متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نرم افزاری رایگان برای عکس گرفتن از صفحه نمایش

12345 (بدون نظر)
Loading...
103

ممکن است گاهی برایتان پیش آمده باشد که به یک برنامه تصویر برداری از صفحه کامپیوتر نیاز داشته باشید.یکی از برنامه های مورد علاقه من در این زمینه Greemshot می باشد. این برنامه دارای قسمت های متفرقه و ویژگی های زیادی نیست ولی دارای یک ادیتور تصویر مخصوص خود می باشد که این برنامه را جزو برنامه های خوب در این سری قرار داده است.

اولین باری که شروع به استفاده از این برنامه کردم چند چیز بود که توجه من را به خودش جلب کرد. اولین چیزی که نظر من را جلب کرد این بود که در هنگام گرفتم عکس، قسمتی که از آن عکس گرفته می شود را پرنگتر می کند و ابعاد آن را هم در بالا و سمت چپ آن نشان داده می شود. اگرچه مجبور نیستید که فقط از یک قسمت خاص تصویر بگیرید…گزینه هایی هم وجود دارد که توسط آنها می توانید تنظیم کنید که فقط از یک پنچره خاص یا کل صفحه تصویر برداری کند.

ادیتور تصویر این برنامه ساده ولی کارا می باشد.توسط آن می توانید اًشکال رایج و نوشته به تصاویر اضافه کنید تا توسط استفاده کنندگان آن تصاویر قابل فهم تر باشند.همچنین می توانید یک قسمت از تصویر را پرنگ یا تار کنید.زمانی که از افکت تار کردن آن استفاده کردم یه مقدار تعجب کردم چون روش بلور کردن آن مانند دیگر برنامه ها نیست.به جای اینکه آن قسمت را بطور یکنواخت بلور کند، پیکسل های موجود در آن قسمت را درشت می کند.

اگر وارد قسمت تنضیمات شوید می توانید آنطور که دوست دارید برنامه را تنظیم کنید تا اقداماتی که مایل هستید را بعد از گرفتن عکس انجام دهد؛ تنظیم کنید که بعداز گرفتن عکس آن را در قسمت ادیتور عکس کپی کند،در حافظه رم نگه داری کند،به پرینتر بفرستد،نوشته ای را به منطوره ذخیره کردن عکس نشان دهد، در فولدری که از قبل تعیین کردید ذخیره کند و یا اینکه آن را توسط ایمیل ارسال کند.

درمجموع می توان گفت Greenshot برنامه خوبی است ولی مشخصا در برابر برنامه ای مانند SnagIt حرف زیادی برای گفتن ندارد.مقدار حجمی که این برنامه از رم اشغال می کند تنها ۱۶MB می باشد که حجمی سبک برای همچین برنامه ای می باشد.

Greenshot Homepage (مخصوص ویندوز،مجانی)

منبع:cybernetnews.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
  1. تفريح‌وار: هر روز يك نوشتار می‌گوید

    ممنون از مطلب خوب شما. اما یک سؤال دارم: آیا این برنامه می‌تونه در پنجره‌هایی که اسکرول می‌شن، کل پنجره رو تا آخر اسکرول ازش عکس بگیره؟ مثلاً صفحات اینترنتی. اگر این قابلیت رو داشته باشه، به زرادخانه نرم‌ افزاری‌م اضافه‌ش می‌کنم 🙂

  2. pershan می‌گوید

    merC

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است گاهی برایتان پیش آمده باشد که به یک برنامه تصویر برداری از صفحه کامپیوتر نیاز داشته باشید.یکی از برنامه های مورد علاقه من در این زمینه Greemshot می باشد