما را هر جا بخواهید به سرعت و با دقت قرار دهید. علوه بر قرار دادن مکان نما در زیر انگشت شما که بیشتر گوشی ها انجام می دهند، ویندوزفون 7 مکان نما را حدود 20 نقطه بالای انگشت شما قرار می دهد و سپس ان را نسبت به حرکت دست شما تغییر مکان می دهد. لزوما بهتر از روش «تاکید بر شیشه زیر انگشت شما» که توسط سیستم های عامل رایج شده است نخواهد بود اما یک جایگزین ارزشمند خواهد بود.

برنامه های درونی:


مانند هر چارچوب تلفن هوشمند دیگری، ویندوز فون 7 تسهیلات متعددی در خود دارد که اغلب آنها نیازی به بخش زیادی از مرور خود ندارند. در ادامه یک یا دو جمله راجع به هر یک از آنها بخوانید:

 • اعلان ها: هر 5 ثانیه یک اعلان می دهد و 16 صدای اعلان مختلف دارد که از «Subtle Chimes» تا «Something that I’m pretty sure is a dying animal» در آنها وجود دارد.
 • ماشین حساب: حساب می کند! مانند ماشین حساب آیفون یک ماشین حساب ابتدایی استاندارد است با شکلی مناسب و یک ماشین حساب علمی در حالت خوابیده.
 • پیام کوتاه: من واقعی حس می کنم که این برنامه بخش بزرگتری نیاز دارد زیرا من مانند اغلب کاربران تلفن های هوشمندی که دیده ام، بیش از اینکه تلفن بزنم پیام می فرستم. افسوس که چیز بیشتری نمی توانم بگویم: مکالمات دقیق و پیام های تصویری را می توان با یک یا دو کلیک ارسال کرد.

هاب ها:

تشریح هاب ها کمی پیچیده است. آنها نوعی برنامه هستند اما تا حدودی هم شبیه پوشه می باشند. به عنوان مثال هاب بازی را در نظر بگیرید: شما می توانید امتیاز بازی زنده Xbox خود را بررسی کنید، با آواتار خود کار کنید و دعوت های بازی را دریافت کنید – ما این جایی است که بازی های دانلود شده شما هم ذخیره می شوند. لذا مانند یک برنامه و یک پوشه است و بیشتر شبیه یک جایی است که شما به آنجا می روید و با چیزهایی که با آن هاب ارتباط دارند دسترسی پیدا می کنید.

ویندوزفون 7 تعداد 6 هاب دارد: افراد، تصاویر، موسیقی و ویدئو، بازار، آفیس، و بازیهای مذکور.

هاب افراد اصولا همان لیست تماس های شماست با برخی پشتیبانی های فیس بوک که امتیازی اضافه شده اند. اخبار فیس بوک شما در نمای «نکات جدید» می آیند و اشاره روی هر تماس به شما اجازه می دهد که بر روی دیوار آنها چیزی بنویسید یا برایشان پیام شخصی بگذارید (علاوه بر اینکه می توانید به انها زنگ بزنید). این یک ویژگی زیبا برای انهایی است که تنها می خواهند اصول فیس بوک را استفاده کنند – اما اغلب معتادان فیس بوک برنامه اختصاصی نیاز دارند که مایکروسافت قول داده ارائه کند.

تصویر هم همانگونه که نامش می رساند جایی است که تصاویر شما می روند. تصاویر شما به صورت خودکار بعد از اینکه اولین بار هماهنگ کردید از فیس بوک وارد می شوند مانند هاب افراد شما یک نمای «نکات جدید» می بینید که آخرین عکس های دوستان شما را نشان می دهد.

هاب آفیس جایی است که مایکروسافت توانایی تجاری خود را ارائه می کند و به ما اجازه می دهد تا اسناد اکسل، ورد و پاور پوینت را ایجاد و با آنها کار کنید. آیا شما نیاز دارید (یا می خواهید) اسناد اکسل را از تلفن خود ویرایش کنید؟ نه – اما این گزینه وجود دارد. این امر همجنین جایی است که چارچوب سیستم عامل برنامه های وان نوت را می گیرد. نوت ها می توانند با حساب ویندوز لایو شما هماهنگ شود – یک امتیاز زیبا برای آنهایی که تلفن هوشمندشان یک لیست فروش عالی است.

یکی از نکات منفی برای خود من زمانی که شروع به تشریح کردم این بود: برخی مواد به کلیک های زیادی نیاز دارند. به عنوان مثال: صفحه محبوب شما در برنامه تلفن کدام است؟ در خصوص بازی هایی که اغلب بازی می کنید چه؛ چرا باید آنها را در کنار دیگر برنامه ها ببینم؟ خوشبختانه یک راه حل وجود دارد: از همه این هاب ها موارد شخصی تر – بازی ها از هاب بازی، تماس ها از هاب افراد – می توانند به صفحه شروع بیایند و با یک کلیک به آنها دسترسی داشته باشیم روشی که در «زون» خوب کار می کرد.

