دروغی به اسم تاریخ (نقد بازی Call of duty Black Ops)

 • 1389/8/28
 • ميثاق جراحي
 • 100

دروغ , دورغ است و به عنوان تاریخ در کتاب ها ثبت می شود !

Call of duty Black ops Review

این جمله ی , اولین جمله ای است که ابتدای اولین پیش نمایش از بازی COD Black ops شنیده شد . پس این گونه نتیجه می گیریم که پایه و اسا س بازی در دل تاریخ پنهان شده و اسراری از ان را بر ملا می سازد که قبلا در اینگونه بازی ها شاهد ان نبودیم.

از نظر من بازی COD .B.O شاهکار و انقلابی در بین تمام بازی های اول شخص است و به سایرین رقبا ی خود نشان داد که هنوز داستان ها یی بسیار خاص و منحصر به فرد وجود دارند که بتوان از این داستان ها بازی هایی با بالانس فوق العاده ساخت .

اگر خیلی تیز و نکته سنج باشید و به تمامی دیالوگ ها و مکالمات در بازی دقت کنید شاید بتوانید کل داستان بازی را برای اولین بار که بازی را تمام می کنید (چون خودم بازی را 2 بار تمام کردم فکر می کنم بازیخور ها ی دیگر  نیز به 1 بار تمام کردن این بازی قانع نباشند) متوجه شوید.  شاید کمی در  داستان بازی بزرگ نمایی کردم ولی خوب در نگاه کلی داستان خیلی هم پیچیده نیست ولی طرز به تصویر کشیدن داستان با هنری خاص ممکن است داستان را برای خیلی از مخاطبین پیچیده کرده باشد(گویا ای تی)

ما ایرانی ها معمولا بازی هایی مانند COD  را همیشه دوست داشته و داریم و به نظر من تنها دلیل ان خطی بودن بازی و داستان های این سری بازی هاست . خطی بودن به این دلیل که شما فقط جلو می روید و ادم می کشید ! و داستان هم به دلیل اینکه همیشه نو اوری دارند مورد توجه قرار می گیرند.

در این شماره باز هم حضور نیرو های شوروی و رهبران انها دیده می شود  و انگار ما به وجود این ادم ها و گرو های کمونیستی در بازی های ندای وظیفه عادت کردیم !

در این بازی شما برای سازمان CIA کار می کنید .شخصیت اصلی داستان Mason یکی از افراد با تجربه ی سیا است که در یکی از ماموریت ها دستگیر و به زندانی در روسیه منتقل می شود که خیلی برایش گران تمام خواهد شد (گویا ای تی)

داستان بازی شامل  اعترافات Mason پس از فرار از زندان و برگشت دوباره ی او به سیا می باشد .Mason دیگر مانند سابق نیست و اطلاعاتی دارد که برای دولت امریکا فوق العاده ارزشمند است . او در زندان با پروژه ی مرگباری اشنا می شود که برای خود و هم وطنان امریکایی اش پیامد بسیار بدی را حمل می کند .این پروژه که از ان به Nov 6 نام برده می شود, توسط سه قطب قدرتمند که یکی از انها المانی و دو تای دیگر اهل شوروی هستند  , پیش می رود . هدف Mason در این بازی رسیدن به انتقام شخصی خود یعنی قتل این سه نفر و نجات امریکا از حملات مرگبار شوروی  خواهد بود

به عبارت کلی اعداد حرف اول و اخر را در داستان  بازی می زنند !!

جریان کلی بازی در دهه ی 60 اتفاق می افتد .تکه ای از تاریخ که شخصیت های بسیار بزرگی در ان زندگی می کردند .وجود شخصیت های اصلی تاریخ مانند :فیدل کاسترو و جان اف کندی در طول بازی,  داستان بازی را بشدت جذاب و بازیکن را در داستان غرق کردند . تجربه ی کشتن شخصیتی مانند فیدل کاسترو تغییر تاریخ توسط شما ,تجربه ای است که قبلا در هیچ بازی ای ندیده بودیم.

بازی دارای نقطه ی شروعی فوق العاده و پایانی راضی کننده است و همین که در اخر, بازیکن را در ابهام نمی گذارد جای شکرش باقی است !

در مورد گیم پلی  بازی دو نظریه وجود دارد:

برخی معتقدند بازگشت به قدیم و استفاده از برخی سلاح های قدیمی در بازی نا بجا بوده و سری بازی های ندای وظیفه از جنگاوری مدرن 2 به بعد, نباید قدیمی می شد و نظریه دوم هم بر عکس نظریه اول این امر را بسیار خلاق و نو دانستند.

اگر از من بپرسید  می گویم که  ترکیب سلاح های قدیمی و جدید در کنار هم بازی را می سازند و یکی از عناصر مهم بازی را تشکیل می دهند (گویا ای تی)

تنوع سلاح ها در این بازی همانند جنگاوری مدرن 2 بسیار بالاست و هیچ کم و کسری ندارد . وجود تیر کمان و بر خی ابزار ها و سلاح ها یی مانند (چاقوی دوبل ) در این بازی جدید هستند. سلاح های موجود در بازی, سلاح های استفاده شده  توسط نیرو های نظامی از سال 1960 تا اواخر سال 1970 هستند  که اسامی برخی از انها را در پایین اورده ام :

 • Enfield
 • M14
 • Famas
 • Galil
 • AUG
 • FN FAL
 • AK-47
 • Commando
 • G11

گیم پلی بازی شامل مراحل مخفی و درگیر کننده ای می شود که قبلا هم در بازی های ندای وظیفه دیده ایم ولی توجه کنید که مراحل به این دو قسمت محدود نمی شوند.

مراحله ی هدایت کامل بالگرد توسط شما و بالانس فوق العاده ی بین سلاح های بالگرد با محیط  و دشمنان ,فیزیک و توانایی بالای سازندگان را در چنین موقعیت هایی نشان می دهد.

حال که بحث مراحل بازی پیش امد باید به قسمت های جدیدی از گیم پلی که باید از بالا, نیروی خودی را تا رسیدن به پایگاه دشمن مانند بازی های استراتژیک همراهی  و قسمت هایی از مرحله ی دوم که مانند فیلم فرار بزرگ با استفاده از موتور فرار کنید  , اشاره کنم (گویا ای تی)

به نظر من شرکت Treyarch  نسبت به Infinity Ward در ساختن سری بازی های ندای وظیفه توانایی بیشتر دارد  و فروش این بازی نسبت به جنگاوری مدرن 2 این امر را ثابت می کند . شخصیت های جدید و معروف و هم چنین دیالوگ های بسیار نافذ و گیرا در این شماره باز هم بهترین اند .

کنترل بسیار نرم و روان است و تاثیر بسزایی در گیم پلی و مبارزات دارد . شاید اصلی ترین دلیل مبنا بر اینکه سری بازی های ندای وظیفه همواره جزو بهترین ها بودند, شیوه ی کنترل و هدایت کاراکتر و در کل شیوه ی مبارزات , نشانه گیری ها و سرعتی که در دل مبارزات پنهان شده , است  که همواره در تمام سری بازی ها از قدیمی ترین تا جدیدترین ثابت مانده و تغییر نکرده است . این نکته خیلی مهم است که شیوه ی گیم پلی یک بازی به مراتب ثابت بماند و تغییر نکند

بازی COD B.O دارای یک مشکل اساسی است  که نسبت به جنگاوری مدرن 2 ضعیف عمل کرده . هوش مصنوعی نه چندان خوب بازی نمایان گر این مشکل است .

هوش مصنوعی دشمنان تعریفی نیست و دشمنان گاهی اوقات خوب عمل نمی کنند . انها در تمامی سطوح سختی بازی چه از گزینه ی اسان تا خیلی سخت همه واکنش هایی  یکسان و مشابه دارند که این چنین مشکلی, از اخرین سری از  بازی ندای وظیفه بعید بود !

گرافیک بازی عالی و بدون نقص است و اگر کسی در زمینه ی گرافیکی بازی ادعایی داشت مشکل از گرافیک نیست بلکه مشکل از سیستمی است که فرد می خواهد بازی Black ops را روی ان اجرا کند . در اخر متن سیستم لازم جهت اجرای این بازی را اورده ام(گویا ای تی)

من چون این بازی را در کنسول های PS3 و Xbox360 بازی کردم هیچ گونه باگ و مشکل گرافیکی از ان ندیدم . اگر کمی به طراحی بی نقص شخصیت ها ی اصلی و معروفی چون کندی و کاسترو و نیکسون که در اخر بازی می اید, توجه کنید به این نتیجه خواهید رسید . وجود گرد و غبار در بازی . انفجار ها در اسمان  .طراحی سلاح ها و مراحل جنگلی و قسمت هایی از مناطق کوهستانی بازی این امر را به مراتب اثبات می کنند . گرافیک این بازی در کنار بازی های بزرگی چون Medal of honor 2010   و بازی های مشابه یک سر و گردن بالاتر است .

بازی black ops اولین بازی بزرگی بود که به صورت سه بعدی عرضه شد . بازیکنان می توانند با رفتن به گزینه ی Option و Video card گزینه ی سه بعدی یا 3D را فعال کنند .

صدا گذاری شخصیت ها و دیالوگ ها هم مانند تعاریف تکراری  فوق, عالی هستند . به نظر من ماندگار ترین دیالو گ ها در تاریخ بازی های رایانه ای به سری بازی های ندای وظیفه تعلق دارد از جمله ی دیالوگ های معروف در این بازی و بازی جنگاوری مدرن 2 می توانم به اولین جمله (که در ابتدای متن به ان اشاره کردم و جمله ی معروف کاپیتان شپرد در جنگاوری مدرن 2 اشاره کنم )

Modern warfare 2

Price :How do I look

Sheperd : , Like of the bad guys

Black ops

Lie is Lie, Just because  they wrote it down and called it a history

بخش دیگر از بازی که جذابیت خاص خود را دارد Zombie mode است . در این بخش از بازی شما باید برای زنده ماندن مقاومت و به اصطلاح  از انواع موج ها ی صادر ه توسط دشمن عبور کنید . این کار ابدا راحت نیست و شما تنها با دو ضربه از جانب زامبی های محترم المانی کشته می شوید (گویا ای تی)

دموهای میان پرده در این بازی نسبت به سری های قبل بیشتر شده  که حتی برخی از مراحل بازی بیشتر دمو و نمایش هستند تا اینکه خود بازیکن را درگیر کنند. مانند مرحله ای که وارد وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) می شوید و مستقیما از رییس جمهور فعلی امریکا در سال 1960 دستور قتل یکی از بزرگترین جنایت کاران روسی را می گیرید .

طراحی منو ها ی اولیه بازی در عین سادگی خوب و منطبق با محیط بازی هستند . شما حتی می توانید در منوی بازی به گشت و گذار بپردازید ! (یک Achievement هم به این کار اختصاص داده شده ) .

بخش Story  بازی طولانی نیست و در عرض 4 الی 5 روز تمام می شود . ای کاش در این شماره مانند شما ره ی قبل از این بازی بخشی را به بازیکنان اختصاص می دادند  که  حداقل پس از اتمام بازی بعد از 2 یا 3 بار! باز هم بتوان به انجام ماوریت های جانبی پرداخت .

بازی Call of duty black ops قطعا یکی از عناوین بزرگ امسال بود که توانست با فروش و امتیازاتی باور نکردنی باز هم نام سری بازی های Call of duty را در بین بازیکنان محکم کند .

هر ساله و در ماه ابان شاهد سری  دیگر از بازی ندای وظیفه هستیم و امیدواریم هر سال هم مانند سال های قبل بهترین ها را عرضه کند . این بازی را به تمامی طرفدارن بازی های اول شخص تاریخی Tactical-Historic-FPS توصیه می کنم (گویا ای تی)

امتیاز هایی که خودم به بازی دادم

Game Play 10/10
Sound 10/10
Details 9.7/10
Control 9.8/10
Story director cut 10/10
Boring 10/10
Difficult very Med/-
Cpu 8.7/10
Physics 9/10
BUG 9/10
Character 10/10
Total 9.5/10

اطلاعات اضافی :

North American box art Developer(s) Treyarch
n-Space (DS)[1] Publisher(s) Activision
Square Enix (Japan) Designer(s) Mark Lamia (studio head), David Vonderhaar (multiplayer design director) Writer(s) David S. Goyer[2] Composer(s) Sean Murray Series Call of Duty Platform(s) Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360, Wii, Nintendo DS[3]

سیستم مورد نیاز

Black Ops Download Minimum System Requirements
OS: Windows® Vista / XP / 7
Processor: Intel® Core™2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 or better
Memory: 2GB
HDD:12GB**
Video: Shader 3.0 or better 256MB NVIDIA® GeForce® 8600GT / ATI Radeon® X1950Pro or better
Sound: DirectX 9.0c-compatible
DirectX: 9.0c

(گویا ای تی)

خريد بازی ندای وظیفه ۷از فروشگاه پي‌سي دانلود


دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 100 دیدگاه
 1. به نظر من هم فوق العاده بود
  من نتونستم گزینه ی 3 بعدی رو پیدا کنم و فکر کنم مانیتور مخصوص می خواد درسته؟؟؟
  من با کامپیوتر بازی کردم.

  1. اره یک سری لوازم و نرم افزار هایی می خواد که فراهم کردنش سخته

  1. IGI 2 خیلی بازی جالبی است مخصوصا اونجا که دوستانت بهت خیانت میکنن خیلی خوشم اومد و مثل یک بازی. واقعی میمونها دم سازنده اش گرم

 2. سلام
  متاسفانه مدتي است بازي جديد تجربه نكرده ام شايد هم كامپيوتر نسبتا ضعيفم مزيد علت باشد.ولي در بعضي از بازي هايي كه قبل ها تجربه كرده ام مثل igi,gta,freedom fighters و كانتر و … هميشه دقت فراواني به پشت پرده اين بازي ها داشته ام و برايم جالب بوده است كه منظور سازنده و هدفش رو از مجموعه عوامل بيرون بكشم.اگر در همون igi2 ديده باشيد كليه 19 مرحله در سه كشور روسيه،ليبي و چين مي گذرد و جالبه كه در يكي از مراحل اش در اردوگاهي در ليبي،راديو در حال پخش صداي راديو ايران است.با مراجعه كوتاهي به حافظه تاريخي مان مي توانيم علت ها را بيابيم.در همه اينها بازيگر به عنوان يك آمريكايي و براي نجات آمريكا از دست نابودگران(رقيبان آمريكا) تلاش مي كند.اصلا اهل شعار و تملق نيستم ولي اين واقعيتي است كه آمريكا با قدرت تكنولوژيكي خود همواره جوانان ملت ها هدف گرفته است و اين كار را خيلي بي سروصدا انجام ميدهد و اين چيز جديدي نيست.البته هر كشوري هم به جاي او بود همين كار را مي كرد.مثلا كشور ما هم با همين سريال هاي مذهبي در حال اثرگذاري بر جهان اسلام است ولي با اهداف جداگانه.به نظرم مهم اين است كه اثر مد نظر آنها در ما رخنه نكند و صرفا از بازي لذت ببريم.به نظر شما ممكنه؟
  ببخشيد كمي طولاني شد.

  1. اول وظیفه ی خودم را تشکر از شما بابت اینکه نظرتون رو درباره ی جنبه ای دیگر از بازی های رایانه ای برای ما نوشتید, می دونم و مورد دوم هم از نظر من یک بازی رایانه ای اول جنبه ی تجاری را دارد و بعضی بازی ها نیز دارای جنبه ی سیاسی مطلق به همراهی لذت بازیکن از ان هستند
   ولی در کل بله حق با شماست بیشتر هدف سازندگان جذب مخاطبین برای بازی کردن بازی است

 3. حالا من نمی دونم چرا بخش زامبی باید با اینترنت باشه.
  نسخه ی جهان در جنگ اینجوری نبود.
  برای این نسخه هم کرک یا پچ هست ، من چنتا شو دانلود کردم ولی بعد از اون بازی کلا اجرا نمیشد. دوباره از اول نصب کردم بازی رو.
  اگه شما راه حلی داشته باشید ،ممنون میشم جواب دید.

  1. دوست من ابدا اینجور نیست و شما می توانید با رفتن به بخش Solo بازی را بدون نیاز به نت بازی کنید

  2. اگه هنوز باهاش مشکل داشتید‌‌..
   می توانید با نگه داشتن space و بعد از بلند شدن از صندلی به پشت صندلی رفته و درکامپیوتر موجود کد ۳ARC UNLOCK راوارد کنید و با پیغام cheat activated تمام مراحل بازی و از جمله زامبی solo باز و فعال می شود.

 4. بنده کاملا با شما مخالفم. بازی در گرافیک نصبت به world at war ساخته قبلی سازنده خیلی بهتر بود ولی نصبت به mw2 کمی ضعیفتر بود. مساله بعدی باگ های فراوان و داشتن لگ های زیاد در نسخه اورجینال هست. هر چند نمیشه بعضی نو اوری هاشو نادیده گرفت از نظر صدا گذاری و اهنگهای داخل بازی هم بسیار ضعیف بود. کلا infinity ward که مبدع ندای وظیفه بود اگه منحل نمیشد ما بازی بهتری داشتیم.

