متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نرم افزار اندروید در حال حاضر روزانه ۳۰۰.۰۰۰ بار فعالسازی می‌شود

12345 (بدون نظر)
Loading...
69

اندی روبین (Andy Rubin)، سرپرست تیم اندروید در کمپانی گوگل، خیلی با  طرفداران و استفاده‌کنندگان محصولاتش که بیش از ۱۵۰۰۰ نفر در توئیتر هستند، صحبت نمی­کند. در واقع، او فقط یک بار در صفحه­ شخصی خود  در توئیتر مطلبی نوشته است که آن هم پاسخی به سوال استیو جاب (Steve Job) بود که تعریف کمپانی و سیستم عامل اندروید را از ویژگی باز بودن(Open source) را جویا شده بود:

هر روز بیش از ۳۰۰.۰۰۰ تلفن همراه که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند،  فعالسازی می­شوند.

این عدد، نشان دهنده رشدی عظیم نسبت به آمار ارائه شده مربوط به تنها چهار ماه پیش است که در آن زمان اریک اشمیت، از مسئولان ارشد گوگل، با افتخار اعلام نمود که آنها روزانه شاهد ۲۰۰.۰۰۰ فعالسازی هستند.

در این مقطع، به راحتی می­توان گفت که اندروید با اختلافی فاحش، پرفروش‌تر از iPhone است. البته اگر اینطور نبود مضحک می­شد چرا که اندروید روی ده­ها دستگاه مشغول به کار است، در حالی که iPhone فقط روی یک دستگاه نصب می­باشد. فقط از جهت مقایسه: کمپانی Apple در فصل گذشته ۱۴.۱ میلیون iPhone فروخت که معادل فروش روزانه ۱۵۷.۰۰۰عدد است. و این فقط مربوط به iPhone است و شامل iPad و iPod Touch نمی­شود. ولی اگر اندی روبین در تعریفش از “فعالسازی” قدری دچار افراط نشده باشد، احتمالا نرخ ۳۰۰.۰۰۰ تایی آنها نیز تقریبا به طور کامل متعلق به تلفنهاست.

منبع: mobilecrunch

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دي روبين (Andy Rubin)، سرپرست تيم اندروید در کمپانی گوگل، خيلي با طرفداران و استفاده‌کنندگان محصولاتش که بيش از 15000 نفر در توئيتر هستند، صحبت نمي كند. در واقع، او فقط يك