متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

آشنایی با سرویس اینترنتی اینستاپیپر!

12345 (بدون نظر)
Loading...
280

هر روز مطالب زیادی را در اینترنت مشاهده می کنیم و تعداد اندکی از آنها را مطالعه می کنیم. هنگام مطالعه یک سایت ممکن است یک یا چند جمله یا حتی یک عکس ببینید که برایتان جالب یا مهم باشد و دوست داشته باشید آنها را داشته باشید. فرض کنید در حال تحقیق بر روی موضوعی هستید و در این راستا سایتهای مختلفی را مطالعه می کنید و در هر سایتی مطالبی را پیدا می کنید که باید در جمع بندی نهایی تحقیق بر روی آنها کار کنید. برای این کار نمی توان از سایتهای Social Bookmarking مانند Delicious استفاده کرد زیرا این سایتها کل سایت را به ذخیره می کنند. این در حالی است که ممکن است شما تنها چند جمله از این سایت را نیاز داشته باشید. نکته دیگر اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که سایتی را که پیدا کرده اید تا ابد وجود داشته باشد یا مطلب منتشر شده تغییر نکند. در سایتهایی مانند Delicious لینک سایت برای شما در پروفایلتان ذخیره می شود لذا اگر آدرس سایت تغییر کرد یا به هر دلیلی محتوی آن تغییر کرد دیگر به مطالب آن سایت دسترسی ندارید. برای حل این مشکلات می توایند از سایتهای مختلفی استفاده کنید که یکی از آنها Marrows میباشد.درباره این سایت اینجا میتوانید بیشتر بخوانید.اما اینجا قصد دارم سایت جدیدتر و معروفتری را در این زمینه به شما معرفی کنم.

سایت محبوب Instapaper

A simple tool to save web pages for reading later.

همونطور که میبینید به گفته مدیران آن این سایت ابزاری ساده برای ذخیره کردم وب پیج ها برای مرورشان در آینده میباشد!

عملکرد این سایت به خوبی marrows نیست ولی به عنوان یک راهکار ساده میتوان از آن استفاده کرد.انتخاب با شماست!شما باید ببینید که با کدام سرویس راحتتر هستید و کدامیک نظر شما را جلب میکند!

سایت اینستاپیپر بر پایه بوکمارک کردن صفحات کار میکند یعنی به  کمک این ابزار اینترنتی شما میتوانید در کامپیوتر و یا آیفون و یا کیندل خود از آن استفاده کنید و صفحه های مورد نظر خود را بوکمارک کنید تا بعدا مرورشان کنید!

برای استفاده از این سایت باید عضو شوید.عضویت در این سایت بسیار ساده است و تنها به یک ایمیل نیاز هست!

بعد از عضویت شما وارد کنترل پنل خود شده و در آنجا خواهید دید که یک آیکون برای استفاده شما قرار داده شده

کافیست آن آیکون را به تولبار خود بکشید و رها کنید تا آن آیکون به بخش بوکمارک مرورگر شما اضافه شود.

بعد از این شما هرگاه لازم دیدید که صفحه ای را برای مرور در آینده ذخیره کنید کافیست روی این آیکون کلیک کنید.بقیه کار با اینستاپیپر !

این سایت صفحه مورد نظر را به کنترل پنل شخصی شما در این سایت اضافه میکند

مزیت این روش نسبت به بوکمارک کردن معمولی این است که شما محدود به یک مرورگر و یک مکان نیستید و در هر جای دنیا و با هر مرور گری که به اینترنت دسترسی پیدا کنید مطالبتان را میتوانید مرو کنید!

افزونه های محبوب  و معتبر مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم هم معمولا این نقص را دارند که شما را محدود به یک مرورگر و یک مکان و یک سیستم عامل میکنند ولی با این راهکار دیگر این محدودیت از میان برداشته میشود

حتی این سایت نسبت به ابزار marrows نیز این برتری نسبی را داراست که در اینجا نیز شما محدود به استفاده از مرورگر فایرفاکس که افزونه marrows را در خود داشته باشد نیستید .این ابزار مستقلا و تحت وب کار میکند که البته مزیت اصلی این ابزار به شمار می آید.