بازار:


بازار ویندوزفون7 واقعا … عالی است. هزاران گروه، فیلتر کردن ساده بین برنامه های رایگان/پولی دارد و موارد بالای هر گروه را می توانید ببینید. مانند هر سیستم عامل همراه دیگری، بیشتر موفقیت ویندوز فون 7 در این است که تدوین کنندگان آن به آن علاقه دارند – اما خیلی خوب است. هفته ها قبل از اینکه گوشی ها با این سیستم عامل هماهنگ شوند، بازار کاملا آماده ارائه برنامه هاست. نت فلیکس، شازم، اوپن تیبل .. و بسیاری از نام های بزرگ وجود دارند. نمی شود گفت خلائی وجود ندارد: من خیلی گشتم اما نتوانستم برنامه پیام لحظه ای بیابم. خرده ای بر آنها نمی گیرم؛ هنوز چند هفته به ارائه سیستم عامل مانده است، حتی بعد از آن زمان زیادی دارند تا نیازهای همه را براورده کنند.

جستجو در این بازار می تواند کارهایی را به کار برد به چهار دلیل: برنامه های متعددی ممکن است نام یکسان داشته باشند و نتایج جستجو قیمت را نشان نمی دهند، که آن را می سازند چه کامل باشد و چه آزمایشی. جستجو برای «Flashlight» مقدار زیادی از نتایج Flashlight را بر می گرداند. چطور می فهمید که کدام رایگان هستند؟ چطور می فهمید که کدام ساخت شرکت محبوب شما هستند؟ اگر آیکون برننامه برای شما کافی نباشد می توانید وارد آن شوید تا آنچه در پی آن هستید را بیابید. همچنین مایکروسافت تصمیم گرفته است که نتایج موسیقی را نیز در نتایج جستجوی برنامه ها/بازی های خود بیاورد که سریع دستیابی پیدا کنید.

وقتی در این موضوع بحث می کنیم اشتباه است که اشاره نکنیم: اغلب برنامه های شخص ثالث که ما بررسی کردیم عالی بودند. نت فلیکس به عنوان مثال عالی کار می کرد. البته مشکلاتی وجود دارد (برخی بازی هایی که ما امتحان کردیم واقعا بد بودند)، اما گریز ناپذیرند.

شاید بهترین ویژگی در بین ویژگی ها این باشد: اگر یک برنامه نویس بخواهد قبل از فروش نمونه ای از برنامه را به کاربر نشان دهد بازار از آن حمایت می کند. در کنار دکمه خرید دکمه امتحان قرار دارد. تنها روی آن اشاره کنید و دموی نرم افزار اجرا می شود. دیگر نیازی به جستجوی نسخه «lite» وجود ندارد. البته همه برنامه ها نسخه امتحانی ندارند و تا وقتی وارد صفحه توضیحات برنامه نشوید نمی فهمید که دارد یا ندارد.

مرورگر اینترنت:


همه آن چیز هایی که در پیش مرور گفتیم هنوز هم صادق هستند. ببینید:

 • همه اندوهی که در خصوص مرور گر اینترنت همراه در گذشته داشتیم، مرورگر 7 موارد خاص خود را دارد. بهترین مرورگر همراه نیست اما بهترین نسخه مرور گر  اینترنت همراه است.
 • در حدود تقریبا دو جین آزمایشی که انجام دادیم مرورگر سفری آیفون و مرورگر پیش فرض اندروید مرور گر اینترنت همراه 7 را پشت سر گذاشتند.  همه گوشی ها با کش های خالی به WiFi وصل شده بودند.

به خاطر داشته باشید که مرور گر اینتر نت همراه با مرور گر اینترنت رایانه های رومیزی تفاوت دارد هم در ویژگی ها و هم در شماره نسخات. از زمانی که ساخته شده چند تماسی و زوم آنها بهتر شده اما سایت هایی را اشاره کردیم که نمی توانند این ویژگی را به خوبی پشتیبانی نمایند. مایکروسافت قول داده که کاملا استانداد هستند و لذا این خطای آنها نیست، اما مگر چهچیز دیگری می توانستند بگویند؟

نقاط ضعف:


بعد از چند صد کلمه مثبت، شما فکر خواهید کرد که ویندوزفون 7 در آستانه تکامل است. نه دقیقا.

اشتباه برداشت نکنید: هر کاری که انجام می دهد را به خوبی انجام می دهد. کارهایی را که نمی کند را پیشنهاد نمی کنم. می بینید، مسئله اینجاست: چیزهایی را که ویندوز فون 7 در انها مشکل دارد همان مواردی هستند که مردم سالهای پیش در خصوص دیگر چارچوب های نرم افزاری از آنها گلایه می کردند. ایا عادلانه است که یک محصول جدید را به چیزهایی مقایسه کنید که سال ها در بازار بوده اند و ویژگی هایشان را تنظیم کرده اند؟ قطعا. خیلی زیبا نیست – اما این حقیقت که جدید است برای فردی که 200 تا 300 دلار برای گوشی می پردازد و 2 سال باید آن را تحمل کند فرقی ندارد.