  1. دوست عزیز ، اشکالاتی که فرمودین، به این شدت در بازی وجود ندارند. در ضمن لطف کنید و به املای صحیح کلمات دقت کنید، این رو بی منظور و کاملاً دوستانه عرض کردم..

  2. دوست من
   فکر می کنم شما اشتباه نظرت رو در جای دیگه ای می خواستی بزاری و اینجا گذاشتی !
   اگه متن رو به دقت خوانده باشی متوجه می شی که من فقط از بازی تعریف کردم و فقط یه دونه مشکل از اون رو در بین این همه محسنات به اشتراک گذاشتم پس این جمله ی شما هیچ مفهومی نداره (اشکالاتی که فرمودین، به این شدت در بازی وجود ندارند) و مورد بعدی هم اگه میشه من کدوم کلمه رو غلط تایپ کردم بگید که اصلاح کنم !

  3. کلمه ی نصبت اشتباست !!!
   ببین عزیزم ن . س .ب . ت
   گرفتی؟
   موقع نوشتن الف هم کلید شیفت رو بگیر تا به این صورت نوشته شود: آ

  4. اوووو این رو باید 1 سال پیش می گفتی تقریبا خسته نباشی آقای مچ گیر
   ولی باز مرسی

 5. سلام
  آقا برای ما مرحله آخرش اونجا بود که روی صندلی برقی هستی بعد مامور سیا ماید دستاتو بازکنه با مشت میزنی صورتش وفرار میکنی توی راهرو ها وخلاصه آخر همه اینا دوباره مامور سیا با مشت میاد میزنه تو صورتم ومی افتم زمین و اسلحه میگیره طرفم برای من همینجا بازی می ایسته و دیگه جلوتر نمیره.
  حالا درسته یا نه؟
  آخرین مرحله همین بود؟

  1. سلام نه دوست من
   مرحله ی اخر در کوبا و روی کشتی هست که باید اخرین نفر یعنی دراگویچ رو بکشید و در اون مرحله broadcast station پیدا میشه

 6. آخه میدونی بازی من اونجا متوقف میشه و جلو نمیره
  حتی توی قسمت انتخاب ماموریتها هم که میام مرحله آخر روش یه خط کشیده؟
  چیکار کنم ؟
  من دو بار دیگه این بازی رو از اول رفتم روی حالت هارد ولی فرقی نکرد

  1. فکر می کنم باید از یه شرکت دیگه ای که بازی رو پخش کرده بار دیگه بازی رو بخرید

  1. من هم تو سایت Game spot به MW2 امتیاز 10 و به Black ops امتیاز 9.5 رو دادم

 7. با عرض سلام در مرحله 6 بازی (the deeector ) یه قسمتی همه جا تاریک می شود اونجا رو باید چطوری رفت؟ 

  1. اگه بعد از اون قسمت تاریک ,بازی شما Load نشد اشکال از بازی هست
   (تمام مشکلات چه تاریک موندن بازی و چه نبودن مرحله ی اخر در بازی همه به دلیل باگ ها و اشکالات ناشی از امدن این بازی در ایران 1 هفته قبل از انتشار رسمی بازی بوده و مانند خیلی از بازی ها Assassin creed 2 , Batman باید با این موضوع کنار اومد و صبر کرد تا نسخه های کامل تری از بازی بیاد

 8. با عرض سلامی مجدد و تشکر بابت راهنمایی
  میثاق جان بازی لود می شه و هیچ گیری نداره در مرحله 6 اونجایی که یه دری رو هول می ده و بعد یه ماشین پرتاب می شه و ادامه بازی توی یک جای تاریکی می افتد و هم می توان حرکت کرد ، تیراندازی و..

  1. سلام به شما دوست عزیز
   بعد از اون قسمت شما وارد ساختمان می شوید و با کمک هم تیمی خود Woods اگر اشتباه نکنم وارد ساختمان می شوید که با پله به طبقه ی پایین متصل است
   خیلی عجیبه که بعد از خرابی ساختمان و وارد شدن به اون قسمت این مشکلبرای شما پیش میاد . شما فایل های Save قسمت های بعدی از بازی رو دریافت کنید و ادامه رو از بخش بعدی بازی برید

 9. ما زیاد اهل بازی نیستیم
  ولی از این بازی واقعا لذت بردم
  :دی مخصوصا اینکه با شاتگان از وسط نصف میکرد دشمنو

 10. آقا میثاق سلام می خواستم بگم من مرحله زامبی ها رو هر کار میکنم نمی تونم برم همش می میرم می خواستم اگه میشه منو راهنمایی کامل کنید تازه من نرمالشو میرم اگه سخت بود چی میشد.

