متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

چین در اقدامی ضربتی ۶۰ هزار سایت پورن را مسدود کرد

12345 (بدون نظر)
Loading...
107

یک سال پیش، دولت چین حرکتی را به منظور بستن سایتهای پورن آغاز کرد. به سختی می­توان گفت که این حرکت موفقیت آمیز بوده یا نه، ولی این کار مطمئنا به از کار افتادن تعداد بسیاری از سایتهای پورن منجر شده است. خبرگزاری دولتی شین­هوا پنجشنبه گزارش داد که دولت ۶۰ هزار وبسایت پورن را بسته است.

وانگ چن (Wang Chen)، مدیر “دفتر اطلاع­رسانی شورای حکومتی”، در یک کنفرانس خبری گفت که علاوه بر ۶۰ هزار سایتی که غیرقابل­دسترسی شده­اند، حدود ۳۵۰ میلیون محتوای پورنوگرافیک یا دیگر مطالب نامناسب در این اقدام ضربتی حذف شده­اند. ۲۱۹۷ پرونده کیفری تشکیل شده که ۴۹۶۵ نفر را در بر می گیرد. ۵۸ نفر از این افراد به مجازات زندان بیش از پنج سال محکوم شده اند.

شین­هوا همچنین آمارهای زیر را منتشر کرده است:

 • حدود ۴۴.۳۷ میلیون نسخه از نشریات غیرقانونی، شامل ۹۸۱ هزار نسخه از محتوای هرزه­نگاری، ۳۷.۳۵ میلیون نسخه دارای سرقت معنوی، ۳.۹۳ میلیون نسخه غیرقانونی از روزنامه­ها و مجلات، و دیگر موارد، در سراسر چین مصادره شده است.
 • بیش از ۱۶ هزار پرونده، شامل بیش از ۱۰ هزار نشریه دارای محتوای سرقت ادبی، ۱۶۶۹ پرونده دارای محتوای پورنوگرافی، و ۳۷۱ پرونده که ژورنالیستها، گزارشهای خبری یا رسانه­های جعلی را در بر می­گیرند، امسال مفتوح شده اند.
 • چین از آغاز یک اقدام ضربتی در دسامبر ۲۰۰۹ بیش از ۶۰ هزار وبسایت پورن را مسدود کرده است.
 • مجریان قانون در سراسر چین در حرکتی که در آوریل آغاز شد در مجموع ۳۶.۳۹ میلیون نسخه از نشریات و دیسکهای صوتی و تصویری دارای محتوای سرقت معنوی یا غیرقانونی را نابود کرده اند.
 • این دفتر امسال ۱۷۰هزار اطلاعات مخفی دریافت کرده است که عمدتا مربوط به گسترش محتوای پورن از طریق آنلاین یا تلفنهای همراه بوده و ۵۳۴ نفر به خاطر اطلاعاتی که ارائه کرده­اند ۵۴۴هزار یوان (۸۱۹۶۴ دلار) پاداش گرفته اند.
 • مقامات مسئول در شهر ژونگشان (Zhongshan) در استان جنوبی گوانگدونگ (Guangdong) یک مرکز بزرگ تولید دیسک دارای پنج خط تولید را بستند و ۳.۸۷ میلیون دیسک غیرقانونی را مصادره نمودند.

از آنجا که شین­هوا (Xinhua) خبرگزاری رسمی دولتی است بیانیه زیر را باید با قدری هوشمندی مطالعه نمود:

وی گفت که دولت چین برای نقش اینترنت ارزش قائل است و مایل است از طریق اینترنت از نظرات عمومی مطلع شود و این کشور همچنین تلاش خواهد کرد تا به منظور ایجاد یک محیط سالم اینترنتی برای عموم به نظم­بخشی به اینترنت اقدام نماید و گسترش فرهنگ اینترنتی را ترقی بخشد.

منبع: hothardware

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
 1. احسان می‌گوید

  ایران کم بود چین هم اضافه شد!

  1. Saeed می‌گوید

   کارشون مگه بد بوده ؟؟!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

يك سال پيش، دولت چين حركتي را به منظور بستن سايتهاي پورن آغاز كرد. به سختي مي­توان گفت كه اين حركت موفقيت آميز بوده يا نه، ولي اين