متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نگاهی مختصر به بازی Deadly premonition

12345 (بدون نظر)
Loading...
150


این بار می خواهم در مورد بازی ای صحبت کنم که ممکن است برای خیلی از شماها نا اشنا باشد . این بازی که به نوعی می توان ان را در سبک بازی های ترسناک-ماجراجویی قرار داد  Deadly premonition نام دارد .

این بازی یک بازی کلاسیک با گرافیکی ضعیف است که داستان و گیم پلی خوب ان باعث شده به مطرح کردن این بازی و معرفی کوتاه و مختصری از ان بپردازم.

این بازی یک بازی انحصاری برای کنسول ها  Xbox360  است که توسط شرکت Ignition عرضه شد  و توانست امتیاز ۷ از ۱۰ را به خود اختصاص دهد .

داستان بازی در مورد یکی از پرونده های پیچیده و عجیب جنایی است که به کاراگاه حرفه ای و متخصصی به نام Francis York Morgan داده می شود تا به دنبال حل معماهای موجود در این پرونده بپردازد . محتوای اصلی در این پرونده مربوط به قتل هایی زنجیره ای می شود که همگی با ترتیبی خاص و حرفه ای انجام شدند  که عوامل فرا طبیعی در کنار عناصر واقعی  موجود در این پرونده دیده می شوند.

سبک گیم پلی و کنترل بازی کاملا کلاسیک است و شما را به دورانی می برد که بازی Resident evil 1  برای کنسول سونی عرضه شد . شیوه ی حرکت بازیکن و نشانه گیری نرم نیست و مبارزات بی روح و خسته کننده هستند . گرافیک ضعیف  و بافت ها ابدا خوب و با دقت کار نشده اند , اما  وجود داستان خوب بازی و گیم پلی منحصر به فرد ش باعث شده, بتوان از برخی ضعف ها  چشم پوشی کرد

سازندگان برای تنوع بیشتر در گیم پلی ,  مراحل رانندگی را  در  بازی قرار دادند . شما می توانید برای رفتن به مسیر های مختلف درون شهر (مثلا از اداره ی پلیس تا هتلی که در ان اقامت دارید از وسیله ی نقلیه استفاده کنید )

وجود دموهای میان پرده ای در بازی بسیار به چشم می خورد  و همین امر ممکن است بازیکن را خسته کند  . معمولا این نوع بازی ها که بیشتر وقت بازیکن صرف صحبت  کردن و بازجویی از افراد مختلف می شود و وجود گزینه هایی برای تصمیم گیری در بازی که در نوع خود تنوعی ایجاد می کنند  , طرفداران خاص خود را می طلبد(گویا ای تی)

دیالوگ ها نقش مهم و اساسی را در بازی ایفا می کنند پس به نفع بازیکن است که به بیشتر مکالمات در بازی توجه کند تا به ابهاماتی که با ان برخورد کرده است , پاسخ داده شود

سلاح های موجود در بازی به دو قسم سلاح های گرم و سرد  تقسیم میشوند  و شامل : کلت , شاتگان ,   چاقو و …. می شوند. بازیکن در حمل وسایل و سلاح ها محدود است

بازی مشکل نیست و هوش مصنوعی دشمنان ضعیف است . عکس العمل های انها از دویدن و ایستادن در مقابل شما بیشتر نخواهد شد و گاهی اوقات هم ممکن است دستی به طرف شما دراز کرده و شما را نوازش کنند !

وجود محیط ها ی فانتزی و موسیقی  فوق العاده زیبا ی بازی از ویژگی های خوب و مثبت بازی به حساب می ایند . ابهام موجود در داستان بازی و حس کنجکاوی برای شناختن هر چه بیشتر  شخصیت های عجیب  در بازی در کنار معماهای بس اسان  ان, این بازی را به یک بازی نسبتا خوب و راضی کننده تبدیل کرده است .

این بازی یک بازی ساده و معمولی است که در مواقع بیکاری بسیار به دردتان خواهد خورد !

(گویا ای تی)

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داستان بازی در مورد یکی از پرونده های پیچیده و عجیب جنایی است که به کاراگاه حرفه ای و متخصصی به نام فرانسیس مورگان داده می شود تا به دنبال حل معماهای موجود در این پرونده بپردازد . محتوای اصلی در این پرونده مربوط به قتل هایی زنجیره ای می شود که همگی با ترتیبی خاص و حرفه ای انجام شدند که عوامل فرا طبیعی در کنار عناصر واقعی موجود در این پرونده دیده می شوند.