مزیت دیگر این ابزار نسبت به افزونه های ذکر شده و ابزار marrows این است که این ابزار با آیفون و کیندل و هرنوع سیستم عاملی سازگار است!این مزیت کوچکی نیست!مخصوصلا برای کاربران آزاد!(کاربران غیر ایرانی که محدودیت ها و محرومیت های ما را ندارند)

شما میتوانید در کنترل پنل خود پوشه های متعددی را ایجاد کنید تا دسته بندی کردن مطالب برای شما راحتتر باشد همچنین میتوانید در فید پوشه ساخته شده نیز مشترک شوید و از طریق فید ریدر نیز به محتویات دسترسی داشته باشید.

شما میتوانید از کنترل پنل خود در هر جا و هر زمانی بک آپ تنهیه کنید و اطلاعات خود را export کنید.

اقدامات فوق  الذکر در ستون سمت راست کنترل پنل شما در دسترس هست .

همچنین در منوی بالای کنترل پنل میتوانید به مطالبی که خوانده نشده اند و یا ستاره دار شده اند نیز دسترسی داشته باشید

با کلیک روی گزینه brows میتوانید به کلیه مطالبی که از طرف دیگران منتشر شده و عمومی هستند دسترسی پیدا کنید.در سمت راست این صفحه نیز تعدادی از پربازدیدترین لینکها قرار داده شده است!

ظاهر سایت بسیار بسیار ساده است و کل محتویات سایت در یک باکس ۱۰ سانت در ۵ سانت خلاصه میشود که این هم از مزایای مهم این سایت بشمار می آید.(به تصویر دقت کنید!)

با کلیک روی گزینه add میتوانید به طور دستی نیز صفحه ای را به لیست خود اضافه کنید.

عیب بزرگ این سایت نسبت به marrows این است که در صورتی که لینک و صفحه مورد نظر شما بسته شود و یا از بین برود و سایتش در دسترس نباشد شما نیز نمیتوانید به نوشته خود دست پیدا کنید.این عیبی است که marrows ندارد و از این لحاظ سر تر از instapaper هست.

همانطور که گفتم انتخاب با شماست باید ببینید با کدام سرویس و یا افزونه راحتتر کار میکنید!به طور مثال من خودم سالهاست که از افزونه scrap book فایرفاکس استفاده میکنم!

راستی در حال حاظر شما از چه روشی استفاده میکنید؟

پینوشت:

Instapaper 2.3 for iPhone and iPad now available

اطلاعات مخصوص استفاده در آیپد آیفون و آیپاد!(برنده جایزه برای ارائه ابزار برای مرور آفلاین در آیپد وآیفون)

این سایت طراحی شده توسط آقای مارکو آرمنت میباشد.

Instapaper.
By Marco Arment for Instapaper, LLC
.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هر روز مطالب زیادی را در اینترنت مشاهده می کنیم و تعداد اندکی از آنها را مطالعه می کنیم. هنگام مطالعه یک سایت ممکن است یک یا چند جمله یا حتی یک عکس ببینید که برایتان جالب یا مهم باشد و دوست داشته باشید آنها را داشته باشید. فرض کنید در حال تحقیق بر روی موضوعی هستید و در این راستا سایتهای مختلفی را مطالعه می کنید و در هر سایتی مطالبی را پیدا می کنید که باید در جمع بندی نهایی تحقیق بر روی آنها کار کنید. برای این کار نمی توان از سایتهای Social Bookmarking مانند Delicious استفاده کرد زیرا این سایتها کل سایت را به ذخیره می کنند. این در حالی است که ممکن است شما تنها چند جمله از این سایت را نیاز داشته باشید. نکته دیگر اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که سایتی را که پیدا کرده اید تا ابد وجود داشته باشد یا مطلب منتشر شده تغییر نکند. در سایتهایی مانند Delicious لینک سایت برای شما در پروفایلتان ذخیره می شود لذا اگر آدرس سایت تغییر کرد یا به هر دلیلی محتوی آن تغییر کرد دیگر به مطالب آن سایت دسترسی ندارید. برای حل این مشکلات می توایند از سايتهاي مختلفي استفاده كنيد كه يكي از آنها Marrows ميباشد.درباره اين سايت اينجا ميتوانيد بيشتر بخوانيد.اما اينجا قصد دارم سايت جديدتر و معروفتري را در اين زمينه به شما معرفي كنم. سايت محبوب Instapaper