متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

تحلیل کوتاه سیستم عامل کروم (Chrome OS) و تصاویری ازسیستم عامل کروم

12345 (بدون نظر)
Loading...
245

انتظار میرفت که در ۷ دسامبر، گوگل سیستم عامل جدید “اینترنت-محور” خود برای نتبوک(لپ‌تابهای کوچک مخصوص سفر و ارزان قیمت) و کامپیوترهای لمسی را با نام Chrome OS عرضه کند. همچنین گوگل از نرم­افزار Chrome Web Store خود که تبلیغات زیادی برایش انجام داده بود، نیز پرده برداری کرد. درست در همین سوم دسامبر بود که برگزاری این رویداد اعلام شد، و فوق­العاده بعید بود که گوگل در عرضه محصول خیلی بزرگ، که مستقیما با مصرف­کنندگان سر و کار دارد عجله به خرج دهد.

کاملاً مشخص است که این سیستم عامل از نوع کرومیوم( Chromium) است که می‌توان گفت به گونه‌ای برادرخوانده سیستم عامل منبع­باز کروم است. با این وجود.

با این حال، هنوز در این سیستم عامل جای برخی از بیتهای مهم — که بارزترین آنها Cloud Print می­باشد — خالی است و بسیاری از قابلیتهای کلیدی آن هنوز در پس دایرکتوری “about:flag” پنهان مانده است: در نسخه کرومیوم، قابلیت “about:flags” جایگزین قابلیت “about:labs” شده است. به همین دلیل ممکن است کاربران با برخی از ویژگیهای جدید آن آشنا نباشند). قابلیتهای پایه­ای مانند مدیا پلیر و پشتیبانی از درایو USB و کارت ذخیره SD هنوز “آزمایشی” محسوب می­شوند. در واقع، در حالی که خود مرورگر کروم مثل همیشه عالی است، به نظر می­رسد بیشتر بیتهای خاص سیستم عامل گوگل کمی غیرعادی باشند.

در این گالری، سعی کرده­ایم بیتهایی که پیش از این نشان نداده­ایم، مانند جایگزین صفحه­کلید و مدیریت کاربر، را برجسته­سازی کنم. به یاد داشته باشید که ابزار راه­اندازی مدیریت چت Gmail باز گشته است ولی بدبختانه هنوز جای Picasa در آن خالیست. جالبترین بخش کار این است که  اکنون به نظر می رسد Chromium OS مثل برادر مرورگرش دارای کانالهای توسعه­دهنده و بتا می­باشد — که البته هنوز کارایی ندارند.

هر وقت با آن به مرور پرداختید احتمال دارد به همان جمع­بندی برسید که من رسیدم: اگر گوگل از بسیاری از کدهای غیرعمومی­اش صرف­نظر نکند، Chrome OS برای آغاز به کار رسمی آماده نخواهد بود.

گالری پیش­راه­اندازی سیستم عامل کروم

توجه: عکسهای گالری بزرگتر از اندازه قابل نمایش توسط وبسایت ما هستند. برای دیدن تصاویر با وضوح کامل از این مسیر استفاده کنید: Right click > View Image

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتظار ميرفت كه در 7 دسامبر، گوگل سيستم عامل جديد "اینترنت-محور" خود براي نتبوك(لپ‌تابهای کوچک مخصوص سفر و ارزان قیمت) و كامپيوترهاي لمسي را با نام Chrome OS