 • کپی و پیست: تا سال 2011 می آید.
 • چند منظوره بودن: بلیط برنده در بحث های ضد آیفون تا سیستم عامل 4 (که در ان اپل پشتیبانی برخی برنامه ها را افزود مانند ناوبر های گردش با گردش و پخش کننده های موسیقی)، ویندوز فون 7 پردازش پس زمینه را برای هیچ برنامه ای که خودشان نساخته اند ارائه نمی کند.
 • گردش با گردش: اندروید ناوبری گردش با گردش را جزء الزامی برنامه خود قرار داده است.
 • وسعت دهنده: بازهم یک موردی که همیشه مورد بحث است برای هر سیستم عاملی تا وقتی آن را اضافه کنند. هیچ پشتیبانی از وسعت دهنده در مایکروسافت ارائه نشده است.
 • HTML5: چیزی که بیشتر از همه پشتیبانی می شود، مرورگر اینترنت ویندوز فون 7 از ان پشتیبانی نمی کند. در حالی که بیشتر سایت ها به HTML5 تغییر می کنند تا با همراه ها خوب کار کنند، تا جایگزین فلش شود، این امر مشکل ساز می شود.
 • سوکت ها: اگر بخواهیم کمی فنی نگاه کنیم، API های شبکه ای ویندوز فون 7 در حال حاضر پشتیبانی سوکت های مستقیم را ندارند. اگر تدوین کننده ها بخواهند برنامه های خود را تحت شبکه کنند، باید به پروتوکل HTTP بروند. این برای شما چه معنی دارد؟ این کار بازی های چندگانه را بسیار سخت می کند و مواردی نظیر صدا در IP غیر ممکن می شوند.
 • پشتیبانی میکرو اس دی قابل تعویض: ویندوز فون 7 کارت های اس دی را پشتیبانی می کند اما به شیوه ای کاملا عجیب: کل فضای روی اس دی شما را به عنوان ذخیره سامانه به کار می برد خصوصا اگر از فضای ذخیره داخلی گوشی بیشتر باشد. کارت های قابل تعویض (خصوصا وقتی تلفن در حال کار است) و چیزهای روی آن از بین می روند. اگر می خواهید آنها را روی گوشی بریزید، به نرم افزار «زون» نیاز خواهید داشت یا نرم افزار غیر «زون» که برای سیستم عامل X می آید.

آیا ویندوز فون 7 این موارد را در اینده خواهد داشت؟ مطمئنا. برخی از آنها (مانند کپی و پیست) سال اینده می آیند اما تا وقتی ویژگی ها کامل شوند، آزمایش شوند و به گوشی ها بیایند نمی توانیم وانمود کنیم که کمبود آنها احساس نمی شود.

نتیجه گیری:

ایا ممکن است من خرید یک گوشی با یوندوز فون 7 را پیشنهاد کنم؟ بله – اما نه حالا. بین سیستم عامل i و گوشی های اندروید موجود، گزینه های متعددی وجود دارند که هیچ یک از این نقاط ضعف را ندارند. اگر مایکروسافت بتواند این خلا ها را بلافاصله پر کند نمی تواند این کار را به روش های دیگری انجام دهد من می توانم ببینم که ویندوز فون را در آینده ببینم – اما حالا در نهایت ویندوز فون 7 باید در رقابت موجود خوب ظاهر شود.

اگر با اینکه اولین کاربران یک محصول باشید مشکل ندارید یا ویژگی هایی را که این ویندوز ندارد برایتان مهم نیستند یا اگر فقط می خواهید امتیازات Xbox خود را بدست بیاورید … بپرید روش. آنچه می بینید را خواهید پسندید. دیگران؟ چند ماه فرصت بدهید.

صفحه چند تماسی و زوم خوب کار می کند و بالا و پایین فعال (که صفحات بسته به اینکه چگونه آنها را لمس کنید بالا و پایین می روند) دقیق است.

منبع: mobilecrunch

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 6 دیدگاه
 1. این چه وضع متن آخه؟
  یعنی چی لعنتی؟
  “”
  گرفته است. لعنتی، جهش عالی نسبت به همه سیستم عامل های پیش از خود داشته است.
  “”
  ما ایرانی ها عادت داریم به چیزای خوب فحش و بد و بیراه بگیم.
  ای بابا.

 2. این میکروسافت به خاطر انحصارتلبی که داره هیچ وقط یه گوشی کامل نخواهد داشت مثلا اون صفحه اصلی زمختش همه کارای جدیدشم از اندروید وای فون ربوده وفقط یه سری ادم که هیچی از گوشی های هوشمند نمیدونند و میخوان با کلاس باشند مشتریشند

  1. اخه تو میدونی گوشی چیه ؟؟؟؟اگه میدونستی اینو نمی گفتی
   به windows mobile 6.5 نگاه کن بعد هم به اندروید
   مثل یه سیب که از وسط نصف کردن

 3. شرمندم ، ترجمه خیلی افتضاح بود. منم با آیدین کاملاً موافقم. فقط تونستم یه مرور کلی کنم و عکسا رو ببینم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *