انتشار آمار کاربرد نسخه های مختلف Android

  • 1389/8/14
  • مسعود شرفی
  • 2

حتما تا به حال مطالب بسیاری درباره Android سیستم عامل متن باز گوگل برای دستگاه های قابل حمل نظیر تلفن های همراه، تبلت ها، PMPها و حتی کتابخان های الکترونیک خوانده یا شنیده اید. واقعیت این است که اندروید علیرقم سن و سابقه کمی که دارد، بوی سبقت را از Symbian ،Windows Phone و سایر رقبا ربوده است.

همانند سایر سیستم عامل ها اندروید نیز دارای نسخه های متفاوتی می باشد که تاکنون آخرین ویرایش آن 2.2 با نام تجاری Froyo می باشد.

در مورد کاربرد نسخه های مختلف اندروید آماری ارائه شده که در این مطلب تقدیم شما می گردد.

این آمار مربوط به دو هفته منتهی به 1 نوامبر 2010 می باشد. اندروید 2.1 ملقب به Eclair با 40.8 درصد پیشتاز می باشد، با این حال نسخه 2.2 این سیستم عامل (Froyo) با سرعت گسترش یافته و 36.2 درصد از آمار را به خود اختصاص داده است.

ضمناً 15 درصد مربوط به اندروید 1.6 (Donut) و 7.9 درصد مربوط به نسخه (Cupcake) و 0.1 در صد نیز سایر ورژن ها می باشد.

در ماه گذشته Froyo با 2.9% بیشترین رشد را داشته و Eclair با 0.4% رشد مواجه شده است. ضمناً Donut و Cupcake به ترتیب 1.4 و 1.8 درصد از سهم خود را از دست داده اند.

در واقع این موضوع که 2 نسخه آخر اندروید حدود 80 درصد Deviceهای اندرویدی را همراهی می نمایند خبر خوشی محسوب می گردد، اما این رشد سریع دردسرهایی را نیز برای توسعه دهندگان نرم افزار و البته کاربران خواهد داشت.

در صورت ادامه این روند تا پایان سال Froyo و Eclair حدود 90در صد از بازار را تسخیر نموده و البته Froyo نسخه پیشین یعنی Eclair را پشت سر خواهد گذاشت.

منبع: gsmarena

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. من بعضی جاها خوندم که نسخه froyo مشکلات نرم افزاری داره و حتی گوگل هم به کاربرانش گفته از این نسخه استفاده نکنند.

    1. ضمن سلام و تشكر بابت نكته اي كه اشاره كرديد، مي خواستم لطف كنيد منبع موضوعي كه راجع به مشكلات Froyo گفتيد اعلام كنيد تا من آن را مطالعه كنم. آخه من مي خوام اندرويد گوشيم را از 2.1 به 2.2 ارتقاء بدم. شايد مطلبي كه شما فرموديد برام مفيد باشه.
      ممنون.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *