متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

وردپرس ۳.۱ بتا ۱ برای آزمایش منتشر شد

12345 (بدون نظر)
Loading...
59

باری دیگر در چرخه نشر به آن زمانی رسیدیم که همه ویژگیهای ارائه شده تکمیل و حفره ها (bugs) برطرف شده اند. برای قوت قلب و روحیه گیری: آیا نمی خواهید برای آزمودن نسخه جدید وردپرس به ما کمک نمایید؟ همچون همیشه، این نرم افزاری در حال توسعه است و ما استفاده از آن برای اجرای سایت در حال کارتان را توصیه نمی کنیم – تنها به منظور امتحان کردن این نسخه جدید یک سایت آزمایشی راه اندازی کنید. اگر موفقیت آمیز نبود (حفره ای یافته شد)، آن را گزارش دهید، و اگر یک توسعه دهنده وب هستید سعی کنید برای رفع آن به ما یاری برسانید. (به ویژه شمایی که آمریکایی هستید و آخر هفته ای طولانی برای “روز شکر گذاری” دارید!  )

اگر همه چیز خوب پیش برود امیدواریم وردپرس ۳.۱ را تا پایان سال در مقیاس وسیع به جهان عرضه کنیم، هرچند این نسخه (همچون همیشه)، بسته به چگونگی پیشرفت دوره بتا، در معرض تغییر و دگرگونی می باشد. هر چه از طریق تست و رفع اشکال کمک بیشتری دریافت کنیم زودتر قادر به انتشار نسخه نهایی خواهیم بود.

اگر می خواهید یکی از تست کنندگان نسخه بتا باشید، بهتر است به مطلب Codex با عنوان چگونه حفره ها را گزارش کنیم نگاهی بیاندازید.

برخی از ویژگیهای نسخه جدید عبارتند از:

 • فرمتهای پست (#۱۴۷۴۶)
 • جستجوی قالب (#۱۴۹۳۶)
 • پیونددهی به درون (#۱۱۴۲۰)
 • میله مدیریت (#۱۴۷۷۲)
 • مدیریت آژاکسی شده (#۱۴۵۷۹)
 • Tiny MCE به روز رسانی شده (#۱۲۵۷۴)
 • جستارهای چند دسته ای (Multi-taxonomy Queries) (#12891)
 • صفحات شاخص گذاری شده گونه های سفارشی نوشته (Custom Post Type Index Pages) (#13818)
 • مدیریت بر پاکسازی CSS (#14770)
 • مدیریت کاربر (#۱۴۶۹۶)
 • مدیریت شبکه (#۱۴۴۳۵)
 • تنظیم دوباره گذرواژه (Password Reset Redux) (#5919)

همچنین برخی موارد شناخته شده وجود دارند: چیزهایی که *کاملا* تمام نشده اند، ولی ارزش به تاخیر انداختن انتشار نسخه بتا را نداشتند. آنها پیش از انتشار نسخه ۳.۱ برای استفاده عمومی تکمیل خواهند شد. به خاطر داشته باشید که با بر طرف شدن ایرادها، نسخه بتا ظرف یک روز آپدیت خواهد شد. چیزهایی که شما باید بدانید:

 • خطای مهم (fatal error): خطای Call to a member function is_page () on a non-object در /wp-includes/query.php.is_page()  ممکن است هر یک از برچسبهای مشروط باشد. این مورد زمانی رخ می دهد که اشکالی در عملکرد یک قالب یا افزونه به وجود آید. برخی کدها ارزش یک برچسب مشروط را پیش از آنکه واقعا جستارمان را ایجاد کنیم بررسی می کنند که به این معناست که آنها هنوز کار نمی کنند. در [نسخه] ۳.۰، آنها در حالی که چندان به چشم نمی آمدند درست کار نمی کردند و پاسخ غلط می دادند. در نسخه ۳.۱ بتا ۱، در چنین حالتی با پیام خطای مهم مواجه می شوید. این اشکال در نسخه نهایی برطرف خواهد شد، پس از این فرصت برای رفع اشکال از افزونه هایتان استفاده کنید. (#۱۴۷۲۹)
 • همه موارد شناخته شده ای که پیش از اجرا مشخص گردیده اند در Trac لیست شده اند، یا اگر برای شما محرز شده است که افراد دیگری نیز چنین حفره ای را تجربه کرده اند می توانید آن را در WordPress Core Trac گزارش دهید. (من شروع این کار در فروم یا لیست ایمیل را توصیه می کنم.)

آفرینندگان قالب و افزونه، اگر شما نسخه ۳.۱ را پیگیری نکرده اید، از حالا شروع کنید تا بتوانید قالبها و افزونه هایتان را آپدیت نمایید تا با تازه ترین نسخه وردپرس سازگار باشد.

نکته ای برای توسعه دهندگان: وردپرس با مشارکت صدها توسعه دهنده ساخته می شود. اگر مایلید این نسخه به موقع منتشر شود، شما را تشویق می کنم که پا پیش بگذارید. حتی اگر برای تست کردن نسخه بتا وقت ندارید می توانید در رفع اشکال یکی از باگهای بسیاری که پبش از این برایمان شناخته شده اند مشارکت نمایید.

شمایی که در ایالات متحده هستید و یک پایان هفته طولانی لذتبخش دارید، اگر به دنبال چیزی برای مشغول شدن در اوقات بیکاریتان می گردید، امیدواریم که برای این ساعات خود سر و کله زدن با نسخه بتا را برگزینید!

وردپرس ۳.۱ بتا ۱ را دانلود کنید

منبع: wordpress

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
 1. هوادار.اپل می‌گوید

  لطفا مطالب اخبار رو بیشدر کنین

 2. احسان می‌گوید

  ببینیم و تعریف کنیم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باري ديگر در چرخه نشر به آن زماني رسيديم كه همه ويژگيهاي ارائه شده تكميل و حفره ها (bugs) برطرف شده اند. براي قوت قلب و روحيه گيري: آيا نمي خواهيد براي آزمودن نسخه جديد وردپرس به ما كمك نماييد؟