متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

انتشار آمار کاربرد نسخه های مختلف Android

12345 (بدون نظر)
Loading...
39

حتما تا به حال مطالب بسیاری درباره Android سیستم عامل متن باز گوگل برای دستگاه های قابل حمل نظیر تلفن های همراه، تبلت ها، PMPها و حتی کتابخان های الکترونیک خوانده یا شنیده اید. واقعیت این است که اندروید علیرقم سن و سابقه کمی که دارد، بوی سبقت را از Symbian ،Windows Phone و سایر رقبا ربوده است.

همانند سایر سیستم عامل ها اندروید نیز دارای نسخه های متفاوتی می باشد که تاکنون آخرین ویرایش آن ۲.۲ با نام تجاری Froyo می باشد.

در مورد کاربرد نسخه های مختلف اندروید آماری ارائه شده که در این مطلب تقدیم شما می گردد.

این آمار مربوط به دو هفته منتهی به ۱ نوامبر ۲۰۱۰ می باشد. اندروید ۲.۱ ملقب به Eclair با ۴۰.۸ درصد پیشتاز می باشد، با این حال نسخه ۲.۲ این سیستم عامل (Froyo) با سرعت گسترش یافته و ۳۶.۲ درصد از آمار را به خود اختصاص داده است.

ضمناً ۱۵ درصد مربوط به اندروید ۱.۶ (Donut) و ۷.۹ درصد مربوط به نسخه (Cupcake) و ۰.۱ در صد نیز سایر ورژن ها می باشد.

در ماه گذشته Froyo با ۲.۹% بیشترین رشد را داشته و Eclair با ۰.۴% رشد مواجه شده است. ضمناً Donut و Cupcake به ترتیب ۱.۴ و ۱.۸ درصد از سهم خود را از دست داده اند.

در واقع این موضوع که ۲ نسخه آخر اندروید حدود ۸۰ درصد Deviceهای اندرویدی را همراهی می نمایند خبر خوشی محسوب می گردد، اما این رشد سریع دردسرهایی را نیز برای توسعه دهندگان نرم افزار و البته کاربران خواهد داشت.

در صورت ادامه این روند تا پایان سال Froyo و Eclair حدود ۹۰در صد از بازار را تسخیر نموده و البته Froyo نسخه پیشین یعنی Eclair را پشت سر خواهد گذاشت.

منبع: gsmarena

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
 1. رامين جهان‌پور می‌گوید

  من بعضی جاها خوندم که نسخه froyo مشکلات نرم افزاری داره و حتی گوگل هم به کاربرانش گفته از این نسخه استفاده نکنند.

  1. مسعود شرفی می‌گوید

   ضمن سلام و تشکر بابت نکته ای که اشاره کردید، می خواستم لطف کنید منبع موضوعی که راجع به مشکلات Froyo گفتید اعلام کنید تا من آن را مطالعه کنم. آخه من می خوام اندروید گوشیم را از ۲.۱ به ۲.۲ ارتقاء بدم. شاید مطلبی که شما فرمودید برام مفید باشه.
   ممنون.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حتما تا به حال مطالب بسیاری درباره Android سیستم عامل متن باز گوگل برای دستگاه های قابل حمل نظیر تلفن های همراه، تبلت ها، PMPها و حتی کتابخان های الکترونیک خوانده یا شنیده اید. واقعیت این است که اندروید علیرقم سن و سابقه کمی که دارد، بوی سبقت را از Symbian ،Windows Phone و سایر رقبا ربوده است.