  ممنون

  1. سلام
   متاسفانه در این مراحله درجه ی سختی و یا اسانی برای بازی تعریف نشده و من هم مانند شما این مشکل رو دارم
   قسمت زامبی واقعا مشکل و سخته

  2. با سلام
   من زامبی رو تا ویو 13 رفتم
   دره اولو باز کن ، بعدش دره آسانسور رو ، میتونی داخل آسانسور پناه بگبرب و از اونجا بزنیشون 🙂

 11. سلام
  آقا من هم تو اون مرحله که درو باید حول بدی مشکل دارم صفحه سیاه میشه!
  اسلحه ها کار میکنه ولی اتفاقی نمیفته . سرو صدا میاد عقب جلو میره ولی سیاهه!

  1. همه ی دوستان عزیزی که به نوعی با این مشکل روبرو هستند لینک زیر 100 درصد به شما بابت حل مشکل کمک می کند
   http://p30source.com/?p=332

 12. کی میگه Treyarch نسبت به Infinity Ward بهتره – فقط فروش که ملاک نیست – خدائیش MW و MW2 یه چیز دیگست !

 13. سلام
  ممنون از راهنمایی تون میشه save مرحله هفتو برام بزارین تا ازنرحله هفت بازی رو ادامه بدم
  با تشکر

  1. سلام
   بله
   http://www.torrenthound.com/hash/dba167f6f14440b9977d4ee46d12bc257afe4279/torrent-info/Call-of-Duty-Black-Ops-Save-Game-Files

 14. سلام

  میشه save مرحله هفتو برام بزارین تا ازنرحله هفت بازی رو ادامه بدم
  با تشکر

 15. من هم این بازی رو تموم کردم
  البته اقا میثاق خودش استاد مائه اگه دوستان به مشکلی بر خوردن خوشحال میشم کمکی بهتون کرده باشم

  1. اگه می شه فایل save مرحله هفت می خوام؟

  2. بفرمایید دوست عزیز این هم لینک فایل ها

   http://www.torrenthound.com/hash/dba167f6f14440b9977d4ee46d12bc257afe4279/torrent-info/Call-of-Duty-Black-Ops-Save-Game-Files

  3. ممنون اقا پیام شما لطف دارید
   این فایل save بازی هست و در یکی از نظرتان لینک راهنمای هنگ کردن هم گذاشتم امیدوارم به دردتون بخوره

   http://www.torrenthound.com/hash/dba167f6f14440b9977d4ee46d12bc257afe4279/torrent-info/Call-of-Duty-Black-Ops-Save-Game-Files

  4. آقا میثاق ممنون ولی ما سواد دانلود این فایل و نداریم سخته می شه راه راحت تری برای دانلود save ها بزارین شرمنده

  5. دوست من سایر سایت ها ی موجود برای دریافت این فایل ها یا فیلتر هستند و یا پولی به همین دلیل متاسفانه گزینه ی دیگری برای انها پیدا نکردم

 16. “به نظر من شرکت Treyarch نسبت به Infinity Ward در ساختن سری بازی های ندای وظیفه توانایی بیشتر دارد و فروش این بازی نسبت به جنگاوری مدرن ۲ این امر را ثابت می کند .” اگر اینفینیتی نمی بود که کال آفی بوجود نمی اومد، و اگر کال آف 5 و 7 این طور فروختن، تنها به این دلیل بود که MW ها پشتشون بودن! انقلاب رو در این فرانچایز اینفینیی بوجود میاره، بعد تری آرک میاد با استفاده از موتور MW و تمامی سورس های اونا که ضبط شدن، COD 7 رو میسازه، باورکنید توانایی و خلاقیتی که اینفینیتی داره رو تر آرک تا مدتهای مدید نمیتونه داشته باشه، در ضمن می دونید که FPS=PC ، کاری که اینفینیتی به بهترین وجه انجام میداد، ولی تری آرک بدترین تجربه ها از سری کال آف رو روی پی سی از نظر Performance ارائه داد.ق بول دارم که بازی خوبی بود، اما از بسیاری جهات دقیقا مراحل با الهام مستقیم از MW 2 و 1 طراحی شده بود. اگر MW 3 رو دوباره اینفینیتی به عنوان آخرین کارش روی سری بسازه، متوجه می شید که چقدر تفاوت وجود داره.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *