متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

۱۰۰ وب سایتی که قبل از مرگ باید از آن دیدن کنید! (قسمت اول)

12345 (بدون نظر)
Loading...
1,324


اینجا در مجله گویا آی تی، ما همیشه بخش زیاد و عادلانه ای از مقالات سایت را به معرفی وب سایت ها اختصاص می دهیم- و اثبات این ادعا معرفی ده ها سایت در زمینه های مختلف در طی یک سال و اندی حیات گویا آی تی می باشد. و البته ما تنها کسانی نیستیم که این نوع مقالات را  در وب منتشر می سازد. بلکه این یک رویه متداول و معمول در همه سایت های منتشر کننده اخبار و مقالات در زمینه فناوری اطلاعات می باشد. اما این بار، فکر کردیم کمی تفاوت را چاشنی کار خود برای معرفی سایت های ارزشمند دنیای وب کنیم. به جای اینکه فقط بر روی سرویس های پر طرفدار تمرکز کنیم، یا برنامه های تحت وبی را خدمت  شما معرفی کنیم که بازدهی کارتان را بیشتر می کنند، قصد داریم در این سلسله مقالات که اکنون قسمت اولش را می خوانید نگاهی به آنچه در گستره اینترنت سرگرمی نامیده می شود انداخته  و ۱۰۰ وب سایت سرگرم کننده جهان وب را به شما معرفی کنیم.

با این حال و هوا، عنوان «۱۰۰ وب سایتی که قبل از مرگ باید از آن دیدن کنید! » را برای این سلسله مقالات برگزیدیم که تلمیح جالبی است به فیلم مستند «۱۰۰ مکان اعجاب آور دنیا که پیش مرگ باید از ان بازدید کنید» که احتمالا برخی از شما ان را دیده اید. اینبار البته، هدف گردشگری شما نه در کره پهناور خاکی که در گستره عظیم دنیای مجازی خواهد بود. سایت هایی که در این مقالات خدمت شما معرفی می کنیم یا شما را سرگرم خواهند کرد، یا جنبه آموزشی دارند، یا فقط به سادگی ذهن و افکارتان را شکوفا خواهند کرد. این سایت ها خوشبختانه یا متاسفانه از آن نوع سایت هایی نیستند که آن را بوک مارک کرده  و تصمیم بگیرید دوباره و دوباره به آن سر بزنید. بلکه از آن نوع سایت ها هستند که پس از بازدید بسیار تمایل دارید به دوستان خود ایمیل بزنید و همراه قرار دادن لینک سایت پیامی به او بدهید با این مضمون: “هی دوست من! …..از این سایت بازدید کن. ”

بنابراین ، امروز ما ۱۰ سایت از مجموعه ۱۰۰ وب سایتی که باید قبل از مرگ از ان بازدید کنید را خدمت شما عرضه می داریم. ۹۰ تای دیگر چه می شود؟ نگران نباشید به مرور و در قسمت های بعدی این سلسله مقالات همه سایت ها را به شما معرفی می کنیم. برای این هر مقاله را ۱۰ تایی انتخاب کردیم که در هر دفعه مطالعه مقاله، فرصت کافی برای بازدید از سایت ها داشته باشید. هنگامی که شما هر قسمت از مقالات را خواندید در قسمت نظرات آزادید که سایت مورد علاقه خود را به ما و دوستان معرفی کنید. تلاش ما این بوده که در هر قسمت ۱۰ تا از بهترین سایت ها را به انتخاب کاربران وب برگزیده و معرفی کنیم. بنابراین ممکن است سایت هایی برای شخص شما چندان مناسب به نظر نرسد اما در این مجموعه ۱۰۰ تایی بدون شک سایت های زیادی را سرگرم کننده یا آموزنده خواهید یافت. شک نکنید!

بنابراین، بدون مقدمه چینی بیشتر، به سراغ لیست سایت های امروز می رویم :

We Choose the Moon

این سایت نام خود را از سخنرانی مشهور جان اف کندی در سال ۱۹۶۲ در دانشگاه رایس (Rice) گرفته است، «ما ماه را انتخاب می کنیم» یک نمایشگاه تعاملی از تاریخ فضانوردی سازمان فضایی ناسا می باشد که به شما این امکان می دهد با ماموریت آپولو ۱۱ (ماموریت فرود روی ماه) مرحله به مرحله آشنا شوید. هر مرحله دارای یک ماموریت با ظاهر گرافیکی، و نیز اصواتی واقعی از ادوات کنترل ماموریت و صدای خود فضانوردان فضاپیماست. اگر عاشق فضا و فضانوردی باشید و هنوز سایت WeChooseTheMoon  را بازدید نکرده اید، باید همه کارهایتان را رها کنید و به دیدن این سایت بروید!

Hotel 626

سایت فوق که برای  کمک به فروش محصولات غذایی شرکتDoritos   راه اندازی شده، با بازیHotel626  قطعا یک بازی غیر مربوط به میان وعده های غذایی و به سخن بهتر بازی معمایی ترسناک را پیش روی شما قرار می دهد، جایی که شما را برای فرار از یک هتل خالی از سکنه به چالش کشیده و راهی جز حل معماها برای اجتناب از مرگ نا به هنگام نخواهید داشت. پازل ها اگر چه به پای هیجان بازی های ماجراجویی معروف نمی رسند، اما بازی در نگاه کلی چشمگیر و ارزشمند است، و برای این ادعا همین بس که در طول بازی گیم پلی از عناصری مانند وب کم ، میکروفون ، و حتی تلفن همراه شما استفاده می کند!

یک نکته: شما می توانید بازی را فقط در شب بازی کنید. (اگر از کاربران اب زیر کاه باشید، ممکن است سعی کنید برای دور زدن این قانون ساعت سیستم خود را به زمانی بعد از ۶:۰۰ بعداز ظهر جلو بکشید تا بتوانید بازی کنید!)

Incredibox

تا به حال شده به رهبری یک گروه فرانسوی ارکست سبک تریپ هاپ (trip-hop) برای اجرای یک موسیقی  سبک جدید فکر کنید؟

(trip-hop سبکی از موسیقی ملایم است که عناصر ژانر هیپ هاپ را با آهنگی اغلب تائیر گذار و ترانه ترکیب می کند.)

صبر کنید ، لطفا، بیشتر از این به ذهن خود فشار نیاورید. بهتر است سایت Incredibox را بررسی کنید  که از یک برنامه تحت وب ایجاد کننده موسیقی زیبای سبک فوق برخوردار است، که به شما این امکان را می دهدکه ترانه دلخواه خود را با کلیک کردن و کشیدن بخش های مختلف یک صف از کاریکاتور فرانسوی ها مثلا نوازنده و ترتیب دادن آنها ایجاد کنید.

خوب ، راستش توضیحش کمی سخت است، پس فقط آن را امتحان کنید تا خودتان بفهمید J

The Dionaea House

داستان خانه Dionaea مثالی خوبیست از hyperfiction ، یعنی داستانی که با بیش از یک روایت در طول خط داستان مواجهیم (تصمیم خواننده به انتخاب برخی گزینه ها در حین مطالعه داستان سبب تغییر در روند خط داستان می شود) . این نوع داستان ها کمی شبیه به بازی های مبتنی بر واقعیت مجازی است منتها با عنصر «مشارکت خواننده»، “خواندن” قصه خانه دایانا شامل دنبال کردن تعدادی موضوعات در وبلاگ های مختلف و در نظرات می شود. به شما در مورد اینکه خانه دایانا واقعا در مودر چیست چیزی نمی گوییم زیرا دانستن آن از بخش های سرگرم کننده است و خودتان باید به ایم موضوع پی ببرید.

Ted’s Caving Page

قدیمی تر از خانه دایانا، و با ساختاری کمتر پیچیده از آن، سایت «صفحه غارنوردی تد» هست که به عنوان مثال  به طرز حیرت اوری نمونه ای جذاب از چگونه داستان پردازی در فضای تعاملی اینترنت می باشد. مانند مثال قبلی ، هر چه در مورد تجربه تد در غار کمتر  به شما بگوییم برایتان بهتر است، اما اجازه دهید فقط بگوییم کسانی که از تنها بودن در یک محل  یا از تاریکی  می ترسند  بهتر است از بازدید از این مکان و قرار گرفتن در این حال و هوا چشم پوشی کنند.

Akinator

وقتی بچه بودید، آیا هرگز ۲۰ سوالی بازی کرده اید؟ می دانید، در این بازی به یک فرد ، محل ، و یا شیئی فکر می کنید، و سپس دوستان باید از شما ۲۰ سوال بپرسند و (شما فقط مجازید با بله یا خیر جواب دهید) تا بتوانند حدس بزنند مورد سوال چه بوده است. خب ، به نظر می رسد که ۲۰ سوالی هم یکی از آن بازی های معروف مانند شطرنج یا  اُتلو باشد که بهتر است با کامپیوتر بازی کنید.

به یک شخصیت دلخواه فکر کنید، از بازیگر فیلم و تلویزیون گرفته، تا یک شخصیت در بازی های رایانه ای… فقط فکر کنید. سپس به سوالاتی که غول چراغ برای حدس زدن ذهن شما می پرسدبا توجه به گزینه های پیش رو به بهترین نحو پاسخ دهید. هیچ تضمینی وجود ندارد که او بتواند ذهن شما را بخواند، اما ما فکر می کنم برخی مواقع می تواند شما را شگفت زده کند. امتحان کنید!

Record Tripping

آیا ماوس ریانه شما چرخ اسکرول روی خود دارد؟ بهتر است داشته باشد. (و کمی جد تر از شما می پرسیم،  اگر ماوس شما چرخ اسکرول ندارد در چه دهه ای زندگی می کنید؟!) دلیل این سوال این است که بازی Record Tripping  واقعا جالب است، و با یک بازی مبتکرانه که نیازمند جفت اسکرول برای حل پازل ها ، ضبط خراش، و انجام آلیس در سرزمین عجایب هست مواجهید. کل بازی تنها با حرکت چرخ اسکرول و دکمه سمت چپ ماوس انجام میشود ، بنابراین با فرض اینکه روی ماوس خود هر دو را دارید که حتما دارید، سری به سایت برای یک سرگرمی متفاوت بزنید!

State of the Union

مطمئنا، در نگاه اول بررسی State of the Union برای وقت کشی بعد از ظهر کمی کسل کننده به نظر برسد، اما این دقیقا همان کاری است که انجام می دهیم: گذارن وقت، با داده های تصویری، تجزیه و تحلیل آماری، و متون قابل جستجو هر آدرس مجزا. تاریخ و سیاست برای یک کاربر رایانه هیچ وقت این اندازه اعتیاد آور نبوده است.

Personas

این سایت برگرفته از یک آزمایش آزمایشگاه رسانه ای دانشگاه ام آی تی می باشد؛ Personas  نام و نام خانوادگی شما را می گیرد، سپس با جستجو در اینترنت یک تصویر مرکب از آنچه فکر می کند شبیه شما باشد، بر اساس اطلاعاتی که  در مورد افرادی که نام شبیه شما دارند به شما نشان می دهد. البته ، به جز حالتی که نام شما به طور کامل منحصر به فرد باشد، اطلاعات را از افراد بسیاری دیگر به جای خودتان مشاهده می کنید ، اما این نقطه منفی بزرگی از این برنامه خارق العاده نیست.

Soy Tu Aire

اجازه ندهید که زبان اسپانیایی این سایت شما را از لذت بردن دور کند، لازم نیست برای قدردانی از موسیقی و تصاویری موجود در اینجا یک کلمه هم به آن زبان صحبت کنید. حتی اگر بخواهید در این سایت نیز دقیق شوید، ملودیهای شعرگونه مشکل شما نخواهد بود، کافیست به این سایت مراجعه کنید تا بفهمید چگونه مکان نمای ماوس شما اثراتی “جوهر گونه” را که منعکس کننده  شعر این ترانه زیباست روی صفحه می پراکند تا سرشار از حس هنری شوید.

ادامه دارد…..

منبع: maximumpc

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
18 دیدگاه
 1. عليرضا می‌گوید

  کامنت اول واسه خودمه ! بنظرم Akinator باید از همشون جذاب تر باشه. من به همین یکی سر می زنم.

  1. زیباترین ، سوشیال نتورک و بوکمارکینگ ایرانی می‌گوید

   موافقم
   قبلا این سایت رو دیده بودم . سایت جالب هست

 2. سهيل آرمان خواه می‌گوید

  توضیحات شفاف نیستن
  بهتره کمی توضیح شفافتر ارائه بدی
  ممنونم
  کم کم بهشون سر میزنم

 3. زیباترین ، سوشیال نتورک و بوکمارکینگ ایرانی می‌گوید

  محمد رضا جان ممنون
  با اجازتون برای استفاده عموم در زیباترین شیر کردم

 4. saman می‌گوید

  این خبر رو دقیقا از سایت zoomit.ir برداشتین؟ عین این خبر رو چند ماه پیش درج کرده بود

  1. ITTeach می‌گوید

   سلام
   بنده و دستانمون با سایتهای دیگر هیچ کاری نداریم
   و هر کسی مطلب خودش رو منتشر میکنه
   حال از قضا مطلبمون موضوعش یکی در اومده
   و این دلیل بر کپی‌برداری نمیشه
   و لطفا حتما به سایت زوم‌آی‌تی مراجعه کنید و تفاوت مطلب رو تو نوشتار مشاهده کنید
   برای اطلاع رسانی ممنون

 5. علی مرادی می‌گوید

  من اینو قبلا تو این سایت دیده بودم فکر کنم ۲ ماه پیش

  http://www.zoomit.ir/it-news/item/164

  به هر حال مشخصه که شما از اینجا کپی نزیدی ولی دیرتر منتشر کردید

  ممنون

  1. ITTeach می‌گوید

   بله درسته
   متن کاملا متفاوت از متن سایت زوم‌آی‌تی هستش

 6. sanaz می‌گوید

  سلام. خیلی ازین جمله بدم میاد: اولین کامنت مال خودمه. خب که چی؟ مدال طلا بهت میدن؟ این بچه بازیها مال آدمایی یه که بزرگ نشدن

 7. محمد مهدی می‌گوید

  سلام
  ممنون بخاطر این مطلب
  جالبترین سایت بین این ها Akinator هست. من برنامش رو روی گوشیم دارم… خیلی جالبه.

  موفق باشی

 8. آی رایت می‌گوید

  خیلی جالب و ارزشمند بود ، مرسی.

 9. ابرام می‌گوید

  واقعاً مسخره است.
  هر کسی منبع اصلی این خبر بوده(منظورم سایت خارجی) است فقط قصد تبلیغ داشته اون فقط همون ۲ تا سایتی که در نظر داشته! و بقیه رو یه طوری هم توضیح داده که به چشم نیان.
  و عنوان ۱۰۰ سایت برتر…! رو هم جهت جلب توجه داده.
  شما چرا گول خوردید؟
  واقعا سایتهای مسخره ای هستند و از اینها بهتر خیلی وجود داره که حتما خودتون دیدید یا میبینید!

 10. مانی می‌گوید

  سلام دوستان من دنبال یه سایت خارجی هستم که اونجا میتونی عکس خودت رو جای اون عکسایی که تو سایت هست بذاری کسی هست که به من بگه؟

  1. ITTeach می‌گوید

   سلام
   کسی خودتون رو کجا بزارین
   میشه بیتر و روونتر توضیح بدین

 11. علی می‌گوید

  فقط کافیه همین عبرات رو انگلیسی تایپ کنید تا ۱۰۰ تا سایت با همین عکس ها و توضیحات البته انگلیسی میاد.
  بابت ترجمه ممنون ولی نوشته شده غلطه
  دزدی فرهنگی بدتر از دزدی است

 12. محمد می‌گوید

  سلام
  میخواستم وبسایتی را به شما معرفی کنم که موقعیت مکانی سایت های ثبت شده در این سایت را بر روی نقشه ها به نمایش می گذارد
  این سایت پس از ثبت سایت لینکی را در اختیار شما قرار می دهد که با مراجعه به این لینک موقعیت و اطلاعات سایت شما را به نمایش گذاشته می شود
  به عنوان مثال اگر آدرس سایت شما
  example.com
  باشد لینک تعلق گرفته به شما
  http://gis.xzn.ir/webmaper/webmaper.php?name=example.com
  خواهد بود که شما می توانید این لینک را در سایت خود قرار دهید تا بازدید کنندگان سایت خود را از موقعیت مکانی خود آگاه کنید
  نمونه معرفی نمونه سایت
  http://gis.xzn.ir/webmaper/webmaper.php?name=gis.xzn.ir

 13. خرید گوشی کارکرده می‌گوید

  سلام،خسته نباشید،سایت خیلی جالب و پرمحتوایی دارین،خیلی ممنون.

 14. طراحی سایت می‌گوید

  عالی بود ممنون از مطالب خوبتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینجا در مجله گویا آی تی، ما همیشه بخش زیاد و عادلانه ای از مقالات سایت را به معرفی وب سایت ها اختصاص می دهیم- و اثبات این ادعا معرفی ده ها سایت در زمینه های مختلف در